jjjj j sj j r Kerstbomen Jan Overeenkam MOEILIJK HEDEN? Ruwe lippen ?P|JR0L KERKNIEUWS PREDIKBEURTEN echtelijk meningsverschil. Ruwehanden?PUROL Fa. C. DIELEMAN - DRUKKERIJ - THOLEN Leden van de Kolenvereniging „ONS BELANG" te St. Annaland BRILLEN... Fa. H. BESLING MOOIE SORTERING Fa* C* Dieleman een FLINKE DIENSTBODE Bestel s*v*p* tijdig uw DRUKWERK Adr* Aarnoudse VRAGEN STAAT VRIJ. 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mogelijk, 3. Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. 4. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. 6. Een postzegel voor doorzending insluiten. C. L. te S. Ik heb .een eikenhouten ouderwets kabinet. Tijdens de evacuatie lieten we dit staan en toen we terug kwa men zaten de deuren en schuiven vol plek ken. Er heeft geen zout water in huis gestaan, maar het was natuurlijk wel erg vochtig in huis. Zouden die plekken nog weg te krijgen zijn Antwoord Gr. Wij geloven dat U dat op de lange duur wel gelukken zal en dat U het beste doet, de kast elke week geregeld in te wrijven en vooral goed uit wrijven U deed, wanneer de kast dat waard is, wel het beste er even een vak man bij te halen, wij kunnen op deze af stand de intensiteit der vlekken nu een maal niet beoordelen Gr. Waarom pikken verschillende van mijn kippen elkaar van achter kaal en hoe kan ik dit euvel verhelpen Antwoord Gr. Een van de meest voorkomende oorzaken van de verenpik- kende kippen moet men wel zoeken in het te dicht opeen zitten der zitstokken. U kunt dus die dadelijk wel op grotere afstand van elkaar aanbrengen. Wanneer een kip begint te pikken, is de ellende, dat de andere er dadelijk door aangestoken worden. Men doet dus verstandig, op de kippen te letten en dadelijk de pikster er uit te halen. In de handel zijn klemmen te verkrijgen, die men in de bek aan kan bren gen en de kip wel het eten en drinken toestaat, maar het pikken belemmert. Wendt U zich tot een zaak die zaden en dergelijke verkoopt. D. te A. Is het een onderwijzer ge oorloofd tevens de functie van correspon dent van een nieuwsblad uit te oefenen Antwoord Gr. De Lager Onderwijs wet verbiedt in art. 44 de onderwijzer enig ander beroep, dan het geven van onderwijs uit te oefenen. Wel mag hij tevens een kerkelijke functie vervullen. Hij kan echter toestemming aanvragen voor het uitoefe nen van een beroep, zoals in dit geval, het correspondentschap bij de Inspecteur. B. Wie was er na de bevrijding com mandant van het Leger des Heils in Ne derland Is Bouwe Vlas overleden 2. Welke rangen kent het Leger des Heils 3. Hoeveel soldaten en officieren onge veer telt het Leger des Heils in Neder land en hoeveel in de hele wereld 4. Voor de oorlog was er een kweekschool voor heilsofficieren in Amstelveen; is die er nog 5. Kunt u mij meedelen hoeveel tehuizen, stichtingen en inrichtingen het Leger des Heils -na de bevrijding in Nederland heeft en welke Antwoord d. J. Na de bevrijding heeft de hoofdbestuurder van het Leger des Heils kolonel Jac. Smael, de functie van Kom mandant vervuld totdat Kommandant en mevrouw Charles H. Durman deze functie kwamen overnemen. Zij hebben tot Octo ber jl. de leiding van het Leger des Heils in Nederland gehad, zijn thans vertrokken naar Zuid-Afrika en opgevolgd door Kom mandant en mevrouw Ejner Thykjaer Kommandant Bouwe Vlas is reeds jaren ge leden gestorven. 