per inwoner per jaar voor uitbreiding wachtlokaal, enz. voor het Consultatie bureau. B. W. stellen voor dit ver zoek niet in te willigen, daar men van mening is dat een en ander niet klopt. Weth. Hage begrijpt niet, waarom men de moeilijkheden niet oplost door meer dere malen consult te houden. Als de patiënten door uitbreiding van het lokaal nog langer zouden moeten wachten, zon dhr. o.d. Brouw er ook weinig voor voelen. Uiteindelijk menen de Raadsleden dat er wel een andere bedoeling in ligt en zou men niet ongenegen zijn deze toestanden te verbeteren, maar men kan nu niet verder gaan dan het verzoek afwijzen. Dhr. J. L. v. d. Rhee, Oudel. polder vraagt een g^meentepremie voor woning splitsing. De verbouwing zal totaal 3176,kosten, voor de gemeente 476,40. B. W. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen, waartegen geen bezwaar. De Begraafplaats Het onderhoud van de begraafplaats is aanbesteed. 3 personen hebben inge- schreven, nl. A. Knuist voor 750. vanaf 1 Aug. t.e.m. 31 Dec. 1950 of 500.per jaar. Dhr. Manneke voor 775.(overigen ook ƒ500.per jaar) en no. 3, die te laat inschreef. De voor zitter leest vooraf de instructie en stelt dan namens B. en Wi voor dit onder houd aan de laagste inschrijver, A. Knuist, te gunnen. Dhr. o.d. Brouw zegt niet te begrijpen, dat dit in de Raad komt. Er is een post op de begroting aangegeven. De Raad keurde die post goed en dan is B. en W. verder het uitvoerend orgaan. Waarom komt dit nu in de Raad? Opgemerkt wordt dan dat het hier een aanneming van werk betreft. Dhr. o.d. Brouw voorziet toch moeilijkheden. De aannemer kan het niet alleen, bijv. maaien en deskundig snoeien, enz. De voorzitter antwoordt dat het werk vol gens de instructie moet worden uitge voerd. Daar moet de aannemer zich aan houden. Weth. Hage ziet het zo, dat men in zijn eigen voordeel het beter goed kan bijhouden. Zo is het ook op het land, wordt het verwaarloosd, dan komt men er niet meer onderuit. Weth. Bout onderstreept zijn voorganger. Dhr. Langejan is tot heden niet te vreden geweest over de opzet. Hij wil er niet helemaal over uitweiden, maar wie gaat nu een grintpad aanleggen zon der het zgn. „strekgras" vooraf grondig te hebben verwijderd. Hij is er uiteinde lijk toch voor, dat het nu goed wordt bijgehouden. Dhr. o.d. Brouw meent dat men het niet voor 500.kan schoonhouden en is er tegen als men voor een koopje wil laten werken. De voorzitter wijst er op, dat men hier toch het werk zelf aanneemt. Er was zelfs nog een derde liefhebber en men doet het graag voor dit bedrag. Dhr. Langejan meent ook dat het niet te veel is. Men kan dat altijd nog bezien, zegt hij. Weth. Bout wil het gezegde van Langejan over het onkruid wegnemen. Hij besprak deze kwestie persoonlijk met de aannemer van de beplanting, dhr. v. d. Berge uit Tholen, die het niet nodig achtte. Dhr. o.d. Brouw heeft inmiddels uit gerekend, dat men maar 1 dag per week voor de 500.per jaar kan werken. Daarna wordt het voorstel vgn B. en W. om dit onderhoud aan dhr. A. Knuist te gunnen met alg. stemmen aanvaard. Een voorstel van B. en W. om aan de verordening reinigingsrechten een artikel toe te voegen wordt eveneens aange nomen. Hierin wordt bephald, dat aan minvermogenden vrijstelling kan worden verleend ter competentie van B. en W. De grens van het inkomen is daarbij 500.voor ongehuwden en 7.50. voor gehuwden per gezinslid. De gemeente-rekening 1947 Na advies van de commissie van onderzoek wordt bij monde van dhr. de Viet geadviseerd tot voorlopige vast stelling der gemeente-rekening 1947, idem van het gemeentelijk woningbedrijf en van