Ra^ads verslag Oud -Vossemeer Aansluiting gemeenschappelijke regeling Centr. Bouw- en Woningtoezicht' opzichters».ONDER PROTEST. KFA KRACHTIG 5 A N A P I R UN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND van de hier reeds vaak genoeg genoemde Maatschappij, belang rijke inlichtingen kunnen geven over deze instantie en het zo onmisbare water. Ik meen, dat de aangeslotenen de toekomst met enig vertrouwen tegemoet mogen zien. Juist om dat men bij de Maatschappij de moeilijkheden kent en niet in de laatste plaats omdat er o.i. bij de leiding voldoende energie en kennis is om die moeilijkheden te boven te komen. Laten we dat dan als een ver goeding beschouwen voor de hogere aanslag. Openbare raadsvergadering op Vrij dag 13 Mei 1949. Voorzitter de burgemeester, aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Als ingekomen stukken komen ter tafel: huidgenezend en huidverbeterend lidde Purol. Hoort in huis! Schrijven van de Commissaris der Koningin waarbij spoedshalve een exemplaar van de verordening op de heffing van keurlonen welke is goed gekeurd, wordt toegezonden: idem ten opzichte van de goedgekeurde verorde ning op leges bevolkings- en verblijfs register. Een schrijven van dhr. Nuts waarbij deze mededeelt de benoeming tot lid van de Woningscommissie niet aan te nemen. Van dhr. Adr. Aarnoudse, dat hij de benoeming aanneemt. Een verzoek van dhr. C. P. Timmer mans tot ontheffing van de bepalingen der Winkelsluitingswet met betrekking tot het op Zondag gesloten zijn. Hij verzoekt de winkel geopend te mogen houden op Zondag van 8.309.30 uur en van 11.3012.30 uur. dit in verband met het feit dat vele gezinnen in de week niet naar de winkel kunnen komen die ver buiten de gemeente wonen. De voorzitter deelt mede dat men in dit geval niet competent is. Dit zal worden medegedeeld. Van Ged. Staten is een schrijven ontvangen tot intrekking van een raads besluit van 24 Febr. jl. tot een geld lening ad ƒ2150.90, en dit bedrag te voldoen uit de kapitaaldienst. B. en W. stellen voor aldus te handelen. Door bijdragen van de gewone- aan de ka pitaaldienst zal de reserve over de ko mende jaren opnieuw worden aangevuld. Punt 3 der agenda is een voorstel tot het niet geven van een bijdrage inzake geschenk aan Middelburg bij het in gebruik nemen van het Gothische ge deelte van het stadhuis aldaar. De raad gaat accoord met het voorstel. Aan de orde is een verzoek van dhr. J. J. Franken om verhoging van de bijdrage art. 13 Lager Onderwijswet 1920 in verband met het feit dat zijn dochtertje niet per fiets naar Bergen op Zoom kan, doch per bus moet. Een dok tersverklaring bevestigt dit feit. Beslo ten wordt de bijdrage te verhogen tot f 80.per jaar. Dhr. Istha vraagt of er nahr het inkomen is geïnformeerd, dit gebeurde toch bij de vergoedingen voor het be zoeken der H.B.S. ook. De voorzitter zegt dat bij de tege moetkoming voor de H.B.S. dit gebeurde naar aanleiding van richtlijnen hiertoe van Ged. Staten, doch in de vergoeding voor het bezoeken van een lagere school voorziet de wet. Dhr. Istha blijft van mening dat het in beide gevallen tegemoetkoming is. De raad gaat er accoord mee dat f 80.verstrekt wordt. Ter tafel komt een verzoek van de School m. d. Bijbel om gelden uit de gemeentekas ex. art. 72 der L.O.