RAADSVERSLAG THOLEN Zuivere huid THOLEN OUD-V OSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK 1. in spoedeisende gevallen (te beoordelen door de burgemeester) 2. wanneer niet het vereiste aantal leden ter vergade ring is opgekomen. In laatstgenoemd geval kan met 24 uren worden volstaan. De oproepingsbriefjes dienen zoveel mogelijk de punten te vermelden, welke op de betref fende vergadering ter tafel zul len worden gebracht. Behoudens het bepaald in het reglement van orde en behou dens op een zg. derde vergade ring (waarop wij later nog te rugkomen) kan de raad steeds Vrijdag 22 April jl. des ran. om 2.30 uur kwam de gemeenteraad te Tholen in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van Mr. A. J. v. d. Hoeve. Secretaris dhr. V. Laban. Na opening met ambtsgebed deelt de voorzitter mede dat de heren van Westen en Zachariasse met kennisgeving afwezig zijn. Aan de agenda wordt een negende punt toege voegd. De notulen van de vergadering d.d. 10 Febr. 1949 worden onveranderd vastgesteld. Daarna worden de volgende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen: Van Ged. St. gk. verhoging presentie geld voor de leden van de raad; Een controle-rapport van het Centr. Bur. voor Verificatie over het 1ste kwartaal 1949; Goedkeuring door G.S. voor het aan gaan van een kasgeldlening; Idem 7e, 9e en 10e begrotingswijziging 1948. Van de Commissaris der Koningin bericht van Kon. goedk. verordening hef fing havengeld; Van dezelfde bericht van Kon. goed keuring verordening inlichtingen bevol- kings- en verblijfsregister; Gk. door G.S. tot het aangaan van een geldlening ten behoeve van de bouw van 10 woningen. Om een zuiverder redactie te krijgen wordt in het contract een kleine correctie en aanvulling aan gebracht; Van de Stichting voor de Zeeuwse Visserijbelangen verzoek om subsidie; B. W. stellen voor als lid toe te treden en dus de subsidie van Yl ct Per inwoner plus 6.per schippersvaar- tuig (maximaal) te voldoen. De voor zitter zegt dat alle gemeenten met visserij-belangen in Zeeland verzocht zullen worden hierbij aan te sluiten. De bedoeling hiervan is de Zeeuwse visserij te dienen om dan betrokkenen na ver loop van jaren de belangen zelf te laten behartigen. De provincie steunt deze ver eniging met een subsidie van 3000. Dhr. de Heer vindt het doel niet erg duidelijk. De voorzitter merkt op, dat de betreffende brief toch bij de stukken was te vinden en zegt dat deze stichting de belangen van de zeeuwse visserij wil dienen door bevordering van opleiding, sociale positie, verbetering productie, enz. enz. Een zeer behoorlijk lijstje van mogelijkheden. Hiermee wil de voorzitter niet zeggen, dat dit binnen 2 jaar ver wezenlijkt is, maar nu loopt men los rond en wordt weinig bereikt. Dat kan ge organiseerd wel beter zijn. Dhr. Berrevoet vraagt of het bestuur van deze stichting zich ook zal bezig houden met de zuivering van de Een dracht, en of elke gemeente vertegen woordigd zal worden in het bestuur. De voorzitter antwoordt dat hij zelf be stuurslid zijnde hierop kan antWoor- den dat er juist dezer dagen een speciale vergadering voor is uitgeschreven, dus dat komt in orde. Z.h.stemming wordt dit verzoek ingewilligd. Van het bestuur der ver. Ned. gem. afd. Zeeland een verzoek om een bij drage voor een door de gezamenlijke Zeeuwse gemeenten aan te bieden ge schenk aan het door oorlogsgeweld zo zwaar getroffen Middelburg ter gelegen heid van het weer in gebruik nemen van het gerestaureerde Gothische stadhuis. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Allen zijn voor. Van Ged. St. bericht, dat ze het raads besluit van 5 Oct. 1948 tot aankoop van een perceel voor industrie-terrein uit handen van gebr. van Duivendijk, niet goedkeuren. De voorzitter wijst er op, dat Ged. Staten dus bezwaren hebben, maar meent dat de gronden, waarop deze ge baseerd zijn, niet juist genoemd mogen worden. G.S. zien er het voldoende nut niet van in. Door dit niet goed te keu ren, aldus de voorzitter, maakt men een ander plan ook onmogelijk, omdat dit achter de dijk zou komen te liggen en men toch aan het water moet zijn met achterliggend terrein. In verband hiermede hebben B. W. een voorstel als volgt geformuleerd: Tegen het besluit van Ged. Staten in hoger beroep te gaan, na een bespreking met enkele instanties, die kunnen oor delen of het beroep zin heeft. In verband met de beroepstermijn (30 dagen) zou de Raad evenwel thans B. W. reeds moeten machtigen na ge noemde besprekingen in beroep te gaan of dat eventueel na te laten. Dhr. Jansen merkt op nimmer de nood zakelijkheid van aankoop te hebben in gezien, waarom hij bij het voorstel ook al tegenstemde. Hij vindt het financieel niet verantwoord en zegt dat het dan ook thans geen zin voor hem heeft voor te stemmen om in beroep te gaan. Hij is er niet voor. over andere, dus niet op de agen da voorkomende zaken, beraad slagen en besluiten. Wanneer een vergadering wordt verdaagd, b.v. wegens het vergevorderd uur, dan zullen de leden niet opnieuw schriftelijk behoeven te worden opgeroepen en zal niet opnieuw openbare kennisgeving dienen plaats te vinden. Het publiek is dan in de gelegenheid om van déze verda ging kennis te nemen. Een volgend maal behandelen wij de openbaarheid der verga deringen van de gemeenteraad en de mogelijkheid tot het op leggen van geheimhouding. Geen industrieterrein meer Subsidie voor de kleuterscholen De voorzitter zegt, nu dhr. Jansen hetzelfde geluid laat horen als bij het voorstel tot aankoop, hij ook datzelfde geluid van zijn kant kan laten horen, nl. dat men de mogelijkheid moet scheppen voor de kans er is, anders komt er geen kans. Het is evenwel logisch, waar de meerderheid van de Raad het destijds heeft aangenomen, dat men zich thans tegen het request van G.S. verzet. Men moet z'n industrieterrein toch aan zee hebben. Dhr. Jansen kan het daar niet mee eens zijn. Het is z.i. niet beslist nood zakelijk dat dit terrein aan het water ligt. Dhr. v. d. Sande is het met vorige spreker in zoverre eens, dat het niet altijd voordelen biedt industrie aan het water te hebben, als er bijv. nog een dijk tussenligt. De voorzitter zegt: Zeker, het kan, maar het hoeft niet. Maar meen niet, dat ik er nu ook nog zo warm voor ben, dat wil ik u wel zeggen. Wanneer blijkt, dat de inlichtingen goed voor ons zijn, kunnen we in beroep. De Raad moet nu echter een besluit nemen. Dhr. Berrevoets is er ook weinig warm meer voor en gelooft niet, dat na deze beslissing van G.S. er nog iets van zal komen. De voorzitter: Wanneer de Raad van mening is het niet te doen, dan kan ik me er mee verenigen. Ik heb alleen ge waarschuwd, dat men er later spijt van kan hebben. Dhr. Berrevoets: Kunnen we dan niet wachten tot we de uitslag weten van de te houden besprekingen