k Kind Ije verkouden 1 8 v J O THOLEN OlID-VOSSEMEER ST. ANN ALAND POORTVLIET ST. MAARTENSDIJK STAVENISSE SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND SPORTHOEKJE ideaal, snel en zonder schokken. Zo is "bijv. in 1947 per K.L.M. een zending bloed in ijskast naar Batavia gezonden, waar men door gebrek aan bloedgevers voor de patiënten in het zieken huis bloed nodig had. Vele men sen zijn er door geholpen. De bewaarduur is echter nog te kort, 1530 dagen maximaal en dit geldt alleen voor de rode bloedlichaampjes; de witte bloed lichaampjes gaan na 5 dagen al te gronde. Zodra het bloed is afgetapt gaan de rode bloedli chaampjes langzaam achteruit en lossen tenslotte op, zodat een rode bloedkleurstof vrij komt. Wil men zich daarvan vrij ma ken, dan moet men de bloedli chaampjes verwijderen en alleen met het overblijvende bloedplas- ma verder werken. Het gebruik van bloedplasina alleen, voor de aanvulling van het te kort aan rondstromend bloed, is in vele gevallen mogelijk, als men maar bedenkt, dat men daarmede nooit een bloedarmoede kan be strijden; daarvoor zijn de rode bloedlichaampjes nodig. Onge veer 1/3 van de transfusies kan men met bloedplasma verrichten. Dit plasma kan men echter zeer lang bewaren en men behoeft bij de transfusie geen rekening te houden met de bloedgroep, daar de bloedlichaampjes ontbreken. Het is dus mogelijk een voorraad aan te leggen, vooral in gedroog de toestand kan het lang worden bewaard. Bloedplasma is een op lossing van voornamelijk eiwit ten in water en een onontbeerlijk geneesmiddel in handen van de tegenwoordige arts geworden. Voor de vervaardiging er van is er echter maar één grondstof en dat is: menselijk bloed. Voor de behoefte in Neder land zijn er 1000 flessen bloed per maand nodig. De weten schap gaat steeds verder. Ook de toepassing van bloed en bloed plasma ontwikkeld zich steeds meer; de mogelijkheden worden talrijker en de middelen deugd zamer tot het redden van men senlevens. Daaraan kunnen ge zonde inwoners van ons eiland meehelpen, door zich als donor op te geven bij de plaatselijke Rode Kruis-afdeling. Een mens lievende daad, een daad die men senlevens kan redden. Op de be kende adressen zal men gaarne alle verdere gewenste inlichtin gen verstrekken. VEILING THOLEN 4 Oct. Uien gew. 14.10. Kriel 14.00. Picklers 13,21. Aanvoer 70 ton. BEKENDMAKING Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat de termijn voor de betaling van wisselton (le halfjaar .1949) vuil nis- en closetbelasting, huur van grond, cijnzen en erfpachten en recognitiën over 1949 per 1 October 1949 is ver streken. De gemeente-ontvanger van Tholen. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Tho len maakt bekend, dat door hem is ont vangen een gerechtelijk schrijven van de Officier van Justitie bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gravenhage W.L. no. 217/1948 C.P., bestemd voor Her- bert Jan Geluk, geboren te Hamburg, 2 September 1923, kantoorbediende, wo nende Hoogstraat 98, alhier. Hij roept betrokkene op genoemd stuk voor 20 October a.s. ter Secretarie te komen afhalen. Tholen, 5 October 1949. De Burgemeester voornoemd. BURGERLIJKE STAND Geboren. Leendert, zoon van L. Deurloo en J. S. Istha, op 3 Oct. 1949. Jacoba Pieternella, dochter van P. Vis en J. Perestam, op 5 Oct. 1949. Dirkje, dochter van D. Pollie en P. P. v. d. Jagt, op 5 Oct. 1949. Overleden. Levina Johanna Hollestelle, oud 80 jr. HOOFDOPZICHTER De oud-Tholenaar, de heer A. Wil- lemse, thans controleur bij de Visserij- politie op de Zeeuwse Stromen is bij beschikking van de Minister van Fi