Raadsverslag POORTVLIET. I Bespreking Electrificatie Strijenham. THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND gedeeld geldt ook weer voor de amb tenaren van de burgerlijke stand. Alvorens zijn betrekking te aanvaar den legt de ambtenaar van de burgerlijke stand voor de arrondissementsrechtbank tot wier ressort de gemeente behoort, de zuiveringseed en de ambtseed af. Omtrent de taak van deze ambtenaren behoeven wij geen nadere omschrijving te geven, omdat deze voldoende bekend kan worden geacht. e. personeel openbaar lager onderwijs Met betrekking tot deze ambtenaren willen wij slechts opmerken, dat zij, wan neer het althans een vaste aanstelling betreft, worden benoemd en ontslagen door de raad. Betreft het een hoofd der school dan geschiedt de benoeming uit een voordracht (welke bindende is; waar buiten men dus niet mag benoemen) van zo mogelijk ten minste drie bevoegden, opgemaakt door B. en W. in overeen stemming met de inspecteur van het lager onderwijs. Betreft het de benoeming van een onderwijzer (es) van bijstand dan geldt dezelfde bepaling, met dit verschil, dat de voordracht moet worden samen gesteld na overleg met (dus e.v. niet in overeenstemming met) de inspecteur van het lager onderwijs en na inwinning van het advies van het hoofd der school, waaraan de benoeming moet geschieden. Een tijdelijke benoeming van een onderwijzer (es) vindt plaats door B. en W„ na overleg met vorenbedoelde inspecteur. f. overige ambtenaren, in de ruimste zin des woords, als: personeel openbare werken, klokluider, grafdelver, schoon maakster, gemeente-gebouwen, enz Het benoemen en ontslaan van al deze amb tenaren geschiedt door de gemeenteraad die ook hun bezoldiging regelt. Ziedaar in het kort iets over de ambtenaren der gemeente. Belangstellen den kunnen ook met betrekking tot deze materie vragen stellen omtrent punten, welke niet voldoende duidelijk zijn be licht. Voor zover mogelijk zullen wij deze vragen gaarne beantwoorden. De begroting en rekening der gemeente Deze materie zullen wij ter wille van de plaatsruimte in vogelvlucht behan delen: 1. B. en W. bieden de gemeenteraad jaarlijks vóór 1 September van het jaar, voorafgaande aan het jaar, waarvoor zij moet dienen, een be groting der plaatselijke inkomsten en uitgaven aan. 2. Onmiddellijk na aanbieding aan de raad wordt de begroting ter ge meentehuize voor een ieder ter lezing nedergelegd, waarvan open bare kennisgeving plaats vindt. 3. De begroting wordt vastgesteld door de raad, die deze tenminste twee maanden voor de aanvang van het jaar, waarvoor zij moet dienen, aan Gedeputeerde Staten, ter goedkeuring, zenden. 4. Wanneer de raad weigert de door de wet aan de gemeente opgelegde uitgaven op de begroting te bren gen, geschiedt zulks door Gede puteerde Staten. NED. RODE KRUIS AFD. THOLEN In verband met de komende collecte vragen wij beleefd Uw aandacht voor het volgende: In de slangentuin in Bangkok worden Cobra's, adders en andere zeer giftige slangen met grote zorg verpleegd. Uit het gif dezer slangen worden door het Siamese Rode Kruis, in een speciaal laboratorium, geneesmiddelen bereid te gen infectieziekten en tegen de gevolgen van slangenbeet. In ons land is dat niet nodig, omdat we weinig te vrezen hebben van gif tige dieren. Maar in het Centraal La boratorium van de Bloedtransfusie dienst van het Nederlandse Rode Kruis worden sera en medicamenten bereid uit mensenbloed. Om U een voorbeeld te noemen: Vroeger was het bijna onmo gelijk een z.g. „bloeder" (haemophilie) te opereren. Deze patiënten, bij wie het geringste Wondje een niet te stelpen bloeding veroorzaakte, konden zelfs geen kies laten trekken zonder levensgevaar. Tegenwoordig kan men deze mensen inspuiten met fibrinogeen en hun wond bedekken met fibrineschuim of met fi- brinedraden, waardoor de bloedingen worden tegengegaan of gestelpt. Ook