THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND U heeft dit ook moeten ondervinden als U terugziet op deze afgelopen 25 jaren van Uw Burgemeesterschap. Er is in die jaren veel veranderd en verbeterd. Het zou teveel vergen, wanneer een uit gebreid overzicht zou worden ontvouwd van al Uw wedervaren gedurende deze afgelopen 25 jaren, een kwart eeuw, dat U lief en leed deelde met de bevolking dezer gemeente. Het zij mij vergund te volstaan met de meest belangrijke. Toen U nauwelijks 25 jaren door Hare Majesteit de Koningin werd be noemd tot Burgemeester onzer gemeente verstreek geen Raadsvergadering, waarin niet werd gesproken over de overbrug ging van de Eendracht. Drie jaren ver liepen nog eer met de uitvoering kon worden begonnen. Wie denkt, dat de voorbereiding van de brugbouw de moeilijkste phase was, vergist zich, immers nauwelijks was men met de bouw begonnen of de gemeente was ver wikkeld in belangrijke rechtsgedingen; en daarbij is het niet gebleven. Ten aan zien van dit onderwerp weten wij allen, nu nog zo kort geleden door mij om standig in de Raad de brughistorie is gerelateerd, welk een energie het van U heeft gevergd. Ik mag wel zeggen, dat deze zaak U onophoudelijk bijna 25 jaren heeft bezig gehouden; zij loopt als een rode draad door deze afgelegde loop baan. Op het terrein der Volksgezondheid kwam door Uw iniatief in 1926 onze reinigingsdienst tot stand, waarop volgde de electrificatie van de gemeente. Een voor die tijd passend politie bureau annex veldwachterswoning werd gesticht. De werkverschaffing in de jaren, dat het spook der werkeloosheid ongekend grote gestalte aannam, baarde U ook veel zorgen. Zolang die geesel onze bevolking teisterde werd aan hen, die aan het productie-proces tijdelijk geen deel konden hebben, werk verschaft waardoor de vest om de stad kon wor den uitgediept. De reorganisatie van de brandweer kwam tot stand met een aan de eisen des tijds voldoende uitrusting, zodat de gemeente thans in het bezit is van een behoorlijke motorspuit met bijbehorende manschappen trekkerwagen. Een landbouwhuishoudschool werd gesticht. Een uitbreidingsplein voor de ge meente kwam tot stand, waarvan de zegenrijke werking reeds meermalen is gebleken. Intussen pakten donkere wolken zich aan de internationale hemel samen; een Armageddon was onafwendbaar; de latente spanning kwam in 1939 tot uit- barstig. De algemene mobilisatie werd gelast. De organisatie van de luchtbe schermingsdienst moest worden uitge bouwd; maatregelen op economisch ge bied, zoals de organisatie van de Distri butiekring Tholen, moesten worden ge nomen en tenuitvoer gelegd. Zonen van ons eigen volk werden in de gemeente gelegerd, Dat was echter slechts voor korte tijd. 10 Mei 1940. Ik geloof niet, dat het nodig is daar van veel te zeggen. Het leed, waarvan ik zo-even sprak is in de bezettingsjaren door het niets ontziend optreden van de onderdrukkers van ons land wel in ruime mate Uw deel geweest. Wat bracht deze tijd bange, zware zorgen voor LI mede in het behartigen en voorstaan van de belangen van onze gemeente en haar bevolking tegenover een overheerser, die niets liever zag dan onze totale ondergang. Burgemeesters zijn gebleven, andere zijn gegaan. U zijt gebleven niet in Uw eigen belang, maar in dat van onze gemeente en haar inwoners. Een hoge rechterlijke dignitaris prees eens Neder land gelukkig, omdat hij beide groepen van leidinggevende personen in het land had aangetroffen. In de evacuatietijd bewees U de be volking een onvergetelijke dienst. Im