het Armbestuur. De Rekening der gemeente St. Maar tensdijk over het dienstjaar 1947 geeft aan inkomsten voor de gewone dienst ƒ236113.86 en aan uitgaven ƒ242419.07 alzo een nadelig slot van 6305,21. Hierbij wordt aangetekend dat er nog te ontvangen is 7094,91, zodat uit eindelijk de rekening voor de gewone dienst een tegoed geeft van 7094,91 ƒ6305,21 is ƒ789,70. De Kapitaaldienst geeft aan inkomsten en uitgaven 117508,10 en aan uitg. ƒ118100.alzo een nadelig saldo Van 591.90. De rekening van het gemeentelijk woningbedrijf geeft aan baten en lasten 11318,17 en aan kapitaalsinkomsten en uitgaven 12226,91. Tot het sluitend maken van de gewone dienst was een bijdrage der gemeente nodig van 1546.60. De rekening van het Wezen Algem. Armbestuur geeft voor de gewone dienst aan inkomsten 15977,68 en aan uit gaven 15210,89 alzo een goed slot van 766,79. Subsidie van de gemeente over 1947 was dus niet nodig. De Kapi taaldienst geeft aan inkomsten en uit gaven 6210,47 batig slot nihil. Een viertal punten gaan dan onder de hamer door, nl. een voorstel tot wijziging der begrotingen 1948 van de gemeente en van het woningbedrijf; vaststelling kinderbijslagverordening ver ordening tot toekenning van een bijslag op ziekenfondspremies van minvermo genden; verordening toekenning ver plaatsingskosten onderwijzers. Punt 8: Toelating nieuwe raadsleden. De heren Langejan en de Viet onder zoeken de geloofsbrieven, waarna tot toelating wordt besloten. Mededelingen De voorzitter deelt dan nog iets mee over het brandweerwezen. Hoewel het nog niet officieel in de Raad wordt be sproken wijst de voorzitter op de aan de gemeenten Scherpenisse, St. Anna- land en Staven isse gedane voorstellen omtrent een motorbrandspuit, welke in St. Maartensdijk zou worden gestation- neerd (zie raadsverslagen)Dit voorstel is officieel in de Raad Scherpenisse be sproken die er 1nee accoord gaat, be houdens wijziging in de verhouding van de bijdragen, nl. geen 2/5 voor Scherpe nisse, maar verhouding 1 2, gezien het inwonertal. Van St. Annaland is nog geen antwoord binnengekomen. Van Stavenisse juist deze morgen. De Raad daar besloot niet de gevraagde 150. maar 75.bij te dragen (motief: zie verslag Stavenisse - red.) Hoe we dat moeten oplossen, aldus de voorzitter, weet ik nu nog niet. Misschien dat St. Annaland meer kan bijdragen. Die gemeente heeft immers geen eigen brandspuit aan te kopen. We zullen dat besluit even afwachten. Aangaande de toren zegt de voorzitter, dat zeer waarschijnlijk begin September de begroting zal binnenkomen. Hij wijst er op, dat de toren zeer slecht is en er soms op 3 meter afstand afwijkingen zijn van 22 cm. Dhr. de Viet vraagt of men er dit 'jaar nog aan zal beginnen. De voorzitter antwoordt ontkennend. Er is wel haast bij. Monumentenzorg zal het waarschijn lijk op haar begroting van 1940 en 1951 plaatsen. Optimistisch gezien zou het werk dus over 2 jaar klaar zijn. De boventoren wordt geheel vernieuwd. Het onderstuk wordt geheel ommanteld. Er is nog geen overeenstemming met de kerk. Bij de rondvraag komt dhr. o.d. Brouw terug op de Brandweerkwestie en zegt dat St. Annaland ook nog wel kan terug krabbelen. Er is toch nog wel een andere mogelijkheid Is het wel goed bekeken, vraagt spreker. Er is ook geen voldoende water. Hoe groter spuit, hoe minder het zal voldoen. Ook heeft men dan niet veel aan de Waterleiding. En bij een groot gedeelte van de boeren is helemaal onvoldoende water. De voorzitter wijst er op, dat men hier de Vest heeft en. de Haven (bij vloed). Een grote spuit kan het water ook over groter afstand aanvoeren. Monumentenzorg