THOLEN $>UD~VOSSEMEER ST, ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST* FILIPSLAND INDISCH HOEKJE SPORTHOEKJE BONNENLIJ ST PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS urgent. Waren we 2 jaar geleden, aldus de voorzitter, 16 woningen toegewezen, later is deze toewijzing weer ingetrok ken. Dit willen de ingezetenen schijn baar niet begrijpen. Thans zullen er door 4 particulieren een woning wor den gebouwd. Vervolgens richtte de voorzitter zich in dit openingswoord nog in het bijzonder tot de 2 nieuwe raadsleden, de heren L. J. van Nieuwen- huijzen en Goudswaard. Hij hoopte op een goede samenwerking en dat Gods zegen op aller werk mocht rusten, waar mee hij na de noodzakelijke plechtig heid de nieuwe Raad geïnstalleerd ver klaart. De wethouders. Bij de eerste stemming verkreeg dhr. L. J. van Nieuwenhuijzen 5 stemmen, C. Stormezand 2, terwijl de tweede stem ming uitwijst, dat P. Mol en C. Storme zand 2 stemmen verkreeg. De heren van Nieuwenhuijzen en Mol zijn dus als wethouders benoemd. Beiden aan vaarden die benoeming. De voorzitter merkt op, dat deze uit slag voor de heer Stormezand niet mee valt en dankt hem voor alles wat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Hij feliciteert de nieuwe wet houders en hoopt op goede samenwer king. Dhr. van Nieuwenhuijzen dankt de voorzitter voor de felicitaties en zegt dat dit voor hem een zeer gewichtige dag is, nu hij opnieuw zijn intrede in de Raad doet. Het is er thans niet ge makkelijker op geworden. Voor 1940 was het bijv. minder moeilijk de begroting sluitend te maken. Thans is men ook aan meer voorschriften gebonden. Met het onderwijs is het evenmin ge makkelijker. De Christelijke School vraagt offers doch als het onderwijs goed is en aan zijn doel beantwoord, moeten wij zorgen voor de middelen, ook al ben ik er principieel tegen, aldus spreker. De woningbouw zal eveneens onze bijzondere aandacht moeten hebben. Ve len zijn slecht of te klein behuisd. Door de toenemende landbouwmechanisatie zal de werkloosheid toenemen. Ook dit zal onze aandacht vragen. Spreker juicht toe, dat de Regering alles doet voor emigratie, doch zag graag dat onze jonge mensen in de N. O. Polder en de Wieringermeer werk trachten te krijgen wat nog wel zou lukken. De gemeente zou daarmee gebaat zijn. Spreker zegt verder dat het voor hem een moeilijke dag is als hij terugdenkt. In 1944 zijn hier voor mij de deuren gesloten, aldus dhr. v. N., wat mij zeer griefde, 's Avonds kwam toen nog iemand zeg gen overdag durfde hij blijkbaar niet dat ik huisarrest had, later werd dit verzacht met bewegingsvrijheid op mijn bedrijf. Toch bleef die beperkt en ik kon mijn werk aan de fabriek te Roo sendaal niet verrichten, evenmin als mijn ouders bezoeken. Later werd ik zelfs naar Roosendaal verbannen. Dit was niet het werk van het Geallieerd bestuur, doch van 2 gemeente-ambte naren op wie ik steeds vertrouwd had en mee samenwerkte. In Juli 1945 mocht ik hier terugkeren, waarna ik alles in het werk stelde mijn zaak voor het tribunaal te krijgen. Dit lukte mij en daar werd mij meegedeeld, dat ik geen wnd. burgemeester had mogen zijn, wat volgens hen een grote fout was. Verder waren er 2 klachten van vorenbedoelde ambtenaren, t.w.: dat ik zonder meer gezegd zou hebben: steek de dijk maar door, terwijl ik alles deed dat te voor komen. Ook zou ik v. d. Weele te St. Annaland telefonisch hebben gesproken. Na 4 tribunaal-zittingen volgde vrij spraak met de mededeling, dat ik in alles het gem. belang had gediend. Voorzitter, aldus v. N., hier is ook een tribunaal geweest, in deze zaal waar meineeden door mijn tegenstanders zijn afgelegd. Dit was geen rechtspraak, doch de bevolking was toen en later, zoals gebleken is, niet tegen mij. Ook hebben