Raadsverslag St* Maartensdijk* Raadsverslag Scherpenisse* Tweede Blad 25 November 1949 6e Jaargang No. 2 EENDRACHT BODE B. S. O. krijgt geen Sinterklaas-surprise van de Smerdiekse-bestuurders. Schooltandverzorging goedgekeurd. De luiken nog niet afgedaan. Dinsdag 22 Nov. kwam de voltallige gemeenteraad in Openbare Vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester D. C. Bouwense, secretaris dhr. Meloen. Na opening en notulen de ingek. stukken: Van G. S. goedkeuring erfpachtsaf koop door v. Gorsel, J. J. Muller en A. Kwist. Rapport controle kas van gemeente, woningbedrijf, W.A. bestuur in het 4e kwartaal. Kon. Goedk. op de wijzigingen reini gingsrechten. De voorzitter deelt dan mede, dat in vorige vergaderingen toestemming is ver leend aan de A.P.C. tot het plaatsen van een tank bij dhr. de Looff. Hiervoor moest echter eerst een besluit van de Hinderwet worden afgewacht. Dit is in middels binnen, zodat genoemd raads besluit thans opnieuw wordt bekrachtigd. Dhr. J. Quist vraagt op de lijst te mogen komen voor een perceel gem. land. Geen bezwaar. Dhr. J. A. v. d. Hoek vraagt rijwiel vergoeding voor zijn zoon, die de H.B.S. bezoekt. Dit kan wettelijk niet worden ingewilligd, daar alleen voor het L.O. tegemoetkoming wordt gegeven. Geen man en geen cent De vereniging van B.S.&O. doet een beroep op het gemeentebestuur, nadat het doel dier vereniging is uiteengezet, tot een bijdrage van 1 cent per inwoner met ingang van het jaar 1949. B. W. stellen voor niet geheel op dit verzoek in te gaan, maar het alzo te formuleren, dat men genegen is een bijdrage te geven tot het sluitend maken van de begroting met een maximum van 1 cent per inwo ner. Is het tekort minder, dan over het geheel gerekend ook minder bijdragen. Dit dus ieder jaar opnieuw vast te stel len na overlegging van de exploitatie rekening. Dhr. Koopman verwondert er zich over, dat men met een dergelijk verzoek bij het gemeentebestuur komt, waar deze toch genoemde vereniging niet in het leven heeft geroepen. Moet nu de ge meente er toch voor gaan opdraaien En dat voor een ver. die mij helemaal niet aanstaat na die autobuskwestie. Ten tweede is het voor dhr. Koopman al ver genoeg in Nederland met het ambtenaren stelsel. Er zijn bonden en verenigingen genoeg, die ons worden opgedrongen. Om nu nog medewerking te geven aan een vrijwillig iets, daar voelt hij niet voor. Ten derde verklaart dhr. Koop man enigszins opgewonden, dat men de Raad dan maar beter kan opdoeken, wanneer men die niet meer competent acht voor het besturen der gemeente. Doe dan als in de Duitse tijd. De voorzitter interumpeert dat hij de autobuskwestie niet meemaakte bij B.S.& O., maar nadien heeft hij heel nut tige bijeenkomsten van B.S.&O. mogen bijwonen en daarin werd met geen enkel woord het gezag van de gemeente ondermijnd. Weth. Bout laat dan nog even horen, dat hij zeer blij is met de autobusdienst, die enige tijd geleden werd ingesteld. Hij vindt het evenwel onjuist, wanneer men die mening niet is toegedaan, ook direct alles af te keuren wat van B.S.&O. af komt. Komt men met goede dingen, dan moet men ook niet alles verwerpen. Dhr. Koopman: Het was beter, dat hier eerst de putten eens werden gemaakt op de Kaai. Daar is het een verschrik kelijke boel. En ik ben van plan te schrij ven naar Gedeputeerde Staten, als dat niet verandert. De gemeente wordt ver waarloosd. Weth. Bout ook al in het vuur van het debat: Daar is dan de gemeenteraad zelf de schuld van, die eertijds werklozen de haven lieten bestraten om geldelijke steun te besparen. Dhr. Koopman: Maar dat is niet ge beurd in de buurt van K. Priem, waar het nu het ergste is. De gemeente is voor vergoeding aansprakelijk, wanneer daar straks water in de woningen komt en dat komt er binnenkort van. Hij wil met dit alles maar zeggen, wanneer er geen