mers het is mij van nabij bekend en daarom kan ik er van getuigen, dat U onder uiterst moeilijke omstandigheden hebt weten te bereiken, dat Tholen bin nen de Vesten niet behoefde te evacu eren. Daardoor is de bevolking een zee van jammer en ellende bespaard. Wij blijven U daarvoor bij voortduring dankbaar. Nu nader ik een zwarte bladzijde in Uw afgelegde ambtsperiode. Het was voor U in de bezettingsjaren een zware tijd, het waren benarde tijden; slapeloze nachten heeft het U gekost het scheepje der gemeente te sturen te midden der hevige branding. Zoals het altijd gaat, vooral in een weg van tegenspoed, dan ontbreekt het niet aan kritiek, dan had dit zus en dat zo gedaan moeten zijn enz. De beste stuurlui staan altijd op de wal en van daaruit kan men licht praten. Op een fout letten, die iedereen op zijn tijd maakt, zeker in zulk een tijd, gaat wel, maar een helpende hand uitsteken, dat blijft uit. Toen door Gods goedheid het morgen rood der vrijheid begon te dagen werd U als mikpunt der critiek opgeofferd en ter verantwoording geroepen. Met de daaruit voortvloeiende gevolgen hebt U nog te kampen en mogelijk komt U deze nimmer geheel te boven; het is een knak in uw leven. Ondank is 's werelds loon, dat oogstte ook U voor al het goede dat U tot stand gebracht hebt. Door de hulpe Gode heeft U ook dit mogen trotseren, het recht heeft gezege vierd. U zijt met ere uit de strijd ge komen ten spijt van Uw vijanden. De overgrote meerderheid der bevolking was daarover hartelijk met U verblijd; ge tuige de spontaan U door de Thoolse burgerij gebrachte hulde. Thans nader ik de tegenwoordige tijd met als haar grote en afgezien van de bezettingsjaren mogelijk wel het meest moeilijke probleem, dat Uw loop baan oplevert de Volkshuisvesting. Al deelt U deze zorgen met het gehele College van B. 6 W„ U staat ook hier in het brandpunt van de belangstelling en van de critiek. Wat dit zeggen wil, is voor mij persoonlijk geen: „ik kan het mij voorstellen maar wetenschap uit eigen ervaring, toen ik laatst enkele maanden gedurende Uw ongesteldheid Uw functie waarnem. Voor de bevol king, maar bovenal voor U hoop ik van harte, dat deze zorgen en moeilijkheden spoedig mogen afnemen en tot het ver leden behoren. Tot nog toe had ik het alleen over Uw taak als orgaan van het plaatselijk bestuur. Het is zeer zeker het belang rijkste, hetgeen niet zeggen wil, dat andere facetten onbelangrijk zijn. In dit verband denk ik aan de vele besturen, stichtingen, enz. waarin U zit ting had en hebt, nu eens voor onze gemeente, dan weer als vertegenwoor diger voor het Eiland. Talrijke malen zagen wij U optreden als gastheer, waaronder eenmaal voor Hare Majesteit Koningin Juliana en haar echtgenoot. Dankbaar kunt U terugzien op ver bondenheid aan onze gemeente van 25 jaren, waarin Uw toewijding aan onze gemeente veler hart heeft gewonnen. Zoals ik in den aanvang reeds zeide, wil ik mij beperken tot de meest belang rijke zaken, in ieder geval genoeg om in het licht te stellen Uw arbeid ter plaatse in dienst van de gemeenschap, en dan meen ik te mogen zeggen, dat U Uw ambt met ere hebt vervuld. Geachte Jubilaris, wij verheugen ons met U over het vele goede, dat in d^ achterliggende 25 jaren Uw deel was. En wij brengen U onze warme dank voor al datgene, wat U voor Tholen deed. In die dank betrekken wij ook U, Mevrouw van der HoeVen, omdat U voor Uw man de sfeer hebt geschapen, waarin hij zich rustig kon wijden aan het mooie en verantwoordelijke werk ten be hoeve waarvan hij zich te pas