PUkOL in huis! tholen §«aiJs'ï&ssG,gStj@s; d@ cachet, "^oud-vossemeer" st. annaland ^"^Tavenisse'^^" st, maartensdijk scherpenisse"^"" st. filipslaneT™ ANNA JACOBA POLDER sporthoekje indisch hoekje onderzoek zonder enige aanmerking voorlopig vastgesteld. Deze is voor de gewone dienst in ontv. en uitg. geraamd op 160.033,70. De kap.d. 53983,19. Een onvoorziene post van 1999,19. Aangeboden werd de rekening van het Wezen Armbestuuj; over 1948 en de begr. 1950, beiden in handen van de commissie van onderzoek. Daarna sluiting. EMIGRATIE Van Januari t/m September 1949 ver trokken uit ons land naar Canada 6502 personen waaronder 2123 gezinshoofden en zelfstandigen. Van deze 2123 gezinshoofden en zelf standigen vertrokken er 1806 voor te werkstelling in de landbouw. Van het totale aantal emigranten kwa men uit de Provincie v Groningen 572 personen Friesland 1096 Drente 424 Overijssel 420 Gelderland 757 Utrecht 302 Noord-Holland 977 Zuid-Holland 1151 Zeeland 209 Noord-Brabant 486 Limburg 108 Totaal 6502 personen Deze emigranten behoren tot de vol gende kerkelijke gezindten: Ned. Herv. 1877 personen Gereformeerde Kerken (hierin begrepen Chr. Ger., Ger. Gem., Art. 31 enz.) 2915 R.K. 1279 Overige Kerken 128 Geen 303 6202 personen HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat het verzoek van de Shell Nederland N.V., geves tigd te 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 80, tot het plaatsen van een electrisch gedreven benzinepomp bij het perceel kadastraal bekend gemeente Tholen, Sectie F, no. 2102, gelegen aan de Da- lemsestraat nos. 19 en 21, door hen is toegestaan. Tholen, 10 November 1949. VOOR HET GROENE KRUIS a.s. Zaterdag wordt de jaarlijkse col lecte voor de pl. afdeling van „Het Groene Kruis" weer gehouden. Het doel is voldoende bekend, zodat aan beveling overbodig zal zijn. WAGEN DOOR DE RUIT Woensdagvoormiddag reed een trac tor met pick-wagen, bestuurd door landbouwer J. v. d. SI. de Kerkstraat af. De wagen had een flinke" vaart, toen ze van de tractor losschoot en tegen het winkelhuis van de fam. Vercouteren te recht kwam. Een grote winkelruit, kel derdeur en luik werd vernield. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. BEROEPSOFFICIER De heer P. J. v. Splunter, die enige tijd geleden als reserve eerste luitenant der Cavalerie uit Indonesië terugkeerde, is thans bij Kon. Besluit van 20 Sept. 1949 benoemd tot beroepsofficier en aangesteld als eerste luitenant bij het wapen der Cavalerie bij het Regiment Huzaren van Boreel. VRIJGESPROKEN EN EEN BOETE In hoger beroep is J. J. v. D. alhier door het Gerechtshof te Den Haag vrij gesproken van de ten lastelegging: ver dacht van mishandeling van zijn werk gever N. alhier. W. B. alhier, die in September jl. vis had verkocht te Oud-Vossemeer zon der in het bezit te zijn van een er kenning om de kleinhandel in vis uit te oefenen en zonder ventvergunning, werd door de Bijz. Politierechter te Mid delburg tot f 10.boet sub. 5 dagen hechtenis veroordeeld. KLAPROOSCOLLECTE Deze ten bate van het Ned. Oorlogs graven-comité gehouden collecte bracht f35.92 op. CHR. BESTURENBOND De afdeling Tholen van de Chr. Be sturenbond hield Donderdagavond een propaganda-bijeenkomst in de zaal van hotel Zeeland onder voorzitterschap van de heer G. v. Dussen. Van de Bond van Overheidspersoneel, Bouw- vakbond en Chr. Landarbeidersbond waren verschillende vertegenwoordigers aanwezig. De heer Grashoff sprak over de 40 jaren strijd, die gevoerd waren en dat het C.N.V. in die 40 jaar twee wereldoorlogen had meegemaakt. Thans telt de Bond 150.000 leden en is nog steeds groeiende. Hij spoorde aan de niet-georganiseerden op te wekken lid te worden van het C.N.V. Na de