Raadsverslag Scherpenisse I Vervolg Raadsverslag St. Maartensdijk. Onrustig, gejaagd? ~"~THQLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND Twee woningen voor particuliere bouw. Antiquiteiten. Dinsdag 5 April 1949 kwam de ge meenteraad te Scherpenisse in open bare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester D. v-. Bou- wense. Secretaris A. L. G. v. Doorn. Afwezig de heren v. d. Jagt en v. d. Werff. Voor de opening laat de voorzitter een zeer antiek schilderstuk zien, dat in 1609 is vervaardigd, zran de ene kant is het wapen van Westkerke afgebeeld, de andere zijde laat een symbolische voorstelling zien, nl. twee herders, de goede herder, die met zijn tweetand op de wolf afgaat, die zijn kudde aanvalt, de slechte herder, die angstvallig z'n kudde bij elkaar tracht te houden, maar niet op de wolf zelf afgaat. Met de herder is het Hoofd der gemeente be doeld en zoals burgemeester Bouwense opmerkte: Scherpenisse heeft zijn goede en slechte herder gekend. Dit oude wapen werd door Monumentenzorg in 1942 opgevraagd ter restauratie. Thans heeft men het teruggevraagd en ook gerestaureerd teruggekregen. Een inte ressant antiek schilderij, dat belangstel lende ingezetenen op verzoek zeker mo gen zien. Na opening en lezing der notulen komt de voorzitter eerst terug op het aangehouden verzoek van de afd. Het Groene Kruis. Besloten was in vorige vergadering nogmaals een balans te vragen. Aan dit verzoek is voldaan en daaruit blijkt, dat de afdeling nog een reservefonds heeft van f 1200.B. en W. zijn evenwel van mening, dat men hieraan niet moet komen en stellen voor over 1948 f600.subsidie te geven, wat reeds eerder is toegekend en voor 1949 f400.te geven. Het Bestuur van genoemde vereniging zal dan wel een mogelijkheid vinden, de verminderde f 200.op een andere manier te krij gen. De voorzitter oppert het denkbeeld om bijv. van hen, die veel gebruik van de Groene Kruisartikelen maken een extra-bijdrage te vragen. Dhr. Hage merkt n.a.v. dit laatste op, dat men dan toch in aanmerking moet nemen of de personen daartoe in staat zijn, wat de voorzitter vanzelfsprekend vindt. Van het Prov. Bestuur de medede ling, dat aan deze gemeente 2 wonin gen zijn toegewezen voor 1949. De voorzitter zegt, dat dit ongeveer een 550 m:i bouwvolume betekent. Deze toe wijzing moeten we met beide handen aangrijpen. De voorzitter zegt, dat men deze toewijzing op verschillende manie ren kan besteden, hetzij voor particu liere of voor gem. woningen. B. en W. zijn van mening, dat men eerst pogingen in het werk moet stellen deze wonin gen voor particuliere bouw te bestem men. Lukt dat niet, dan gemeente-wo ningen. Hij vraagt of de raad het hier mee in principe eens is. Dhr. Jansen vraagt of een particulier dan toch kan bouwen. De voorzitter antwoordt beves tigend, hetzij met medewerking van een bouwkas of anderzinds. Dhr. Hage vraagt of er bouwgrond is. Geantwoord wordt: niet van de gemeente, maar een particulier kan bouwgrond hebben. De voorzitter zegt, dat men dit altijd kan bezien als er een aanvraag of aanvra gen binnenkomen. Besloten wordt het eerst aan particulieren over te laten; zonodig zal er een voorstel komen om 2 gem. woningen te bouwen. Vorige vergadering werd B. en W. gemachtigd tot aankoop van school- meubilair. De voorzitter deelt thans mede, dat een aanbieding is gedaan van 28 banken voor ongeveer f2000. Op verzoek van Ged. St. worden en kele wijzigingen gebracht in de verorde- ning secretarieleges en rechten burger lijke stand, welke verordening vervol gens wordt vastgesteld. Het Burgerlijk Armbestuur biedt de begroting 1949 aan. Hierop staat een gem. subsidie van f 6000.vorig jaar f 5900.De raadsleden Kievit, Hage eri Jansen zullen deze begroting onder zoeken. Van de Ver. van Ned. Gemeenten een schrijven waarin wordt geadviseerd een sanatorium-verzekering in te stellen voor t.b.c.