WEEKBLBD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILiPSLAND Industrialisatie in Zeeland. Raadsverslag Poortvliet» WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Toch even aan denken! In Strijen is de medewerking tot electrificatie te gering, maar de bewoners van het Schapenwegje, de Tol- en Noordweg kunnen deze winter nog aan de knop draaien» DE BEGROTING 1951» ZONDAGSDIENST ARTSEN 6e Jaargang No. 50 27 October 1950 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen per kwartaal franco p.p. 1.25 Prijs per nummer 8 cent Drie jonge Canadezen springen aan de Bergse kant van de Thoolse Een dracht in een boot. Fluks worden ze naar de overkant geroeid. Daar zijn ze. Drie van dat grote volk. Jonge kerels zijn het. Bruin, gezond, zwart van de tank, waarmee ze kwamen, besmeurd door de omstandigheden, waarin ze leefden, in battle dress. De bevrijding is daar, met alles wat ze naar gedachten en verlangen mee zal brengen. De duizendkoppige menigte aan de Thoolse kant zette Let eerste couplet van het Wilhel mus in. Het geliefde volkslied O, het klinkt vals, het gaat niet gelijk, schorre juichkreten' daartussen door ontstemmen het geheel, maar ont roerde het ooit meer dan op dat ogenblik ,,De tyranny verdrijven, die mij, mijn hart doorwondt."... Het is onmogelijk zo lang na de bevrijding het eerste ogenblik daar van te beschrijven. De emotie van de geweldige schare. Kan men het geloven in Tholen, dat de bevrijding er nu werkelijk is. Zal er nu geen onrust meer komen, geen razzia's, geen vorderingen, geen beschieting, de honger voorbij, de ausweiszaakjes weg, de drukken de moffenlaars, niet meer behoeven te zwijgen, maar vrij spreken, vrij, vrij, vrij...? Wat een voorrecht, waar zoveel anderen nog onder druk zitten, ook uit eigen omgeving, geëvacueerd, eigen familie, vader en moeder, zoon of dochter, broers, tante of oom. Nee, de zorgen waren nog niet voorbij. De onrust evenmin. Maan den duurde het nog voor de ver woestende V-l's ophielden ontzet ting te zaaien onder de bewoners van het Eiland Tholen. Ook een andere bedreiging was nog dichtbij. Maar toch was er die 30ste Octo ber 1944 even voor half twaalf voormiddags met de aankomst van die drie jonge Canadezen op Thoolse bodem, toch was er toen de bevrijding. Het is zes jaar geleden. Treffend is het dat we in hetzelfde nummer, waarin deze herinnering wordt op genomen nog door een ander artikel naar die tijd van verdrukking wor den teruggevoerd. Het is nog een berechtingsgeval en op zichzelf is het absurd, dat zoiets zes jaar na de bevrijding nog plaats moet hebben. Ja, zelfs voor de verdachte in dit proces, wat hij dan ook gedaan moge hebben. Maar treffend is ook, dat we juist nu nog namen tegen komen in dat verslag, die behoorden aan Vaderlanders, die deze bevrij ding niet mochten zien. We kunnen ons indenken, dat familie van hen, die door de vijand om het leven werden gebracht en nu deze beide artikelen lezen, dit met een bedroefd gemoed doen. Voor hen werd toen de vreugde om de bevrijding al ge temperd door het geleden verlies. En evenzo is het met de herinnering daaraan. Zeker, nu zowel het een ais het ander gelijktijdig naar voren komt. Maar is het dan voor ons geen reden te meer om die dag met grote dankbaarheid te herinneren On danks de vele teleurstellingen, on danks de grote dagelijkse beslom meringen in het maatschappelijk leven, ondanks de zich zo dicht bij ons bevindende wereldproblemen, ondanks de ook nu nog vaak voor komende en ontelbare moeilijk heden Immers, ondanks dat alles, is er toch een groot verschil tussen deze tijd en de tijd van vóór zes jaren terug. Inzonderheid voor de bewoners van ons eiland, die her en der over het gehele land waren verspreid. Ja, als men zich