-wet 1920 tot het aanbrengen van nodige verbeteringen, zoals vervanging van het oude privatenstelsel door nieuwe uri noirs en W.C.'s oude gordijnen vernieu wen, uitbreiding der electrische installa tie, schilderen van schoolbanken, ver vanging van de oude ramen door open slaande, het aanschaffen van een nieu we platenkist. Er wordt op gewezen dat het oude privatenstelsel volgens de schoolarts niet voldoende is, terwijl voor meerdere pun ten kan worden verwezen naar de me ning van de inspecteur. De voorzitter deelt mede dat het gaat om in principe zich hiertoe bereid te verklaren, zolang er nog geen officiële raming is. Hij meent echter dat de ver anderingen van f 3000 tot f 4000 zul len belopen. Dhr. Aarnoudse meent dat voor de banken toch wel vergoeding van inun- datieschade kan worden verwacht, wat de voorzitter doet opmerken, dat in een dergelijk geval de gemeente de ver goeding ontvangt. Dhr. Aarnoudse zegt moeilijk iets te gen de verbeteringen te kunnen heb ben. Hij vraagt of het aanbrengen van nieuwe lichtpunten verband houdt met de oppervlakte der lokalen, hetgeen wordt bevestigd. Dhr. Istha informeert of de uiteinde lijke beslissing nog moet worden ge nomen. Het blijkt nu slechts een be reidverklaring. De voorzitter zegt het gaat er nu om of de raad wil medewerken. Na nog wat gesproken te hebben over eventuele openbare aanbesteding van het werk gaat de raad in principe met het verzoek accoord. Punt 6 der agenda bevat een soortge lijk verzoek van het Bestuur der R. K. Parochiale School en wel voor verbete ring van de urinoirs, verduistering lo kaal voor de schoolfilm, aanschaffen nieuwe platenkisten. Dhr. Aarnoudse merkt op dat hij tegen het aanschaffen van een school- filmprojector was, dus ten gevolge hier van kan hij niet voor verduisteren zijn ten bate van het onderwijs door de schoolfilm. De voorzitter zegt dat de film in dit geval als leermiddel wordt gebruikt, en in dit geyal is verduistering nodig. Dit doet dhr. Aarnoudse opmerken dat van het ene het andere komt. De raad is in principe bereid aan de verbeteringen mede te werken. Vervolgens worden de pensioens grondslagen van de ontvanger, secreta ris en ambtenaar van de burgerlijke stand vastgesteld. De agenda vermeldt vervolgens wij ziging gemeente-begroting 1948 en 1949. Deze bevatten enkele wijzigingen en af- en overschrijvingen. Z.h.s. besluit de raad tot vaststelling. Aan de orde is een voorstel tot her ziening van de jaarwedde van de graf delver te rekenen van 1 Januari 1948. Dit onderwerp is reeds verscheidene jaren in bespreking geweest. Om dit op te lossen zijn door de grafdelver over het tijdvak van een jaar de uren genoteerd dat hij op de begraafplaats werkte. Volgens een rapport van dhr. Blaas komen ten laste van dat jaar 975 uren, doch opgemerkt wordt dat ten gevolge van veel regenachtig weer ge durende die periode het werk meer tijd vergde dan normaal is; eerder was dan ook een daling dan een stijging van het aantal uren te verwachten. De voorzitter merkt op dat begonnen kan worden met te zeggen dat de be graafplaats er altijd netjes bij ligt. B. en W. meenden het advies van dhr. Blaas te moeten opvolgen om de jaar wedde naar de richtlijn van 68 cent per uur af te ronden op f 650. Dhr. Aarnoudse merkt óp dat de lo nen hoger liggen dan genoemde 68 cent. De voorzitter wijst er echter op dat die 68 cent geen maatstaf zijn geweest doch een richtlijn, dat het bijwerk is en dat