-gevallen. De voorzitter *wijst er op dat dit een kwestie is voor het Burgerlijk Armbestuur, maar dat de ge meente, als financieel belanghebbende J wel kan adviseren. Besloten wordt te informeren tegen welke premie men kan verzekeren. Deze zomer zal het gerestaureerde gemeentehuis van Middelburg alom bekend weer in gebruik worden ge nomen. Ter gelegenheid van dit feit worden alle gemeenten in Zeeland ver zocht een bijdrage te geven voor een namens hen aan te bieden geschenk aan de stad Middelburg. Welk cadeau dit %al zijn is nog niet bekend. Men meent niet te ver te gaan door een bijdrage van een cent per inwoner te vragen. Waar dit stuk nog niet in B. en W. is geweest laat de voorzitter de leden eerst aan het woord. Weth. Hartog voelt er niets voor en is er tegen. Men kan dat geld beter in eigen gemeente besteden, vindt hij. Dhr. Kievit zegt:, het is geregeld wat. De voorzitter vindt het bedrag niet hoog, maar kan de mening van vorige sprekers billijken. Er zijn te veel lasten. Met alg. stemmen wordt besloten aan dit verzoek geen gevolg te geven. In de Commissie Advies Woonruimte worden voor 1949 dezelfde heren be noemd, nl. de raadsleden J. v. d. Jagt, W. Jansen, A. Hage, A. Kievit en P. v d. Werff. Omtrent de klok deelt de voorzitter mede, dat ze thans vrij goed loopt en hoewel het nu nog niet geheel in orde is, men dat vermoedelijk wel voor el kaar kan krijgen, wanneer een vakman hiertoe opdracht kreeg. Daartoe wordt z.h.s. besloten. De voorzitter wijst tenslotte op het zeer oude schilderij, dat in de Raadszaal van Scherpenisse hangt. Dit schilderij trok de aandacht van de hoofdingenieur van Monumentenzorg, die er op wees dat dit antiek stuk een waardevol be zit was en aanmerkelijk in waarde zou stijgen als men het liet restaureren. Het schilderij zou reeds geheel vervallen zijn geweest, indien een waslaag het niet zo lang had gespaard. Het zou volgens die deskundige zeer jammer zijn, indien het niet werd gerestaureerd en thans spoedig waardeloos zou worden. Na restauratie achtte hij dit stuk wel ruim f 2000.waard. De restauratie zou, met medewerking van Monumentenzorg op f250.komen. Dan ook zouden de prachtige rode en andere kleuren zeer mooi uitkomen, wat thans mede door de waslaag niet het geval is. De voorzit ter wil dit even ter kennis van de aan wezigen brengen, maar niets besluiten voor een voltallige raad aanwezig is. Hij zou er echter voor zijn dit mooie stuk te laten restaureren. Als men het laat hangen is het over enkele jaren waardeloos. Bij de rondvraag wijst dhr. v. d. Jagt op het slechte straatgedeelte bij café de Jong. Dit heeft reeds de aandacht van B. en W. Daarna sluiting. Rondvraag. Dhr. o. d. Brouw vraagt of de geplante bomen aan de Oost singel van particulieren zijn of dat men daar zo maar doorge- plant heeft. Dhr. Langejan zegt, dat men daartoe gezamenlijk be sloot. Weth. Hage zet uiteen, dat men dit gedaan heeft, omdat het veel fraaier was. Dezelfde vraagt of er al iets gedaan is aan de Groenen Dijk. Weth. Hage antwoordt, dat de polder dat in orde zal maken, maar men nog andere bezighe den heeft, die eerst klaar moe ten. Dan vestigt dhr. o. d. Brouw er de aandacht op, dat in een vorige vergadering is besloten, dat er een behoorlijke straat zou worden gelegd voor de nieuwe huizen en ook een behoorlijk pad voor een wagen achter die hui zen. Nu is hem gebleken, dat men over de verharde weg nau welijks met een auto kan rijden, terwijl er aan de achterkant helemaal niets van is terecht ge komen. Daar is de grond door verschillende mensen zelfs om gespit. Een dergelijke uitvoering van een genomen besluit, vindt hij belachelijk. Hierover ontstaat een uitvoe rige discussie. Men is het er niet over eens, hoe het nu eigenlijk besloten is in een vorige verga dering. Enkelen menen