pauze sprak de heer v. d. Velde over de taak in de toekomst. Bij de uitgang werd nog een collecte gehouden ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten." „HELPT ELKANDER" Woensdagavond jl. hield de Varkens vereniging „Helpt Elfeander" een alge mene vergadering in café Nuyten. Bij afwezigheid van de voorzitter werd de bijeenkomst geleid door de oudste com missaris dhr. C. Overbeeke. Besproken werd vaststelling uitkering 1950 en be sloten uit te keren tot 25 kg f 1.per kg. Tot 125 kg f 0.70 per kg, daar boven f 0.90 per kg. Bij sterfte wordt betaald aan degenen, die een hoger bedrag hebben dan f 50,Het meerdere bedrag wordt uit betaald in de maand November. Bespro ken werd ook het Centraal huisslach- ten. Dhr. Uil zegt vernomen te hebben, dat er wijzigingen in zullen worden ge bracht, zodat besloten wordt daarop even te wachten. Daarna sluiting DE HUISSLACHTINGEN VAN VARKENS Door de Keuringsdienst van Vee en Vlees te Tholen is gezamenlijk met de Keuringsdienst van Oud-Vossemeer een brief gericht aan betrokken instanties, wijzende op de onbillijkheid, dat de inwoners van deze gemeenten, willen zij in aanmerking komen voor de vastge stelde premie van huisslachtingen van varkens, gedwongen worden hun var kens in Bergen op Zoom aan het cen trale slachthuis te laten slachten. Deze regeling brengt voor de varkenshouders van het eiland Tholen extra hoge kos ten en veel ongerief. Vernomen werd dat ook het college van B. en W. van Tholen in deze zeer diligent is en be reids een telegram verzonden heeft aan de Minister van Landbouw en Voedsel voorziening en aan het Bedrijfschap van die pijn verdrijft en kou afzet. 40 en 75 ct. Vee en Vlees teneinde te verkrijgen, dat de huisslachtingen te Tholen kunnen worden verricht en afgewerkt. EINDLES EN WEDSTRIJD VAN SLAGERS Woensdagavond 16 Nov. jl. vond te Bergen op Zoom de eindles plaats van de cursisten, uitgaande van de Slagers vakschool te Utrecht, waaraan tevens een wedstrijd was verbonden voor het opmaken van vleesschotels en het gar neren van galantineschotels. Van de 40 deelnemers behaalden in Tholen Mevr. v. d. Eijk de tweede prijs, de heer C. van Oeffelen tweede prijs en Mevr. Slager een vierde prijs. OPENING BAZAR Donderdagavond 17 Nov. jl. werd in de zaal van het Hof van Holland te Tholen de bazar geopend van de Al gemene Kleuterschool. De presidente van het Organisatie Damescomité, mej. W. Roda, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de heer M. Ver duit. Zij bracht voorts dank aan allen die hebben medegewerkt deze bazar in te richten en gesteund hebben met finan ciële zowel als met stoffelijke giften en verklaarde vervolgens de bazar voor ge opend. Hierna sprak nog de voorzitter van het bestuur der Algemene Kleuter school, de heer A. J. Liefaard. Ook hij bracht in hartelijke bewoordingen dank aan alle medewerkenden en begunstigers en hoopte dat deze keurig ingerichte ba zar goede baten zal afwerpen. Al spoedig was er heel wat belang stelling voor de stands en heerste er een gezellige stemming in de zaal, welke nog werd verhoogd door de Harmonie Concordia, die, na een muzikale wande ling door de gemeente, nog vele bezoe kers naar de bazar bracht. BURGERLIJKE STAND Huwelijken: Jan Hagenaars, 25 j. en Johanna Nijs 21 jr. gehuwd op 10 Nov. Overleden: Adriana van As, 76 j„ weduwe van J. Poppe op 13 Nov. 1949. UITVOERING DOOR „SPIDO" De gymnastiekvereniging „Spido" gaf in de zaal van dhr. Lagaaij haar jaarlijkse uitvoering met medewerking van het Kamerorkest. De belangstelling was behoorlijk goed. UITVOERING MUZIEK VERENIGING De Oud-Vossemeerse Muziekvereni ging zal op 23 en 25 November a.s. haar jaarlijkse uitvoering houden in de zaal van