het aantal uren eerder zal dalen dan stijgen. Dit beaamt de heer Daane. Dhr. Aarnoudse beschouwt Voshol als een eerlijk man. Dhr. Daane wil niet zeggen dat hij Voshol niet vertrouwt. Zijn overtuiging is dat zgn uurloon meegaat met uur lonen in de landbouw, zoals het aantal uren in dit jaar was zal het niet zo dik wijls zijn. Dhr. Aarnoudse is van mening dat de begraafplaats er keurig bij ligt. De voorzitter zegt dat de uren door veel regen hoger liggen, en nog wel zullen dalen. Verschil is dat hij als hij ergens niet terecht kan, op de begraaf plaats kan gaan werken. Als je met de landbouwlonen meegaat, moet je regel matig veranderen. Dhr. van Driel zegt te hebben opge merkt dat het genoemde uurloon te laag is. Dhr. van der Klooster zegt dat het niet ten koste van Voshol mag gaan. Dhr. Aarnoudse wil weten of het zo is, dat de heer Blaas wel eens gezegd heeft dat het niet nodig was voorltf- pig op de begraafplaats te werken, ter wijl Voshol dit wel nodig achtte. De voorzitter merkt in dit verband op dat toen de begraafplaats in orde was, wel eens gezegd is dat het b.v. gedurende een week niet nodig was deze te bewerken. Als de zaak goed is, be hoeft er niet op gewerkt te worden. Dhr. Daane is er toch van overtuigd dat Voshol aan zijn loon komt. Dhr. van der Klooster zegt hieruit te moeten afleiden dat op die uren niet gewerkt zou worden. De voorzitter wijst er nog eens op dat een salaris niet naar de uurlonen kan worden omgesl agen. Dhr. Mees vraagt zo men Voshol liet werken als het nodig was, en dan per uur betalen, zou dat niet voordeliger zijn 7 Hierop merkt de voorzitter op dat dit voor Voshol nadeliger zou zijn, omdat hij zijn pensioen miste. Dhr. van Gorsel meent dat zo de tijden veranderen het salaris herzien kan worden. Dhr. Istha wijst er op dat de uur lonen in de landbouw verhoogd zijn, m,aar dit werk eist nog beter loon dan het landbouwwerk. Hij meent dat er naar gestreefd is gedurende dat jaar de uren te verminderen. De voorzitter zegt dat Voshol nooit gezegd heeft dat hij in die uren de begraafplaats niet schoon kon houden. Hij vindt overleg tussen de opzichter en Voshol gewenst. Dhr. Istha zou het salaris met 10% willen verhogen. De voorzitter blijft op het standpunt staan dat men niet van het uurloon uit mag gaan. Het is beter het salaris op en neer te laten gaan met die der ambtenaren. Naar aanleiding hiervan merkt dhr. van Gorsel op dat zo het uurloon geen basis is men daar ook niet van kan spreken. Hij stelt voor het salaris op f 700.te brengen. Dit voorstel in stemming gebracht zijnde, blijkt dat er 5 stemmen voor en 2 tegen zijn. Het volgende agenda-punt betreft de verhoging huur van de woning B 14 van f200.— tot f250.—. Opgemerkt wordt dat de huur destijds laag is gehouden omdat de jaarwedden laag waren, over de afgelopen jaren zijn er echter nog veel onkosten aan de woning geweest, dit beliep over 1946 f986, over 1947 f325 en over 1948 f90, terwijl er over 1949 ook weer heel wat onkosten zullen zijn. Voor de per sonele belasting staat de woning aange slagen op f300. Tot de voorgestelde huurverhoging is toestemming gevraagd bij het Prijzenbureau. Dhr. Istha zegt dat de hoge onkosten- bedragen wijzen op de slechte toestand waarin de woning verkeert, en infor meert wat de huur in Mei 1940 was. Hij zegt dat het huurbeschermingsbesluit waakt tegen huurverhoging. De