Jan Overeenkam en het stoepje» STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER INDISCH HOEKJE SPORTHOEKJE JLast van zenuwen? DISTRIBUTIEDIENST BONNENLIJST PREDIKBE ÜR'i E i\ KERKNIEUWS naainste factor wel de opbrengst van de land- en tuinbouw. Daarmee hangen onze belangen nauw samen. Het voor bije oogstjaar gaf over het algemeen een overvloedige productie, maar de lage prijzen waren oorzaak, dat de financiële baten minder gunstig werden. Een mee valler in deze gemeente is nog geweest de afzet der uien. In de tweede plaats wordt het Bankwezen ook in hoge mate beinvloed door de geldsanering. Mede daardoor zijn de spaargelden teruggelopen, inzonderheid van de geblokkeerde, vrnl. door de belastingen, die hiervan zijn be taald. Hoewel thans nog niets definitiefs kan worden beloofd, aldus de voorzitter, is het niet uitgesloten, dat de spaarrente voor dit jaar verhoogd kan worden. De rente is thans nog niet vast te stellen. Spreker besluit met de verklaring, dat men over het boekjaar nochtans te vreden kan zijn. Na de notulen wordt de aan alle leden toegezonden rekening en balans uitvoerig besproken. De rekening geeft aan beide zijden een bedrag aan van 6.736.116,16 met een op de reserve gebrachte winst van ruim 3000.Dat de Bank naast de spaarmogelijkheid ook in een andere behoefte voorziet, blijkt wel uit de post: ontvangen in lopende rekening 5.253.344,90. Nadat de voorzitter e. en a. uitvoerig heeft toegelicht wordt de rekening op advies van bestuur en Comm. v. Toezicht onveranderd vast- .gesteld en de kassier decharge verleend. Herkozen wordt het per. aftr. be stuurslid, dhr. D. Dormaar en de heer M. Moerland Mz. als lid van de Raad van Toezicht. Na enkele mededelingen van huis houdelijke aard, herinnert de voorzitter aan het jubileum van de Centr. Raf- feisenbank te Utrecht en geeft n.a.d. een kort overzicht over het ontstaan en de uitbreiding van de Boerenleenbanken. Daaruit bleek onder anderen, dat er 731 banken bij Utrecht zijn aangesloten, waarvan 58 in Zeeland en van de Ring Tholen en St. Filipsland alleen de ge meente Oud-Vossemeer nog geen boeren leenbank heeft. Met de wens dat 1949 voor land- en tuinbouw geen teleurstel ling mag zijn, sluit de voorzitter de ver gadering. Naar aanleiding van bovenstaande merken we nog op, dat wegens huwelijk de administratieve kracht bij de Boeren leenbank Mej. C. Lanooy ontslag nam en in haar plaats Mej. R. Slager werd benoemd. AANVULLING Tot onze spijt kwam de lijst van can- didaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing van de Partij van de Arbeid er vorig nummer uit te vallen. Hier volgt deze alsnog: 1. A. M. Scherpenisse, 2. A. Ver douw; 3. Chr. van 't Hof Jz. en 4. A. P» Bil. Let wel: De gemeenteraadsverkiezing heeft Dinsdag 14 Juni plaats. VOOR „VREDERUST" De rondgang door deze gemeente met een intekenlijst voor financiële steun aan de Stichting „Vrederust" heeft het mooie resultaat opgeleverd van 202,56. Te vens gaven twintig ingezetenen zich op als lid van de afdeling St. Annaland met een gezamenlijke jaarlijkse toegezegde bijdrage van 30.05. RENTEVOET De rente voor 1949 van de Boeren leenbank is geen 2, maar 2J-2 BENOEMING Onze vroegere dorpsgenoot de heer Jac. M. Zachariasse, werkzaam als hoofd van de Technische Dienst bij de Pro vinciale Directie van Wederopbouw en Volkshuisvesting te 's-Hertogenbosch is met ingang van 1 Mei 1949 in dezelfde functie benoemd in vaste Rijksdienst