die tijd nog even wil en kan indenken, dan zal men het verschil ten goede moeten er kennen. Dan zal er ook nu nog een meevoelen zijn met hen, wier vreug de door een droevig verlies in die tijd, wordt getemperd. Dan zal men nog met eerbied willen denken aan degenen, die hun leven voor de goede zaak inzetten en gaven. Dan kan een herinnering aan die 30ste October 1944 ons nog wel eens goed doen. aanbod een grote rol. Zoals ir. C. A. L. Horstmann, directeur van de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent, ons vertelde, kan de vestiging van een nieuwe industrie, annex met de glasfabriek, waarvoor de geldmid delen aanwezig waren, niet door gaan alleen omdat er niet voldoende arbeiders te krijgen waren of anders gezegd, omdat er niet voldoende bouwvolume beschikbaar was. Zeeland aldus deze zegsman -- wordt in dit opzicht zo schamel bedeeld, dat er voorlopig geen uit zicht is op een enigszins toereikende arbeidersbevolking. Dat klinkt wat pessimistisch, maar de Zeeuwen, die het devies ,,ik worstel en kom bo ven" in hun wapen voeren, zijn er de mensen niet naar om zich door moeilijkheden uit het veld te laten slaan. (Nadruk verboden) Hr. Ms. Torpedoboot jager „Evertsen" in de Koreaanse wateren. Midden op zee wordt de „Evertsen" van brandstof voorzien door een olieslang. Foto: Het overbrengen van de slang. Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen dan met een eventueel voorstel aan zal komen. Bij Kon. besluit wordt een wijziging in de verordening vergunning- en verlofrecht voorgesteld. B. en W. stellen voor de oude verordening in te trekken en de voorgestelde goed te keuren. Geen bezwaar. Herbenoemd tot leden van het Burgerlijk Armbestuur worden de aftredende heren C. Geuze, J. M. Deurloo en C. K. v. d. Slikke. De zitting hebbende leden van de Advies-woonruimtecommissie worden even eens herbenoemd. De voorzitter dankt die leden voor het werk in het afgelopen jaar. Het bestek en de voorwaarden voor de te bouwen 2 woningwetwoningen zijn ge reed. Het Dag. Bestuur vraagt de Raad machtiging die woningen op de bepaalde grond te mogen bouwen en behoudens ab normale prijzen na aanbesteding te gunnen. Dat wordt goedgevonden. VASTSTELLING BEGROTING 1951 De Commissie heeft de begroting 1951 onderzocht en bijzondere aanmerkingen wa ren er niet. Die er waren zijn merendeels door het Dag. Bestuur overgenomen, aldus de voorzitter. Zo is bijv. de post voor de bestrating met 650,verhoogd, welke post is gehaald uit die voor restauratie toren, \^at is uitgesteld om te laten onder zoeken, wat er nu eigenlijk precies aan moet gebeuren. Zo wordt dan de begroting vastgesteld voor wat de gewone dienst aangaat in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 103.065,94 met een post onvoorzien van 1470,23. De kapitaaldienst ad 15.678,97. De voorzitter zegt dat de vorige begroting op 19 October 1949 werd vastgesteld, nu is het de 20ste wat dus weinig uitmaakt. Hij zegt tenslotte nog iets over de bestrating. Daarvoor is het normaal bedrag voor onder houd uitgetrokken. De Langestraat en Smidstraat zullen worden herlegd. Men zal aan Ged. Staten verzoeken de in het be zit van de gemeente zijnde obligaties van deze straten te mogen verkopen. De voor zitter zal dit met (event.) de wethouders bij de Griffie bespreken. Hij acht de kans niet bijster groot. Daarna wordt de begro ting z.h.st. vastgesteld. De begroting van het Burgerlijk Armbe stuur wordt ter onderzoek aangehouden. Vastgesteld wordt het bedrag per leerling voor de Bijz. school, groot f23.11. Zeeland wordt door ai te veel Nederlanders nog altijd beschouwd als een provincie, die min of meer ,,Ios aan de rest van Nederland hangt". Een blik op de landkaart toont, dat dit in letterlijke zin wel waar