il Plaatselijk Nieuws I7J "Zil 21 3 [H3 1 Door prachtige samenwerking door daadwerkelijke gemeenschapszin werd de Smerdiekse Kleuterschool verbeterd! Geeft Uw SINTERKLAAS-ADVERTENTIES op voor een volgend nummer. Dat is de gewenste tijd en het geeft Uw klanten nog ruimschoots de gelegenheid tot kopen. De Sint kondigt in het volgend nummer... Eendrachtbode verrassingen aan voor puzzelaars Gemeente: POORTVLIET. Spoedeisende Gemeenteraadsvergadering d.d. 9 November 1950 des avonds 7.30 uur. DE OFFICIËLE OPENING Uit het gemeentehuis wapperde de driekleur en de Smerdiekse raads zaal was Zaterdagmorgen 11 Nov. des voormiddags geheel gevuld, toen de verbeterde Nutskleuterschool officieel werd geopend. Aanwezig waren het bestuur van de afdeling van het Nut te St. Maartensdijk onder voorzitterschap Tan dhr. Arentsen, die hierbij ook de leiding had, Burgemeester en Wethouders, Mr. Huijsman, wnd. Kringcom mandant van het Rode Kruis Zee land, Dhr. Jansen, vertegenwoordi ger van het Jeugd Rode Kruis in deze provincie, dhr. Visser, direc teur van de Middelburgse am bachtsschool, mej. Glas, Inspectrice van het Kleuteronderwijs in Zee land, mej. Snijkamp, vertegenwoor digster van het Hoofdbestuur van het Nut te Amsterdam, het bestuur van de afd. Tholen van het Ned. R. Kruis, de dames van het Bazar- comité, de aannemers en enkele andere genodigden. De voorzitter van de Nutsafd., dhr. Arentsen noemt het in zijn openings- en welkomstwoord een grote dag voor het Nutsdeparte ment, nu de kleuterschool in ver beterde vorm kan worden geopend. Hij memoreert de geschiedenis daarvan sinds de overname door deze afdeling op 1 Jan. 1948. Reeds direct waren er moeilijkheden, moeilijkheden die niet één, twee, drie waren op te lossen. Immers, de kleuterschool was zelfs als ,,bewaarlokaal" totaal ongeschikt. De vloer onbruikbaar, een stofnest, de W.C.'s onooglijk, het meubilair versleten, ondoelmatig, onpractisch. Uiteindelijk werd een bazarcomité gevormd, bestaande uit enkele Smerdiekse dames en een bazar ge houden, waaraan de gehele bur gerij zijn offers bijdroeg. Een op brengst van 3000.waarbij het gemeentebestuur een gelijk bedrag voegde. Daarom bleef het niet alleen bij verbetering van de vloer, maar konden de W.C.'s worden vernieuwd. De uitgang werd aan merkelijk verbeterd. Spreker be sloot z'n openingswoord met een drietal personen te noemen, die bericht van verhindering hadden gezonden en met er op te wijzen, dat hij over de grote gift het meubilair nog niet kon spreken, omdat dit nog niet officieel was overgedragen. HET NEDERLANDSE JEUGD RODE KRUIS Over die gift sprak mr. Huijs man, wnd. Kringcommandant van het Zeeuwse Rode Kruis. Hij wees er op, hoe hier op duidelijke wijze is gemanifesteerd, welk een zegen rijke arbeid het Rode Kruis, in het bijzonder hier dan het Jeugd Rode Kruis verricht. Geld had het Nut immers niet om meubilair te kopen. Via dhr. Bastiaanse, de ijverige Thoolse Rode Kruissecretaris kwam het Kringbestuur in Zeeland dit ter ore en het resultaat van die vingerwijzing kunt U straks zien, aldus mr. H. 80 tafels en stoelen, gloednieuw, staan in de lokalen. En al zijn die nog niet geheel zoals het wezen moet, toch is het een zeer grote verbetering geworden. Welmenende woorden van dank richtte spreker dan ook tot het Hoofdbestuur van het Rode Kruis, die een bijdrage verleende, tot dhr. Visser en met hem het Zeeuwse Jeugd Rode Kruis, tot dhr. Visser, directeur van de Ambachtsschool die het meubilair met zijn leerlingen vervaardigde