WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND UIT EIGEN LAND m m Raadsverslag Stavenisse Prins Bernhard jarig VERSCHIJ NT IEDER VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Afgevaardigden van 51 afdelingen van het Zeeuwse Groene Kruis vergaderen in Tholen Pensioen voor de wijkzusters in bespreking Rheuma-besfrijding hoogst nodig ZONDAGSDIENST ARTSEN 6e Jaargang No. 33 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1..per kwartaal franco p.p. 1.25 Prijs per nummer 8 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen EEN ONVERANDERLIJKE MENING HOOGCONJUNCTUUR IN TENTOONSTELLINGEN Mr. van Maarseveen is in de jaren, dat hij zitting heeft in de regering een zeer bekend man geworden. Met „vader" Drees de meest en vrijwel door iedereen ge respecteerde en met de populaire maar uit hoofde van zijn functie niet alom ge liefde heer Lieftinck is zijn naam het meest bekend onder het volk der Neder landen, dat zulke belangrijke zaken in zijn handen heeft gelegd. Toch wordt de indruk wel eens gevestigd, dat zijn grote bekend heid voor namelijk te danken is aan zijn uitspraken in het parlement of op het vliegveld Schiphol bij terugkeer van een buitenlandse doorgaans Indonesische reis. De Eerste Kamer is de eer te beurt ge vallen het nieuwe standpunt van deze be windsman inzake Nieuw-Guinee te mogen vernemen. De minister verklaarde daar, dat de Regering „onveranderlijk van me ning was, dat Nieuw Guinee bij Nederland moest blijven en Indonesië niet bij machte zou zijn om dat land tot voldoende ont wikkeling te brengen." Dat is duidelijke taal. Men is wel eens geneigd geweest te veronderstellen dat de zaken anders stonden. Namelijk, dat er een neiging was om ook het laatst deel van ons voormalig Nederlands-Indië aan de Republiek Indonesia over te dragen. Maar laten we aannemen, dat het een onveranderlijke mening is geweest, dan ge loven we toch, dat die mening de laatste maanden verstevigd is. ER IS IETS VERANDERD Waarom verstevigd? Omdat de inter nationale opvattingen omtrent de Republiek Indonesia zich de laatste maanden gaande weg hebben gewijzigd. In Amerika is wei nig meer te bespeuren van het enthousi asme om de Indonesiërs de begeerde „Merkeda" te brengen en nog veel meer is Australië van koers veranderd sinds de Labourregering daar werd vervangen door een meer liberaal getinte. Noch Washington, noch Canberra is er van gecharmeerd om Nieuw-Guinee in te lijven bij het territorium van een staat, welke zelfs niet capabel blijkt de vrede in eigen huis te bewaren. Te denken, dat die gewijzigde houding ook allemaal „om der volker wille" is, laat ik aan de lezer over. Maar zelfs Londen, dat overigens ten aan zien van deze kwestie zwijgt als een sfinxs, schijnt daar weinig voor te voelen. En nu zal dat alles minister Van Maarseveen ook niet onbekend gebleven zijn. Al met al zal het merendeel van ons volk blij zijn te horen dat de mening van minister Van Maarseveen onveranderd is ten opzichte van Nieuw-Guinee. WAARHEEN Wel zelden zo dunkt ons althans werden in ons land zoveel stadsjubilea en andere festiviteiten gevierd als dit jaar het geval is. In welke provincie men ook ver toeft, overal ontmoet men stadjes of steden, die teruggrijpen op hun historisch verleden en daarom omgebouwd worden in middel eeuwse woonoorden. Daarbij komt dan nog een uitgesproken manie in tentoonstellingen op allerhande gebied, die her en der wer den georganiseerd, zodat de vacanlieganger zich over een gebrek aan keuze werkelijk niet behoeft te beklagen. Veeleer zal hij zich naar het hoofd grij pen en afvragen: waarheen zal ik mijn schreden richten Het komt ons overigens voor, dat de treffende festiviteiten en tentoonstellingen alle een commerciële achtergrond hebben en er door de veelheid van evenementen een duidelijke concurrentie aan de dag treedt. Zelfs tegenstanders van „planning" of op een andere wijze geleide economie, zullen zich afvragen of het wel verstandig is zoveel geld te investeren in dergelijke evenementen, als het tegenwoordig zeker niet kapitaalkrachtige publiek niet meer weet of het eerst links, dan wel rechts moet gaan. Er zullen hier en daar ongetwijfeld flinke stroppen geleden worden. GEEN PERSPECTIEF De politie heeft kans gezien weer een koppeltje vrienden te arresteren, die zich aan roofovervallen schuldig hadden ge maakt. Dit soort misdaad mag zich de laatste tijd in ons land in een ongewenste belangstelling verheugen. Men kijkt er amper meer van op als een taxichauffeur wordt neergeslagen en van geld en auto wordt beroofd of wanneer drieste lieden een bank binnen wandelen om de kassier te bedreigen. Gelukkig weet ons politieapparaat meesttijds de euvelmoedigen wel te vatten. Dat blijkt keer op keer. Voor inbrekers en dergelijke lieden is er in ons land eigenlijk nog maar weinig perspectief. De kosten, die de staat zich voor deze veiligheid moet veroorloven zijn vrij hoog, maar wij geloven, dat er weinig belasting gelden zo nuttig worden besteed als voor deze gezagshandhaving. Het was Zaterdagmorgen, 24 Juni, druk in de zaal van Mevr. de Wed. Hoek te Tholen. Druk door de uit alle delen van onze provincie saamgekomen afge vaardigden van de Groene Kruis afdelingen in Zeeland om de provinciale vergadering bij te wonen. Dat Tholen ditmaal als vergaderplaats was uitgeko zen lag aan het feit, dat de Thoolse afdeling van het Groene Kruis dit jaar 45 jaar bestaat. Alleen het huishoudelijk gedeelte van de agenda was al interessant genoeg voor de afgevaardigden. Daarnaast kregen ze ook nog een interessante, leerzame en roepende lezing te horen door dr. J. Goslings, Inspecteur van de Rheumatiek- bestrijding te Leiden, waaruit duidelijk de ernst van de rheuma blijkt en de noodzakelijkheid van bestrijding van deze ziekte. OFFERS GEVRAAGD Behalve het bestuur van het Prov. Gr. Kruis (op dhr. Abrahamse na) met als voorzitter Jhr. R. Roëll, waren aanwezig de heer J. R\ v. d. Borgh, geneesh. inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland, mr. A. J. v. d. Hoeven, burgemeester en de heer V. Laban, secretaris van Tholen, de ver tegenwoordiger van het Wit-Gele Kruis, de heer Horsingh, Ds. Kat, secr. penning meester van de Alg. Ver. „Het Groene Kruis", mr. Hornstra v. d. Stichting Zee land voor Cultureel werk, Ds. Verstijgh v. d. Prov. Ver. Noord-Brabant, wijkzus ters en afgevaardigden van de afdelings besturen, ruim 100 personen in totaal. Allen hoorden zich een hartelijk wel kom toegeroepen door de voorzitter, die vervolgens zei, dat het provinciaal bestuur niet ontevreden was over 1949. Weer slo ten zich verschillende afdelingen aan en het nut van groot verband wordt steeds meer ingezien. Zo telt onze provincie thans 75 afdelingen met een ledental ad 40.338. Geen andere provinciale vereniging in Zeeland telt meer leden dan „Het Groe ne Kruis." De oorzaak daarvan moet ge zocht worden in het feit, dat deze ver eniging zulke onschatbare diensten bewijst aan de bevolking van veel gezinnen waar ziekte heerst. Trachten we dan ook allen, aldus jhr. Roëll, in het algemeen belang onze krach tige positie te houden en te voorkomen, dat tweedracht in onze gelederen binnen sluipt. De salarisregeling van de wijkzusters en niet in mindere mate de pensioenregeling houdt ons allen bezig. Door een verkla ring van het College van Rijksbemidde laars (minimum salaris wijkverpleegster^) heeft ze hun financiële positie versterkt. In het bijzonder de kleine verenigingen zullen hierdoor evenwel voor grotere uit gaven worden geplaatst. Daarom zal het nodig zijn, dat de leden zelf ook hierin offers dragen. Men zal de minimumcontri butie op 5,moeten stellen. Ook de ge meentebesturen zullen niet achter moeten blijven met het verlenen van subsidies. Een