WKMLAB VOOS HET EILAND THOLES El SIFIUPSLMB UIT EIGEN LAND Raadsverslag Stavenisse. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Recht en Onrecht VEILIGHEIDSRAAD BLEEF ZWIJGEN FINSTERWOLDE Rond het uitbreidingsplan. De gemeentewoningen. ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 6e Jaargang No. 52 10 November 1950 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen f 1.per kwartaal franco p.p. 1.25 Prijs per nummer 8 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Nog juist voordat het bericht binnenkwam, dat de hoofdstad van Ambon gevallen was, heeft de jonge republiek een proces gewonnen. Zij had namelijk de Kon. Paketvaart Maatschappij in kort geding gedag vaard wegens een inbreuk op de besluiten der ronde tafel conferentie. De K.P.M. had troepen der rupu- bliek Indonesië naar het strijdtoneel in Ambon vervoerd. Afgezien van de morele wandaad (op nederlandse schepen werden vreemde troepen vervoerd om strijd te leveren tegen een bevolking, die altijd trouw aan ons land is gebleven) stond hier de kwestie van het wettelijk onrecht matige. De rechter erkende dit en wees Ambon de vordering toe. De K.P.M. zal nu voor iedere reis, die zij met troepen der R.I. maakt, 25.000 moeten betalen. De republiek der Zuid-Molukken zal hier echter wei nig meer aan hebben. Haar hoofd stad heeft het begeven onder de hevige druk der APRIS. Sommige waarnemers menen thans, dat de militaire actie beëindigd is. Alleen guerilla strijd is nog mogelijk in het heuvelland. Het voorlichtings bureau yan de republiek der Zuid- Molukken toont echter in een over zicht der frontlijnen aan, dat 80% van het gebied nog onbezet is. ..Am bon zal de strijd voortzetten", zo zegt dit bureau, „totdat ons doel bereikt is". De Veiligheidsraad heeft nog steeds geen vergadering gehad of besluit genomen inzake de bruine broederoorlog op Ambon. Nu het lot van de republiek naar de mening van de UNCI bezegeld is, zal daar wel nimmer meer iets van komen. Recht en onrecht gaan bij deze in stantie naar het schijnt hand in hand... Nog steeds is in de Republiek Indonesië de honger naar macht niet voldoende gestild. Een lid van de Indonesische delegatie, die naar Nederland kwam om het Indone sische standpunt ten opzichte van Irian te verklaren en er begrip voor te winnen, liet zich zeer dreigend uit over ,,de Nederlandse belangen in Indonesië", als Nieuw Guinea niet aan de republiek kwam. Zijn uitlatingen hebben een storm van protest uitgelokt en wellicht precies het tegengestelde bereikt van wat Yamin bedoelde. De beweging om Nieuw Guinee te behouden is er eer door versterkt dan verzwakt. Diplomatiek juister was de hou ding van Moh. Roem. Deze meer bezadigde minister van Buitenlandse Zaken der R.I. zal ook aan de Unieconferentie deelnemen. Op weg naar New York vertoefde hij enige dagen in Nederland en gaf daar te kennen dat het standpunt van de regering was, dat de kwestie Nieuw Guinee op vreedzame wijze gere geld moest worden. Hij zag de con ferentie met vertrouwen tegemoet. Officieel heeft Den Haag nog geen bericht ontvangen over de aan vangsdatum, doch men verklaarde zich wel content met de door Moh. Roem genoemde dag 20 Nov. Spraken wij hiervoor over rechte loosheid van een bepaalde bevol kingsgroep in Indonesië, in Neder land komt iets dergelijks voor in het Groningse plaatsje Finsterwolde, dat door een communistische meer derheid „geregeerd" wordt. Onze regering zal deze toestand echter niet langer dulden en heeft een wetsontwerp ingediend, waardoor de burgemeester een regerings commissaris wordt en de volledige bevoegdheden krijgt van de ge meenteraad. Hij krijgt bevelen van de minister van Binnenlandse Zaken en de