geld is om die putjes te herstra ten, hoe er dan wel geld kan zijn voor B. S. O. Besteedt die f 27.maar aan de Kaai. De voorzitter wat olie op de gol ven gietend merkt op dat hij het jammer vindt, dat dhr. Koopman dit zo zegt. Er is zoveel mogelijk gedaan wat er dit jaar aan de straten gedaan kon worden. De gemeente wordt niet ver waarloosd, maar de uitgetrokken post is opgeteerd voor dit jaar. Dhr. Koopman vindt dat men wel verwaarloosd. Kijk maar naar de blin den. Vorig maal heb ik zelf voorgestemd om die weg te laten nemen, maar ik heb de zaak nu zelf bekeken en conclu deer, dat ze lang niet allemaal slecht zijn. Hij zou zelfs willen overgaan tot een ander voorstel, nl. de blinden te laten hangen na controle. Alle posten die niet noodzakelijk zijn, dient men niet uit te geven. Wat hard noodzake lijk is, dient te gebeuren en dat is niet het geval bij de cent voor B. S. O. Hij vindt dat degene, die bij het voorstel tot wegnemen van de vensterluiken te genstemden het beter hebben gezien dan hijzelf. Maar er waren geen centen. En nu weer maar f 27.subsidiëren: nee zo besluit Koopman kernachtig. De voorzitter wijst er op, dat de be groting uit hoofdstukken bestaat en dat men het een niet kan compenseren met het ander. Dhr. Koopman was die me ning wel toegedaan. De voorzitter merkt bovendien op, dat de gemeentewerkman met zijn huidige opdracht wel werk heeft tot April a.s. Dhr. Koopman zegt alleen te vragen de gaten op de Kaai te dichten, in- plaats van f 27.aan B. S. O. te geven. De voorzitter wil dan dat men zich bij het onderwerp houdt en zegt dat inzake de buskwestie het bestuur van B. S. O. later zelf erkende dit ver keerd te hebben aangepakt. Maar dat neemt het nuttige van die vereniging niet weg en ze vragen nu om een bij drage ter dekking van event, tekort. Dhr. Langejan laat zijn mening hier over ook horen. Hij zegt het op ver schillende punten eens te zijn met dhr. Koopman, bijv. aangaande de buskwes tie, waarover hij niet zal uitweiden. Hij vindt dat dit boompje zichzelf plantte B. S. O. en dat het nu maar uit eigen middelen moet groeien ja dan nee. Er zijn genoeg commissies opge drongen en hij voelt er niet voor aan een vrijwillige te gaan meewerken. Dan werpt hij nog een terugblik op 1945, •:oen verschillende alleenstaande perso nen in de gemeente terugkwamen en hü *r burgemeester Schuller er op wees, dat men daarvoor iets moest doen. Deze zei toen: Wacht maar en mij werd toen het plan uitgelegd voor het te bouwen Tehuis voor Ouden van Dagen. Later heb ik daarna nog eens gevraagd. Toen was er hier al grond voor aangekocht, maar op een vergadering vond Ds. Go- verts dat niet de geschikte plaats en... het Tehuis is er nog niet. Dat komt toch ook van die vereniging af Maar in dat laatste blijkt dhr. Lange- ian mis te zijn, daar hiervoor regenten zijn benoemd. Dhr. Koopman vindt het heel wat flinker, zoals door B. en W. te Tholen is gedaan omtrent de centrale slacht plaats, waarover hij iets in de krant las. Maar daar heeft ook de voorzitter zijn nion voor en merkt onvervaard op, dat hetzelfde is gebeurd in St. Maartensdijk Ook van hier werd een telegram ge stuurd met even gunstig resultaat, al kan de centr. slachtplaats niet in deze nemeente, maar op Scherpenisse komen. Tn elk geval heel wat gunstiger voor St. Maartensdijk, dan bijv. Stavenisse *n St. Annaland, die ook naar Scherpe nisse zullen moeten. Dhr. Koopman beloont de ijver van B. en W. in deze met zijn blijdschap daarover uit te spreken. Dhr. Langejan boomt dan verder en zegt dat hij niet alles uit handen var. de Raad wil geven. Men kan het zelf ook. Hij ageerde al jaren op de slechte toestand van W.C.'s in O. L. School »n Bewaarschool. Daarvoor heeft men niemand anders nodig, als het maar werd uitgevoerd. Hij stemt tegen de cent voor B. S. O. Stemming vindt de