wenst straks ook be hoorlijke brandweer. Dhr. Langejan vertrouwt wel dat de burgemeester voor eigen gemeente op komt, maar waar de bediening op St. Maartensdijk komt te rusten staat hij er op, dat er minstens 4 man geschoold personeel voor de brandspuit komt. Is de een dan afwezig, dan kan een tweede invallen. In de tweede plaats zou hij graag zien dat men voor oefeningen ook loon uitbetaald kreeg, en ten derde; goede kleding. De voorzitter is het met een en ander eens. Er komt toch een geheel andere regeling. Dhr. o. d. Brouw vraagt hoe het precies gegaan is met de toewijzing van de woningwetwoningen. Is het zo dat Lindhout die een woning in het weeshuis weigerde voor straf onderaan de lijst komt. Verder vraagt hij of het de voor zitter bekend is, of allen die op de lijst staan zijn afgevraagd of ze bedoelde woning wilden hebben. De toestand is voor dhr. Lindhout en gezin daar on houdbaar. En wij zijn verantwoordelijk. Er zijn 20 huizen neergezet, maar er is er niet een bij voor een groter gezin. Dat is onze fout geweest. U en heel de commissie zou ook niet in het weeshuis zijn gegaan. De Commissie heeft hierbij niet goed gedaan. Er zijn lOtallen in de gemeente, die al jaren inwonen ik ben daar ook een vijand van en vindt daarom, dat zij, die het 1 of meer ja ren gepresteerd hebben in te wonen ook aan bod moeten komen en niet enkel woningen beschikbaar te stellen voor een paartje dat alleen wil trou wen als ze een eigen woning heeft. Was het weeshuis aan allen die op de lijst staan gepresenteerd en hadden ze het geweigerd, dan zou Lindhout weer bovenaan staan. Nu is hij alleen de dupe. Stavenisse lost dat dikwijls beter op. Daar worden gezinnen bij alleen- wonenden ondergebracht. Hier doet men dat niet, zo besluit dhr. o. d. Brouw. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. tenslotte toewijzen, maar niet temin veel waarde hechten aan het ad vies van de Commissie. In dit geval ook. Men was unaniem van mening dat het de beste oplossing was. Hij vindt de aangeboden woning heus niet zo minderwaardig en voor dhr. Lindhout in elk geval heel wat beter dan zijn huidige woning. Er zijn heel wat min dere woningtoestanden dan in het Wees huis te wonen. Dat dhr. Lindhout hier voor gestraft zou zijn, noemt de voor- zitter onjuist. Wanneer iets wordt aan geboden en geweigerd komt men auto matisch onderaan. Inwoning kunnen we in deze tijd niet voorkomen. Dhr. de Viet zal zeker het inwonen niet suggereren. Hij kent daar persoon lijk genoeg van. Dhr. Langejan vindt de Raad hier voor niet verantwoordelijk. Wij hebben enkel de commissie benoemd, B. en W. besluiten uiteindelijk. Is de commissie niet naar onze zin, dan stemmen we een andere, maar overigens staan wij er buiten. Uiteindelijk komt een gesprek tussen Langejan en o. d. Brouw neer op de enige tijd geleden ingezonden stuk ken in de Eendrachtbode. Dhr. Lange jan beschuldigt dhr. o. d. Brouw er van, dat hij toen zijn collega Koopman op een schandelijke manier heeft weggezet. Dhr. o. d. Brouw wil er dan met na druk op wijzen, dat hij destijds helemaal dhr. Koopman niet bedoelde. Neem dat voor 100 van mij aan, zo verklaart hij. Ik ken Koopman te goed om niet te weten, dat hij niet zo is, dat hij het onder stoelen of banken steekt. De voorzitter wijst er de heren op dat ze vdn hun onderwerp zijn afgedwaald. Dhr. o. d. Brouw zegt bij de bespre king van de begrqting nog iets te heb ben vergeten. Hij wijst er op, dat er een zekere ruimte is, tussen de jeugd, die de school verlaat en de tijd, dat ze een cursus kunnen beginnen. Zo tussen de 14 en 16 jaar. Daarom zou hij evenals