4711 GELD- Pilota VOOR ALLES AAN UW BRIL „OPTICA" A. L. KAMPMAN l De Jubileum-Verkoop V eilingberichten Jan Overeenkam ALS UW SPIJS- DE DIJK IS DICHT een schuur Tandheelkundige Inrichting Engelman prijskaartendozen 9 1900 1950 M. WALG EN ZOON De Eendrachtbode voor Uw advertenties! iöii het eerste kuchen DAMPO-PASTILLES voorkomen erger Honderdveertig jaar Spaarbankwezen in West Europa. PREDIKBEURTEN Eau de Cologne W. T A N G E BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID LUXOR THEATER BERGEN OP ZOOM Te koop bij inschrijving Trekkingslijst Kon. Mil. Kapel f 4.50 G. HEIJBOER's Fabrieksprijzen met Cadeaux zeer tam schotje kreeg van de linksbinnen op zeer onverwachte manier, dook hij naar de bal en rolde daarmee even in de rich ting van het doel. De scheidsrechter wees naar de middellijn, een doelpunt dat in wer kelijkheid geen doelpunt was en voor WHS hoogstens enige vergoeding betekende voor de in de eerste helft afgekeurde zekere goal. Overigens een onbevredigende beslis sing, die begrijpelijk de gemoederen wat in beroering bracht. Enkele corners door de WHS-linksbuiten genomen brachten daarna weer spanning voor het Smerdiekse doel en even voor het einde bracht de WHS- linksbinnen met z'n 3e doelpunt de stand opnieuw gelijk: 44. Voor WHS geen onverdiende uitslag. Groot was dan ook de teleurstelling toen in de laatste minuut L. Kampman, die op de midvoorplaats was gekomen nog een zeer moeilijke bal op be hendige wijze in het doel hakte en de Smerdiekse supporters en spelers in enthou siaste stemming bracht: 45. Onmiddellijk daarop kwam het einde van een zeer span nende wedstrijd, die door de overigens goed bekend staande scheidsrechter Breugelmans op onzekere manier werd geleid met nu en dan beslissingen, die voor verbetering vat baar waren. Wellicht had ook hij de ner- veusiteit van deze rivalen-ontmoeting te pakken. Tholense BoysDinteloord 46. Deze uitslag laat zien, dat de Thoolse ploeg in elk geval ook in staat is doel punten te maken. Over het algemeen is het niet zo gemakkelijk tegen Dinteloord vier tegenpunten te scoren, al moet het gezegd, dat ze op het Thoolse veld niet bijzonder uitblonken. Voor de rust speelde Thoolse Boys te gereserveerd. Het leek of men de tegenpartij niet durfde aanvallen, vandaar dat het eigenlijk een onnodige achterstand werd, die de eerste helft besloot: 14. In de tweede helft zat Thol. Boys er beter op en werden 3 doelpunten gemaakt, waar tegenover twee door Dinteloord, de laat- sten meer ontstaan door een zekere over moedigheid van de te ver opgedrongen Thoolse verdediging dan door het spel van Dinteloord. Men had de tweede helft wat meer tijd moeten hebben, dan had het er nog donker uitgezien voor Dinteloord. Thans kon ze nog met de 2 winstpunten naar huis terug. De voor Thol. Boys eigen lijk nog onmisbare veteraan A. v. Vossen was deze wedstrijd verhinderd. 2e klasse A. Sraerdiek 2SVO 2 31. Dat is voor SVO een tegenvaller ge worden in de „smalle stad". Met 31 moest het Smerdiek 2 als z'n meerdere er kennen en het zijn kostbare punten, die SVO hier verloren liet gaan, waar haar rivaal weer zegevierend uit de strijd kwam. Van Smerdiek 2 een goede beurt. Vrederust 2—Vosmeer 2 24. Aanvankelijk leek deze wedstrijd in het honderd te lopen omdat de scheidsrechter niet aanwezig was. Dhr. v. Wezel ver klaarde zich daartoe bereid. Pas in de 2e helft slaagde het in deze afdeling sterke Vosmeer er in zijn superioriteit te laten gelden, want met rust leidde VVV met 14). In de tweede helft kwam Vosmeer er beter in en maakte, na een penalty te hebben gemist er 14 van. Toen gaf ze ook haar gastheer nog een doelpunt ca deau: 24. DE VERWACHTING 1 e klasse A. Smerdiek zal het a.s. Zaterdag wellicht nog minder gemakkelijk hebben dan vorige week. Want nu moet deze club naar Din teloord. En daar zal