IVOROL Zendt Bloembollen Horen in huis! OUD-VOSSEMEER STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK ST. FILIPSLAND SPORTHOEKJE Onbetwist de beste tandpasta DISTRIBUTIEDIENST BONNENLIJST THOLEN naar Uwe vrienden in het Buitenland! Vraagt inlichtingen AR CH ITECTU R A le KEUCHENIUSSTRAAT 20 - A'DAM-W. Zendtdeze adver tentie naar ons adres als DRUK WERK en U ont vangt ONZE OFFERTE Privé Utrechtsestraat 101 B - Amsterdam-C. een vertegenwoordiging van de Muziek- en Zangbond van het Eiland; de Middenstand, enz. Alleen wanneer de verschil lende organisaties tot de over tuiging komen, dat het even be langrijk is hierbij aan te sluiten, dan het destijds noodzakelijk was, dat hun organisatie ont stond. zal men zijn medewerking niet onthouden. En zonder die medewerking is het geen Ge meenschap. Vandaar dat de Thoolse organisaties dit terdege onder ogen moeten zien. Zonder onmiddellijke resultaten te mo gen eisen. Dat zou te mooi zijn. Die verwacht ik evenmin direct. Waarmee de noodzakelijkheid tot aansluiting niet is weggeno men. Zodat we tenslotte gaarne mededelen, dat men zich kan op geven bij de burgemeester van Stavenisse, de heer L. A. Ver- Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het een uitkomst Mijnhardt poeders bij de hand te hebben. Doos 45 ct. burg, liefst voor 15 April a.s.,. terwijl men alle gewenste inlich tingen kan krijgen bij de Stich ters, t.w. de heren W. L. Blin- denbach te St. Maartensdijk, F. M. Boogaard, St- Annaland, D- C. Bouwense, St. Maartensdijk, C. P. v. Boven, Directeur G. A. B. te Tholen, Mr. A. J. v. d. Hoeven te Tholen, B. J. van Oeveren te Poortvliet, L. A. Verburg te Stavenisse en J- Vermaas, vertegenwoordiger van de Chr- Landarb. Bond te Tho len. VROUWENVERENIGING Tot presidente der Geref. Vrouwen vereniging te Tholen is benoemd Mevr. Sieling alhier. ZEVENTIEN BIGGEN IN EEN WORP Bij de landbouwer Jac. Franke te Tholen werden Zaterdag 19 Maart jl. 17 biggetjes geboren van één moeder. Dit is wel een zeldzaam iets. Van de 17 biggen zijn er -intussen reeds 5 ge storven. BILJARTEN In de zaal van het café Nuijten te Tholen werd door de biljartclub „Steeds Beter alhier, een wedstrijd ge speeld tegen de club „Ons Genoegen" van St. Annaland. De uitslagen luiden: P. BerrevoetsF. Rijnberg 7555 Jac. BlaasJ. A. Heijboer 7532 M. NijsC. Nelisse 7568 M. OerlemansJ. d. Engelsman 7551 F. v. ZandvlietJ. Quist 7548 C. SchotA. Slager 7561 „Steeds Beter" won deze partij met 135 punten. „Ons Genoegen" van St. Annaland had de vorige keer een winst van 13 punten, zodat „Steeds Beter" de lau wertak heeft gewonnen met 122 winst punten. JAARFEEST M. EN J.V. Vrijdagavond jl. werd in de School m. d. Bijbel te Oud-Vossemeer het jaarfeest gehouden van de J.V. en M.V. der Ger. Kerk. Nadat dhr. Melissen op de gebruike lijke wijze deze avond had geopend be gon men met de vlotte afwerking van een goed gevuld programma, waarin ernst erf luim elkaar afwisselden. Over zichten werden gegeven door de secre taris (esse) en penningmeester (esse) der verschillende verenigingen. De diverse samenspraken door de M.V. onder leiding van Mej. Pollie vielen zeer in de smaak bij de vele aanwezigen, terwijl ook de schetsen door de leden van de J.V. luide bijval oogstten. Met aandacht werd geluisterd naar de mooie inleiding over het huwelijk door dhr. P. van Driel en het duidelijk voorgelezen onderwerp Luther" door Jannie Pipping. Een wedstrijd in het uitvoeren van opdrachten werd met een behoorlijke meerderheid aan punten door de jongens gewonnen. u ijdens de pauze werd getracteerd en ver na middernacht