in de rang van Technisch Ambtenaar le klasse. KEURING Voor de lichting 1950 werden uit deze gemeente 7 personen gekeurd, waarvan 4 goed, twee ongeschikt en 1 voorwaar delijk. COLLECTE De voor de Stichting 1940'45 ge houden collecte bracht f 115.op. GESLAAGD Bij het voorbereidend examen schrif telijk gedeelte „gemeente-administratie" slaagde onze dorpsgenoot Joh. Leune Jr. STEUNT WETTIG GEZAG Maandagavond werd in de goedgevul de zaal van dhr. Steketee een voorlich tingsavond gehouden door de plaatse lijke commissie van het Instituut Steunt Wettig Gezag, waarbij het woord werd gevoerd door de reserve-majoor P. de Kam, secretaris van het Instituut. Het doel daarvan is reeds verschillende ma len in dit blad gepubliceerd. Er werden twee films vertoond, nl. „De bevrijding van Nederland" en „het geheime wa pen." Na de pauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen. Nie- man der aanwezigen gaf zich deze avond op. LIJST ALG. ARBEIDERS BELANG De lijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing van bovenge noemde partij luidde niet zoals in ons nummer van 30 April was vermeld, maar wel als volgt: 1. L. v. d. Werf Hz.; 2. M. Goedege- buur; 3. Joh. Joppe; 4. Adr. Steketee; 5. P. v. Ast GESLAAGD Dezer dagen slaagde te Utrecht voor het examen handelskennis „groothandel" onze dorpsgenoot J. K. Poot. GESLAAGD Bij het op 20 April jl. te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het diploma voor Adspirant Inspecteur van Politie, slaagde o.a. de heer P. Groenen dijk, Wachtmeester 1ste kl. der Rijks politie, alhier. STEMBUREAUX Op de stembureax hebben de volgende personen zitting: I. Burg. L. J. de Jonge, voorz.; A. M. v. Dijke en A. K. Guiljam, leden B. Bossers, plv. voorz.; M. A. Geense en J. Neele Cjzn., plv. leden II. J. van Strien, voorz.; C. A. Stor- mezand en M. v. d. Velde, leden J. C. de Rooij, plv. voorz.; J. A. Klompe en J. v. d. Velde, plv. leden PARKEERVERBOD Ingevolge een besluit van de Burge meester dezer gemeente is het parkeer verbod van toepassing verklaard op het weggedeelte van de Oostdijk, gelegen tussen de woningen B 66 en B 85. Dit besluit trad 19 Mei in werking. NATIONALE RESERVE Hiervoor gaven zich tot nu 12 per sonen uit deze gemeente op. RIOLERING Deze week is men begonnen met de sloot aan de Oostdijk te dempen en tevens van een rolering te voorzien. HERIJKEN Het herijken van maten en gewichten in deze gemeente zal plaats hebben op Maandag 23 Mei a.s. van 10.3012 uur en van 1316 uur in het gymnastiek lokaal van de school. REISCLUB Maandagavond vergaderde de Reis- club alhier in het gebouw van de O.L. School II ter bespreking van het a.s. reisseizoen. De helft der leden was hier bij aanwezig. Met algemene stemmen werd goedgevonden een bezoek aan het Gooi en Amsterdam te brengen. Als datum werd vastgesteld: 1 Juli a.s. Verschillende autobusondernemers zul len nog aangeschreven worden. Men kan zich nog opgeven. WEDVLUCHT Zaterdag 14 Mei werd door de P.V. Nooit Gedacht een wedvlucht gehouden vanuit Vilvoorde (B.) De afstand was 84 km. De uitslag: M. A. Neele 1 en 2; Th. v. d. Sluis 3, 5 en 1ste overduif; J. Wisse 4; L. v. d. Sluis Wz.6; J. v. d. Reest 7; De duiven werden 1 uur gelost. Aankomst 1ste duif 2.16 uur. VERJAARDAGSGROETEN Op 25 Mei hoopt onze lieve zoon, broer en kleinzoon, dpi. sold. J. C. Dorst te Palembang zijn 23ste geboortedag te herdenken. Hartelijk gefeliciteerd door zijn ouders, zus, broer