het throinbine dat uit bloedplaatjes wordt gemaakt, is een belangrijk bloed- t stelpend middel. Aan dergelijke middelen, die in het Centraal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis worden bereid, hebben ve len hun leven te danken. Zij zijn ge vonden dank zij het naarstig zoeken der wetenschapsmensen en zij kunnen vervaardigd worden dank zij de offer vaardigheid van mensen, die hun bloed geven om het leven van anderen te redden. Het Nederlandse Rode Kruis brengt die mensen samen, getrouw aan de hoge principes van. mensenliefde en hulpvaardigheid waarvoor het steeds in het strijdperk moet treden. En als het Nederlandse Rode Kruis U binnenkort zal vragen om Uw jaarlijkse bijdrage, dan vraagt het Uw hulp om zijn dien sten aan de mensheid te kunnen voort zetten. In tijden van oorlog, bij nationale en andere rampen, evacuatie enz. kan het Ned. Rode Kruis niet gemist wor den. Geeft straks met milde hand. DE VRAAG VAN LEVEN OF DOOD Staat een mens, die dagelijks met pro blemen van leven of dood te maken heeft, onverschilliger daar tegenover dan iemand die slechts éénmaal voor dit vraagstuk wordt gesteld Ja en neen Tijdens de wereld oorlog hebben we zonder overmatig veel opwinding kennisgenomen van verlies- lijsten. En de soldaten aan de fronten 5. Van de inkomsten en uitgaven der gemeente doen B. en W. jaarlijks verantwoording aan de raad, onder overlegging van de hun door de gemeente-ontvanger aangeboden rekening. 6. De rekening wordt onmiddellijk na aanbieding aan de raad op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd, waar van openbare kennisgeving plaats vindt. 7. De raad onderzoekt de rekening en stelt deze daarna voorlopig vast. 8. De rekening wordt ingezonden aan Gedeputeerde Staten, die deze definitief vaststellen. In ons eerste artikel deelden we mede, o.a. nog iets te zullen schrijven betref fende de samenwerking van gemeenten. Aangezien ten aanzien van deze materie momenteel een wijziging van de be staande voorschriften in bewerking is, achten wij het beste hierop later nog eens met een afzonderlijk artikel terug te komen. Wij willen als slot van deze reeks nog iets zeggen over: Het hoger toezicht op de handelingen van het gemeentebestuur. Het moet van veel belang worden geacht, dat bepaalde handelingen van het gemeentebestuur aan hoger toezicht zijn onderworpen. Dit beginsel in onze wetgeving neergelegd, moeten wij toe juichen. Het ontbreken daarvan zou soms tot ongewenste besluiten kunnen leiden. Dit hoger toezicht kunnen wij onder scheiden in: a. de plicht van de gemeentebestu- fen (in dit geval daaronder te verstaan de raad en burgemeester en weth.) om mededeling van hun besluiten te doen aan Gedeputeerde Staten, wanneer deze daartoe aanvraag doen. b. de mogelijkheid van de Koning en) om besluiten van de raad of van burgemeester en wethouders te schorsen of te vernietigen, wanneer deze in strijd zijn met de wetten of het algemeen be lang. c. de plicht tot het inzenden van een afschrift aan Gedep. Staten van de plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd. Deze verordeningen verbinden niet, dan wanneer zij behoorlijk zijn afgekon digd. Deze afkondiging kan eerst plaats vinden nadat Gedep. Staten de ont vangst van vorenbedoeld afschrift heb ben bericht. d. de noodzakelijkheid van hogere goedkeuring van bepaalde besluiten van het gemeentebestuur. Dit betreft voor namelijk besluiten waarbij de gemeen telijke financiën zijn betrokken of welke financiële offers van de ingezetenen vragen (belastingverordeningen). Hiermede willen wij onze artikelen reeks over „Het Bestuur der gemeente" besluiten. Wij herhalen nogmaals: De genen, die met betrekking tot deze ma terie nog vragen hebben te stellen kun nen zich ter beantwoording daarvan wenden tot de redactie van dit blad. wapenden zich met onverschilligheid tegen de anders niet te