THOLEN tandpasta, Zéév gocfo? OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND" Hoofdpijn Kiespijn STAVENISSE dan wel moeten. Hij wil nog steeds de blinden door overgordijnen vervangen. Daarvoor is nimmer prijs opgevraagd. De voorzitter: Het besluit de blinden af te halen is reeds genomen. Dhr. Langejan: Laat het nu maar zo gauw mogelijk aanbesteden en de wo ningen opknappen. RONDVRAAG Dhr. o.d. Brouw: Hoe lang duurt de toestand nog bij de verkochte weeg brug Weth. Hage zegt, dat de koper onmid dellijk deze brug zou halen, maar tot op heden verzuimde. Er is nu een ter- mijn gesteld. Dhr. de Viet ziet dagelijks het Bosje, 1 ZITTING TUCHTRECHTER De Economische Tuchtrechter hield Maandag 27 Maart jl. zitting te Tholen waar hij een aantal zaken behandelde betreffende teeltvergunningen. Bijna alle beschuldigden verontschuldigden zich met de mededeling, dat zij niet wisten, dat zij geen bonen mochten telen. Er waren er ook bij die wel vergunning hadden aangevraagd, doch niet hadden verkregen. Uit Scherpenisse werden ve-oordeeld M.C.D. tot 50 boete, de eis was 100; L.D. 40 boete, eis f 75; W.M. M. 100 boete, eis 200; M.L.G. 60 boete, eis 100; P.A. 40 boete, eis 60; M.v.A. 40 boete, eis 60; M.S. 20 boete, eis f 30; J.v.D. 60 boete, eis 200; P.A.F. 15 boete, eis 30; C.B. 30 boete, eis 50; P.B. vrij spraak: T.B. f 30 boete, eis f 50. Uit Poortvliet: J.J. 15 boete, eis f 30; J.J.J. 15 boete, eis f 25; M.S.M. 40 boete, eis f 75; W.V. 60 boete, eis 125. F.B. uit Tholen had vis onder de maat aangevoerd op de veiling te Schevenin- gen. Hij kreeg hiervoor een boete van 20, de eis was 40. SUCCES GEHAD Bij de te Utrecht op de Jaarbeurs ge houden Slagerstentoonstelling, behaalde Mevr. van Eijk, alhier voor haar in zendingen twee eerste prijzen. IN COMPETITIEVERBAND De motorclub „Eendracht" houdt op Zaterdag 1 April een avondoriëntatierit. Gestart wordt om 8 uur nm. bij hotel Zeeland. Op Zaterdag 22 April wordt eenzelfde rit gemaakt in competitiever band met 5 Brabantse clubs. Start is dan des nm. om 3 uur bij Hotel Zeeland. C.H. KIESVERENIGING In de consistorie der N.H. Kerk sprak dhr. Filipse, lid van Ged. Staten van Zeeland voor de pl. C.H. Kiesvereniging Na opening door dhr. J. v. d. Velde met gebed, en een welkomstwoord hield dhr. Filipse z'n causerie. In vogelvlucht tekende hij het eerste verband der Unie met haar verschillende commissie's en stond uitvoeriger stil bij de thans in uitvoer zijnde plannen en de plannen voor de inpoldering van ver schillende schorren in Zeeland. Spreker wees er op, dat dit gewonnen land niet enkel cultuurwaarde bezit, maar ook sociale waarde. Hij stond daarna stil bij de gevoerde grondpolitiek en noemde de pacht en grondkamer een zegen. Hij deelde mede, dat het eiland Tholen het Prov. bestuur veel zorgen baarde in verband met de werkeloosheid. Te veel mensen moeten elders hun kost ver dienen. Industrie was volgens spreker de enige oplossing. Maar hoe die te vinden. Een probleem waarmee spreker zich bezig hield. Momenteel heeft het Eil. Tholen het grootst aantal werklozen, die elders te werk worden gesteld. Dit is voor het gezinsleven op den duur niet verantwoord. Hij zou dankbaar zijn als iemand hiervoor een goede oplossing zou kunnen geven. Tenslotte stond dhr. Filipse nog stil bij de toestand in Indonesië. Na de pauze stelde men de vraag of er geen Bieten- of melkfabriek kan wor den gevestigd op ons eiland. Dhr. F. zag hier echter geen heil in. Voorgesteld werd voor het eil. Tholen een uitzonde ring te maken en Tuinbouwteeltvergun ning te verlenen, dat belangrijk meer