en opa. Hartelijk gegroet en tot spoedig weerziens. Stavenisse, Buurtweg B 57. NEDERLAAGSERIE De s.v. „WHS" te St. Annaland slaagde er ook dit jaar in een neder laagserie te organiseren, al is daarbij de deelname niet bijzonder groot. Zowel de 1ste als 2e elftallen van de volgende clubs doen er aan mee: 21 Mei: Vrederust; 28 Mei OVV (B.opZoom); 6 Juni 2e Pinksterdag) Noordschans; 18 Juni: Smerdiek; 25 Juni SVO (Oud-Voss.); 9 Juli: Cluzona uit Wouw; 16 Juli: Nieuw Borgvliet; 23 Juli Tholense Boys; 20 Juli: Val aan (De Heen De voetbalver. „Smerdiek" bleef niet achter. Ook zij heeft haar nederlaag serie en is daarmee reeds begonnen. 13 verenigingen nemen deel, terwijl eveneens met 2 elftallen wordt gespeeld. 21 Mei: Chrislandia; 28 Mei: Tholense Boys; 4 Juni: Vrederust; II Juni OVV; 25 Juni: De Heen; 2 Juli: WHS; 16 Juli: Dinteloord; 23 Juli: MOC 2; 6 Aug. Dosko 3; 20 Aug.: Roosend. Boys 2; Hemelvaartsdag: Good Luck 2 en 2e Pinksterdag Monster 1. Uitslagen. Te De Heen speelde WHS Saterdag jl. een nederlaagwedstrijd en verloor met 21. Het 2e elftal speelde gelijk: 33. Te Zevenbergen (Seolto) speelde Smerdiek een bekerwedstrijd en verloor met 21, ondanks het feit, dat Smer diek meest in de aanval was en de gastheren slechts enkele malen het doel van Smerdiek wisten te bereiken, maar daarbij een goed resultaat hadden. De Zevenbergse keeper had een belangrijk aandeel in deze overwinning. Programma voor a.s. Zaterdag Smerdiek 2Chrislandia 2, 4 uur Smerdiek 1Chrislandia 1, 6 uur WHS 2Vrederust 2, 4 uur WHS 1Vrederust 1, 6 uur Programma voor a.s. Donderdag Smerdiek 2Good Luck 2, 2 uur Smerdiek 1Good Luck 1, 4 uur Alles nederlaagwedstrijd. KANTONGERECHT THOLEN Zitting van Vrijdag 13 Mei 1949 EEN BIJZONDER VOORVAL De enige zaak die in de voormiddag van deze buitengewone zitting werd be handeld was die van M. B. te Poort vliet, een vorig maal uitgesteld ter na der onderzoek. Zoals reeds bekend is, had B. op 13 Jan. jl. na enkele café's te St. Maartensdijk te hebben bezocht het was beurs een paal van het lichtnet afgereden. Proces-verbaal was opgemaakt, waar bij het bezwarends was, dat B. onder invloed was van sterke drank. De 1ste getuige was C. Kaashoek te St. Maartensdijk, die op een vraag van de Kantonrechter antwoordde, dat B. niet gewoon sprak en men het ook aan zijn ogen kon zien, dat hij alcohol had gebruikt. Mej. M. Potappel uit dezelfde ge meente fietste op de weg en werd door B. ingehaald die toen links van de weg reed. De weg was droog, dus niet glad. Nadat hij met zijn auto tegen genoemde paal was gereden, deed hij absoluut niet normaal. Hij vloekte tegen een jongen, Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. die geen hulp wou bieden en stond onvast op zijn benen. J. W. Scherpenisse eveneens te St. M'dijk was aan het werk bij het ge beurde. Hij zag een slingerende auto over de weg komen en dacht: dat zit niet goed. Het stuur defect of dronken. Deze getuige verklaarde dat verdachte voor 100% dronken was. Hier interrum peerde verdachte, waarop deze getuige antwoordde, op zijn 54-jarige leeftijd wel te kunnen zien of iemand zot of zat was. Hij verklaarde, dat B. zwaaide met zijn armen en niet begreep hoe hij van de weg was afgeraakt. Op een vraag van verdachte hoe die deuk in zijn auto was gekomen, had ge tuige geantwoord: „Dat is van een ha gelsteen". Waarop B. vroeg of het dan gehageld had. Verdachte merkte op, dat hij goed had begrepen