THOLEN OUD VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND SPORTHOEKJE industrie- en verwarmingsgas, thans resp. gesteld op 11 en 8J/J cent gaat ook onder de hamer door. Voorlopige vaststelling rekeningen '48 Voor de gewone dienst van het gas bedrijf op baten en lasten 84169,77 en inkomsten op 81725,10, alzo een na delig slot van 2444,67. Kap. dienst ontvang 37762,90, uitgaaf ƒ38717,32, nadelig 954,42. De gemeente-rek. 1948: gew. diehst ink. 429712,20 uitgaaf 464917,41 nadelig slot 35205,21. Kap. dienst ontv. en uitg. op 612922,99. De commissie die de rekening had nagezien bracht hierop rapport uit en sprak haar tevre denheid uit over de gevoerde administra tie, maar meende de volgende opmerkin gen te moeten maken: 1. dat de politiedienst een hoog be drag vordert, welke niet in evenredigheid is met de geleverde diensten. 2. dat zoveel mogelijk gestreefd zal worden geen leveranties te laten doen door personen buiten de gemeente; doch deze gelijkmatig onder de inwoners te verdelen. 3. dat de post reis- en verblijfkosten erg hoog is en verzocht wordt op deze post de hoogst mogelijke zuinigheid te betrachten. De voorzitter antwoordt hierop dat wat punt 1 betreft hij het volkomen met de commissie eens is. Daar de politie evenwel veel werk zaamheden krijgt opgedragen, blijft er voor het eigenlijke politiewerk weinig tijd over. Aangaande het onder 2 opgemerkte: B. W. zal hierna zoveel mogelijk streven. Punt 3: Deze post is inderdaad hoog. Door de ligging van de gemeente ten opzichte van Den Haag, Middelburg, enz. worden deze kosten extra groot. Toch blijft het dikwijls nodig daar zelf besprekingen te gaan voeren. Na deze antwoorden volgt vaststelling. Goedgekeurd wordt de Rekening van het Pot-Meijerfonds over 1948. De Begroting 1950 Inzake de begroting der gemeente en die van het Gasbedrijf 1950 heeft de Commissie van onderzoek in haar rap port verschillende opmerkingen die stuk voor stuk naar voren worden gebracht en door de voorzitter beantwoord. lste. De commissie geeft in over weging bij het benoemen van gemeente- personeel te letten op vakbekwaamheid. Geantwoord wordt, dat dit zeer zeker wenselijk, maar niet altijd mogelijk is. Mogelijk is dat bv. wel voor straatwerk, wat veel voorkomt. 2. een lid had bezwaar tegen de uit gaaf voor de schooltandverzorging. Het spijt de voorzitter, dat één lid bezwaar maakt tegen deze uitgaaf (schooltandverzorging is in een der vorige punten aangenomen - Red.) 3. Er op te letten dat de rioleringen behoorlijk blijven functioneren, daar men anders wel eens voor hoge onkosten kan komen te staan. Hierover heeft de voorzitter met de opzichter gesproken. Gedacht was aan afdekking van de riolen, doch dat ver helpt het euvel niet. Dhr. Goedemondt merkt op, dat de gemeente dadelijk de onkosten zal moe ten betalen, waarmee de riolering bij garage Duine wordt bedoeld. De voorzitter zegt, dat het er inder daad een vuile boel is. Er mag echter gespoeld worden, dus wat doet men er aan. Dhr. Goedemondt merkt op: maar toch geen olie en dergelijke mag er in komen. De voorzitter zegt dat hier wel wat aan te doen is, doch men moet bewijs hebben dat dit gebeurd. Ook de voorzitter wenst geen rioolvervuiling, daar dit inderdaad geld zal kosten. 