en tot de afdeling Zandvoort van het Jeugd Rode Kruis, die voor het speelgoed zorg de. Hij weet met zekerheid, dat het materiaal lange tijd een sieraad zal zijn voor de school en hoopt dat mede door deze bijdrage de „Smer diekse kleine mensjesde kleuters, zich het Rode Kruis later zullen herinneren, opdat ze dan ook daadwerkelijk steun kunnen en willen geven aan die vereniging, opdat het voor hen geen phrase mag zijn: het Rode Kruis devies van mensenliefde. Dhr. Arentsen dankt mr. H. voor de gesproken woorden en in het bijzonder, namens de gehele ge meente voor de grote gift, evenals dhr. Visser en dhr. Bastiaanse, de eerste voor het aanvaarden van de opdracht tot het maken van het meubilair en de tweede voor zijn activiteit om de nood bij het Rode Kruis kenbaar te maken. Dhr. Jan sen van het Jeugd Rode Kruis wordt evenmin vergeten. Veel is door hem gedaan, maar groot is ook de dank van de inwoners dezer gemeente daarvoor. FELICITATIES De Inspectrice van het Kleuter onderwijs, mej. Glas feliciteert het Nut, het gemeentebestuur en alle betrokkenen met dit mooie resul taat. Zij wijst er op dat de Over heid aan de „eerste stap" toe is voor het Kleuteronderwijs. Maar vindt dat de eigenlijke eerste stap reeds door particulieren is gedaan. Met het Kleuteronderwijs in Zee land gaat het goed. Ook op het G riep ij n hordij ej Neem een do os echte VERKOUDHEID zondagsdienst artsen Dokter L. D. A. Looysen Tholen tel 49 Dokter R. C. Renes Oud-Vosse- meer, tel. 19 "tholen oud-vossemeer eiland Tholen. In Tholen zijn er de laatste jaren 2 kleuterscholen ge komen, op Oud-Vossemeer één, in Mijnhardt's Aambeienzalf St. Maartensdijk kwam deze ver betering. Het mooie hier is het blijk van de grote samenwerking waar door baanbrekend werk is verricht. Het is nu wel zover, dat men weet onze kleuters niet meer te kunnen onderbrengen in gebouwen en lokalen, die niet voldoen aan mini mum eisen. En voor kleuters doet men nooit een vergeefs beroep op de samenleving. We weten een kleuterschool nodig te hebben, al moet de huiselijke opvoeding het voornaamste blijven. Spreekster wenst ook het gepensionneerde schoolhoofd mej. Sanderse geluk met de verbetering van haar oude School. Met vreugde zal zij de groei en bloei zien. Inspectrice Snijkamp van het Hoofdbestuur van het Nut merkt op, dat wat hier plaats heeft, juist het doel is van het Nut: het geluk van de mensheid. Dhr. Visser, directeur vah de Ambachtsschool te Middelburg acht zich gelukkig hieraan te heb ben mogen meewerken. T lii. Dhr. Jansen van het Zeeuwse Jeugd Rode Kruis zegt paf te staan over de bereidwilligheid van de Smerdiekse bevolking en de samen werking. Hij wijst er evenwel ook op, tot welke dingen het Jeugd Rode Kruis in staat is. Dhr. Bastiaanse te St. Maartens dijk is eveneens verheugd over dit resultaat maar wijst er opf dat de burgemeester in feite de eerste initiatiefnemer was. Hij feliciteert ook de hoofdleidster mej. Hage en haar helpsters mej. Knuist en Jas- perse, evenals mej. Sanderse. HET WAS HALF EEN Tenslotte was het burgemeester Bouwense, die als laatste spreker en als de man die de officiële opening zal verrichten het woord krijgt. Hij wijst er op, dat het voor de inwoners geen nieuwtje is, als ze horen, dat er financiële zorgen zijn. Er zijn nog vele dingen op te knappen. Bijna 2 jaar geleden zag hij de kleuterschool voor het eerst, een stoffig rommelig onhygiënisch lokaal. Wat nu tot stand kwam is een dubbele felicitatie waard, waar bij evenmin een woord van dank