ledenwerfactie zal worden ingezet. Wij vertrouwen dat Ged. Staten bereid zullen zijn verhoogde begrotingsposten goed te keuren, omdat mede hierdoor het doel wordt verwezenlijkt. IN DE TOEKOMST Plannen voor de toekomst zijn er genoeg, zo vervolgt de voorzitter, wanaeer we daar noemen: Geestelijke volksgezondheid, waarmee 1 Juli een begin wordt gemaakt; Rheuma-bestrijding, waarover dr. J. Gos ling straks zal spreken; Bevolkingsonderzoek t.b.c., waarbij de wijkzuster en de plaatselijke afdelingen worden ingeschakeld; gezinszorg; uitvoering van verschillende projecten op het gebied van soc. hygiënische gezond heidszorg, enz. enz. Met dankbaarheid gewaagde spreker van de overheidssteun en die van de pro vincie. Met het devies: „een voor allen, allen voor een", zo besloot jhr. Roëll, wacht ons nog een grootse taak. Hierna kreeg dokter P. J. Duinker, voor zitter van de afd. Tholen, het woord, die als gastheer allen welkom heette en her innerde aan het 9e lustrum van de Thool se afdeling. Namens de jubilerende afdeling bood hij de aanwezigen een kopje koffie aan. De voorzitter Jhr. Roëll dankte voor dit gebaar en herinnerde zich toen ook de aan wezigheid van de nestor van het Provin ciale Gr. Kruis, dhr. C. Dieleman te Tho len, die bij zijn aftreden als secretaris tot ere-lid werd benoemd. HET JAARVERSLAG dat na de notulen door de secretaris, dhr. de Lange te Goes werd gelezen, gaf een nog uitvoeriger beeld over het afgelopen jaar, waarin, zoals ook dhr. de Lange me moreerde, recordcijfers werden behaald. Een jaar van drukte en steeds uitbreiden de arbeid, van grote bloei der verenigingen voor zover het het ledental aangaat. De districts-huisbezoeksters, de zusters Fuijkschot en Hagens, gaven in 1949 in totaal 47 moeder- en 28 kleutercursussen. Medewerking werd verleend aan school- tandverzorging, maatschappelijk werk (ge zinszorg). enz. De secretaris hoopte, dat het in deze vergadering zou gelukken de pensioenregeling voor de wijkzusters, die ter sprake zou komen, doorgang te doen vinden. Hij dringt er op aan bij iedere afdeling een gedipl. wijkverpleegster te benoemen. De wijkverpleegster is de ziel van ons werk, aldus de secretaris, en dat komt bijzonder tot uiting bij zuigelingenzorg, t.b.c. enz. Er zijn veel afdelingen die willen bou wen of verbouwen, nl. 25 (waarvan het bekend is). De dienst Volksgezondheid functionneert regelmatig. Het valt te be treuren dat gevallen van geslachtszieke, sinds de grote repatriëring uit Indonesië is toegenomen. Met ingang van 1 Juli wordt op beschei den voet begonnen met de geestelijke volksgezondheid. Spreker hoopt dat het zal uitgroeien tot een medisch opvoedkundig bureau. Ook de gezinszorg heeft de volle aandacht. Ieder kan van deze dienst ge bruik maken. Een filmapparaat staat thans ten dienste van de moedercursussen. Een woord van hartelijke dank richt de secre taris tot Ged. Staten, die toezegging ga ven voor een subsidie van 10 cent per lid per jaar. Dhr. de Lange besloot met de wens, dat de provinciale vereniging de algemene or ganisatie mag blijven, die alle richtingen omvat en door het te verrichten werk, allen te dienen, die dat nodig hebben. Enkele vragen werden gesteld over de rekening 1949 en begroting 1950, die daarna werden goedgekeurd. Herkozen werden als bestuursleden Jhr. Roëll en de heer A. de Lange. In de plaats van dr. J. Nieuwenhuijse werd benoemd dr. Polder man van Yerseke. GEDACHTENWISSELING OVER HET PENSIOEN Uitvoerig werd daarna het volgende agendapunt besproken, nl. pensionnering der wijkzusters. De pensioen-commissie had een ontwerp-pensioenregeling opgesteld. Daaruit bleek, dat de zusters in 3 groepen worden verdeeld, nl. a: zusters die op 1 Juli 1950 nog geen 46 jaar zijn; b: zusters van 46 tot 54 jaar; c: zusters van 54 jaar en ouder. De bestaande verzekeringen zijn aangevuld tot 40,per dienstjaar als