dragen morele last. Alleen als op die verlieslijsten de namen voorkwamen van familieleden, vrienden of kennisssen dan viel die on verschilligheid weg. Maar een dokter, die uit roeping zijn vak gekozen heeft, zal altijd vechten om levens te behouden. Van vrienden zowel als van vreemden, dag in dag uit en jaar in jaar uit. Een dokter wordt niet onverschillig. Hier ligt een verschil van motief. In oorlogstijd wanneer bijna niemand aan de invloed van de vernietigingswaanzin kan ontkomen, wordt in iedere mensen ziel een groter of kleiner stukje gedood. Maar wie uit liefde tot de mensheid de strijd tegen dood en ellende voert, zal altijd nieuwe kracht vinden om vol te houden. Hij zal zelfs anderen inspireren om aan zijn zijde te vechten, met dezelfde opofferingszin... en met dezelfde doods verachting als dat nodig zou zijn. Toen in de zomer van het vorige jaar een pakhuis van Blauwhoedenveem in vlammen opging, toen hebben mannen hun leven gewaagd tussen de reeds wan kelende muren van het veem om uit de koelruimten de voorraden van de Bloed transfusiedienst en van de Moedermelk- centrale te redden. Onder het geloei der vlammen, onder een regen van kokend bluswater en van door de hitte gesmol ten vet, zijn zij naar binnen gedrongen om de kostbare kisten met bloedplasma en met gedroogde moedermelk in veilig heid te brengen. Deze mannen waren employés van de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Roode Kruis. Dage lijks komen zij met de vraagstukken van leven en dood in aanraking. Zij wisten dus beter dan wie ook wat er op het punt stond om door het vuur te wor den vernietigd. Zij wisten dat iedere fles een mensenleven kon redden. Daar om waagden zij zich in de vlammen Daarmee inspireerden zij ook anderen. Want kort daarna hebben zestig Am sterdamse arbeiders zich vrijwillig be schikbaar gesteld, om in hun vrije tijd, het uitgewoonde en haveloze gebouw waarin de Bloedtransfusiedienst geves tigd was te restaureren. Maanden hebbep zij gewerkt; toen was het gebouw bijna onherkenbaar opgeknapt en een waardige plaats voor de belangrijke wetenschappe lijke en menslievende arbeid die daar wordt verricht. In de komende dagen zal het Neder landse Roode Kruis een beroep doen op de hulp van het Nederlandse volk om Zijn arbeid te kunnen voortzetten. Laat U zich dan inspireren door het voor beeld van deze mannen die hun krachten en hun tijd offerden en die zelfs hun leven in de waagschaal stelden in dienst der barmhartigheid. In de vragen van leven of dood stelt het Nederlandse Roode Kruis zich aan de zijde van het Leven. Vergadering van de gemeenteraad van Poortvliet op 20 Mei 1949. Voorzitter de burgemeester; tegen woordig alle leden. Na opening van de vergadering en voorlezing van het ambtsgebed worden de notulen gelezen en ongewijzigd vast gesteld. De voorzitter brengt dank aan Wethouder van der Slikke voor de lei ding der vorige vergadering en aan de heer van der Male voor de opstelling van de notulen. Mededeling wordt gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Brief van de Comm. der Koningin houdende toezending van de Kon. goed gekeurde verordening tot wijziging van de legesverordening. Brief van Ged. Staten houdende toe zending van een ontwerp-regeling der jaarwedden van de gemeente-ontvangers. Hiertegen bestaat geen bezwaar; de wedde van de ontvanger dezer gemeente zal worden bepaald op f 1500.