Dhr. de Heer meent dat industrie terrein aan het water niet direct nood zakelijk is en is het in hoofdzaak met vorige sprekers eens. De voorzitter antwoordt, dat men het niet te voren kan zeggen, waar het terrein het best gelegen is. Hij heeft hier alleen nadrukkelijk willen waarschuwen, maar laat het verder aan de Raad over. Dhr. Jansen zegt, er zijn te Weinig positieve gegevens, dat er ooit iets van komt. Dhr. Goedemondt vond de uitgave van 6400.ook veel, heeft het des betreffende ingekomen stuk ernstig be studeerd en kan zich aansluiten bij de mening van dhr. Jansen en Berrevoets. De kwestie weg van de binnendijk is technisch niet mogelijk, hij .kan niet voorstemmen om in beroep te gaan. Hierna wordt een voorstel van dhr. Jansen als verder strekkende dan dat van B. W. om niet in beroep te gaan met 8 tegen 1 stem aangenomen (tegen weth. v. d. Berge). Van het bestuur der Chr. Kleuter school een verzoek om subsidie over het tijdvak 1 Oct. t/m 31 Dec. 1948 en eenzelfde verzoek over 1949; Idem van het Bestuur der Alg. Kleuterschool. Deze verzoeken worden tegelijk be handeld. B. 6 W. stellen voor, behou dens goedkeuring G.S. over het laatste kwartaal 1948 5.per leerling sub sidie te geven voor leerlingen boven de 4 jaar. In 1949 zullen naar 3 teldata het aantal leerlingen worden bepaald en voorgesteld wordt volgens de begroting maximaal 20.per leerling toe te kennen. De begrotingspost geeft aan 2600.wat berekend is naar 130 leerlingen. Er gaan er evenwel meer op de scholen, zodat dan het bedrag per leerling zal worden verminderd omdat men met de begrotingspost moet uit komen. Dhr. Jansen vraagt of men met deze subsidie toch zonder zorg de scholen kan exploiteren. De voorzitter meent dat daar geen sprake van zal zijn. Maar uit de tot op heden overgelegde cijfers is nog geen juiste exploitatie te zien. Wat in 1948 werd uitgegeven werd ook op dat jaar belast, terwijl er materialen inzitten, die men toch over enige jaren moet afschrij ven. Dhr. Jansen vindt, dat, wanneer mocht blijken dat het niet gaat, men de zaak toch nog kan bekijken. Laat men de scholen niet in al te grote zorgen brengen. De voorzitter: Maar men kan zo maar niet gaan geven. Er zijn behoorlijke voorwaarden aan verbonden. Dhr. Jansen vindt dat men hier een grote verplichting heeft en maar niet kan zeggen: al komt het schoolgeld op een gulden, wij kunnen niet meer geven. Hij vindt 20.niet te veel en gaat het er niet mee, dan moet het 25. worden. De voorzitter: Alleen op bepaalde voorwaarden. Wanneer straks uit de rekening blijkt, dat er een groot tekort is, kunnen de besturen eerst trachten op andere wijze de tekorten te dekken. Indien dat onmogelijk is, kan men nog eens bij de gemeente komen en dan kunnen wij zien of er nog een moge lijkheid bestaat. Maar vergeet niet, dat we nu reeds het maximum geven dat in Nederland aan kleurterscholen wordt gegeven. Dhr. Verduit betreurt het dat het met de stichting van de scholen zo is gelopen, maar vindt 20.veel te weinig. Het is een zeer nuttig doel en hij zou het op 30.per leerling willen brengen. De voorzitter: Dat kan niet. Het is nu enkel verdeling van de post die op de begroting staat. Dhr. Berrevoets: moeten we dan wachten tot het jaar voorbij is, eer we dit bedrag kunnen verhogen. De voorzitter: Ja, we moeten rustig afwachten wat er van komt. Mocht het op het eind van het jaar niet gaan, dan