4. toe te zien dat het wachtlokaaltje van de bussen beschikbaar blijft voor de passagiers. Veel ouden van dagen hou den zich hierin op. De voorzitter kan in deze met de commissie instemmen. Het is echter on mogelijk altijd toezicht op het wacht lokaaltje te houden. 5e. Bezwaar wordt gemaakt tegen de vorm van subsidie aan de Muziekver eniging. Geantwoord wordt, dat in deze vorm altijd subsidie is verleend. De heer Verduit merkt op, dat hij gaarne de subsidie van de Kleuter scholen zag gebracht op 25.per 1.1. De heer Jansen handhaaft hetgeen hij reeds over Kleuterscholen heeft gezegd. Hij wil ook voorstellen de subsidie te brengen op 25.en het dan over laten aan B. en W. waaruit de gelden gevoteerd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat hij daaraan wil meewerken, maar niet kan beloven, dat het 25.zal zijn. Hij zal trachten de middelen te vinden. 6e. vraagt de commissie toe te zien bij de op te leggen hondenbelasting, daar er nog te veel honden zijn, waar niet voor betaald wordt en deze be lasting te verhogen. B. en W. stellen voor de hondenbe lasting met 50% te verhogen. De heer Goedemondt wijst nog eens op een stren ge controle. De heer Jansen merkt op dat het middel niet beoogt meerdere opbrengst, doch beperking van het aan tal honden. De heer Verduit zag de verhoging liever alleen toegepast op los lopende honden. De heer Berrevoets merkt op dat de verhoging hiervoor het beste middel is. De heer Wagemaker verzoekt even eens zoveel mogelijk controle. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Tegen stemden de heren Ber revoets, de Hond en Quist. 7e. aan herstel van de Singel niet meer te besteden dan nodig is, in ver band met de in de toekomst aan te leg gen nieuwe weg. Hieraan zal niet meer als het nodige worden verricht. 8e. adviseert de commissie van on derzoek met de post verbouwing gymna stiek lokaal te wachten. De voorzitter adviseert de post ver bouwing gymnastiek lokaal te handha ven. De heer Wagemaker vraagt zich af of dit nodig is. Wat brengt de toe komst voor de school De voorzitter merkt op dat dit noodzakelijk is voor alle scholen. Hierna wordt de vergadering geschorst om. onderling dit punt nog eens nader te bespreken. Na heropening van de voorzitter Wordt de post op de begroting gehandhaafd. De heer Verduit maakt bezwaar tegen de post Carillon. De voorzitter zegt, dat dit een besluit is van de vergadering ,van 5 'Nov. 1948 en in behandeling komt in verband met de lening. Op de begroting 1950 valt verder niets aan te mérken. De begrotingscommissie spreekt haar grote waardering uit voor de opgebouw de begroting. Zij brengt dank aan B. en W„ secretaris en personeel, waarna deze begroting met algemene stemmen wordt aangenomen. Zij vertoonde de volgende cijfers ge meente Begroting 1950: Gewone Dienst in ontvang en uitgaaf 334818,50. Kap. Dienst in ontvang en uitgaaf 258105,33. Begroting Gasbedrijf Gewone dienst 76158,16. Kap Dienst 17650,06. Vastgesteld werd het bedrag per voor 1950 op 12,24 voor gewoon on derwijs en op 25,40 voor U.L.O. Vastgesteld wordt de overeenkomst in rek. courant bij de Bank van Ned. Gem. op 80.000. Dhr. Verduit dankt het gemeentebe stuur