men zeker volledig naar toe moeten trekken om iets te berei ken. Maar dan bestaat ook de kans op een gelijk spel. SVO 1 verwacht Noordschans en zal zich ook van zijn beste zijde moeten laten kennen. Toch bestaat voor hen de kans op een overwinning. Thol. Boys krijgt Chrislandia op bezoek. Zij zullen hieruit toch wel een gelijk spel kunnen halen WHS trekt naar de Willemstad en zal trachten daar z'n eerste puntjes binnen te halen, wat niet uitgesloten is. 2e- klasse A. Smerdiek 2 verwacht Chrislandia 2 en kan op de overwinning rekenen. Vosmeer 1 zal nu ook zijn beste krach ten moeten tonen tegen Dinteloord 2. Een gelijk spel behoort hier niet tot de onmoge lijkheden. WHS 2 gaat naar Vrederust 2 en ook voor deze wedstrijd mag een gelijke uit slag worden verwacht. KORFBAL WHS verloor Zaterdag jl. van KIK te Steenbergen met ongeveer 113. POSTALE BEPERKINGEN VOOR ST. MAARTENSDIJK In afwijking van een vorig bericht wordt te St. Maartensdijk de dankdag niet op 1 November, doch op Woensdag 8 No vember algemeen gevierd. Deze viering is nl. een week verschoven in verband met predikantennood. Als gevolg hiervan gel den de postale beperkingen voor St. Maar tensdijk op 8 November in plaats van 1 November. Derhalve zal alsdan de tweede bestel ling niet worden uitgevoerd met gelegen heid tot kosteloos afhalen der correspon dentie van 17.30 uur tot 18 uur. Het kan toor zal voor de POSTdienst worden ge sloten om 13 uur, terwijl de telegraaf- en telefoonopenstelling normaal blijft. Afhaling busrecht eveneens normaal. DE DIJK IS DICHT Menigeen zal al iets gelezen hebben over de film met bovenstaande titel. Een film over het wee dat een zustereiland uit onze provincie tijdens de oorlogsjaren heeft ge troffen en het wel, dat na inspanning van aller krachten dit land weer aan de zee ontrukte en zal doen bloeien. Een impo sante, goede film, die voldoende aanbeve ling kreeg door onze Koningin en Minister- President Drees zelf. Daarom ook zullen velen uit onze omgeving deze film willen zien en één der schoonste scenes: de zang van het Zeeuwse dameskoor willen ho ren. Ze draait vanaf morgen in Bergen op Zoom in Luxor. THOLEN Dinsdag 31 Oct.: Gewone uien 5.50. Bonken 5.61. Drielingen 6.40. Picklers 7.06. Aanvoer 30 ton. Voerpeen 23.70. Aanvoer 80 ton. ST. MAARTENSDIJK Dinsdag 31 Oct.: Eig. I 8.10. Afw. 4.60. Bintje 8.70. Bonken 10.10. Peen II 3.50. Peen III 3.50. Aanvoer 10 ton. Gewone uien 5.34. Drielingen 6.30. Pick lers 7.30. Bonken 6.Aanvoer 25 ton. Donderdag 2 Nov.: Eig. I 8.40. Afw. 5.Bonken 6.40. Bintje I 8.30. Aanvoer 7 ton. Peen II 3,Aanvoer 10 ton. Gewone uien 6.20. Driel. 6.40. Picklers 7.Bonken 6.10. Aanvoer 25 ton. WELKOM THUIS We ontdekten op de lijst van het troepentransportschip ,,Neily", dat 11 November in Rotterdam zal aan komen slechts één naam in onze omgeving bekend, nl. die van sol daat J. A. Ligtendag, Smitstraat A 135, Poortvliet. STEMMEN VAN LEZERS (Buiten verantwoordelijkheid v. d. Red.) Restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Tholen In een circulaire, vroeger ingesloten bij dit blad, werd een beroep gedaan op Uw aller milddadigheid voor het volledig herstel dezer kerk. Tot nu toe heeft slechts een klein aantal leden gevolg gegeven aan deze oproep voor financiële steun: ook Kerkvoogdijen, oud- Tholenaars en belangstellenden zonden ver schillende bijdragen. Waarop wachten eigenlijk de leden met het storten van hun bijdragen? We willen hun wel zoveel mogelijk bezoeken, doch dat kost veel tijd. Bespreek het eerst onder ling in Uw gezin en houdt Uw schenking gereed of maakt ze over op postgiroreke ning no. 34170 van de Rotterdamse Bank te Tholen ten name van de Restauratie rekening van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Tholen. U mag ze ook afgeven aan de leden der Financiële Commissie