THOLEN Begin en eindig de OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE Gevraagd werd 1 ct. per inwoner. Bericht van de heren H. Looyenga, A. W. Nortier, B. de Boer, J. M. Deurloo, J. v. d. Slikke, S. A. de Haans dat ze hun benoeming als lid van de Bewaar schoolcommissie aannemen. Vervolgens wordt het rapport van de Commissie tot Wering v. Schoolverzuim voorgelezen. Hieruit blijkt, dat ook te Poortvliet een gering aantal verzuimen zijn geweest. De commissie laat optimis tische klanken horen. Sinds Aug. 1948 was aan de O.L. school geen enkel strafbaar verzuim voorgekomen. Aan de Bijzondere School waren 3 gevallen ge hoord, waarvan 1 tot een boete werd veroordeeld. Ook was een geval van de Landbouwschool te Tholen behandeld. Het rapport geeft de raad geen aan leiding tot opmerkingen. Van dokter Kugel is bericht inge komen, dat hij zijn benoeming als gem. geneesheer, belast met de Wezen Ar menpraktijk aanneemt onder voorwaarde dat zijn organisatie de instructie goed keurt. De voorzitter merkt op, dat er ook nog een andere „maar" bijkomt. Dokter v. d. Borg is namelijk geweest, aldus de wnd. voorzitter, en deze acht de door dokter Kugel gevraagde prijs veel te hoog. Vermoedelijk zal er dan van het bedrag ad 750.ook heel wat afgaan. Hierover kan evenwel thans nog niet definitief worden beslist, zodat wordt voorgesteld deze zaak aan te hou den tot een volgende vergadering. Dhr. v. Hout meent, dat de kans niet is uitgesloten, dat het nog hoger zal worden, inplaats van lager. Overigens was hij van mening dat het vastgestelde bedrag niet te hoog was. Wethouder Krijger is dezelfde mening toegedaan. Hij vindt dat Poortvliet een uitzondering maakt door zijn vele niet verzekerde armlastigen. Dhr. Iz. v. Oost, B21, vraagt ver goeding voor zijn dochtertje dat met de bus de O.L. School te St. Annaland bezoekt. Eveneens dhr. Giljam. Waar de gevraagde inlichtingen nog niet binnen zijn, kan men thans ook hierover nog geen uitsluitsel geven. Ook dit wordt aangehouden. Van het bestuur der Christelijke School de rekeningen van de nieuwe leermiddelen, schoolbord, enz. B. en W. stellen voor deze rekeningen te voldoen, waartegen geen bezwaar wordt gemaakt. Een rapport over de laatste 5 jaar in zake uitkeringen aan de Chr. Schoof. Hieruit blijkt dat over die periode in totaal 59,46 te veel is uitbetaald door de gemeente. Dit zal verrekend worden. In behandeling komt thans weer het verzoek van dhr. A. Luijk om een premie volgens de wet op woninguitbreiding en splitsing. Aanvrager wil het pand A 131, dat tijdens de V 1 inslag ook belangrijke schade opliep niet alleen herstellen, maar zodanig verbouwen dat het geschikt is voor 2 gezinnefi. Bij de Wederopbouw Volkshuisvesting ontmoet e. en a. geen bezwaar, wat blijkt uit een ontvangen schrijven en waarin wordt geadviseerd de premie te verlenen. Dit zou voor de gemeente op 630.komen. B. en W. hebben geen voorstel en zou den hieromtrent gaarne de mening van de Raadsleden horen. Weth. Krijger zegt er aanvankelijk zeer sceptisch tegenover te hebben ge staan, daar hij van mening was, dat het geen woning voor twee gezinnen was, hoewel er twee in wonen. Thans blijkt evenwel dat het na verbouw wel moge lijk is en zelfs een uitgang voor ieder gezin. Daarom wil ik er voor stemmen. Dhr. v. Ast vraagt: Is het U bekend, dat, wanneer de Raad dit goedkeurt, hoeveel er door Wederopbouw wordt vergoed voor geleden oorlogsschade De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr. v. Ast kan dan moeilijk een be sluit nemen. Ook dhr. G. K. Krijger meent, dat men dit eerst dient te weten om daarna te concluderen, hoeveel