en te onpas aan U en het gezinsleven moest onttrekken. Wij wensen U Burgemeester en Mevrouw met Uw kinderen van harte geluk met Uw zilveren ambts jubileum. Hartelijk hopen wij, dat in de jaren, die komen gaan 's Heeren zegen op U, op Uw gezin en op ons geliefd Tholen moge rusten. Nog steeds zijn de zorgen vele, de moeilijkheden groot. Deze drukken zwaar op velen onzer. Men moet zich daarin schikken en aanpassen, hoe het ook zij, en laten wij allen dat geduldig dragen onder opzien tot Hem, die het geheel regeert. Geve God U wijsheid en voorzichtigheid, alsmede ons, die U ter zijnde staan, om het best te mogen kie zen tot welzijn van onze gemeente. Hij spare U nog vele jaren, de kracht U gevende om het werk, dat U lief is, te vervullen. Nu zouden wij het zeer op prijs stel len, indien U in Uw verder leven de herinnering aan deze dag zoudt willen bewaren en dat niet in en tijdens Uw dagelijks werk, maar 's avonds in Uw huiskamer. Daarom verzoek ik U uit handen van de leden van deze Raad de hier opgestelde stoel en leeslamp wel te willen aanvaarden, welke U wel een plaats in Uw huiskamer zult willen inruimen. Vervolgens kreeg de secretaris, dhr. V. Laban het woord, die namens alle gemeenteambtenaren zich als volgt tot de burgemeester richtte: Zeer Geachte Burgemeester, Het is niet gebruikelijk, dat de ge meentesecretaris in een openbare ver gadering van de raad het woord voert. Maar er zijn gelegenheden, waarbij met bestaande gebruiken gebroken mag wor den. En zo'n gelegenheid dunkt mij, doet zich voor op de dag van vandaag, nu wij bijeen gekomen zijn om het feit te herdenken, dat U vóór 25 jaar het ambt van Burgemeester dezer gemeente aan vaardde. Er is zojuist door Wethouder Van den Berge een bloemlezing van de voornaamste gebeurtenissen en werken met betrekking tot de gemeente, in die periode tot stand gekomen. We hebben daaruit kunnen horen van Uw hoge kwaliteiten als magistraat. Het zij mij vergund, U van een andere zijde te belichten. Een zijde, die weliswaar niet naar buiten is gekeerd, maar die van het hoogste belang is voor de uitoefening van het burgemeestersambt. Ik bedoel de verhouding van U in Uw kwaliteit van Voorzitter van de Raad en van het College van Burgemeester en 'Wethou ders, tot de ambtenaren. Het is nl„ zo las ik eens, de verhouding tot de amb tenaren, die voor een groot deel het succes van de burgemeester ten platte lande bepaalt. Is deze gedwongen, dan bemoeilijkt zij he gezamenlijke concen tratie op het gemeentebelang. Is de ver houding goed, dan stelt het ambtenaren corps er een eer in de magistraatstaak te helpen verlichten, en tot zijn recht te doen komen. 25 jaar geleden gaf U de verzekering, dat de rechten en belangen der ambte naren bij U in veilige handen zouden zijn, mits zij door hun werk U zouden helpen. Dat en hoe de ambtenaren U in diverse rangen en in diverse functies steeds terzijde hebben gestaan, weet U beter dan wie ook. Dat anderzijds Uw destijds gegeven verzekering tot op dit ogenblik niet zinledig is geweest, moge blijken uit de aandacht die U schonk aan de materiele behoeften der ambte naren. Onder Uw bestuur is de secretarie verbouwd. Van een sombere kamer boven de keuken van de voormalige conciergerie, is het geworden een mo dern, prettig ingericht kantoor, waarin het aangenaam is te werken. Na de tot standkoming van de Ambtenarenwet 1929, ijverde U voor een goede rechtspositieregeling voor de ambtena ren. Daarna was het de salariëring die Uw belangstelling had. Was het voor heen een ongeschreven