—. Een schrijven van de P.Z.E.M. dat de electrificatie van Strijenham wordt be groot op f 3200.De bewoners van 25 percelen moeten een garantie stellen van f 1625.per jaar gedurende 15 jaar, terwijl wordt gevraagd of de ge meente bereid is, in plaats van betaling van het ongedekte aanlegkapitaal van f 26300.gedurende 30 jaar een bedrag per jaar te betalen van f 1341.80. B. en W. stellen de Raad voor hier op afwijzend te beschikken. Na bespre king wordt besloten alsnog te confere ren met genoemde bewoners en een vertegenwoordiger van de P.Z.E.M. om te trachten een voor de gemeente gun stiger regeling te verkrijgen. Mededeling wordt gedaan van de staat van meer en minder werk van de Woningwetwoningen en het bedrag dat de aannemers alsnog hebben te vorde ren. De Voorzitter zegt dat dit bedrag inmiddels aan het Rijk is verzocht; be taling aan de aannemers zal plaats heb ben indien blijkt dat de verschillende ge breken aan de huizen zijn verholpen; thans is dit nog niet geschied. De rapporten van de schoolartsen- dienst inzake het onderzoek van leer lingen op beide scholen worden na, voorlezing voor kennisgeving aangeno men. Gunstig wordt beschikt op de aan vraag van het bestuur der Bijz. School om een voorschot op de uitkering inge volge art. 101 der L.O.-wet 1920. De Voorzitter zegt dat reeds een kwartaal is betaald. Een schrijven van de Districtsinspec teur voor het Brandweerwezen inzake aankoop van de indertijd in bruikleen gegeven Engelse motorspuit wordt aan gehouden totdat een demonstratie is ge geven in tegenwoordigheid van de Raadsleden met deze spuit en die van de gemeente. De Raad besluit tot demping en rio lering van een sloot in de Stoofstraat bij M. A. Jansens en verbetering van de riolering in de Rosemarijnstraat. HERIJK DER MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend: dat dit jaar voor de herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehou den: in het gymnastieklokaal der U.L.O.- School te Tholen, op Maandag, 30 Mei 1949, van 10 12 en van 1316J/£ uur, voor de let ters A t.m. F; op Dinsdag 31 Mei 1949, van 9J/£ 12 en van 1316'/2 uur, voor de let ters G t.m. P; op Woensdag 1 Juni 1949, van 9J/^ 12 en van 1316 uur, voor de let ters Q t.m. Z. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht: le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kun nen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd die nen te zijn, koperen gewichten af gewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1950 gestempeld moeten zijn met de letter S en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en ge wichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op de 2e Donderdag en de daaropvolgende Vrijdag van iedere maand, van 912 en van 13J/JI6L2 uur; 3e. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeurings- merk, niet in winkels, enz. mogen worden teruggebracht; 4e. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het on derzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeerloon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen wor den. (De gezegelde enveloppe, af gegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, ge steld voor de nieuwe, moeten vol doen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 20 cent, voor elk gewicht Op voorstel van B. en W. wordt be- sloten tot het kopen van een reproduc tie van een officiële foto van het Ko- ninklijk Paar uit te geven bij gelegen heid van Hun 12J^-jarig huwelijksfeest op 7 Juli a.s. en die aan de schoolkin deren ten geschenke te geven. Op het reéds meerdere malen aange houden verzoek van A. Luyk om toe kenning van premie voor woningsplit sing, ten bedrage van f 630.wordt thans gunstig beschikt. Tegen het ver zoek stemde de Heren van der Slikke en van Ast. Vaststelling vindt plaats van een wij ziging in de begroting voor 1948, en af- en overschrijving op verschillende posten. Ten slotte wordt op voorstel van B. en W. besloten de voor deze gemeente toegezegde 2 Woningwetwoningen van gemeentewege te doen bouwen. B. en W. worden gemachtigd te onderhande len inzake de daarvoor benodigde bouw grond. Bij de rondvraag vraagt de heer van Ast naar het te verhuren stukje grond 1 bij Mej. van den Boogaard, naar het herstel van de Achterweg, naar de aan- hangige plannen tot demping en rio lering van de waterleiding aan de Paas- I