werd de zeer ge zellige avond met dankgebed door de vcorziU-.r, dhr. Melisse, gesloten. GEVONDEN Over een gevonden rood boodschap- penmandje zijn bij de Post-Commandant der Rijkspolitie inlichtingen te verkrij gen. En bij dhr. A. J. v. Gorsel, Pa- trijzenweg, over een gevonden wollen das. DE LAATSTE LOODJES De laatste 5 woningen van de nieuw bouw zijn dezer dagen door L. J. v. Dijke, J. v. Poortvliet, P. Lobbezoo, Wed. P. de Wilde en A. A. Helmich betrokken. ONGEVAL Een met een zware boomstam bela den trailer reed Zaterdag de veerpont op toen een draad, waaraan de pont was vastgelegd, brak. Het gevolg was dat de oplegger die nog niet op de pont stond, hier juist voor in het water bleef staan. Pogingen om de wagen achteruit te krijgen, ge lukten niet, dan nadat de boomstam in het water was gerold, waarna de wa gen op het droge werd gesleept. Schade kon, niettegenstaande de op komende vloed, worden voorkomen. BRAND Tegen de schuur van dhr. H. Plompen geraakte een hoop stro in brand. Onder leiding van de opzichter Blaas werden door enkele mannen de pakken uit elkaar gehaald waardoor erger kon worden voorkomen. De oorzaak van de brand: met luci fers spelende kinderen. BEKENDMAKING De Burgemeester brengt ter openbare kennis, dat de voorlichtingsavond „Steun Wettig Gezag" niet op 31 Maart a.s., doch op 13 April a.s. in de bewaarschool zal worden gehouden. Aanvang 1'9 uur. Behalve degenen, die een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen (t.w. dpi. der lichtingen 1941 t.m. 1944), zijn ook andere belangstel lenden welkom. Vanwege het Commando Zeeland der Nationale Reserve zal een uiteen zetting worden gegeven van de moge lijkheid enz. tot het aangaan van een verbintenis bij de Nationale Reserve. Met het oog op mogelijke oproepin gen van dienstplichtigen is deze verga dering van veel belang. GEMEENTERAADS VERKIEZING Burgemeester en Wethouders hebben de datum waarop de gemeenteraads verkiezing zal worden gehouden, be paald op 15 Juni a.s. Het aantal kie zers bedraagt 1101. SNIJWONDEN DOOR VALLEND GLAS Bij het openen van een valraam in de Kleuterschool te St. Maartensdijk kreeg de onderwijzeres, Mej. Drooger uit Tholen. de stukken glas op haar lichaam, waardoor zij verwondingen be kwam. Zij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. FRAUDULEUS GESLACHT J. P. de E. en I. P. de E„ beiden wonende te St. Maartensdijk hadden zich voor de Bijzondere Politierechter te Middelburg te verantwoorden voor het frauduleus slachten van een varken. Zij werden veroordeeld resp. tot f 40 boete sub 20 dagen hechtenis en f 20 boet sub. 10 d. h. BLOEDTRANSFUSIEDIENST De afd. Eiland Tholen, van het Ned. Rode Kruis alhier heeft voor dit eiland ook een bloedtransfusiedienst in het le ven geroepen. Reeds werden hiervoor aanmeldingen gedaan en allen die zich voor donor willen opgeven kunnen zich daarvoor aanmelden bij de plaatselijke geneesheer. Het ligt in de bedoeling, dat de per sonen die zich hebben gemeld na enige tijd een oproepingskaart ontvangen om zich te melden bij Dr. Wilbers te Ber gen op Zoom, waar zij zullen worden gekeurd en hun bloedgroep wordt vast gesteld. Van de goedgekeurde donors zal na derhand in een daartoe^ speciaal inge richte Rode Kruis auto het bloed wor den afgenomen, waarvan bloed-plasma wordt gemaakt, dat wordt opgezonden naar diverse ziekenhuizen en ook naar Indonesië. De leeftijdsgrens voor donors is bepaald van 18—60 jaar. KIEZERSLIJST De verkiezingen voor de gemeente raad van St. Maartensdijk zullen gehou den worden op Woensdag 15 Juni a.s. De kiezerslijst voor deze