is. Zeeland bestaat voor een groot deel uit eilanden, die geheel of bijna geheel los liggen van het Nederlandse vasteland. Maar dat er ook figuurlijk gesproken geen hechte band zou bestaan tussen deze pro vincie en de rest van ons vaderland is beslist onjuist zoals een bezoek aan dit gewest, in het kader van de industrialisatie-persexcursie ons heeft aangetoond. Zeeland is bij uitstek een agra rische provincie, maar bezit boven dien vele industrieën die voor de nationale welvaart van ons land van grote betekenis zijn. Daar is bijvoorbeeld in Sas van Gent de „Nieuwe Nederlandse Mij. tot Vervaardiging van Spiegelglas", die geheel Nederland van spiegel glas voorziet. In dezelfde plaats voorziet de Stijfsel- en Glucose- fabriek N.V. in practisch de gehele Nederlandse behoefte aan dextrose en in J4 van de behoefte aan glu cose en keukenstroop. De meel fabriek „Walzenmolen Sas van (jent N.V." levert al het meel, dat in Zeeland en West-Brabant wordt gebruikt. De cokesfabriek in Sluiskil brengt 16% van de Nederlandse cokesproductie voort en de Com- jiagnie Neerlandaise d'Azote levert een kwart van de Nederlandse Stik- sioffabricatie. De vlasindustrie, die 45 van de gehele Nederlandse vlasproductie voor zijn rekening neemt, is geves tigd in St. Jansteen en'Koewacht. Van alle klompen die in ons larid worden gefabriceerd, komt 20 uit Clinge. En dan tenslotte produceert de Hoefijzerfabriek te Vogelwaarde 40 van alle in Nederland ver vaardigde hoefijzers. Daarmee is de lijst van Zeeuwse industrieën nog lang niet uitgeput. In Vlissingen biedt de Scheeps werf en Machinefabriek „N.V. Kon. Mij. de Schelde" werk aan 4200 mensen. In de omgeving van Clinge zijn in totaal 27 textielfabrieken in bedrijf waarin ruim 2100 personen werkzaam zijn. Bovendien zijn er in en buiten de genoemde industrie centra nog vele grotere en kleinere fabrieken van zeer uiteenlopende aard, waarin duizenden mannen en vrouwen een bestaan vinden. En Zeeland beschikt nog over vele mogelijkheden tot verdere in dustrialisatie. Terneuzen heeft nog ca 30 ha industrieterrein „in voor raad", Sas van Gent beschikt op 6 verschillende plaatsen over terrein. De grote moeilijkheid hier is echter: het vinden van Nederlandse ar beidskrachten, een probleem dat weer in nauw verband staat met het gebrek aan woonhuizen. In de toekomst zal men dan ook steeds meer een beroep moeten doen op de arbeidsmarkt van het nabijgelegen België. Ook Kruiningen, Goes, Middel burg, Vlissingen en Tholen bieden nog plaats voor industrievestiging. Maar het werd reeds opgemerkt behalve de financiering speelt ook het vraagstuk, van het arbeids Vrijdag 20 October kwam de voltallige Poortvlietse gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester van Oeveren. Na opening met gebed en notulen deelt de voorzitter n.a.v. de laatste mede, dat de riolerings kwestie bij Overbeeke voorspoedig is opge lost en dat voor eenzelfde kwestie bij Deur loo nog overlegd wordt met de Polder. INGEKOMEN STUKKEN Van Prinses Wilhelmina een dankbetui ging voor de gezonden felicitatie. Van Ged. Staten goedkeuringen aankoop grond van A. Luijk en D. Geuze, evenals voor aankoop werkplaats Mej. M. Reeders voor 1080, Idem voor de uitkering 5 en 2 grati ficatie; goedkeuring jaarwedde schoonhoud- ster gemeentehuis. Goedkeuring van enige tijdens de bezetting vastgestelde en thans opnieuw ingediende verordeningen (opcen ten, enz.) Van Mej. Nieuwenhuijze, dat ze de be noeming als „handwerkonderwijzeres" aan neemt en voorts een dankbetuiging voor de ontvangen felicitatie. Een controle-rapport van diverse kas- controle's wordt voor kennisgeving aan genomen. Een goed bericht van de Min. v. B. Za ken, nl. dat aan de gemeente wordt uitge keerd 1299,wegens liguidatie van