Raadsverslag Scherpenisse* De anders gemoedelijke Raad wat heftiger vanwege de Schoolkwestie» SPORTHOEKJE gens de wet had de Koninklijke beslis- sin binnen drie maanden genomen moe ten zijn, doch dit kon éénmaal ver lengd worden friet 6 maanden. Dus kon op 19 September 1949 de fatale beslis singsdag zijn. Dus in 9 maanden tijd is men voor dit geval niet aan een beslissing toe kunnen komen. In verband hiermede wordt de raad voorgesteld om de Minister nogmaals gelegenheid te geven alsnog een aan tal maanden te nemen voor een beslis sing, in de hoop dat de termijn nu vol doende zal zijn om een beslissing te krijgen. Dhr. Daane noemt dit geval geen misgeboorte, doch het geheel is ver moord. Hij vindt het onzin dat zoiets niet in 9 maanden kon gebeuren. Toen het bestek er was, kwamen er geen aanmerkingen, maar nu er ge bouwd is, gaat men beginnen. Dhr. v. d. Klooster is er voor audiëntie aan te vragen, hetgeen vol gens de voorzitter de bedoeling is. Dhr. Daane verklaart verleden jaar tegen de Commissaris gezegd te heb ben dat het geheel verkeerd was, doch deze praatte er over heen. Allen gaan accoord met het opnieuw aanhangig maken van de procedure. Ter sprake komt de verlening van subsidie aan de Vereniging Koningin Wilhelmina Fonds inzake de kanker bestrijding. Gevraagd wordt door de vereniging om toe te treden als lid en een sub sidie per jaar te verlenen, b.v. geba seerd op Yi cent Per inwoner. Dhr. v. Gorsel zegt dat men hier niet onderuit kan en mag. Als leden van het Wezen Armbestuur treden af de heren S. J. Polderman en P. A. W. Mees. Gekozen worden op nieuw dezelfde personen. Idem bij de Algemene Armen, waar dhr. J. v. d. Klooster werd herkozen en het Fonds Huyssen van Kattendijke waarin dr. R. C. Renes werd herkozen. In de rondvraag informeert dhr. Mees of het mogelijk is op de voetpaden borden te plaatsen, waardoor het voor fietsers verboden wordt van deze pa den gebruik te maken, waarop wordt opgemerkt dat met de nieuwe verkeers wet ook voorschriften komen, welke dit vergemakkelijken. De voorzitter wenst vervolgens alle leden een gezegend Kerstfeest en een gelukkig 1950 toe, waar, zoals hij op merkte dit wellicht de laatste verga dering yan 1949 zou zijn. Hierna sluiting. Dinsdag 13 December des nm. 14.30 uur heette de voorzitter de voltallige Raad te Scherpenisse welkom en dank te vervolgens de secretaris, waar de begroting voor 15 December gereed was. Notulen worden onveranderd vastqe- steld. Ingekomen stukken. De Stichting Zeeland voor Cultureel werk vraagt verlenging van de subsi die, die voor 4 jaar tot 1950 was ver leend. Opnieuw wordt hiertoe besloten. Dhr. J. J. Bolier, Rijksstraatweg vraagt vrijstelling hondenbelasting. Wet telijk kan dit niet worden toegestaan, zodat tot afwijzing wordt besloten. Schrijven van Ged. Staten over het vastgesteld bedrag straatbelasting, waar- °P 5% korting kan worden gegeven, gezien de hoge polderlasten in deze ge meente en er geen vermakelijkheidsbe lasting ontvangen wordt. Goedkeuring door Ged. St. verlen ging erfpacht van dhr. M. v. d. Slikke en Erven Bevelander en goedkeuring af koop van erfpacht 25 maal de erf pachtssom, t.w. voor eerstgenoemde 25 X 1.en laatstgenoemde 25 X 1.50. Van het bestuur der Bijz. School om haar voor 1 September 1950 een lo kaal te willen toewijzen voor opening der school. De voorzitter zegt, dat de lijst, die