er overblijft dat voor premie in aanmerking komt. De heer v. Ast stelt dan ook voor dit nogmaals aan te houden. Weth. Krijger acht dit met het woningtekort een be zwaar. Dhr. de Graaf kan ook moeilijk besluiten, nu er geen voldoende gegevens zijn. Daarna blijkt, dat door de Weder opbouw in totaal is geraamd voor huiS en schuur 5720.Dit maakt het college niet veel wijzer. Weth. Krijger wil het toch liever niet aanhouden. Maar besloten wordt dit wel te doen en on middellijk weer bijeen te komen, wanneer de gewenste gegevens binnen zijn, zodat direct een besluit genomen kan worden. De voorzitter deelt mede, dat de ver koop grond bij woning Elenbaas en fam. van Dijke nog geen voortgang kan heb ben, daar dhr. Jasperse nog geen tijd kon vinden dat op te meten. Bij dhr. Jansen is dat wel het geval en besloten wordt 1 meter van voor tot achter voor doorgang te kopen voor 2.50 per m". Niemand tegen. Daarna deelt de voorzitter mede, dat Ged. Staten berichtten, dat twee wonin gen zijn toegewezen voor dit jaar. Wat doen we daar mee B. en W. stellen voor deze niet voor particuliere bouw beschikbaar te stellen, maar er gemeente woningen voor te plaatsen. Wethouder Krijger interumpeert dat dit geen voorstel is van het voltallig B. en W. Hij is er voor dat eerst ge tracht wordt deze woningen voor parti culiere bouw te bestemmen. Er is nog een kansje dat we er een kleine toe wijzing bij krijgen. Dhr. v. Ast wil ze maar aan de gemeente houden. Hij denkt dat de ge meente er toch voor zal moeten betalen. Weth. Krijger verwijst naar de Raads- verslagen uit andere gemeenten. Indien men die aandachtig leest, neem bijv. St. Maartensdijk, dan blijkt daaruit, dat die gemeente-woningen te veel kosten. We hebben er nu negen, laten we eerst zo veel mogelijk proberen deze twee aan particulieren te gunnen, dan is de ge meente van de kosten af en anders blijft men op zware kosten zitten. Dhr. v. Ast. merkt dan op, dat het te St. Maartensdijk heel anders is. Dat zijn heel vroeger geplaatste woningen, niet de zgn. woningwetwoningen met de Rijksbijdrage-(rente)Nu is dat geen ramp. Weth. Krijger wil toch maar liever eerst een termijn stellen, binnen welke particulieren zich kunnen opgeven. Dhr. Krijger is er voor niet te lang te wachten. Dhr. v. Ast: Maar waar moeten die particulieren dan bouwen. We zitten ook met het uitbreidingsplan. Dhr. de Graaf: We kunnen toch eerst proberen. Dhr. v. Ast mebnt dat er niets van komt. Weth. Krijger dacht, dat er al twee particulieren waren, die willen bouwen. We zouden ze misschien aan hen kun nen geven. Dhr. v. Ast denkt, dat het op een fiasco uitloopt. Voorgesteld wordt dan bekendheid te geven aan het besluit dat men zich bin nen 6 weken kan opgeven voor particu liere bouw. Dit wordt z. h. stemming aangenomen, waarbij dhr. Vroegop nog opmerkt, dat het mooier zou zijn wanneer ook bouw grond kon worden aangewezen. Vervolgens moet de Raad tot uit spraak komen aan wie de aanleg en be strating van de nieuwe weg, de Zuid- weg, zal worden gegund. Bij de aanbesteding hebben de vol gende personen of firma's ingeschreven: P. Knuist te Tholen voor 17300. W. J. v. Vossen te St. Annaland voor 17995.Anth. v. d. Werff en D. C. v. d. Werff. Scherpenisse/St. M'dijk voor 18580,Jacob Moerland A 461, St. Annaland voor 18990,Anth. W. v. d. Wandel te Nieuwerkerk voor 19225,en L. v. Popering te Brui- nisse voor 19300,De begroting was 16560,Bij deze aanbesteding was het verlengstuk van deze weg bij dhr. Krijger inbegrepen. De wnd. voorzitter vraagt wat de Raad van de gunning denkt. Enige vra gen worden hierop gesteld. Het bestek wordt eens bekeken en