gemeente telt 1653 namen. CAUSERIE Op Donderdag 31 Maart a.s. des nm. 7.30 uur, zal door dhr. J. op ten Akker, beroepskeuze adviseur bij het Gew. Arbeidsbureau, Middelburg, in de zaal van dhr. Gaakeer, een causerie worden gehouden over het onderwerp: „De voorlichting bij school- en beroeps keuze". Een en ander zal plaats vinden onder auspiciën van de Dorpsgemeenschap te St. Maartensdijk. AANBESTEDING V/oensdag 16 Maart werd door de architecten van Donkelaar en Bodegra ven uit Woerden voor het bureau We deropbouw Boerderijen aanbesteed, het bouwen van een wening met landbouw- schuur te St. Filipsland. Ingeschreven werd als volgt: M. Geense, St. Filipsland f61.800; Bouwcombinatie P. de Raat en A. W. Everaers te St. Filipsland f 53.200; Ver sloot en Guldenmond te Woerden f 52.850. Dinsdag 15 Maart w°rd aanbesteed het bouwen van een woning voor de heer van Herk te Anna Jacoba Polder onder architect Picyllie te Bergen op Zoom. Ingeschreven werd als volgt: D. v. Agtmaal te Steenbergen f 13.850; J. v. d. Velde, Anna Jacobapolder f 12.878; C. v. Schelven, St. Filipsland f 12.770: Bouwcombinatie P. de Raat en A. W. Everaars te St. Filipsland f 11.279; J. den Herder, Bruinisse f 10.249. De begroting was f 11.000. STUUR LECTUUR De maand Maart staat in het teken der Niwin-Boekenactie. Verlangend zien onze militairen uit naar lectuur. Bezorg ze dan enige prettige ogenblikken door wat van Uw voorraad af te staan. U kunt Uw boeken portvrij in pakjes (niet zwaarder dan 2 kg) zenden aan „Bark - Den Haag" en uw tijdschriften direct na lezing eveneens PORTVRIJ mits ge adresseerd: „Rode Kruis - Tijdschriften- dienst - Den Haag". ZITTING KANTONRECHTER Tholen 18 Maart 1949 De eerste zaak was die van Chr. M. te Tholen, wiens paarden 's nachts in de tuintjes van weth. v. d. Berge en M. W. de Korte schade hadden aange richt. M. was zelf niet verschenen. Eis f 15 sub. 8 dagen. Uitspraak conform met toewijzing civiele vordering ad f 6.50 voor betaling van de aangerichte schade. R. de Gr. te Tholen, opzichter Wa terleiding Mij. alhier had voor het her stel aan de Waterleiding een gat laten graven in de Postweg en daarbij over dag een paar waarschuwingsborden ge plaatst en 's nachts 1 rode lantaarn. Deze brandde 's avonds niet meer vol gens enkele getuigen, zodat de bus van Krijger in het gat terecht kwam. Als verdediger trad Mr. v. d. Hoeven op, die vaststelde, dat de lantaarn in goede staat verkeerde en ze enkele we ken geleden nog dienst had gedaan on der de Brug, waar ze steeds goed had gebrand. Verder merkte hij op, dat de buschauffeur op de hoogte was van de werkzaamheden, daar hij die dag meer malen de plaats gepasseerd was. Dhr. de Gr. had alles gedaan wat voorge schreven staat, waarom de verdediger vrijspraak verzocht. De Officier stelde vast dat op het ogenblik, dat het onge luk gebeurde, de lantaarn niet brandde, terwijl het beter was geweest de lan taarn niet in het gat, maar op enige afstand daarvan te plaatsen. Hij eiste f 20 sub, 10 d. Uitspraak f 10 sub 5 d. M. J. B. te Poortvliet had een luxe auto bestuurd, terwijl hij onder invloed was van sterke drank. Hij was dan ook van de weg gereden tegen een paal van het leidingnet, die was afgeknapt. Verd. beweerde op de beurs wel wat te heb ben gedronken, doch geenszins onder invloed was van sterke drank. Waar schijnlijk was het stuur niet in orde, meende hij. Getuigen oordeelden even wel anders en ook de kasteleins hadden verklaard, dat B. zeker 4 borrels had gebruikt. De officier stelde enige vragen en concludeerde uit de antwoorden, dat B. de grens niet wist. Eis