ingediend werd in orde is be vonden en voorts, dat B. en W. met het betrokken bestuur confereerde. Het laatste college was heel schikkelijk en ze vragen geen geld, alleen een lokali teit. B. en W. weten nog niet precies hoe het moet, maar de voorzitter stelt voor in principe medewerking te ver lenen. De voorzitter vraagt of iemand hiertegen bezwaar heeft. Er zijn maar twee mogelijkheden: geld of een lokaal beschikbaar stellen. Deze winter zul len met het Bestuur nog besprekingen worden gehouden. Men kan er dan nog op terugkomen. Daarmee gaat de Raad accoord. Toch wordt er nog even over gepraat. Weth. v. d. Werf kan zich geen geschikte lokaliteit indenken. Men moet ook goedkeuring hebben van de Inspecteur. De voorzitter zegt al eens te hebben uitgezien naar een houten noodschool, die heel goed kan zijn. Dhr. v. d. Jagt vraagt of er geen mogelijkheid is het gebouw op de Markt daarvoor in te richten. Dat is immers van de gemeente. De voorzitter: Dat is van binnen maar papier. Dhr. v. d. Jagt: Dat is dan gemakke lijk en goedkoop op te ruimen en op nieuw in te richten. Wij willen de ge meente niet op hoge kosten jagen. De voorzitter zal een en ander met B. en W. bekijken, wetende dat het Bestuur zeer matig is. Weth. Kleppe: Zou het niet mogelijk zijn om de grote school om te zetten in een voor Chr. onderwijs Dhr. Hage vraagt: Waarom scheiding? Dhr. v. d. Jagt: Die opvatting is niet gezond. Onze opvatting is, dat er geen openbare school moest zijn, maar gelijk vroeger: met bijbelonderwijs op de school. Daarom kan ik Kleppe niet be grijpen. Er kunnen ook kinderen van de Hervormde Kerk op komen. Die zijn evengoed welkom. Dhr. Hage: Er staan mensen op die lijst, die hun kinderen naar Poortvliet moesten laten gaan. Dhr. v. d. Jagt: Er zijn mensen, die familie-leden hebben hier in de gemeente. Dhr. Hage:: En waarom gaan ze dan hier en niet in Poortvliet Dhr. L. v. d. Werf vraagt of de Geref. Gem. en Hervormde Kerk voor beraad slaging zijn aangezocht. Dhr. v. d. Jagt antwoordt bevestigend. Alle kinderen zijn welkom. Weth. Kleppe: 99% is Christelijk, 1 doet nergens aan. Dus is het voor niemand bezwaar op één Chr. school te moeten gaan. Gaat er bezwaar uit van de Geref. Gem., dan vind ik, dat die kerk zich vernederd. Christus moet zeker buigen als hoofd der gemeente voor een mens. Dhr. v. d. Jagt: ik begrijp u bedoeling niet Kleppe. Wij hebben de ordelijke weg bewandeld. De gemeente is hier ge steld als raad der gemeente. Wij als kerkeraad hebben een bestuur aange- Verslag van een collega) wezen. En op verzoek van dat Bestuur is deze aanvrage ingediend. Weth. Kleppe: Bouwen is menselijk werk. v. d. Jagt: Opvoeden van kinderen be rust bij de ouders en de kerk. Weth. Kleppe: Ik zie in Nederland veel Chr. scholen, maar zie geen voor uitgang. v. d. Jagt: Wijlen Ds. Visser, des tijds predikant alhier sprak op de catechisatie over de grote onkunde in vergelijking met Poortvliet, waar een Chr. school is. Weth. Kleppe: Het is plicht van de ouders de kinderen zo op te voeden en het niet op de onderwijzers leggen. v. d. Jagt: Ieder komt voor zichzelf. Dhr. Bijnagte: ieder ouder heeft zijn verplichtingen. Dhr. v. d. Jagt: Er wordt zoveel be dekking gezocht. Als er iets voor ge voeld werd, zou men er niet zo tegen ingaan. Ik heb dhr. Kouman gesproken, zo vervolgt spr. en hij kon het ons niet kwalijk nemen, maar het is