voorzitter. Genoeg toegelicht en voldoende ge debatteerd, acht de voorzitter en geeft het voorstel van het Dag. Bestuur om max. 1 cent of zoveel minder als het tekort bedraagt bij te dragen voor B. S. O., in stemming. Daaruit blijkt dat alleen de beide wethouders en de heer De Viet het voorstel steunen, zo dat het wordt afgewezen met de stem van de heren Langejan, o. d. Brouw, Geluk en Koopman tegen. De laatste stukken. Een verzoek van dhr. Dane om ook op andere werkdagen z'n patate-frites- tent op de Markt te mogen zetten, daar z'n collega Franke dit ook doet, wordt afgewezen. Het Dag. Bestuur acht de reeds verleende toestemming voldoende, tenzij dhr. Dane ook een geval op wie len aanschaft, zodat het op ieder ge wenst punt kan staan. Allen zijn het roerend eens met het Dagelijks Bestuur. De Coöp. Electr. Centrale te St. Maartensdijk bericht aan het gemeente bestuur, dat ze tot verhoging van de onkosten voor straatverlichting moet overgaan en dit vanaf 1 Januari 1949 op f 1200,brengen, terwijl voor iedere lantaarn, die men boven de 70 komt f 17.per lantaarn meer zal moeten betalen. Deze verhoging is door de Cen trale nog aan de lage kant gehouden, gezien het feit, dat de gemeente destijds ook haar steun verleende. St. Annaland bijv. betaalt nog heel wat meer voor „straat-stroom-gebruik"» Het Dag. Bestuur stelt voor, dit ver zoek voor 1949 af te wijzen, daar men dit niet meer kan verantwoorden. De voorzitter acht de vergelijking met St. Annaland overigens niet geheel juist. Allen steunen het voorstel van B. en W. Dhr. J. v. d. Rhee vraagt de door hem afgestane erfpachtsgrond aan de gemeente financieel af te handelen. De voorzitter merkt op, dat aanvrager blijkbaar e. en a. niet duidelijk is. Des tijds werd door genoemde een gedeelte erfpachtsgrond afgestaan voor de gem. opbergplaats. De voorzitter zegt, dat 2 punten zijn voorgesteld: a. hij betaalt geen erfpacht meer; b. de gemeente koopt het in erfpacht gegeven deel te-s rug. Dhr. o. d. Brouw heeft e. en a. wel verwonderd. Enige tijd geleden hield men vol dat de grond niet van v. d. Rhee was. Na enige discussie blijkt, dat zich hier het niet dikwijls voorkomende geval voordoet, dat de erfpachtbezitter grond afstond aan de eigenaar, die van wege de erfpacht die erfpacht moet af kopen. (Is het zo begrijpelijk voor dhr. v. d. Rhee? Red.) Ook het 7e leerjaar schooltand verzorging Punt 3 handelt over de schooltandver zorging aan de O. L. School. Dit naar aanleiding van het schrijven van B. S. O. over de te stichten regionale schooltandverzorging, e. en a. al vol doende bekend. Dit laatste is ook de mening van de voorzitter die na ver klaard te hebben, dat B. W. voor stellen hieraan mee te doen, het woord aan de Raad geeft. Dhr. o. d. Brouw vraagt hoeveel het voor St. Maartensdijk kost. De voorzitter antwoordt dat de hoge raming voor het 1ste leerjaar f 100, voor iedere gemeente aangeeft en het overigens afhangt van het aantal kin deren. Het 7e leerjaar betalen alle ge meenten gezamelijk f 250.dus per gem. ongeveer f 38.Maar de begro ting zal hoger blijken dan de rekening Dhr. o. d. Brouw heeft begrepen, dat men begint met de laagste klas en vraagt of niet elk schoolkind nog behan deld kan worden. De voorzitter acht dit te kostbaar. Zoiets moet groeien. Dhr. o. d. Brouw vindt dit fout. Hij zóu het verder willen doorvoeren. De kinderen die thans de school verlaten er ook nog bij. Dhr. Geluk vraagt of men ook moet betalen voor de gemeenten, die er niet aan meedoen. De voorzitter antwoordt, dat die er dan geheel buiten vallen. Weth. Bout meent, dat die er niet zullen zijn. En bij de opmerking over Poortvliet antwoordt hij, dat die mensen niet voldoende waren ingelicht en er later ook wel anders over zullen hebben gedacht. Dhr. Koopman is er tegen omdat de ouders er zelf voor moeten