de werklozenkas. Daarenboven ook nog 577.50 van gewetensgelden. Het Prijzenbureau heeft geen bezwaar tegen aankoop van bouwgrond voor de door de Raad gestelde prijs van 2.50 per m2. Hoewel de werkzaamheden aan het ge meentehuis al lang en breed zijn vergeten, kwam inmiddels ook de goedkeuring binnen vergoeding oorlogsschade voor dat ge- meentepand. Het rapport van de Commandant van de plaatselijke brandweer over de ingeroepen hulp bij dhr. v. Oorschot wordt voorgelezen. De voorzitter merkt op, dat dezer dagen met de brandweer is vergaderd. Aanvankelijk meenden B. en W. een voorstel in de Raad te moeten brengen om een sirene aan te kopen, maar de brandweerlieden voelen daar weinig voor. De klok als alarm instrument vinden ze het beste. Wel heb ben de brandweerlieden gevraagd om ver hoging van het uurloon, dat momenteel 1.voor overdag en 1.50 per uur voor nachtelijke werkzaamheden bedraagt. B. en W. stellen voor het resp. op 1.50 en 2,- te brengen. Men heeft er geen bezwaar tegen. Voorts zegt de voorzitter, dat de vrachtwagens- bezitters zullen worden ingeschakeld, zodat men toch altijd wel een vrachtauto beschik baar zal hebben. Hij dankt de brandweer ook van deze plaats nog voor de grote activiteit en het snelle optreden bij Van Oorschot. Een verzoek om subsidie van het Kath. Paedagogisch Instituut voor Beroepskeuze bureau wordt voor kennisgeving aange nomen. Voor het stichten van de A.V.O.-werk- plaats wordt een renteloos voorschot van de gemeente gevraagd. (Hierover is in vorige verslagen uitvoerig geschreven red.) De voorzitter deelt mede, dat er op het ogenblik nog geen gegadigde uit deze ge meente is en stelt namens B. en W. voor een bedrag beschikbaar te stellen. Besloten wordt met algemene stemmen zulks te doen, evenwel in evenredigheid van het aantal inwoners tegenover het benodigde bedrag. De gymnastiekvereniging „Excelsior" schrijft, dat ze al enige tijd kosteloos ge bruik maakt van het gymnastieklokaal der O.L. School. Ze is bereid nu ook iets te doen en stelt voor aan de Raad om de door deze vereniging reeds gekochte en nog te kopen toestellen wederkerig gratis in bruik leen af te staan voor de schoolgymnastiek. Een dergelijke regeling heeft men ook in Tholen getroffen. B. en W. stellen voor hier afwijzend op te beschikken en in overleg met de Inspec teur zelf de nodige toestellen aan te kopen. De Gymnastiekvereniging zal dan voor het gebruik van het lokaal iets moeten betalen. Men wil liever vrij de beschikking over eigen materiaal hebben, dan zich afhanke lijk te weten. Zonder hoofdelijke stemming wordt daar toe besloten. Later zal bepaald worden, welk bedrag de G.V. voor gebruik lokaal verschuldigd zal zijn. Van het Hoofd der O.L.School, dhr. S. A. de Haas is een verzoek ingekomen om ver hoging van het bedrag voor leermiddelen, daar vrijwel alles aanmerkelijk in prijs is gestegen, zo bijv. de cahiers 40 De boe ken van de schoolbibliotheek zijn in deso late toestand en moeten nodig opnieuw in gebonden. De voorzitter kan dat schrijven niet uitermate bekoren. Men zou denken, dat de inventaris der school hier in desolate toestand verkeert, ja een armzalig zaakje is en dat is toch heus niet zo, Want in 1949 zijn er nog "voor ruim 1100,leermiddelen aangekocht. Nu is er alweer 700,ge bruikt van de 500.die zijn uitgetrokken. Voor 1951 is die post al verhoogd, zoals de Commissie van Begrotingsonderzoek heeft gezien, tot 600,B. en W. menen dat dit voldoende is en dat de school het maar over enige jaren moet verdelen om het nodige te vernieuwen. De Raad schaart zich in deze achter het Dag. Bestuur. Het bestuur van de school met de Bijbel vraagt vergunning - een rijwielbewaarplaats bij te mogen bouwen. Dat zou ruim 600,— kos ten, aldus was door