de ambtenaren mij er in laten lopen door het tekenen van stukken en proces-verbaal, doch Geuze is niet door mij voor die stroperij in een kamp geko- - men, doch door een politie-instantie. Ik moest er in. Nieuwenhuijzen moest val len en voor goed. Ik kreeg bij een nieu we veroordeling voor bovenstaande en een aanklacht van wijlen dokter de Groot, als zou door mijn toedoen het .Groene Kruis' door de N.V.D. voor f 3000.zijn opgelicht, terwijl ik alle moeite deed materiaal te kopen wat mislukte, ontzetting rechten en f 10.000 boete. Het stak de tegenstanders ook, dat ik steeds met een auto mocht rij den, doch dat was toegestaan omdat ik 25 mill. kg. bieten overal kocht voor een zuiver Hollandse instantie. Dit alles is mij onschuldig aangedaan door de November-helden. Mijn beschuldigingen toonde ik aan de burgemeesters van omliggende ge meenten, die het niet begrepen, omdat zij niet anders handelden. M. de Voor zitter, dit alles is achter de rug. Ik hoop dit ambt weer waardig te bekleden, zo besluit de nieuwe wethouder zijn relaas. De voorzitter dankt hem en zegt dat hij destijds niet in deze gemeente was en hierin neutraal zal blijven. Hij ad viseert hem evenwel te vergeten en el kander in liefde te dienen. Dhr. Stormezand feliciteert de geko zen wethouders evenals de andere raadsleden. Dhr. Goudswaard dankt de voorzitter voor de gesproken woorden. Spreker hoopt dat allen in gezondheid deze pe riode mogen volbrengen, beseffende dat de een meer capaciteiten heeft dan de andere. Hij dankt de collega's raads leden en het gem. personeel, hoopt op een onderlinge goede verstandhouding en dat men bovenal de blik naar Hem mocht richten, die allen leidt. Ook dhr. Mol dankt en dringt aan op samenwerking, inzonderheid wat de Volkshuisvesting aangaat en de werk loosheid. Deze spreker vraagt of het juist is wat hij bij geruchte vernam, dat er 6 woningen extra zijn toegewezen. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr. Quist deelt mede dat er te A. J. Polder waarschijnlijk naar de N. O. zullen gaan. Een ingekomen dankbetuiging van het Koninklijk Huis wordt aan de leden voorgelezen. De bevolking wordt daarin dank gebracht voor de gelukwensen bij de koperen bruiloft. De Ver. „Veilig Verkeer" vraagt op de begroting 1950 een bedrag te plaat sen voor een bijdrage. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de Minister voor Wederopbouw, enz. wordt aangehouden. Bij de rondvraag informeert dhr. Ver wijs naar de uitkering der steun van vorige week. Waarom sloft dat altijd zo. Spr. ligt een geval toe van iemand, die maanden op de uitkering heeft moe ten wachten. De voorzitter begrijpt de mensen niet. Veel is er verdiend met de uienpluk, enz. en zo klaar, direct om steun. Spreker zegt dat men ver plicht is de werklozen een wachtweek te laten doormaken. Dhr. Mol is het daarmee helemaal niet eens. De mensen hebben het in de winter en de voor jaarsperiode vaak zeer moeilijk. Geen enkele werkman verdient geregeld f 40.;per week, wat gezien de steeds stijgende loonstandaard (sinds vorig jaar Sy2 veel te weinig is. Dat maken de enkele weken van uienplukken niet goed. Spreker dringt er op aan de men sen zo spoedig mogelijk uit te keren. De voorzitter antwoordt dat minder dan f 40.inderdaad voor een gezin niet veel is. Dhr. v. Nieuwenhuijzen vraagt wie de steun tegenwoordig betaalt. „Het Rijk wordt geantwoord. Dhr. Verwijs vraagt palen te zetten naast de trap aan de Oostdijk, daar de jeugd de dijk afrijdt, de Emmastraat in. Dat is levensgevaarlijk. Daarin zal worden voorzien. Dhr. Mol vraagt of de riolering bij A. Verwijs al door dhr. Blaas is na gezien. De bewoners hebben nog steeds klachten. De voorzitter zegt, dat nu Verwijs de woning kocht er spoedig werk van gemaakt kan