regel, dat een ambtenaar behandeld en beloond werd naar de mate van de gunst waarin hij zich bij de Raad en/of Burgemeester en Wethouders mocht verheugen, thans is daarvoor een vaste lijn getrokken. En in de gelukkig zeldzame gevallen dat getracht is het recht van de ambtenaar te verkorten, vond dit in U een warm verdediger. U leefde mee als er gejubi leerd werd. U was daar ook in geval van rouw. Kon U iets doen om een ambtenaar te helpen, hetzij bij zijn po gen tot positieverbetering, hetzij door het verlichten van zijn particuliere om standigheden, nimmer werd tevergeefs een beroep op U gedaan. Geachte Burgemeester, zo zou ik nog verschillende voorbeelden kunnen aan halen om te demonstreren dat U de ambtenaren een warm hart toedraagt. Ik wil het hierbij echter laten. We zijn LI allen zeer erkentelijk voor wat U voor ons hebt gedaan en zijt geweest. Namens het gemeente-personeel feliciteer ik U hartelijk met de dag van vandaag en moge ik U verzoeken als blijk van waardering deze acte-tas te accepteren. Toen U kwam als jong burgemeester waren het ambtenaren die hun sporen in dienst der gemeente al hadden verdiend waarop U een beroep op medewerking deed. De oude generatie is zo goed als geheel vervangen door jongeren. Nog enkele mutaties en U zult zelf de oudste functionaris bij de gemeente zijn. Een beroep op de medewerking van de amb tenaren om Uw taak te verlichten, als bij de aanvaarding van Uw ambt, be hoeft door U niet meer te worden ge daan. U zijt wat dat betreft en bij wijze van spreken, mans genoeg. Maar na mens alle ambtenaren kan ik U verze keren, dat de bij onze voorgangers ge bleken ijver en trouw ook bij de jon geren aanwezig is, zich als het ware daarin heeft voortgezet. Mogen deze, gepaard aan Uw rijke ervaring en ken nis van zaken, ook in de volgende ambtsperiode eendrachtig samengaan, tot heil van de gemeente die wij dienen. Op het vervolg van deze officiële fe licitatie hopen we in een volgend num mer terug te komen, alsmede op het verslag* van de festiviteiten, die inzon derheid voor de jeugd aantrekkelijk zijn gemaakt. WEDVLUCHT VANUIT PUTTE Afstand 35 km. Uitslag: W. Lind- hout 1 en 1ste overduif. M. A. Neele 2 6 7 8 9 10 18 19 en 31; Th. v. d. Sluis 3 11 14 15 19 en 30; J. Zuidweg 4 11 16 21 en 26; J. Wisse 5 12 23, 24 25 en 28; L. v. d. Sluis 13 17 en 22; J. v. d. Reest 27. L. Verhage 32. CONCERT De speciale aandacht van de muziek liefhebbers willen we er nog op vestigen, dat hedenavond om 8 uur een der 6 beste Harmonie-verenigingen van Neder land een concert zal geven op de Markt. Het is de Harmonie „Kolpings Zonen" de „Sjefkes" uit Bergen op Zoom onder leiding van hun directeur Jos Jimkes. Een gevarieerd programma wordt ten gehore gebracht. Voor ouden van dagen wordt zoveel mogelijk een zitplaats ge reserveerd. VEILINGBERICHTEN 26 Aug.: Llien: Gewone 18,13. Drie lingen 11.50 Dinsdag 30 Aug.: Stambonen I 45.- en II 31.—. Woensdag 31 Aug. Stambonen I 47.en II 26.per 100 kq. 1 Seot.: Uien qew. 15.0515.18. Kriel 9.87, Picklers 12.80. Peeën 23 11.03. NU EEN MAANDMARKT Naar wij vernemen bleken de kosten voor het houden van een weekmarkt voor de kooplieden te hoog, waarom men thans wil overgaan iedere eerste Zater dag van de maand de Thoolse markt te houden. BURGERLIJKE STAND Geboren 1 Sept.: Catharina Cornelia, dochter van P. A. Engelvaart en J. J. M. van Groffen. Huwelijken: geen Overleden: 22 Aug. Tjerk Burger, 64 jaar, echtgen. van A. Voshol, weduw naar van H. A. de Jonge. 25 Aug.: Johanna Maria Bijl, 38 jr. echtqenote van A. Schot. 