Raadsverslag Poortvliet maar met iets heerlijks van kerstkrant GELD Koopt bij onze Adverteerders. Coop* Wouwse Zuivelfabriek ooocoöcxxxxxxxxxxxxx5 <xx5cxx>cxxjcxxxxxxxxxx} OPENBARE VERKOPING fSC COAD zelfstandige zie de schitterende aanbiedingen van onze Fa. L. J. RIJNBERG KENT U IETS AANGENAMER... een leerjongen F. DE BACK! Rondvraag. Dhr. Tazelaar wijst er nogmaals op, dat men beter geen ingekomen stukken kan rondsturen, maar de verhouding la ten zoals ze voorheen was. Dhr. de Vos vraagt hoe het moet met de keien in Bos. Is daar nog geen bestemming voor? Dit zal na openbare zitting worden besproken. Dhr. van 'tVeer vraagt hoe B. en W. het rijmen om nu nog gem. woningen buiten te laten verven. De voorzitter: In overleg met de opzichter. Het risico is overigens voor de schilder, die het deze zomer al had moeten doen. Dhr. van 'tVeer zou ook nog willen dat men de hoogste klas er bij pakte voor schooltandverzorging of in elk ge val de tweede klas. Het eerste lijkt de voorzitter onmoge lijk, over het tweede kan nog worden gesproken. Dhr. v. 'tVeer zag gaarne, dat de uitbetaling van overbruggingsgeld thans vlugger zal gebeuren dan vroeger. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak nu beter geregeld is. Dhr. van 't Veer vraagt of straks het overheidspersoneel ook in aanmerking komt voor loontoeslag. De voorzitter zegt, dat dit wel zo zal zijn, maar men dit af dient te wachten. Dhr. van 'tVeer vernam, dat het ge meentehuis op punt heeft gestaan in brand te vliegen. De voorzitter: klopt, maar er zijn al maatregelen genomen om een dergelijke mogelijkheid zoals zich heeft voorgedaan te voorkomen. Daarna wordt overgegaan in besloten zitting en na heropening volgt sluiting. Allen voor schooltandverzorging Een restrictie op de regeling Binnenkort een nieuw bestratingsplan De laatste openbare raadsvergadering in 1949 te Poortvliet, gehouden Woens dagmorgen jl. was voltallig, toen de voorzitter met gebed opende. Waar een der leden door omstandigheden spoedig moest vertrekken, werd eerst het ver zoek van Dr. v. d. Bosch behandeld. Dit behelsde hetzelfde als het in vorige vergadering door B. S. O. voorge legde verzoek tot aansluiting bij de Re gionale Schooltandverzorging voor het Eiland Tholen. Dit verzoek werd toen afgewezen met 4 tegen 3 stemmen. Thans wordt hierover nog wat gediscussieerd. De tegenstemmers van toen verklaren met nadruk niet tegen schooltandverzor ging te zijn, maar tegen de inmenging van B. S. O. Inzonderheid dhr. van Ast legt hierop de nadruk. Weliswaar komt thans het verzoek regelrecht van de Inspecteur van de Volksgezondheid, aldus spreker, maar het bestuur bestaat merendeels uit B. S. O.-ers. Waarom houden die krampachtig het grootste deel van de bestuursfuncties in han den Hij wil de burgemeesters buiten beschouwing laten, maar zowel de se cretarissen als de ontvangers worden door de Raadsleden benoemd. Wat zal er in de toekomst van komen Dat de door de Raad benoemden, de Raadsle den de wet gaan voorschrijven. Het wordt een overkoepelend orgaan voor alle gemeenteraden. Daar zal ik me tot het laatst tegen verzetten. Ik ben hele maal niet tegen schooltandverzorging. Mijn grootste grief is dat B. S. O. dit beheersen, die een regeling ontworpen hebben, die niet naar onze mening is. Ik verklaar nogmaals, dat schooltand verzorging zeer nuttig is en was Dr. v. d. Borg rechtstreeks bij ons komen aankloppen, dan was die unaniem aan genomen. Het ontzaglijk groot nut daar van ontken ik niet, de kinderen kan veel leed worden bespaard. Ik wil echter dit verklaren: Wanneer er straks weer iets komt van B. S. O. dat ik absoluut zal tegenstemmen. De voorzitter zegt dat het hem ge noegen doet ten opzichte van de school tandverzorging in elk geval een heel ander geluid te horen. Dhr. de Graaf wil nog wel eens pre cies weten hoe het met de kosten zit. De voorzitter antwoordt, dat hij nu niet kan blijven aanhouden. De stukken heb ben ter inzage gelegen en ieder heeft dat kunnen zien. Wanneer de Graaf over kosten spreekt, had hij nota moeten nemen van deze stukken. Wil