voorzitter zegt dat in het geval de gemeente hoge onkosten heeft ge maakt de Prijsbeheersing verhoging kan goedkeuren. De heren van Gorsel en Aarnoudse zijn van mening dat deze toestemming wel zal komen. Dhr. Daane meent dat het een oud huis is en blijft, doch dit doet aan de gebruikswaarde niets af. Er zijn be hoorlijk wat verbeteringen aangebracht. Dhr. van Gorsel vindt f 5.per week niet te hoog. Dhr. Istha vraagt of er geen bepaalde beloften zijn gedaan toen dhr. Roos malen de woning betrok. Hij meent te weten dat die nog niet zijn ingelost, hij zou het beter vinden die eerst in te lossen en dan over huurverhoging te spreken. De voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op dat de plannen worden uit gevoerd. Op verzoek van dhr. Roosma len is de verandering van de schoor steen uitgesteld, anders zou dit al ge beurd zijn. Na nog enige discussie gaat de raad met de verhoging accoord, onder be ding dat het Prijzenbureau de verho ging goedkeurt. Aan de orde is een voorstel om de woning B 14 opnieuw onderhands voor 2 jaar aan dhr. Roosmalen te verhu ren. Dit wordt door allen goedgevonden. Ter sprake komen mededelingen van Burgemeester en Wethouders inzake be zwaar tegen de gemeenschappelijke re geling Centrale Dienst Bouw- en Wo ningtoezicht. Volgens de nieuwe regeling zouden er 3 opzichters op het eiland komen. De vorige vergadering ging de raad niet accoord hiermee omdat het onno dig geacht werd dat Tholen een opzich ter voor zichzelf kreeg. Naar aanlei ding van de geopperde bezwaren zijn er nog besprekingen gehouden te Zie- rikzee en te Tholen. De eindconclusie was dat 2 opzichters voor het eiland te weinig is; 3 zouden er nodig zijn. Op één dezer vergade ringen werd de verzekering gegeven dat zo er 3 opzichters kwamen, de opzichter in Tholen toch nog 2 dagen per week niet voor Tholen zou werken. De burgemeester van Tholen was van mening dat hij een hele week een op zichter nodig had, doch dhr. Argerlo vond dit onnodig. Volgens de nieuwe verdeling zou een te Poortvliet woon achtige opzichter deze plaats benevens Oud-Vossemeer en Scherpenisse onder zijn beheer krijgen. Een argument te gen niet-aansluiting zal zijn dat we de top van de Centrale Dienst zouden mis sen en deze medewerking zou geheel vervallen. Dhr. van Driel merkt op dat het hem spijt dat de andere gemeenten zich niet hadden laten horen. Alleen Oud-Vos semeer was met zijn bezwaren naar vo ren gekomen. In theorie is de verdeling heel mooi. In de practijk kan er echter moeilijk een goede uitvoering worden verwacht. Als men Scherpenisse, Poort vliet en Oud-Vossemeer alleen per fiets moet doen, komen er wel bezwaren. Hij gaat accoord met de nieuwe regeling. Dhr. Daane noemt het een dodende factor. De bezwaren welke wij naar voren brachten tegen de regeling was in de contactcommissie nog niet bespro ken. Toen ging men echter spreken van een opzichter in Tholen die 2 dagen voor de dienst zou werken. Hij is met dhr. van Driel van mening dat deze 3 plaatsen teveel is voor één persoon. Dhr. Blaas is een heel nijver ambte naar, doch ze zijn niet allemaal zo. Hij beziet het zo, het instituut is er, maar het is niets beter dan 20 jaar geleden, toen waren we aan de Bouwverordening gebonden, en nu nog. Toen kostte het honderden guldens, nu duizenden. Dhr. Daane wenst een andere rege ling. Hij gelooft niet dat