voor de verleende toestemming voor de inmiddels reeds gehouden bazar t.b.v. de Kleuterschool. De heer Wagemaker vraagt of de autobussen staangeld betalen. Hij vraagt dit omdat er ook wel eens andere wa gens staan. De voorzitter zegt, dat er enkel autobussen mogen staan, die een plaats zijn toegewezen. De voorzitter brengt dank voor de werkzaamheden van de verschillende commissies en wenst hun een prettige St. Nicolaasavond en een goed uiteinde van 1949. De heer van Westen dankt namens de raad voor deze woorden en wenst hem wederkerig hetzelfde en een goede ge zondheid toe. BEKENDMAKING De Burgemeester van Tholen zal op Zaterdag 17 December 1949, des mid dags te 12 uur, ten Gemeentehuize aldaar één hoop compost publiek verkopen. In lichtingen bij de Districts-opzichter. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken- bekend, dat met ingang van de eerstvolgende meteropname de prijs voor industriegas is bepaald op 11 ct. per m3 en voor verwarmingsgas op 8J--2 ct. per m3. Tholen, 6 December 1949. Burgem. en Weth. voornoemd. HET FEEST VAN SINTERKLAAS Zaterdag 3 Dec. waren de kinderen van de O.L.School in de zaal van het Hof van Holland bijeengekomen om ge zamenlijk Sinterklaasfeest te vieren. De Sint arriveerde en sprak de kinderen toe, waarbij het evenwel niet bleef. Versnaperingen werden rijkelijk uitge deeld. Mej. A. v. d. Stel en de heer A. J. Liefaard voerden een poppenkast spel op. Gezellig werd de middag door gebracht. Ook de kleintjes kregen hun deel. Maandagmiddag 5 Dec. kwam de „goede Baas" nogmaals in de stad, ditmaal speciaal voor de kinderen van de Alg. Kleuterschool. Weer was de hierboven genoemde zaal de verzamelplaats en aanvankelijk ietwat bedeesd luisteren de kinderen naar Sinterklaas die een praatje maakte met de kleuters. Begrijpelijk was voor deze jeugd het voornaamste de versnaperingen, kleur-prentenboeken en speelgoed. Maar ook deden ze hun uiter ste best bij de spelletjes, die onder lei ding van de onderwijzeressen werden opgevoerd, o.a. de Reus en de dwergen en de Haasjes. De kleuters hadden een reuze middag en de aanwezige ouders genoten er evenzeer van. DAMCLUB Uitslag van de onderling competitie wedstrijd op 6 Dec. jl.: M. KorsmanM. Schot 11 C. de Korte D. de Vos 20 M. MeermanP. Nieuwenhuijze 02 P. Korsman P. Blaas 20 P. Jansen S. Schot 20 J. de Klerck S. Schot 02 VEILING 6 Dec.: Gewone 22,44. Bonken 22,80. Drielingen 20.31. Picklers 20.07. Aanvoer 30 ton. Peen II 10.01 tot 10.03. Aanvoer 25 ton. BURGERLIJKE STAND Geboren: 27 Nov.: Maria Mathea, dochter van A. v. d. Padt en J. C. v. Luijk. 28 Nov.: Adriana Johanna Maria, dochter van P. J. Deurloo en J. M. v. Broekhoven. Overleden: 20 Nov.: Elizabeth van Houte, 74 j. 23 Nov.: Tohannis Bazen, 16 maanden, zoon van J. J. Bazen en M. M. Lind- hout. 26 Nov.: Maria Schilperoort, 72 jaar, wed. van J. Moelker. 