Raadsversfag Oud -Vossemeer. THOLEN HOOFDPIJN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE MORGEN DRAAIT DE RONDE VAN OUD-VOSSEMEER Inhul diging van Wout Wagtmans en dhr. v. Heuckelom. paar kostbare posten tegenkwam, hij er zich bij wil neerleggen. Met name ge noemd was dit de post voor de vlees keuringsdienst ad. 1100,en die voor het Bouw- en Woningtoezicht ad 1500,—. De voorzitter antwoordt hierop voor zover het de eerste post aangaat, dat de gemeente vanaf 19201940 altijd een batig saldo van de vleeskeuringsdienst had. Tijdens de distributie is dat anders geworden, teruggelopen en zelfs een nadelige post geworden. Hij meent dat dit na opheffing van de vleesdistributie weer in de goede zin zal stijgen en weet ook geen andere manier die voordeliger is. Wat de centrale, dienst aangaat, zegt de voorzitter, dat dhr. Jasperse de han den te vol heeft en hoewel hij zeer hard werkt, is 5 gemeenten te veel. Door de reorganisatie, die binnenkort haar be slag krijgt, houdt Jasperse nog 3 ge meenten over zodat verbetering te wach ten is. Dhr. v. d. Werff vindt, dat een eigen opzichter toch het beste was en ook nog het voordeligst. Hij weet echter ook, dat men hier niets aan kan veranderen. Daarna stemmen allen voor goedkeuring der begroting 1949. Een volgend verzoek om een bijdrage is van het bestuur afd. Tholen van het Groene Kruis, dat voor uitbreiding van het Consultatiebureau f 0.25 per inwo ner vraagt. Dit is, aldus de voorzitter, in B. en W. besproken, maar men kon niet besluiten daar een gunstig voorstel van te maken, f 0.25 per inwoner en dan enkel voor uitbreiding van een wachtkamer (volgens het schrijven) en dat voor onbepaalde tijd, lijkt het col lege te bar. Men is overigens voldoende doordrongen van het nut van dit bureau, vandaar dat men nadere inlichtingen heeft gevraagd. Hierop is nog geen ant woord ingekomen. De voorzitter wijst er nog op, dat het Rijk 3/r bijdraagt in de onkosten van het consultatie-bureau, zodat de aan vraag toch wel een vergissing moet zijn. Dhr. v. d. Klooster is er voor, om, als het maar enigszins kan, wat te doen. Hij heeft hierover de dokter gesproken en het is daar geen toestand. De voorzitter: Het zou misschien ook gewenst zijn, dat men niet alle patiën ten op een dag liet komen. Dhr. Aarnoudse: Dat zou ongetwij feld al een aanmerkelijke verbetering zijn. Dhr. Mees vindt het daar ook hope loos. Ernstige patiënten zitten temidden van bijna herstellenden. Weth. Dane vraagt zich echter af, of enkel uitbreiding van een wacht lokaal jaarlijks zo veel moet kosten. Dat kan dhr. Mees zich niet inden ken en men geeft het hem toe als een helder ogenblik, als hij zegt, dat men alleen door het vergroten van de wacht kamer het lange wachtprobleem niet oplost. Integendeel, zegt dhr. Mees: „Mis schien moeten ze door de grotere wacht kamer nog langer wachten", waarmee hij niet wil zeggen, dat het niet drin gend nodig is. Toch acht hij een an dere regeling, door bijv. de verschillen- de gemeenten op bepaalde tijden te la- HINDERWET B. en W- van Tholen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt een verzoek met "bijlagen van de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie, gevestigd te 's-Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van hare installatie tot opslag van aardolieproducten door het plaat sen van een pomp, gedreven door een 3 pk electromotor, dienende tot het vul len van tankauto's met petroleum, op het perceel kadastraal bekend gemeente Tholen, Sectie E, No. 320. Op Donderdag 21 Juli a.s. des voor- middags 11 uur, zal op het gemeente