worden. Dhr. Mol vestigt de aandacht op het straatje naast en achter het Stoofhof. De afwatering deugt niet. Dit kan zon der kosten in orde komen. Ook dit zal worden bekeken. Daarna sluiting. FEESTELIJKHEDEN (Slot) In vorig nummer gaven we reeds een gedeeltelijk verslag van de officiële Raadsvergadering, die ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van Bur gemeester Van der Hoeven Vrijdag 2 September werd gehouden. Nadat weth. van de Berge en de gemeente-secretaris V. Laban het woord hadden gevoerd dankte de burgemeester voor de gehou den toespraken. Spreker merkte op ge troffen te zijn door de woorden van beide vorige sprekers en wees er op dat het niet alleen zijn verdienste is, wat door hen naar voren werd gebracht, maar dat God hem die 25 jaar de kracht gaf om in het belang der gemeente te mogen werken, een gemeente, die hem in deze periode lief is geworden. Een bijzonder dankwoord richt hij tot de Raad voor de prettige samenwerking en de toewijding, die zijn taak verlichtten. Hij hoopt dat deze samenwerking bij voortduur bestendigd zal blijven in het belang van Tholen. Zeer erkentelijk is hij voor de hem en zijn gezin aangebo den cadeaux. Daarop volgde sluiting van de openbare raadsvergadering. Achtereenvolgens werd de jubilerende burgemeester en zijn gezin nog toege sproken door burgemeester L. A. Ver burg, namens de vereniging van B., S. O. van het eiland Tholen, de heer M. C. van der Stel namens de Thoolse burgerij, de heer Coenen uit Middelburg namens de afd. Zeeland van de Ver. van Ned. Gemeenten, Mr. van Heuven namens het destructiebedrijf, burgemees ter van den Berg van Bruinisse als collega en als medebestuurslid van de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen, en de heer Bil, oud-gemeente-veldwachter. Allen getuigden van hun bewondering voor de activiteit van de heer Van der Hoeven, ieder op het terrein waarmee men met hem in aanraking kwam en wensten hem en zijn gezin geluk met dit jubileum. Onder leiding van Mej. van der Stel werd toen voor het stadhuis door de schoolkinderen een zanghulde gebracht, die door het gezin Van der Hoeven op de pui van het stadhuis werd aange hoord. Vele inwoners maakten daarop ge bruik van de gelegenheid hun burge meester en familie te feliciteren. In de hal stonden talrijke bloemstukken, de jubilaris aangeboden, opgesteld. Het verdere van de dag werden volks spelen gehouden, terwijl er 's avonds bij zondere belangstelling was voor het prachtig concert, dat door de uitsteken de Harmonie-vereniging uit Bergen op Zoom, „Kolpings Zonen" werd gebo den. Een muzikaal besluit van de fees telijke dag. Hier laten we de uitslagen nog volgen van de volksspelen: Eerst nog van de versierde fietsèn, autopeds, enz.: 1. Henk Bal met een zwaan, 2. Sarie Sakko, 3. Kees Geilings, 4. M. Bal. Allen 25 punten. 5. Janny Schot en 6. M. La beur beide 24 punten. Spruitlopen: 1. M. van Zanten, 2. J. Moeliker, 3. N. Bout. Kussengevecht dames: 1. C. van Zan ten, 2. C. Engelvaart. Heren: 1. L. van Zanten, 2. J. de Klooi. Tonnetje varen: 1. A. van Splunter, 2. M. van Zanten, 3. J. van Zanten. Zwemmen: meisjes: 1. J. van Zanten, 2. C. Engelvaart, 3. C. Baaij. Dames: 1. P. van Zanten, 2. N. Bout, 3. G. v. Zanten. Jongens: 1. A. van Splunter, 2. S. de Korte, 3. J. Bos. Heren: 1. L. Engelvaart, 2. A. van Elsacker, 3. C. v. Stee. Behendigheidswedstrijden op fietsen: 1. Mej. M. van Zanten, 2. C. Gebraad, 3. M. Meerman, 4. A. C. de Kok. Op motoren: 1. J. Blaas, 2. J. Beuke laar, 3. J. Bos. 4. P. Overbeeke. De korfbalwedstrijd tussen Tholen en „Kik" uit Steenbergen werd door Tholen met 51 gewonnen. DRAAGT ELKANDERS LASTEN" Zaterdag 10 September a.s. wordt in deze gemeente een collecte gehouden voor het Fonds tot bestrijding van de