mij pijnlijk, zo verklaarde hij. Ik vroeg hem of hij onderwijzer zou willen zijn op de Chr. School. Maar hij antwoordde: Nee. De voorzitter wil deze kwestie dan nog wel in stemming geven, hoewel reeds vooraf het besluit is gevallen. De heren Kleppe, A. Hage, L. v. d. Werf en C. Hartog onthouden zich van stemming. Vóór: de heren v. d. Jagt, Bijnagte en weth. v. d. Werf. De gemeentebegroting 1950. Het bedrag van deze begroting zo wel van in- als uitgaaf is f 138076,49. De voorzitter vraagt de commissie ver slag uit te brengen. Dhr. Hartog doet dit namens de commissie en dankt in de eerste plaats de secretaris voor de sluitende begroting. Alles was in orde bevonden. Slechts een enkele vraag is nog opgekomen. Sommige cijfers zijn wel aan de lage kant. Reiskosten van burgemeester en secretaris vraagt nogal een grote post. Hij dringt aan op zui nigheid. Hij wees op de Groene Kruis post, een vereniging die zichzelf niet kan houden. Ook had hij nog een aan merking op de begraafplaats, die de gemeente-werkman niet voldoende bij kan houden. Daarna wordt de begroting goedge keurd. De voorzitter deelt veelal de door dhr. Hartog naar voren gebrachte bezwaren. Aangaande de begraafplaats zijn al besprekingen gevoerd tussen B. en W. Punt 4: De begroting 1950 van het Burgerlijk Armbestuur wordt eveneens goedgekeurd met aan inkomsten en uit gaven een bedrag van f4175,80 met een onvoorziene post van f 168',96. De rekening van het Burg. Armbe stuur over 1948 wordt ook goedgekeurd. Ontvangsten en uitgaven f 2279,84 met nog een te verhalen bedrag van f 80, Rondvraag. Weth. Kleppe vraagt naar de water afvoer aan de Stoofdijk. Dit zal wor den bekeken. Voorts vraagt hij nog grind te brengen in de Achterweg bij de schuur van J. Kleppe. Ook dit zal de voorzitter bezien. Dhr. Bijnagte vraagt naar de woning van de Wed. Bijnagte. De voorzitter merkt op dat deze kwestie tussen bewo ner en verzekering gaat. Dhr. Hage vraagt naar de brandplaats der varkens, daar de huidige niet ge schikt is. De voorzitter antwoordt, dat er zo weinig ruimte is in de gemeente. Men zal iets moeten zoeken. Weth. v. d. Werf vindt het moeilijk een goede plaats aan te wijzen. Dhr. Hartog vraagt weer de gaten van de marktbomen dicht te maken, eer er ongelukken komen. Besloten wordt ze met zand te dichten. Voorts vraagt hij nog naar de lich ten op de haven, die 's nachts nogal eens uit zijn. Dat is gevaarlijk voor de schippers. De voorzitter roept de hulp in van de leden er een oog op te hou den. Dhr. v. d. Jagt heeft al eens eerder over de klok gesproken en vraagt hoe het er eigenlijk bij staat. Voorzitter: ja dat gaat niet meer. Nu we het er toch over hebben: we zouden maar naar een nieuwe moeten uitkijken. Daar toe wordt besloten. Voor event, aan schaffing zal het nog worden bekeken. Voorts vraagt dhr. v. d. Jagt naar degene, die de begraafplaats zou kun nen onderhouden. De commissie van on derzoek der begroting had er een op het oog en hij zelf ook, nl. dhr. v. d. Ree, daar die piet op het land kan werken. Dat is dezelfde, die de commissie be doelde. Het zal nader worden bekeken. Met de wens dat men gezamenlijk het nieuwe jaar mocht ingaan, sluit de voor zitter dan de vergadering. STEMMEN VAN LEZERS St. Maartensdijk, 17 Dec. 1949. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik li bijgaand artikel in zijn geheel in Uw blad op te nemen. U kunt hierbij nog vermelden dat er geen bezwaar tegen bestaat dat andere bladen dit stuk overnemen. U bij voorbaat dankend voor de plaatsing en de te nemen moeite teken ik Hoogachtend, M. A. VAN GORSEL Veilingmeester der Land- en Tuinbouwver. Veiling „St. Maartensdijk en Omstreken" St. Maartensdijk Toen in 1938 de Nederlandse Uien Federatie haar werkzaamheden begon kon men dat van telers en van export- teurszijde niet anders dan toejuichen. Er is uit die werkzaamheden gegroeid een aantal rassen van het Rijnburger type die in opbrengst, vorm en kleur niet te verbeteren waren. Alleen de houdbaar heid laat veel te wensen over. En dat dat toch ook meetelt, vrage men aan de telers, veilingen, U.C.B. controleurs en Exporteurs. Al deze mensen en instel lingen hebben hier op hun manier mee te maken. Want Uien met een hoog percentage uitval kost ook veel van sorteerloon en telers zowel als Expor teurs weten hier van mee te praten. Het U.C.B. met de klachten die uit het buitenland komen wanneer de Uien er maar net met de keuring er bij door kunnen. Ook het aantal „kale' Uien spreekt een woordje mee, want juist de Uien die een hele grote opbrengst geven zijn in de regel zacht van stuk en zwak van schil. Ir. van Beekom schrijft in het boekje 5-jarig bestaan N.U.I.F. „Van beide typen (Rijnsburger en Stroogele) lenen deze Uien zich uitstekend voor direct opruimen van het land of export naar dichtbij gelegen landen na korte bewa ring". En deze beschrijving klopt geheel met de praktijk. Tot zover is alles goed en treft de Uif. geen enkele blaam. Bravo Ir. van Beekom Sinds 1943 zijn de zaadtelers van de rassen Galathee, Primeur, Favoriet en anderen doorgegaan elkaar te overtreffen om de wedloop voor de hoogste op brengst. De kwaliteit is dus ook volgens de Uif. niet verbeterd, want mij is ge zegd dat ze eindelijk de zaadtelers een halt hebben toegeroepen in deze on zinnige, eenzijdige wedloop. Want er kwamen zoveel „kale Uien (en dat wijst altijd op een los en zacht product) dat ze nu eens een andere richting moes ten gaan bewandelen, een goed idee, jammer echter, enkele jaren te laat. Wat leert de practijk, en hierbij heb ik na jarenlange ervaring duizende Uientelers, veilingen, U.C.B.ambtenaren, Exporteurs en Commissionnairs, ja zelfs mensen van de Voorlichtingsdienst, die zo pienter zijn, eens polshoogte te nemen, achter me. Dat in verband met de houdbaarheid en het koprot der laatste jaren, al die rassen met zeer hoge opbrengsten buiten gewoon zwak zijn. Zo erg zelfs dat er jaren voorkomen met 20 tot 50% kop rot. Deze rassen zijn reeds genoemd. Van de andere kant is het zelf geteelde Rijnburgetype, of dit nu zaad is van v. d. Doel, Vroegindewei, Turkenburg, Gebr. de Jong, Wed. de Jong, van de Have, Priem, Polderman, Deurloo of van wie ook, (ik maak voor geen dezer personen reclame, als het maar ver trouwde telers zijn) zeer sterk tegen koprot en met een sterke schil met wei nig kale Uien. Dus doodgewone Rijn burger, men kan het ook zelf telen, wat zeer veel gebeurd. We kunnen dus één lijn trekken, met aan de ene kant de z.g. rassen, en aan de andere kant de gewone Rijnburger en de Zeeuwse bruine typen, Hier op het eiland Tholen worden niet veel meer van die rassen gezaaid, zodat we dit jaar met zeer weinig koprot te kampen hebben. In Flakkee daarentegen wel. De telers van de gewone Rijnburger, die wel