zorgen. Weth. Bout vindt dit een verkeerde mening. Men moet juist in de bres springen, omdat vele ouders er slordig tegenover staan. Het is in het bijzonder voor de kleine zelfstandigen, die nergens bij zijn aan gesloten en/of het niet zo gemakkelijk kunnen betalen, of er niet zo gemakke lijk toe overgaan. Die zijn nu veel goedkoper uit. Dhr. Langejan wil het over geven aan het oordeel van de deskundige men sen en is het met weth. Bout eens, dat er dikwijls roekeloos over wordt ge dacht. Dhr. Koopman vindt dat men nu toch nog komt voor gevallen, die de kinde ken niet laten onderzoeken, daar het alles vrijwillig is. Dhr. Geluk ziet er dit in leggen, dat men nog voor een ander moet betalen Dhr. o. d. Brouw blijft bij zijn meninq dat er ook iets gedaan moet worden voor de hogere klassen en dus de eerste klas beginnen plus de leerlingen die de -chool verlaten. De voorzitter meent, dat dan het 2e leerjaar er bij misschien nog beter zou zijn. Het kost anders immers veel te veel. ,,Ja maar", beslist o. d. Brouw, „van die getallen geloof ik geen jas." Hij be doeld daarmee het zoveel grotere deel kinderen met een slecht gebit van de zevende klas tegenover de eerste. Met deze humoristische uitval wordt de discussie besloten en overgegaan tot stemmen. Tegen blijken de heren Geluk en Koopman. Dhr. o. d. Brouw vóór met verzoek de mogelijkheid te bezien of ook het 7e leerjaar kan worden inge schakeld. Een voorstel tot verlenging van de verzekering gem. gelden bij de Fraude Risico Onderlinge met 3 jaar ontmoet geen bezwaar. Daarop wordt de'rekening 1948 en de begroting 1950 aangeboden van de gemeente, woningbedrijf en Armbestuur. Besloten wordt dat de commissie van onderzoek op 30 Nov. voor de begro ting bijeenkomt en op 2 Dec. voor de rekening, waarna dan op 6 Dec. weer kan worden vergaderd. De rekening 1948 van de gemeente geeft aan inkomsten f 243879.44 en aan uitgaven f242164.93 alzo een goed slot voor de gewone dienst van f 1714.51. De kapitaaldienst 1948 geeft aan in komsten f 150231.29 en aan uitgaven f 146825.07 alzo een batig slot van f 3406.22. De rekening van het Woningbedrijf over 1948 geeft aan baten en lasten f 11947.55 waarin een bijdrage van de gemeente wegens nadelig saldo van f 1525.20. Aan kapitaalsinkomsten en uitgaven geeft de rekening aan f 184309.86. De rekening van het Armbestuur over 1948 geeft voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f 14176.69, waar in een bijdrage van de gemeente voor het sluitend maken der rekening van f 1990.06. De kapitaalsinkomsten en uitgaven geven een bedrag van f6219.45. De begroting 1950 voor de gemeente geeft voor de gewone dienst aan in komsten en uitgaven f 159411.95. Voor de kapitaaldienst vindt men aan inkomsten en uitgaven f 98910.68. De begroting 1950 voor het Woning bedrijf geeft voor de gewone dienst aan baten en lasten f 23822.79. Om de begroting sluitend te kunnen maken is een bijdrage van de gemeente nodig van f 1243.51. Aan kapitaalsinkomsten en uitgaven geeft deze begroting aan f 20220.66. De begroting 1950 van het Armbe stuur geeft aan inkomsten en uitgaven f 13276,14 met een bijdrage van de ge meente voor het sluitend maken van de dienst van f 2000. Aan kapitaalsinkomsten en uitgaven geeft de begroting aan f6210.47. Rondvraag. Dhr. de Viet maakt ook opmerkzaam op de gaten in de straat bij K. Priem, voorts op de houten beschoeiing aan de haven en vraagt wederom een paal te zetten onder de Molendijk bij het paadje. Dhr. Langejan doet heb zelfde op de zijstraat bij het Weeshuis. Dhr. Geluk vraagt waarom de stenen op de Vest nog niet zijn opgeruimd. De voorzitter antwoordt dat er al veel weg zijn, maar niet alles tegelijk kan. Zuinig en te zuinig. Dhr. Koopman zegt dat de begroting hem veel meevalt nu er een goed slot is. B. en W. zullen merken, dat dit aange naam werkt. Het