voor dhr. Arentsen mag ontbreken. Het verheugt hem zeer, dat het zo dringend nodige op deze wijze tot stand is gekomen. Hij dankt daar voor allen en verklaart de verbeter de Nutskleuterschool officieel voor geopend. Na een woord van dank sloot de heer Arentsen de plechtigheid en nodigde allen uit een kijkje te ne men in de kleuterschool waar men met genoegen de reeds genoemde verbetering in ogenschouw nam. Ongetwijfeld zullen daarbij de gedachten zijn uitgegaan naar wat in samenwerking tot stand kan worden gebracht en inzonderheid ook wat het Rode Kruis naast de vele andere taken hier ook \veer heeft gedaan. ADVERTEERDERS U weet het: Voor reclame op de eilanden Tholen en St. Filipsland is er geen gunstiger en voordeliger mogelijkheid dan de EENDRACHTBODE.... omdat die practisch huis aan huis komt.... en wordt GELEZEN. I O N N E M A S N E E K Men kan daar in St. Maartensdijk de vele lofuitingen, de talrijke bedankjes en het afschuifsysteem voor wie in deze het grootste initiatief nam of wie er het hardste aan heeft gewerkt, onder woorden gebracht tijdens de officiële opening van de verbeterde Nutskleuter- school, gerust voor lief nemen, dat alles neemt niet weg, dat er in die gemeente iets tot stand is gekomen, wat een behoorlijk bedrag kostte en waarvoor eigenlijk geen cent was, dat dan ook alleen tot stand is gekomen, dank en dan komt immers toch dat woordje „dank" zij één meelevende gemeenschap, die zich niet beperkte tot de gemeente en haar inwoners alleen, nee, die zich uitstrekte van Noord tot Zuid: van Zandvoort tot Middelburg. Dank zij die gtmeenschapszin, dank zij de Smerdiekse burgerij, met aan het hoofd het gemeentebestuur en het Nutsdepartement aldaar en dank zij het Nederlandse jeugd Rode Kruis, waarvan in het bijzonder de afdeling Zandvoort, alleen door die eendrachtige samenwerking en dat daadwerkelijk medeleven kregen de 107 Smerdiekse kleuters een mooie vloer in hun kleuterschool, waaruit geen stofwolken, meer opdwarrelen, zijn er keurige hygiënische W.C.'s geplaatst ter vervanging van niet meer te beschrijven „bepaalde plaatsen", ja dank zij dit daadwerkelijk medeleven zitten die 107 kleuters op prachtige stoeltjes aan keurig gelakte tafeltjes, waarop sierlijk en aantrekkelijk kinderspeelgoed. En daarmee kan ieder, die hieraan een steentje, hetzij klein of groot, heeft bijgedragen, daarmee kunnen de betrokken ouders, daarmee kan de gehele Smerdiekse gemeenschap worden gelukgewenst. nog niet zo weinig heeft gedaan wat de woningbouw betreft. In St. Annaland is er nog geen huis gebouwd, ondanks het feit, dat daar dhr. Stols wethouder is. Weth. Bout vindt dat men daar z'n plicht verzaakt als er woningnood is. Alle gemeenten, behalve dan die ene en Stave- nisse, waar de woningnood minder groot is, hebben gebouwd: Tholen, Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer. Dhr. Koopman vindt dat ze daar in St. Annaland toch wel een reden gehad zul len hebben om het uitsluitend aan particu lieren over te laten. Dhr. o. d. Brouw oppert de veronderstel ling dat men de bouwvolume voor die 40 woningen krijgt: wat wil men dan doen Hij is er voor te bouwen, liefst door par ticulieren, maar desnoods toch het door de Adviescommissie genoemde aantal voor de gemeente. Anders gaat hij hier niet voor stemmen. Bouwvolume aanvragen met de gedachte, dat men toch niet zoveel zal krij gen of niet zoveel zal bouwen, daar voelt hij niet voor. Wat nodig is aanvragen, eer lijk. Naar andere gemeenten kunnen we niet kijken. Het