iets minder opbrengst geven dan de op opbrengst gekweekte rassen, hebben hoegenaamd geen koprot, terwijl ze toch ook een mud van de roe kun nen telen. En is dat niet genoeg Nu heb ik herhaalde malen op onze afd. vergaderingen van de Z.L.M., wan neer het ter sprake kwam over koprot, het mijne er van gezegd. Ook op onze laatste vergadering met de hoofd assis tent de Heer Koert van de Uif, die beweerd dat volgens de proefvelden de z.g. rassen tegenover Zeeuwse Bruine typen goed voor de dag kwamen in houdbaarheid en koprot. De verschillen waren althans zeer klein. Door de Uif, wordt hieraan hardnekkig vastgehouden dus aan de proefvelden en aan enkele steekproeven onder te telers, die men natuurlijk willekeurig kan nemen. Door de Uif, wordt schijnbaar meer de be langen gediend van enkele zaadtelers die hun product kweken met zeer hoge op brengsten en mindere houdbaarheid, ter wijl de belangen van telers en onze Export er niet mee gediend worden. Wat is nu eigenlijk de oorzaak van deze onzinnige houding die toch in de prak tijk gemakkelijk te bewijzen is. Want een enquete onder de Uientelers zoü onomstotelijk vaststellen hetgeen ik hier beschreven heb. En nu denk ik wel eens, vwawaggwaaassisaits MOEILIJKHEDEN? Wilt U ook iets vragen Laat onze deskundigen die kleine kwesties voor II oplossen. Wendt II tot de redactie van ons blad onder motto „RAAD EN DAAD" en het ant woord verschijnt t.z.t. in deze kolommen. Beantwoording geschiedt geheel gratis voor de abonné's op ons blad. Alleen een postzegel van 10 cent voor doorzending in Uw brief bijgesloten plus volledige inlichtingen zijn voldoende om het antwoord in onderstaande kolommen te vinden. Emi hoe hoog is de spanning van het lichtnet in Canada. Antwoordt-Rt. de spanningen zijn zeer verschillend daar er ontelbare electriciteitsmaatschappijen zijn, zowel gemeentelijke als particuliere. Overheer send is o.a. 110 volt en 220 volt, fre quenties o.a. 25 en 50 perioden. De kansen zijn zeer groot, dat als u een electrisch apparaat meeneemt, tot om bouw moet worden overgegaan. Het wordt daarom afgeraden zulke appara ten mee te nemen. M.L.G. geeft ons een aanvulling op het gegeven antwoord aan A.C.S. over de formule „hetwelk doende". Hij geeft als volledige tekst: „Hetwelk doende zult gij goed doen en de H. Maagd Maria zal het u vergelden". Wij danken hem namens onze lezers. S.V. 1. mag ik als niet-landbouwer 3040 kippen houden voor consumptie- eieren; 2. aan welke voorwaarden moet ik voldoen om fokker of vermeerderaar te worden Antwoordt-Rt, 1. ja; hiervoor heeft u geen vergunning nodig. 2. Om als zodanig op te treden moet u aan allerlei voorschriften voldoen, die zéér streng zijn. Liet zou teveel gevergd zijn daar van een opsomming te geven, omdat wij uw omstandigheden niet kennen. Wendt u daarom rechtstreeks tot het Bedrijf schap voor Pluimvee en Eieren te De Bilt. J.v.d.E. 1. Hoe lang staan gecreoso- teerde weipalen 2. waar kan men ze bekomen Antwoord-Rt. 1. als de creosootolie er onder hoge druk is ingeperst gaan de palen wel 50 jaar mee. 2. Dergelijke palen worden klaargemaakt bij de Creo- soteerinrichting en Houthandel Gebr. Hulsinga N.V. IJsselmonde; N.V. Mij. tot Houtbereiding tegen bederf, Gr. Wittenburgerstr. 110, A dam (C); Ver. Houtbereidingsinrichtingen Houthandel v. Swaay-Gips N.V., Veemarktkade, 's Hertogenbosch of de fabriek tot hout bereiding tegen bederf N.V., C. Miran- delle, Plekstr. 