J. J. v. d. Zande, Oudelandsestraat 23 en J. A. Gelderblom Oudelandsestraat 5. Als Willemstad voor de herbouw van haar Koepelkerk in korte tijd 20.000, bijeen kan brengen, kan Tholen, met an derhalf maal zoveel leden zeker dat be drag offeren, ja nog meer. Wij rekenen op Uw hulp, stel ons niet teleur. Mogen we ook adressen ontvangen van Uw familieleden buiten Tholen. Ook zij willen zeker bijdragen. Wij danken U bij voorbaat ten zeerste voor Uw hulp. De Kerkvoogdij en de Financiële Commissie. Dit jaar is het 140 jaar geleden, dat de spaarbank werd opgericht, die het model zou worden voor tal loze andere spaarbanken, in het bijzonder voor de spaarbanken in ons land. Het was de Britse geestelijke Reverend Henry Duncan, die, ge dreven door de armoede die er in zijn dagen heerste, in 1810 in het Schotse dorpje Ruthwell de eerste spaarbank oprichtte. Wel waren er voordien hier en daar pogingen gedaan, doch zonder levensvatbaar resultaat. In de ranglijst der landen, die dit voorbeeld navolgden, neemt Neder land een eervolle plaats in. Na de Amerikaanse spaarbanken in Phila delphia en Boston die in 1816 ont stonden, volgt Nederland, zeer aan gemoedigd door Koning Willem I, in 1817 met 2 spaarbanken, nl. in Haarlem en Workum. Een jaar later was het aantal reeds tot 20 aan gegroeid. Moeilijke jaren maakten de spaar banken door in de jaren 18301839 de tijd die nog niet rijp bleek voor een (op last der grote mogendheden geforceerde) Benelux. Enige spaar- bankbesturen besloten tot liquidatie, doch de meesten doorstonden de moeilijkheden en sindsdien nam het aantal spaarbanken weer gestadig toe. Thans telt Nederland er 280 met ca. 400 vestigingen. Vele spaar banken zijn uitgegroeid tot grote, financieel krachtige instellingen, andere bleven een knus onderonsje, maar alle zijn ze nog steeds geken merkt door hun sociale karakter, waaraan elk streven naar winst ont breekt. De bestuurderen verrichten hun taak volkomen belangeloos. Ook hierin komen alle spaarbanken overeen, dat zij alle volledig onder controle staan van de Nederlandse Spaarbankbond. Deze 280 spaarbanken tellen te zamen ruim 2 millioen spaarders met een gezamenlijk tegoed van ca. 1,2 milliard gulden. De Nederlandse Spaarbankbond noemden wij reeds even. Daarin sloten de spaarbanken zich ruim 40 jaar geleden aaneen, terwijl onge veer een kwart eeuw geleden ook een internationale samenwerking tot stand kwam, die o.a. aanleiding gaf tot instelling van de Wereld- spaardag. W ereldspaardag Het einde van October confron teert ons met het sparen. Dat heb ben wij te danken aan het interna tionale spaarbankcongres, dat in 1924 te Milaan de wereld met een wereldspaardag gelukkig maakte. De Moeder-, de Vader- en de Dierendag zijn van jonger datum. Zij lijken op het eerste gezicht van een altruïstischer inslag dan de wereldspaardag, omdat zij opwek ken tot geven of verzorgen. Dat lijkt zo ongeveer het tegendeel van sparen, waartoe de wereldspaardag ons wil aanmoedigen. Maar die tegenstelling is toch niet meer dan schijn, want ook het sparen kan worden ingegeven door altruïsme, door verantwoordelijk heidsbesef ten opzichte van het wel zijn van het gezin, van de toekomst der kinderen enz. Ontsparingen In dit licht moeten ook de zgn. ontsparingen van de laatste maan den worden gezien, die de tegen hanger vormen van de verhoogde winkel-omzetten uit dezelfde peri ode. Is het zo onbegrijpelijk dat velen, die nog slechts weinig jaren geleden hun kinderen honger heb ben zien lijden, er door het alar merende wereldnieuws toe gebracht werden een voorraadje in huis, te halen. Of men er veel mee opschiet, is een andere kwestie: wie heeft er enig idee van hoe hij zich tegen de gevolgen van een nieuwe oorlog zou moeten beschermen Iets doen kal meert echter de zenuwen en nie mand minder dan de vice-voorzitter