dat hij voor de gek was ge houden en aan dat spelletje had meege daan. Getuige hield vol, dat hij absoluut dronken was. Daarna kwam getuige A. v. Spronzen te St. M'dijk, wiens verklaringen nogal tegenstrijdig waren. Eerst zei hij, dat de stuurinrichting niet goed werkte naar rechts, later was het weer links, even later weer rechts. De Kantonrechter stelde dan ook de vraag of de getuige het verschil tussen rechts en links wel goed wist en waarschuwde hem geen klant te sparen. Verdachte had beweerd, dat de stuur inrichting tevoren reeds mankeerde, maar getuige kon dat niet bevestigen. De volgende getuige was Mej. H. M. Polderman, die in het café van Mevr. v. Nieuwenhuijzen had bediend en zei, dat B. 2 of 3 borrels had besteld, maar niet wist of hij die ook had genuttigd. De Kantonrechter vroeg of het de gewoonte was, dat men borrels be stelde en niet uitdronk en waarschuwde getuige, dat hij zich niet voor de gek liet houden. Ze gaf toe dat verdachte wat vrolijk was. In de zaak van dhr. A. Gaakeer had getuige L. v. d. Ree bediend. Deze ver klaarde dat verdachte niet vrolijk was en hij twee borrels voor hem had ge schonken. Om 1.30 uur ging de bediende weg en wist niet of B. het bestelde had uit gedronken. De laatste getuige was A. G. de eigenaar van een café, die verklaarde dat hij op beursdag zelf nooit bediende, daar het dan druk genoeg was met te lefoon. De Kantonrechter merkte op, dat hij in het proces-verbaal leest, dat G. ver klaarde dat M. B. bij hem 4 borrels had gedronken. Gaakeer ontkende dit ten stelligste te hebben verklaard. De Kantonrechter wees hem op de ernst van deze zaak, daar G. thans onder eede stond en hier dus enkel kon verklaren de waarheid of dat hij het niet meer kon herinneren. „Ik ken m'n pappen heimers", zei de Kantonrechter, en weet hoe moeilijk het is tegen klanten te moe ten getuigen." „Ik waarschuw U ech ter nadrukkelijk," zo besloot hij. Getuige bleef bij zijn verklaringen, het in het proces-verbaal opgenomene niet verklaard te kunne:} hebben, daar hij immers zelf niet bediende. Hierop werd wachtmeester C. de Regt geroepen, welke na de eed te hebben afgelegd, verklaarde dat het proces-ver baal in overeenstemming met de door G. afgelegde verklaring was. G. had zelf nog tegen deze wacht meester gezegd: „Ik zou niet graag met hem meerijden." De Kantonrechter zei daarop: „U speelt gevaarlijk spel, Uw verklaring zullen we beschouwen als meineed, U draait in alles zo dat men er van dui zelt." Van hetgeen zo even door getuige G. was verklaard werd toen proces-verbaal opgemaakt. Dit werd voorgelezen, waar na de Kantonrechter hem nogmaals af vraagde: „Blijf je bij je verklaringen?" G. antwoordde: „Ik heb de waarheid gezegd en ik lieg niet, ik kan niet zeg gen wat ik niet weet." Hierop zei de Kantonrechter: „Ik heb gevreesd, dat deze zaak zo zou verlo pen en verzocht getuige de door hem afgelegde verklaringen te tekenen. Dit deed G., waarna arrestatie volgde en direct door de politie werd weggebracht voor transport naar Middelburg, om voorgeleid te worden voor de Officier van Justitie aldaar. „Smijt er nog maar enkele emmers over", zegt Kee dan Vrijdags tegen de zuchtende Kees. En hijgend gehoorzaamt de „baas". Ja, dat valt niet mee. Zo tus sen acht en negen moet Kees dat kar weitje nog even helpen opknappen. Het stoepje van mevrouw Kee moet worden geschuurd. En dan is ze niet karig met het water. Het water staat deze weken toch