Commissie der Koningin. Deze maatregel was hoognodig. In de laatste jaren heerste er in Fin sterwolde een waar schrikbewind. Wie het niet met de communistische meerderheid eens was, werd op alle mogelijk manieren gehinderd en las tig gevallen. De raad maakte van zijn bevoegdheden gebruik om poli tieke tegenstanders tè treffen. Ieder een zal het met deze regeringsmaat regel eens zijn. Het was nodig dat het mes werd gezet in deze rotte plek. Het blijkt thans echter ook, dat deze toestand al lang geduurd heeft. In verband met het komende Koninklijke Bezoek aan Engeland van 21 tot 24 November a.s. zijn Nederlandse en buitenlandse foto verslaggevers in de gelegenheid gesteld enige opnamen op Paleis Soestdijk te maken. Foto: v.l.n.r. Prinses Irene met duifje, H.M. de Koningin, Prinses Margriet en Kroon-Prinses Beatrix. 't Loopt tegen voor de A.V.O.-werkplaats. Op 3 November jl. kwam de voltallige Stavenisse gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester L. A. Verburg. Na opening en notulen worden de inge komen stukken behandeld. Bericht van de gem. St. Maartensdijk, dat de nieuwe verordening heffing keurlonen bij Kon. besluit van 1 April jl. is goedgekeurd. Van de Commissaris der Koningin dat de verordening aanplakrechten is goedgekeurd. De 5 loontoeslag kan ook over het 3e en 4e kwartaal worden uitgekeerd aan de ge meente-ambtenaren, terwijl de 5e wijziging der gem. begroting 1950 door het Prov. Bestuur is goedgekeurd. Een mededeling van het moderne Bliksem beveiligingsbureau, dat het gemeentehuis en de toren zijn gecontroleerd en de toren eigenlijk een dubbele beveiliging nodig heeft. Het wordt voor kennisgeving aangenomen. Dhr. Hage vraagt of men de gemeente tot dubbele beveiliging der toren kan verplich ten. De voorzitter meent dat dit hoogstens door Monumentenzorg kan worden opge legd. Bericht van dhr. v. 't Veer dat hij zijn herbenoeming als plv. lid van de Woon ruimte-adviescommissie aanneemt, terwijl de heer Stoutjesdijk voor zijn benoeming als lid bedankt. B. W. stellen voor dhr. van 't Veer tot 1 Oct. '51 als lid te benoemen en geen plv. lid voor hem in de plaats te kiezen. Dhr. van 't Veer wordt met alg. st. als zodanig benoemd. Het prov. bestuur heeft enige opmerkin gen aangaande de Monumentenverordening. B. W. stellen voor met de gemaakte op merkingen rekening te houden en de ver ordening dienovereenkomstig te wijzigen. Dhr. Hage vraag of B. en W. zonder meer de door hen gedachte punten in de verordening kunnen opnemen. De voorzitter zegt, dat dit alleen gebeurt na rapport van een deskundige. De heer C. L. Geluk te St. Maartensdijk verzoekt met een aanhangwagen in de ge meente te mogen rijden. De voorzitter stelt voor dit toe te staan waarbij de voorwaarden aan verzoeker zul len worden meegedeeld. Hij merkt op, dat het strenge voorwaarden zijn, waaraan men zich beslist dient te houden. Dhr. van 't Veer merkt op, dat het juist deze morgen nog zijn aandacht trok, hoe gevaarlijk een onvoldoende verbinding kan zijn. De voorzitter zegt dat de politie strenge controle zal uitoefenen. De reserve bevesti ging is een ketting, die niet mag ontbreken. Eenzelfde verzoek is ingekomen van de heer J. Hage te Scherpenisse en G. M. Geluk te St. Maartensdijk. Zonder bezwaar wor den ze ingewilligd. Een brief van de Plantenziektekundige- dienst te Wageningen, waarin wordt ver zocht een verordening te maken, zodat zon der toestemming van B. en W. geen aard appelen in volkstuintjes mogen worden ge poot. De voorzitter zegt, dat de Rijkspolitie ter plaatse alles in kaart heeft gebracht en dat ieder jaar bijhoudt, voor zover het de met aardappelen gepote percelen betreft. Nadere maatregelen zijn dus