28 Nov.: J. van Wezen, 74 jaar, weduwe van J. Quist. VERLAGING TARIEF Door Ged. Staten van Zeeland is aan de Prov. Staten voorgesteld het tarief voor het pont- en roeiveer over de Een dracht tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer te verlagen. Het tarief voor rijwielen met berijder van 0.15 op 0,12 te brengen (boekjes van 1,50 tot 1,20). Men was van sinds dit tot 0,10 terug te brengen, doch de Raad van Beheer van dé Ambachtsheerlijkheid van Oud en Niéuw-Vosse'mëer én Vrijberghe N.V. had hiertegen ernstig bezwaar, daar het totale inkomen van dit veer voor onge veer de helft bestaat uit de heffing voor rijwielen. Het tarief voor auto's wil men van 0.40 op 0.30 brengen. SCI ÏOORSTEENBRANDJE Zaterdagmiddag werd bij veerschipper Pols een schoorsteenbrandje ontdekt. De motorspuit rukte uit, doch erger schade werd voorkomen, daar men kans zag het vuur te blussen zonder gebruik van de motorspuit. SINT OP SCHOOL Ook dit jaar bezocht Sint-Nicolaas de scholen. Zijn werkterrein was echter uitgebreider, waar hij nu ook naar de Kleuterschool moest. Vele ouders had den de gelegenheid aangegrepen dit feest bij te wonen. Toen de Sint vertrok, bleef er een flinke hoeveelheid snoep en speelgoed in de school achter. DU1 VENTENTOONSTELLING Uitslag Duivententoonstelling „De Zwaluw" te Oud-Vossemeer. Keurmeesters de heren R. Dirven te Middelburg en A. de Rijk te Roosendaal. Oude doffers, klas II: M. Boet 1 7, van Daalen 2, G. Hoek 3 7, C. P. Aar den 4, A. v. Trijen 5 8 9, Gebr. Klip- pel 10. Oude differs, klas II: M. Boet 1 7, J. B. Tholenaar 2 4 5, D. v. Driel 3, C. P. Timmermans 6, J. J. Vermeij 9, M. IC. Speijer 10. Oude duivinnen, klas I: J. B. Thole naar 1 3 z.e.v., M. Boot 2, P. v. As 4, P. IClippel 5, A. v. Driel 6, M. Lind- hout 7, C. P. Timmermans 8. Oude duivinnen, klas II: D. v. Driel 1 5, A. v. Daalen 2, Jac. Boogaart 3, Gebr. Klippel 4, A. Rijnberg 6 e.v., D. Havermans 7, L. v. Driel z.e.v. Jonge doffers, klas I: C, Ampt 1 8, M. Boot 2, Gebr. v. Dijke 3, A. de Koek 4, A. Rijnberg 5 11, D. v. Driel 6, L. v. Driel 7, P. Klippel 9 12, G. Havermans 10, F. Nuts 13, A. Douw z.e.v., J. Vermeij e.v. Jonge doffers, klas II: J. Tholenaar 1 3 4 11, A. v. Daalen 2 6, D. v. Driel 5, Gebr. Verhees 7, C. van Tilbeurgh 8, L. v. d. Kleijn 9, M. v. d. Zande 10, C. Boogaard 12 13, A. v. Driel z.e.v., C. P. Timmermans e.v. Late doffers: J. B. Tholenaar 1, A. v. Driel 2. Late duivinnen: C. v. Tilbeurgh 1 5, C. P. Timmermans 4 z.e.v., J. Geuze 3, C. P. Aarden 2. Jonge duivinnen, klas I: C. v. Til beurgh 1 8, A. Rijnberg 2 10, D. v. Driel 3 5 z.e.v., A. Douw 4, Gebr. Verhees 6, G. Hoek 7, Gebr. Klippel 9 13, G. Havermans 11, A. ICeijzer 12. Jonge duiven, klas II: J. Geuze 1 2 13, A. v. Trijen 3, A. Heestermans 4 11, J. B. Tholenaar 5, A. de Koek 6, M. Lindhout 7 z.e.v., Gebrs. v. Dijke 8, J. Vermeij 9, D. Vaders 10, 12. Schoonheidsklasse Oude doffers: D. v. Driel 1, J. Vermeij 2, Jac. Boogaart 3, C. P, Aarden 4, G. Hoek 5, P. van As z.e.v. Schoonheidsklasse Oude duivinnen D. Havermans 1, J. Tholenaar 2, Gebr. Klippel 3. Schoonheidsklasse jonge doffers: C. Ampt 1, 3, D. Lindhout 2, A. Keij- zer 4, J. B. Tholenaar 5, 7, A. Lind hout 6. Jonge duiven Schoonheidsklasse J. Vermeij 1, P. van As 2, C. van Tilbeurbh 3, L. van Driel 4, Gebrs. Klippel 5, D. Vaders 6. VEILING Dinsdag jl. Gewone Uien 22,84. Bonken 20.50. Drielingen 20, Picklers 21,08. Aanvoer 80 ton. Donderdag jl. Gewone uien 22,80. Bonken 22,11. Drielingen 20,90. Picklers 21,40. Peen voer 3,70. Aan voer uien 90 ton. HUISSLACHTINGEN In de maand November werden 141 vergunningen voor huisslachting uitge reikt. COLLECTE Voor de t.b.c.