nanciën bevorderd tot Hoofdopzichter bij deze dienst met standplaats Yerseke. EEN MUZIKALE AVOND Zoals in ons vorig nummer werd aangekondigd, bespeelde Zaterdag jl. de reizende beiaardier, de heer A. J. de Groot van Bergen op Zoom het klok kenspel van de fa. Eijsbouts-Lips te As ten. Tijdens het carillonspel werd door verkoop van programma's ruim f 28. bijeengebracht voor de plaatselijke Groene Kruisafdeling. Daarna speelde het Fanfarecorps „St. Cecilia" uit Halsteren, onder lei ding van haar tweede directeur, de heer A. Verswijveren op de Markt te Tho len. TERUG UIT INDONESIË Na een verblijf van 14 jaar in de tropen keerde Zondag dhr. Adr. v. Poe- pelen, te Oud-Vossemeer terug. Gedu rende 3J4 jaar verbleef dhr. van Poe- pelen in de Japanse gevangenkampen. Na een verloftijd van 4 maanden zal hij nog 2 jaar dienst in Indonesië moeten doen. Velen toonden Zondag hun medele ven door het uitsteken van de vlag. BURGERLIJKE STAND Geboren: 6 Sept.: Pieternella Jacoba Wilhel- mina, dochter van Pieter M. Potappel en Wilhelmina J. van Daalen. 6 Sept.: Adrie Jan, zoon van Vincent J. van Poortvliet en Lena W. Kwist. 6 Sept.: Marinus Dirk zoon van Ma- rinus D. Uyl en Cornelia C. Geuze. 14 Sept.: Catharina Elisabeth Maria, dochter van Johannes J. Quist en Catha rina van Overveld. 25 Sept.: Maria Cornelia, dochter van Jan Quist en Francina L. Stoutjesdijk. 29 Sept.: Josina Jacoba, dochter van Adriaan J. Geuze en Jannetje Berkheij. Gehuwd: 22 Sept. Anthonie Jacobus van Driel, 26 jaar, timmerman, te Oud-Vosse meer en Lutje Veldstra, 21 jaar, zonder beroep, te Wassenaar. 29 Sept.: Jan van der Vlies, 26 jaar, electricien, en Esther van Dijke, 22 jaar, zonder beroep, beiden te Oud-Vosse meer. Overleden: Geen. LOOP DER BEVOLKING over de maand September 1949. Ingekomen: Lutje Veldstra uit Wassenaar naar B 130. Petronella F. van den Nieuwenhuij- zen uit Steenbergen naar C 10. Vertrokken: Cornelia M. Sonke van A 42 naar Bergen op Zoom. Simon Smits van C 68 naar 's-Heer- Arendskerke. Catharina M. Hommel van B 224 naar Bergen op Zoom. Marinus K. de Wilde van B 8j naar St. Maartensdijk. Josias van der Eijk met gezin van B 15 naar Vlissingen. Catharina Robbe van B 18 naar Ber gen op Zoom. Jos. B. de Graaf van A 110 naar Rucphen. Marinus P. Lindhoudt van A 58 naar St. Filipsland. TERMIJNSTATION VAN HET K.N.M.I. Weinig lezers zal de betekenis van bovenstaande vier letters onbekend zijn: K.N.M.I. Wie leest of hoort de weers verwachting nooit van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut te De Bilt En wanneer men dat ge regeld bij houdt zal men moeten er kennen, dat de verwachting zelden wordt beschaamd. Er wordt dan ook zeer veel moeite gedaan. Behalve de vele eigen opme tingen, proeven en berekeningen heeft men internationale hulp bij de voor spelling van het weerbericht. Steeds uit gebreider worden die berekeningen, steeds overzichtelijker en uitvoeriger de statistieken over de weersgesteldheid in een afgelopen dag, maand, jaar. Van daar dat men thans iedere maand via de radio of de krant kan weten of men in die maand bijzondere hoge tempera turen had in vergelijking met vorige maanden, in vergelijking met dezelfde maand in vorig jaar, enz. Ook lucht vochtigheid, regenval, aantal uren zonne schijn, wind, enz. wordt li precies be- gend gemaakt. Het weerpraatje (ook voor land- en tuinbouw) en de weers verwachting zijn populair genoeg. Deze zomer gaf de Directeur van het K.N.M.I. te De Bilt tijdens een bezoek aan Zeeland de wens te kennen om ook in deze provincie nog een termijnstation te plaatsen, teneinde de verschillen met West-Brabant (Woensdrecht) te kunnen nagaan. Dit termijn-station is thans in onze gemeente geplaatst en wel op de tuinderij van dhr. D. Dormaar. Sinds 1 October verricht laatstge noemde waarnemingen voor het K.N.M.I. Een „termijnstation'' bestaat uit een op een paar meter van de grond staand kastje de hut waarin een tweetal meters - te vergelijken met grote ther mometers zijn geplaatst. De ene meter wijst de minimum- en maximum-tem peraturen aan, de andere is voor waar nemingen van de luchtvochtigheid. 