een vakman begroot volgens genoemd bestuur. B. en W. hebben hieromtrent nog geen voorstel. Wel menen ze, dat men evengoed zou kunnen volstaan met een golfplaten afdak, wat toch aanmerkelijk goedkoper zal zijn. Men moet trouwens ook de afmetingen eens bekijken. Besloten wordt, dat een en ander met de opzichter zal worden besproken en men BESPREKING ELECTRIFICATIE Inmiddels is ook dhr. Leenhouts van Oud Vossemeer, werkzaam bij de P.Z.E.M. ter vergadering gekomen. De voorzitter roept hem welkom toe en zegt dat het thans gaat om een bespreking over electrificatie van Strijen, de Tol- Noord- en het Scha penwegje. Hij geeft daarop dhr. Leenhouts gelegenheid een toelichting hieromtrent te geven. Dhr. Leenhouts dankt voor deze gelegen heid en zegt, dat hij de Raad eerst enige cijfers wil noemen. Strijen: Voor electrificatie hiervan is een aanlegkapitaal nodig van 23.970,Wan neer alle bewoners daar zouden meewerken zou het stroomverbruik naar schatting 7 van het aanlegkapitaal bedragen. Dat be tekent voor de P.Z.E.M. een verliespost, want wanneer het net zichzelf wil bedrui pen, dient het stroomverbruik 12 te zijn van het aanlegkapitaal, De P.Z.E.M. heeft evenwel een fonds voor zgn. onrendabele gebieden en daaruit zou ook voor Strijen worden bijgedragen tot een bedrag van 6624,- onder voorwaarde dat de ge meente dan 4794,bijdraagt of dit be drag over 15 jaar verdeelt. Deze becijfe ring, aldus dhr. Leenhouts, is, let wel, ge baseerd op een stroomverbruik van 7 Maar nu komt de tegenvaller. Dhr. Leen houts heeft een en andermaal een vergade ring te Strijen belegd om er daar met de in woners over te spreken. De bereidverkla ringen vielen tegen. Van de 23 mogelijke aansluitingen, gingen er slechts 15 met de aangeboden voorwaarden accoord. En dit aantal werd slechts verkregen, nadat dhr. Leenhouts enigen nog een persoonlijk be zoek had gebracht. Bij die vergadering wa ren afgevaardigden van het gemeentebe stuur aanwezig. Met groot geduld is alles in het werk gesteld om het voor elkaar te krijgen. De gewenste, voldoende medewer king bleef echter uit. En dat spijt dhr. Leenhouts zeer, te meer waar hij er nog op kan wijzen, dat deze gelegenheid nog zeer aantrekkelijk was, daar dit aanmerkelijk minder zal zijn, wanneer straks nieuwe prij zen moeten worden berekend. Acht bewoners doen dus niet mee en dan wordt de berekening heel anders dan hierboven opgesomd. Want nu verminderd het aanlegkapitaal weliswaar met 8 huis- aansluitingen en wordt inpl. van 23,970,— nu 23.330,maar het stroomverbruik zal naar schatting niet meer dan 4.7 be- dragen en daardoor wordt de bijdrage uit het genoemd fonds van de P.Z.E.M. aan- merkelijk lager. De door de deelnemers ge stelde garantie is nu slechts 1110,Vol gens de door de P.Z.E.M. gegeven richt lijnen, aldus deelt dhr. Leenhouts mede, moet bij dit percentage door belanghebben den en gemeente tesamen in baar geld wor den bijgedragen 16.821,-, uiteindelijk voor de gemeente 13.061,ineens of ƒ1100,— per jaar gedurende 15 jaar, „Dat wordt hopeloos", concludeert dhr Dokter P. J. Duinker te Tholen Tel. 40 Dokter H. Menger, te St. Filipsland Tel. 20 Leenhouts. En de Raadsleden concluderen niet anders. Het is dus zo, vervolgt de P.Z.E.M.