dijk; voorts om afrastering van de dorps mestvaalt en de mening van de Raad tot het plaatsen van een of meer ban ken ten behoeve van de ouden van da gen, welke vragen door de Voorzitter worden beantwoord. Omtrent het laatste punt zullen B. en W. een onderzoek instellen. De heer G. K. Krijger deelt mede dat I hij zich in verbinding heeft gesteld met de Directeur van de Waterleiding Mij. inzake het door de heer v. Ast in de vorige vergadering geopperde over ver hoogde tarieven. De heer Krijger leest een schrijven voor van de Directeur waaruit blijkt dat van verhogen der tarieven geen sprake is doch dat de meerdere lasten een gevolg is van de juiste opmetingen van de verschillende panden. Gebleken is nl. dat velen kamers hebben bijge bouwd en uitbreiding hebben gegeven aan hun woningen dat nimmer is opge geven. De Voorzitter dankt de heer Krijger voor zijn mededeling; intussen zijn in de bladen uitvoerige artikelen versche nen waarin een en ander nader is uit eengezet. De heer van Houdt vraagt nog naar de mogelijkheid tot het kopen van een Woningwetwoning door particulieren, waarop de Voorzitter antwoordt dat zulks alleen mogelijk is wanneer een blok tegelijk wordt overgenomen. Tenslotte informeert de heer Vroegop naar de uitbetaling van de gekochte grond voor de woningen; de Voorz. zegt dat dit kan plaats hebben zodra de juiste grootte van ieder perceel bekend is en de koopacten zijn opgemaakt. Daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 425038 van Ijkkantoor Middelburg wor den gestort. Tholen, 20 Mei 1949. TER-INZAGE-LEGGING VAN LIJSTEN VAN CANDIDATEN VOOR DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Tholen maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de secretarie der ge meente ter inzage zijn nedergelegd, met vermelding van de nummers der lijsten. Tholen, 23 Mei 1949. De voorzitter voornoemd. OPENBAAR LAGER ONDERWIJS Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 23 Augustus a.s. gelegenheid bestaat tot plaatsing op de openbare lagere school in die gemeente van kinderen, die vóór 1 October 1949 de leeftijd van zes jaren zullen hebben bereikt. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op de open bare school wensen geplaatst te zien, worden in de gelegenheid gesteld daar van aangifte te doen bij het Hoofd der School, de heer W. van Liere, op Woensdag 1 Juni a.s. van 45 uur in de school. Tholen, 20 Mei 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. LIJST VAN KIEZERS DIE EEN GEMACHTIGDE AANWEZEN De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ter secretarie der gemeen te voor een ieder ter inzage is neder gelegd een lijst, vermeldende de kiezers, die voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad een gemachtigde hebben aangewezen, met aantekening daarop van de gemachtig den. Tholen, 24 Mei 1949. De burgemeester voornoemd. WEDVLUCHT VAN QUIEVRAIN Zaterdag 21 Mei jl. hield de Thoolse Postduivenhoudersvereniging „De Trou we Duif" een wedvlucht van Quiévrain (België), een afstand van 130 km. In concours waren 229 duiven welke om 12.45 uur gelost werden. De eerste duif kwam te Tholen om 2.46.55 uur en de laatste prijswinnende duif om 3.26.56 uur. De uitslagen luiden: I. Hage 1 2 3 4 14 28 53 63; A. Wa- gemaker 5 6 10 11 19 22 25 34 37 58 61; L. M. de Heer 7 18 23, W. Videier 8 56; G. Soomers 9 40; B. Schot 12 57; D. Jansen 13 43 74; M. Boot 15 16 32 36 46 52; C. Coomans 17 60; M. Tazelaar 20 50 54 55; J. Deurloo 21 38 41 48 70 71; J. Baaij 24 29 31 35; L. Engelvaart 26; L. Laban 27 30 47 66; G. Larooij 33; L. Soomers 39 67; Ph. Steketee 42 72; C. Soomers 44 49; B. Suurland 45 69; S. de Kool 51; J. Schot 59; D. Burgers 62 64; T. Nijs 65; H. Verkerke 68; C. de Groot 73; C. van Poepele 75; W. Annemaat 76; W. Kwaak 77. NUMMERING CANDIDAATLIJSTEN De nummering van de Candidaatlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Lijst 