dhr. Lagaaij. HOKTENTOONSTELLING We vernemen dat het in de bedoeling ligt van de vereniging van postduiven- houders „De Zwaluw" alhier in het ver volg iedere Zaterdag van 48 uur een zgn. hoktentoonstelling te houden, waar bij telkens 8 duivenhouders ieder 5 dui ven kunnen inzenden, welke op punten worden beoordeeld. Tegelijkertijd is de mogelijkheid ge opend om duiven in te zenden zonder mededinging. Dit dan voor de verkoop. Hierdoor wordt het voor beginnende houders mogelijk beoordeelde duiven in handen te krijgen. Op 25 en 26 Nov. a.s. zal dan een grote tentoonstelling worden gehouden, waarbij de heren R. Dirven en A. de Rijk als keurmeesters funge ren. BURGERLIJKE STAND over de maand October 1949 Geboren: 2 Oct.: Cornelis, zoon van Jan Jacob Vos en van Dina van Beveren. 5 Oct.: Dingenus Anthonie, zoon van Michiel M. van de Vate en van Maria Jobse. 6 Oct.: Jannetje, dochter van Pieter Droogers en van Clara van den Berg. 9 Oct.: Sija Maatje, dochter van Johan Martin Otto en van Maria Maatje Plandsoen. 10 Oct.: Anna Maria Dimphna Ge- rarda, dochter van Petrus A. W. Mees en van Anna C. Reijchler. 12 Oct.: Geb. te Bergen op Zoom: Neeltje Janna Maria, dochter van Cor nelis Heijboer en van Janna M. Lind- houd. Gehuwd: 26 Oct.: Anthonius van de Klundert, 31 jr., monteur en Sara Cornelia Quist 24 jr., zonder beroep, beiden wonende te Oud-Vossemeer. Overleden: 4 Oct.: Overleden te Bergen op Zoom: Maria de Jonge, 54 jr., zonder beroep, echtg. van Jacob Paape. LOOP DER BEVOLKING over de maand October 1949 Ingekomen: Cornelia A. Suikerbuik uit Steenber gen naar B 258. Johannes C. A. Pols met gezin uit Bergen op Zoom naar B 290. Grietje Hage uit St. Annaland naar A 9. Izaak M. van der Weele uit Dintel- oord naar B 168. Jacobus van der Klooster uit Stave- nisse naar C 70. Hendrikus Arntz uit Centr. Bev. Re gister naar B 290. Vertrokken: Cornelis J. Boogaert van C 21 naar Woensdrecht. Jacob Aarnoudse van B 40 naar Krabbendijke. Cornelis Goedegebuure van A 25 naar Tholen. VERJAARDAGSFONDS De opbrengst van het verjaardagsfonds voor de plaatselijke Groene Kruisafdeling bedroeg over het 3e kwartaal van dit jaar 287,05. Namens het Bestuur dank aan gevers en geefsters. Dat ook de jarigen in dit kwartaal hun steun voor dit goed doel niet onthouden. VEILINGBERICHTEN Dinsdag 15 Nov.: Uien: Gew. 22.25. Bonken 21.20. Drielingen 21.25. Picklers 21.09. Stek 8.50. Aanvoer met groep Scherpenisse 140 ton. Alles per 100 kg. 17 November: Gew. Uien 22.81. Bon ken 22.10. Drielingen 22.Picklers 21.35. Stek 9.Aanvoer 80 ton. IN DE KRANT Onder de terugkerende militairen, die met de Johan van Oldenbarneveldt rond 8 December in ons land aankomen, be vindt zich ook sold. 1ste klas C. Goede gebuure alhier. Het vertrek op Sumatra was voor het Sumatra's Dagblad aan leiding om van een der vertrekkenden een foto te nemen voor de krant. En toevallig was dit C. Goedegebuure, die met de plunjezak op z'n rug en een vrolijk gezicht in genoemde krant werd afgedrukt. Deze foto werd deze week door het Alg. Dagblad en een dag later door de Prov. Z. Courant overgenomen, zodat de terugkeer van Kees in een uit gestrekt rayon werd aangekondigd. On middellijk na ontvangst van de „lijst van de Johan zullen we alle namen van de met dit schip terugkerende militairen uit onze eilanden publiceren. BEGRAFENIS Dr. J. L. BERNHARDI Maandagmiddag jl. had onder zeer gróte belangstelling de begrafenis plaats van wijlen Dr. J. L. Bernhardi, in le ven gemeente-arts van Stavenisse. In het sterfhuis werd een korte dienst ge houden door Ds. F. J. Sinke, Ned. Herv. predikant te Heteren. Onder de genodigden bevonden zich alle artsen van het Eiland en enkelen uit West- Brabant. Een groot aantal bloemstukken