er wat aan te doen is. Als het moet, dan moet het maar, doch niet vrijwillig. Andere gemeenten hadden al weer getekend, die vonden het maar goed. De voorzitter merkt op dat het moei lijk is. Als het hoofd van dienst zegt dat 2 opzichters te weinig is, dan kun nen wij daar weinig van zeggen. Jammer is dat de andere leden genoemde be zwaren niet hebben ondersteund. Maar dan vraagt hij zich af wat het zal zijn als Oud-Vossemeer niet meedoet. Dan komen we op ons zelf te staan, wat ook duur wordt. Of zal de gemeente gedwongen worden. Dhr. van Gorsel merkt op dat zo de gemeente niet mee gaat men toch een plaatselijk opzichter kan nemen. De voorzitter waarschuwt er voor dat het bouwen nu veel moeilijker is dan 20 jaar geleden. Je krijgt toewijzing bouwvolume, materiaaltoewijzing, e.d. En voorts wees hij er op dat dhr. Argerlo verwachtte dat bij de nieuwe regeling geen architecten meer nodig zijn. Dit wordt dan door de centrale dienst waargenomen, waarvoor betrok ken gemeente aan de dienst betaalt, het geen de bijdragen voor iedere gemeente zal verminderen. Dhr. Daane zegt dat dhr. Argerlo de maximum kosten voor Oud-Vossemeer raamde op f 2200 tot f 2500. Bij meer dere bijzondere gevallen daalt dit be drag. Algemeen zijn de leden van mening dat de gemeente er niet van buiten kan, zoals bij nieuwbouw, enz. In het belang der bouwers moet men wel aangeslo ten zijn. Individueel kan men zo weinig doen. Dhr. van der Klooster vraagt of er nog een aantal jaren is bepaald De voorzitter zegt dat dit afhangt van hetgeen de gemeenten willen. Dhr. Daane neemt het Tholen niet kwalijk, doch hij zegt dat het bekend is dat ze daar altijd een eigen opzich ter hebben willen bezitten, en nu is er de gelegenheid voor. Hij kan zijn stem geven, maar dan onder protest. Hij kan niet zeggen we doen het niet, want de. stok staat achter de deur. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn Pijnverdrijver bij uitnemendheid Buisje 40-75 cc. Besloten wordt tot aansluiting onder protest. Voor de vacatuie in de Woonruimte- Commissie worden aanbevolen de he ren Jac. Boonman en C. H. C. de Wit. 6 stemmen voor dhr. Boonman en 1 voor dhr. de Wit, zodat dhr. Boonman is gekozen. Aan de orde is de bespreking van een parkeer- en doorrijverbod in de Achter straat. Voorstel 1 betreft een parkeerverbod voor de gehele Achterstraat, dus mogen voertuigen alleen stilstaan voor laden en lossen. Alle leden zien het nut hiervan in, zodat hiertoe z.h.s. wordt besloten. Voorstel 2 is een doorrijverbod van het stuk Achterstraat van Wed. Engelvaart tot Adr. Deurloo, waarbij dan voor rang dient te worden verleend aan het uit de Molenstraat komende ver keer. Na de bespreking hiervan gaan allen hiermede accoord. Dhr. Mees merkt op dat nu het ver keer toch aan de orde is; hij zou wil len aandringen op het plaatsen van een spiegel op de hoek Vierwinden. Dit ontlokt dhr. Daane de opmerking dat hij er blij om is dat er nu ook eens iemand over begint, 20 jaar geleden is men er ook al over bezig geweest. Dhr. Daane garandeert zijn mede-raadslid dat de „flenters" van de spiegel rond zijn oren zullen vliegen, want kapot gaat hij. Dhr. Mees vindt het wel de moeite waard om er een spiegel aan te wagen. De voorzitter zegt de voorlichting van de K.N.A.C. te zullen vragen. Dhr. van der Klooster informeert hoe het is met de paal in de Blindenhoek. De