werk meebrengt. Daar voelde spreker wel voor, maar meende dat er geen ver gunning meer wordt uitgegeven om de export op peil te kunnen houden. Hij wilde evenwel met bevoegde instanties over het werklozenvraagstuk op het Eil. van gedachten wisselen. Ook de rondweg te Tholen kwam nog ter sprake. Dhr. F. zei dat het definitief plan nog niet vaststond. Tegen huizen- doorbraak zou men zich zo veel mogelijk verzetten. Na nog enkele vragen te heb ben beantwoord, dankte de voorzitter de spreker voor zijn gedegen betoog en wekte de aanwezigen op propaganda te maken voor oprichting van C.H. Kies- ver. in de andere eilandgemeenten. Op verzoek sloot dhr. Filipse met dankzegging. BEGRAFENISBUS In de zaal van Mej. Hoek hield het bestuur en de commissie van de Begra fenisbus een vergadering. Na opening door dhr. L. W. Blaas en notulen bracht de penningmeester verslag uit. Het bleek dat er een goed slot was van 744,13. De rekening werd in orde bevonden. Het aantal leden bedraagt 1454. Verslag werd gegeven van de toestand der kle, den, kisten en het begraaftoestel. Dit laatste is momenteel in reparatie. Na de rondvraag sluiting. LEERZAAM BEZOEK Donderdag 30 Maart werd een bezoek gebracht aan de in Restauratie zijnde dat nog steeds niet verbeterd is. De voorzitter antwoordt, dat hij dhr. Jasperse gevraagd heeft het binnen 4 weken klaar te maken. Dhr. Langejan heeft ook nog een „straatje" nl. bij Priem-Nieuwenhuijzen. Ook dat komt in orde. „Hoe laat moet de patate-frites tent worden opgeruimd vraagt dhr. Geluk. 12 uur nm., antwoordt de voorzitter en dat is zover hij weet altijd het geval. Dhr. Koopman vestigt de aandacht op de oude kademuur. Gehele vernieüwing zou veel geld kosten, maar zo kan het ook niet blijven. De voorzitter meent, dat het nog wel kan worden opgelost, maar zal niettemin prijsopgaaf vragen voor algehele ver nieuwing. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk door een 40 tal studen ten in de bouwkunde onder leiding van prof. Ter Kuille. In een openbaar college behandelde prof. Ter Kuille de Kunsthistorische waarde van het monument. Het gezel schap werd ontvangen door de architect de heer v. d. Kloot-Meyburg, welke een en ander mededeelde over het restau ratiewerk. Eveneens werd nog een bezoek ge bracht aan het gemeentehuis, waar het gezelschap een kop koffie werd aan geboden. OPENBARE LESSEN CHR. NAT. SCHOOL Op Donderdag 23 Maart werden in de Chr. Nat. School aan de Bosstraat openbare lessen gegeven, voor het eerst in de avonduren, zodat vele ouders ze konden bijwonen. O.l.v. het Hoofd der school, dhr. H. Rol bleken de leerlingen het al ver ge bracht te hebben in het vrij uitspreken voor de klas en het reciteren van ge dichten, ja, zelfs van eigengemaakte verzen n.a.v. practische lessen in de oestercultuur en het verkeersonderwijs. Ook kregen we de indruk, dat een be hoorlijke dosis algemene kennis was bij gebracht. Een dictee-wedstrijd tussen ouders en kinderen werd door de eersten met 64 gewonnen. De zangdemonstratie stond geheel in het teken van de vernieuwing met op vallende opvoering tot zelfstandigheid en goede grondslag voor verder zang- en muziekonderwijs. Ook wat we zagen in de klassen van dhr. Wijnbeek was bijzonder interessant. Na een bloeiende Bijbelvertelling getuig den de zang-, aardrijkskunde- en reken lessen van goede vorderingen en ge zonde verhouding tussen onderwijzer en leerlingen. In de middag waren de lessen in klas reeds door vele moeders bezocht. Ook de kleintjes gaven al blijk van ruime Bijbelkennis en van vaardigheid en reciteren, spreken voor de klas, tekenen en vooral ook in handenarbeid. In een ommezien hadden ze onvoorbereid van klei de aardigste fruitschalen met „echt" fruit te voprschijn getoverd. Met vol doening hebben de ouders kennis ge nomen van het aan hen gegeven onder wijs. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Woensdagmiddag 29 Maart jl. werd er in de Landbouwhuishoudschool te Tholen de eindles gehouden van de een jarige cursus. In haar openingswoord sprak de directrice, Mej. Koopman, tot de leer lingen, hen opwekkend voort te gaan met de studie en hetgeen zij geleerd hebben straks in het gezin in practijk te brengen. Zij vroeg hen in hun omgeving zoveel mogelijk propaganda te maken voor deze cursus waarbij zij wees op het nut van deze kennis. Wegens ziekte van Mevr. Klompe, presidente van de Com missie van Toezicht, werden de diplo ma's uitgereikt door Mej. Sickens, land- bouwconsulente. Het diploma werd uit gereikt aan de dames: P. K. van Zanten, C. D. van Zanten, J. J. v. d. Stel, allen uit Tholen; C. Slager, J. R. v. Vossen, M. v. d. Zande, M. Aarnoudse, A. J. van Dijke en J. Quaack, allen uit Oud-Vossemeer; J. H. v. d. Berg, A. J. Westdorp, J. N. Stoel, allen uit Stavenisse; A. J. Potter, M. Uijl, M. I. Deurloo, allen uit Poortvliet en H. Mol en H. A. P. Kloet uit St. Maartensdijk. De directrice feliciteerde de leerlingen namens het personeel met hun behaalde successen, waarna namens de Z.L.M. en de Bond van Plattelandsvrouwen Mevr. Groenewege uit St. Maartensdijk het woord voerde. Mej. Jac. v. d. Berg dankte het per soneel namens alle leerlingen voor het genoten onderwijs en bood daarbij enige fraaie geschenken aan. Hierna was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, terwijl er na de pauze de middag werd gevuld met enige voordrachtjes. RAADSVERGADERING In de gisteren te Oud-Vossemeer ge houden Raadsvergadering werd beslo ten, door harde noodzaak gedwongen, straatbelasting in te voeren en dan het grote bestratingsplan te verwezenlijken. Deze straatbelasting betreft zowel be bouwde als onbebouwde eigendommen. Tegen stemden de heren v. Gorsel en Istha. Voorts besloot men met algemene stemmen niet aan te sluiten bij de ge meenschappelijke regeling schoolland- verzorging, daar hun verzoek om meer controle op de uitgaven te krijgen niet werd ingewilligd. (Volledig verslag in het volgende nummer) MEER DAN GOUD Het echtpaar M. v. Driel-Hage alhier, hoopt op 4 April a.s. het feit te her denken dat ze voor 55 jaar in het huwe lijk traden. Dit bijzonder jubileum is zeker een felicitatie waard. Het zal hun op die dag niet aan belangstelling ont breken. GEVONDEN VOORWERPEN De Burgemeester van Oud-Vossemeer laat bekend maken dat op de Secretarie der Gemeente verkrijgbaar zijn de vol gende gevonden voorwerpen: 1 paar wollen kinderhandschoenen van witte kleur. 1 leren handschoen. 1 wollen handschoen. 1 sleutel, verloren in de Kalisbuurt. CORRESPONDENTSCHAP Wegens ziekte van onze correspon dent waren we de laatste weken niet in staat het plaatselijk nieuws in uw ge meente op te nemen. Het stemt ons tot voldoening thans een hulp-correspondent bereid te hebben geyonden dit werk te verrichten tijdens de ziekte van dhr. v. Poortvliet, die we van harte beterschap toewensen. ONGEVAL Tijdens de vrij ruwe voetbalwedstrijd op Zondag jl. tussen S.V.O. I en Oude Molen I liep de heer C. Havermans een zodanige blessure op, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Deze constateerde een beenbreuk, waarna H. in het ziekenhuis te B.o.Z. moest worden opgenomen. HOOFDWONDE Een ander ongeluk had Dinsdag jl. in de Molenstraat