en kransen werd mede grafwaarts ge dragen. Nadat de rouwstoet op de alge- rpene begraafplaats was aangekomen, werd aan de groeve gesproken door bur gemeester L. A. Verburg. Spreker mêende, dat het niet in de geest van de overledene zou zijn om veel woorden te gebruiken, maar wil toch niet nalaten hier namens het gemeentebestuur te ge denken, met welk een liefde en ijver dokter Bernhardi steeds zijn werk heeft verricht. Het feit alleen, dat hij 1600 zuigelingen op de wereld hielp toont aan welk een plaats de overledene in de gemeente innam. Mede namens de ver. „Het Groene Kruis", „De Dorpsge meenschap" en het Demobilisatie-comité herdenkt hij met dankbaarheid de vele arbeid door de overledene verricht en de grote steun die hij aan velen gaf. Namens zijn huisvrienden zegt spreker een trouw, eerlijk en onbaatzuchtig vriend te moeten missen. Hij dankt God, dat hij dokter Bernhardi althans enige jaren mocht leren kennen. Thans een ledige plaats, die niet gemakkelijk ge vuld zal worden. Spreker bidt mevrouw Bernhardi en familie de troost en kracht toe met het vers: „Ga niet alleen door 't leven." Namens de Ned. Mij. tot Bevordering van de Geneeskunde sprak Dr. Susan- ten te Roosendaal. Hij merkte op, dat met dit verscheiden een der actiefste leden der vereniging is heengegaan, een man wiens grote gaven aller achting afdwong. Zijn capaciteiten hadden hem bekwaamd voor een veel hogere taak, maar zijn nederige en eenvoudige geest deden hem in zijn plattelandsgemeente blijven. Zijn grote humaniteit maakte hem allerwege zeer geacht, getuige de grote belangstelling. Tenslotte sprak Ds. F. J. Sinke na het lezen van 1 Cor. 13 over de, spanning tussen geloof en wetenschap. Spreker zei, dat deze wijkt, waar een zondig mensenkind leert, dat God in Christus als een verzoend Va der wil zijn voor wie tot Hem de toe vlucht neemt. Evenals bij Thorwald- sens' Christusbeeld zal alleen knielend het vriendelijk oog des Heeren worden gezien. Alleen het afkeren van de zonde en het toekeren tot God door het geloof in de Opgestane, kan kracht en troost schenken om verder te gaan. Dat bidt spreker de familie toe. Nadat Ds. Sinke het Onze Vader ge beden had, dankte de zoon van dokter Bernhardi voor de groote belangstelling en deelneming. De plechtigheid had vele dorpsgenoten ontroerd. Zijn nagedach tenis zal in veler hart van Stavenisse's bevolking blijven voortleven. NAAR DINTELOORD Zr. J. v. d. Hoeven, wijkzuster van de afd. „Het Groene Kruis" alhier heeft haar benoeming naar Dinteloord aange- DIAMANT Op 20 November a.s. hopen A. Bo- lier en E. Bolier-Kot het bijzondere feit te herdenken, dat zij voor 60 jaar in het huwelijk traden. Op dezelfde dag hopen hun kinderen L. J. Jansens en P. Jan- sens-Bolier hun vijf en twintig jarige huwelijksfeest te vieren. Nog meer ge denkwaardigheden in dezelfde week in dezelfde familie: 24 November a.s. zal een kleindochter van het diamanten bruidspaar in het huwelijk treden. De oudjes in het bijzonder gefeliciteerd. BURGERLIJKE STAND over October 1949. Geboren: gene. Gehuwd: gene Overleden: gene Bijf brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen en Schrale huid. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: gene. Vertrokken: Renetta T. van As naar Rotterdam. Machiel D. Guiljam naar Den Helder. VEILINGSBERICHTEN 15 Nov. Exportveiling. Peen II 16.40. Id. III 8.10. Afw. 5.50. Stek 3.50. Aan voer 65 ton. Uien: gewone 22.26. Bon ken 21.32. Drielingen 21.20. Picklers 20.40. Stek 8.Aanvoer 15 ton. 17 Nov.: Eig. I 6.26. Aanvoer 6 ton. Peen II 10.40. III 8.—. Stek 3.50. Aan voer 65 ton. Uien: Gewone 23.20. Bon ken 22.40. Drielingen 22.Picklers 20.20. Stek 7.30. Aanvoer 15 ton. VEILINGBERICHTEN Dinsdag 15 Nov.: Gewone uien 22.21 tot 22.23. Bonken 21.10. Drielingen 21.30. Picklers 20.51. 