tuberculose, uitgaande van het Chr. Nat. Vakverbond en ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten". Het is goed te weten, dat er bijna 6400 patiënten in de periode van 19191940 door deze instantie zijn ge holpen. Door de Duitsers werd dit fonds geliquideerd, zodat men in 1945 van de grond af moest beginnen. In 1948 werd reeds weer f 180.000 bijeengebracht, maar de ontstellende toename der t.b.c. leidde er toe, dat in dat zelfde jaar f 353.000 moest worden uitgekeerd. Sinds de oprichting zijn thans al ruim 10.000 patiënten geholpen. Hulp aan „Draagt Elkanders Lasten" is een volkszaak. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. i'" OPENINGSVERGADERING KLEUTERSCHOOL Naar verluidt bestaat het voornemen op Donderdag 15 Sept. de openings vergadering te houden van de algemeen Chr. Kleuterschool alhier, opdat de school Maandag 19 September d.a.v. zal kunnen beginnen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der Ge meente St. Annaland maken bekend dat op Woensdag 14 September 1949, des avonds 7 uur op het Gemeente-terrein langs de dwarsdijk van de Suzanna- polder in vier percelen zal worden ver kocht een partij straatmest. St. Annaland, 8 September 1949. Burgemeester en Wethouders voorn. WEDVLUCHT VOOR JONGE DUIVEN vanuit St. Kat Waver. Afstand 65 km. F. J. Hage 1 2 5; J. van 't Hof 3; G. de Bruin 4; Oude duiven: W. v. d. Male 1 2; F. J. Hage 3. EEN WARE SLACHTING In de nacht van Zondag op Maandag hebben een of meer honden een ware slachting onder koijnen in de Tienhoven aangericht. Tot hun ontsteltenis zagen een 3-tal gezinnen de andere morgen hoe de konijnenhokken waren stuk ge trokken en de daarin zittende konijnen gedood. Bij de Gebr. Vroegop waren het er 26, bij de heer M. Gunter 7 en bij L. van 't Hof 2. In totaal lagen er dus 35 konijnen dood. Begrijpelijk was de verontwaardiging bij deze eigenaren groot. De politie stelde een onderzoek in en naar in de openbare raadsvergade ring werd medegedeeld, werd de vol gende nacht patrouille gelopen met dhr. A. van Vossen. Zover ons bekend heeft dit echter nog geen resultaat opgeleverd. Reeds eerder is door de burgemeester gewaarschuwd de honden 's nachts bin nen te houden, in elk geval niet los te laten lopen. Het is dan ook te verwach ten dat bij overtreding van het bepaalde in de politieverordening de hiervoor geldende strengste straf zal volgen. Ook tegenover de andere inwoners is men verplicht geen onaangenaamheden te ver oorzaken, al is het dan ook door middel van loslopende honden. TERUGKEER Er was vreugde ten huize van de fam. C. Stols, toen Woensdag hun zoon en broer Laurens uit Indonesië terug keerde. Hij maakte de overtocht, zoals we reeds eerder meldden met de „Johan van Oldenbarneveldt". Verschillende buurtbewoners gaven openlijk blijk van medeleven door het uithangen van de vlag. Welkom thuis VEILINGBERICHTEN Maandag 5 Sept.: Gele Eig. 6.016.22 Blauwe 6.376.56; Bintje 6036.23 Aanvoer met Scherpenisse 90 ton. Dinsdag 6 Sept.: Gele Eig. 6.146.21; Blauwe 6.406.53; Bintje 6.076.19. Uien 12 cent per kg. (40 ton). Woensdag 7 Sept., Gele Eig. 6.13 6.27; Blauwe 6.50—6.80; Bintje 6.18. BURGERLIJKE STAND over Augustus 1949 Geboren: 3 Aug. Martina Huberdina, dü. van M. Oosdijk en W. de Vos. Loop der bevolking Vertrokken: C. G. v. d. Berg en gezin naar R'dam J. J. Ridderhof naar St. Annaland. J. J. Kik, naar Amsterdam. Ingekomen: D. Slager-Kleppe van Scherpenisse. TWEE VOLONTAIRS Ter gemeentesecretarie alhier zijn met ingang van 12 Sept. a.s. als volontair benoemd de heren L. Hage Izn. en C. Heijboer Jzn. MET VREUGDE BEGROET Door het Bestuur van de afdeling „Het Groene Kruis" alhier is Mej. J. van der Hoeven uit Waalwijk benoemd als wijkverpleegster voor deze gemeente. Begrijpelijk wordt deze aanstelling