2. Wanneer men voor het officierschap in opleiding komt, wordt men bevorderd tot Kadet. Is de opleidingstijd achter de rug en verlaat men de kweekschool, dan krijgt men de rang Kadet-luitenant. Daarna volgen de rangen: 2e Luitenant, le Lui tenant, Kapitein, Sr. Kapitein, Majoor, Sr. Majoor, Brigadier, Luitenant-Kolonel, Ko lonel, Lt. Commissioner, Commissioner en tenslotte Generaal. In de korpsen, de plaatselijke afdelingen van het Leger, heeft men nog enkele ran gen zoals recruut, de -tijd die aan het sol daatschap voorafgaat. Soldaten die met een verantwoordelijke taak belast zijn, worden wel sergeants genoemd (b.v. huisbezoek sergeants). In vrijwel ieder korps heeft men de sergeant-majoor, die de plaatselijke offi cieren in alles terzijde staat. 3. het Leger in Nederland telt momen teel 13.576 soldaten en 651 officieren en kadetten. Over de hele wereld is het aantal officieren 26.511. Het aantal soldaten is niet bij benadering vast te stellen. 4. De kweekschool van het Leger in Am stelveen bestaat nog. Zij is na herstel van de door de Duitsers aangebrachte vernie lingen, in 1947 heropend. 5. Het Leger des Heils heeft hier te lande 39 tehuizen en stichtingen. Ze zijn in de volgende plaatsen gevestigd. Jongens huizen te Arnhem, Amersfoort en Haar lem; een landkolonie te Lunteren. Hotels te Amsterdam en Den Haag. Industriële inrichtingen te Amsterdam, Dordrecht en Den Haag; in dezelfde steden heeft het Leger ook een Metropool. Avondstondte huis voor heren te Baarn. Kindertehuizen te Apeldoorn, Den Haag, Baarn, Bussum, Naarden, Zeist, Utrecht. Meisjeshuizen te Amsterdam en Den Haag. Avondstondtehuizen voor dames te Baarn, Dordrecht, Hilversum, Den Haag en Maarssen. Toevlucht voor vrouwen en kinderen te Amsterdam, Dordrecht, Den Haag en Utrecht. Slumposten in Den Haag Amsterdam, Dordrecht, Utrecht, Winscho ten. Moederhuis te Rotterdam, rusthuis te Roosendaal. Tenslotte beschikt het Leger nog over een Evangelisatieboot, de „Febe G. G. Ligt er een telefoonkabel van Nederland naar Indonesië of krijgt men een telefoongesprek door via Radio Schevenin- gen? Antwoord Gr. Nee, dit gaat niet door een telefoonkabel, maar via radio Noord- wijk. H. B. Hoeveel successierechten moe ten een vrouw met 7 kinderen betalen, die tezamen van hun man en vader 3800, erven Antwoord V. In dit geval behoeft geen successierecht te worden betaald, daar de verkrijging van ieder minder bedraagt dan 1000, P. R. Wat is het maximum gewicht, geheven bij de kampioenschappen gewicht heffen in Frankrijk. Antwoord Rt. Extra vedergewicht tot 56 kg: drukken 90, trekken 95, stoten 127,5, is totaal 312.5 kg; vedergewicht tot 60 kg: drukken 90, trekken 102.5, stoten 132.5, is totaal 325 kg; lichtgewicht tot 67.5 kg: drukken 105, trekken 107.5, stoten 140, is totaal 352,5 kg; middengewicht tot 75 kg: .drukken 125, trekken 122.5, stoten 152,5, is totaal 400 kg; zwaar middengewicht tot 82.5 kg: drukken 125, trekken 130, stoten 165, is totaal 420 kg; zwaargewicht boven 82.5 kg: drukken 125, trekken 147.5, sto ten 170, is totaal 462.5 kg. Inwoner Wanneer men in 1951 als particulier een woonhuis bouwt, komt men dan voor rijkssubsidie in aanmerking? Tot welk bedrag dan ongeveer Indien men boven een volume van 375 m3 bouwt ont vangt men dan alleen subsidie tot 375 m3 of in het geheel geen subsidie Antwoord Gr. Wij kunnen u niet zeg gen of u voor 1951 nog in aanmerking kunt komen voor rijkssubsidie. Dat hangt nl. geheel van de gemeente af of die u hierin nog steunen kan, of zij het haar toe gestane bouwvolume nog niet overschre den heeft. Eveneens kunnen wij niet op geven voor hoeveel subsidie u in aanmer king kunt komen. Dat hangt nl. niet van het aantal m3 af, zoals u dat opgeeft, maar van de indeling van uw huis. Daar het al zo dicht bij Januari 1951 is, raden wij u wel aan, u spoedig in verbinding te stel len met de gemeente. L. v. L. Welke vliegtuigindustrieën bestaan er in België en wat zijn de