men vol doende op de hoogte komen, dan mag men zulks niet nalaten. Het amendement van dhr. Vroegop op de regeling is, om in het bestuur niet zoals staat aangegeven: Burgemeesters, secretaris en wethouder op te nemen, maar B. en W. en een raadslid. Dit amendement vindt algemene instemming, waarna wordt besloten tot aansluiting bij de reg. schooltandverzorging met voorbehoud van bovengenoemd amende ment. Tegen stemden de heren de Graaf en van Hout. Na de notulen deelt de voorzitter naar aanleiding daarvan mede, dat de uit betaling van de gekochte grond ten dele is afgewerkt. De 1ste akten zijn ge passeerd, de rest zal niet lang meer uitblijven. Medegedeeld wordt dat B. en W. aan dhr. Steketee voor 3 maanden de toegang tot de school hebben ontzegd. Dat tot tijdelijk onderwijzer is be noemd dhr. D. J. v. d. Male uit Vlis- singen. Dat er bij Murre riolering moet worden verlegd om de zaak daar goed te kunnen oplossen. De bedoeling is, dat dit a.s. voorjaar gebeurd. Van leden van de woonruimte com missie is bericht ontvangen, dat ze hun herbenoeming aannemen. Een patiënt is voor gemeente-rekening in de Stichting „Vrederust" opgeno men. De familie zal de helft in de kos ten bijdragen. Van het Min. v. Volkshuisvesting, enz. inzake het plan voor toekomstige bouw van woningen. Waar momenteel de huidige 2 woningen gebouwd worden is een plan ontworpen voor 20 wonin gen, waarvoor een straat komt. De kos ten daar voor worden over de 20 wo ningen verdeeld, daar het totaal op die 2 woningen te laten drukken al te kost baar zou zijn volgens de Min. Hiertegen is geen bezwaar, al lijkt de leden die 20 woningen nog verre toe komstmuziek, gezien het feit, dat er bij de laatste verdeling maar 1 klein huisje voor Poortvliet afkon. De voorzitter heeft wel moed, dat er nog iets zal ko men. De stukken van de 2 woningen ,die reeds zijn gegund zijn binnen. De huur opbrengst zal waarschijnlijk 4.92 per week per woning bedragen. Van de fa. Petit-Fritsen te Aerle-Rit- sen een dankbetuiging voor de gedane bestelling voor een klepel, die zo spoedig mogelijk zal worden uitgevoerd. Procesverbaal van kasopname van de diverse instanties. Bericht van een toewijzing van wo ningbouwvolume, in totaal 250 m3 of een kleine woning. Door de voorzitter is gevraagd om meer bouwvolume. Hij hoopt dat dit als nog zal komen. Van de ver. van Assurantie-agenten of men geen ambtenaar wil toelaten tevens verzekerings-agent te zijn. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Van het Kon. Wilhelminafonds, de vereniging tct bestrijding van kanker een verzoek om een bijdrage van J4 cent per inwoner. B. 6 W. stellen voor dit af te ronden tot 10,inplaats van 8.50. Allen zijn daar voor. Van het Prov. Best. inzake het besluit van de Raad van 25 Oct. jl. betreffende het salaris van de gemeente-geneesheer. De minister kan niet accoord gaan met dit salaris ad 750.van de gemeente 250,van het Wezen Armbestuur. Ged. Staten menen dat dit niet hoger dan 405,mag worden en adviseren tot het vrijwillig verzekeren van arm lastigen. De voorzitter zegt nog geen gelegen heid te hebben gehad hierover met Dok ter Kügel te spreken, terwijl ook Dr. v. d. Borg zou komen om hierover inlich tingen te geven. Hij verzoekt de Raad dit nog aan te houden, waartoe wordt besloten. B. S. O. cent De meerderheid van het Dag. Bestuur stelt voor om de gevraagde cent per inwoners door B.S.&.O. als bijdrage in event, tekorten af te wijzen. De minder heid beveelt dit verzoek in de welwil lendheid van de Raad aan.. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van de meerderheid van B. W. aangenomen, dus geen cent. Van de P.Z.E.M. bericht, dat er een kabel gelegd moet worden voor aanslui tingen van woningen in de zij Smitstraat Zij vragen nu of er meteen een draad in moet voor straatverlichting, daar dit event, later meerdere kosten met zich zou brengen en of er ook lantaarns in de straat geplaatst moeten worden. De kosten voor de kabel zijn 0.90 per meter, een lantaarn kost 160,Ge vraagd wordt ook waar een event, lan taarn moet komen. Besloten wordt in elk geval te zorgen, dat er direct van straatverlichting ge bruik kan worden gemaakt. Een lan taarn acht de Raad wel nodig. Men zal dienovereenkomstig aan de P.Z.E.M. berichten. Het Bestuur van de Chr. School vraagt een bijdrage van 175.voor vernieuwing van het noodglas. De voor zitter zegt, dat hij zal trachten hiervoor vergoeding te krijgen, daar dit door de VI is ontstaan. Dhr. Vroegop vraagt of het oude glas dan gemeente-eigendom wordt. Dit zal worden besproken. Allen zijn het er over eens, dat vernieuwing toch wel noodzakelijk moet worden ge acht. De rek. courant-overeenkomst bij de Bank van Ned. Gem. tot een bedrag van 10.000,wordt verlengd. Eveneens de verzekering bij de Fraude Risicoverz. Mij. met de stemmen van de heren van Ast en van Hout tegen. Een schrijven van de Commissie van Bouw- en Woningtoezicht om in ver band met de reorganisatie van de Dis tricten een lokaal beschikbaar te willen stellen. Dhr. J. Blaas is benoemd voor Poort vliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer. Waar deze ter plaatse z'n standplaats heeft, wordt dus verzocht een lokaliteit voor hem af te staan als kantoor. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Jan.. de oude secretarie (vml. distributie kantoor) daarvoor te verhuren voor 5.per .week incl. licht en brandstof. Men zal dit kantoor dan wat dragelijk inrichten. Niemand bezwaar. Als leden van de Commissie tot we ring van Schoolverzuim worden her benoemd de heren de Haas, Locijenga, W. Kurvink en A. W. Nortier. In de plaats van dhr. Monteau, die niet her kiesbaar is, wordt dhr. J. A. Kesteloo benoemd. De rekening 1948 van de gemeente en het Wezen Armbestuur wordt de Raad aangeboden ter onderzoek. Dan volgen mededelingen inzake de verbouw van 't Gemeentehuis (bovenste gedeelte). Na de bezichtiging door de raadsleden is, de aanwijzigingen daarvan in aanmerking genomen, een nieuwe te kening gemaakt, die thans nog even wordt besproken. B. en W. hebben machtiging deze zaak verder uit te voe ren. De verbouw zal publiek worden aanbesteed voor de aannemers te Poort vliet. Rondvraag Dhr. v. Hout merkt op dat nu de sloot gedempt is bij dhr. P. v. d. Slikke het wegje onder water loop, daar de grond de de vorige sloot te hoog ligt. Dit wordt bezien. Ook bij de woningen in de buurt van Krijger is er veel water en modder. Dit eist eveneens verbetering. De voorzitter antwoordt dat hierin en ook op andere plaatsen nog moet wor den voorzien. Weth. Krijger stelt voor vanaf de nieuwe weg een bestrating te maken, in elk geval een verharding voor de voet gangers, al is het maar een soort trot toir. Dhr. de Graaf merkt op, dat het dit jaar een hopeloze toestand was voor de bewoners van Strijen, waar de modder tegen de woningen spat. Er is daar slecht voor onderhoud gezorgd. Kan daar nu iets aan worden gedaan De voorzitter antwoordt, dat het onderhoud bij de Polder berust, die de helft van het bietenliggeld krijgt. Men zal een en ander met het Polderbestuur bespreken, daar allen het er over eens zijn, dat de toestand daar niet in orde is. Dhr. van Ast zegt, na enige vragen van interne aard te hebben gesteld, met genoegen naar de nieuwe straat te kij ken. Dit werk is meer dan bevredigend uitgevoerd. Hij heeft echter een bezwaar, nl. tegen het eenrichtingsverkeer. Is er niet een andere mogelijkheid. De voor zitter meent van niet. Na bespreking menen allen, dat het momenteel toch wel het beste geregeld is. Onthefing van verbod kan worden aangevraagd voor de daar wonenden of voor hen, die geregeld van de weg ge bruik moeten maken met paard en wagen voor hun akkers. Dezelfde spreker vraagt of er ook geen lichtpunt in de Zuidstraat moet komen. De voorz. meent, dat dit overbodig is. Na nog op enkele andere straten te hebben gewezen, waarop de voorzitter antwoordt, dat er zeker nog veel moet gebeuren, stelt dhr. van Ast voor om alle straten in de gemeente te bekijken en dan een bestratingsplan op te maken naar het principe van de pas nieuw aangelegde straat. Dit zal misschien 50.000 a 60.000 kosten, maar met een annuiteitslening