dat het volgens besluit is uitgevoerd, anderen herinneren zich inder daad het gesprokene over een behoorlijk pad aan de achter kant. Uit de notulen, die dhr. Meloen daarop voorleest zou men kunnen concluderen, dat het volgens besluit is uitgevoerd. Toch zal het nog worden onder zocht. Dhr. de Viet meende, dat het verzoek van enkele personen om vrijstelling van reinigingsrechten ter sprake zou komen. De voor zitter antwoordt, dat dit ter sprake zal komen bij de begro ting. Dhr. Langejan vraagt, waar om de onteigende grond nog niet is uitbetaald. Hij vindt het vreemd, wanneer de centen er zijn, dat het dan nog niet ge beurd. De secretaris antwoordt hierop, dat dit niet mogelijk is, omdat de onteigening nog niet definitief is vastgesteld, waarop eerstgenoemde weer vraagt of het dan juist is, dat de huur reeds wordt ontvangen. Dat blijkt het geval te zijn. Dhr. Langejan komt weer te rug op de inundatieschade van de gemeentewoningen, waarvoor men nog steeds geen vergoeding heeft en die dus nog niet her steld kunnen worden „en dat na 4 jaar". Spreker"vindt het geen toestand. „Hij kan er geen kop aan krijgen." De secretaris kan dat wel, al vindt hij het ook erg, dat het zo lang duurt, maar het is zuiver de kwestie, dat het her haalde malen is aangevraagd, men er al veel werk aan heeft gehad en nog steeds geen toe zegging van vergoeding kreeg. Allen vinden, dat het ergerlijk lang duurt. Dhr. o. d. Brouw vraagt na deze discussie nog of de bewo ners van een door inundatie- schade getroffen gem.-woning dan zelf kunnen herstellen, waarop wordt geantwoord, dat die mogelijkheid bestaat. Daarna sluiting. „Wij merken nog op, dat een passage in het gedeeltelijk raads verslag in ons vorig nummer niet moet luiden: „Dhr. Lange jan vindt het wel beroerd, dat enkele mensen voor de gemeen- Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. schap moeten lijden, maar: „Dhr. Langejan vindt het niet goed... enz. UIT DE NOTULEN VAN RUIM EEN EEUW GELEDEN Tijdens de laatste Raadsvergadering las de burgemeester van St. Maartens dijk aan de leden een uittreksel voor uit de notulen van 27 Maart 1846. Inte ressant is het wel dit uittreksel hier onder weer te geven terwijl het tevens ter verduidelijking is van het onderwerp, waarover werd gesproken, nl. „restau ratie toren", waarvoor wfe naar het in vorig nummer afgedrukte verslag ver wijzen. Uittreksel uit notulen 27 Maart 1846. „Burgemeester: Chr. Was Jzn. Assessoren J. van Straten P. Ver- maat. Leden: W. de Graaf D. Hage. Secretaris: J. L. de Casembroot. Absent lid: D. SnouckHet betreffende onder werp wordt dan als volgt beschreven: „Eindelijk wordt aan de vergadering door de Heer Burgemeester het ^voorstel gedaan om ene overeenkomst met het Kerkelijk Bestuur te treffen omtrent het onderhoud van de toren en hieromtrent een definitief contract op te maken, zo dat alle twijfel voor het vervolg aan wien het onderhoud des torens toebe hoort geheel ophoudt, leggende te dien einde een concept contract over het zelve aan de deliberatie dezer vergade ring onderwerpende: De vergadering, gehoord het voorstel van de Heer Burgemeester, in aanmer king nemende het belangrijke om hiervan een definitieve bepaling te maken zodat alle twijfel voor het vervolg ophoudt; gezien het ter tafel gebragte contract heeft besloten: 1. het voorstel zoals hetzelve is ge daan aan te nemen. 