huis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zowel de verzoeker als zij die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis ne men van de terzake ingekomen schrif turen. Tholen, 7 Juli 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. Rondvraag: Dhr. Hage vraagt hoe het met de oude gemeentewoningen staat. De voorzitter antwoordt, dat er einde lijk langzamerhand wat schot in gaat komen en hoopt dat het dit jaar in orde komt. Dhr. Hage vraagt ook, waarom de eigenaren van varkenshokken in de kom nog geen bericht kregen van ontruiming. De voorzitter antwoordt, dat men hier dezer dagen op kan rekenen. Weth. Tichem informeert naar het verplaatsen van de beerput. De voorzitter antwoordt na informatie, dat dit in de steek is gebleven, maar thans spoedig zal gebeuren. Dhr. v. d. Jagt vraagt voor timmer man van Driel verbetering te brengen in de goot voor zijn woning, die te ondiep is. Ook dit zal worden bekeken. Dezelfde spreker wijst er op, dat thans 2 pogingen zijn gedaan om de boompjes op de Markt tot groei te brengen en beide zijn mislukt. Hij is er voor daar van gemeentewege geen kosten meer aan te besteden. Daartoe wordt besloten. De voorzitter zegt, dat de aannemer van de beplanting het als een prestige kwestie beschouwt om het toch nog te proberen. ten komen, eerder gewenst. De voorzitter weet niet of dat mo gelijk is voor de consultatie-arts. Dhr. Istha lijkt het in elk geval ge wenst om een billijke subsidie te geven. Daarmee zijn allen het eens, waarom men eerst eens nadere inlichtingen wil afwachten. In verband met zijn benoeming te Be verwijk vraagt dhr. J. J. van Roosma len, onderwijzer aan de O. L. S. alhier ontslag, dat hem eervol wordt verleend met ingang van 7 Augustus a.s. Een verzoek van de afd. Tholen en St. Filipsland van de Nederl. Onder wijzers Vereniging om een regeling te treffen, waardoor verplaatsingskosten ook voor onderwijzend personeel wordt betaald, wordt ingewilligd, behoudens een vertrek binnen 2 jaar. E#n voorstel wijziging gemeentebe groting in verband met nieuwe reke ningsvoorschriften ontmoet geen be zwaar. Bij de rondvraag informeert dhr. Istha naar de bouwvergunning voor dit jaar en of deze nog door particulieren wordt verbruikt. De voorzitter antwoordt, dat hierom trent nog geen definitieve beslissing is gevallen, maar momenteel toch een par ticulier in onderhandeling is. Een vraag, eveneens door dhr. Istha omtrent het reglement van orde en het tijdstip der vergadering wordt bevredi gend beantwoord. Dhr. Mees zou gaarne zien, dat het gemeentebestuur een prijs beschikbaar stelde voor de Ronde van Oud-Vosse meer, nu de baten daarvan voor het pl. Groene Kruis zijn. De voorzitter wil dit voorstel eerst in B. W. bespreken. Weth. Dane acht het beter, dat dit door het Groene Kruis zelf wordt ge daan, waarmee dhr. v. d. Klooster het eens is. Dhr. Istha vindt dat zonderling om een vereniging die de baten nodig heeft eerst een prijs te laten betalen. De voor zitter blijft er bij het liever eerst te wil len overwegen en dat de Raad thans B. 6 W. machtigt bijv. max. 25. beschikbaar te willen stellen. Men wordt het hierover eens. Daarna sluiting. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig artikel 15 der Hinderwet op bo- venbepaalde dag voor het gemeente bestuur zij verschenen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten. BRANDGEVAAR DOOR HOOIBROEI Burgemeester en Wethouders van Tholen vestigen de aandacht van de landbouwers op de maatregelen van voorzorg, welke naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond, kun nen genomen worden tegen brandgevaar door hooibroei. In hoofdzaak komt dit oordeel op het volgende neer: Allereerst is het nodig, dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt binnengehaald. Ten opzichte van krachtig hooi is dit echter niet genoeg, en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is in de tweede plaats nodig, dat een behoorlijke hoeveelheid zout in het hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi of stro er tussen worden aange bracht, zout verhoogt bovendien de smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stro ne men hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Beide (het zout en de lagen oud hooi en strp) temperen de broei. In de derde plaats behoort elke hooi tas van ten minste cén luchtkanaal te zijn voorzien, dat gemakkelijk is te ver vaardigen van stevige mandemakerstwij- gen- of van eenvoudig latwerk. Het is vrij zeker, dat zich geen ge vaarlijke broei zal voordoen, wanneer de drie bovenomschreven maatregelen zijn genomen. Tenslotte achten zij het wenselijk te wijzen op de inhoud van artikel 158 van het wetboek van strafrecht, waarbij o.a. straf bedreigd is tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten, en wel: le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste drie maanden of geld boete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor gemeen ge vaar voor goederen ontstaat; Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct. 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geld boete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daardoor levensge vaar voor een ander ontstaat; 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands dood tengevolge heeft. Tholen, 11 Juli 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. „HET HOOGELAND" Dezer dagen zal in deze gemeente een collecte worden gehouden voor „Het HoogelandDeze instelling geniet vol doende bekendheid. SCHOOLWERK De ouders der leerlingen van de O. L. School alhier worden Maandagavond 18 Juli a.s. in de gelegenheid gesteld het schriftelijk werk, de tekeningen en de handwerken der kinderen te bezichti gen.- EINDLES 2-JARIGE CURSUS LANDBOUWHÜISHOUD- ONDERWIJS Dinsdag jl. werd de eindles gegeven van bovengenoemde cursus in de Land- bouwhuishoudschool alhier. De directrice Mej. C. Bogerd opende met een welkomstwoord tot de aanwe zigen, waarbij o.m. werden opgemerkt de Commissie van Toezicht, de consu lente Mej. Sikkens en haar collega Mej. Rijksen van Sprang-Capelle, de ouders van en de leerlingen zelf. Mej. Bogerd wees er op, dat ditmaal het werk der leerlingen op eenvoudige manier was uitgestald, daar 14 dagen geleden tijdens de landbouwtentoonstel ling alles op grootser wijze was ge schied. Daarna werd het Zeeuwse volks lied gezongen. Twee groepen leerlingen deden hersengymnastiek. Groep 2 kreeg 13, groep 1 twaalf punten. Mevr. Klompe-de Lange, voorzitster van de Commissie van Toezicht zei dat het haar en de commissie tot blijdschap stemde, dat zo hard is gewerkt. Zij waarschuwde de meisjes er voor hierom niet hovaardig te zijn noch stil te blij ven staan bij het nu behaalde diploma. Er is een fundament gelegd, waarop kan worden doorgebouwd. Het diploma 2-jarige cursus werd ver volgens uitgereikt aan de dames: Riet Burger, Jaantje Geuze, Pietje Be velander, Leentje Koppenhol te Poort vliet, Greta Hage, Willy de Wilde, Nel Kloet te St. Maartensdijk. Aan Ida Gaakeer te Stavenisse. Aan Leintje Cornelisse, A.dri Prince, Koosje Overbeeke te Tholen en aan Riet van Gastel te Steenbergen. Een 1-jarig di ploma voor Ina van Luijk te De