R3u\ÖSV6PSlc\Q OUÖ-VOSS6IT166R. THOLEN ft 30EKARN0 WEER „THUIS" In gezelschap van zijn mi nisters is Soekarno weer teruggekeerd naar Djocja- carta om daar opnieuw in zijn kwaliteit van president der re publiek Indonesia de regering ter hand te nemen. Alvorens van het eiland Banka te ver trekken, hield hij een perscon ferentie voor de 15 ameri- kaanse journalisten, die op uit nodiging van "de nederlandse regering een bezoek brengen aan Indonesië. Soekarno, op de foto in het midden met wit kraagje, is blijkbaar nog al op getogen over zijn terugkeer. Of voor Nederland daartoe ook reden bestaat, zal de toe komst ons wel leren. en L. A. Stoutjesdijk, Tholen; 6. Nelly van G. M. Geluk, St. Maartensdijk; 7. Annie van Gebr. C. M. v. Tilburgh, Oud-Vossemeer; 8. Tine van M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; 9. Gerda van P. J. Goorden, Oud-Vossemeer. Tweejarige merries gr. maat le pr. Kitty van J. A. Stols, St. Filipsland; 2. Blondine van J. L. Geluk. St. Maartensdijk; 3. Erna van Bleijen- daal van J. F. Brooijmans, St. Annaland; Bianca, van J. P. van Gorsel, Tholen. Driejarige merries gr. maat le pr. Queeny van C. H. A. Stols, St. Filipsland; 2. Clara van Gebr. J. A. en L. J. Stoutjesdijk, Tholen; 3. I-ina van idem; 4. Mirza van J. C. Janse Poortvliet. Merries 4 tot en met 9 jaar kl. maat le pr. Karen van Vredenburg, van C. H. A. Stols, St. Filipsland; 2. Burine van G. M. Geluk, St. Maartensdijk; .3. Emma van M. A. Geuze, Oud-Vosse- meer; 4. Jeanette van G. de Wilde, St. Maartensdijk; 5. Prinses van Lionne. van E. J. Kosten, Tholen; 6. Tonny van Gebr. C. en M. van Tilburgh, Oud- Vossemeer; 7 (nagekomen inschrijving); 8. Juliana van M. J. Geluk, Oud-Vosse meer; 9. Selma van Gebr. C. en M. van Tilburgh, Oud-Vossemeer; 10. Emma van J. C. Janse, Poortvliet; 11. Blondine van M. Hage, Scherpenisse; 12. Nonja van J. P. van Gorsel, Tholen; 13. Ella van M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; 14. Efemia van J. P. Kloet, St. Maar tensdijk; 15. Margriet van Gebr. A. L. en I. P. Hage, St. Maartensdijk. Merries 4 tot 9 jaar gr. maat 1. Olga van C. H. A. Stols, St. Fi lipsland; 2. Xenia van J. F. Brooijmans, St. Annaland; 3. Coba van Gebr. C. P. en N. J. Nelisse, St. Maartensdijk; 4. Fiorina van Gebr. J. A. en L. J. Stoutjesdijk; 5. Zita van J. F. Brooij mans, St. Annaland: 6. Metha van'C. en M. van Tilburgh, Oud-Vossemeer; 7. Paula van J. J. Breure, St. Maartens dijk; 8. Ida van Gebr. J. A. en L. Stoutjesdijk, Tholen. Merries 9 jaar en ouder 1. Clairona van J. A. Stols, St. Filips land; 2. Ursula van J. F. Brooymans, St. Annaland; 3. Trui van A. v. d. Hoek, St. Maartensdijk; 4. Astrid van M. J. C. Geluk, Oud-Vossemeer; 5. Lyonne van E. J. Kosten, Tholen; 6. (nagekomen inschrijving). Hengsten 3 jaar en ouder 1. Leon van Hegelsom, eig. Hengsten- vereniging St. Filipsland; 2. Ideal v. d. Kleijkamp, Hengstenvereniging Tholen. Hengsten met afstammelingen 1. Ideal van de Kleijkamp, Hengsten vereniging Tholen. Merries met afstammelingen 1. Karen van Vredenburg, eigen C. H. A. Stols, St. Filipsland; 2. Emma van M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; 3. Linonne van S. J. Kosten, Tholen; 4. Efemia van J. P. Kloet, St. Maartensdijk. Fokgroepen le pr. Karen, Olga en Queeny van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols, St. Filipsland; 2. Lydie, Kitty en Juliana v. Henriëttehoeve, eig. J. A. Stols, St. Filipsland; 3. Meta, Salma, ionny, Annie en Astrid v. Gebr. C. en M. van Tilburgh, Oud-Vossemeer; 4. Metha, Merza en Bertha v. Buitenzorg, eig. J. P. van Gorsel, Tholen; 5. Emma, Julia en Tine van de Wouter, eig. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; Glorie, Clairona en Cubus v. Henriëttehoeve, eig. J. A. Stols, St. Filipsland. Tweejarige merries kl. maat 1. Julia van M. A. Geuze, Oud-Vosse meer; 2. Erna van J. J. Breure, St. Maartensdijk; 3. Feria van J. P. Kloet, St. Maartensdijk; 4. (nagekomen i'nschr.) Driejarige merries kl. maat 1 Juliana, eig. J. A. Stols te St. Filips land; 2. Bertha van J. P. Gorsel, Tholen; 3. Lady van M. A. Geuze, Oud-Vosse- meer; 4. Ada van E. J. Kosten, Tholen. Kampioenhengst van de trekpaarden dag werd Leon van Hegelsom eigen dom van de Hengstenvereniging St. Filipsland en kampioenmerrie werd Karen van Vredenburg, eig. C. H. A. Stols, St. Filipsland. Dressuurproef achttallen 1. Schouwse Ruiters; 2. De Paarde bloem, Goes; 3. Oranje Ruiters, Axel. Dressuurproef viertallen 1. Noord-Beveland; 2. Schouwse Rui ters; eerv. vermelding Rijver. Walcheren. Individuele dressuur klasse B 1. J. Stols van de Schouwse Ruiters met Rex; 2. D. A. van Nieuwenhuyzen van „Walcheren" met Max; 3. P. Reij- nouts van „Walcheren" met Frits; 4. G. Wagenaar van De Paardebloem met Hans; 5. P. Marcusse van „Noord-Beve land" met Jimmy en 6. G. de Klerk van de Schelderuiters met Prins. Individuele dressuur kl. L 1. Jac. de Feijter Oranjeruiters met Castor; 2. L. M. Moermond Schouwse Ruiters met Bonzo; 3. L. M. Moermond Schouwse Ruiters met Bento; eerv. ver melding; J. Drees Juliana ruiters met Darling. Springconcours klasse B 1. L. M. v. d. Slikke „Walcheren met Sempre Avant; 2. P. J. Marcusse „Noord- Beveland" met Jimmy en 3. J. Dees Julianaruiters met Darling. Springconcours kl. L (veelzijdigheid) 1. Jac. de Feijter Oranje Ruiters met Castor (na loting); 2. J. J. Vogelaar „Noord-Beveland(0 fouten). Het kampioenschap veelzijdigheid werd toegekend aan de heer Jac. de Feijter Oranjeruiters, die samen met de heer J. J. Vogelaar „Noord-Beveland", de Zeeuwse ruiters zal vertegenwoordigen bij de Nationale Kampioenschappen te Utrecht. Groepspringen: 1. Groep Schouwse Ruiters I; 2. Groep „Walcheren", Nieuw- en St. Joosland; 3. Groep Schouwse Ruiters II; 4. Schelde Ruiters, Terneuzen. Jac. de Feijter, Zeeuws Kampioen. In de huishoudschool Het is er zeer druk geweest, inder daad. Maar hadden allé Z.L.M.ers ge weten, hoe keurig het daar ingericht was, dan waren er nog honderden meer een kijkje gaan nemen. De afdeling Tholen en St. Filipsland van de Bond van Plattelandsvrouwen en daarbij niet te vergeten de Directrice en lèeraar van de Huishoudschool met leerlingen hadden de tentoonstelling daar op een enige manier ingericht. De handwerken allen even keurig gerangschikt met een ver hoogd effect door de geurende bloemen en planten. Begrijpelijk waren inzonder heid de dames vol lof voor deze ten toonstelling. De etalagewedstrijd Ook de Thoolse winkeliers hadden eer van hun werk. De enorme drukte in de gemeente brachten genoeg mensen voor S Donderdag 30 Juni kwam de Oud- Vossemeerse gemeenteraad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Mr. J. J. Versluijs. Secretaris dhr. v. d. Ploeg. Afwezig was dhr. van Gorsel. Na opening en notulen worden de volgende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen: 1. Van dhr. Bouman, dat hij zijn benoeming als lid van de adviescom missie Woonruimtewet aanneemt. Daar mee is de commissie thans weer vol tallig. 2. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit verhuur woning aan dhr. Roosmalen. 