met vreugde begroet. WEDVLUCHT VAN ST. KAT WEVER Gelost 1.15 uur. Aankomst 1ste duif 2.16.35. Llitslag: H. v. Eenennaam 1; J. Vermaas 2; D. Dorst 3 8 12; Jo Moer land 4; Abr. Geluk 5; H. Neele 6 7 9; M. Potappel Lzn. 10; C. Stoel 11 14; M. Oosdijk 13; Gebr. van 't Veer 15. EEN PAKKET Dezer dagen werd aan de leerlingen der O.L. School alhier een pakketje ter hand gesteld door het Ned. Roode Kruis, afkomstig van het Amerikaanse Jeugd- Roode Kruis. Aan de uitgelaten stemming was te merken, dat ze dit bijzonder op prijs stelden. De inhoud was inderdaad de moeite waard en een woord van hartelijke dank aan de gevers is dan ook zeker op zijn plaats. BENOEMING Mej. M. v. d. Berg, onderwijzeres der O.L. School alhier, werd dezer dagen in gelijke functie benoemd te Winters wijk. VEILING 5 Sept.: Eig. I 6.10; Idem II 5.465.88; Bintjes I 5.90; id. II 5.00—5.70; id. Bonken 7.007.20; Kriel 3.30. Bonen 30.Aanvoer 25.000 kg. 6 Sept.: Eig. I 6.10—6.20; Id. II 5.94; ld, afw. 5.Bintje I 5.90; Bintje afw. 5.10; Bonken 7.40; Koopm. blauwe 6.30 —6.60; Kriel 3.10. Bonen 21.00—25.00. Appelen 10.0014.50. Alles per 100 kg. Aanvoer aard. 35 ton. 7 Sept.: Eig. I 6.02—6.10; Id. II 5.84; Bonken 5.Bintje II 5.74; Bonken 6.40; Koopm. blauwe 6.60; Kriel 3.10. Bonen 30.0032.00. Aanvoer 30 ton. VEILINGSBERICHTEN Maandag 6 Sept.: Gele Eig. 5.865.99 Blauwe 6.336.41; Bintje 5.59. Dinsdag 7 Sept.: Gele Eig. 6.006.10; Blauwe 6.416.57. 25 JAAR KUNST NAAR KRACHT Zaterdag 10 Sept. a.s. wordt ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der Muziekvereniging „Kunst naar Kracht" alhier een festival gehouden op het ter rein van de heer Mosselman. Hieraan werken mee de muziekvereniging „Met Vereende Krachten" te St. Maartensdijk, „Oefening Baart Kunst" te Stavenisse, „Kunst na Arbeid" uit Ellemeet, „Acce lerando" te St. Annaland, „Concordia" uit Tholen, het Oud-Vossemeerse mu ziekgezelschap en „Concordia" uit St. Filipsland. Vanzelfsprekend is „Kunst naar Kracht' gastheer. Om 11 uur vm. zullen de besturen der verenigingen in de raadszaal van het gemeentehuis worden ontvangen. Omj 11.30 uur wordt een muzikale rondgang gemaakt met als besluit de ensemblemars „Mont la Ville" onder leiding van de directeur van Poortvliets Muziekkorps dhr. A. C. Heijboer. Behalve het tweetal nummers dat iedere vereniging ten gehore zal brengen, wordt van 7 tot 8 uur een concert door „Kunst naar Kracht" ge geven en van 8 tot 9.30 uur door „Con cordia" te St. Filipsland. Laatstgenoemde vereniging behaalde onlangs de tweede prijs in de afd. uitmuntendheid. ZETELVERDELING In de na de Raadsvergadering ge houden Wethoudersvergadering werd dhr. L. J. van Nieuwenhuijzen tot loco burgemeester benoemd en dhr. P. Mol als 2e wethouder. ARM GEBROKEN Het dochtertje van D. Verkerke, dat spelende van een betonnen muurtje werd afgeduwd, kwam zo ongelukkig te val len dat zij een arm brak en nog enkele andere verwondingen opliep. Dokter Menger achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. SLECHT BEHUISD Door 29 ingezetenen, allen woning zoekenden of slecht behuisden is aan de Minister van wederopbouw een adres gericht over de slechte en onvoldoende woningruimte in de gemeente. Adres santen tonen daarin aan dat er verschil lende één-kamer woningen zijn, waarin gezinnen van 8 tot 12 personen huizen. Een door de Minister ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat dit juist is, dat de woningtoestanden in de ge meente onvoldoende zijn, Aan de be trokken Hoofdingenieur Directeur is op dracht gegeven zich met het gemeente bestuur in verbinding te stellen. VERJAARDAGSGROETEN Dpi. sold. D. F. Bentschap-Knook, l.n. 270914175. Ost Cie 5-3 R.I. Mort. Pel. Veldp. Tandjong Karang-Sumatra. Geliefde Frans: Hartelijk gefeliciteerd