adres sen Antwoord Rt. Er is er maar één en wel Société Anonyme des Avions Fairey, Gesselies Ley, Charleroi. velt aan Oud-Vossemeer. De bur gemeester maakt er de familie Pal mer op attent, dat er tijdens dit be zoek 70 naamdragers Roosevelt in het gemeentehuis vertegenwoor digd waren. Dan was het woord aan de heer Palmer. In korte bewoordingen, telkens vertaald door zijn schoon zoon, de heer Cath, herinnerde deze aan 24 Mei 1949. Op die dag overhandigde de Nederlandse Am bassadeur in de Verenigde Staten, Mr. E. N. van Kleffens, namens het Nederlandse volk en haar re gering een reproductie van de schoorsteenmantel, waarop het wa pen van de familie Roosevelt, aan de „Franklin D. Roosevelt Warm Springs Memorial Commission" waarvan Mr. Palmer voorzitter is. Het doel van deze commissie is het levendig houden van de nagedach tenis van president Roosevelt. Het beste leek haar hiertoe het oprich ten van een museum, waartoe the little white house (het kleine witte huis), waarin de president gaarne vertoefde, is ingericht. Als dank voor het toen aangebo den stuk, overhandigde de heer Palmer hierop de burgemeester een lijst met foto's, waarop aan de lin kerzijde een portret van wijlen de president en aan de rechterzijde een foto van „the little white house". De burgemeester spreekt hierop Mr. Palmer in zijn landstaal toe en dankt hem namens het Nederland se volk hartelijk voor de aangebo den foto's en de gesproken woor den. Als blijk van erkentelijkheid overhandigt Mr. Versluijs dan een bord met het wapen van Oud-Vos semeer in Delfts blauw. In zijn dankwoord hiervoor merkt Mr. Palmer op, dat dit bord ongetwij feld een plaats in het museum vin den zal. Volgens spreker hebben 120.000 mensen uit 43 vreemde landen en uit 48 staten van Noord- Amerika „the little white house" bezocht. Tijdens het serveren van de erewijn herinnerde de gast aan een diner, waaraan president Roosevelt in de oorlog aangezeten en waar op deze de hoop uitsprak dat Ne derland spoedig bevrijd mocht zijn. Er werd een dronk uitgebracht op deze dag, op het bevrijde Neder land, waarna Mr. Palmer bijge staan door een fotograaf, enige fo to's nam van het college van burge meester en wethouders, staande voor de historische schoorsteen mantel. Na afloop van de plechtigheid onderhield men zich nog enige tijd ongedwongen. Mevrouw Cath bleek een aardig mondje Hollands te kunnen spreken. De gemeentesecretaris maakte van de gelegenheid gebruik om een oud rekeningenboek uit de 17e eeuw daterend te tonen. Duidelijk waren hierin de namen van ver schillende Roosevelts zichtbaar. De bezoekers uitten hierover hun ver wondering en wezen op het feit, dat men iets dergelijks in Amerika niet heeft, daar pas in de volgende eeuw over een Amerikaans volks- bestaan gesproken kan worden. De erewijn had Mr. Palmer ze ker bijzonder goed gesmaakt, want hij vroeg het adres van de hande laar en leverancier. Na een harte lijk afscheid op het gemeentehuis werd ook de Ned. Herv. Kerk nog bezocht, waar de herinnerin gen aan de familie Roosevelt door Ds. van Putten werden getoond en verklaard. Het smidsklokje en „huize Roosevelt" werden evenmin vergeten. Daarna verliet de kleine volks wagen deze gemeente op weg naar Den Haag. Het verblijf daar is niet van lange duur geweest, want Dinsdag avond vertrokken de heer en Me vrouw Palmer per vliegtuig weer naar de Verenigde Staten. De Nederlander, de heer Cath, zal echter met zijn Amerikaanse vrouw in Nederland blijven. Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 uur Leesdienst 6 uur Ds. G. Enkelaar Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Hervormde Kerk 9.30 uur Leeskerk (vac. Poortvliet) 2 uur Ds. de Bres Advent 3 Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Mantz uit Rotterdam SCHERPENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Brons Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst POORTVLIET Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. de Bres 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. A. G. v. d. Stoel uit Ber gen op Zoom ST. FILIPSLAND Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. de Lint 3e Advent 2.30 uur Ds. de Lint Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst ANNA JACOBA POLDER x Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen NAGEKOMEN BERICHT THOLEN RATTENBESTRIJDING De Burgemeester der gemeente Tholen maakt bekend, dat te beginnen Maandag 18 December a.s., vanwege de gemeente zal worden rond gekomen met lokaas ter bestrijding van de bruine rat. Het middel is ongevaarlijk voor men sen en huisdieren. Knaagdieren, als konij nen, maken hierop evenwel een uitzonde ring. Óm de bestrijding zo algemeen mogelijk te doen zijn, wordt ieder aangeraden het nodige lokaas af te nemen. De prijs bedraagt 3 ct. per portie. Tholen, 14 December 1950. De Burgemeester voornoemd. RHEUMATIEK... Uw tergende winterkwaal legt 't af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogene. Zondag 17 December THOLEN Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. G. Enkelaar 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Vrijdag 15 Dec. 7 uur. Intrede Eerw. Heer L. Gebraad. Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Ds. v. Dam uit Werkendam Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. de Graaf uit Haarlem OUD -VOSSEMEER Ned. Hervormde Kerk 10 en 6.30 uur Ds. R. C. v. Putten Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. v. Halsema Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Hervormde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. R. C. v. Putten BEVESTIGING DE HEER L. GEBRAAD IN DE CHR. GEREF. KERK TE THOLEN In een goed gevuld kerkgebouw had Dinsdagavond jl. door ds. Smit uit Drie bergen in de Chr. Geref. Kerk te Tholen de bevestiging plaats van de heer L. Ge braad, over gekomen uit Leersum, als voor ganger der gemeente te Tholen. Na zingen en votum werd gelezen Zach. 3. In zijn inleidend woord wees ds. Smits op het groot gewicht van deze avond nl. de heer Gebraad te mogen inleiden in de bediening te dezer plaatse. God heeft het in zijn nederbuigende goedheid, aldus spr., zo gemaakt, dat een arm en in zich zelf ledig mens en geen wetenschappelijk en geleerd man, verkozen is tot U te komen. Door Gods genade draagt hij het getuigenis daarvan in zijn hart, want hij is door God geroepen en uitverkoren in de bediening des woords werkzaam te mogen zijn. Spr. wees verder op de persoonlijke banden van vriendschap welke hem hebben gebonden en binden aan de heer Gebraad en aan de grote strijd die het hem heeft gekost van zijn vorige gemeente Leersum te moeten scheiden. De Heere aldus spr. heeft U aan deze plaats gebracht en meer en meer doe hij U ervaren, dat Gods zegen U alles moge wezen. Spr. koos tot tekst Zach. 3 vers 7 en 8. Spr. wilde boven deze tekst zetten: Een adventsbediening, tevens van toepassing ook voor deze gewichtige avond. Om vervol gens stil te staan le. een schuldige plicht; 2e. Bij een rijke belofte; 3e. Een wondere benaming; 4e. een vol heerlijke profetie. Na de bevestiging richtte ds. Smits het woord tot de heer Gebraad nogmaals wij zende op de banden van vriendschap welke hen binden en op het grote voorrecht hem geschonken, het woord Gods te mogen be dienen. De Heere doe U voortdurend Zijn gemeenschap en lieve