kan men het beter doen dan geregeld die oplapperij. En dan alles wat keislag is een klinkerverhardinq geven, zodat alle straten goed zijn. De voorzitter is het roerend eens met dit voorstel en zegt dat dit al eens is op gekomen. Hij zal een en ander met B. W. bespreken. Voorts deelt de voorzitter nog mede, dat een schema is overgelegd door de firma Murre voor beplanting (aan een kant) van de Zuidweg. Staatsbosbeheer zal dit bekijken en bij event, goedkeuring deze beplanting vergoeden. Na nog enkele vragen te hebben be antwoord, sluit de voorzitter met de wens dat allen een goed uiteinde van 1949 en goed begin van 1950 mogen hebben, eindigend met dankgebed. VEEL GELUK EN VOORSPOED IN 1950 Ook in 't Nieuwe Jaar voor goed ,,B r i 11 e w e r k" naar I IfcNGfc V0RSTSIR.49 -TtL.2094 GOES I Iedere Donderdag van 9-3 uur in het Groene Kruisgebouw te Tholen te St. Maartensdijk Notarissen J. J. van Dijke te Kruiningen en W. L. Blinden- bach te Sint Maartensdijk, zul len ten verzoeke van Erven A. Stolk Az. te Kruiningen, op Donderdag 19 Januari 1950, des namiddags 2 uur, in hotel Steke tee te St. Maartensdijk, in het openbaar bij opbod verkopen: 2.25.50 H.A. Bouwland watergang, zijkantweg en tuin te St. Maartensdijk, te veilen in 3 percelen. Veilingsnotities, waarin bredere omschrijving, verkrijgbaar ten kantore van Notaris Blinden- bach. lJ\m W#Ir kruideniers verkrijgbaar tegen 3% zonder borg, voor alle doeleinden, niet beneden f 1500 Vraagt inlichtingen: „Samenwer king", Verstolkstr. 31, Leeuwarden Geprepareerde PLANTUITJES de beste soorten en maten tegen concurrerende prijzen N.A.K. goedgekeurd Telefoon 9 Selectiebedrijf - St. Annaland Vraagt Uw mclklcvcrancicr of winkelier naar dc prima melk en melkproducten van de Bergen op Zoom, Telefoon 273 WOUW, Telefoon K 1658, no. 291 dan na een flinke regenbui droog thuis te komen? Wie zich nat laat regenen is de hele dag huiverig en onprettig gestemd. Bewaar Uw gezondheid. Voorkom verkoudheid of ziekte. Draag Nowa-Rubberbedrijfskleding Fa. J. Baay A. F. Pollie Zn., Oud-Vossemeer J. Pleune, Poortvliet W. Pleune, Scherpenisse G. C. Hage, St. Maartensdijk W. Priem, Stavenisse Firma W. Appels, Bergen op Zoom Vanaf Maandag 2 Januari Ned. staatsloten verkrijgbaar 1/20 Lot f 4.- Heel Lot f 80.- Trekking der le klasse 23 Januari. Na ontvangst postw. of storting op giro no. 274233, volgt directe toe zending Voor toeoezending 10 cent bij storten. De Debetant P. C. KRIJNSE-LOCKER Singel 46, Tholen Landbouwersinspan te Stavenisse Notaris A. J. Bierens te St. Annaland, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. M. Luijk- Moerland op de door haar be woonde hofstede te Stavenisse, op Dinsdag 17 Januari 1950, des v.m. tien uur, in het openbaar verkopen tegen contante betaling 2 werkpaarden, 1 koe, 1 vaars- kalf, 2 boerenwagens, 1 kar, 1 wendploep, 1 afmaakploeg, diverse eggen, 1 tuimelkarn. 1 Melotte ontromer, hooi, stro, mangels, in gekuild bietenblad, alsmede enig huisraad en hetgeen verder zal worden aangeboden. KOOPT NU UW VITRAGE! Wij kunnen U helpen aan 12 verschillende soorten vanaf fl.10 per meter. Tevens mooie afgepaste gordijnen. Pracht gebloemde over gordijnen vanaf f4.31. Zie onze etalage M. J. den Engelsman A 37 - St. Annaland - Telef. 77 Aan huis te ontbieden Terstond gevraagd bij G. P. Contant-Geluk, Dale.str. 5 Tholen. H.H. KIPPENHOUDERS Uw adres voor prima 9-weekse hennen of ééndags kuikens is weer als vorige jaren J. C. GOEDEGEBUURE Langeweg B 17 en A. A. GOEDEGEBUURE Langeweg B 17a ST. ANNALAND Levert Uw bon na ontvangst spoedig bij hen in. SCHERPENISSE Speciaalzaak in - Kousen-Tricotages -: Neem een goed besluit en begin het nieuwe jaar met een Eeka-corset of Buste houder. Honderden deden het reeds voor U Aan onze klanten, vrienden en bekenden een voorspoe dig 1950 toegewenst. DE BOEKHOUDING VOOR 1950 Verschillende kasboeken (ook tabelarische en verticale voorradig). Briefordners: (folio, kwarto, octavo) Perforators G. HEIJBOERS Kantoorbockhandel ST. ANNALAND

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 10