-bestrijding werd tijdens Sint-Nicolaastijd een collecte gehouden in de winkel van dhr. A. Gunter, die 10,05 opbracht. RATTENBESTRIJDING In de periode van 14 t.e.m. 17 Dec. wordt in deze provincie de zeer nood zakelijke collectieve rattenbestrijding ge houden. Op de secretarie zijn de ver delgingsmiddelen weer verkrijgbaar a 3 ct per blokje. Deze middelen zijn houdbaar gedurende enige weken. Een gezamenlijke bestrijding levert een goed resultaat. Doet er daarom allen aan mee. ONTSPANNINGSAVOND Zaterdagavond werd door de Schiet- ver. „Prinses Beatrix" een ontspannings avond gegeven in de bewaarschool. De animo voor deze avond was zeer groot en mag wel geslaagd heten. Een woord van dank werd gebracht aan allen, die hiertoe medewerkten, lste prijswinnaar voor schieten met buks werd A. Vroeg- op, die met een taart naar huis ging. OOK HIER IN DE BEWAARSCHOOL Met Zwarte Piet bracht Sinterklaas een bezoek aan de bewaarschool. In open auto kwamen ze aan en werden door de kleuters toegezongen. Jong en oud amuseerden zich, toen de kinderen onder leiding van Mej. van As en Mej. Moerland spelletjes deden. Natuurlijk werd getracteerd op chocolademelk, ver snaperingen en aardige cadeautjes. HUISSLACHTING In de maand November werden ter gemeentesecretarie 130 slachtvergunnin- geh uitgereikt. THUISKOMST Ook in deze gemeente keerde een militair terug, waarover we in een al gemeen stukjein dit blad reeds een en ander vermelden. Zelfs op de hopen opgeslagen bieten wapperden de vlaggen SINT NICOLAASFEEST Zaterdagmiddag bracht de Sint een bezoek aan de kinderen van de Kleuter school. Talrijke ouders waren daarbij aanwezig. De kinderen werden door de Oude Baas toegesproken en kregen ver snaperingen. Enige spelletjes door de kleuters bracht bovendien een prettige afwisseling. Maandagmiddag ging Sint Nicolaas naar de O.L.School. Ook hier werden versnaperingen uitgedeeld en ook enige reprimandes. HUISSLACHTING Gedurende de maand November wer den 128 vergunningen voor huisslachting uitgereikt. NIEUWE HULPBESTELLER In de plaats van dhr. J. den Engels man is tot hulpbesteller der P.T.T. alhier benoemd de zoon van postbode van Houdt. VEILINGBERICHTEN 6 Dec. Peen II 10.Peen III 8.60 Stek ƒ3.60; V/aspeen ƒ15.aanvoer 82 ton. 8 Dec. Gewone Uien 22.60; Grove 22,Drielingen 20,70; Picklers 21,40; Stek 4,10; aanvoer 51 ton. BAZAR VOOR KLEUTERSCHOOL Op 15, 16 en 17 December zal in de ze gemeente ten abte van de Nuts- Kleuterschool een bazar worden gehou den. Men rekent op een goede belang stelling, waar naast de vele attracties het doel bij eigen inwoners zeker een woordje mee zal spreken, n.l. be hoorlijke instandhouding van de Kleu terschool. EEN DER OUDSTEN Op 95 jarige leeftijd overleed Zater dag -6hr. D. v. d. Velde. Hij was een der oudste inwoners dezer gemeente. KINDERPOSTZEGELS Ook hier zal een actie worden ge voerd voor de verkoop van Kinder postzegels. Om deze actie te doen sla gen, zullen over enkele dagen enige dames een rondgang door de gemeente doen. VEILING 7 Dec. Gewone Uien 22.34; Bonken ƒ20.06; Drielingen ƒ20.06; Picklers ƒ21.