valt hem mee. Hij is voor bezuinigen, zonder de noodzake lijke dingen te verwaarlozen. We zitten nu eenmaal onder zware lasten en dan komt hij vanzelf nogmaals terug op het punt: vensterluiken gemeente-woningen. Hij vindt zich niet juist ingelicht hier over in een vorige vergadering en zou willen voorstellen, dat B. en W. dit nog eens terdege gaan onderzoeken en daarna rapport uitbrengen, welke blin den nog goed zijn en wat het moet kos ten de overige in orde te brengen. De voorzitter heeft ook wel gezien, dat er nog gebruikt kunnen worden, maar merkt op, dat het volgens deskun dig oordeel tegen zal vallen. Ogenschijn lijk lijken ze vrij goed, maar begin er niet aan te repareren. Bovendien krijgt men dan dat de een luiken heeft en de ander niet, daaruit vloeien ook moeilijkheden voort. Dhr. Koopman vraagt of er werkelijk geen andere mogelijkheid is voor de lui ken. De voorzitter vindt het geen bezwaar indien men achterlangs de blinden laat hangen. Weth. Bout ziet geen mogelijkheid, wanneer men de rekening van de gem. opzichter nagaat. Dhr. Langejan vindt dat men alleen over timmeren moet praten. Schilderen is normaal onderhoud. Weth. Bout is er van overtuigd, dat het niet kan, anders zou hij er ook graag aan meewerken. Dhr. Koopman: Maar kan men de mensen dan wel zelf voor overgordijnen laten zorgen Weth. Bout: Nee, dat is ook zeer moeilijk, maar ik wil in deze wel met o.. d. Brouw meegaan, die ze wou ver goeden,... maar waar de centen. De voorzitter: Laten we het dan eens gezamenlijk met een deskundige gaan bekijken. Weth. Hage meent dat er toch geen geld voor gevonden zal kunnen worden. Besloten wordt dat men e. en a. toch eens nader zal bezien en rapport B. en W. afwachten. Weth. Bout is niet zo tevreden over de begroting, hoezeer de secretaris ook zijn best heeft gedaan ze sluitend te maken. Er zijn z.i. posten, die te laag zijn geraamd en waarmee men zich niet gemakkelijk zal kunnen verenigen. Hij zal er later op terugkomen. Dhr. o. d. Brouw heeft vorige verga dering gevraagd een verlaatput te plaatsen bij de Viet Achterbos. Dit is niet gebeurd. Hij vindt het daar toch een vreemde geschiedenis. De weg is van de Polder en van de gemeente, want deze is nooit door de gemeente overgenomen, daar dit toch in de raad moet komen. Dat is nagelaten, terwijl wordt beweerd, dat ze door de gemeente is overgenomen. Zo ook met de nieuwe gem.woningen. Die moeten toch door de Raad worden overgenomen Dhr. Meloen licht dit toe en zegt dat gebleken is, dat de weg altijd van de gemeente is geweest, dus niets over behoefde te worden genomen. De voorzitter zegt dan, dat de nieuwe gem.woningen automatisch worden over genomen. „De ene keer is het automa tisch, de andere keer weer niet", glim lacht o. d. Brouw, waarna de vergade ring wordt gesloten. ALLEN voor Schooltandverzorging en ook de cent voor B. S. O, Dinsdagmiddag 22 November des nm. 3.30 uur werd in deze gemeente open bare raadsvergadering gehouden. Allen aanwezig. Voorzitter, burgemeester Bouwense, secretaris dhr. v. Doorn. Na opening en notulen de ingekomen stukken: Van de Zangver. „De Lofstem" het verzoek om voortaan 2 x per week in het gymnastieklokaal te mogen repeteren en 2e Kerstdag van 6.30 tot 8.30 een zangavond te geven. Niemand bezwaar. Van de Meisjesver. om het gymnas tieklokaal voor de jaarvergadering te mogen gebruiken. Evenmin bezwaar. Een brief van het Koningin Wilhel- mina Fonds ter bestrijding van kanker waarin wordt gevraagd een contactper soon in iedere gemeente voor deze stichting en of de. gemeente als lid wil toe treden, waarbij ze een halve cent per inwoner suggereren. Het Dag. Bestuur is van het doel dezer stichting overtuigd en stelt voor 10.te subsidiëren. Allen voor. Afwijzend staat het Dag. Bestuur tegen de aanvrage van de Ver. tot Be scherming van Dieren, die