van de Raad van State heeft ge zegd, dat de neiging om een klein voorraadje te vormen heel natuur lijk is en eigenlijk geen hamsteren mag heten. Maar voor zo'n voor raadje is geld nodig en dus blijkt het voor de gemoedsrust zeer bevorder lijk als men regelmatig wat spaart, om iets achter de hand te hebben. Nu intussen de vrees voor oorlog weer wat geluwd is en ook de om zetten weer dalen, zal men er dan ook goed aan doen, het aangespro ken spaarbankboekje weer op peil te brengen. Niet geluwd zijn de prij zen der buitenlandse grondstoffen: De prijsstijgingen van bv. de textiel- grondstoffen bleven voor de kran tenlezer niet verborgen. Wanneer men nu binnenkort kleding nodig heeft en men weet, dat de prijzen gaan oplopen, is het dan niet heel verstandig, te kopen, indien dit nog tegen de oude prijzen mogelijk is, ook al zou men in normale doen nog een maandje hebben gewacht Maar alweer, om tijdig te kunnen kopen, moet men een spaarduitje hebben. Daarom is het toch wel goed, dat de spaarbanken ons op Wereldspaardag voorhouden: ge regeld kleine bedragen te sparen voor de grote uitgaven. A Zondag 5 November THOLEN Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 3 uur Ds. G. Enkelaar Gereformeerde Kerk 10 uur Cand. F. Goedendorp, ber. pred. te Den Haag. 5 uur Ds. J. van Halsema Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. R. C. van Putten Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Elskamp uit Bennekom Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Goslinga Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. F. Mallan van Bruinisse (Oogstcollecte) H. Doop Dinsdag 7 November om 3.30 uur Ds. F. Mallan van Bruinisse - Huwelijksbev. STAVENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. G. Enkelaar Herdenking Kerkhervorming Het was Dinsdagmorgen, dat ik in m'n eentje liep te kuieren op zo'n intiem polderwegje in ons eiland. Opeens vangen m'n ontvan gers geluidsgolven op die m'n me- morie's aanduiden als motorgeronk. Ik denk: Jan, aan de kant jongen, want daar komt een automobiel aan. Maar een mens kan z'n eige vergisse, want het was Kees... op een ploffiets. Goejedag Jan, zei't ie, ik snap nie, daje ók hieen ploffiets koopt. Jong, zeg ik, het gaat zó hard en aan alles wat hard gaat, daar heb ik een hekel aan. Ik heb een hekel aan hard waaien, aan hard regenen, aan hard werken en ook aan hard rijden. Jan, zei Kees toen, het is zo'n ge mak, zo'n ploffiets. Ja maar, ant woordde ik tot Kees, ik ben van m'n eige zenuwachtig en ik moet er van rillen als ik op een goeije of liever een kwade dag een dame ondersteboven zou rijden. Ja, zei Kees, zoiets kan een mens altijd overkomen. Precies, snoof ik wat heftiger en ik kan niet zeggen, dat het er met dat gejaag in de wereld beter op wordt. Alles, schetterde ik nu iet wat kwaadaardig, moet harder gaan. Harder rijden, harder vlie gen en ook harder werken. We gaan nu al zover komen, dat men ook op Zondag wil gaan werken Kees, zo verontwaardigde ik inmid dels verder, ik kan veel begrijpen, maar ik kan in deze wereld lang niet alles begrijpen. Als er nou te weinig gewerkt wordt in een land, waarin toch nog altijd werklozen zijn, waarom bouwen ze er dan geen fabrieken bij, waar die werke lozen kunnen gaan werken. Dat is toch dunkt mij beter, als om de zaak om te- keren en op Zondag te gaan werken, nog afgezien dan van andere opvattingen, die er zeker in de eerste plaats toe moeten brengen daaraan in elk geval niet te be ginnen. „Zondagswerk", gaf Kees vol mondig toe, ,,is niet sterk". Voor de tweede maal precies, snoof ik weer, het is een gekke wereld. Als er nou meer gewerkt moet worden, waarom laten ze dan de mensen, die van hun leven nog niks gedaan hebben, ook niet eens een beetje aanpakken. Dan zou jij, viel Kees er weer tussen, de orde die er in de wereld toch