kan het bestuur zien of het noodzakelijk is, dat er opnieuw wordt aangevraagd en wij zien dan of er nog een gaatje ge vonden kan worden:. zacht, soepel, gaaf en gezond. Purol doet wonderen. Doos 30 ct. Het is zonde en jammer dat twee scholen gesticht zijn, dat blijkt nu. Dhr. Goedemondt: Worden de school besturen er op geattendeerd: denk er om op tijd de expl.rekening in te dienen, anders is het te laat voor de volgende begroting De voorzitter: Nee, over 1950 is het anders. Het gaat ook niet aan, om maar te betalen wat het kost en de be sturen zijn toch capable genoeg om de rekening tijdig klaar te hebben. Daarna vraagt dhr. Goedemondt nog, nu er een „pracht lijstje" met voorwaar den is gemaakt of men die voorwaarden nakomt en wie dat controleert. De voorzitter: B. en W. zodra de Raad genoemd voorstel aanneemt. Dhr. Verduit kan het nog niet eens zijn met de voorzitter. De besturen doen hun uiterste best om de zaak bij elkaar te houden, U denkt dat ze direct maar naar de gemeente lopen. De voorzitter: Nee, dat heb ik niet gezegd, dan begrijpt U me verkeerd. Ik zei dat de Raad later nog kan besluiten of er iets bij moet, maar er komt dit nog bij: de financiële toestand kan oor zaak zijn, dat er niets meer bij kan worden gegeven. Dhr. de Heer is het grotendeels eens met vorige sprekers. Het gaat hier toch met de Rijksverhoudingen als voor de oorlog en dan zou ik toch denken dat er groot tekort komt en ben dan ook niet ongerust dat 20.te veel zal blij ken: het is noodzakelijk dat ze in stand worden gehouden. Voorzitter: Ja, daarom zijn we ook zeer royaal met 2600.beschikbaar te stellen, dat is bijna 1.- per in woner. Zie overal in Zeeland en dan ontdekt U dat we een zeer goed figuur slaan. Dhr. de Heer: Ja, maar er is wel ver schil met de scholen die voor de oorlog zijn opgericht. De voorzitter: Die krijgen bijv. ook maar 5.Men kan hier toch niet meer voor uittrekken dan voor het L.O. en U.L.O. Het Groene Kruis is ook van algemeen belang, maar wij kun nen niet subsidiëren naar de behoefte. De voorzitter vindt dan, dat er genoeg over gesproken is, waarna het voorstel B. W. met alg. stemmen wordt aan genomen. Het laatste ingekomen stuk is een ver zoek om voorschot op de gem. ver goeding volgens art. 101 der L.O. wet door het bestuur van de Bijz. School a.d. Bosstraat. Toegekend wordt 929.27. De voorzitter deelt daarna o.a. mede, de 2 woningen zijn toegewezen voor 1949 en dat hiervoor 2 particulieren in aanmerking komen, ni. dhr. de Hond, die aan de Vrouwendijk zal bouwen en dhr. Melse. Punt 3: Het presentiegeld van de leden Woonruimtecommissie wordt van 2.op 3.per vergadering ge bracht. Punt 4: Een kasgeldlening wordt aangegaan. Punt 5: Reclames reinigingsrechten, enz. B. 6 W. stellen voor te besluiten om volgens de ter inzage gelegen lijst te handelen. Dhr. Berrevoets wijst er op, dat hij die lijst heeft gezien en daarbij ontdekt dat vrijstelling werd verleend aan enkele weduwen-armlastigen, maar dat tegelijk de daarbij inwonende ook zijn vrijgesteld. De voorzitter zegt, dat dit nog maar een gedeelte van de aanvragen zijn en men de zaak degelijk zal onderzoeken. Punt 6: Overeenkomstig het concept zal de kindertoelage voor ambtenaren worden verhoogd. Punt 7: Begrotingswijzigingen 1948 ontmoeten geen bezwaar. Punt 8: Gasprijzen. Op advies van de Gascommissie stellen B. 6 W. voor de gastarieven als volgt te bepalen: Metergas: 16 cent per m;! voor de eerste 30 m3 en 13 cent voor de meer dere, muntgas 17 cent voor de eerste 30 m3 en 14 cent voor de meerdere,voor industrie 10 cent en voor verwarming 7J4 cent. Met alg. stemmen werd hiertoe be sloten. Zulks met ingang van 1 Jan jl. Het negende punt aan de agenda toe gevoegd is een voorstel van B. W. om 600.credit te verlenen aan B. G W. voor te maken onkosten voor de in Tholen (1 Juli) te houden Landbouw tentoonstelling en jaarvergadering door de Z.L.M., dit voor ontvangst, enz. Allen keuren dat goed. Rondvraag: Dhr. Verduit wijst op het bouwvallig gebouw, dat dicht bij de Alg. kleuterschool staat en wellicht ge vaar voor de kinderen kan opleveren. De voorzitter antwoordt dat dit niet zo is, want het gedeelte dat gevaar kon opleveren is afgebroken, het andere vol doende gestut. Verduit: Als de kinderen dan tegen die paal hangen Laat men er een nieuw gebouw zetten. De voorzitter: het zijn geen reuzen. Maar gebouwd zou er wel kunnen worden, bijv. een museum Het huis staat op de lijst van Monu mentenzorg, en moet dus in dezelfde trant herbouwd worden. De financiële toe stand laat dit echter niet toe. Er was ook een kans voor de Boerenleenbank. Dhr. v. d. Sande heeft gehoord, dat het huis op de Hoogstraat bestemd zal worden voor een Tehuis van Ouden van dagen. Dat is de voorzitter onbekend. Dhr. Berrevoets wil opnieuw wijzen op de gevaarlijke uitgangen aan de Grind weg. De borden zijn er nog niet, zegt de voorzitter. Tenslotte deelt laatstgenoemde nog mede, dat hij op doktersadvies een 14 dagen rust zal nemen, in welke periode weth. v. d. Berge hem zal vervangen. Daarna sluiting. REINIGINGSRECHTEN Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat de termijn voor de betaling der reinigingsrechten (ophalen huisvuil) op 30 April 1949 is verstreken. De gemeente-ontvanger van Tholen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op Vrijdag 6 Mei en Zater dag 7 Mei a.s. privaattonnen door de reinigingsdienst zullen worden opgehaald inplaats van op Donderdag 5 Mei a.s. Het ophalen van huisvuil op 7 Mei a.s. komt dan te vervallen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De secretaris V. Laban. INGEZONDEN MEDEDELING Bij een gehouden samenspreking van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Tholen en het bestuur van de C.J.M. V. is gebleken, dat het indertijd gepu bliceerd bericht als zou de kerkeraad het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge meente geweigerd hebben om daarin een Paaswijdingsdienst te houden, op een misvatting berust. De gehouden samen spreking had tot resultaat dat kerkeraad en C.J.M.V. in goede harmonie de toe komst hopen tegen te gaan. Kerkeraad - C.J.M.V. A.R. KIESVERENIGING De Anti Rev. Kiesvereniging alhier kwam Maandagavond jl. in vergadering bijeen. Het voornaamste punt was de vaststelling van de candïdatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Hier voor werd de volgende lijst opgemaakt: H. Jansen (aftr., Th. Dijkslag, A. de Jong, P. J. Droogers, M. Verkamman, C. Sieling, F. de Ronde, G. J. Heezen, P. Roggeband Abzn. en W. Lindhout. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature van de heer H. Jansen de heer Th. Dijkslag tot voorzit ter der vereniging gekozen. Tot afgevaardiging naar het Prov. Comité werden benoemd de heren H. Jansen en C. Sieling. GESLAAGD Bij het gehouden examen te Breda slaagde onze stadsgenoot H. M. Moeli- ker. Azn. voor filmoperateur. Hij ge noot schriftelijk onderwijs aan de Arnhemse school. COLLECTE De ten bate van de T.B.C.bestrijding gehouden Emmabloemcollecte bracht 114.96 op. CHRISTELIJKE U.L.O.SCHOOL In een lokaal van de school der Geref. Gem. aan de Doelweg ver gaderde Zaterdag jl. de vereniging tot stichting van een Chr. Uloschool te Tholen. Verschillende genodigden uit alle gemeenten op ons eiland waren daarbij tegenwoordig. De bijeenkomst stond onder leiding van dhr. G. J. Breas te St. Annaland. Men was het er over eens, dat de tijd is aangebroken, om de gemaakte plannen te verwezenlijken. Waar het initiatief te St. Annaland was genomen en er daardoor voornamelijk alleen nog maar leden uit die gemeente waren ingeschreven, had men er deze vergadering alle gemeenten bij betrokken. Daaruit vloeide ook voort, een voorstel tot wijziging der in 1946 opgestelde sta tuten, die na uitvoerige bespreking werd aangenomen. Hierdoor zal het Bestuur uit 15 personen bestaan, t.w. 7 Ned. Herv. 4 van de Geref. Gem. en 2 Geref. Kerk, 1 Chr. Geref. Kerk en 1 Oud- Geref. Gemeente. Gekozen werden: Ds. de Bres, Ds. van Griethuysen, G. J. Breas, Verkamman, Rol, Koopman, Benschap-Knook, Kalle, Bolier, Boender, Hollebrandt, Mr. Versluijs, Dijkslag, v. d. Berge. De bestuursplaats der Oud- Geref. Gemeente kon nog niet bezet worden. Het-bestuur zal thans de nadere plannen gaan uitwerken. KONINGINNEDAG Door het bestuur der Oranjevereniging alhier is tijdens een dezer dagen gehou den vergadering het volgende program ma voor Zaterdag a.s. vastgesteld. van 2.303 uur: muz. rondwandeling. van 34 uur Behendigheidswedstrijd op motorrijwielen op het speelterrein, voorafgegaan door een rondrit door de gemeente. 4 uur de Ronde van Tholen, te rijden op rijwielen door personen van 16 jaar en ouder in 15 ronden. van 6.307.30 uur: gymnastiek-de- monstratie door „Olympia" op de Markt van 7.308 uur: Muzikale wandeling door „Concordia" en „Olympia". 8 uur concert te geven door „Con- cordia". In de pauze door de Chr. Zang vereniging. De Oranjevereniging verzoekt de burgerij op deze feestdag de vlak uit te steken en de 30ste April 1949 waar dig en gepast te vieren. BURGERLIJKE STAND Geboren: 21 April: Cornelius Maria, zn. van C. S. J. de Koning en J. de Leeuw. 24 April: Jacob Lovinus Schot, zn. van L. M. Schot en E. J. Cornelisse. Huwelijken: 21 April: Joop Roetert, 21 jr. en Helena Goedegebuure, 21 jr. 21 April: David Pollie, 26 jr. en Pau line P. van der Jagt, 23 jr. Overleden: 24 April: Jan Johannis Buijs, 6 jr, zn. van C. M. Buijs en E. J. Mosselman. OP ROOF Maandagnacht maakten 2 honden de omgeving van enkele boerderijen in deze gemeente onveilig door het vee, dat zij opmerkten, aan te vallen. Zo werden bij de landbouwer Geuze 3 schapen en 2 lammeren gedood, ter wijl 6 lammeren en 1 schaap werden verwond. 