26 Aug.: Maria de jonge, 61 jaar. 55 JAAR Dinsdag 30 Augustus was het voor het echtpaar M. A. Lindhout-van Oeve- ren in de Kalisbuurt 55 jaar geleden dat ze te Poortvliet in het huwelijk traden. DIJBEEN VRIJWEL VERSPLINTERD Maandagmiddag jl. begaf de heer P. Steijns alhier zich per rijwiel naar Ber gen op Zoom. Dicht bij de smid J. Kind op de Thoolse weg ander de gemeente Halsteren kreeg hij van een opzij sprin gend paard een trap tegen zijn linker been. Bij eerste hulpverlening door dr. P. J. Duinker te Tholen bleek het dij been vrijwel versplinterd. Het slacht offer werd naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom overgebracht. DE OUDSTE JARIG Woensdag jl. herdacht dhr. M. v. Schouwen zijn 90ste geboortedag. Met deze negen kruisjes is het de oudste mannelijke inwoner onzer gemeente. Van Schouwen, die weliswaar nog niet zo lang geleden 2 maal ernstig ziek is ge weest, mag zich thans weer in een goede gezondheid verheugen. Nog ge feliciteerd. BEENTJE GEBROKEN Het ongeveer 4-jarig dochtertje van dhr. Jacs. Kaashoek was op het land in aanraking gekomen met de tractor van dhr. D. Duijzer. De dokter meende aan vankelijk dat het met een bloeduitstor ting nog goed afliep, maar bij een later nader ingesteld onderzoek bleek het beentje boven de knie te zijn gebroken en was opname in het ziekenhuis nood zakelijk. DE GESLAAGDE RIJTOER Het is niet waarschijnlijk, dat de 27 bejaarde personen, die Woensdag jl. een tochtje naar Tilburg maakten ooit eer der zo'n belangstelling hebben onder vonden, dan toen ze die Woensdag avond om kwart over acht weer in de gemeente terugkeerden. Met „Accele rando" in het middelpunt had zich een menigte inwoners ter verwelkoming bij het Veilingsgebouw verzameld. En toen de rij lichtjes van de naderende auto's nog maar ternauwernood te zien waren, begon de jeugd al met de ovatie. Die werd geweldig, toen de auto's daar passeerden en met de muziekvereniging voorop door de gemeente trokken. En het waren niet alleen de oudste deelne mers, die er door geroerd waren. De jeugd eigenlijk voorafgegaan door rij pere jeugd werd zelfs te vrijpostig door tot dicht tegen de auto's aan te dringen of er zelfs bovenop te kruipen. Iets minder was in dit opzicht beter en ongevaarlijker geweest. Maar de mid dag en de ontvangst was voor de deel nemers toch zeer prettig. Iets later dan volgens plan vertrokken de 9 luxe auto's, waarbij later nog een tiende kwam, naar Burger's Dierenpark. Men had niet zo erg veel tijd, maar kon daar toch rustig een anderhalf uur doorbren gen, nadat vooraf een versnapering was gebruikt. De natuurlijke aanleg van dit park is mooi en de dieren interessant. "Het onafgebroken „keuveltje" van de oudere vrienden en vriendinnen met het steeds weer elkaar wijzen op interes sante bezienswaardigheden deed de tijd al te hard opschieten. Toch bleef er nog over voor een korte wandeling in het Liesbos. Ook daar werd weer iets ge bruikt, waarbij dhr. C. J. C. Boot een korte toespraak hield. Het comité dat hiertoe het initiatief nam en de plan nen ook uitvoerde was het bestuur van de plaatselijke afdeling van „Het Groe ne Kruis". Onze wijkzuster was voor eventuele onvoorziene omstandigheden meegegaan. Dhr. Boot wees er tijdens zijn toespraak op, dat men dit nog als een experiment moest beschouwen. Het was de eerste keer en de opzet kon niet groots zijn. Dank zij de bereidwil ligheid van het comité, dat het nood zakelijk financiële gedeelte voor haar rekening heeft genomen en dank zij ook de bereidwilligheid van de