2. het ter tafel gebragte contract goed te keuren zoals geschiedt bij deze en tot de ondertekening van het zelve te benoemen de heren C. Was Jzn. burgemeester, J. L. de Casembroot secretaris, zijnde hetzelve van de navolgende in houd." De artikelen, die door de Raad en het „Kollegie van Kerkvoogden en Notabelen der Hervormde gemeente aldaar" zijn overeengekomen, luiden dan: Art. 1Het vierkant regtstand van opgemelde toren, met al wat zich daar in bevindt, als zolderringen, grote klok ken, eiiz. is en blijft, behoudens de uit zondering bij art. 4 vermeld, in onder houd en vernieuwing voor rekening van de Kerkelijke fondsen der Hervormde gemeente. Art. 2. De onmiddellijk boven opge melde vier regtstands muren schuins opgetrokken toren, met al wat zich daarin, aan of op bevind als zolde ringen, uurwerk, klokkenspel, omloop, balie, torenspits, kruis, enz. is en blijft in onderhoud en vernieuwing, voor rekening van de Burgerlijke gemeente. Art. 3. De toegangen en trappen leidende tot de gedeelten van de toren in de beide voorgaande artikelen om schreven zijn en blijven in onderhoud en vernieuwing tot aan de derde zolder onmiddellijk liggende boven de grote klokken, binnen de regstands muren, voor rekening van de Kerk, en die welke zich daarboven bevinden voor rekening van de Burgerlijke gemeente. Art. 4. Tot zolang het Plaatselijk be stuur verlangen magt, ten dienste van de Burgerij, gebruik te maken van de grote klokken der Kerk, zullen dezelve en al hetgeen tot de gangvaardighekl van de klokken onmiddellijk in betrek king staat, voor gemeenschappelijke rekening worden onderhouden en ver nieuwd. Het zal evenwel aan het Plaat selijk Bestuur nimmer vrij staan die klokken gedurende het houden van de Openbare Godsdienst der Hervormde Gemeenten te doen luiden. Art. 5. Het zal aan geen van de beide Contracterende partijen vrij staan, om zonder wederzijds overleg en onder ling toestemming zodanige kapitale ver anderingen en de vorm van het aan elk hunner in onderhoud en vernieuwing verbleven gedeelte van de Toren tot stand te brengen als welke zouden kun nen geacht worden, aanvankelijk of voor het vervolg aan het andere gedeelte tot enige schade te zullen strekken. Art. 6. Elk der contracterende par tijen zal voor zijne rekening de schade doen herstellen hetwelk door of van hunnentwege aan het niet voor dezelfs onderhoud liggende gedeelte van de Toren of de kerk mag worden toege- bragt. Art. 7. Ingeval Kerkvoogden en No tabelen het immer geraden mogten oor delen de toegang naar de Toren buiten het Kerkgebouw te plaatsen, zullen de daartoe aan te wenden kosten door elk der partijen voor de helf t gedragen worden.' Getekend, de 27 Maart 1846 door burgemeester Chr. Was Jzn en ter ordonnantie van dezelve door J. L. de Casembroot. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat zij uit het aan de gemeente toebedeelde bouwvolu me nog één woning beschikbaar kunnen stellen voor bouw door particulieren. Gegadigden gelieven schriftelijk te reflecteren voor 15 April a.s. Tholen, 5 April 1949. Burgemeester en Wethouders van Tholen, De Secretaris. CANDIDAATSTELLING In de Maandagavond jl. gehouden algemene vergadering werden de volgen de candidaten gesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing door de C. H. Kiesvereniging: 1. B. J. van Westen, aftr.; 2. J. Quist Jzn.; 3. J. Francke, aftr.; 4. J. Geilings; 5. S. de Korte Azn.; 6. W. Perestein; 7. J. Bal; 8. J. J. v. d. Ende. De heer C. Zachariasse, aftr. wenst niet meer in aanmerking te komen. In de zaal van dhr. A. Nuijten werd eveneens op Maandag 4 April een alge mene vergadering gehouden door de R. K. Kiesvereniging. Daarbij werden de volgende candidaten voor de ge meenteraad gesteld: 1. M. Verduif, aftr.; 2. M. Oerlemans, 3. L. Soomers en 4. Joh. Deurloo. Op de lijst van stemgerechtigde kie zers voor deze gemeente komen 1979 namen voor. HARMONIE CONCORDIA De Harmonie Concordia te Tholen hield Maandagavond 4 April jl. in ho tel Zeeland haar jaarlijkse vergadering onder voorzitterschap van de heer G. Amsing. Na opening van de voorzitter werden door de secretaris, de heer H. J. Beu kelaar, en door de penningmeester, de heer J. Quist, de jaarverslagen voorge lezen. Uit het verslag van de penning meester, bleek dat er een batig saldo aanwezig was, terwijl hij in zijn ver antwoording mededeelde, dat een be langrijk bedrag was besteed voor aan koop van nieuwe instrumenten. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heren G. Amsing en W. Blaas met algemene stemmen herkozen, terwijl de heer B. W. van Dijk tot commissaris herkozen werd. Hierna werd het voorstel van de heer P. J. Blaas, om het bestuur met twee leden uit te breiden besproken en goed gekeurd. Bij deze gehouden stemming werden de heren Joh. Bal en A. F. Goe- demondt tot bestuursleden gekozen. Vervolgens ontwikkelde zich een le vendige discussie over allerlei techni sche kwesties, waarvan goede nota ge nomen werd en nader besproken zul- Jfen worden. Voorts werd nog medegedeeld, dat in September a.s. te St. Maartensdijk een concours gehouden zal worden door de muziekvereniging M.V.K. aldaar. De Harmonie kan echter alleen aan dit con cours deelnemen als ook M.V.K. lid wordt van de Federatie. Te Poortvliet zal er deze zomer een muziekavond ge houden worden op een nader te bepa len datum, waaraan Concordia haar medewerking zal verlenen, evenals aan een muziekavond te Scherpenisse. De muziekavond te Scherpenisse, waaraan verschillende corpsen zullen deelnemen, heeft ten doel, dat ook te Scherpenisse een muziekvereniging wordt opgericht. Met de muziekvereniging Accelerando te St. Annaland is een ontwerp in bespreking over uitwisseling van mu ziekavonden. Concordia zal dan een avond te St. Annaland spelen en Acce lerando een avond te Tholen. Door de Zeeuwse Landbouwmij. zal op 1 en 2 Juli a.s. te Oud-Vossemeer een algemene vergadering gehouden worden met een daaraan verbonden tentoonstelling. Concordia is verzocht hieraan haar muzikale medewerking te verlenen wat door de vergadering werd goedgekeurd. Ten aanzien van de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis werd besloten die dagen des avonds een muzikale rondwandeling door de gemeente te maken, of indien het weer te slecht is, dit te doen des Zaterdags middags na de verjaardag. Tot slot werden allen opgewekt om meer donateurs te werven, daar de kas der donatiegelden achteruit is gegaan. 2 THOOLSE VISSERSSCHEPEN VOOR HET MUSEUM Van het vissersvaartuig TH 5 van de heer J. J. Schot te Tholen, een hengst- model, zal een klein model gemaakt worden, hetwelk dan ten toon gesteld wordt in het museum te Antwerpen, o Het vissersvaartuig TH 47 van de heer J. Bout, eveneens te Tholen, is verkocht aan het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen. De TH 47 is een hoogaars en zal te Enkhuizen met inventaris en al in het museum ondergebracht wor den teneinde voor het nageslacht een natuurgetrouw beeld te hebben van de Zeeuwse vissersscheepjes. OPENING Hedenmiddag zal de N.V. Zeeuwse Oestermaatschappij „Bona Fides" alhier haar nieuw gebouwde pakloods met kantoren in gebruik nemen. Door de echtgenote van den Heer President- Commissaris der N.V., Mevr. Bybau- Sichtermans, zal een lint in de toegang tot de oprit worden doorgeknipt. Des avonds is er een gezellige bijeenkomst van het personeel. BURGERLIJKE STAND Huwelijksaangiften: 2 April: Martinus Cornelis Franken, 25 jaar, tuinder en Maria Seraphina Havermans, 25 jaar, zonder beroep. 4 April: Adrianus Doornheim, 24 jaar, apothekersassistent te 's-Gravenhage en Anna Adriana Droogers, 27 jaar, zon der beroep te Oud-Vossemeer. HUISSLACHTINGEN In de maand Maart werden nog 56 huisslachtingen uitgereikt. BENOEMING Met ingang van 1 Juli a.s. is als onderwijzeres aan de Chr. School te Hoek bij Terneuzen benoemd, Mej. S. de Feijter, thans in gelijke functie alhier. ONGEVAL Maandag jl. viel het zoontje van dhr. Jac. v. d. Boogaart in het ruim van een schip en liep een lichte hersenschud ding op. RUIM EEN M1LLIOEN Wanneer het zaad in de akkers wordt gebracht, zijn meestal de laatste pro ducten van het vorig seizoen nog