op een en ander antwoordt weth. v. d. Slikke dat het de bedoeling is, dat er betonbanden aan de kanten komen, geen trottoir. Naast de straat een rabat van zoden. De straat zelf wordt 4}^ meter breed. Dhr. Vroegop is bang, dat men de kanten zal stuk rijden. Een auto van 2 meter is niet de breedste en indien er 2 van dit formaat elkaar moeten pas seren, rijden ze buiten de kant. Weth. Krijger zegt, dat de zijkanten volgens de opzichter goed zijn en ze niet meer uitwijken. Andere leden zijn van mening, dat het beter is de kanten te versterken. De wnd. voorzitter antwoordt, dat zoveel mogelijk langs de watergang wordt aan gehouden, zo ver mogelijk van de vij ver. Opzichter Jasperse achtte geen versterking nodig en B. en W. heb ben dit advies opgevolgd. Daarna wordt z.h.st. besloten dit werk te gunnen aan de laagste inschrijver, dhr. P. Knuist te Tholen voor f 17300. Wanneer begint men er aan, vraagt dhr. de Graaf. Het antwoord is: Na ontvangst van de straatklinkers. Voor af wordt de waterleiding in orde ge maakt. De voorzitter merkt op, dat het zeer moeilijk is om straatklinkers vast te krijgen. Rondvraag. Dhr. Vroegop vraagt of de uitge trokken pöst voor het opverven van de O. L. School is opgebruikt en is afgewerkt. De voorzitter antwoordt be vestigend. Alles staat in de grondverf. Dhr. v. Hout vraagt hoe het staat met het dempen van de sloten. De voorzitter antwoord, dat de be sluiten dienaangaande in vorige ver gadering thans worden uitgevoerd. Daarna zal er weinig meer overblijven. Eerst dient men de eindrekening af te wachten. Dhr. v. Hout vraagt of men dan nog andere plannen heeft voor demping. De voorzitter meent, dat er dit jaar niets meer van zal komen. De post is dan vrijwel opgebruikt. Weth. Krijger vraagt of er ook plan nen zijn voor de sloot tussen Jansen en Luijk. De voorzitter antwoordt ont kennend. Hierover kan echter later worden gesproken. Hij is van mening dat het dan niet veel zou kosten en zou dit zeker aanbevelen. Dhr. v. Hout vraagt of de kwestie met de schoolmeubelen ook volledig is opgelost. De voorzitter antwoordt be vestigend. De banken worden nu een der. Weth. Krijger merkt in dit verband op, dat het eigenlijk niet geheel naar wens is verlopen met de schoolbanken. Er had een verwisseling plaats. Spr. bracht vorige week zelf een bezoek aan de school en moest daar constateren dat bedoelde banken erg klein zijn. Ver keerd uitgezocht, wat geen fout is van B. en W. maar van het schoolbestuur. Hij vindt dat jammer. Dhr. v. Ast vraagt daarop hoe dat mogelijk is. De voorzitter antwoordt, dat men aanvankelijk de banken niet kon krij gen voor Mej. Oldekamp weg was.' Daarna nu een 14 dagen geleden had de verwisseling plaats. Zijn er dan banken ingebracht, die niet waren uitgezocht vraagt dhr. v. Ast. Dan zou het schoolbestuur daar toch van in kennismoeten zijn gesteld. Het blijkt dat er een vergissing mee is gemaakt. Dhr. v. Hout vraagt nog of de be planting al is nagezien. Dit wordt be vestigend beantwoord. Een boompje of 4 a 5 is opnieuw ingeplant. Dezelfde spreker vestigt er ook de aandacht op, dat er nog enige storm schade is op de begraafplaats. Ook dat wordt in orde gemaakt. Dhr. v. Ast wil een vraag stellen over de Waterleiding Mij. Tholen. Hij wil als inleiding de uitdrukking bezigen: „Nieuwe heren, nieuwe wetten", wat hij thans ook van toepassing acht bij genoemde Maatschappij. Hij hoorde, dat er nieuwe tarieven worden ingevoerd door de Waterleiding Mij. om de tekor ten te boven te komen. Hij wijst er op, dat bij de oprichting tegenwerking werd ondervonden, waarna men verplicht werd aan te sluiten. In de