is, toch zeker ook om gaan keren en dat gaat toch niet. En als je de mensen, die de ge hele week gewerkt hebben, Zondags ook nog laat werken, alleen maar om de productie op te voeren, is dat dan niet de orde omkeren verweet ik op m'n beurt hem weer. Afgelo pen, het is een gekke wereld. Heb jij dan niet in de krant gelezen, dat in verteringsorganen van streek zijn, dan is CARBOVIT (Mijnhardt) een uitkomst. Carbovit: actieve absorbtiekool dragées, volkomen onschadelijk.Doos40ct1 gld. Engeland, het was in de stad Bir mingham een werkman door de vakbond is geschrapt, omdat ie te hard gewerkt had. En nou gaat ie dan maar evacueren naar Canada. Een rare boel hoor. In het ene land willen ze de orde omkeren door 's Zondags te gaan werken en in het andere land word je aan de dijk ge zet, omdat je te hard werkt. Dan zouden ze van die Engelse vakbond alle leden wel schrappe als ze op Zondag gingen werken, zou 't nie zei Kees, nu toegevend. Ja, zei ik en daarom is het zo een gekke wereld. Als er nou te weinig melk is in de wereld, dan zetten we toch een koe meer op stal, maar dan zeggen we toch niet tegen een koe: Je moet op Zondag meer melk ge ven. En als ze nu meer willen pro duceren, dan moeten ze er toch fa brieken bij zetten en de bestaande uitbreiden, maar niet de mensen de Zondag, de rustdag af gaan nemen. Toen zei Kees -en daar was ik blij om ik geloof Jan, dat we het op stuk van zaken toch wel eens zijn, want we moeten niet alleen oog hebben voor het stoffelijke, maar niet minder voor de bijzondere be tekenis van de Zondag. Ik knikte met volle instemming en besloot met: en daarom kunnen ze daaraan beter niet gaan tornen in bovengenoemde zin, want dan: kon het wel eens mislopen. Met inmiddels de hartelijke groeten, van Jan en Kees. 6 uur Leesdienst Woensdag 8 Nov. Dankdag voor het Gewas 10 en 2.30 uur Ds. G. Enkelaar In beide diensten oogstcollecte Oud-Geref. Gemeente 3 x Leesdienst Woensdag 8 Nov. Dankdag Niet bekend ST. MAARTENSDIJK Ned. Hervormde Kerk 9.30 uur Ds. de Bres 2 uur Ds. de Bres - Bed. H. Doop Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Woensdag 8 Nov. Dankdag 9.30, 2 en 6 uur Ds. Zwovering uit Kampen. Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. Mieras van Krim pen a. d. IJssel Woensdag 8 Nov. Dankdag 3 x Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Godthelp van Zwijndrecht SCHERPENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Brons Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur rieesdienst POORTVLIET Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. de Lint 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. van Halsema Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Hervormde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. de Lint Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen in alle maten en prijzen weer verkrijgbaar DROGISTERIJ t.o. 't Stadhuis van Tholen Tel. 151 Het BESTUUR van de Stichting voor de Landbouw in Zee land maakt bekend, dat i.v.m. de te nemen maatregelen in gevolge de Wet Bestrijding Aardappelmoeheid, alle per celen aardappelen, uitgezon derd de volkstuinen, in de districten Schouwen en Dui- veland, Tholen en St. Phi- lipsland en N.-Beveland, dit jaar in kaart zijn gebracht. Teneinde de telers in de gelegen heid te stellen eventuele be zwaren tegen deze kartering te kunnen inbrengen, zullen de kaarten gedurende de maand November 1950 ter inzage liggen bij de Plaatselijke secre tarissen van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. Bovenstaande geldt dus uitsluitend voor de in deze bekendmaking genoemde districten. Vakopticiëns, Ziekenfondsicveranciers. Iedere Donderdag van 9 tot 3 uur in het Groene - Kruis - Gebouw in Tholen. Vanaf VRIJDAG 3 Nov. t.e.m. MAANDAG 6 Nov. De meest besproken Nederlandse succes film Een