maar kortgeleden afgeleverd; is dat seizoen nog maar nauwelijks afgesloten. Dat feit was voor ons oorzaak eens een kijkje te gaan nemen in het veilingsgebouw. Niet om nog iets te zien van de grote drukte voor het gebouw, waar wagens en karren, luxe- en vrachtauto's af en aan reden of in het grootste gedeelte van de veiling zelf, waar de sorteerma- chine dreunde en bedrijvige handen de ongesorteerde zakken met uien op de machine stortten en anderen de gesor teerde en dichtgenaaide baaltjes opsta pelden of direct op de gereedstaande vrachtwagens deponeerden, nee dat is thans weer voorbij. Het is stil in het gebouw. Er wordt alleen nog gewerkt in de rechtervleugel, waar de admini stratie de handen nog vol heeft met de eindberekening, het afsluiten en het jaar verslag. Daar alleen kunnen we de thans ge wenste gegevens krijgen. Gegevens, die onze lezers op de hoogte zullen brengen van de totale omzet der landbouwpro ducten, die het afgelopen seizoen via de veiling zijn verhandeld. En het was begrijpelijk met enige voldoening, dat men ons daar mededeelde, dat dit jaar voor de eerste maal in de Veilings geschiedenis, voor de eerste maal op het eiland Tholen, een omzet was bereikt van in totaal ruim een millioen gulden. De gespecificeerde cijfers zijn als vólgt: Omzet boekjaar 1948/49 (1 April31 Maart). Aardappelen 5.493.221 kg voor 451.887.01 Uien 7.172.661 kg voor 476.667.13 Rode peen 1.518.545 kg voor 54.347.56 Diverse groenten 98.220 kg voor 24.196.03 Totaal 14.282.647 kg voor 1.007.097.73 Dat is voor een gemeente als St. An naland geen kleinigheid. Ook al is de groep Scherpenisse daarbij inbegrepen. En daarom is het ook te begrijpen, dat dit zowel het Bestuur als het personeel voldoening geeft. Te meer, omdat er dit jaar nog een andere factor bijkomt. Het was immers geen rooskleurig vooruit zicht, dat men afgelopen najaar had, wanneer men sprak over de afzet en prijs der uien. Een geweldige oogst in vrijwel geheel West-Europa bood weinig vooruitzichten op een goede prijs'. Bij alle gepraat over de Nederlandse land bouwpolitiek mag men nooit uit het oog vet liezen, dat de beslissing over de bestaanskansen van onze landbouw niet ligt in handen van de Nederlandse rege ring, noch binnen het bereik van de landbouworganisaties, doch in de inter nationale afzetmogelijkheden. En zoals gezegd: de oogst was bijna overal goed. De St. Annalandse veiling alleen kreeg bij de Mei-opgave door haar leden als uitslag: 183 H.A. uien. Dat geeft te den ken, temeer als men nog een gemiddelde opbrengst heeft, zoals dit jaar van 250 mud per gemet. En eer het October was, waren de landbouwers dan ook met zorg vervuld over de „juunpriesMen hoop te op Engeland, maar bouwde daar niet volledig op. Zeker het Veilingsbestuur van St. Annaland niet. Toen er sprake van was, dat een contract met Duitsland afgesloten zou kunnen worden, toen dat een feit werd, riep het Bestuur het was 19 October 1948 een buitenge wone ledenvergadering bijeen en stelde voor een behoorlijk kwantum" voor dit contract te reserveren. Zeker, dat was een speculatie een gokje, maar ook gezond verstand, dat in elk geval ge noegen nam met een behoorlijke prijs. Terecht meende men dat de Engelse prijs weinig hoger zou komen. Vanzelf sprekend wist menook niet, dat die prijs zo laag zou zijn. Kortom, de St. Annalandse veiling contracteerde 40 en de groep Scherpenisse 20 voor Duitsland, in totaal 2.300.000 kg uien. Die werden afgevoerd in de periode van 1 November tot 31 Maart van 6 cent oplopend naarmate de periode verstreek tot 10,4 cent per kg. Voor November was ook reeds een gedeelte vrij aan Duitsland geleverd. De prijzen voor de andere landen, vrnl. Engeland liepen in die periode terug van 7 tot 2 cent p. kg. Het seizoen begon 12 Aug. toen 25 ton

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2