primair 14 dagen hechtenis en intrekking rijbewijs voor 8 maanden. Subs, f 150, sub. 50 dagen zonder intrekking rijbewijs. Als verdediger trad Mr. v. d. Hoeven op, die verklaarde dat bijna alle ge tuigen geen feiten aangaven, doch slechts conclusie's trokken. Hij achtte het feit dat B. onder invloed was dan ook niet bewezen, temeer daar'een der getuigen thans verklaarde het niet meer precies te weten, wat verd. gebruikt had, daar zijn bediende hem had ge holpen. De Kantonrechter hield deze zaak aan tot 13 Mei voor het horen van getuigen. H. J. te Tholen had zijn zoon, die geen rijbewijs heeft, daar deze nog te jong is, op zijn tractor laten rijden. Verdachte gaf dit feit toe, doch meen de bezwaar te moeten maken tegen de redactie van de dagvaarding, waarin vermeld was: „opzettelijke uitlokking". Eis f 15 sub. 6 dagen. Uitspraak f 10 sub 5 dagen. C. L. O. te Poortvliet had met een tractor gereden zonder verlichting. Ook de wagen niet. Eis f 12 en f 6 of 6 d. Uitspraak 12 en 6 sub 3 d. De V. voor het zelfde feit. Eis f 15 en f 10 sub 6 d. Uitspr. f 10 en f7.50 of 5 en 3 dagen. A. J. H. idem f 15 en f 10 of 6 d. Uitspr. f 10 en f7.50 of 5 en 3 d. Idem J. L. K. te St. Maartensdijk f 15 en f 10 en 6 dagen. Uitspraak f 10 en f7.50 of 5 en 3 dagen hechtenis Idem H. Hoek te St. Maartensdijk f 15 en f 10 of 6 dagen. Llitspraak als boven. C. S. te Stavenisse had een koe ver voerd achter een kar, maar te kort vast gebonden rond de horens. Als verdedi ger trad op Mr. v. d. Hoeven, die een schrijven van de dierenarts voorlas, waarin deze verklaarde, dat dit geen na delige gevolgen voor het dier heeft ge had en deze handelswijze, wanneer het een kleine afstand betrof, dikwijls wordt toegepast. S. staat ook gunstig bekend als dierenvriend en is er slechts uit noodzaak toe overgegaan. De Officier merkte op dat men een veewagen had kunnen nemen. Eis f 50 sub 25 d. Uit spraak f20 sub. 10 dagen. J. O. te St. Maartensdijk was voor de tweede maal bekeurd, omdat hij wei gerde lid te worden van de Ver. tot T.B.C.-bestrijding onder het rundvee. Mr. v. d. Hoeven verdedigde deze zaak en merkte op, dat O. een zeer princi pieel man is, wat o.a. ook bleek uit het weigeren van schadevergoeding voor zijn geïnundeerd land. Aanvankelijk had hij principiële bezwaren, maar thans is hij overtuigd, dat het geen voorbehoed middel is, maar zuiver een bestrijding van de T.B.C. O. had uit de „Banier" een verslag van een rechtszitting te Dordrecht bij zich, waar een soortgelijk geval behan deld was, waarop vrijspraak was ge volgd. De Rechter meende, dat de zaak hier toch even anders lag, maar waar deerde verd. principiële gevoelens en wilde het verzoek van de verdediger overnemen om hem schuldig te verkla ren, zonder oplegging van straf. A. G. te St. Annaland had een dag vaarding voor hetzelfde geval. Deze was nog verder gegaan en had zijn vee opgeruimd, omdat hij geen lid wil wor den. De Rechter kon ook deze over tuiging waarderen, hoewel hij tijdens de dagvaarding in overtreding was. Ook hij werd schuldig verklaard, zonder op legging van straf. P. B. te Anna Jacoba Polder was van oordeel, dat hij als dijkgraaf gerust de weg kon bekorten, door over de tram rails te gaan. Hij was de overtuiging toegedaan, dat hij als Dijkgraaf daarop recht had. Alleen ambtshalve, ant woordde de Rechter en eiste een boete van f25 sub. 10 d. Uitspraak f 10 en 5 dagen. J. W. Sch. te St. Maartensdijk had hazen vervoerd zonder jachtacte en zonder vergunning. Ze waren gestroopt met een lichtbak. Verd. ontkende dit ten stelligste en beweerde dat hier van