1Gemeentebelang Lijst 2: R. Katholieke partij Lijst 3: Anti-Revolutionaire partij Lijst 4: Christ. Historische Unie Lijst 5: Staatk. Geref. Partij EIND LES 8 MAANDELIJKSE KOOKCURSUS Donderdag 19 Mei werd de eindles gehouden van de 8 maandelijkse Kook cursus aan de Landbouwhuishoudschool te Tholen. Zoals gewoonlijk was er ook dit keer een gezellige middag en een smakelijke maaltijd georganiseerd en klaargemaakt. Mevr. L. Klompe-de Lange overhandigde de getuigschriften aan de volgende dames: Mevr. T. Duine-Bout, N. Verstraate- Meeuwse en J. Sakko-Bevelander, Mej. M. Blaas, N. den Engelsman en C. P. M. Sakko, allen te Tholen.; Mevr. G. Kouman-Gelok, Mej. M. v. d. Velde, J. Jansen en T. Deurloo, allen te Scher- pennisse, Mej. E. v. Dijke te Oud-Vos- semeer en Mej. Z. Free te Nw. Vosse- meer. Enige fraaie geschenken werden namens de cursisten overhandigd aan de directrice Mej. C. Boogerd. VELE MUZIEKLIEFHEBBERS woonden het' eerste zomeravondconcert bij dat Zaterdag 21 Mei door de Har monie „Concordia" werd gegeven. BURGERLIJKE STAND Geboren. 18 Mei: Margriet Roggeband, doch ter van Pieter Roggeband en van Antje J. Koole. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield op 21 Mei 1949 een wed vlucht uit Quiévrain, afstand 135 km. Los 12.45 uur. In concours 189 duiven. Eerste duif 3.11.0. Laatste prijsduif 3.45.58. M. Lindhout 1 42 49 62, J. B. Tho- lenaar 2 18 31, L. v. Driel 3 56 63, A. v. Treijen 4, C. Ampt 5 24 46, A. v. Daalen 6 13 34 38 51, F. Nuts 7 47 52, D. Havermans 9 37, J. J. Vermeij 10 12 16 30 41, M. Speijer 11 19 36, D. de Wilde 14 48, G. Hoek 15 55, Gebr. Klippel 17 20, P. de Wilde 21 32 50, C. v. Tilbeurgh 22 44, C. P. Aarden 25, D. Smit 26 60, Gebr. Verhees 28 33, A. Voormeulen 27 45, P. Klippel 29 35 57; A. Douw 39 40, G. Havermans 43, D. Vaders 53, M. Hommel 54 59, Gebr. v. Dijke 58, A. v. Driel 61. GEVONDEN Gevonden een huissleutel. Inlichtin gen bij de Postcommandant der Rijks politie alhier. LICHTING 1950 Van bovengenoemde lichting werden er in totaal 8 gekeurd, waarvan 6 ge schikt en 2 ongeschikt. EMIGRATIE Dezer dagen emigreerde naar Canada onze dorpsgenoot Adriaan Droogers, waar hij ook in de landbouw zal gaan werken. ZANGUITVOERING Naar we vernemen zal op het terrein van dhr. P. v. Westen alhier op 9 Juli a.s. een Zanguitvoering worden ge houden, waaraan alle zusterverenigingen uit ons eiland zullen deelnemen. BIJ DE „RONDE" Naar we vernemen zal tijdens de „Ronde van Oud-Vossemeer", die, zoals eerder gemeld, dit jaar op 16 Juli wordt gehouden, een actie worden gevoerd ten bate van de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis." SCHOOLREISJE Naar we vernemen ligt het in de be doeling, dat het personeel en alle leer lingen van de O.L. School alhier op Donderdag 23 Juni a.s. een schoolreisje gaan maken. Rotterdam is de voor naamste pleisterplaats, waar o.a. de Diergaarde en een speeltuin zal worden bezocht. Ook denkt men nog een kijkje te gaan nemen op Plaswijk bij Hilli- gersberg. Deze tegenwoordig vrij kostbare reis is mogelijk, dank zij het spaarsysteem dat door het onderwijzend personeel is in gevoerd. Iedere maand brengen de leer lingen hun „schoolreisbijdrage" mee. Toch zijn er nog problemen, nl. of men behalve de reiskosten ook nog een noodzakelijke post kan uittrekken voor versnaperingen. 100 stuks tegelijk slaat door. Wellicht wordt ook dit nog op gelost. Begrijpelijk zien de kinderen nu reeds de schoolreisdag met spanning tegemoet. IN MEMORIAM Na een kortstondige ziekte overleed Zondag 22 Mei jl. dhr. Thomas Kurvink. Wijlen dhr. Kurvink was 30 jaar koster en collectant in de Ned. Herv. Kerk alhier, een functie die hij steeds met dé grootste nauwgezetheid heeft vervuld. Ook verschillende verenigingen was hij al die tijd behulpzaam. Voor de Ned.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2