- employé, dat Strijen wel gekund heeft, maar niet gewild. Want dat ze niet gekund heb ben, daar ben ik het niet mee eens. Geld opname was zelfs voor een arbeider in deze doenbaar geweest. De voorzitter dankt dhr. Leenhouts voor zijn uiteenzetting, hij dankt hem ook voor wat door de P.Z.E.M. en door hem in het bijzonder is gedaan om te bewerkstelligen dat ook Strijen geëlectrificeerd wordt en is het met vorige spreker eens, dat Strijen niet heeft gewild, de goeden niet te na ge sproken. Hij zegt, dat naar zijn mening de gemeente daar niet op in kan gaan. Alle leden zijn het daarmee eens. Dhr. de Graaf, die een vergadering te Strijen bijwoonde is dhr. Leenhouts zeer erkentelijk voor wat hij daar heeft gedaan. Aan hem ligt het niet, aldus dhr. de Graaf. Aldus wordt besloten de electrificatie van Strijen te laten rusten. Maar daarmee is het niet uit voor de anderen, meent de voorzitter. Er is hier wel eens opgemerkt: één, allemaal, maar daar moet men toch wel van terugkomen. Want ik zou in deze wel de bewoners van het Schapenwegje, Tol- en Noordweg ter wille willen zijn. Dat kost de gemeente in z'n geheel bij el kaar slechts een bedrag van 580,in eens, desnoods te betalen over 15 jaar. Gevraagd wordt door dhr. v. Ast of de bewoners in die straten dan nog deze win ter licht zullen hebben. Dhr. Leenhouts antwoordt: Ik denk van wel. De voorzitter zegt, dat er zeker nog mogelijkheid is, dat er meer objecten ko men, bijv. Malland, de Rand en Oud- Kerkhof, maar dat kan men dan eventueel later bespreken, als er door de bewoners oren voor is en is overlegd met de P.Z.E.M. Dhr. Leenhouts merkt in deze op, dat het percentage, dat op Oud-Kerkhof wil aan sluiten niet gek is, maar het net veel kost. Men zou dat in samenwerking met de gemeente van Tholen moeten doen. Mal land en de Rand lijkt hem heel wat minder gunstig toe. In elk geval is het zover niet, want als de bewoners dat wensen, komt het niet eens zover, dat het in de Raad komt. Met algemene stemmen wordt besloten de gevraagde bijdrage voor electrificatie van het Schapenwegje, Tol- en Noordweg te verlenen. Er zal dan ook nog een straat lantaarn bijkomen. De leiding komt niet verder dan Bevelander, Niemantsverdriet valt er buiten. Dhr. van Ast wijst er tenslotte nog op, dat men toch rekening met de anderen dient te houden. De voorzitter dankt dan dhr. Leenhouts nogmaals en feliciteert hem met het toch bereikte succes. Dhr. Leen houts spreekt een wederkerig dankwoord tot het gemeentebestuur van Poortvliet en wijst er nog op, dat ook degenen van Strijen, die wilden aansluiten alle mede werking hebben verleend. Jammer genoeg waren het er evenwel niet voldoende. De voorzitter deelt daarna mede, dat voor verwarming van de Raadszaal met electriciteit een berekening is gemaakt. Aan leg, enz. zal naar schatting ruim 1000, kosten. Dat is dus wel van de baan. Be sloten is nu een eenvoudige gaskachel aan te kopen. Daarmee gaat de Raad accoord. RONDVRAAG Dhr. van Ast zegt met grote voldoening te hebben vernomen van de activiteit van de plaatselijke brandweer bij de laatste brand bij Van Oorschot. Het verheugt hem zeer, dat zo flink is opgetreden en de brandweerlieden hebben hiermee zeker een pluimpje verdiend. De voorzitter heeft als voorzitter van de Dorpsgemeenschap ook nog een vraag, nl. om een schoollokaal beschikbaar te willen stellen van een te geven culturele film. Er is geen bezwaar tegen. Dhr. v. Ast vraagt of de oude raadszaal beschikbaar kan worden gesteld voor het geven van een cursus in land- en tuinbouw, eventueel tegen een kleine vergoeding. De voorzitter antwoordt, dat hiertegen geen bezwaar zal zijn, maar de opzet is een kleine vergoeding te vragen. Dhr. v. Houdt vraagt of daarvoor geen vast bedrag kan worden gesteld. Weth. Krijger informeert of ze ook voor politieke vergaderingen beschikbaar is. Daar is de voorzitter niet tegen. Dhr. de Graaf voelt daar niet voor. Men zet de deur voor alles open. Ook dhr. van Houdt aarzelt hierin. Weth. Krijger maakt er een voorstel van en het wordt aangenomen. Dhr. de Graaf stemt tegen. Nadat B. en W. gemachtigd is. eenvou dige klapstoelen voor de oude raadszaal aan te kopen, sluit de voorzitter op de gebrui kelijke wijze.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 1