Heen. Mevr. Klompe wenste alle leerlingen geluk met dit succes en wees er daarna op, dat dit de laatste keer was, dat mej. Bogerd eindles gaf. Dank zij haar ijver is thans alles keurig verzorgd, wat bij haar komst niet in orde was. Het is jammer voor onze school, aldus spreek ster, dat U ons gaat verlaten. Door uw openhartigheid en vriendelijkheid hebt u ons hart gewonnen. Ook collega's en leerlingen houden van u en de ouders waarderen het door u verrichte werk. Mevr. Klompe hoopte dat de scheidende lerares evenals in Tholen een prettige werkkring mag vinden en mensen, die van haar houden. Hierna bood zij Mej. Bogerd een fraai geschenk aan, waar voor laatstgenoemde hartelijk dankte ook voor de goede wensen. Tot slot voerden nog het woord Mevr. van Dalen en mej. Sikkens namens de Bond van Plattelandsvrouwen en het bestuur der Z.L.M. STUDIEREIS Vrijdag en Zaterdag jl. maakten de leerlingen der hogere klassen van de Chr. Nat. School aan de Bosstraat alhier een studiereis per bus naar Walcheren. Op Vrijdagmorgen werden in Middel burg het Zeeuwse Museum en oude, bekende gebouwen bezichtigd, 's Mid dags en 's avonds genoot men van strand en duin in Domburg. Zaterdagmorgen werden de scheeps werven van „De Schelde" in Vlissingen bekeken, waarbij het trof, dat juist een paar grote zeeschepen in aanbouw zijn en de „Indrapoera" in het dok lag. In de middag werd per „Juliana" een tocht over de Schelde gemaakt. Tijdig arriveerden de leerlingen vol daan over het genotene in Tholen. EEN GOEDE BEURT TE WOLFAARTSDIJK Tijdens de turnv<edstrijden op Zater dag 9 Juli te Wolfaartsdijk leverde de gymnastiekvereniging „Olympia'" weer een goede prestatie. Er waren 19 deelnemende verenigin gen. Olympia nam deel met 4 zestallen, nl. 2 zestallen meisjes van 1214 jaar en 2 zestallen meisjes van 1516 jaar. Een 3e prijs behaalden voor brug- en paardturnen de groep meisjes van 12- 14 jaar. Een 2e prijs bij dezelfde wed strijd de meisjes van 1516 jaar. 1000 meisjes en jongens namen deel aan de algemene Vrije oefening en massale demonstratie. VEILING THOLEN 8 Juli: Aanvoer 75 ton. Eerstelingen 8.008.25. Bonken 8.35. Poters 5.06. Witte Eig. 8.609.09. Poters 5.10. BI. Eig. 8.588.64. Poters 4.00. Kriel 3.96. 11 Juli: Aanvoer 55 ton. Eerstelingen 7.38. Bonken 7.81. Poters 4.92. Witte Eig, 15.008.21. Poters 5.20. Blauwe 7.80—8.03. Poters 5, Kriel 3.86. Stam- bonen 70 cent. 12 Juli: Aanvoer 60 ton. Eerstelingen 7.57. Bonken 7.21. Poters 4.86. Witte Eig. 8.17—8.20. Poters 5.00—5.18. BI. 7.12—7.70. Poters 3.90. Kriel 3.95. Stam- bonen 66 cent. 13 Juli: Aanvoer 55 ton. Eerstelingen 7.60. Bonken 7.51. Poters 4.90. Witte Eig. 7.10—7.32. Poters 5.13—5.57. BI. 7.007.42. Poters 4. Kriel 4.10. Stam- bonen 66 cent. 14 Juli: Aanvoer 45 ton. Eerstelingen 7.407.63. Bonken 7.30. Poters 4.28. Witte 7.38. GESLAAGD Mej. A. C. v. d. Zande en dhr. A. Bevelander, alhier slaagden voor het vakexamen melkslijter. GEVONDEN Een kinderwantje. Inlichtingen bij de wachtmeester der Rijkspolitie Polder man. GESLAAGD Mej. Robbe alhier slaagde te Amster dam voor het examen dokters- en tand artsassistente. ZANGAVOND Zaterdagavond werd door de ver schillende zangverenigingen uit het eiland met de zangvereniging „Vrede rust" een zangavond gefiouden. Het ge heel mocht zich in een matige belang stelling verheugen. WEDVLUCHT „De Zwaluw" hield vanuit Vierzon (Frankrijk) een wedvlucht over een af stand van 507 km. Wind N.O. In con cours 34 duiven. F. Nuts 1, G. Hoek 2 9, A. v. Dalen 3 11, J. B. Tholenaar 4 5, J. J. Vermeij 6, C. Ampt 7 10. BURGERLIJKE STAND over Juni 1949 Geboren: 4 Juni: Arend Abraham, zoon van Johannes Aarnoudse en van Anna Adriana van Gorsel. 