Groene Kruisverpleegsters, plus een over bruggingspensioen van f 200,die laatste uit te keren van het 55ste tot het 65ste levensjaar aan zusters, die tot hun 55e jaar tien of meer jaren in dienst van een aangesloten afdeling waren, of op 1 Juli 1950 reeds in dienst waren. Dit aanvul lingspensioen houdt dus op, wanneer de 65-jarige leeftijd is bereikt. In de regeling is ook invaliditeitspen sioen begrepen. Vanzelf kost dit geld, dat voornamelijk neerkomt op de afdelingen. De afdeling zal een jaarlijkse premie moe ten betalen van f 600, waarvan de zuster evenwel f 225,terugbetaald en voorts gedurende ongeveer tien jaar zal de af deling f0.25 per lid moeten bijdragen. De vragen, die na de toelichting werden ge steld, vloeiden voornamelijk voort uit plaatselijke omstandigheden.. Sommige af gevaardigden achten het bedenkelijk de noodzakelijke bijdrage op te kunnen bren gen. Allen verklaarden zich evenwel in principe voor het ontwerp. Dat was dus slechts een persoonlijke bereidverklaring en dit alles zal nog in de afdelingen ter spra ke moeten komen. De voorzitter deed ech ter een beroep op de aanwezigen dit ont werp ook in hun afdeling voor te staan. Oud-strijders manifesteren op de Place d'Opera Een verzameling van oud-strij ders en verminkten uit de oor log zijn bijeen gekomen op de Place d'Opera teneinde de aan dacht te vestigen op de nood zakelijkheid der verbetering van hun pensioenen. Een nachtelijk gezicht op de Place d'Opera waar de oud strijders hun bivak hebben op geslagen. Vf'IV ÏPPDPPPPPPPPPPPPPPPPPPP:. Gisteren vierde Z.K.H. Prins Bernhard zijn 39ste verjaardag. De Prins der Nederlanden heeft vooral sinds de bezetting de sympathie van het Nederlandse volk gekregen en verstevigde deze ook nog in de laatste maanden door zijn energieke daden ten bate van het Neder landse volk. Op onze eilanden werd genoemd feit bijna overal herdacht door het uitsteken van de vlag en een muzikale wandeling door de gemeente. Onze gelukwensen nog voor de Prins. .'"A". Vr/jV waar ze zich hier reeds in principe bereid verklaarden. Na deze bespreking was het hoog tijd de inwendige mens te versterken. Dat ge beurde, toen gezamenlijk een uitstekende koffiemaaltijd werd gebruikt, tijdens welk gebruik men „onder ons" nog eens die zo gewichtige pensioenregeling besprak. RHEUMA-BESTRIJDING IS EEN EIS Onmiddellijk na de maaltijd hield dr. J. Goslings, Inspecteur van de Rheuma-betrij- ding te Leiden zijn belangwekkende cau serie over rheuma-bestrijding. Spreker liet eerst enkele statitieken zien van Rheuma- onderzoek in de Verenigde Staten v. Ame rika, waaruit bleek, dat zich daar 7 mil- lioen mensen per jaar aanmelden, die in meer of mindere mate rheuma-aandoeningen hebben, waarvan 3 millioen gewrichts- rheuma. Nederland is nog niet zover bij dit onderzoek dan enkele andere landen, in tegenstelling met de t.b.c.-bestrijding, waarmee ons land één der bovenste plaat sen inneemt. Aanvankelijk was er in ons land niet zo'n belangstelling voor ook, omdat er meer in validen, dan directe sterfte uit voorkwam. In de belangstelling kwam het door de so ciale verzorging der laatste jaren, ziekte wetten, enz. In Nederland heeft 13,8 van de ziekte melding rheuma-aandoening. Dat kost aan ziektegeld en onderzoek duizenden guldens. Van deze aandoeningen weet men als regel niet, wat de oorzaak is. Wel is bekend wat veel invloed heeft, zoals vochtigheid, enz. De grote moeilijkheid is evenwel de aandoening te voorkomen. Wel komen er steeds meer nieuwe gezichtspunten al meent de massa van niet en is er zelfs on der sommige artsen in dit opzicht een ze ker defaitisme. Van één ding is men echter zeker: hoe vroeger men er bij is, hoe be ter. In Zweden is men in dit opzich al verder. Daar zijn ruime klinieken verre zen en daar zijn reeds zeer goede resulta ten bereikt, een succes dat nog steeds stij gende is. 75 van