een persoonsverwisseling sprake was. Maar de Rechter antwoordde: ,,U staat te liegen, maar ik kan U niet veroor delen, omdat er geen getuigen bij wa ren." De Officier had f 50 sub. 25 d. geëist. P. J. E. te Th. had meerdere malen zijn knecht J. K. Sch. met de vrachtauto weggestuurd, terwijl hij wist dat deze geen rijbewijs had. E. was reeds eerder voor dit geval veroordeeld en de Off. meende, dat verdachte zich er maar niets van aantrok. Ook had hij zijn chauffeur de Br. laten rijden met een wagen waarvan de remmen niet in orde waren. Tevens had hij later zelf nog met deze wagen gereden, terwijl er door de Verkeerspolitie beslag op was ge legd. Eis 2 x f 150.of 2 x 30 d. voor het eerste feit. Voor het tweede f 75. sub 30 d. Uitspraak 1ste zaak 2 x f 100.of 2 x 25 d. en voor het laatste genoemde f 15.sub. 5 d. M. J. M. te Stavenisse had goederen vervoerd zonder vergunning. Eis f 15. sub 10 d. Uitspr. f 5.sub 3 d. h. Idem J. C. te St. Filipsland. Eis f 15. sub 5 d. Uitspr. f 10.of 3 dagen. C. A. v. B. had bij het passeren van een handwagen in de Kerkstraat te Tho len deze aangereden, waardoor die in een spiegelruit terecht kwam. Er was nog 6 cm. ruimte, zei de Officier, dus het was onverantwoordelijk daar nog te passeren. Eis f 12.sub 6 d. Uitspr. conform. VOETBAL Ook voor de op ons eiland deel nemende voetbalverenigingen zijn thans de bekerwedstrijden, die over het gehele land worden georganiseerd voor de Zaterdagclubs, vastgesteld. a.s. Zaterdag speelt WHS tegen Seolto van Zevenbergen, scheidsrechter L. de Graaf. En „Smerdiek" krijgt Kogelvangers uit Willemstad op bezoek, scheidsrechter is Van Treijen. De wedstrijden vangen om uiterlijk half vijf aan. „EENDRACHT" JUBILEERT De voor alle sportliefhebbers bekende sportvereniging „Eendracht" te Tholen met als afdeling ook de voetbalclub „Tholense Boys" herdacht Vrijdag 1 April a.s. haar 20-jarig bestaan. Ter gelegenheid 'hiervan wordt in de zaal van Mej. Hoek een feestavond georga niseerd, waaraan de Rederijkerskamer „Cats" meewerkt en het bekende toneel stuk zal vertonen: „Die brave meneer Pot". Waar er voor de vereniging WHS te St. Annaland en „Smerdiek" te St. M'dijk volgende week bekerwedstrijden zijn vastgesteld, is het ons thans niet bekend of er ter gelegenheid van ge noemd feit door Tholense Boys ook nog serie-wedstrijden worden georganiseerd. De jubilerende sportvereniging heeft op ons eiland een goede naam en we schrijven zeker namens de zusterver enigingen en andere belangstellenden, wanneer we „Eendracht" met dit 20-jarig bestaan hartelijk gelukwensen en hopen dat beide afdelingen in groei en bloei toenemen. DISTRIBUTIEDIENST THOLEN Uitreiking Toeslagkaarten Bijz. Arbeid Op onderstaande dagen moeten aan vragen om toeslag voor bijz. arbeid voor de 5de en 6de periode 1949 wor den ingediend, waarna terstond tot uit reiking van de toeslagkaarten zal wor den overgegaan. Tholen Donderdag 7 April Poortvliet Vrijdag 8 April Scherpenisse Maandag 11 April St. Maartensdijk Vrijdag 1 April Stavenisse Maandag 4 April St. Annaland Woensdag 6 April Oud-Vossemeer Dinsdag 5 April Na-Uitreiking te Tholen op Woensdag 13 April. Medebrengen: Alle Tweede Distributiestamkaarten. Tholen, 24 April 1949. OPGEPAST BONKAARTEN AFHALEN De bon- en textielkaarten 905 worden a.s. week uitgereikt Te Tholen, Maandag 28 Maart en Dinsdag 29 Maart Te St. Annaland Woensdag 30 en Donderdag 31 Maart De na-uitreiking 11 April te Tholen. VOOR ST. FILIPSLAND UITREIKING BONKAARTEN 905 EN TEXTIELKAARTEN ST. FILIPSLAND. Dinsdag 29, Woens dag 30 en Donderdag 31 Maart 1949 van 9.30 