- Stek 5.50. Aanvoer 14 ton. Wijnpeen II ƒ9.Wijnpeen III 8.per 100 kg. Aanvoer 10 ton. Donderdag Gewone Uien 22.51; Bon ken 21,08. Drielingen 20,60. Picklers 21.03 Aanvoer 15 ton. Peen II voor export 9.72. Peenvoer 3.74. GESLAAGD Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde onze dorpsgenoot W. D. C. Duijnhouwer voor het cand. ex. Engels. ONGEVAL Maandag jl. had de landbouwer C. P. v. d. Slikke, Stoofstraat A 95 het onge luk bij de verzorging van zijn vee een zodanige trap te krijgen, dat zijn been brak en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Na behandeling moest hij naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoorn om opgenomen te worden. TIJDELIJKE BENOEMING Als tijdelijk onderwijzer aan de Open bare Lagere School alhier is benoemd J. D. v. d. Male uit Vlissingen. HUISSLACHTINGEN Gedurende de maand November zijn 120 huisslachtvergunningen uitgereikt. BENOEMING DISTRICTSOPZICHTER Als opzichter Bouw- en Woningtoe zicht voor de gemeenten Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer is be noemd de heer Jac. Blaas, thans wo nende te Tholen. NIEUWE CURSUS Men zal een begin maken met een cursus kleuterverzorging. Zr. Fuykschot zal in deze materie les geven. PREMIEKEURING Bij de te St. Filipsland gehouden pre miekeuring werden geprimeerd; Hengsten, grote maat: Souvenir van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols, St. Filipsland. Kleine maat: Cantor van de Stelberg, eig. G. de Jager, Nieuw-Vossemeer. Meries, grote maat: Sonja van Vreden burg,eig. C. H. A. Stols te St. Filipsland Sunny van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols te St. Filipsland; Louise van Hen- riëtte Hoeve, eig. J. A. Stols, St. Fi lipsland; Rena van Zeldenrust, eig. C. Noorthoek, St. Filipsland; Rina van de Panhoeve, eig. G. de Jager, St. Filips land. Kleine maat: Lucy van Henriëttehoeve, eig. J. A. Stols, St. Filipsland; Lydie van Henriëttehoeve, eig. J. A. Stols, St. Fi lipsland; Cantoria van de Heerenpolder, eig, G. de Jager, Nieuw-Vossemeer. Sis- ca van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols St. Filipsland; Bertha, eig. Jac. v. Gas tel, St. Filipsland. Merrieveulens: Tilly van Vredenburg eig. C. H. A. Stols, St. Filipsland; Julia na eig. Jac. v. Gastel, St. Filipsland. Ada van Zuiddijk, eig. M. Noorthoek, St. Filipsland; Meta van 't Nieuw Ru- moirt, eig. wed. S. Wisse Jzn. Anna Ja- cobapolder. HET NED. BIJBELGENOOTSCHAP FILMT We vernemen, dat onder auspiciën van het Ned. Bijbelgenootschap van de afdeling St. Maartensdijk en Stavenisse te St. Maartensdijk een geluidsfilm zal worden vertoond over dit wereldwijde werk: de bijbelverspreiding tot in de verste hoeken van de wereld. Een mooie uiterst leerzame en zeer boeiende ge luidsfilm, waarin o.m. de vertaling en de druk van de Bijbel wordt getoond en de moeilijkheden die men tegenkomt bij de verspreiding van het Boek der boeken. EEN BEKENDE INSTANTIE JUBILEERT Het leek ons goed ook hier melding te maken van een dezer dagen jubileren de instantie. Een instantie die in onze omgeving ook zoveel bekendheid geniet: de Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen, die op een halve eeuw van gestadige arbeid ten nutte van onze be volking kan