plaats. Het 4 jarig zoontje van G. Minheere raakte onder een passerende landbouwmachine en werd ernstig aan het hoofd gewond. Het slachtoffer werd naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. Naar we vernemen is de toestand van het jongetje naar omstandigheden wel. VERGADERING „HET GROENE KRUIS" Dinsdag jl. vergaderde de afd. „Het Groene Kruis" bij dhr. M. J. Boogaard. Aanwezig waren 14 leden. Na opening door de voorzitter, dokter H. R. M. J. van Es en notulen volgde de rekening. Voor de afd. „Het Groene Kruis" gaf deze het volgende resultaat te zien: Totale uitgaven 5090,52, nadelig saldo 1816,87, inkomsten 3273,65. Voor de t.b.c. bestrijding: Uitgaven 8484,65, nad. slado 425,32. Inkomsten 8059,33. Bij deze laatste post was een bedrag inbegrepen van het verjaringsfonds ad 1128,36 netto. De voorzitter wijst op de grote nadelige saldi op beide reke ningen. Gelukkig is, aldus dhr. v. Es, dat de gemeente en het W.A. bestuur onze vereniging nog steeds helpen door hun bijdragen. Weliswaar moest het W.A. bestuur overgaan tot het stellen van een vast bedrag 350,en kan het niet meer zoals voorheen die grote bijdragen geven, maar het is toch nog van veel belang. De gemeente draait nu gewoon lijk voor de rest op en we hopen, dat het ook nu weer kan. Hij dankt beide instanties daarvoor, evenals de diaconiën van de kerken, die bijdragen in de voor de patiënten te maken onkosten. De bur gemeester merkt op, dat ook de ge meente niet onbeperkt kan bijdragen en vindt het daarom zo jammer, dat het verjaringsfonds een teruglopende ten- denz vertoont. Dat zou juist naar om hoog moeten. De penningmeester, dhr. Boot wijst er in dit verband op, dat de bedragen, die voor het verjaringsfonds binnenkomen niets te wensen over laten, maar dat de mensen er lang niet allemaal aan mee doen, misschien niet omdat ze er niet voor voelen, maar dikwijls uit nalatig heid. De envelop blijft liggen en wordt op den duur vergeten. Er wordt niet verlangd, dat de bedragen groter wor den (wat vanzelf overigens ook welkom is) maar meer dat iedereen iets geeft. De voorzitter kan zich bij boven staande aansluiten en hoopt dat het ver jaringsfonds minder vergeten zal worden, dan de laatste tijd het geval is. Het is voor de vereniging een druk jaar ge weest. Dat blijkt uit het jaarverslag. Het aantal leden steeg van 697 tot 702. Niet minder dan 329 maal werd een voor werp uitgeleend (v.j. 292). De nodige nieuwe materialen werden aangekocht, zoals ledikanten en matrassen. De wijk zuster kwam aan een zeer hoog aantal ziekenbezoeken, nl. 2284, voor t.b.c. 193 en zuigelingenbezoeken 318, in totaal 2795 vorig jaar resp. 1979, 15 en 160) 23 personen werden door haar af gelegd. De t.b.c. bestrijding laat ook weer een gunstiger resultaat zien. Thans zijn nog 20 gezinnen met 22 patiënten ingeschreven (vorig jaar was dit resp. 24 met 31 pat.) De voorzitter merkt op, dat gezien deze cijfers de wijkzuster zeer veel gepresteerd heeft, waarvoor haar een woord van lof toekomt. Het blijkt ook, dat practisch iedereen gebruik maakt van deze aflegdienst. BEGROTING 1059 Voor de afd. „Het Groene Kruis" is deze in ontvang- en uitgaaf geraamd op 3500,met een nadelig saldo van 1422,Voor de t.b.c. bestrijding 5200,met een nadelig saldo van 3180,Dat is dus n totaal tekort van 4602,Hiervoor moet men weer aan kloppen bij de W. Armen, die 350, bijdragen. Vervolgens de Herv. Diaconie, daar er van de Ger. Gemeenten momen teel geen patiënten in Sanatoria liggen en tenslotte bij het gemeentebestuur. Diaken W. Fase zegt, dat de kerke- raad dit in haar eerstvolgende ver