opgerichte Raad van Beheer hebben ook de Bur gemeesters zitting of een afgevaardigde door het gemeentebestuur. Wanneer spreker zich niet vergist, heeft men toen in het begin als compensatie van de dwang tot aansluiten bepaald, dat de minder gesitueerden een lager tarief moesten betalen. Is het nu niet onbillijk, aldus dhr. v. Ast, wanneer door de nieuwe tarieven deze compensatie ge heel vervalt. Wellicht zegt U: „Het is nodig, dat het wordt herzien, er zijn heel wat meer beter gesitueerden dan vroe ger". Zeker, zo vervolgt v. Ast, maar toch is er nog een grote categorie ik denk aan de kleine zelfstandigen voor wie de verhoogde tarieven, bezwa ren zullen meebrengen. En hoe is de houding van onze afgevaardigde in deze? Wil men nu alles over een kam scheren Hierop antwoordt dhr. G. K. J. Krij ger, dat herziening zeer nodig was. Er zijn in al die jaren in de gebouwen veel mutaties gekomen, kamertjes bij en ingebouwd, enz. En het is zo, dat desgewenst ieder een meter kan krij gen, zodat het verbruik makkelijk te controleren is. Dhr. v. Ast: Maar dan wordt er toch van het oorspronkelijk principe afge weken. Dhr. Krijger antwoordt, dat de Maatschappij niet in de schuld kan blij ven zitten. Dhr. v. Ast zegt: Het is altijd zo, .eerst wordt een zekere dwang uitge oefend om aan te sluiten en later moet men er toch voor opdraaien. Ik meen, dat, wanneer Ir. Wagtho nog leefde, men niet zo spoedig tot verhoging zou zijn overgegaan. Ik wil hier echter enkel maar weten of ze vasthouden aan het beginsel, dus als conpensatie voor de dwang de lagere tarieven. Weth. Krijger vraagt of de tarieven dan werkelijk al verhoogd zijn. Dhr. Krijger antwoordt ontkennend. Er wordt alleen gecontroleerd wat is bijgebouwd en opnieuw berekend, waar door het vanzelfsprekend hoger komt. Dhr. v. Ast: Wordt dan de oude overeenkomst wel gehandhaafd Dhr. Krijger meent van wel. Dhr. v. Ast: Dan zijn er bij verschillende wo ningen de laatste jaren anders niet dan kamertjes gebouwd, want ik hoor van aanmerkelijke verhogingen. Dhr. Vroegop merkt op, dat er ook zijn, die met het water „smijten". Ze laten de kraan de gehele dag open staan. Dat gelooft dhr. v. Ast ook wel. Hij vraagt tenslotte of dhr. Krijger deze zaak wil onderzoeken. Omtrent de Waterleiding had dhr. v. Ast ook nog gehoord over ingrij pende sancties, die zullen worden toege past. Het blijkt evenwel dat deze niet onbillijk zijn en alleen noodzakelijke maatregelen als bv. bij niet betaling af sluiting, e.d. Daarna sluiting. BEKENDMAKING De Burgemeester van Tholen zal op Zaterdag 23 April 1949, des middags 12 uur, ten gemeentehuize aldaar een hoop compost publiek verkopen. Inlichtingen bij de Districts-Opzichter. GESLAAGD Aan' de Rijkslandbouwwinterschool te Goes 'behaalden de volgende personen hun diploma voor het eindexamen: M. C. J. Kosten te Tholen, C. J. Potappel te Stavenisse en J. N. Noom uit Scher- penisse. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD De voorlopige candidaatstelling voor de gemeenteraad alhier door de S.G.P. is als volgt: 1. C. v. d. Berge; 2. A. de Heer; 3. G. A. de Hond (allen aftr.); 4. Abr. Kot, 5. Johs. W. Quist, 6. F. Bout Az.; 7. A. Kot; 8. W. Moerdijk; 9. A. J. v. d. Berge; 10. ,C. v. d. Jagt; 11. M. L. Lindhout; 12. A. J. v. d. Weele; 13. L. de Jong; 14. Joh. Boo- gert. Candidaatstelling gemeentebelang: 1. J. M. Berrevoets: 2. A. F. Goedemondt (beiden aftr.); 3. A. Wagemaker; 4. M. v. d. Sande (aftr.); 5. M. C. v. d. Stel; 6. J. E. v. Gorsel; 7. C. B. Kodde; 8. J. Stoutjesdijk; 9. M. N. de Korte; 10. L. D. A. Looijsen. T.B.C.-BESTRIJDING Zaterdag 23 April a.s. (morgen) wordt alhier een huis-aan-huis collecte gehou den voor de t.b.c.