17 Nov.: Gewone uien 22.90. Bon ken 22.51. Drielingen 21.67. Picklers 20.97. Stek 7.51. 7 WONINGWETWONINGEN TE BOUWEN De firma P. de Raat-W. Everaars al hier was de laagste inschrijver voor de bouw van 7 woningwetwoningen te Nieuw-Vossemeer voor de som van f 84945.—. LEDENVERGADERING C.V.V. Vrijdagavond jl. kwam de afd. C.V.V. alhier in ledenvergadering bijeen in café Geuze. In zijn welkomstwoord be groette de voorzitter L. Quist inzonder heid het hoofdbestuurslid en de spre ker van deze avond dhr. v. d. Linde. Hij las een schrijven voor van het hoofdbestuur inzake de door haar te organiseren bedrijfsavonden. Bij vol doende deelname worden ze gratis ver- toondt behoudens event, zaalhuur. Sa menwerking met de afdeling St. Filips- land zal om verschillende reden geen doorgang kunnen vinden. Dit is wel jammer vindt men. Het bestuur heeft reeds verschillende voorbereidende werk zaamheden verricht voor een filmavond. Daarna sprak dhr. v. d. Linde over de loon- en prijspolitiek. Hij zei o.m. dat de staatsschuld voor de oorlog 4 milliard bedroeg en thans tot 260 mil liard is gestegen. Hij weet dit aan on oordeelkundige ambtenaren, die machi- neriën enz. kochten, waar men in Ne derland niets mee kon beginnen. Het was geldsmijterij. Thans leeft men een opgeschroefde welvaart. De sociale wet geving in Nederland is uitnemend bij andere landen vergeleken, aldus spre ker. Door de oorlog is de spaarzaam heid echter verdwenen. De armoede, ontstaan door de devaluatie zal geza menlijk gedragen moeten worden. In verband met de devaluatie is er een kleine onenigheid geweest met de Bel gische arbeiders in ons land. Met voor beelden toonde spreker aan dat de ar moede in beginsel reeds aanwezig is. De lonen blijven gelijk, de prijzen voor levensonderhoud gaan omhoog. De wijs heid van de vooraanstaande figuren in ons land laat niets te wensen over, aldus v. d. L., maar de kracht en be zieling is uit hun handelingen verdwe nen, omdat zij geen rekening houden met Schrift en Historie. We moeten ech te ook onze verantwoordelijkheid to nen. Pessimisme brengt ons niet verder bij ons doel. Nu Amerika de baas is leven we in een tijd van gezagsontwik- keling. Toekomst is er alleen door een terugkeer naar Woord en Historie. Na de pauze sprak dhr. v. d. Linde nog over een ter plaatse voordoend ge val inzake een grensgeval pensioenre geling. Hij deelde mede, dat Water schappen, D.U.W. en Heide Mij. hier nog niet bij inbegrepen waren. De Wa terschappen niet, omdat zij een semi- overheidsbedrijf zijn. Dit fonds werkt met terugwerkende kracht vanaf 1 Mei 1947. Als men altijd in de landbouw heeft gewerkt en dit door omstandighe den niet meer mogelijk is, is bijbetaling mogelijk. Alleen door het opgeven van principiële bezwaren wordt aan de werkgever vrijstelling gegeven. Mede werking is ten zeerste gewenst. Het is een levensbelang, aldus spreker. Op verzoek sloot dhr. v. d. Linde daarna de goed bezochte vergadering. IN DE ZEEUWSE COMPETITIE Daar de plaatselijke Damvereniging over zeer goede krachten beschikt, wat blijkt uit gespeelde partijen met andere verenigingen, is zij voornemens in de Zeeuwse Dambond te gaan spelen. Het vervoer brengt evenwel grote kosten met zich en de kas kan het niet dra gen, evenmin als de leden dit alles zelf kunnen bekostigen. Een paar vrienden verklaarden zich bereid met een lijst door de gemeente te gaan om voor dit doel steun en medewerking te vragen. Het is voor de jeugd een goede ontwik keling. GESLAAGD Bij het gehouden examen voor Land bouwwerktuigen te Utrecht slaagde de zer dagen onze dorpsgenoot C. Zuidweg. VERREGENDE