de behandelende chronische gevallen hadden na 3 jaar een goed re sultaat, slechts bij 15% was er niets meer aan te doen. BESTRIJDING IN NEDERLAND Voor de «bestrijding in ons land heeft men -gedacht aan het systeem, zoals dat van volksgezondheidszorg. De huisarts zal dus ook bij de rheuma-bestrijding een be langrijke plaats innemen. Voorzichtig gaat men beginnen ook al om financiële redenen. De bedoeling is ook hier ruime klinieken te bouwen en wel in de universiteitsplaat sen, zoals Groningen, Amsterdam, Leiden en Nijmegen. In alle ziekenhuizen zal men trachten meer bedden te krijgen voor rheuma-patiënten, uitgroeiende tot een spe ciale rheuma-afdeling. Daarnaast consulta- tie-bureaux, klinisch en poly-klinische be handelingen. Het werk komt dus ook in handen van de Kruisverenigingen. Dr. Gos lings verklaarde niet met een uitgewerkt plan ter tafel te komen voor Zeeland, maar slechts in het algemeen te schetsen hoe de gedachte plannen uit te werken. Stagnatie brengt ook hier: geldnood. Tenslotte gaf spreker het prov. bestuur nog enige adviezen. Men kan beginnen zo dra er een rheuma-arts in Zeeland is. De bedoeling is Zeeland te laten aanleunen te gen Rotterdam. Het Rijk heeft een start kapitaal beschikbaar gesteld. Daar is ook nog een zeker bedrag voor Zeeland van beschikbaar. Jhr. Roëll dankt dr. Goslings voor zijn causerie en vraagt de vergadering om het aan het bestuur over te laten om ook in Zeeland iets tot stand te brengen inzake Rheuma-bestrijding. De laatste punten van de agenda wor den dan met spoed afgewerkt. Dhr. de Lange doet nog enige medede lingen over de geestelijke volksgezondheids zorg. 11 Juli komt voor het eerst een psy chiater 1 dag per week in Zeeland zitting houden, nl. te Goes, Middelburg en Vlis- singen. Begonnen wordt met psychisch ge stoorden, moeilijke kinderen, e.d. Tenslotte voerden nog het woord de heer C. F. A. M. Horsingh, namens het Wit- Gele Kruis, burgemeester mr. A. J. v. d. Hoeven van Tholen en dr. v. d. Borgh. De laatste deelde mede, dat nu een derde t.b.c. arts benoemd is in Zeeland en per 1 October een bevolkingsonderzoek zal plaats hebben met een verplaatsbaar foto apparaat. Men rekent op een opkomst van 95%. Voor iedere foto zal ongeveer f 1, worden gevraagd en van de gemeente een garantie. Daarna sluiting. In vlot tempo de agenda afgewerkt, die overigens weinig ingrijpende maatregelen naar voren bracht De voltallige gemeenteraad te Stave nisse vergaderde Woensdag 28 Juni jl. des vm. 9.30 uur. De notulen worden aan gehouden tot een volgende vergadering. Dit na opening door de voorzitter, waarbij hij wijst op de tegenstelling van het hier rustig vergaderen en men elders weer al in de oorlog is betrokken. Hij hoopt dat degenen, die in deze kwestie ernstige be slissingen moeten nemen, wijsheid van de Allerhoogste mogen ontvangen. INGEKOMEN STUKKEN Verschillende goedkeuringen op vorige raadsbesluiten, zoals koop stukje grond van v. Dalsem, gk. wijziging verordening pre cariorechten (suikerbieten). Idem kade- en havengeldverordening, verhoging schoon maakster gem.huis. De verordening voor repatriërenden kan worden ingetrokken, de 2 toeslag kan aan gem. ambtenaren wor den uitgekeerd, het legaat van wijlen S. Dokter L. D. A. Looysen te Tho len. tel. 49. Dokter R. C. Renes te Oud-Vos- semeer, tel. 19. M. Frank is ook goedgekeurd. Een rapport is ingekomen van de school arts, inzake het gehouden schoolonderzoek en de uitslag is dermate gunstig, dat Sta venisse tot de bovenste plaatsen behoort, voor zover het de gezondheid op de scho len aangaat. Door Ged. Staten is het beroep van dhr. Jansen tegen verleend ontslag ongegrond verklaard. De kring Tholen der Z.L.M. vraagt maat regelen te willen nemen tegen loslopende honden, enz. om schade aan land- en tuinbouwgewassen te voorkomen, enz. B. en W. zijn van oordeel, dat dergelijke bepalingen