-bestrijding. Bij alle inwoners willen we deze collecte har telijk aanbevelen opdat men dit goede doel kan voortzetten. TUINBOUWCURSUS In aansluiting op ons vorig bericht delen we nog het volgende mede. in de Landbouwhuishoudschool alhier (dus niet in de zaal van dhr. Nuyten) vond de eindles plaats van de alg. tuin- bouwcursus. We zagen de heer Ir. v. Soest, rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en W. Brabant, dhr. de Lange voor 't Zeeuws Landbouwbelang, een vertegenwoordiger van de Thoolse vei ling, de commissie v. toezicht benevens natuurlijk de leraren en cursisten. Bericht van verhindering kwam binnen van de heer Ir. Geuze, voorzitter van de Z.L.M. en het college van B. W. te Tholen. Alvorens tot uitreiking der diploma's werd overgegaan, werden de leerlingen nog even aan de tand gevoeld door resp. de hh. M. Nuyten, M. Muove en A. P. Bil. De antwoorden werden geclassifi ceerd van zeer goed tot voldoende. Alle cursisten werd een getuigschrift uitgereikt, waarop bovengenoemde kwalificaties waren aangebracht bij monde van de heer rijkstuinbouwconsu lent die de leerlingen op 't hart drukte, zich te blijven bekwamen, vooral op theoretisch gebied. Ir. v. Soest dankte de leerkrachten voor het gegeven onder richt, inzonderheid richtte hij zich tot de heer Bil die hij en even later de heer Nuyten, beiden reeds jaren met het onderwijs heel goed op de hoogte om strijd prezen voor de uitzonderlijk goede manier waarop deze les gaf. Natuurlijk werden de leerlingen van diverse zijden gelukgewenst met het be haalde succes. Een der deelnemers dankte mede namens de andere cursisten voor het genoten onderwijs en overhandigde als blijk van waardering elk der leer krachten een fraai vulpotlood. onbetwist de beste tandpasta- V« EEN DIAMANTEN BRUILOFT Woensdag 27 April a.s. hoopt het echtpaar P. Roggeband-C. A. Rogge- band-Duine, 't zeldzame feit te herden ken, dat ze voor 60 jaar in het huwelijk traden. Volgens de officiële gegevens trouwde het echtpaar 25 April 1889 te Oud-Vossemeer, waar beiden zijn ge boren. De heer Roggeband op 6 Oct. 1866, die dus thans 82 jaar oud is en zijn vrouw 1 Januari 1865, thans dus 84 jaar. Beide oudjes verheugen zich nog in een goede gezondheid. Het zegt genoeg wanneer we vermelden, dat dhr. Roggeband er nog steeds niet zo erg tegenop ziet om een fietstochtje naar Roosendaal te maken. Gefeliciteerd. Dat het hen 27 April niet aan belangstelling mag ontbreken. INSCHRIJVING Onderstaande personen hebben op 19 April jl. ingeschreven voor het bouwen van duikers en bergplaatsen, aanbe steed te Oud-Vossemeer. Geense en van Driel te St. Filips- land voor f4125.L. de Wilde te Oud-Vossemeer f3955.s Fa. Muller- Franke te St. Maartensdijk voor f5112; A. A. Vos, Oud-Vossemeer f4130,16; Jac. Vos, Tholen f4060,38. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. GESLAAGD Mej. Willy v. Poortvliet alhier slaag de bij het te Oudenbosch gehouden exa men voor het diploma Stenografie (130 lgr. per min.). VERGADERING „HET GROENE KRUIS" In het café van dhr. C. Rijnberg kwam de afdeling St. Annaland van „Het Groene Kruis in algemene jaar vergadering bijeen. 18 leden waren aan wezig. Na opening door de voorzitter, dok ter H. R. M. J. v. Es en notulen, volgt het verslag door de penningmeester, dhr. C. J. C. Boot. Hieruit blijkt dat de in komsten van de afd. „Het Groene Kruis" over 1948 bedroegen f2945.32, de uit gaven f3952.58, nad. slot f 1007.26. Die van de t.b.c.