3 maal per dag moet dhr. Dormaar deze opnemingen verrichten. De minimum- en maximumtemperaturen zijn zo af te lezen. Voor de luchtvochtigheid dient hij even wel 5 minuten te voren het onder aan de meter bevestigde balletje af te nemen, waardoor het in een soort zakje aanwezig vocht verdampt. Na opneming wordt het zakje weer vochtig gemaakt en gaat het balletje er overheen. Op de grond staat dan nog de regen- opmeter, bestaande uit een bovenbak, met een middellijn van ongeveer 20 cm. Hierin een gaatje waardoor het water in de onderbak loopt. Uit deze onderbak wordt de eventueel gevallen regenhoe- veelheid in een maatglas gedaan, waarop men de hoeveelheid kan aflezen. Tot 3 mm hoog op een tiende mm nauw keurig, verder tot 11 mm per halve mm. Dit termijnstation is het enige in Zee land (een twaalftal staan er in ons land) Vlissingen heeft een weerstation, dat de gegevens direct door geeft. Dat kunt U 's morgens om 8 uur na de nieuwsbe richten horen. Dhr. Dormaar moet behalve boven staande gegevens, ook de windrichting nog aangeven, alsmede ongeveer de windsnelheid per seconde. Eenmaal per maand wordt de staat van de 3 x per dag verrichte opnemingen naar de Bilt gestuurd waar de vergelijkingen worden gemaakt en de nodige gegevens er uit gehaald. Vanzelfsprekend werd hiervoor iemand gezocht, die daarvoor ambitie heeft. En dat heeft dhr. D. Dormaar, dat o.a. de uiteenzetting die hij ons gaf, bewees. BIGGENMARKT Zoals gewoonlijk werd de 1ste Zater dag in October de jaarlijkse biggenmarkt in deze gemeente gehouden. Dit jaar viel ze ook op de 1ste October. De aanvoer van biggen hoewel niet buitengewoon groot, was ruimschoots voldoende. Ja, het aanbod was heel wat groter dan de koopkracht. Toch was het dit jaar weer drukker dan gewoonlijk. De prijzen varieerden over het algemeen tussen de 30 en 60 gulden. Met het af en aan rijden van de bietenwagens was het Zaterdag jl. een drukte van belang op onze haven. DE SUIKERBIETENCAMPAGNE is dit jaar zeer vroeg begonnen. De oor zaak daarvoor valt niet moeilijk te raden. Door de te verwachten veel grotere aan voer moesten de fabrieken wel eerder gaan draaien en nog zal het aanmerkelijk later worden, eer de campagne is af gelopen. We vernemen bijv. dat Putters- hoek eerst 20 December de laatste leve ranties tegemoet ziet. Dat wordt dus een tijd bewaren op het land. De oogst is over het algemeen uitstekend. Zo wordt er alleen in deze gemeente al een paar millioen kg overschot geschat. In onze gemeente gaat het vervoer nog grotendeels via de goedkoopste weg: per schip. In andere gemeenten op ons eiland die door hun ligging beter en dichter bij de fabrieken liggen gaat het de laatste jaren per as. Toch neemt het ook hier toe. dat zij een sleutelbeen brak. Dr. Bern- hardi verleende de nodige hulp. „DE OPBOUW" De zegelverkoop voor de Stichting „De Opbouw" bracht f 40.op. ®Dan i 'ug, keel en borstje© inwrijven met DE OLIEPOMP Zaterdagnacht werd op de haven door de Kon. Shell een oliepomp ge plaatst, aangevraagd door dhr. A. Rijn berg. Voor de schippers betekent dit een groot