reeds in de verordening zijn op genomen, zodat het schrijven voor kennis geving wordt aangenomen. De Ver. van Bodemverzorging vraagt subsidie. Er wordt afwijzend op beschikt. Dhr. Hage vraagt hierop nog enige toe lichting, die door de voorzitter wordt ge geven. Er is een brief van de vereniging A. V. O. inzake de exploitatie van een werkplaats op het eiland Tholen om daar steeds werk te hebben voor minder valide mensen uit ons eiland. Hiervoor is een stichtingskapi taal nodig van f 7000,In die brief wordt gesproken: dus voor iedere gemeente f 1000,De voorzitter zegt, dat het dan toch wel de bedoeling moet zijn om het totaal per inwoner vast te stellen, daar vo rengenoemde berekening niet juist zou zijn. Dat stichtingskapitaal zou in de vorm van een renteloos voorschot moeten worden verleend. Het is de bedoeling, aldus de voorzitter, dat die mensen in die werkplaats plaatjes ponsen voor tijdschriften, enz. Het voorstel van B. en W, luidt in principe een voorschot beschikbaar te stellen, even redig aan het aantal inwoners in vergelij king tot het totaal stichtingskapitaal. Dhr. Hage vraagt wie in het stichtings bestuur zitting zullen nemen en in welke gemeente de werkplaats wordt gesticht. De voorzitter zegt, dat de gemeente het subsidieert, dus van de Raad een afge vaardigde in dat bestuur komt, aangevuld met enkele mensen van de vereniging A. V. O. De gemeente waar het gebouw komt is wellicht Tholen of St. Maartensdijk. Dhr. v. d. Slikke: het is nog een vraag waar het zal komen. Dhr. Hage zegt, dat hij er mee op de hoogte is, dat er bij dergelijke dingen altijd een zekere rivaliteit is tussen Tholen en St. Maartensdijk. Weth. v. d. Slikke verklaart, dat dit geen invloed zal hebben op de andere ge meenten. Hun afgevaardigden zulllcn de geschikste plaats kiezen. Allen steunen overigens het voorstel van B. en W. om dat event, voorschot te verlenen. De Min. v. Binnenl. Zaken berichtte, dat 2 vacantietoeslag met een max. van f 50,aan de gem.ambtenaren kan wor den uitbetaald. Van de ondervakgroep „Opkopen van oude materialen en afvalstoffen" een ver zoek om maatregelen te nemen dat teveel opkopers de mensen lastig vallen en ook om ernstige concurrentie tegen te gaan. Het dag. bestuur stelt voor dit verzoek in zoverre in te willigen, dat een aanvul ling komt in de plaatselijke politieverorde ning, waardoor dat meer aan banden wordt gelegd, zonder de reeds bekende opkopers te weren. Dhr. Hage zou er meteen een bepaling in opgenomen willen zien, waardoor ook de ergerlijke ruilhandel kan worden voor komen. Daarmee zijn allen het eens, waar na de verordening wordt goedgekeurd. Mededeling van het Prov. Bestuur, dat de gewijzigde verord. hoofdelijke omslag en personele belasting eerst op 1 Dec. 1950 in werking treedt. Een opmerking is door Ged. Staten ook gemaakt op de aanplakverordening, waar van art. 5, 2e lid kan vervallen. Een begrotingswijziging 1949 wordt goedgekeurd, evenals een wijziging in de begroting 1950. Bij die laatste wordt o.a. voorgesteld een post op te nemen voor de verbouw van de O. L. School. De voorzitter deelt in dit verband nog mede, dat het ontwerp iets anders is ge worden, nl. het projecteren van het gym nastieklokaal aan de achterkant van de school, waar minder zon komt en voor leslokalen beter de gehele zonkant kan worden benut. De voorzitter hoopt dat er nu op korte termijn kan worden doorgezet. Niemand heeft tegen deze wijziging bezwaar. Dhr. v. 't Veer vraagt nog wel of de Inspecteur L.O. geen bezwaar zal maken tegen het te kleine speelterrein. De voorzitter denkt dat zulks wel mo gelijk is, maar zal hij iets anders kunnen verwezenlijken. Dhr. v. 'tVeer: Gesteld, dat ze het ont werp goedkeuren, behoudens een groter speelterrein, dan dunkt me, dat er toch wel mogelijkheden daartoe zijn. Men zou bv.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 1