3. Goedkeuring van het Prijzenbureau om deze huur op 5.te stellen. Punt 2: Een voorstel door B. W. geen bezwaar te maken tegen het con cept jaarwedde-regeling gemeente-ont vangers in Zeeland, behoudens dezelfde opmerking als eertijds voor de secreta rissen, d.w.z. hen ook voor de perio dieke verhogingen in aanmerking te doen komen bij cumulatie-betrekking. Na bespreking gaat de Raad hiermee accoord. Punt 3: Aanvraag subsidie van Bond tegen het vloeken. B. W. stellen voor, overtuigt van het goede werk door deze Bond 10.subsidie per jaar te geven. Dhr. van Driel zegt er blij om te zijn, dat vele gemeenten hieraan meewerken. Z.h. stemmen wordt het voorstel goed gekeurd.. Ook tegen het voorstel van B. W. om 2.50 per jaar te geven aan de Vereniging Schoolmuseum te Middel burg wordt geen bezwaar gemaakt. Dhr. A. Schippers, Haven B 299 ver zoekt verbeteringl straatbedekking ter plaatse van B 292. De voorzitter zou dit eerst door de Districts-opzichter willen laten onderzoeken. Dhr. v. d. Klooster meent, dat er plaatsen zijn, waar het veel harder nodig is, bijv. de Buurt. Laat men daar eerst aan beginnen, dan kan de straat bij Schipper nog wel even wachten. Men besluit dat B. 6 W. het eerst eens zullen bekijken. Het volgend punt is behandeling van het verzoek der Kring Tholen en St. Filipsland der Z.L.M. om een bijdrage in de kosten der Alg. Vergadering met daaraan verbonden een landbouwten toonstelling. B. 6 W. stellen voor 200 bij te dragen. De voorzitter zegt, dat toevallige omstandigheden het thans zo leiden, dat een belangrijk bedrag zal binnenkomen aan vermakelijkheidsbelas ting, daar de tentoonstelling op Oud- Vossemeersegrond wordt gehouden. In de eerste plaats willen B. W. dit echter toekennen om het belang van deze vereniging, al maakt dat de uit gave dan gemakkelijker. Dhr. Istha wijst er op, dat men er rekening mee moet houden, dat andere verenigingen ook zullen aankloppen. Hij staat er niet afkeurend tegenover, maar wil dit toch onder de aandacht bren gen. De voorzitter antwoordt dat daar ook de etalage s. Etalage's die algemeen goed verzorgd waren met enige wel zeer op vallende uitstallingen. We horen dat de winkeliers wat meer aandacht van de jury hadden verwacht. Men verwachtte dat ook de etalages bij kunstlicht zou den worden beoordeeld waar verschil lende op waren ingesteld. Zelf kunnen we daarover niet oordelen. Het zal in elk geval geen gemakkelijke taèk zijn ge weest uit enkele zo keurige uitstallingen toch weef de best verzorgde en meest opvallende te kiezen. De jury besliste evenwel en deelde in totaal 30 prijzen uit aan de volgende winkeliers: le. Fa. C. v. Splunter, Kerkstraat; 2e. M. v. d. Eijk, Kerkstraat; 3e. J. Swaan, Bakstraat; 4e. Wed. Quist- Kooistra; 5e. Fa. H. Deurlo, Dalemse- straat; 6e. C. Slager, Dalemsestraat; 7e. G. Contant-Geluk, Dalemsestraat; 8e. Fa. H. v. d. Stel, Dalemsestraat; voor alle overigen werd een prijs van 5.beschikbaar gesteld. Tenslotte zorgde „Concordia" 's avonds nog voor een vrolijke noot op de kiosk, waarmee het officiële pro gramma van de zo schitterend geslaagde I Z.L.M.dag werd besloten. geen bezwaar tegen is en men er dan ook aandacht aan zal besteden. Was het bij dit verzoek niet zo geweest, dat we er vermakelijkheidsbelasting door kregen, dan had ik het toch gesteund, nu is het alleen wat gemakkelijker. Dhr. v. d. Klooster zegt, dat Tholen er ook steun aan verleende, maar dat men de plaats waar het gehouden wordt, buiten beschouwing moet laten. Anders krijgt men het zo, dat men gaat geven, als het door vermakelijkheidsbelasting weer gedekt is. De voorzitter merkt dan op, dat men het ook zo kan zien, dat men subsidieert om belasting te krij gen. Hij vindt de