auto-bezitters kon men de oudere inwoners deze mid dag bezorgen. Dhr. Boot dankte dan ook inzonderheid voor deze medewer king. Hij hoopte dat het voor de deel nemers een prettige middag mocht zijn geweest en dat men het volgend jaar weer kan doen met een nog groter aan tal deelnemers. Dhr. W. Goedegebuure dankte namens alle oudjes het comité en de andere medewerkers hartelijk voor deze tocht. Hij was er van overtuigd namens allen te spreken, wanneer hij verklaarde, dat het zeer op prijs werd gesteld. Men had toen nog even met bandenpech te kam pen, daarna werd in een vrij vlot tempo naar huis gereden, opdat men rond 8 uur weer in de gemeente terug zou zijn. We willen hier tenslotte gaarne aan het verzoek van het comité voldoen, om ook „Accelerando" nog dank te zeggen voor de muzikale ontvangst. „Accelerando" dat deze avond niet alleen verzameld om de verjaardag van Prinses Wilhel- mina te gedenken, maar ook om de oudere inwoners een grootse intocht te bereiden. We spraken later nog enige deel nemers en eenparig luidde het oordeel over de tocht: „Het was reusachtig", zodat we sterk vermoeden, dat het comité het bij deze eerste tocht niet zal kunnen laten. We weten zeker, dat de gemeente een volgend jaar zonodig haar medewerking zal verlenen en geloven, dat het aantal deelnemers dan groter zal zijn. VEILINGSBERICHTEN Maandag 29 Aug.: Gele Eig. 6.00— 6.21. Blauwe 6.306.39. Bintje 6.00- 6.15. Aanvoer, groep Scherpenisse inbe grepen, 150 ton. Dinsdag 30 Aug.: Gele Eig. 6.07 6.27. Blauwe 6.336.47. Bintje 6.00 6.08. Aanvoer 130 ton. Woensdag 31 Aug.: Gele Eig. 6.08 6.26. Blauwe 6.436.67. Bintje 5.90 6.10. Aanvoer 130 ton. Donderdag 1 Sept.: Gele Eig. 5.85 6.04. Blauwe 6.426.51. Bintje 5.80 5.90. Koopmans Blauwe 7.00. Aanvoer 100 ton. DE EERSTE ZAAI-UIEN GEVEILD Aan de veiling alhier werd Donder dagmorgen 1 September voor de eerste maal in dit seizoen de gewone ui ge veild. Er was ongeveer 30 ton aange voerd. De prijzen waren voor gewone 15.10 en 15.17. Drielingen 10.06. Pick lers 13.20. Een goede prijs. CONCERT Ter gelegenheid van de verjaardag OSn Prinses Wilhelmina werd door de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" een concert op de Voorstraat gegeven. De belangstelling was niet groot. Ten bate van de muziekvereniging werden loten verkocht. WEDVLUCHT VAN ROOSENDAAL De P.D.V. „De Vale Doffer" hield een vlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal. Gelost om 2 uur. Aan komst 1ste duif 2.46.15. M. Oosdijk 1 5 8 13. Gebr. v. 'tVeer 2 6. M. Pot- appel Lz. 3 15. H. Neele 4. D. Dorst 7 9. J. Vermaas 10. L. Potappel Mz. 11. J. Hendrikse 12. J. Moerland 14. GESLAAGD Bij het te Breda gehouden examen E.N.S.A.I.D. slaagden voor coupeuse de dames Catharina Priem Cd. en voor costumière: Pie Smit Id., Nellie Klip- pel en Betsie Keur. Opleiding door mej. J. Vermeulen te Bergen op Zoom. GEZELLIG UIT Donderdag jl. maakte de reisclub van de plaatselijke zangvereniging „De Lof- stem" haar jaarlijks uitstapje en dit maal werd het de hoofdstad van het land. Alvorens tot het bezoek aan de stad zelf over te gaan, werd onder lei ding van een gids het vliegveld Schip hol bezichtigd, waar genoeg interessants te zien is. Na Amsterdam had men nog even tijd voor de sluizen te IJmuiden. Via het Gooi, het paleis Soestdijk werd de terugreis langs prachtige boslanen een waar genoegen. GEVONDEN VOORWERPEN 1 zilverbon, sleutels in etui, padvin- dersriem. Inl. postcommandant der Rijks politie te St. Maartensdijk. WEER EEN DODELIJK ONGEVAL Het eiland Tholen is