gunst ervare. Als de Heere de mens op zijn plaats mag bren gen, dan weet hij niets en kan hy niets en dan juist is ook de bediener des Woord op zijn ware plaats, want die niets in zich zei ven hebben of bezitten, die hebben juist God nodig en zullen door Hem bediend en onderwezen worden. De Heere geve U wandelingen onder dit volk, onbekwaam om dit volk te leiden. Geve de Heere U be- kwaammakende genade en veel bediening uit en door Zijn lieve Geest. Dat de ge meente dan ook hun nieuwe voorganger veel moge opdragen aan Gods genade Troon. Niet biddend hem vol te maken, juist ledig, want een mens dat niets heeft en gans ontledigd is, wil God vervullen en vol maken. Nadat de gemeente haar nieuwe voorganger had toegezongen, de versen 1 en 3 uit Ps. 134, richtte de heer Gebraad zich tot zijn bevestiger, hem dankend voor zijn persoonlijk woord, en de woorden tot hem gesproken. Deze, aldus de heer Gebraad 'k Was onverwachts bij Kees binnengelopen. Hij zat juist aan z'n kopje koffie, dat volgens gewoonte bij Kees rond een uur of 8 's avonds wordt opgediend. En ik had al gauw niets anders te doen dan toe te luisteren. Vanwege dat Kees uit z'n slof schoot. Al ging dat aan vankelijk heel voorzichtig. Kneelja, zo begon hij aarzelend, en ik zag meteen dat vrouwlief haar oren spitste, want als Kees „Kneelja" zegt, dan is er iets loos. Dan wil hij het een of ander ge daan hebben, dan zeer voorzichtig onder de aandacht moet gebracht. Kneelja, zo herhaalde hij, 't kwam vandaege Kloas van Janse, de post tehen, net toen ak om suuker hieng vö je. Hoeje, zei Kloas tehen mien, oe haet et Kees. Nou, zei ik, (zo rekte Kees z'n inleiding) ik mag nie klaehe, m'n hieen overdaed, mae in 't kleinste hutje kuje helukkig weze, a je mae tevree bin. Das waer Kees, zei Klaos de post toen tehen mien, mae noe mö je van- aevend dit is leze. In hlieke heeft ie mien een krante; een krante van 't spaeren. Je mot zeit 'n je Kneelja d'r mae 's hoed toe aanspore. 'Kè Klaos toen hevraagd of at 'm dat zelf mè liever niet dee, dae ik meschien nie zo veel invloed op je zou Mae dae wou Klaos niet van wete.. Nou Kneelja, ik die krante dan 's deuheleze in ik hlöve toch ök nie, at et zo slecht is, a'm hespaere. Et land eit het nodig. Zonder held kan d'r hien leher komme en kunne ze nie in auto mobile rieje. Het was voor het eerst, dat Kee haar gemaal in de rede viel. „Wat spiet me dat." zei ze. Toen ging Kees verder. As we hel spaere, zei ie ver volgens, dan kunne me mieer men sen aan een baentje elpe, die er nae lope snakke, dan kunne d'r mieer febrieken hebouwd worre, dan kan ook de preduktie ophevoerd worre. We motte om kort te haen Kneelja, aan kapitaoelsvurmieng hedoen. Spaere? vroeg toen Kee. Ja spaere, antwoordde Kees, vandaehe een dubbeltje weg lèhe in mèrhe een kwartje, overmèrhe een hulden in dan opklimme, net as bie de belas- tieng. Het land mot held anders kun ze nie langer huus ouwe. Spaere, zei Kee weer en ze liep een beetje rood aan. Jazeker, antwoordde Kees weer, zovee mieer mensen at 'r op de waereld komme, zoveel mieer kapi- taol mott'r weze. Feitelijk most ieder kind at 'n hebore wier een buule mae held om z'n nikke ebbe ange vo de kapitaolaanwas. Hlieke mee de geboorteaanwas ok kapi taolaanwas. Kees, zei Kneeja, nu een kroot gelijk, je eije deu Klaos van de post weer liëlijk op litte reutele. Dienk jie noe waerachtig, ak hae spaere om die öahe traktementen van 15000 hulden op 18000 hulden te briengen. Oe kan een boerevrouwe as ik (wat een dunk had Kee) deu de waereld komme op 't ogenblik in dan hlieke nog an 't spaeren dienke. Ak in de plekke van hoeje büter noe a kunstbüter ete, wae moje