in het middelpunt zodat ik er ook nog maar een hoekje aan zal vastknopen. Omdat ik niet alleen geboren werd om critiek te oefenen op bepaalde instanties. Maar indien dat nodig is ook op de gewone man. Waartoe ook ik behoor. Nog niet zo lang geleden smeekte ik in ditzelfde hoekje om meer water ten ge rieve van de afnemers. En dat was nodfg. Daartegenover mag ik nu niet achterblijven om als tegenprestatie een beroep te doen op de afnemers zelf. En niet tot hun nadeel. Omdat de Waterleiding Mij kan be wijzen, dat het stoepje een enorme af nemer is. Een te grote afnemer. Zijn ze dan voor een smerige boel daar bij die Waterleiding? Allerminst. Ze zitten daar om zo te zeggen vol „hygiëne". Maar daar staat verkwisting buiten. En ik kan moeilijk met m'n hand op m'n hart ver zekeren, dat ik nooit eens water ver kwist. Dat kan Kee van Kees nog min der. Die kijkt niet op een beetje. Vooral als het om het stoepje gaat. Dan laat ze Hierna richtte de Kantonrechter zich weer tot verdachte M. B„ die vasthoudt aan zijn verklaring niet onder invloed van sterke drank te zijn geweest en zei: „Wat U beweert is onzin." Deze zaak werd daarop geschorst tot de „meineed-zaak" is behandeld. In de namiddag nog de zaak betreffen de de aanvaring van de „Olivus 5" en de „Telegraaf 19" op 23 Nov. 1948 in de omgeving Keten bij Stavenisse. Na verschillende getuigen (opvarenden) en getuigen a'decharge te hebben gehoord, werd deze zaak aangehouden voor na der onderzoek. THOLEN DENK OM UW LAATSTE BONKAARTEN De bonkaarten 909 worden a.s. week uitgereikt: Te Tholen: Maandag 23, Dinsdag 24, Woensdag 25 Mei, Maandag 13 en Dinsdag 14 Juni a.s. Na-uitreiking te Tholen op Woens dag 15 Juni. Inlevering van consumentenbonnen door detaillisten van de gemeente Oud-V ossemeer In verband met Hemelvaartsdag moe ten de detaillisten van de gemeente Oud- Vossemeer hun consumentenbonnen in leveren op Vrijdag 27 Mei van 9.00 11.00 uur. ZIERIKZEE UITREIKING BONKAARTEN St. Filipsland: Dinsdag 24 en Woensdag 25 Mei. Anna Jacoba Polder: Vrijdag 26 Mei. Voor het tijdvak van 22 Mei t. m. 4 Juni 1949. Voedingsmiddelenkaarten 905. 141 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees 142 Vlees (A, B) 300 gr. vlees 143 Vlees (D) 100 gr. vlees 145 Algemeen (A, B, D) 250 gr. bo ter, margarine of vet 146 Algemeen (A, B) 500 gr. boter, margarine of vet 147 Algemeen (A, B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 148 Algemeen (A, B) 125 gr. koffie 152 Algemeen (B) 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 154 Algemeen (D) 250 gr. boter, mar garine of vet 155 Algemeen (D) 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskaarten 903 82 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 84 Tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). (Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 906 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter N. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 20 Mei worden gebruikt. De bonnen 124, 128, 129, 130, 131, 133, 136, 137, 138 en 139 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kun nen vernietigd worden. Zondag 22 Mei THOLEN Ned. Herv. Gemeente 10 en 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. Kuiper uit Rilland- Bath Kees maar emmers aanslepen. En nu is het nog niet eens zo erg als voor de oorlog, toen ze een waterslang had. Die liep doorlopend te lopen, als ze dat stoepje schuurde. Dat stoepjesdag