met je 22ste verjaardag op 14 Sept. a.s. door je vader, moeder, Dies, Jo, Dina en Jan, neefjes en nichtjes en je meisje Hennie. Hopend op een spoedig weer ziens. St. Maartensdijk, Sept. 1949. J. W. E. Blaas, Marn. Ill Z.M. Stbk nr. 49628, U.K.G. Vinmatpel, Soera- baja, hoopt op 18 Sept. zijn geboorte dag te herdenken. Hij wordt gefeliciteerd door Moeder, Zuster, Broeders en ver der familie. Hopende op een spoedig weerziens. a.s. Zaterdag zal WHS twee elftallen van St. Maartensdijk ontvangen. Het tweede speelt om 3.30 uur, de eerste elftallen ontmoeten elkaar om half zes. Beide wedstrijden zijn vriendschappelijk. De laatste wedstrijd heeft echter een bijzonder vriendschappelijk karakter, daar hiervoor een lauwerkrans beschik- baair is gesteld door de ex WHSer W\ Keur, die met zijn echtgenote enige maanden geleden naar Canada emigreer de. Waar zijn vrouw van St. Maartens dijk afkomstig is, besloot dhr. Keur ge noemde clubs om deze prijs te laten spelen. In de lauwerkrans staat gegra veerd „Als afscheid van WHS" met de namen van de gevers. Aan beide kanten is liefhebberij voor deze prijs, terwijl er thans reeds van de zijde der sup porters even grote belangstelling voor is wie de winnaar zal worden. Men ver wacht bij goed weer dan ook een talrijk publiek. voor het tijdvak van 1124 September 1949 Elk der bonnen geeft recht op het kopen van Voedingsmiddelenkaarten 909 301 Vlees (A,B,D) 100 gram vlees 302 Vlees (A, B) 300 gram vlees 303 Vlees (D) 100 gram vlees 306 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 312 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 307 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 314 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters achter de bonnummers ge ven de kaarten aan, waarop de betref fende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZD, ZE, MD, MF, MH 909 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter Z. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 September a.s. worden ge bruikt. De bonnen 285, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 295, 296, 297, 298 en 299 Algemeen der bonkaarten voor voe dingsmiddelen kunnen worden vernie tigd. Zondag 11 September IHOLjLJN Ned. Herv. Gemeent» 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 3 uur A. Kooreman Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. Hoekstra uit Rot terdam Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk 10 en 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen. 2.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds. R. C. v. Putten 2.30 uur Ds. R. C. v. Putten Bed. H. Doop In beide diensten collecte Dooven- installatie Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Allart uit Baarn Chr. Gereformeerde Kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur Ds. W. v. Griethuysen Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds. Korevaar te Rotterdam Bed. H. Doop 6 uur Ds. Korevaar Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente vm. Ds. de Bres nm. Ds. de Bres H. Doop Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7.30 uur Ds. Boerlijst te Goes SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds. Kooreman 2.30 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur leesdienst nm. Ds. v. d. Wiel Bed. H. Doop Gereformeerde Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Bouman uit Leiden Bed. H. Avondmaal Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Gereformeerde Gemeente 3 x leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. de Reuver van Terneuzen - Oogstpreek ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen THOLEN Bij de Geref. Gem. alhier is beroepen Ds. Aangeenbrug uit Dordrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 3