voorzitter zegt dat dit is om het doorrijden van auto's te voorkomen. Dhr. van der Klooster meent dat bor den wel beter zullen werken. Het is volgens hem gebeurd dat er 's avonds mensen tegen op fietsten als de lantaarn in de omgeving uit was. De voorzitter is van mening dat bor den slecht zullen h?lpen, dan wordt er toch doorgereden, en het gevolg is dat bij de huizen de stoepen worden kapot gereden. De paal kan wit geschilderd worden, en eventueel de lantaarn blij ven branden. Dhr. Istha komt tot de conclusie dat het met de fiets nief mogelijk is er tegenop te rijden, want een fietser moet 's avonds met licht rijden, en dan zie je toch de paal. Dhr. van der Klooster vraagt of er al iets bekend is over de onteigende grond voor de nieuwbouw. Dit blijkt nog niet het geval te zijn, er zal gevraagd worden dit te bespoe digen. Allen zijn van mening dat dit veel te lang duurt. Dhr. van der Klooster merkt op dat Oud-Vossemeer 2 nieuwe woningen heeft toegewezen gekregen, en infor meert wat er de bedoeling mee is. De voorzitter zegt dat de voorkeur aan particuliere bouw wordt gegeven, het bouwvolume is aangeboden, terwijl binnen bepaalde tijd hierop moet wor den beslist. Wordt het niet aangeno men, dan zal een voorstel tot bouwen aan de raad volgen. Dhr. van der Klooster merkt op dat in de Achterstraat aan de woning van de Wed. Gelok steeds de luiken half open staan. Als je 's avonds over het trottoir loopt, stoot je je er tegen. Dhr. van Gorsel wijst op de achter de openbare school staande heining, welke in een desolate toestand verkeerd. Dit zal nagegaan worden. Dhr. Aarnoudse vestigt de aandacht op het water dat van achter de leeg staande woning van dhr. Jac. v. Vossen loopt. Voorts wordt gewezen op enkele ver- laatputten, de toestand achter het abattoir. Dhr. Istha vraagt of er al een plaats is waar in de toekomst te bouwen woningen geplaatst kunnen worden. Als er nog meer toewijzingen komen, dan is er geen grond, en als het onteigend moet worden, duurt het haast 2 jaar. Hij wijst op de toestand van het voet pad in de Kalisbuurt. Vorig jaar lieten de financiën het niet meer toe, en werd gezegd dat het in 1949 zou gebeuren. Hij acht het gewenst dat hier wat aan wordt gedaan. Dhr. van Gorsel vraagt of de riolering in de Kalisbuurt nu in orde is. Er wordt op gewezen dat zo het ene einde niet voldoende is schoongemaakt, het andere ook weer vol raakt. Na nog enige discussie wordt de ver gadering gesloten. GEMEENTELIJKE REINIGINGS DIENST Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat i.v.m. de Hemelvaartsdag, op 27, 28, 30 en 31 Mei uitsluitend tonnen zullen worden opgehaald. De eerste dag dat daarna weer huis vuil wordt meegenomen is Woensdag 1 Juni. Tholen, 18 Mei 1949. Burgemeester en Wethouders van Tholen. GESLAAGD De heer M. G. Meerman, leerling ambtenaar ter secretarie te Tholen slaagde bij het te Utrecht gehouden examen „voorbereiding gemeente-admini stratie." TENTOONSTELLING Vrijdag 27 Mei wordt in de Openbare Lag. School een tentoonstelling van het Indisch Instituut gehouden voor de leer lingen van de hoogste klassen Lagere School en de U.L.O.-leerlingen. Een begrijpelijke uiteenzetting zal daarbij worden gegeven. CONCERT A.s. Zaterdag zal door „Concordia" op de muziektent een concert worden gegeven waarop de volgende nummers zullen worden uitgevoerd: 1. Day of Triumph. 