aangrijpende geschiedenis over Walcheren Een film vol ontroering en spanning, die iedere Nederlander moet zien. Plaatsbespreking iedere dag van 11 tot 1 uur en na 6 uur. Besproken plaatsen moeten 1 dag tevoren zijn afgehaald. Toegang 14 jaar. Waar het ons niet mogelijk is door de zo zeer vele felicitaties die we bi) de herdenking van onze 25-jarige Echtvereniging ontvingen ieder persoonlijk te bedanken, be tuigen we langs deze weg onze erkentelijkheid, ook namens onze kinderen, voor die vele blijken van belangstelling, de bloemen en ca- deaux die we mochten ontvangen. A. J. v. d. Berge G. J. v. d. Berge-Zachariasse Tholen, November 1950 Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overltjden van ons hef zoontje, broertje en kleinzoontje MARINUS Fam. v. d. Sande-Moeliker Tholen, November 1950 Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank, ook namens mijn ouders, broer en zusters voor de zeer vele blijken van belangstelling en cadeaux, die ik bij mijn terug keer uit Indonesië heb ontvangen. Korp. Ph. Monteau Poortvliet, Achterweg A 204 staande aan de West Achter weg te St. Annaland, voor AFBRAAK met tevens de grond voor bouwgrond of anderszins Inlichtingen te bekomen bij M. A. VAN LUUK Ring A 581 - St. Annaland credieten groot f 1600,a 3 verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden. Vraagt inlichtingen: „Samenwer king", Verstolkstr. 31. Leeuwarden Er waren voor de waarschijnlijke komst van deze Kapel reeds loten verkocht. Door omstandigheden is deze Kapel niet gekomen. De op brengst is daarom geheel in prijzen omgezet. Is U bezitter van het hieronder genoemde lotnummer, stuur dan het lot op aan Burge meester Bouwense, St. Maartens dijk en U krijgt de prijs toege zonden 1ste prijs: dames- of herenpols horloge No. 390 2e prijs: Oud-Hollandse wanddoek No. 457 Overige prijzen: ballpointpen- nen, leesboeken, grote en kleine dozen bonbons voor de bezitters van de no's470 - 441 - 498 - 515 539 - 563 572 - 591 - 617 - 623 625 - 640 - 689 - 690 - 903 - 908 917-946. Gevestigd 1872 Spreekuren Bergen op Zoom, Stationstraat 42a Donderdag 10 12 Vaste en uitneembare plastic gebitten Geheel gebit vanaf f 45 met garantie Reparaties, veranderen en sluitend maken van direct na het trekken geplaatste en niet meer passende Amerikaanse plastic gebitten. Pijnloze behandeling Correspondentie en gratis inlichtingen Woonhuis Antwerpseweg 431, Bergen op Zoom Telefoon 728 Bevat 2500 prijskaartjes Kantoorboekhandel - St. Annaland SPIERINKJES TE KOOP een beste kalfvaars. rekening 13 November, bij C. Pol derman, C 40, Oud-Vossemeer. H.H. Landbouwers. Uit voorraad leverbaar. Tolhouten, Draadpa- len, Ruiters, Hooibomen en voorts alle soorten Geriefhout. Beleefd aanbevelend. P. v. d. Houten, B 223, Oud-Vossemeer. EEN MELKGEIT te koop ge vraagd en een partijtje met de vlegel gedorsen haverstro te koop. F. Stols, Achterweg, St. Annaland. Voor Kousen reparatie, ladders ophalen het beste adres. Goed en met spoed: J. M. Duine, Oud- Vossemeer en 1. Vroegop, St. An naland. Ook prima kousen te koop. TE KOOP een land rolslee, kar en wagenwielen, 4 dms en 3 dms beslag bij A. v. d. Weele, Wage- maker, Tholen. jj S van het Volksconfectiehuis wordt nog verlengd. Wij verkopen nog steeds aan i_ op onze wollen dekens, cos- tuums, jekkers, demi-, regen en winterjassen. Beslist elke Zaterdag Gesloten tot 6 uur. j Wij komen ook op verzoek aan huis. Steenbergsestr. 12BERGEN OP ZOOMTel. 889 i VERLOREN op het St. Anna- landse sportveld een kinderwantje bruin met groen. Inlichtingen Ring 473, St. Annaland. TE KOOP een schippersfornuis ook geschikt voor het koken van voeraardappelen, een kruiwagen en drie dreggetjes. Inl. Bureau van dit Blad. TE KOOP beste spenoude biggen bij C. L. Geluk, D 85, St. Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 3