tot 2. ANNA JACOBA POLDER: Vrijdag 1 April 1949 van 9.30 tot 2 uur. voor het tijdvak van 27 Maart tot en met 9 April 1949 Voedingsmiddelenkaarten 903 061 Vlees (A, B. D) 100 gram vlees 062 Vlees (A, B) 300 gram vlees 063 Vlees (D) 100 gram vlees 064 Algemeen (A, B, D) 250 gram rijst 065 Algemeen (A, B, D) 250 gram boter, margarine of vet 066 Algemeen (A, B) 500 gram boter, margarine of vet 067 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 068 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 072 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas BENOEMING Behoudens Ministeriële goedkeuring is benoemd als Directeur van de N.V. Waterleiding Mij. „Tholen", de heer J. F. J. v. d. Peijl, thans werkzaam als technisch hoofdambtenaar bij de Maat schappij. BEGRAFENISBUS Tijdens de vergadering op Woensdag 23 Maart van de Begrafenisbus alhier werd na opening door dhr. 1— Blaas, en na voorlezing der notulen, de reke ning en verantwoording gedaan door de penningmeester, waaruit bleek, dat men over 1948 een goed slot had van f 708.38. Het aftredende bestuurslid dhr. J. v. Dijk werd herkozen en de Com missarissen Vos en Bijl eveneens. In een vacature werd als commissaris voor gedragen dhr. A. v. Stee. Verslag werd uitgebracht over de toestand van koets, kleden, kisten, begraaftoestel. Alles was in orde bevonden. Het ledental bedraagt thans 1459 en vertoont enige stijging. Een overeenkomst is aangegaan met de fa. Simons, te Bergen op Zoom voor het huren van een koets, welke regeling zeer goed voldoet. JAARFEEST C.J.M.V. Vrijdag 18 Maart jl. hield de Th. C. J. M. V. haar jaarfeest in de zaal van Mevr. Wed Hoek. De zaal was goed bezet toen de voorzitter de ver gadering opende. Na het zingen van iied 1 van het liederenblad ging hij voor in gebed. Hij heette hartelijk wel kom dhr. Gordeau. distr. secr. voor Zeeland en de vrienden van de afd. Krabbendijke. Voorts deelde hij mede dat de burgemeester bericht van ver hindering had gestuurd. Schriftlezing Matth. 26 57-66, waarna hij een toe spraak hield over „Hij is des doods schuldig", en „God is liefde". De secretaris las nu zijn jaarverslag in dichtvorm en de penningm. gaf zijn fin. verslag. Verschillende schetsjes werden door de leden ten beste gege ven, evenals gedichten, in de pauze werd nu een verloting gehouden, waar bij de aanwezigen blijk gaven met het jeugdwerk mee te leven. Na de pauze werd de tijd verder doorgebracht met declamatie, zang en nog enkele schets jes. Dhr. J. C. Gordeau hield nu een toespraak, waarin hij de grote taak van de C.J.M.V. en met haar alle jeugd verenigingen, schetste in de hedendaagse wereld. Met grote aandacht werd deze pittige toespraak gevolgd. Ouderling de Korte sprak hierna nog een kort woord namens de Kerkeraad, waarna de voor zitter de vergadering sloot met dank zegging. REPATRIËREND MILITAIR Met het troepenschip Grote Beer, dat vermoedelijk 27 Maart te Amsterdam verwacht wordt, keert o.m. naar huis de militair C. Kegge uit Tholen. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat het verzoek van de Gebr. Simon en Dirk van Dui- vendijk, scheepstimmerlieden alhier, tot het uitbreiden van hun scheepstimmer werf door het plaatsen van een electro motor van 5 pk, dienende tot het aan drijven van een cirkelzaag en een van 15 pk, dienende tot het aandrijven van een lintzaag en schaafbank en een draai bank in het perceel, kad. bekend gem. Tholen, sectie I no. 360, gelegen aan de Contr' Escarpe no. I, door hen is toegestaan. Tholen, 24 Maart 1949. B. en W. van Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2