-bestrijding resp. f9624.81 (waarin reeds een bijdrage door het Wezen Armbestuur van f2037.18), uit gaven f 10091.40, nad. slot f466.59. Deze rekening is nagezien door de heren Breas, Kalle en Ridderhof en wordt bij monde van dhr. Kalle goed gekeurd door deze commissie, met lof voor het overzichtelijk, schema. Na be spreking wordt deze rekening alzo ook door de vergadering goedgekeurd en! vastgesteld. Verslag 1948. Hieruit blijkt, dat het ledental na verschillende mutaties van nieuwe leden, overlijden, enz. 3 meer bedraagt dan vorig jaar en wel 688. In totaal werd 292 maal van het Groene Kruis-materiaal gebruik gemaakt. Vol gens het verslag van de wijkzuster zijn door haar 1246 ziekenbezoeken afgelegd, 211 bezoeken aan t.b.c-patiënten en 522 bij zuigelingen, in totaal 1979 bezoe ken. Door haar werden 14 personen afge legd. Het verslag geeft aan dat er eind 1948 24 gezinnen met 31 t.b.c.-patiënten zijn, (vorig jaar 26 met 41 patiënten). De voorzitter wijst er op, dat uit bovenstaande duidelijk blijkt, in welke behoefte de wijkzuster voorziet. Geluk kig gaan we de goede kant uit met de t.b.c.-bestrijding, aldus de voorzitter. Aan de hand van de gegevens is dat na te gaan. In 1945 waren er 44 gezin nen met 55 patiënten; in 1946 27 met 39; in 1947 26 met 41 patiënten. Hieruit blijkt evenwel ook, dat een doelmatige bestrijding noodzakelijk is. Bij de ge noemde cijfers zijn niet inbegrepen, de personen, die nog onder controle staan van het consultatiebureau. Deze staan dan ook maar meer onder toezicht. Vervolgens komt de begroting ter sprake. Voor de afd. „Het Groene Kruis" luidt ze als volgt: in ontvang en uitgaaf f 3200.met een nadelig slot van f 1200.(vorig jaar f 1000. Naar aanleiding hiervan merkt de voor zitter op, dat met dankbaarheid vermeld moet worden, dat tot op heden het We zen Armbestuur het tekort voor haar rekening nam, daarnaast ook het ge meentebestuur. Vorig jaar is echter reeds gezegd door het W. A-bestuur, dat dit niet langer meer kon. Thans is dan ook nog een bijdrage toegezegd van f 350. per jaar. Het Wezen Armbestuur is niet bij machte meer bij te dragen. We kunnen en mogen dus niet op meer rekenen en zullen ons dus tot de ge meente moeten wenden. Hopenlijk komt dat in orde. De burgemeester (aanwe zig als bestuurslid) zegt, dat hij hiertoe alle medewerking zal verlenen. De kans bestaat, aldus de voorzitter, dat we ons hierover geen zorgen meer hebben te maken. Anders is dat bij de begroting voor de t.b.c.-bestrijding. Zoals bekend, zijn er vorig jaar enige ideeën geopperd om het nadelig slot te dekken. Zo bijv. te vragen aan de Kerken om een col lecte voor de t.b.c.-bestrijding te houden. Dat is gedaan, maar reglementair kun nen de kerkeraden hiertoe niet over gaan. Een woord van lof is hier nog op zijn plaats voor dhr. J. R. v. Dijke die het eerst over een verjaringsfonds sprak. Tot nu toe heeft dat goed gelo pen, al gaat het dit laatste kwartaal wat terug. We hebben er dit jaar f 1300.voor geraamd. Dat deze bij drage hard nodig is, kan men afleiden uit de begrotingspost „kosten voor pa tiënten", welke f4500.aangeeft. Voorheen werd het tekort meest ge dekt door het Wezen Armbestuur, zo als hierboven reeds gezegd, aldus dok dag met IVO ROL krijgbaar in alle welvoorziene zaken. ter van Es. We weten dat dit niet meer gaat. Gelukkig hebben we nu ook de hulp van de beide kerken. De Hervorm de Kerk draagt voor een Hervormd patiënt f 3.25 per dag bij. De Geref. Gem. f3.per dag voor het 1ste kwar taal, daarna f 2.25 per dag. Hiermee kunnen we voor dit jaar, voor zover na te gaan, het tekort ver opheffen, als o.a. het verjaringsfonds niet beneden de begroting blijft. We ontvingen een achterstallige sub sidie van f2120,Dit was een