gaat er hier maar om of het nodig is ja, dan nee. En dat is vol gens dat rapport. En wie, zo vraagt hij zich af, komt op deze lijst voor die zelf een huis kunnen bouwen Niemand Nogmaals, hij is er voor het particulier initiatief te sti muleren, maar in elk geval moeten er 40 woningen komen. In tegenstelling met dhr. Koopman is hij er niet voor de oude ge meentewoningen te verkopen. Men krijgt er een „krats'' voor en dat terwijl ze prac tisch „eigen" zijn. St. Annaland kan men niet als voorbeeld stellen, vindt hij, daar heeft men een andere bevolking met veel en veel meer kleinere zelfstandigen. Die moe ten er een schuurtje bij hebben, enz. Hier gaat het om woningen. Dhr. Geluk zou ook liever eerst wat meer zekerheid hebben omtrent particuliere bouw. Er wordt gestemd voor 40 wonin gen met daarnaast het initiatief om par ticulieren op de hoogte te brengen van de geldende regeling. Tegen dit voorstel (be houdens het laatste gedeelte) zijn de he ren Koopman en Geluk. Het is dus met 5 stemmen voor aangenomen. EEN DISTRICTSGEMEENTE ONTVANGER Het Prov. Bestuur vraagt wat de Raad er van denkt, wanneer men zou overgaan tot het benoemen van een districts gemeente-ontvanger voor de gemeenten PAS -TLL L E S TEGEN Tholen, Oud-Vossemeer en St. Maartens dijk. (In Tholen en'Oud-Vossemeer is de gemeente-ontvanger dhr. de Korte met pensioen gegaan). Degene, die daar voor in aanmerking zou komen, is dhr. A. Everaers, gem.-ontvanger van St. Maar tensdijk, tevens 1ste ambtenaar ter secre tarie alhier. De voorzitter zegt, dat dhr. Everaars een niet genoeg te waarderen kracht is voor de gemeente, en hoewel er voor hem een zekere bekoring in deze be trekking zit, is het voor B. en W. moeilijk hem zo te laten gaan. Gehoord dhr. Eve raars zelf, die i. v. m. mogelijkheden in de toekomst toch ook wel liever hier blijft, kan B. en W. vrijmoedig voorstellen om tegen het voorstel van het Prov. Bestuur te zijn. De Raad steunt het dagelijks bestuur ten volle. IETS OVER DE BEGROTING Punt 3 van de agenda is vaststelling der begoting 1951. Die voor de gemeente sluit met een nadeling saldo van 8695,75. Weth. Hage merkt op, dat dit tekort niet op de inwoners drukt, maar gezien moet worden als een eventuele bijzondere Rijks uitkering. Dhr. Koopman zegt, dat er nog genoeg dingen zijn, die we graag op de begroting hadden gezien. We weten echter dat zulks niet mogelijk is. Hij zal er dan ook niet verder op ingaan. Dhr. o. d. Brouw zegt vorig jaar te hebben tegengestemd. Dat zal hij nu niet doen, niet omdat men in de „onderzoekvergade- ring" bepraat zou zijn. Hoewel zo n onder zoek nuttig is, meent hij dat een begroting toch wel in het openbaar mag worden be sproken. Zonder op de verschillened posten direct te willen beknibbelen of te verhogen, wil hij toch wel op enkele dingen wijzen. Zo vraagt hij of de post Bewaarschool toch gehandhaafd moet blijven, waar er kans is, dat men in 1951 rijkssubsidie heeft. De voorzitter antwoordt, dat on danks dat de gemeentebijdrage toch nodig zal zijn, misschien iets minder. Ten tweede wijst dhr. o. d. Brouw op de post: tekort Centrale 1000,Dat wordt toch alleen uitbetaald, als het Rijk met z'n subsidie komt? Ook de 1000, voor de straatverlichting is z.i. overbodig, daar ze niet zal worden uitgevoerd. Nu de markt een nieuwe bestrating zal krijgen, zou hij er voor zijn, dat het par keren van de zware, enorm zware gela den vrachtwagens, die soms een gehele nacht blijven staan, maar werd verboden. Daar wordt het een modderpoel