zelfs wasdag nog overtreft, is toch wel al te erg. En toch is het zo. Dat lijkt op roekeloosheid. Nu heeft Kees er niks op tegen, wanneer er het hele jaar een schuurverbod wordt opgelegd. Maar daarvoor voelt de Wa terleidingdirectie al heel weinig. Omdat ze, zoals gezegd, boordevol hygiëne zit. Zodat ze er slechts in uiterste noodzaak toe wil overgaan. Maar dan moet dat stoepje op een zuinige manier geschuurd worden. En daar kunnen we niet op tegën hebben. Evenmin wanneer ze van ons vragen om de kraan niet nodeloos een uurtje te laten lopen. Wat ook voor komt. Laten we er niet verder over uit weiden, maar hopen en vertrouwen, dat Kee voortaan wat zuiniger aandoet met het stoepje. Daar zal het heus niet min der schoon om zijn. En Kees heeft er baat bij. Die hoeft niet zoveel emmers te dragen. En de Waterleiding Mij gaat er ook niet op achteruit, terwijl Kee zelf meer kans heeft, dat er een behoor lijke druk op blijft staan. Zodat we bij niet-verkwisting allemaal gebaat zijn. Waarop we vanaf heden vertrouwen 1 Jan. Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 7 uur Ds. Mallan v. Bruinisse Chr. Gereformeerde Kerk 10, 2,30 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 7 uur Ds. v. Leeuwen Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente 10 uur leesdienst 2.30 uur Ds. R. C. v. Putten Viering H. Avondmaal Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 10 uur Ds. R. C. v. Putten Gereformeerde Kerk 10 uur leesdienst, 6.30 u. onbekend Chr. Gereformeerde Kerk 10, 2,30 en 6.30 uur leesdienst Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 2.30 uur Ds. v. Leeuwen ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente 9.30 en 2 uur dhr. de Jong Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 9.30 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds. de Bres - Bed. H. Doop 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente leesdienst (vac. Stavenisse) nm. Ds. de Bres Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag Vm. en nm. Ds. de Bres Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Jörg uit Apeldoorn SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente 10 uur Ds. Kooreman 2.30 uur Ds. Kooreman Collecte restauratiefonds Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 10 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente 9.30 uur Ds. van Putten van Oud- Vossemeer 2 uur leesdienst Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 9.30 en 2 uur de Weleerw. Heer van Teijlingen uit Leiden Gereformeerde Kerk 9.30 en 2 uur Ds. Bouwman uit Leiden Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Donderdag 26 Mei Hemelvaartsdag 10 uur Ds. E. S. de Lint Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. van Leeuwen van Loenen a. d. Vecht - Doopsbedie- ning Gereformeerde Gemeente 3 x leesdienst ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen THOLEN. Door de classis Tholen der Geref Kerken werd besloten ter kennis van de Prov. Synode te brengen, dat de classis met bezorgheid het steeds groeiend aantal lerende ouderlingen ziet en het vaak via lerend ouderling zijn, staan naar het predikambt naar art. 8 D.K.O. Zij acht het niet in het belang van de handhaving van de kerken en waarschuwt zich daarbij niet te veel te laten leiden door de noodtoestand. Bij de Geref. Kerk alhier werd be roepen candidaat Lammensma uit Den Haag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 3