dan nog op spaere. Ik zag Kees nog voorzichtig een poging aanwenden. Ik heb gehoord zei hij, dat er in kunstboter net zoveel oe ieet dat ook weer krachtvoer zit als in die goeie. Kees, zei Kee, laet je neihe nie uutlache, da zèhe ze allieen mae om at de kunstboter hoedkoper is. Dog je, zo vervolgde ze, alle verdere tegenspraak werend, dog je at de hoeije büter hoedkoper was as de kunstboter, dat ze dat dan ok zouwe zèhe. Neeë Kees, zei ze, laet die mensen mae spaere, die at het kunnen in paert mee Klaos van de post mè over andere diengen, want van spaeren in een uusouwen op dit ogenblik ei die kwezel toch hieen verstand. Laet dat noe mè aan je vrouwe over. Wat zeggen jullie van zo'n Kneelja Met de groten van Jan. kwamen uit Uw hart en spraken tot mijn hart. Na nog een woord tot de gemeente te hebben gericht, eindigde ds. Smits deze plechtige dienst met dankgebed. Vrijdagavond te 7 uur, zal de heer Gebraad zijn intrede doen in de Chr. Geref. kerk aan de Visstraat. ST. ANNALAND Ds. J. Arendsen te Blauwkapel (Utr.) bedankte voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier. SCHERPENISSE Het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zal Donderdag 14 Dec. in vergadering bijeen komen voor het benoemen van een ouder ling en diaken. Aftredend zijn de heren J. M. v. d. Graaff en D. C. Duijnhouwer. HET VLAS IN LEGENDE EN FOLKLORE Het was waarschijnlijk via de landen langs de Middellandse Zee, dat het vlas vanuit Midden-Azië in Europa werd ingevoerd en het oudste bewijs van vlasbouw werd wel gevonden bij de Zwitserse paal woningen, waar men strekjes linnen vond. Een zeer oude naam voor vlas is: Harne of Werck, welke benamin gen nog in 't laatst der 19e eeuw in Midden-Duitsland voorkwamen. Wij kennen ook het woord „werk", d.i. de hennep, gebruikt voor het dichtstoppen der naden van een schep. DE GOUDSE PIJP BIJ VERKOPINGEN In vroeger tijd noemde men het in het openbaar verkopen, o.a. in Zeeland, wel „verkopen met den stokke." Dit verklaarde men wel uit het feit, dat de verkoper een stokje of staafje bij zich had, waarmede hij, bij de verkoping van onroerende goederen, als huizen, landerijen, enz. een lange Goudse pijp stuk sloeg, als teken dat de verkoop ge sloten was. Het stokje was van ebbenhout, met zilver beslagen en voorzien van het gemeentewapen. Naamkaartjes in verschillende dessins Bestel tijdig Wie nog eierkolen (Duitse) wenst op te geven, moet dit voor of op ZATERDAG 16 December bij de boekhouder melden. Tevens wordt ieder, die nog iets schuldig is, vriendelijk doch dringend verzocht dit voor 31 December a.s. aan te zuiveren. HET BESTUUR Vakkundige vlugge bediening Ook voor ziekenfondsrecepten EN ZOON Drogisterij en Optiek „Het Groene Kruis" Fortuinstraat 1 2 - Telefoon 91 BERGEN OP ZOOM Wij leveren op ziekenfondsformu lier Elastieken kousen, enkelstuk ken, kniekappen en breukbanden in diverse maten BESHULST bloeiende KERST tulpen en KAMERPLANTEN Beleefd aanbevelend, JOH. MANNEKE POost-Vest a 59 St. Maartensdijk KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN kleine kaartjes „Gelukkig Nieuwjaar" Agenda's, Kalenders en Almanakken voor 1951 Kantoorboekhandel - THOLEN GEVRAAGD voor dag en nacht. Mevr. BESLING Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom nHBBBHi zoals NAAMKAARTJES bedrukte REKENINGEN ENVELOPPEN AGENDA'S FOLDERS en alle andere voorkomende ZAKEN- en FAMILIEDRUKWERKEN Ook alles voor verenigingen Voor Uw winkelboeken, kasboeken en alle andere schrijfbehoeften, scheur kalenders en een ruime keuze in Nieuwjaarskaar ten kunt U terecht bij Ring A 78 Oud-Vossemeer

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 3