2. Parade in 't Sprookjeswoud. 3. Gouden Regen 4. Je Maintiendrai 5. Landelijke Bruiloftstoet. Pauze 6. Leve de Vrijheid 7. Regina 8. Jip daar gaat ie 9. Mont La Ville DE TROUWE DUIF THOLEN WEDVLUCHT VAN MONS Zaterdag 7 Mei jl. hield de P.V. De Trouwe Duif te Tholen een wedvlucht van Mons (B) een afstand van 121 km. In concours waren 201 duiven welke om 12,05 uur gelost werden. De eerste duif kwam binnen om 1,54,43 uur en de laatste om 2,31,3 uur. De uitslagen luiden: A. Wagemaker 1-4-11-33-38-49-51-52- 63; Joh. Baaij 2; L. Laban 3-9-28; C. Bout 5-22; M. Boot 6-46-54-57; B. Schot 7-29-55; V/. Videier 8-14-23-66; J. van Dijke 10; L. M. de Heer 12-34-44; J. Deurloo 13-30-36-59; L. Soomers 15-21; J. Schot 16-17-26; C. Soomers 18-35; D. Jansen 19-47; M. Tazelaar 20-31; M. Moeliker 24; F. Nijs 25-58; C. van Poepelen 27-45-48; F. Koppenhol 32; I. Hage 37-65; G. Larooij 39-60; J. Bogert 40; J. Quist 41; D. Burgers 42; H. Verkere 43; L. Engelvaart 50; Jac. Jansen 53; W. Quaak 56-64; B. Suurland 61; V/. Annemaat 62; Gebr. Pleune 67. Vilvoorde 14 Mei 1949. In concours 170 duiven. Gelost 12.45. Wind N.-W. M. Tazelaar 1 8 11 27 44, A. Wage maker 2 24 25 36 39 46 53, C. de Groot 3, D. Jansen 4 18 55, C. Bout 5 M. Moeliker 6, G. de Kok 7, L. Laban 9 52, J. Deurloo 10 34, C. Soomers 12 20 23 47, G. Soomers 13 49, M. Boot 14 19 37, C. Coomans 15, G. Larooy 16 50, I. Hage 17 21 22 26 29 30 35, J. Quist 28 33 40 43, B. Schot 3! 48, J. Baay 32, L. Hage 38, W. Annemaet 41 42 56, J. Schot 45, D. Burgers 51, L. M. de Heer 54, H. Verkerke 57. Ie duif 1-50-29; laatste duif 2-19-40. "WEDVLUCHT Wedvlucht Postduivenvereniging „De Zwaluw Gelost 12.05 in Meus, wind West, aantal duiven 180. J. B. Tholenaar 1-14-18-20; L. van Driel 2-31; M. Lindhout 3-5-9-11-39; P. de Wilde 6-22-57; A. van Trijen 7-16-32; D. van Driel 8-15-26-28-40-46; 50; M. M. Speijer 10-24-29-56; J. Ver- meij 12-35-38; C. J. Ampt 13-41-47; A. van Daalen 17; L. Havermans Lz. 19; Gebr. "Verhees 21; P. van As 23; P. Klippel 4-25-34; Gebr. Klippel 27; A. Heestermans 30-45-49; C. van Tilbeurgh 33-55; F. Nuts 36; A. Voormeulen 37; J. Geuze 42-58; A. Rijnberg 43; C. Tim mermans 44; Abr. Paape 48-59; A. de Keijzer 51, 52; D. Vaders 53; Gebr. van Dijke 54. Gelost Vilvoorde 12.40 uur, wind N.W. aantal duiven 211. D. van Driel 1-9-15-55; L. van Driel 2-49; J. B. Tholenenaar 3-25-50; P. Klip pel 4-36-41; A. van Daalen 5-14-20-65- 66; A. Rijnberg 6; J. van der Zande 7-40-59; A. van Treijen 8-23-24-33-57- 68; D. Smit 10-45; L. Havermans Lz 11- 16-17-56; J. Vermeij 12-17-18-35; M. Lindhput 13-26-27-42; Gebr. Verhees 21; M. van der Zande 22; F. Nuts 28-61; C. van Tilbeurgh 29-38-69, C. Ampt 31-43-51-67; J. Geuze 32; P. Hage 34; A. Heestermans 37; P. de Wilde 39-71; D. Havermans 44-54; M. M. Speijer 46-53-62; C. Timmermans 47; A. Douw 48; C. Aarden 52; G. Hoek 60-63; J. van Driel 64-65. H. Hommel le overduif. VERGADERING BOERENLEENBANK In de zaal van dhr. F. Rijnberg werd Donderdag 12 Mei jl. de algemene jaar vergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank „St. Annaland". Aanwezig 35 leden. De voorzitter dhr. A. Bergers werpt in zijn openingswoord o.m. een terugblik op het afgelopen jaar. Verschillende fac toren, aldus spreker, beinvloeden het Bankwezen. Voor deze bank is de voor-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2