voorheen gaarne zien, dat er weer ver volgonderwijs werd gegeven. Hij meent, dat de Voorzitter er goed aan zou doen dit eens met dhr. Arentsen te bespre ken en in een volgende vergadering met een voorstel dienaangaande komen. De voorzitter wijst er op, dat ook het 8ste leerjaar doorgang zal vinden en dat men aan vervolgonderwijs niet zo veel heeft als aan bepaalde diploma's, waartoe men meer met een zeker doel voor ogen gaat studeren. Dhr. o. d. Brouw wil ook nog we ten of de gemeente de straat „Achter bosch van de polder heeft overgeno men. Zo ja, dan wil hij op een paar i fouten in die straat wijzen betreffende waterafvoer. Een paar verlaatputten zijn daar ook gewenst. Het blijkt, dat deze straat nog niet officieel is overgenomen. Dhr. de Viet is het bekend, dat men besloot de blinden van de gemeente- wpningpn af te nemen. Hij wil dit ten sterkste o.ntraden, daar de mensen geen afsluiting van de zon hebben. Laat ze maar hangen. Hij wil er voor de tweede maal op wijzen, dat er deksels op de verlaatputten nodig zijn en zou van eventueel overschot steen gaarne ver- I betering van de brandgang zien. De voorzitter antwoordt, dat f 1900 is be groot voor onderhoud en dit bedrag al ver pp is. Daarna sluiting. THOLEN Ook geen animo voor regeling Centrale Dienst Noord Zeeland. Aankoop grond en een bovenver dieping op bet Gemeentehuis. De gemeenteraad alhier vergaderde Woensdag 27 Juli jl. waarbij alle leden aanwezig. De voorzitter, burgemeester B. J. van Oeveren opent op de gebruikelijke wijze, leest vervolgens de notulen die na een kleine rectificatie worden vastgesteld. Naar aanleiding hiervan deelt de voor zitter mede, dat men nog geen onder houd had met de bewoners van Strien- ham, maar dat heden een vertegen woordiger van de P.Z.E.M. zou komen en de kwestie zou worden besproken. De riolering achter de woning van Jan sen, Wed. Noom en bij het kerkplein is voltooid. De kosten bedroegen 813,70 plus werkloon voor dhr. Monteau. De banken voor de Ouden van Dagen zijn nog niet geplaatst daar B. en W. nog geen geschikte plaats vonden. Het gaas rond de mestvaalt is wel geplaatst, ter wijl een nieuwe geul over de watergang naar het gemeente-terrein is gelegd. Dhr. v. Ast meent dat een betonnen brug duurzamer was geweest, maar de voor zitter antwoordt dat het thans heel wat goedkoper is. Ook wordt medegedeeld dat een lokaal der O.L. School is afge werkt en dat de hoofdonderwijzer ver zocht in de vacantie nog 1 leslokaal te verbeteren, inplaats van het gymnastiek lokaal, dat zoveel minder in gebruik is. De kosten van het geschilderde lokaal bedragen 441,38 met 99,98 voor de banken. Het gymnastieklokaal komt dit jaar niet meer aan de beurt. Ingekomen stukken De processen-verbaal van de stem- bureaux, kasopname-rapport, enz. wor den voor kennisgeving aangenomen. De rekening van de riolering wordt nog even besproken. Dhr. de Graaf vraagt of de riolering- werken worden gecontroleerd. De voor zitter antwoordt ontkennend. Daar kan de opzichter niet geregeld bij blijven. De heren de Graaf en van Ast vinden dat niet goed en laatstgenoemde merkt op: „Laten we dan maar met heel die rom mel breken en een eigen opzichter be noemen." Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat de wegenwerken kunnen worden uit gevoerd. Men kan tot een uitgaaf van 17.300 overgaan, geput uit de reserve- post naar de kapitaaldienst. Van het Min. v. Wederopbouw, enz. goedkeuring van woningsplitsing t.b.v. de heer A. Luijk. Het Rijk vergoedt 1890, de gemeente zal 4/3 bijdragen. Van Soc. Zaken, dat 2064,49 wordt uitgekeerd voor subsidie's aan werklozen over 1948. Een gratificatie-regeling voor secretaris-ontvangers ontmoet geen be zwaar. Het geldt trouwens enkel voor ontvangers met een volledige dagtaak. Van de Centr. dienst „Noord Zee land bericht, dat de gemeenschappelijke regeling door Ged. Staten is goed gekeurd. De voorzitter deelt mede, dat hij zit ting heeft in de Commissie van Advies. Thans wordt aan de Raad goedkeuring gevraagd van een wijziging in een artikel. Protest tegen benoemingsbepaling Genoemd artikel houdt in, dat de gemeenteraad van Zierikzee de opzich ters voor het district Noord Zeeland benoemd en hen ontslag verleend. B. W. stellen voor aan het verlangen van Zierikzee te voldoen en de wijziging goed te keuren, hoewél ze ook van mening is, dat er iets scheefs zit in deze regeling. De voorzitter wijst er op, dat er vol gens deze overeenkomst dus een opzich ter komt voor Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vossemeer. De heren van Ast en de Graaf vinden de gehele regeling niet goed, waarbij anderen zich aan sluiten. De heer van Ast zegt: het is betalen en je hebt er niets voor. Hij dringt er op aan protest aan te tekenen. Het kost ons 1700,— en je hebt de opzichter nog maar voor 1 /3. Dhr. Vroegop argumenteert: „Centralisatie is niet goedkoop." Dhr. v. Ast vraagt of B. en W. protest willen aantekenen. De voorzitter antwoordt, dat zó het voorstel van B. en W. niet luidt, hoewel ook zij het niet in de haak vinden. Het is hem evenwel een grote vraag of er ook maar iets mee bereikt kan worden. Dhr. v. Houdt wil het toch maar vragen. Dhr. v. Ast zou het liever helemaal nivelleren. Tenslotte besluit men zich tegen deze regeling te verzetten. In het nadelig saldo van de vlees- keuringswet zal de gemeente 693,64 moeten bijdragen. Betreffende het ver zoek om de regeling verplaatsingskosten ook voor onderwijzers te doen gelden, merkt de voorzitter op, dat B. en W. voorstellen dit verzoek in te willigen, alleen geldende voor de onderwijzers die naar hier .-komen. De heren van Ast en de Graaf voelen er niets voor. Er wordt afwijzend op beschikt. Het bestuur van het Groene Kruis te Tholen vraagt 0.25 per inwoner per jaar voor uitbreiding van het wacht- lokaaf in het Consultatiebureau. Men kan hierop zonder meer niet ingaan; het verzoek wordt afgewezen. Beroep van de Chr. School Van de Min. van O. K. en Weten schappen een schrijven waarin wordt medegedeeld, dat het bestuur der Chr. School in beroep is gegaan in verband met de toepassing van art. 101 der L.O. wet 1920. De Chr. School ontvangt 16,30 per leerling, doch dit is volgens het bestuur te weinig, waarop het Be stuur hiervoor in beroep ging. De Minister deelt evenwel mee, dat het be roep te laat is ingediend en alzo niet ontvankelijk wordt verklaard. Dit jaar komt er dus geen wijziging in de bijdrage. Het schoolmuseum te Middelburg vraagt enige subsidie. B. en W. stellen voor hieraan 5.te geven. Meerdere leden zijn van mening, dat deze instel ling voor Poortvliet van geen nut is. Na stemming blijkt het verzoek te zijn verworpen: 52. Ey bijdrage van 10.wordt op voorstel van Weth. Krijger gegeven aan de Bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam. Aanvankelijk was het voorstel van B. en W. 5.te geven. Z.h.st. wordt tot een bijdrage van 10.