terugzien. De landbouw is voor onze gehele volkshuishouding van een uiterst belang en in onze landbouw streek deze dienst daarom in het bijzon der. Die landbouw moet onze eigen bevolking voeden en bovendien moet hij door export zorgen, dat onze moeilijke deviezenpositie wordt verbeterd. Dat moet men bereiken door een grote inten sivering van het bedrijf en ook door een bestrijding van allerlei vijanden, welke de landbouw belagen. Vijanden en ziek ten, zoals de coloradokever, de aard appelmoeheid, de Japanse Meikever en de schildluisschade. De Plantenziektenkundige Dienst heeft hierbij in het bijzonder twee taken, waarvan hij zich in deze vijftig jaar met grote ijver heeft gekweten. Aan de ene kant om de vijanden van de landbouw buiten de grenzen te houden. En aan de andere kant om te zorgen dat andere landen de grenzen konden openhouden voor import uit Nederland. Deze dienst verdient het, dat het Nederlandse volk dankbare gedachten aan hem wijdt en dat de werkers aan deze dienst even getrokken worden bin nen de cirkel der algemene belangstelling. Zulks geldt inzonderheid voor onze eilanden. AARDAPPELMOEHEID BEDREIGD UW OOGST! Maar kan voorkomen worden, wan neer U slechts eenmaal in de drie jaar aardappelen verbouwt op hetzelfde stuk grond. Volkstuinders en Volkstuinver enigingen poot elk jaar slechts aard appelen op 1 /3 deel van uw grond en houdt een pad tussen de drie gedeelten. Het is uw eigen belang. Wisselbouw is de eis voor een gezonde cultuur en... Wettelijke plicht. In verband met de weersomstandig heden werden vorige week Zaterdag alle wedstrijden afgelast. V/aar het sport- hoekje in vorig nummer geen ruimte kon vinden, geven we het hieronder nog weer nu we van vorige Zaterdag niets hebben te publiceren. VOETBALCOMPETITIE „WIE DE KOP KRIJGT, WIE DE STAART" Nog zitten we immers in de tijd van het actuele Sinterklaasliedje. Waarom zouden we er dan geen variatie-kopje van maken voor het voetbaloverzicht van deze week. Zo langzamerhand gaat zich immers de kop en staart in deze competitie aftekenen Chrislandia-Smerdieki 04 De gasten hebben de verwachtingen niet beschaamd en blijven zich in de kopgroep handhaven. Ondanks het zeer slechte terrein werd meermalen goed spel vertoond. De eerste 20 min. was een gelijk opgaande strijd en wer den weinig moeilijke situaties geschapen. Later nam Smerdiek uit een scher mutseling voor het doel de leiding en kort daarna maakte de Haan een fraai doelpunt. Voor de rust gebeurde er weinig bijzonders meer. Daarna was er een volledig Smerdieks overwicht, dat met een gewijzigde voorhoede goed en snel combineerde. Een schot van Kamp man liet de keeper glippen (03) en een kwartier voor het einde maakte in valler Poot, die een verdienstelijke partij speelde, er 04 van. De thuisclub liet zich echter niet in de verdediging drukken en was er op gebeten de eer te redden, maar v. d. Werf voelde zich Zaterdag volkomen safe en hield zijn doel schoon. Ondanks het energieke spel der thuisclub en goed werk van hun doelman een verdiende Smerdiekse overwinning. VrederustRoosendaalse Boys 12. Houdt 'm in de gaten, die hekken sluiter. Langzaam maar zeker voor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2