Z.L.M. evenwel een algemeen belang. Dhr. v. d. Klooster weet niet, waar die hoge kosten vandaan moeten ko men, hij heeft een toegangsprijs horen noemen van f 1.20, dus daar zullen toch de onkosten wel mee gedekt zijn. De voorzitter kan zich de hoge onkos ten goed indenken. Weth. Dane wil het anders beschou wen, dan in de brief van de Z.L.M. eigenlijk is aangegeven. Niet omdat men vermakelijkheidsbelasting binnen krijgt, subsidiëren, dat aanloopje had den ze er beter af kunnen laten, het gaat enkel om hen te steunen, om de sympathie voor deze vereniging. De rest moeten we buiten beschouwing la ten, of we er nu f 1000,of f500. van binnen krijgen. Dat mag geen punt van overweging zijn. Dat Tholen gaf is begrijpelijk. Daar komt genoeg door binnen. Al het verteer is voor Tholen. Die profiteren er van en geven daarom wat subsidie, besluit weth. Dane zijn oordeel. Dhr. Aarnoudse wil de belas ting ook liever buiten beschouwing laten. Maar dhr. v. d. Klooster niet. Dat spreekt zeker een woordje mee. Hij denkt er echter zo over: Als men in Tholen een terrein had kunnen krijgen, was het zeker nooit op Vossemeerse grond gebeurd. Practisch is alles voor Tholen. 'En omdat wij er nu belasting van krijgen vragen ze ook subsidie. De voorzitter vindt dat vrij logisch. Weth. Dane is ook ontstemd, omdat ze in die brief met „belasting" hebben geschermd. Het is nu zo volgens de vereniging: „Dat verdien je aan ons, geef ons nu ook maar eens wat." De voorzitter acht het geen bezwaar om nuttige verenigingen, die in nood zitten te helpen, als dat mogelijk is. Dhr. Istha ziet het ook niet los van de vermakelijkheidsbelasting. Dhr. v. d. Klooster wijst er nogmaals op, dat hij niet tegen een subsidie is voor deze vereniging, maar vindt de wijze waarop het is aangevraagd onjuist. Weth. van Driel ondersteunt het stre ven van de voorzitter om in de toekomst evengoed noodlijdende verenigingen zo mogelijk te ondersteunen. Dhr. Istha wil nog opmerken, dat hij de toegangsprijzen aan de hoge kant vindt. Ook minder goed gesitueerden willen er een kijkje nemen en dan kan het bezwaarlijk zijn. Daarna wordt over het voorstel gestemd en goedgekeurd met de stem van dhr. v. d. Klooster tegen. (Wordt vervolgd) EEN HALVE EEUW Op 9 Juli 1899 richtte de toen 23-jarige O. J. Contant in de Kerkstraat 26 alhier met een eenvoudig begin zijn bedrijf op. Hij begon in de eenmans zaak als loodgieter en kachelsmid na een 6 jarig verblijf in Amerika. Het ontbrak wijlen O. J. Contant niet aan onder nemingslust en door flink aanpakken moest zijn zaak na ongeveer 5 jaar aan merkelijk worden uitgebreid. Emaille- verkoop kwam er bij en hij was trots die eerste week een volledig stel pan nen aan zijn klanten te kunnen tonen. De grootste uitbreiding kwam evenwel in 1923 toen hij in samenwerking met zijn zoons een grote meubelzaak op richtte en het pand werd uitgebreid met de nummers Kerkstraat 22 en 24. Later kwam er nog een pakhuis in de School straat bij met tenslotte nogmaals een pakhuis en woning. Van het eenvoudig loodgieters- en kachelsmidsbedrijf groeide het uit tot een niet alleen op het gehele eiland bekend Warenhuis. Ook thans is het nog een zeer bloeiende zaak met voornamelijk clientèle op Tholen, St. Filipsland en West-Brabant maar ook met leveranties door geheel Nederland. De huidige firmanten, 2 zoons "en 1 dochter van de oprichter zullen het vijftig jarig bestaan niet alleen met hun reeds bejaarde maar nog zeer actieve moeder en verdere familie herdenken, maar stellen ook hun clientele in de gelegenheid die dag een kijkje te komen nemen in hun bedrijf. En