gadering zal bespreken. Ook voor hen wordt het moeilijker, al zal ze geen steun onthouden. De burgemeester zegt, dat 850,subsidie op de begroting staat t.z.t. kan men nog wel eens beraadslagen over verhoging, maar ook dat kan niet te veel meer worden. De voorzitter vindt het geheel daar om wel bedenkelijk, te meer, daar niet verwacht kan worden, dat de post voor de patiënten minder zal zijn, dan ge raamd is, waar het allen patiënten zijn van recente datum. Bij de genoemde begrotingen is al een post geraamd van f 1000,voor het verjaringsfonds. Alleen daarop kan dus nog de hoop gevestigd zijn, nl. dat dit bedrag belangrijk hoger zal worden. De voorzitter vindt het jammer, dat niet meer begrepen wordt, hoe gewenst in deze een verzekering is. Dat wil hier zeggen, dat men zich aansluit bij de N.S.V., het aanvullingsfonds, waarvoor men 5 cent per week per persoon moet betalen en welk fonds er dan voor zorgt, dat het noch de mensen, noch de ver eniging iets kost. Hier doet zich het verschijnsel voor, dat niemand van de huidige patiënten bij dit aanvullings fonds zijn aangesloten, zodat alle kos ten op de vereniging drukken. Nu wor den wel voelhorens uitgestoken door de Ver. v. Ziekenhuisverpleging om een gemeente collectief bij dit fonds aan te sluiten (van het Eil. Th. en St. F.). Ook zal dit de aandacht hebben van het Gr. Kruis bestuur. De begroting wordt daar op goedgekeurd, in de hoop dat men er mee zal uitkomen. Wegens vertrek van Ds. W. van Griethuysen is een vacature ontstaan in het bestuur. De voorzitter zegt het jammer te vinden, dat, waar men Ds. v. G. een paar jaar moest missen we gens zijn verblijf in Indonesië, men hem thans geen welkom kan toeroepen. Het was een makkelijk contactpunt tussen de vereniging en de diaconie. Veel is door de vertrokken predikant in het werk gesteld om deze vereniging te steu nen. De voorzitter dankt hem daarvoor. In de vacature wordt benoemd de heer J. F. Kaashoek, die zijn benoeming on der dank aanvaardt. Bij de rondvraag verzoekt de maga zijnbeheerder, dhr. Johs. Hage, de leden aan te sporen niet zonder een wagen tje, kruiwagen of anderszins om ledi kanten of matrassen te komen. Het ma teriaal lijdt daardoor te veel. De voor zitter onderstreept dit verzoek en ver wacht dat de leden hieraan gevolg zul len geven. De secretaris, dhr. Bierens, deelt nog mede, dat Kon. goedkeuring is verkregen op het verlengen van de statuten tot 3 Oct. 1978. Met nogmaals een opweking het verjaringsfonds niet te vergeten en in de hoop dat een vol gende alg, verg. een groter aantal leden van hun belangstelling blijk zal geven, sluit de voorzitter de vergadering. HET VERJARINGSFONDS. Wanneer onze St. Annalandse abon- né's bovenstaand verslag hebben gele zen, lijkt een opwekking het verjarings fonds van de t.b.c. bestrijding te willen blijven gedenken, overbodig. Toch wil len we hiertoe van onze kant nog eens extra de aandacht op vestigen. Niet dat we zo graag een „bedelstuk" op onze lezers afvuren. Maar, omdat het een kwestie is, die ons allen aangaat. Ook het bestuur van het Groene Kruis kan zich indenken, dat zoiets gemakke lijk wordt vergeten. De bewijzen zijn er dan ook van. Niet dat men onwillig is, iets te geven, maar meer dat er niet direct aandacht aan wordt geschonken en het daardoor in het vergeetboek raakt. We hopen met dat bestuur, dat er vanaf heden weer verandering in komt en zoals het bij de aanvang ging, dat bijna allen iets geven. Een bedrag noemen is in deze niet gewenst. Maar toch moet er hier wel even de aandacht op worden gevestigd, dat bv. een kwartje voor een