WEDSTRIJDEN Veel sportnieuws is er deze week niet. De Zaterdagse buien laten zich de laat ste weken niet onbetuigd, ook al schijnt de zon op die dag dan altijd vroeg of laat. Toch ging er nog een enkele wed strijd door, andere werden afgebroken. Dit laatste was het geval bij de wed strijd Smerdiek-W.H.S. Op een eigenlijk onbespeelbaar veld werd bijna een half uur te laat begonnen. W.H.S. had de wind in de rug en daarom was het voor de Smerdiekse verdediging heus geen schande: dat ze het in de 30 minuten dat er gespeeld werd, zwaar te verduren kreeg. De wind zorgde voor onophou delijke W.H.S. aanvallen. 5 doelpunten werden gemaakt, Smerdiek kreeg een tegenpunt door Bil. Deze wedstrijd zal dus wel in z'n geheel worden overge speeld en dan is het zeker een moreel nadeel voor de gasten. Een 41 voor sprong is niet zo gemakkelijk ingehaald. Maar die goeie kans ging de neus van W.H.S. voorbij door de stortvloed, die na dat half uur tot aflassen noodzaakte. Tegengevallen is ons Tholense Boys, dat het tegen Chrislandia met 41 moest laten zitterp We kunnen ons goed in denken dat het daar ook onbespeelbaar was en dan is eigen terrein zeker een groot voordeel. Bovendien moesten er bij Tholen weer invallers aan te pas komen, zodat het juiste geheel ontbrak. Tenslotte, wanneer die Heiningers zich eenmaal in een voorsprong hebben vast gebeten, laten ze niet zo gemakkelijk meer los. Het is voor Tholen zeker een teleurstelling, temeer waar het begin zo goed was. Kogelvangers had op het terrein van Roosendaalse Boys minder last van de weersgesteldheid en speelde het tegen hun gastheer volledig klaar. Met 16 won Willemstad en plaatste zich daar door meteen boven aan de ranglijst. De stand is nu: Kring Tholen Afdeling A Kogelvangers 6 4 1 1 9 27—15 Vrederust 6 3 2 1 8 22—17 Smerdiek 5 3 1 1 7 17—13 W.H.S. 5 2 1 2 5 21—15 Tholense Boys 6 2 1 3 5 11—15 Chrislandia 5 2 0 3 4 16—14 Roos- Boys 7 0 2 5 2 7—32 AFDELING B De grootste verrassing leverde WHS 2 die de kopclub op eigen terrein: Tholense Boys 2 met 35 klopte. W.H.S. speelde met 10 man en had eerst wind tegen. Het was in korte tijd 20 voor Tholen. De ruststand was echter al 23 voor de gasten. Na de rust werd door W.H.S. nog tweemaal, door Tholen een keer gescoord. Het weer maakte ook de wedstrijden onaantrekke lijk. Overigens werd in deze afdeling Zater dag jl. niet gespeeld, daarom geven we volgend maal de stand. DE VERWACHTING Geen moeilijke taak denken we WHS toe om Zaterdag thuis van Chrislandia te winnen. Tholense Boys zal het har der te verduren krijgen, daar ze een der sterksten in de afdeling, nl. Vrede rust op bezoek krijgt. We achten laatstgenoemde tot de volle buit in staat. Hetzelfde zal het geval zijn voor Smerdiek, die een kijkje gaat nemen op het uitstekende veld van Roosendaalse Boys. Ze kunnen daar 2 punten tege moet zien. Smerdiek 2 is dit keer de thuisclub, als het Zaterdag tegen Smerdiek 3 gaat spelen. De winst spreekt vanzelf. Moei lijker zal dat voor Nw. Vossemeer zijn, dat Tholense Boys 2 op bezoek krijgt. De kopclub zal zich dit keer wel niet laten beetnemen. Aanvang der wedstrij den om 3 uur. COMPETITIESTAND Z.K.B. 2e klasse, waarin ook Eendracht van Tholen meespeelt. Tjoba 14 10 3 1 23 Scampolo 14 9 3 2 21 S.S.S. I 14 8 3 3 19 Olympia 13 6 3 4 15 Zeelandia 14 5 3 6 13 Eendracht 14 3 1 10 7 Swit II 13 2 2 9 6 V.K.V. 14 14 9 6 VERJAARDAGSGROETEN Sold. J. Quist, l.n. 27-11-17.226, veldpost Palembang vierde op 17 Nov. jl. zijn 22ste verjaardag. Ook langs deze weg nog hartelijk gefeliciteerd door je vader, moeder, broers, zusters en verloofde Paulina. Hopende op een spoedig weerziens. St. Filipsland, Nov. 1949.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2