6 Juni: Cornelia Jacoba, dochter van Marinus Mattheus Minheere en van Janna Pieternella Plandsoen. 9 Juni: Alfred Theodoor, zoon van Willem Marinus van Dijke en van Stoffelina Klippel. 28 Juni: Johannes Adrianus, zoon van Abraham van der Zande en van Maria Anna Cornelia Schoep. Gehuwd: 2 Juni: Cornelis Jan Schot, 27 jaar, betonwerker, te Tholen en Lientje Jan netje Ridderhof, 29 jaar, zonder beroep, te Oud-Vossemeer. Overleden: 15 Juni: Carolina Johanna Rijstenbil, zonder beroep, 78 jaar, dochter van Bastiaan Rijstenbil en van Engelina J. Ampt. LOOP DER BEVOLKING over Juni 1949 Ingekomen: Abraham A. Kievit uit Haarlem naar A 11. Alberta M. J. Ooms uit Breda naar C 33. Vertrokken: Lientje J. Ridderhof van A 40 naar Tholen. Franciscus C. Havermans van A 134 naar Bergen op Zoom. Cornelis M. Hage van C 49 naar Fijnaart. GESLAAGD De heer J. A. Mosselman Jnzn. slaagde voor het vakexamen melkslijter. VEILINGSBERICHTEN Maandag 11 Juli Eerstelingen 7.01 7.06. Gele Eig. 8.018.34. Blauwe Eig. 8.068.16. Aanvoer (groep Scher- penisse inbegrepen) 125 ton. Dinsdag 12 Juli Gele Eig. 8. 8.34. Blauwe 8.118.31. Aanvoer 125 ton. Woensdag 13 Juli: Gele Eig. ƒ7.50 7.81. Blauwe Eig. 7.tot 7.27. Bintjes 7.— tot 7.10. Aanvoer 140 ton. CONCERT DOOR „CONCORDIA" Zaterdagavond kwam de Harmonie „Concordia" uit Tholen een returnbe- zoek brengen aan haar zustervereniging te St. Annaland en gaf een concert op het terrein aan de Dorpsweg. Onder vrolijke marsmuziek ging het naar ge noemde plaats, waardoor het gezelschap direct belangstelling meebracht. Met een goede bezetting gaf „Concordia" onder leiding van> dir. Verswijveren een ge varieerd concert van een kleine 2 uur. Ongeveer 300 hoorders jeugd dan meegerekend waren op het terrein. DE SCHOOLREIS Volgens het plan maakten de leer lingen van de O.L. School onder leiding van het onderwijzend personeel en de Oudercommissie Vrijdag jl. de door eerstgenoemde langverbreide schoolreis. Even over 6 uur vertrokken de 3 bussen van ondernemer y. d. Klundert naar Rotterdam, vrolijk nagezwaaid door tal rijke aanwezige moeders. Een aardige gedachte was het van de busondernemer de schooljeugd eerst bij de tunnel te brengen. Via de roltrap kwam de jeugd er door, voor hen een bijzondere attrac tie. De bussen stonden te wachten aan de andere kant en op prettige wijze werd het programma voor die dag afgewerkt een bezoek aan de Diergaarde Blijdorp, daarna de speeltuin, een boottocht door Plaswijk en weer een speeltuin maakten er met de diverse versnaperingen tussen door een zeer prettige dag van. Onge veer 9 uur arriveerden de bussen weer in onze gemeente en werd de schooljeugd afgehaald door „Accelerandodie onder grote belangstelling de schoolreisdag met een pittige mars besloot. VERJAARDAGSFONDS Het tweede kwartaal bracht de af deling t.b.c.bestrijding alhier via het ver jaardagsfonds een bedrag van 348,95. Dat is ongeveer 75 gulden minder dan een vorig kwartaal. Mag deze nuttige instelling de volgende 3 maanden weer op een goede belangstelling en milde gift van de jarigen rekenen. Ook van de kleine jarigen Schroom niet een dub beltje te geven, als U moeilijk meer kunt missen. Maar doe allen iets. BEKENDMAKING B. en W. van Stavenisse herinneren er aan, dat de gemeentelijke mestvaalt iedere Dinsdag van 913 uur en iedere Vrijdag van 917 uur geopend is voor het aldaar deponeren van afvalstoffen, terwijl er iedere Vrijdag na 22 uur ge legenheid is tot het ledigen van pri vaten op de gemeentelijke mestvaalt. Buiten