1 lam werd ook de andere morgen nog vermist. Bij de landbouwer Oom werd 1 kalf gewond. De twee bloeddorstige honden hadden er nog niet genoeg van, want ook de landbouwer C. Bierens te Tholen kwam de andere morgen tot de onaangename ontdekking dat er onder zijn schapen danig was huisgehouden. Verschillende dieren waren gewond, waarbij twee zo danig, dat zij gedood moesten worden. De politie stelt een onderzoek in. GROTE BELANGSTELLING Het echtpaar Roggeband-Duine vierde Woensdag in blakende welstand hun 60-jarige echtvereniging. Door de buurt vereniging werd een poort voor de woning aangebracht, terwijl de Muziek vereniging 's avonds een serenade bracht. De belangstelling voor de jubilerenden liet werkelijk niets te wensen over. COLLECTE STICHTING 1940— 45 In deze gemeente zal op 5, 6 en 7 Mei a.s. de jaarlijkse collecte worden ge houden voor de Stichting 1940'45. Ook dit keer weer een lijstencollecte. Een aparte aanbeveling is hier over bodig, zeker wanneer U de moeite wil doen dit nummer helemaal door te lezen. KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van de 40ste verjaar dag van H.M. Koningin Juliana zal de Muziekvereniging „Accelerando" Zater dagavond een concert op het schoolplein geven, waarbij van een feestelijke ver lichting gebruik wordt gemaakt. TERUGKEER Na een bijna 2 jarig verblijf in Indo nesië hoopt Ds. W. van Griethuysen, Ned. Herv. Predikant alhier zich 13 Mei a.s. in te schepen op „De Groote Beer", die op die datum vanaf Batavia naar Nederland komt. 11 Juni 1947 vertrok Majoor Ds. van Griethuysen als leger- predikant naar de Oost. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal hij begin Juni a.s. in onze gemeente terug kunnen zijn. Wanneer we hem thans een goede reis en behouden thuiskomst toewensen vertolken we de gedachte van zeer vele St. Annalanders. BEGRAFENIS WIJLEN J. TH. KURVINK Nog onverwacht overleed vorige week Donderdag de heer Jan Th. Kurvink op bijna 75 jarige leeftijd. Na een ziekte in het vorig jaar namen de krachten van ouderling Kurvink geleidelijk af, iets wat zich de laatste dagen snel voltrok. Met ouderling Kurvink is een alge meen geacht en voornamelijk door zijn functies in het kerkelijk leven, bekend persoon heengegaan. Ruim 40 jaren was hij ouderling (behoudens enkele jaren diaken) in de Ned. Herv. Kerk met slechts een korte onderbreking geduren de deze periode. Sinds de oprichting der Chr. School 27 jaar geleden voorzitter van het Schoolbestuur en 37 jaar in gelijke functie in het bestuur van de Mannen- vereniging. Met dankbaarheid zullen velen in de gemeente zich zijn activiteit in het kerkelijk leven herinneren. Maandag jl. had de teraardebestelling plaats. Behalve de vele genodigden waren talrijke gemeenteleden aan de groeve. Daar werd het woord gevoerd door ouderling J. B. van Dijke, die 27 jaar met de overledene in de Kerke raad zitting had, door de hulppredikant dhr. J. de Jong, door de vice-voorzitter van de Chr. School en vriend, dhr. P. Quist, door het Hoofd van de Chr. School, dhr. Kalle, door de consulent Ds. de Bres en door ouderling Goede gebuure van Stavenisse. Op verzoek van dhr. Kalle werd Ps. 119:83 gezon gen, op verzoek van de zoon van de overledene Ps. 897 en Ds. de Bres verzocht de aanwezigen Ps. 72 11 te zingen. COLLECTE De Emmabloemcollecte bracht 60. op. BEWAARSCHOOL Blijkens een bericht onder Scherpe- nisse in dit nummer is mej. J. van As te Scherpenisse tot onderwijzeres aan de Van der Lek-de Clercq Bewaarschool alhier, benoemd. VERKOPING Woensdagavond werd in hotel „Hof van Holland" bij openbare verkoping verkocht de huizen van wijlen de Wed. I. Vermeulen en wijlen de Wed. Breure, gelegen aan de Molendijk en aan de Oudestraat. Eerstgenoemde woning werd gekocht door de heer J. Nelisse en laatst genoemde door de heer P. Polderman voor resp. 7120.en 2800.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2