ze mogen verwachten, dat het hun aan belangstelling niet zal ontbreken. De fa. O. J. Contant Zonen met dit gouden jubilieum gefeliciteerd. EEN ZILVEREN JUBILEUM Een tweede eveneens door het gehele eiland bekende firma herdenkt komende dagen eveneens een belangrijk feit. 25 jaar geleden nam de heer J. Melse het winkelbedrijf aan de Markt over van dhr. M. M. C. Haaijer. Laatstgenoemde vestigde zich daar naast en specialiseerde zich toen meer op rijwielen en rijwiel onderdelen. De door dhr. Melse in 1924 overgenomen zaak was opgericht in 1872. Dit bedrijf hield zich door alle moeilijke tijden heen, wisselingen die in ieder mensenleven voorkomen, goed staande en thans mogen de firmanten, nl. 2 zoons van wijlen dhr. J. Melse zich in een bloeiende zaak verheugen. De huidige firmanten drijven dit bedrijf sinds 1940. In 1939 moest er een pakhuis bij komen om het vele materiaal op te ber gen. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum biedt de firma Melse haar clientele een bijzondere korting aan. Dat zal men ongetwijfeld waarderen. Ook deze voor het gehele eiland bekende firma onze gelukwensen met het zilveren jubileum. OPENBARE LES Op Dinsdag 5 Juli werd des morgens in de Chr. Kleuterschool alhier met de kinderen van de hoogste klas een open bare les gehouden in tegenwoordigheid van vele ouders. Het Hoofd, Mej. C. van Dorp, opende met gebed en liet zingen psalm 81 12, waarna allereerst stof uit de bijbelse geschiedenis werd gerepeteerd, met name de 10 plagen in Egypte, waarbij de kleuters van verbluffende kennis blijk gaven. Vervolgens vertelde het Hoofd op eenvoudige en toch boeiende wijze de geschiedenis van Petrus in de gevangenis alsmede diens wonderlijke uitredding door middel van een Engel. Na deze inspanning van het kleuter brein er werd met aandacht geluisterd volgde ontspanning in de vorm van kamergymnastiek. Na het zingen van een vers kwam de prikbeweging in actie; op een ronde schijf moest een roodborstje, zittend op het nest, worden ingeprikt. Vol ijver toog de jonge schaar aan 't werk: eerst de snavel, dan de kop en verder tot het staartje toe, met bloemetjes en echte vogeleitjes voorts beplakt; er werd niet gepraat, alleen maar gezwoegd; prik... prik en nog eens prik, plak...plak...zo, netjes op de rij, met volle toewijding geschiedde dit karwei. Een versnapering, als dank voor ge leverde prestaties, was inderdaad ver diend. De kleuters gaven verder een voor stelling in mimiek, bijv. hoe moeder maalt enz., met als eindnummer een slaapscène, waarbij de babies zo vast waren ingesluimerd in een „dolce far niente", dat eerst na herhaald en harder belgerinkel van de juffrouw deez' kleine jeugd weer tot ontwaking kwam, zeer tot blijdschap van de moeders. Des middags was er nog gelegenheid tot bezichtiging van het werk der kin deren, waarvan door velen werd ge bruik gemaakt. Al met al een geslaagde les in 't openbaar met deze kleine kinderschaar. VEILING THOLEN 1 Juli: Aanvoer 60 ton. Eerstelingen 8.10—8.21. W. Eig. 10.60. 4 Juli: Aanvoer 50 ton. Eerstelingen 8.27—8.43. W. Eig. 9.39—9.75. 5 Juli: Aanvoer 50 ton. Eerstelingen 8.30—8.41. W. Eig. 9.53. 6 Juli: Aanvoer 50 ton. Eerstelingen 8.30—8.59. W. Eig. 9.45—9.70. 7 Juli: Aanvoer 55 ton. Eerstelingen 8.15—8.28. W. Eig. 8.30—9.10. EINDLES LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Dinsdag 12 Juli des nm. om 2.30 uur wordt in de Landbouwhuishoudschool eindles gehouden van de 2 jarige cursus. GESLAAGD De heer W. A. Duinker slaagde te Bergen op Zoom aan het Dr. Moller Lyceum, afdeling H.B.S.