43-45, Rotterdam, (Z) voor grossiers. Bent U klein afnemer, dan zult U ongetwijfeld meerdere malen advertenties in ons blad hebben gezien van leveranciers van bovengenoemde weipalen. J.K. dit jaar begon de eerste loon- week op 27 Dec. 1948. De laatste volle werkweek valt 26 t.e.m. 31 Dec. 1949, bijgevolg tellen we (bijv. bij de loon belasting laatste kwartaal 14 instede van 13 weken). Is dit juist? Antwoord-Rt, dit is juist. C.v.D. ik heb een dak van gegalva niseerde golfplaten, die beginnen te roes ten. Wat is daartegen te doen? Antwoord-Rt. de enige methode is in de menie zetten en lakken met cellu- lose-metaallak (buitenlak). De platen mogen, daar ze aan weer en wind zijn blootgesteld, niet wit worden gemaakt. Fabrikant van buitenlak is o.a. de firma De Beer, Leiderdorp, maar u kunt in een schildersbedrijf het benodigde wel kopen. G.S. is het waar, dat als een kiezel steen honderden jaren op eenzelfde plek blijft liggen, hij uitgroeit tot een grote steen Waar komen deze steentjes oorspronkelijk vandaan Antwoord-Kn. kiezelstenen en kiezel zand, dat in Brabant ligt is in vroeger tijden aangevoerd door de grote rivieren. Al blijft dat duizenden jaren liggen, nooit zal dat uit „groeien" tot rots blokken, hoogstens door erosie en af slijting kleiner worden. De kiezelstenen werden, zoals al is opgemerkt, door de grote rivieren hier gebracht. Het water, dat toen zeer snel stroomde, voerde ze mee vanuit het berggebied (Zwitserland b.v.). De mond van de rivieren was zeer breed en ondiep, waardoor het water langzamer ging stromen. Daar door zakten eerste de zwaardere deeltjes (kiezelsteentjes) en later de lichtere (zand, klei, etc) omlaag. I.P. met de a.s. feestdagen wilde ik graag een pakketje naar de Ned. Antil len sturen. Daarin wilde ik nieuwe baby kleertjes en zilveren voorwerpen pakken. Is dit geoorloofd. Antwoord-Kn. geschenkzendingen mogen worden uitgevoerd tot een waarde van 25.per pakket van 5 kg maximum. Zilver en textielgoederen mogen niet worden uitgevoerd zonder een speciale vergunning van resp. de Nederlandse Bank N.V., kantoor De- viezenvergunningen, Damstraat 13-25, Amsterdam en de Centrale Dienst van In- en Uitvoer te Den Haag. Op het postkantoor kunt u een aanvraagformu lier (geel) vragen voor de laatste instantie. Lï kunt deze pakketjes alleen verzenden als postpakket. zijn de Heren van de Uif. nu zo dom of willen ze het niet zien. Een ding is zeker, de telers gaan deze rassen ver laten tegen alle aanbeveling van de Uif in; maar het wantrouwen in de voorlichtingsdienst van de Uif. is ge kiemd en dit is zo jammer, want we achten ons gelukkig een voorlichtings dienst te hebben maar alleen dan als theorie en praktijk hand in hand gaan, ten bate van onze Uientelers en onze Export, die we in de toekomst ook naar verre landen en ook in de winter en voorjaar hard nodig zullen hebben. Voordat de Uif. haar werkzaamheden begon hebben we in ons Uiensortiment de verbeterde Rijnburger gekend en ook die is er uitgegaan, omdat ze door haar hoge opbrengst slecht houdbaar was. En nu fluisterde een deskundige mij in het oor: „Laat alles rusten, laat de telers door schade en schande wijs worden die het niet geloven, en dan wordt de ge wone Rijnburger nog meer gewaar deerd". Waar is hetMaar zie hier wat onze directeur van de Tuinbouw, Ir. A. W. van