door. De verzekering voor oude lieden, zoals hij dat vorig jaar heeft voorgesteld is thans minder urgent door de in werking zijnde of komende sociale wetten, die daarin voor zien. Zo blijft er een klein aantal over. Voorts merkt hij op, dat er nog steeds niets is gedaan voor de Ouden van Da gen betreffende huisvesting. Hij vindt dat men toch niet jaar in, jaar uit op het Thoolse Tehuis kan blijven wachten. Kan men daar nu zelf niets aan doen, opdat die oude mensen ergens worden onderge bracht Een ander punt is werkverschaffing, wat dhr. o. d. Brouw naar voren brengt. Vorig jaar zag hij een circulaire, waarin stond, dat men personen, die ongeschikt waren voor uitzending naar D.U.W.-werken in eigen gemeente tewerk kon stellen bij ob jecten waarvoor dan ook 75% rijkssub sidie zou worden gegeven. De voorzitter antwoordt hierop, dat jammer genoeg on derhoudswerken (zoals bestrating bijv.) daar niet voor in aanmerking komen. Daar is hij ook wel achteraan geweest. Nee, dat slaat meer op de aanleg van plantsoenen, zwembaden, e.d. Weth. Bout is het eens met dhr. o. d. Brouw voor zover het zijn aanmerkingen op het parkeren op de Markt betreft. Dat gaat toch wel te ver. Daar zal toch eens paal en perk aan moeten worden gesteld. De voorzitter zegt toe, de betrokken per sonen eens bij elkaar te zullen roepen om dan tot een oplossing te komen. Daarmee gaat de Raad accoord. Dhr. Geluk oppert de mogelijkheid tot asfalteren van de Markt. Dat zou nog al kostbaar, al te kostbaar worden, meent de voorzitter. Dhr. Koopman hoopt in elk geval, dat de uitgetrokken posten worden gebruikt Voorzitter de Burgemeester; tegenwoordig P. J. Vroegop, P. J. van Houdt, E. C. W. A. de Graaff, G. K. J. Krijger en J. J. van der Slikke. Afwezig M. C. van Ast en idem met kennisgeving de Heer G. K. Krijger. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, en heet de leden welkom. De notulen van de vorige vergadering worden aangehouden. De voorzitter zegt dat deze spoedeisende vergadering is belegd, in verband voor het aangaan van een kasgeldlenin'g ten behoeve voor de bouw van woningen. De voorzitter deelt mede dat de brand spuit vermoedelijk wordt overgenomen door het gemeentebestuur van Waspik, zulks in verband met een mondeling onderhoud met de Inspecteur der Brandweer. Voorts deelt spreker mede dat 2 gegadig den uit deze gemeente zich hebben opge geven voor de A.V.O. (Arbeidszorg voor Onvolwaardigen Brieven van C. Geuze Mzn., C. K. van der Slikke en Joh. M. Deurloo inhoudende dat zij hun herbenoeming tot leden van het Burgerlijk Armbestuur aannemen. Brieven van M. L. Quist, M. W. Deurloo, J. Jansen inhoudende dat zij hun herbe noeming tot leden van de Woningcommissie aannemen. Een Prov. Blad betreffende jaarwedde der Wethouders, inhoudende dat de 5de uitke ring alleen uitbetaald mag worden aan Wethouders voor wie deze functie als enige bron van inkomsten te beschouwen is. Een schrijven van het Prov. Bestuur van Zeeland betreffende pensioengrondslag Bur gemeesters, inhoudende dat de pensioen grondslagen voor burgemeester geschiedt bij benoeming door Gedeputeerde Staten en bij verandering in de wedde nadien door Bur gemeester en Wethouders. Mededeling wordt gedaan dat bij de ge houden aanbesteding op 2 November jl. voor de bouw van 2 woningen de volgende per sonen hebben ingeschreven: W. Blaas te Tholen voor 16900. M. van Driel Oud-Vossemeer 18800. BOTSING Op de hoek van de Visstraat en de Hoogstraat reed Vrijdagavond jl. een jeep, bestuurd door de heer J. S. uit St. Maar tensdijk tegen een vrachtauto van de Oes tercultuur Mij. „Bona Fides", bestuurd door de heer L. S. alhier. De vrachtauto be kwam schade aan de achterzijde. Door de politie werd een onderzoek naar de schuld vraag ingesteld. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. GEGUND De heer W. Blaas alhier was laagste inschrijver te Goes bij aanbesteding van 10 duplexwoningen. Hem is thans het werk gegund voor de som van 116.850, PROPAGANDA VOOR „HET HOGELAND" Het doel van de stichting „Het Hoge- land" is ook in onze omgeving wel vol doende bekend. Toch meende men er door middel van een propagandamiddag en avond nog eens extra de aandacht op te moeten vestigen. Dit gebeurde Dinsdag 14 November jl. in de zaal van het Hof van Holland, waar eerst 's middags een kinder filmvoorstelling werd gegeven, waarbij het voor het doel waarvoor zulks is geschied. Dus bestratingspost ook werkelijk voor be strating, enz. Dhr. Langejan weet dat er bij deze be groting ook nog veel is, dat hij anders zou wensen, maar hij weet ook, dat het niet mogelijk is. Daarom verheugt het hem in elk geval, dat de Markt in de toekomst wordt vernieuwd. Hij vraagt ook het nodige werk aan de nieuwe haven zo spoedig mogelijk uit te voeren. Hij is er voor een goed parkeer terrein aan te wijzen, zodat die moeilijkhe den zijn opgelost. Tenslotte spreekt hij de wens uit, dat het B. en W. in 1951 mak kelijker zal gaan, dan in dit jaar, dat fi nancieel zeer moeilijk was. Dan stemmen allen voor deze begroting 1951. De andere begrotingen, nl. voor het woningbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur worden eveneens met algemene stemmen goedgekeurd. Het woningbedrijf met een bij dragen uit de gemeentekas van 1281, en het Wezen-Armbestuur idem met 3253. Met punt 4: wijziging Drankwet gaat men z. h. st. accoord. Er is niets voor de rondvraag zodat sluiting volgt. A. Mulder-Franke St. Maartensdijk 19000.— H. Overbeeke en J. Geluk Poortvliet 19090.— Burgers en Zn. St. Annaland 19200. Joh. Krijfer, Poortvliet 19375. J. Vos te Tholen 19586. D. Burgers Tholen 19600. W. J. Gunter Poortvliet 19949. H. v. Dijke en J. Burgers de Engelsman St. Annaland 19975. Besloten wordt het werk aan de laagste in schrijver te gunnen behoudens goedkeuring van het betrokken Ministerie. Een schrijven van de Directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland inzake aan vraag toekenning van steun uit 's Rijkskas ten behoeve van 2 woningwetwoningen ad 21400.—'. Met algemene stemmen wordt besloten hiervoor een geldlening aaQ te gaan ad 21400.bij een bankinstelling en B. en W. op te dragen een en ander te be werkstelligen. Voorts vraagt de voorzitter machtiging aan de Raad om het stukje grond van de Fam. van Dijke aan te kopen. Met algemene stemmen wordt hiertoe besloten en de prijs vastgesteld op ten hoogste 2.50 per m2. Eveneens wordt besloten om daar dan een heining te plaatsen op kosten der gemeente. Verder wordt overgegaan tot de rond vraag. Dhr. van Houdt zegt dat nu de sloot ifc gedempt bij P. van der Slikke in de Stoof- straat veel water op de weg staat. Spreker zegt in vorige vergaderingen heb ik hierover al gesproken, maar tot op heden is er nog geen verandering in gekomen. De voorzitter zegt toe de nodige voor zieningen te zullen treffen dat het euvel wordt opgelost. Dhr. Vroegop vraagt of de grond voor de te bouwen woningen van Luijk en Geuze al is aangekocht. De voorzitter beantwoordt bevestigend. Verder is er niets meer aan de orde en sluit de voorzitter, en eindigt met dankgebed. werk der Stichting duidelijk naar voren kwam. 