jarig kind even wel kom is als een grotere gift. En wanneer ouderen niet meer kunnen missen even goed. Als ieder maar iets wil doen. Zien we hoe het in 1949 is verlopen, dan moet iedereen nu zeggen, dat het juist andersom moet gaan: in stijgende lijn. Het verliep zo: 1ste kwartaal f423,60, 2e f348,95, 3e f287,05, 4e f225,50. Bedenke ieder in 1950 op zijn verjaar dag of op de verjaardag van zijn kind welk een voorrecht het is dat in gezond heid thuis te mogen vieren. Dan zal men uit dankbaarheid daarvoor en met de gedachte aan hen, die naar elders moesten om genezing te zoeken, de envefop van de t.b.d.-bestrijding niet vergeten. Ook Uw kleinste gave voor die zieken wordt dankbaar aanvaard. VERENIGING „REHOBOTH" Onder leiding van dhr. Biert werd Maandagavond jl. een algemene ver gadering gehouden van de vereniging „Rehoboth". Zoals bekend stelt deze vereniging zich ten doel een verenigings gebouw te stichten. Geopend werd met het lezen van een gedeelte uit Hande lingen 5, en gebed. Vervolgens werd mededeling gedaan van een ingekomen stuk van dhr. M. C. Vroegop, waarin deze als bestuurslid bedankte om prin cipiële redenen. In dat schrijven werd voorts verklaard, dat een andere oor zaak tot dit bedanken dwang van bui ten was, waardoor hij zich genoodzaakt voelde dit besluit te nemen. De voorzitter betreurt dit, temeer om dat dit er op wijst, dat wel geen steun zal worden verkregen van de Geref. Gemeente alhier. Voor hem is dat on begrijpelijk, gezien ook weer de laatste weken. Daaruit blijkt immers des te meer hoe hard het nodig is, dat er po gingen worden aangewend de jeugd van de straat te houden. Hij wil steeds de gelegenheid tot medewerking openhou den. In deze vacature wordt daarop benoemd, dhr. D. van Beek, onderwijzer a. d. Chr. school. Artikelsgewijze worden vervolgens de Statuten en het Huish. reglement bespro ken. Er werd daarbij nogal van gedach ten gewisseld. Het voornaamste daaruit is, dat de grondslag der vereniging is de erkenning van de Heilige Schrift als Gods Woord met uitwijzing naar de drie formulieren van Enigheid. De ver eniging stelt zich ten doel het stichten en onderhouden van een verenigingsge bouw, waarin verschillende verenigingen kunnen worden ondergebracht en waar in men de jeugd gepaste ontspanning wil geven. Men tracht dit doel te be reiken door het houden van ledenver gaderingen en het beschikbaar stellen van een gebouw voor het houden van lezingen, Chr. culturele films, voor alle Chr. verenigingen of die met een alge meen karakter of cultureel doel, voor zover niet strijdig met de statuten. Niet in aanmerking komen die verenigingen, welke krachtens hun werkwijze, zowel in bredere als in algemene zin, Gods eer krenken. Evenmin zijn vergaderin- en velerlei andere pijnen komen tot be daren door S a n a p i r i n (Mijnhardt). Buisje 50 tabl. 75 ct„ 25 tabl. 40 ct gen waar zulks gebeurd toelaatbaar. Geen sterke drank mag in het gebouw worden geschonken of dansmuziek ge geven. Het gebouw mag evenmin ge bruikt worden als vergaderlokaal van een zgn. richtingsevangelisatie of iets dergelijks. Dit laatste er in te vermel den achtte het merendeel der leden noodzakelijk, om de vrees voor een evangelisatie, die er in de gemeente was, aldus de leden, van alle grond te ont bloten. Aanvragen voor gebruik van het ge bouw worden door het bestuur ingezien. Boven de 16 jaar kan ieder, zowel dame als heer, lid worden. Minimum contributie bedraagt f 2.50 per jaar. Per 1 April a.s. zal de eerste contributie worden geïnd. Begunstigers betalen mi nimum f 1,per jaar. Bij ontbinding komen de