de laatste we ken herhaalde malen opgeschrikt door verschillende ongevallen. In onze ge meente gebeurde er deze week wel een zeer droevig ongeluk, dat aan het 5- jarig dochtertje van dhr. P. Paulusse uit Poortvliet het leven kostte. Paulusse reed in de Slabbekoornse- polder een met aardappelen geladen wagen de hoogte op nabij de Molen dijk. Plotseling struikelde het paard, waardoor de wagen van de dijk raakte en met voerman en paard in een sloot kantelde. De gevolgen waren het ergst voor het 5-jarig dochtertje van de heer P, dat achterap de wagen meereed. Het kind raakte onder de lading aardappe len in de sloot, waaruit het door ijlings toegeschoten personen enige tijd later levensloos werd opgehaald. Het bleek in de modder gestikt te zijn. Pogingen om de levensgeesten weer op te wek ken, hadden geen resultaat. Paulusse, die met zijn hoofd boven water kon blij ven, bracht er het leven af, maar was begrijpelijk geheel overstuur, zodat hij naar zijn woning vervoerd moest wor den. Ernstige lichamelijke gevolgen had hij er evenwel niet van. Later werd het stoffelijk overschot van het kind naar de ouderlijke woning teruggebracht. KIJK GOED UIT Zaterdagmiddag begaven zich enige personen die de zwemkunst niet mach tig waren in te diep water. Door hun hulpgeroep schoten de omstanders toe en wisten de in nood verkerende dren kelingen weer op het droge te brengen. Een ernstige waarschuwing aan allen, die de zwemkunst niet geheel meester zijn. Ga vooral niet in te diep water. Noodlottige gevolgen kunnen dan niet uitblijven. VEILINGSBERICHTEN Maandag 29 Aug.: Gele Eig. 5.54 5.92. Blauwe 6.37—6.45. Bintje 5.61— 6.03. Dinsdag 30 Aug.: Gele Eig. 5.60 6.11. BI. 6.30—6.45. Bintje 5.24—5.50. Woensdag 31 Aug.: Gele Eig. 6.01 6.17. Blauwe 6.256.34. Donderdag 1 Sept.: Gele Eig. 5.45 5.60. Blauwe 5.256.32. Bintje 5.00 5.48. DIT LIEP WEL GOED AF Woensdagmiddag had in de Kerk straat een ongeluk plaats dat goed af liep. Dhr. H. Nelisse uit Tholen, reed per rijwiel de Kerkstraat op en moest bij het nauwe gedeelte een vrachtauto passeren. Hij kwam daarbij te vallen en liep een lichte kneuzing aan zijn voet op. Ook aan zijn rijwiel had hij geen ernstige schade. Het verkeer moest tijdelijk worden omgelegd. VOOR HET GOEDE DOEL In de Ned. Herv. Kerk zal a.s. Zon dag een collecte worden gehouden voor de militairen uit deze gemeente, die in Indonesië verblijven. Hun plicht riep hen ver van huis. Laat het thuisfront hun moeilijkheden verlichten door blijken van medeleven, iets wat a.s. Zondag kan door het geven van een milde gift. DAT BLIJFT GEVAARLIJK Woensdagmorgen had de echtgenote van dhr. C. van Tiggele het ongeluk, terwijl ze een brandend petroleumstel vulde, dat het in brand vloog. De vrouw droeg het brandende stel naar buiten, waardoor haar kleren vlam vatten. Zij vluchtte naar de buren, die er in slaag den de vlammen te doven. De vrouw liep vrij ernstige brandwonden op aan de benen en werd door dokter Kugel verbonden. Haar toestand is bevredi gend. DE PLUK IS KLAAR Vorige week is hier de witte uienpluk klaar gekomen. Dit had tot gevolg dat er ruim 30 personen werkloos werden. Deze worden voor zover mogelijk in Walcheren te werk gesteld, terwijl de ouderen onder hen bij de D.U.W. te Bruinisse aan het werk kunnen. VAN DE POLITIERECHTER De Politierechter te Middelburg ver oordeelde: J. J. v. D. uit Tholen tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis en 1 week gevan genisstraf met twee jaar proeftijd, omdat

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2