's Avonds opende de vertegenwoordiger der Stichting de bijeenkomst met gebed, waar Ds. B. G. A. v. d. Wiel verhinderd was de avond bij te wonen. Met bijzondere aandacht werd de film „Het was zijn schuld alleen" gevolgd, tevens de kleurenfilm over het werk der Stichting. Enkele andere klei nere rolprenten, zoals „Vlootmanoeuvres, Kalverstraat Amsterdam, Koninklijk Bezoek aan Groningen en Zeeland, Aalsmeerse bloemenpracht" brachten bovendien nog wat variatie. Na een opwekkend woord ten bate van de Stichting sloot de vertegenwoordiger de bijeenkomst. Er gaven zich 17 personen op als lid. BURGERLIJKE STAND Geboren: 10 Nov.: Johan v. d. Velde, zoon van J. D. v. de Velde en van M. Korsman. Overleden: 10 Nov.: Laurina Reijnhout, 85 jaar, wed. van Adriaan Cense. LEDENVERGADERING KLEUTERSCHOOL LOKAALNOOD De leden van de algemene christelijke kleuterschool kwamen Donderdag in ver gadering bijeen. Te bespreken was het ge brek aan voldoende localiteit voor dit on derwijs. Er zijn voor het komende leer jaar veel meer aanvragen binnengekomen dan ruimte beschikbaar is. Er wordt thans een lokaal van de O. L. school gebruikt, dat voor zijn tegenwoordige bestemming ge schikt gemaakt is. Maar voor de toekomst is één lokaal beslist onvoldoende. Geïnfor meerd is naar de mogelijkheid van een grote houten loods. Dat is evenwel op niets uitgelopen. Het bestuur wijst er op dat een eigen permanent gebouw het beste zal zijn, doch dan stuit men op grote financiële be zwaren. De heer Kloet verklaart thuis een aan bieding te hebben voor een halfsteensge- bouw met ijzerconstructie, dat voor dit doel zeer geschikt zal zijn, gezien de voordelige prijs. Men heeft er wel oren naar hierop in te gaan. De mogelijkheid dient evenwel ter dege te worden onderzocht. Hoe het zij was de mening geld zal er moeten komen. Het bestuur geeft nu het voorstel van dhr. Kloet om een bazar te houden aan de vergadering in overwe ging. Men is het er over eens dat een col lecte, hoewel in wezen te verkiezen boven een bazar, veel te weinig zal opbrengen. Met algemene stemmen wordt dan ook be sloten tot het organiseren van een bazar, te houden op de 2e en 3e Kerstdag en bij de jaarwisseling. Een organisatiecommissie zal worden sa mengesteld, bestaande uit een 20-tal heren. Ook een damescomité wordt gevormd. De voorzitter deelt mejle, dat van het gemeentebestuur reeds bij voorbaat een ver gunning tot het houden van een bazar is verkregen. Hij spreekt de wens uit dat de baten flink mogen meehelpen tot uitbreiding van de kleuterschool. Daarna sluiting. en zetpillen. Een UHkom stI KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de weldadi ge warmte verjaagt verkoudheid. HET GROENE KRUIS Maandag jl. hield de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis" een ledenvergade ring in de zaal van dhr. C. Plandsoen. Dokter Renes opende de bijeenkomst waarna de notulen werden gelezen. Ver volgens kwam in bespreking een voorstel van het Bestuur om aan te sluiten bij de collectieve pensioenverzekering voor wijk zusters. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat het batig saldo van de wieler ronde ad 786,49 het Groene Kruis ten goede komt. Van de postduivenvereniging kreeg men ƒ317.57. Begrijpelijk verheugen en het bestuur en de leden zich over de grote medewerking der andere plaatselijke verenigingen. Dat dit zeer op prijs wordt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 2