genoemde uren zal de mest vaalt gesloten zijn en is het verboden deze te betreden of daarop afvalstoffen te deponeren. GESLAAGD Bij het gehouden examen aan de H.B.S. te Wassenaar slaagde voor het diploma B onze dorpsgenoot de heer I. V/. Nortier. EEN FIJNE DAG De leerlingen der hoogste klassen van de O. L. School maakten Vrijdag hun jaarlijks schoolreisje. Breda en Ooster hout werd bezocht, waarbij in laatst genoemde plaats de jeugd voornamelijk in de speeltuin genoot. Hoewel donker weer, hadden ze een fijne dag. WEDVLUCHT De postduivenver. „De Vale Doffer" hield 9 Juli een wedvlucht uit Bergen op Zoom. In concours 60 duiven, le duif binnenkomst na 1 uur 2i min. 1 sec. de laatste 1 uur 31 min. 48 sec. BURGERLIJKE STAND over Juni 1949 Geboren: 10 Juni: Jannetje, dochter van H. de Vos en A. de Rijke. 18 Juni: Gerardus Johannes, zoon van J. G. Mol en C. Anthonisse. Overleden: Gene. Huwelijken: 23 Juni: J. de Vos, 30 jaar en J. Hage, 28 jaar. 30 Juni: W. M. Potappel, 56 jaar en N. W. Lemson, 43 jaar. 30 Juni: W. D. J. van Prooijen, 34 jaar en P. M. Lemson, 34 jaar. 30 Juni: J. Dorst, 25 jaar en H. C. Geluk, 23 jaar. LOOP DER BEVOLKING over Juni 1949 Vertrokken: L. M. Hout naar Wieringerwerf. J. C. van Dommele en gezin naar Moerkapelle. Ingekomen: C. C. Moerland van Groningen. N. van Haaften van St. Maartensdijk. MESTVAALT IN BRAND Zaterdagavond werd de plaatselijke brandweer gealarmeerd voor het blussen van de gemeentelijke mestvaalt, die op 3 plaatsen in brand stond. BURGERLIJKE STAND over Juni 1949 Geboren: Dirkje Adriana, dochter van A. D. Zwagemaker en S. J. Hage. Abraham Dingenis, zoon van P. C. Lindhout en H. Kieboom. Johannes, zoon van P. Jasperse en A. W. C. de Bres. Ondertrouwd: C. P. op den Brouw 27 jaar en J. van den Hoek 25 jaar. Getrouwd: A. H. Heijboer 27 jaar en H. B. I. Steketee 19 jaar. G. Dorst 32 jaar en M. Hoek 25 jaar Overleden: A. Priem, 82 jaar, weduwe van J. Slager. VEILING „ST. ANNALAND" GROEP SCHERPENISSE Maandag 11 Juli Eerstelingen 7.06. Gele Eig. 8.038.27. Blauwe 7.50 8.05. Dinsdag 12 Juli Eerstelingen 7.42. Gele Eig. 7.208.25. Blauwe 7.56 7.90. Woensdag 13 Juli Eerstelingen 7.40. Gele Eig. ƒ7.00—7.39. Blauwe ƒ7.00. ZONNEGLOREN De t.b.c.-collecte ten bate van „Zon negloren" heeft in deze gemeente opge bracht f 104,23. Een mooi resultaat voor onze gemeente VOOR ONZE MUZIEK VERENIGING Naar wij vernemen zal Zaterdag 23 Juli a.s. door de muziekvereniging „Ac> celerando" te St. Annaland en door het In aansluiting op ons bericht in het vorig nummer over de voor onze lezers reeds bekende wielerronde, die morgenmiddag wordt verreden, delen we nog mede, dat voor de start de Kampioen van Nederland, Wout Wagtmans, wordt gehuldigd. En waar het juist 16 Juli 25 jaar gelden is, dat dhr. v. Heuckelom, Consul der Ned. Wielren Unie 25 jaar in deze functie bij de N.W.U. is, de man dié morgen ook de leiding van de Vossemeerse ronde heeft, zal ook dit feit te voren worden herdacht. Het zal onze lezers ook interesseren, dat naast de reeds ge noemde renner, de volgende prominenten uit de wielersport aan de start zullen verschijnen: R. v. d. Veeken, Guns, A. Geluk, J. v. Nijnatten, C. Roks, L. Mittertreiner, C. A. Valentein, v. Elshout en de nog zeer jeugdige renner en plaatselijke favoriet M. van Poortvliet. In totaal komen er ongeveer 70 deelnemers uit. Het is thans alleen nog goed weer en grote belangstelling waar het ..Wielercomité Oud-Vossemeer" op wacht. Blijkt het eerste het geval te zijn, dan zal het aan het laatste niet ontbreken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2