bezittingen aan de kerkvoog dij der N.H. Gem. en aan die van de Geref. Gemeente. Men vond het na het behandelen van bovenstaande te, laat om het punt „fi nanciën" nog in deze vergadering te bespreken. Na deze vergadering hoopte de voorzitter, dat meerderen lid zouden worden, waartoe hij de medewerking van de leden verzocht. Daarna sluiting. ONTMOETINGSAVOND Naar we vernemen zal de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier op Maan dag 3 April a.s. in het catechisatielokaal een ontmoetingsavond houden voor de teruggekeerde militairen met hun ouders en eventueel verloofde. De avond staat onder leiding van Ds. van Putten te Oud-Vossemeer. Enige versnaperingen en rokerij wordt gepresenteerd. Alle tot op heden teruggekeerden zijn welkom. Later hoopt men nog zo'n avond te or ganiseren voor de nu nog niet thuis- zijnde militairen. VOOR DE ZENDING Naar we vernemen zal de Zendings- krans „Indonesië" op Dinsdag a.s. de door haar vervaardigde handwerken verkopen in het catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk. De opbrengst daarvan komt geheel ten goede aan de Geref. Zendingsbond. Des namiddags kan men de stukken bezichtigen. Iedereen is wel kom. OUD-BURGEMEESTER A. F. HANSSENS OVERLEDEN Na een ziekte van slechts enkele dagen overleed Zaterdag jl. de heer Albertus Frederik Hanssens, oud-burge meester dezer gemeente in de ouderdom van ruim 74 jaar. Op 27 Juli 1875 te Stavenisse ge boren werd hij na volbrachte studie op 15 Augustus 1898 benoemd als secretaris dezer gemeente. Op 10 Mei 1904 volgde zijn benoeming ais ambtenaar van de Burg. Stand, terwijl hij met ingang van 15 Mei 1915 werd benoemd als burge meester van Stavenisse. Op 31 Juli 1940 trad hij af wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wijlen dhr. Hanssens was ge durende een aantal jaren ook wnd. Kan tonrechter bij het Kantongerecht te Tholen. In Augustus 1924 ontving hij tijdens het bezoek van H.M. Koningin Wilhelmina de koninklijke onderschei ding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vele bestuursfuncties op aller lei gebied werden door de overledene waargenomen. Een werkzaam man en bekwaam ambtenaar is wijlen dhr. Hans sens in zijn leven geweest. Dinsdag 28 Maart had de begrafenis plaats. Er was zeer grote belangstelling uit de gemeente. Het woord werd ge voerd door Ds. G. Enkelaar, die wees op de ernstige roepstem, welke van dit graf weer uitgaat. Hij wees op de kort stondigheid van het leven, ook al be hoort men tot de zeer sterken. Hij ein digde zijn toespraak met enige woorden van troost tot de familie. Dhr. A. G. van IJsseldijk sprak na mens vele vrienden en zei, niet in de geest van de overledene te handelen, wanneer hij hier veel woorden zou ge bruiken. In eerbied herdacht hij, wat dhr. Hanssen in de 25 jaren als burge meester van Stavenisse had gedaan. Een man met grote gaven, gebruikt in dienst van deze gemeente en dat op een wijze, die veler eerbied en achting afdwong. Velen kon hij persoonlijk tot hulp zijn, maar ook aan teleurstelling ontbrak het hem niet. Een groot man is thans heen gegaan, aldus spreker, die groot was, omdat hij wist dat hem die ere niet toe kwam. Wanneer wij later nog eens over burgemeester Hanssens spreken, zal dat steeds met eerbied en hoogachting zijn, opdat ook ons nageslacht zijn gedachte nis in ere mag houden. De oudste zoon van dhr. W. Hans sens dankte voor de belangstelling en de laatste eer aan de overledene bewezen. GESLAAGD Op 25 Maart 1.1. werd door de Ver. van Leraren in Machineschrijven en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 2