gemak. Door het drukke sui- kerbietenvervoer overdag was het nood zakelijk, dat deze installatie 's nachts werd geplaatst. DE TWEEDE VLASOOGST Door het mooie en langdurige zomer weer zag de landbouwer J. Moerland alhier op zijn akker, waar deze zomer vlas had gestaan dit product door uit gevallen zaad voor de tweede maal opgroeien. Dit komt meer voor, maar zelden zoals nu het geval is, dat dit vlas ook zijn normale lengte ong. 85 cm weer krijgt. En er staat nog niet eens zo'n klein beetje. VEILINGBERICHTEN Dinsdag 4 Oct.: Gewone uien 13.51. Bonken 12.11. Drielingen 13.41. Picklers 13.49. Stek 3.60 per 100 kg. Aanvoer 75 ton. BURGERLIJKE STAND over de maand September 1949 Geboren: 7 Sept.: Marinus Martinus, zn. van G. Moerland en M. J. Moerland 15 Sept.: Jan, zn. van J. A. Jeroense en N. E. Rijnberg 19 Sept.: te Kapelle a.d. IJssel: Gerrit, zn. van J. Theunisse en A. Schram 21 Sept.: Jacob Pieter, zn. van J. Elen- baas en H. V/. Rijstenbil Gehuwd: 1 Sept.: Huibrecht de Jonge, 28 jr. en Aberdina M. Beeke, 27 jr. 1 Sept. Louwrens Vroegop, 28 jr. en Willemina J. Rijnberg, 28 jr. 8 Sept.: Cornelis Bazen, 28 jr. en Cornelia A. Goedegebuure, 20 jr. Overleden: 8 Sept.: Pieter Duijzer, 80 jr. weduw naar van Maatje Goedegebuure 9 Sept.: Pieternella Scherpenisse, 47 jr. echtgenote van A. Scherpenisse 14 Sept.: Johannis Adriaan Snoep, 59 jr, echtgenoot van N. Scherpenisse Ingekomen: Maria Polderman, geb. Butijn, van Krabbendijke Abraham Westdorp en gezin, van St. Maartensdijk Vertrokken: Marinus Quist, naar 's Gravenhage Alberdina M. de Jonge-geb. Beeke naar Beemster. Adriana C. de Jonge, naar Beemster Willemina J. Vroegop-geb. Rijnberg naar Bergen op Zoom Karei A. Franken, naar Vlissingen ZANGAVOND TE VREDERUST Woensdag 5 October werd door de plaatselijke Zangvereniging alhier een zanguitvoering gegeven in de kerk van „Vrederust". Ds. v. d. Berg sprak een hartelijk welkomstwoord en opende met gebed. Daarna zong het koor enige lie deren en declameerden enkele leden. In de pauze werd eenconsumptie aange boden. Voor personeel en patiënten was het een prettige avond, waarvoor Ds. v. d. Berg het Bestuur en leden van „Nieuw Leven" dan ook hartelijk dankte. EEN LELIJKE VAL Het dochtertje van P. de Rijke Mzn. kwam zodanig van de trap te vallen, BEZOEK HARMONIE K.N.A. Op Donderdag 13 October a.s. zullen in ons dorp twee dochters van de familie Nelisse in het huwelijk treden. Een der dochters gaat trouwen met de heer A. Ligt uit Bergen op Zoom, die werkend lid is van de harmonie „Kunst na Arbeid" te Bergen op Zoom. Bij gunstig weer zal deze muziek vereniging 's avond om 8 uur het bruids paar een serenade komen brengen aan hotel „De Gouden Leeuw" op de Markt. Van half 8 tot 8 uur zal de harmonie, welke 62 leden in uniform telt, een rond wandeling door ons dorp maken. Het spreekt wel vanzelf, dat dit bezoek door de inwoners van Sint Maartensdijk zeer op prijs wordt gesteld en ongetwijfelt veel belangstelling zal trekken. DE REIZENDE BEIAARD Zaterdagmiddag bespeelde de stads- beiaardier van Bergen op Zoom, de heer A. J. de Groot, op de Markt alhier de reizende klokken van de fa. Ees- bouts Lips te Asten. Dit carillon wordt in vele plaatsen in ons land bespeeld, om meer belangstelling te wekken voor de beiaard als concertinstrument. Een niet zeer talrijk publiek was aan wezig bij het concert, dat de kundige Bergen op Zoomse beiaardier verzorg de. Het bestond voor het grootste ge deelte uit vaderlandse liederen, welke zich uitstekend voor een klokkenspel lenen. Het spreekt vanzelf dat deze reizende beiaard niet de omvang heeft van de