overbodig. Het verzoek wordt voor kennisgeving aange nomen. Een kasgeldlening ad 35.000.met de Bank van Ned. Gem. wordt verlengd. Het prov. bestuur verzoekt de 6e wijzi ging der begroting 1950 enigszins te wijzi gen in verband met overboeking naar de reserve. Eveneens wordt verzocht een clausule in de leges-verordening te schrappen. De 2e 5 mag volgens de M. v. B. Za ken ook worden uitgekeerd. Opnieuw komt in bespreking het verzoek van de heren Hage en Slager, werkzaam ter gemeente-secretarie om een tegemoetkoming in de studiekosten. De voorzitter meent, dat dit voldoende is toegelicht en wijst er op, dat er bij het Prov. Bestuur blijkens een algemeen schrijven, daartegen geen bezwaar bestaat. Dhr. van 't Veer vorige vergadering niet aan wezig zal nu dus de beslissende stem geven (het was vorig maal 33). Hij wil daarom zijn stem motiveren en zegt het als „man van de P.v.d.A.", zoals men hem toch als raadslid beschouwt, zielig te vinden, wanneer men voor niemandal moet werken. In de tweede plaats acht hij het nuttig, dat men de volontairs helpt aan een zekere administratieve kennis en hoewel men geval voor geval dient te bekijken, zal hij toch voorstemmen. Dhr. Vos vraagt of men „dat zielig voor niets te werken" hier wel kan toepassen, daar het toch meer een leren van het vak is. Op welke school krijgt men nu tegemoetko ming in de onkosten De voorzitter vindt dit toch wel iets anders dan op school te zijn. Er wordt dan gestemd en de heren L. Hage, Tazelaar en Vos verklaren zich tegen, waarmee het voorstel van B. en W. even wel is aangenomen: vier voor. Het Waterschap Stavenisse bericht, dat in antwoord op een schrijven van het Ge meentebestuur is besloten geen bijdrage te verlenen in de kosten verbetering oprit. Wel geeft het bestuur een vergoeding in de opslagkosten suikerbieten. UITBREIDINGSPLANPERIKELEN Het Provinciaal Bestuur bericht dat het beroep op dit college het genomen en door G.S. afgewezen raadsbesluit inzake wijzi ging van het uitbreidingsplan alsnog goed te keuren, eveneens werd afgewezen. De voorzitter zegt dat hieromtrent een onder houd plaats had met Ir. de Vink van de Planologische dienst en dat Ged. Staten verzoeken het plan volgens hun aanduidin gen te wijzigen, wat niet meer zal kosten dan 400.Weigert men dit, dat zou het straks wel eens 1500,kunnen kosten. Dhr. Hage meent, dat hij hierover beter kan zwijgen. Hij weet niet wat er mee te doen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen op het advies van Ged. Staten in te gaan, niet omdat ze er mee instemt, maar enkel om verdere onkosten voor de ge meente te sparen. Een beroep bij de Kroon kan ook maar geld kosten. Dhr. van 't Veer is blij, dat dhr. Hage het ook zo aanvoelt. Men kan er nu de kop wel tegen zetten, maar het risico is groot, te groot. We moeten het accepteren, maar dan ook vragen of het hierbij blijft. Dhr. Hage: Er blijft voor de Raad weinig zeggenschap over. Besloten wordt zich er maar bij neer te leggen. Onderwijzer P. M. Visser Jr. vraagt ont slag als zodanig is verband met een benoe ming elders. Op voorstel van B. en W. wordt hem dat eervol verleend met inging van een door dat college te bepalen dag. Zonder hoofdelijke stemming wordt de gemeentebegroting 1951 vastgesteld. B. en W. stellen voor het perceel Kerk- weg A 263 te verhuren aan het gezin J. C. Geene, die er dan t.z.t. in gaat wonen. De heer van 't Veer vraagt of er geen gebrek meer is aan woningen. Dat is er altijd, ant woordt de voorzitter. Dhr. Vos vindt dit een buitengewoon ge val, waarmee de anderen het eens zijn. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 5: vaststelling bedrag per leerling ingevolge artikel 55 bis der L.O. wet is ter plaatse meer formeel, daar er geen bijzon dere school is. Totaal is het bedrag voor leermiddelen, onderhoud school, enz. 5598,45, het aantal leerlingen bedroeg 215, alzo 26.04 per leer ling. Het bedrag is hoog in verb, met de post instandhouding school. De heer van 't Veer vindt het bedrag dat overblijft voor de leermiddelen maar gering, slechts 4.50 en dat terwijl alles zo duur is en toch ook een en ander wel vernieuwd zou moeten worden. De voorzitter antwoordt dat er nimmer een voorstel tot vernieuwing van bepaalde leermiddelen is ingediend. De heer van 't Veer weet dat er veel oud materiaal is. De voorzitter zegt dat het hoofd der school het niet nodig achtte. Weth. v. d. Slikke meent dat het bedrag toch niet zo gering is, het is toch wel altijd nog het dubbele van voor de oorlog. Ook een volgend punt is formeel: een verrekening met een event. Bijz. school over de jaren '47—'48—'49. B. en W. stellen voor de verordening voor secretaris-ambtenaren en bedienden te wijzigen, een punt dat in vorige vergadering werd aangehouden door de uitslag stem ming: 33. Hierin is o.m. vermeld, dat ter secretarie ten hoogste 2 volontairs werk zaam mogen zijn. De heer Tazelaar vraagt of het mogelijk is deze kwestie in der minne op te lossen, nl. dat B. en W. hun voor stel intrekken en volstaan met 1 volontair. Daar zou hij zijn toestemming aan kunnen geven. De heer van 't Veer merkt op, dat er tijdens de grote achterstand veel geklaagd is door de mensen. Wanneer we dat met 2 volontairs kunnen voorkomen, moeten we het doen. Bij stemming zijn de heren Vos, L. Hage en Tazelaar tegen. Vier leden stemmen voor. GUNNING GEMEENTEWONIGEN Bij inschrijving zijn te koop aangeboden de gemeentewoningen A 293 t/m A 298. B. en W. stellen voor deze thans te gun nen. Er is een bod gedaan door Abr. Smits Azn. voor de woningen A293 en 294 voor 950,in totaal. H. W. Zachariasse bood 505.voor deze woningen. Wed. van Beveren 300.voor A 297 en een com binatie van de raadsleden Vos, Tazelaar en Hage 2025.voor de massa (6 wonin gen). B. en W. stellen voor deze woningen aan genoemde combinatie te gunnen met bijbe horende grond en pad voor 2025. Dhr. Potappel vraagt of er in deze trans actie geen gevaar zit. Men zegt dat dit zo niet gaat. De voorzitter antwoordt dat een onderlinge verkoop aan raadsleden van ge meente-eigendommen niet mogelijk is, maar dit is een openbare inschrijving geweest en het dan altijd aan de hoogste inschrijver kan worden gegund, wie dat ook is. Het begrip „raadslid" ligt hier buiten. Maar de heer Van 't Veer kan deze kwestie evenmin bekoren. Hij zag liever dat B. en W. opnieuw gelegenheid tot inschrij ving gaven. Dan komt er meer van. Dat vindt de voorzitter niet gewenst. De ge boden prijs is een meevaller. Weth. v. d. Slikke is het daarmee eens. Hij gaat in zoverre accoord met Van 't Veer dat het jammer is dat er niet meer van binnenkomt, maar moreel mogen we hier niet aan knibbelen. Toch kan het dhr. van 't Veer niet bevredigen. Er wordt gestemd, waaraan de belanghebbende raadsleden niet deelnemen. Beide wethouders zijn voor en de heren Potappel en van 't Veer tegen. Het wordt dus aangehouden. In verband met de verplichte keuring van varkens wordt de verordening leges secre tarie gewijzigd. ONPRETTIGE MEDEDELING De voorzitter heeft nog een minder pret tige mededeling omtrent de te stichten A.V.O. werkplaats. Er is nl. van de ver eniging A.V.O. bericht gekomen, dat in ver band met de internationale toestand de ge wenste ponsmachines niet zijn te krijgen. Wel kan men electrische machines krijgen, maar die kosten 3500,per stuk (de andere 1000.Men zal hiervan nu afzien. De voorzitter heeft gevraagd op korte termijn