- besloten. De gemeenterekening 1946 is door Ged. Staten goedgekeurd. Over de be groting 1948 wenst men te Middelburg nog enkele nadere gegevens. De voorzitter deelt mede, dat de ge loofsbrieven der nieuw benoemde raads leden zijn onderzocht en in orde bevon den, waarna tot toelating wordt besloten. De nieuwe brandspuit De voorzitter zegt, dat vorige week een demonstratie is gehouden met de nieuwe brandspuit en vraagt hierover het oordeel van de Raad. De heer de Graaf vindt dat ze goed voldoet en wil tot aankoop overgaan. Weth. Krijger deelt dat standpunt. De heer van Ast meent dat de oude spuit nog wel te gebruiken is, indien ze goed wordt na gezien. Tenslotte wordt, besloten de nieuwe brandspuit aan te kopen voor 2250.en voor de slangen 300. uit te trekken. De oude spuit zal in orde worden gemaakt en als reserve in de gemeente blijven. Nieuwbouw In bespreking komt vervolgens aan koop van grond voor nieuwe woningen, de oprichting van een kleuterschool en een bovenverdieping op het gemeente huis. Hiervoor gaat de Raad in gesloten zitting. Na heropening deelt de voorzit ter mede, dat de Raad heeft besloten grond aan te kopen van dhr. A. Luijk voor 2.50 per m3, dat hét punt Kleu terschool is aangehouden en dat een plan zal worden ontworpen voor een bovenverdieping van het gemeentehuis, waaraan een nadere bestemming zal worden gegeven. Dan deelt de voorzitter mede, dat tijdens de vacantie de closets in de O.L. School worden geplaatst en in orde gebracht. De heer M. van As diende een reke ning in van 72,65 voor afrastering met gaas van het gemeente-terrein en vraagt vergoeding voor de helft. B. en W. krijgen machtiging 36.33 uit te be talen. Rondvraag De heer van Ast wijst er op, dat een timmerman z'n „gemeentebeurt" voorbij zag gaan. Hij verzoekt B. en W. dit te willen nazien. Hij vraagt ook of het mogelijk is, dat de familie van Dijke de woningwet woning van de gemeente koopt. De voor zitter antwoordt dat deze woningen en bloc verkocht moeten worden. Noch tans wil hij een poging doen voor dit bijzondere geval een uitzondering te maken. Dezelfde spreker wijst er op, dat de grasmaaimachine voor eenmans- bediening te zwaar werkt. De voorzitter zal het onderzoeken. Op een vraag van weth. Krijger in zake het herstel van de Zuidweg, deelt dhr. G. K. J. Krijger mee, dat de stenen over een week of vier binnen kunnen zijn. Dhr. Vroegop acht het nodig dat het gemeentehuis een nieuwe goot krijgt en geverfd wordt. Dat vinden de andere heren ook, waartoe machtiging wordt verfeend. Daarna sluiting. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat het verzoek van de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie, gevestigd te 's Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van hare installatie tot opslag van aardolie producten voor het plaatsen van een pomp, gedreven door een 3 pk electro motor, dienende voor het vullen van tankauto's met petroleum, op het per ceel kadastraal bekend gemeente Tholen, Sectie E, No. 320, door hen is toe gestaan. Tholen, 29 Juli 1949 Burgemeester en Wethouders DE BOEKHOUDER VAN DE WATERLEIDING JUBILEERT In hotel Engelvaart alhier werd Maandag 1 Augustus een feestelijke bij eenkomst gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de bekende boekhouder van de N.V. Waterleiding Mij Tholen, dhr. J. Jansen. Daarbij waren tegenwoordig de jubi laris, zijn vrouw en dochter, de Raad van beheer, w.o. de burgemeester van Tholen, Poortvliet en Oud-Vossemeer, de directeur vai^cle Waterleiding Mij en dhr. de Groot, opzichter, alsmede het andere personeel. Als goede bekende voor Tholen merkten we ook Jonkheer Vredenburgh uit België op. Burgemeester v. d. Hoeven was de eerste, die de jubilaris en familie toe sprak. Hij schetste het personeel van de Waterleiding als een gezin, waarin dhr. Jansen is opgegroeid. Persoonlijk was hij vaak met dhr. Jansen in contact geweest, inzonderheid tijdens de ziekte van dhr. Wagtho. Toen leerde hij hem als een