klokkenspelen in de torens. Om ver voer mogelijk te maken mocht dit klok kenspel niet zo groot zijn. Toch is de omvang drie octaven chromatisch. Vijf en dertig klokken hangen er in, waar van de grootste, de basklok 280 kg weegt en de kleinste 9 kg. De klokkenklanken wekten herinne- ringen op aan het oude carillon van St. Maartensdijk, dat hopenlijk straks weer in de gerestaureerde toren zal prijken. Naar we vernemen staat het thans zover met de restauratie van de kerktoren, dat nog deze maand een be groting wordt verwacht van de archi tect H. v. d. Kloot-Meijburg. Voor het herplaatsen van het carillon is contact opgenomen met de firma Eijsbouts-Lips. Het staat nog niet vast, dat het caril lon zonder meer in de toren kan wor den opgehangen. Er ontbreekt namelijk een klok, die tijdens de roof gebroken is. V oor vele inwoners zal het een grote vreugde zijn, als straks het oude carillon weer vrolijk zal klinken over huizen, straten en velden. Dit zal evenwel nog enige tijd duren, ook al omdat er nog overleg gepleegd meet v/orden met Monumentenzorg over eventuele subsidie. HET HOGELAND Woensdagavond 12 October zal in gebouw „Rehoboth de nieuwe Hoge- landse geluidsfilm worden gedraaid: „Was het zijn schuld alleen?" Ook zai nog worden vertoond de kleurenfilm van het Hogelandse werk met nog enige interessante journaalfilms van Nationale gebeurtenissen in 1948. DE AANVOER TE GROOT De aanvoer van suikerbieten voor de Centrale Suiker Maatschappij is mo menteel zo groot, dat de vrachtwagens net transport niet kunnen verwerken. De aanvoer van bieten is dan ook tot nader tijd stopgezet. GESLAAGD De heer J. Pleune Mzn. slaagde aan de Coupeurschool D.K.I. te Doetin- chem voor het diploma Coupeur. VEILINGBERICHTEN 4 Oct.: Eigenh. I 6.82. Kriel 3.30. Aanvoer 15 ton. Dubb. Bonen 21—31 Feren 10—20. Appelen 20. Alles per 100 kg. 6 Oct.: nigenh. gew. 7. Aanvoer 10 ton. Dubb. Bonen 20—25. Peren 10. Exportveiling uien, gew. 14.10. Bonken 11. Drielingen 14.06. Picklers 11.30. Stek 3.40. Aanvoer 50 ton. Peen»II en III 7.50. Aanvoer 13 ton. Alles per 100 kg. BURGERLIJKE STAND over de maand September 1949 Geboren: Willemina Johanna, dochter van A. H. Heijboer en H. B. I. Steketee. Ondertrouwd: P. N. Westdorp 28 jaar en L. Fluijt 25 jaar. L. W. de Rijke 35 jaar en C. C. van IJsseldijk 25 jaar. A. A. Ligt 22 jaar en M. J. Nelisse 19 jaar. J. van Mourik 33 jaar en N. L. Ne lisse 25 jaar. Getrouwd: A. M. van Schilt 32 jaar en J. van der Werf 21 jaar. K. de Vries 29 jaar en H. op den Brouw 23 jaar. L. W. de Rijke 35 jaar en C. C. van IJsseldijk 25 jaar Overleden' A. Janse 88 jaar, weduwe van D. v. d. Ree. VEROORDEELD Wegens zedendelict werd H. S. ter zitting van de Arrondissementsrecht bank te Middelburg veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. BURGERLIJKE STAND over de maand September 1949 Geboorten: Martinus Abraham, zoon van Abra ham van t Hof en van Martina Franke. Leendert Kornelis, zoon van Kornelis Leendert Boer en Leentje Markus. Engelina Jacoba Christoffelina, doch ter van Jacob Marinus Oudesluijs en Maria Anthonia Pleune. Marijke Lena, dochter van Hermanus Marinus Uijl en van Paulina Uijl. Pieter Frans, (geboren te Bergen op Zoom) zoon van Jacobus de Rijke en van Janna Jacoba van Tiggele. Huwelijken: Jacob de Groen oud 28 jaar en Maria Bevelander oud 24 jaar. Overlijden: Janna Hendrika Paulusse oud 5 jaar, dochter van Pieter Machiel Paulusse en van Adriana Cornelia Jasperse. Adriaan Jansen oud 61 jaar, echtge noot van Elizabeth Jacoba van Dijke. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen Personen: Geen. Vertrokken personen: Adriaan W. Hage naar Scherpenisse. OPENING ZUIVELZAAK In tegenwoordigheid van het gemeen tebestuur opende Zaterdag jl. dhr. M. Verwijs zijn modern ingerichte zuivel- zaak in de Voorstraat. Het geheel ziet er keurig uit. Met een grote 4-deurs koelkast, een snijmachine enz. is het van moderne gemakken voorzien. Van verschillende verenigingen en particu lieren waren bloemen aanwezig. Burge meester de Jonge opende dit bedrijf en feliciteerde dhr. Verwijs met deze mooie zaak, welke als eerste in deze gemeente een stap in de goede richting is. Hij hoopte dat de zaak geeft, wat men er van verwacht en feliciteerde ook de architect en aannemers met het tot stand gebrachte werk. Namens de vereniging Zuivelbedrijf sprak dhr. Smalheer, directeur van de fabriek uit Nieuwerkerke, die zijn ge lukwensen bij die van vorige spreker voegde en merkte op, dat met zo'n koel kast bederf van de zuivelproducten niet meer mogelijk is. Hij hoopt ook dat de ondernemingslust beloond mag worden. Dhr. Boone van de Vakgroep zegt dat de Middenstand nog wel wat aandurft, gezien deze zaak, die een voorbeeld in Zeeland genoemd kan worden. Derge lijke zaken zijn er nog heel weinig in deze provincie, terwijl ze op het platte land vrijwel geheel ontbreken. Deze zaak, goed ingericht, en rijk gesorteerd houdt een belofte in. Hij hoopt op suc ces en feliciteert alle belanghebbenden. Namens de Middenstandsvereniging sprak nog dhr. W. van Dommelen die de eigenaar in overweging geeft steeds het beste aan zijn klanten voor te zet ten. Dhr. Verwijs dankt de verschillende sprekers voor hun aangename woorden en felicitaties en hoopt dat ze in ver vulling mogen gaan. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Johan Adriaan, zoon van J. van Ree- kum en M. S. van Dijke. Johannes, zoon van L. T, Quist en L. Nelisse. Willemina, dochter van M. J. Zwage- makers en G. J. van Elsacker. Leen Willem, zoon van A. Kosten en W. D. Geense. Huwelijken: L. Kempeneers, 25 jaar en C. A. Neele 25 jaar. D. van Strien 33 jaar en D. Wesdorp 24 jaar. J. M. Ligtendag 25 jaar en S. E. v. Dijke 25 jaar. Overlijden: Geene. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen personen: K. van den Berg, gek. van Amers foort. M. P. Lindhout, gek. van Oud-Vos semeer. C. Noorthoek, gek. van Leiden. Vertrokken personen: Geene. DE VOETBALCOMPETITIE Vrederust Tholense Boys: 31 Onze verwachting voor deze uitslag is gegrond gebleken. Vrederust heeft de eerste puntjes binnen. Een niet dave rende, maar wel overtuigde overwinning werd op Tholense Boys behaald. De eerste aanval van deze wedstrijd kwam van Tholen en leverde al direct een hoekschop op. Dan neemt Vrederust evenwel het initiatief over en uit een aanval van rechts weet Haverhoek te scoren: 10. Kort hierop is het Ver gouwe die, hoewel heel de wedstrijd streng bewaakt door Jansen, zich vrij weet te maken en uit moeilijke positie nummer twee er inschiet. Nog voor de rust gaat de derde goal, weer van Haver hoek. Na de pauze komt Tholen met een gewijzigde opstelling goed op dreef. Maar kans om te doelpunten wordt hoe genaamd niet geboden. En het loopt hen niet mee, als ook de lat voor „Vrede rust" nog redding brengt. Kort voor het eind weet de linksbuiten de eer te red den: 31. Jammer was, dat de bekende Vrederustspeler Anth. Hoogesteker, die sinds kort weer meespeelt na een lange- rustperiode, weer door zijn knie zakte, zodat van verder meespelen in deze competitie wel geen sprake meer zal zijn. WHS Smerdiek: 1—3 Ondanks de royale kans, liet WHS

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2