min. 50. vragen. De voorzitter vindt vorige stichting van dien aard, dat men zich aan steun niet mag onttrekken. Hier ligt z.i. de zaak wel anders. De Raadsleden zijn het daarmee eens en zouden zeker niet hoger dan 10.willen gaan. Men besluit evenwel dit nog aan te houden, waar er sprake is van een scheiding in het Zeeuwse district. De Chr. Kweekschool te Middelburg verzoekt om een bijdrage van 60. per jaar daar 2 inwoonsters uit deze gemeente een cursus voor Bewaarschool onderwijzeres volgen. De- voorzitter merkt op, dat geen van beiden evenwel de gemeente dienen, daar de een werk zaam is te Oud-Vossemeer en de andere te St. Maartensdijk. Hij meent dat het dus meer op de weg ligt van belang hebbende gemeenten. Daarmee zijn de anderen het eens. Niet te veel van reizen Schrijven van B.S.&O. waarin het doel der ver. wordt uiteengezet en gevraagd om een bijdrage van 1 cent per inwoner om het tekort te dekken. Dit vanaf 1949. Dhr. Hartog vraagt wat er voor voor deel inzit voor de gemeente. De voorzitter antwoordt, dat meer inzicht komt in de gemeente-administratie indien gezamenlijk de moeilijkheden wor den besproken en overigens gemeen schappelijke belangen worden gediend. Hij merkt dan op, dat het voorstel B. W. anders is dan het verzoek, nl. dat men een exploitatie-rekening wil zien en dan aan het event, tekort bijdragen tot een max. van 1 cent per inwoner. Zo veel minder te kort, zoveel minder de bijdrage. Weth. Kleppe merkt dan op, dat wan neer er bijv. te veel reiskosten worden gemaakt men er altijd nog een stokje voor kan steken. Dhr. v. d. Jagt wil er dit van zeggen: Indien de voorzitter meent, dat het 'nut tig is, dan legt hij er zich bij neer, maar kan het ook zonder, dan moet men er zich liever niet in mengen. Bij stem ming is niemand tegen. H. Bolier en W. B. Reeders vragen ontheffing hondenbelasting, wat hen vol gens wettelijk voorschrift kan worden verleend. Van Ged. Staten, die geen bezwaar maken tegen de begroting van 18900,00 voor verbetering Kerkstraat en Wilhel- minastraat. De voorzitter merkt n.a.h. op, dat hij bezoek kreeg van dhr. Camp. inzake de overname van de uitkomende keien en nu bleek dat het aanvankelijk zo voor delige aanbod niet door zou kunnen gaan... vanwege de devaluatie volgens dhr. Camp. „Dan niet", zei de voorzitter tegen betrokkene, die daarop evenwel ietwat terugkrabbelde en alsnog een nieuw voorstel zou indienen. De voorzitter merkt tevens op, dat er inmiddels ook contact is gezocht met andere event, afnemers van die keien, die er klinkers voor in de plaats leggen. Jammer is, dat men thans nog geen antwoord heeft en dus nog moet afwachten en dit jaar wel niet meer zal kunnen beginnen, wat het plan was. Medegedeeld wordt dat een verzoek van het bestuur der Bijz. School later weer werd ingetrokken. Het Instituut voor Bestuursweten schappen vraagt een bijdrage van 10.- Afgewezen De Min. v. B. Zaken verzoekt zoveel mogelijk ontslagen distributie-personeel op vacante betrekking te plaatsen. Kennisgeving Van de P.Z.E.M. inzake de opge dragen uitbreiding straatverlichting. Eerst zal een lichtmast bij A 403 worden geplaatst, daarna aan de Rijksweg en Gorishoek A443a (bij J. Bolier). Van het gem. bestuur Stavenisse in zake de wijziging van heffing haven- en kadegelden. Accoord. Punt 3, 4 en 5 is: Aanbieding gem. begroting 1950, Burg. Armbest. 1950, idem rek. 1948. Een commissie bestaande uit de heren Hage, L. v.d. Werf, Hartog zal deze onderzoeken. Dhr. J. v. Dijke (Waterb. Opzichter) wordt uit een voordracht van Johs. v. d. Jagt en eerstgenoemde gekozen als lid van het Burg. Armbestuur. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim: Voordracht Dhr. Kouman (aftr.) en Versteijne. Eerstgenoemde herbenoemd. Voordracht: I. D. C. Duynhouwer

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 5