ijverig, eerlijk en getrouw ambtenaar kennen. Hij feliciteerd hem hartelijk, ook namens de Raad van Beheer met dit jubileum en dankte hem voor het werk in die 25 jaar verricht besluitend met de wens dat hij ook de ingetreden 2e peri ode zou mogen volbrengen. Na de koffie complimenteerde jhr. van Vredenburgh de jubilaris, die hem even eens als een actief en bekwaam boek houder kende. Door de voorzitter werd de jubilaris een staande schemerlamp en mooie bloemenmand aangeboden. In zijn dankwoord verklaarde dhr. Jansen diep getroffen te zijn door de wijze, waarop zijn jubileum werd her dacht. Hij wees er op, dat het enerzijds geen verdienste op zichzelf is, maar dat het anderzijds tot dankbaarheid stemt een dergelijk jubileum te mogen vieren. Hij werpt een terugblik op de afgelopen periode en studeerde in het begin 's avonds thuis met de heimelijke hoop, dat het werk ook na zijn dagtaak nog eens vruchten zou mogen afwerpen. Hij wist dat de Waterleiding er zou komen en voorzag dat er dan een administratieve kracht nodig zou zijn. Hij verzocht jhr. van Vredenburgh bij gelegenheid aan hem te denken en het resultaat daarvan was, dat hij 1 Aug. 1924 werd benoemd. Hij wees er op, hoe jhr. van Vreden burgh zijn hoogste chef was in de periode 1924 tot 1942. Wijlen dhr. Wagtho was toen zijn directe chef, die spreker met dankbare woorden herdacht. Later werd Mr. A. J. v. d. Hoeven voorzitter en dhr. v. d. Peijl directeur. Met voldoening constateerde de jubilaris, dat de verhouding van het publiek zich ten opzichte van de Maatschappij in die 25 jaar ten gunste heeft gewijzigd. Voor heen was de houding allesbehalve onver deeld gunstig. Tweemaal ondervond het publiek in die 25 jaar het ingrijpen van de Mij, eerst in 1939 toen de tarieven met 10% werden verhoogd en nu in 1949, de bestaande tarieven strenger worden toe gepast. In beide gevallen werden deze noodzakelijke maatregelen zonder revo lutie-neigingen aanvaard, voor zover het althans het eiland Tholen betreft. Tenslotte dankte hij God voor de bewarende hand in deze 25 jaar, voorts dhr. van Vredenburgh voor zijn harte lijke toespraak en burgemeester v. d. Hoeven voor zijn welgemeende woorden. Hij dankte ook voor het mooie cadeau en allen die van hun belangstelling blijk gaven. VEILINGSBERICHTEN 29 Juli: Bonen 3743 ct. 1 Aug.: Bonen 33 ct. 2 Aug.: Bonen 33 ct.; Witte Eigenh. gew. 7.60,Blauwe Eigenh. gew. 7. Bintjes gew. 6.607.18. 3 Aug.: Bonen 40 ct.; Witte Eigenh. gew. 8.36; Bintjes gew. 7.59. 4 Aug.: Bonen 41 ct.; Witte Eigenh. gew. 7.52; Bintjes gew. 6.12. BURGERLIJKE STAND Geboren: 1 Aug. Adriana Rachel, dt. van M. W. Verkamman en C. J. Goossen. 1 Aug. Cornelis Jan, zn. van L. K. Boer en W. v. Haaften Huwelijk: Albert J. Zaagman, 29 jr. en Martina M. Bal, 3l jr. op 2 Aug. DE 6e PRIJS Te Wouw werden Zaterdag jl. jubi leumbrandweer-wedstrijden gehouden ter gelegenheid van het 12J^-jarig bestaan van de brandweer aldaar. Llit de 23 deelnemende groepen behaalde Tholen de 6e prijs. No. 1 werd de brandweer van Putte. DUIVENSPORT De P.V. De Trouwe Duif te Tholen hield Zaterdag 30 Juli jl. een wedvlucht van Neufvilles (Frankrijk). In concours waren 199 duiven die om 12 uur gelost werden. De eerste duif kwam binnen om 13.35.38 uur en de laatste om 14.21.15 uur. De uitslagen luiden: L. Soomers 1 12 41 56; J. Quist 2 27 46; A. Wagemaker 3 9 21 23 40 66; L. Laban 4 11 43 44; D. Jansen 5 42; L. M. de Heer 6 7 8 »10 26; A. Bout 13 15 25 32 37; V. Laban 14; F. Nijs 16 22 31 53 61; P. de Boef 17; J. Deur- loo 18 35 49; F. Steketee 19 24 29 38;

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2