-B. voor het eindexamen. BENOEMING Mej. A. Evertse alhier werd benoemd als administratieve kracht bij de Water leiding Mij Tholen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. School te Stavenisse is benoemd Mevr. G. Meerman-Steenpoorte, alhier. DE TROUWE DUIF Zaterdag 2 Juli jl. hield de Thoolse Postduivenvereniging De Trouwe Duif een wedvlucht van Orleans (Frankrijk), een afstand van 436 km. De 96 duiven, die in concours waren werden met Noord-Oostenwind om 6.30 uur gelost. De eerste duif arriveerde te Tholen om 1.50.36 uur en de laatste prijswin nende duif om 4.11.23 uur. De uitslagen luiden: A. Wagemaker 1 2 3 4 5 6 7 8 10 12 13 18 34, D. Jansen 9 23, L. M. de Heer 11 23; C. Soomers 14 30; W. Videier 15, 17 31; J. Deurloo 16 21. L. Laban 19; I. Hage 20 27; C. Bout 22 28; B. Schot 26; C. van Poepele 29; M. Tazelaar 32. Bij de uit St. Denis gehouden wed vlucht voor de Zeeuwse Concours Combinatie van Zaterdagsvliegers be haalden: A. Wagemaker uit Tholen de le, 2e, 4e, 5e, 7e en 12 prijs; B. Schot uit Tholen de 9e prijs; C. J. Ampt uit Oud-Vossemeer de 13 prijs en C. van Tilbeurgh uit Oud-Vossemeer de 18e prijs. ONGEVAL Donderdagmorgen 7 Juli jl. had Mevr. J. van Zetten-Bout, alhier, het ongeluk, dat de vlammen van een vergasser uit sloegen waardoor haar klederen in brand geraakten. Door de schrik bevangen rende zij met haar brandende kleding naar buiten waar door de buren de vlammen met emmers water gedoofd werden. Met brandwonden aan armen, borst en gelaat werd zij door Dr. P. J. Duinker in behandeling genomen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 28 Juni: Otto Jacobus Con tant, zn. fan M. I. J. Contant en A. van Elsacker. Overleden: Marina Schot, 63 jaar, echtgenote van B. J. Nelisse. OtlD-VOSSEMEER EXCURSIE De heren H. H. Oudesluijs en de Rijke maakten met de leerlingen van de Algemene Landbouw cursussen te Oud-Vossemeer en Scherpenisse een excursie naar Wageningen en de Noord- oostpolder. Ook gingen enige belang stellenden mee. Om het aangename met het nuttige te verbinden werd boven dien de Julianatoren te Apeldoorn be zocht. Het werd een lange, mooie dag. OPRICHTING KLEUTERSCHOOL In de O.L. School te Oud-Vosse meer werd dezer dagen een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een kleuterschool. Met algemene stemmen werd besloten hiertoe over te gaan. De school zal ondergebracht wor den in een van de lokalen van de O.L. school. Reeds werden 63 kleuters in geschreven. GESLAAGD DUS GEFELICITEERD Dhr. J. J. Niemantsverdriet slaagde te Bergen op Zoom voor het examen dub bel boekhouden. Dhr. M. A. van Poortvliet behaalde te 's Gravenhage het diploma gemeente administratie I en de heren C, W. Droogers en V. Droogers slaagden voor het U.L.O. examen A en B. HET DORP OP DE FILM Onze muziekvereniging laat in samen werking met de Nederl. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen een film maken van en over het dorp. Deze film zal een zo volledig mogelijk beeld geven van het dorps- en van heel het verenigingsleven ter plaatse. Donderdag 14 Juli komt de klank- en filmopnamewagen van de Nederl. Fede ratie om de opname te maken. Op de film komen karakteristieke plekjes, ver schillende inwoners, verschillende be drijven en natuurlijk de jeugd. De schoolkinderen nemen immers ook een voorname plaats in. Om ongeveer 6 uur wordt in de Schoolstraat een optocht geformeerd, waarvoor alle verenigingen zijn uitge nodigd. Deze wordt eveneens gefilmd en na afloop worden hiervan geluidsop namen gemaakt. zonöeR enthousiasme suBsiöie voor öe z.Lm. consultatie-BUReau tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2