mee valler. De voorzitter zegt verder nog, dat men beide Diaconiën voor hun hulp verlening aan eigen patiënten erkente lijk moeten zijn. De onkosten zijn erg hoog. Men vraagt thans verpleegprij- zen in de sanatoria van f 5.tot f 6.50 per dag. De bedoeling is deze begroting zo vast te stellen en dan per 1 Juli nog maals met de diaconiën te overleggen, wanneer eventueel nog maatregelen no dig zijn. Naar aanleiding hiervan wordt ge vraagd of door de patiënt nog steeds een vaste bijdrage wordt gegeven van 25 cent per dag. Dit wordt bevestigend beantwoord, behalve door 1 onbemid deld gezin. Stemmen gaan op om te besluiten dit bedrag te verhogen. Uit eindelijk wordt besloten deze bijdrage op f 0.50 te stellen, terwijl het bestuur machtiging wordt verleend hiervan in noodzakelijke gevallen af te wijken. Daarna wordt de begroting onveran derd goedgekeurd. Punt 4: „Verlenging van de duur der Vereniging)", is een formele kwestie. Opgericht 4 Oct. 1920 dient de Ver eniging thans weer verlenging aan te vragen van 29 jaar en hierop Konin klijke goedkeuring te verzoeken. Hiertoe wordt het bestuur machtiging verleend. Dhr. C. J. C. Boot, per. aftr. bestuurs lid wordt met alg. stemmen herkozen. De heren W. Fase, Joh. Elenbaas en M. Moerland worden benoemd voor het nazien der rekening 1949. Wanneer nog een vraag wordt gesteld over het verjaringsfonds, antwoordt de penningmeester, dat er over het alge meen weinig kleine bedragen binnen komen. Laat men niet menen, dat het kwalijk genomen wordt als de kinderen bijv. een dubbeltje geven. Ten eerste is vermelding van afzender niet nodig en ten tweede kan men zich goed in denken dat niet ieder geregeld met een gulden of meer aan kan komen. Pret tiger is dat allen iets geven. Ook bij dragen van een dubbeltje en een kwartje zijn welkom. Met een opwekking om het verjaardagsfonds niet te vergeten, opdat ook mede hierdoor de t.b.c.-be strijding voortgang kan hebben, sluit de voorzitter de vergadering. VERJARINGSFONDS Het verjaringsfonds van de afd. „Het Groene Kruis" alhier bracht in het eerste kwartaal van dit jaar f 423,60 op. BAZAR W.H.S. 16, 18 en 19 April werd de bazar gehouden, die door de sportvereniging WHS alhier werd georganiseerd ter versteviging van de kas der vereniging. Hoewel het uiteindelijk resultaat nog niet precies bekend is, kon de s.v. een succesvol resultaat boeken. Ruim 4000 entreekaartjes werden verkocht. Alleen op 2e Paasdag kwamen meer dan 2000 personen een kijkje nemen, waarvan naar schatting het grootste gedeelte in woners uit de naburige gemeenten. ONGEVAL De 75-jarige echtgenote van J. van Poortvliet viel Dinsdag jl. van de zol der en liep daarbij een ernstige been breuk op. Na eerste hulp liet dokter v. Es haar direct naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoeren. WAARSCHUWING In verband met ingekomen klachten wordt er aan herinnerd, dat het verbo den is zich te bevinden in het maaiveld van de in deze gemeente gelegen dijken. Verdere waarschuwing zal niet .meer plaats vinden. Stavenisse, 20 April 1949. De Burgemeester van Stavenisse, L. A. Verburg. BEKENDMAKING De Burgemeester van Stavenisse maakt bekend, dat ter gemeentesecreta rie kosteloos verkrijgbaar zij formulieren voor de lijsten van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Omtrent de invulling en inlevering de zer formulieren worden ter secretarie desgevraagd de nodige inlichtingen ver strekt. De inlevering der candidaten- lijsten moet plaats vinden op 10 Mei a.s., terzake waarvan een nadere pu blicatie zal volgen. Stavenisse, 16 April 1949. De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2