naar ander werk voor die mensen uit te zien, wat is toegezegd. In elk geval is dit een teleurstelling. RONDVRAAG Dhr. Potappel wijst er op, dat de goten in de Kerkweg zijn verzakt. Het zal worden nagezien. Op een vraag van dhr. de Vos omtrent de modderpoel in Java zegt de voorzitter dat het daar inmiddels is opge meten en er spoedig werk van gemaakt zal worden. Dhr. Vos oppert het denkbeeld om ook porfierkeien te ruilen tegen nieuwe klinkers. Het schijnt dat die keien nogal ge wild zijn. De voorzitter beweert dat dit toch tegenvalt. Er is ook hier al meer over ge sproken en een bod gedaan, maar niets meer van gehoord. Dhr. Vos wil het vervoer van het bieten- slik maar aanbesteden. De voorzitter ant woordt: dat valt te bekijken. Dhr. Vos heeft ook klachten over de schooljeugdgedragingen in de bus Stavenisse Bergen op Zoom. Dat laat dikwijls veel te wensen over. Dhr. v. 't Veer is het daarmee eens. Dhr. Tazelaar niet. Hij gaat al jaren dagelijks met de bus naar St. M'dijk en heeft geen klachten. Weth. v. d. Slikke vindt dat de chauffeurs wel behulp zaam zijn en de jeugd meestal achterin hou den zodat er voor de anderen plaats is. De voorzitter meent ook, dat de roerigheid niet zo'n vaart loopt. Hij heeft meer bezwaren tegen de vertrekuren, waarover trouwens ook al is gesproken in de vergadering van B.S.&O. Dhr. Vos betreurt het toch, dat men op zo'n goed traject zo dikwijls moet staan. De voorzitter merkt op, dat dit niet zo gemake- kelijk te veranderen is. Dat ligt aan de ondernemer. Dhr. van 't Veer: Aan het materiaal in elk geval niet meer, dat is er nu genoeg te krijgen, evenals personeel. Men is niet gelukkig, zo meent van 't Veer, wanneer men nu soldaat is, dan sta je zowel in de bus als trein doorlopend. De voorzitter: Als men een voorstel wil Dokter L. D. A. Looysen, Tholen, Tel. 49. Dokter J. Vermet, Nieuw-Vosse- meer, Tel. 10. doen, omtrent de busdienst, dan valt daar over te praten, niet over het kinder-lawaai. Dhr. Hage meent dat men dat niet moet overdrijven. Vanaf Stavenisse kan men altijd zitten. Besloten wordt het nog maar op z'n beloop te laten. Dhr. Vos heeft ook nog eens gedacht aan uitbreiding haventerrein. De voorzitter herinnert aan de enorme kosten die een dergelijk werk zouden vragen. Het zou alleen kunnen wanneer een parti culier een pakhuis wil plaatsen en de haven daardoor meer zou renderen. Toch ziet ook dhr. Tazelaar er wel wat in. Dhr. van t Veer meent, dat men het niet al te gemakkelijk moet maken, dat kon wel eens het tegenovergestelde resultaat geven. Wethouder v. d. Slikke zou er ook niet zo maar aan durven beginnen. Dhr. van 't Veer vraagt hoe het er bij staat met demping sloten. De voorzitter antwoordt dat 3/4 van de mensen bereid is het te doen. 1/4 moet nog worden bewerkt. Op de Stoofdijk is dat precies eender. Dhr. van 't Veer: Hoever staat het met de school De voorzitter: Het plan ligt bij de inspec teur. Bestek en tekening zijn gereed. Na goedkeuring inspecteur zal ook Ged. Staten wel geen bezwaar maken. Dhr. van 't Veer maakt B. en W. een compliment aangaande de maatregelen te gen baldadigheid. De voorzitter repliceert dat de verordening daartoe door de Raad is vastgesteld. De heer van t Veer vindt dat men krach tig moet optreden. De voorzitter zegt dat de politie in deze actief is. Zaterdag vielen er 6-proces-verbalen. Dhr. Tazelaar wist niet dat het zo erg gesteld was met de baldadigheid. Nou, daar kan dhr. van 't Veer dan een boekje over open doen. Zo ook in het speel kwartier. De onderwijzers over de Voor straat en de kinderen lopen door het hele dorp. Da's ook niet in de haak. Daarna sluiting. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat op Dinsdag 14 Nov. a.s. door de Reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald aan de Singel, Oude- landsepoort Oudelandsestraat, Walstraat, Markt, Venkelstraat, Schoolstraat, Minne- puttestraat, Julianastraat, Molenvlietsestraat, Plantagestraat, Verbrandestraat, Hofstraat, Doelweg, Vossemeersepoort, Verlengde Singel en Voorstad en op Vrijdag 17 Nov. d.a.v. in het overige gedeelte der gemeente. Tegen Donderdag 16 Nov. a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 9 November 1950. Burgemeester en Wethouders voornoemd. GEVONDEN VOORWERPEN 1 bruin kinderwantje met geel en rood geborduurd. 1 blauw kindervestje met rode knopen en geborduurde sterren. Inlichtingen bij de Rijkspolitie, alhier. PRACHTIG GEDAAN Door 15 damesleden van de Gymnastiek vereniging „Olympia" te Tholen werd te Bergen op Zoom deelgenomen aan de vaardigheidsproeven, afgenomen in de gym nastiekzaal van Sparta. Van deze 15 Thoolse dames slaagden er veertien. Een mooie prestatie van deze Olympia-damesploeg. AANBESTEDING Door de Dienst Gemeentewerken te Goes werd Vrijdag 3 Nov. jl. aanbesteed het bouwen van 10 duplexwoningen. De laagste inschrijver was de heer W. Blaas alhier voor de som van 116.850, BIJNA HONDERD PROCENT In de week van 20 t/m 24 November a.s. zal in de gemeente Tholen het Röntgenolo- gisch borstonderzoek der bevolking ge schieden. In verband met de ligging van de transformator is als lokaal van onderzoek uitgekozen de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Verheugend is, dat bijna 100% van de inwoners zich voor dit onderzoek opgaf. HET HOGELANDSE WERK Dinsdag 14 Nov. des avonds 7.30 uur zal in de zaal van het Hof van Holland te Tholen een kleurenfilm worden vertoond over het werk van de Stichting „Het Hoge- land". Voorts worden nog verschillende andere rolprenten afgedraaid. Ds. B. G. A. v. d. Wiel zal deze avond openen, terwijl Ds. J. van Halsema, predi kant der Ger. Kerk het slotwoord zal spreken. Voor de kinderen wordt er 's-rfiddags om 4 uur een voorstelling gegeven. BEVORDERD De heer Ph. J. Steketee alhier, thans motordrijver dekknecht bij de Visserij- politie op de- Zeeuwse stromen is bij be schikking van de Minister van Financiën bevorderd tot schipper bij deze dienst. DAMSPORT Llitslag van de onderlinge competitiewed strijd op Dinsdag jl. C. J. de Korte M. de Heer M. Korsman D. de Vos C. J. de Korte M. C. Meerman M. C. Meerman M. de Heer D. de Vos P. Nieuwenhuijzen 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2 HUISSLACHTINGEN Over de maand October werden 93 huis slachtingen verricht. HUISSLACHTINGEN In de maand October werden 133 ver gunningen verleend voor huisslachting. GEFELICITEERD Te Utrecht slaagde voor het tandartsen examen onze dorpsgenoot N. Bruijnzeel. KLAPROOSCOLLECTE A.s. Zaterdag wordt voor de Oorlogs gravenstichting een buscollecte gehouden. Dit is de zgn. klaprooscollecte. GEVONDEN VOORWERPEN Een camouflage cape en een balpointpen. Terug te bekomen bij de postcommandant der Rijkspolitie, alhier. POSTDUIVENHOUDERS VERGADEREN In de zaal van dhr. C. Rijnberg werd de algemene jaarvergadering gehouden van de P.V. „De gevleugelde vrienden" onder voorzitterschap van dhr. J. v. Gorsel. Deze herdenkt in zijn openingswoord een lid, die hen op noodlottige wijze door de dood is ontvallen. Dit jaar werd kampioen J. Hartog met 579 punten. W. L. v. d. Male behaalde het kampioenschap voor de oude duiven met 290 punten. De overige uitslagen waren als volgt: Kampioen oude duiven: 1. J. Hartog met 194 punten. 2. A. H. Goedegebuure met 177 punten. 3. W. L. v. d. Male met 144 punten Jonge duiven: 1. A. H. Goedegebuure met 184 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 1