der Plassche, schrijft in zijn voorwoord van de 3e beschrijvende rassenteelt voor groentengewassen: „Bij het verschijnen van de le rassenlijst voor groenten werd vermeld, dat de samenstellers van deze lijst zich bewust waren van de vele gebreken en leemten die er in te ontdekken zouden zijn. Ze deden echter een beroep op aller mede werking om te helpen hieraan tegemoet te komen. Dit beroep is nog altijd van kracht. Een rassenlijst moet een levende zaak zijn, waar allen die kennis op dit gebied hebben moeten medewerken." Tot zover. Alleen de Uif. schijnt geen leem ten en gebreken te kennen. Lezers, laten we de gewone Rijnburger behouden zolang de rassen nog niet op houdbaar heid zijn geteeld, want we zijn niet enkel gediend een Ui te telen die van het land -weg moet naar landen dichtbij, onze Uien moeten ook naar Afrika, Ceylon, West-Indië, Noord- en Zuid- Amerika, enz., enz. Ook moeten we Uien hebben in de winter en het voor jaar. Het koprot en de kale Uien kosten onze telers en exporteurs die speculeren jaarlijks tonnen geld aan verlies en nog eens tonnen aan extra sorteerloon en sociale lasten, terwijl de veilingen en Commissionnairs zitten met de ellende deze zwakke Uien goedgekeurd te krij gen. De controleurs geven je een voor lopige verklaring maar aan de boot of aan de grens worden ze soms nog terug gestuurd, omdat ze niet deugen. Voor deze mensen ook niet prettig, afgezien de schade die de eigenaar van de Uien heeft. Telers die gewone Rijnburger telen zijn vrijwel gevrijwaard voor het vreselijke koprot, niet omdat het koprot daar niet in komt, maar omdat ze er veel sterker tegen zijn. Dit leert voor 100% de praktijk. DE VOETBALCOMPETITIE (Wedstrijden van Zaterdag 10 Dec.) Waar van Vrederust geen bericht binnenkwam, mag worden aangenomen, dat de wedstrijd Kogelvangers-Vrederust is uitgesteld. Zodat in afd. A slechts overbleef: Smerdiek-Thol. Boys. En dat werd 7-2 Zoals de uitslag weergeeft waren de gasten niet opgewassen tegen een volle Smerdieks elftal. Direct na de aftrap ontwikkelde de thuisclub een snel tempo en goed opgebouwde aanvallen bracht de Thoolse verdediging voör grote moeilijkheden. Maar Tholen narn toch eerst de lei ding. Smerdiek trok er toen danig op los en in korte tijd was het 31. Nog in de eerste helft vergrootte Smerdiek de voorsprong tot 62. Na de thee ging de thuisclub meer tot individueel spel over en namen enkele spelers te veel hooi op hun vork. boven dien toonde de Thoolse doelman zich in deze tweede helft zijn plaats waard, zo dat er niet meer dan 1 doelpunt van een Smerdiekse voet bijkwam. Tholen moest zich bij de nederlaag neerleggen en deed dit dan ook op sportieve wijze. Afd. B W.H.S. 2 bracht het tegen N.V.S. 2 niet verder dan een gelijk spel. Met 33 bleef het voor de thuisclub maar bij een puntje, een teleurstelling voor hen, die de volle buit verwachten. Meer resultaat was er voor S.V.O. 2 weggelegd, dat tegen het aan de kop staande Th. Boys 2 toch weer een punt je wist te ontnemen. Dat volgens onze verwachting. Waar het een dubbele competitie is, zal men toch altijd nog met de Oud-Vossemeerse ploeg rekening dienen te houden. Uitslag was ook 33 Voorlopig staan er geen competitie wedstrijden meer op het programma. Men vermoedt dat deze stille periode in elk geval tot 15 Januari zal voortduren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 6