THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND INDISCH HOEKJE ningin Wilhelmina en de kroning van onze Koningin Juliana. Spreker wenst haar toe, dat God haar moge sparen en wijsheid en kracht geven in deze moeilijke dagen, inzonderheid voor wat de moeilijkheden met Indonesië aangaat. Dat er spoedig een oplossing gevonden mag worden, ook voor onze militairen. Dankbaar is hij, dat er tot op heden geen militairen uit eigen gemeente sneuvel den. Wel is C. Neele gewond geweest, doch gelukkig weer hersteld. Hij wenst alle militairen een behouden thuiskomst toe. Spreker wijst er verder op, dat 1948 voor de boerenstand niet zeer gunstig is geweest. De opbrengst was uitstekend, maar de prijzen veel te laag. Dat 1949 een beter jaar moge zijn. Tenslotte sprak de voorzitter de wens uit, dat hij evenals voorgaand jaar in goede samenwerking het belang der ge meente mocht dienen. De bevolking be stond 1 Jan. 1948 uit 2194 en 1 Jan. 1949 uit 2205 personen. Dhr. Mol dankte namens de Raad de voorzitter en sprak de hoop uit, dat de wensen van de voorzitter in vervul ling mochten gaan. Na lezing der notulen, deelt de voor zitter mede, dat aan 8 verschillende firma's prijsopgaaf is gevraagd voor bui zen voor de sloot aan de Oostdijk. Nog is van allen het antwoord niet binnen, doch zodra dat in orde is, zal men met het werk beginnen. De leden van de Commissie tot Wering van School verzuim hebben hun herbenoeming aan vaard. Een verzoek van dhr. J. Goudzwaard om een lokaal van de O. L. School in de A. J. Polder voor de damclub, wordt voor één avond \per week ingewilligd. Dit tot wederopzegging en mits het lo kaal in goede staat wordt gehouden. Van Ged. Staten goedkeuring ver huur auto-stalling in de Oude School t.b.v. dokter Menger. Idem verhuur lo kaal aan M. Geense. Goedgekeurd is ook de heffing op de secr. leges. Een schrijven van G. S. waarin wordt medegedeeld, dat er een Raads besluit is, waarbij de huur van een lokaal in de O.L.S. is ingetrokken en een wijziging op de begroting 1948, omdat de salarissen van de Gemeentewerklie den met f 40.verlaagd moesten wor den, ontmoet geen bezwaar. De rekening van vorig jaar van het Burgerlijk Armbestuur sluit met ink. en uitg. op een bedrag van f 2327,53. De beqroting voor 1949 is in ontv. en uitg. f 2637,50. Van dhr. F. van Gurp te Nw. Vos- semeer is een verzoek ingekomen om patate-frites te mogen verkopen op een standplaats in de Voorstraat. Dit wordt ingewilligd tot 's avonds 10.30 uur voor f 35.per jaar. Aan de School voor Bijz. Lager On derwijs in de A. J. Polder kan f 1134.92 worden uitgekeerd als voorschot, zijnde f 16,69 per leerling. Van het Prov. Bestuur een verzoek om een bijdrage van de gemeente van 10 cent per inwoner voor de Stichting Zeeland voor cultureel werk, enz. Na enige discussie wordt dit verzoek afge wezen. Een schrijven van het Prov. Bestuur, waarin wordt medegedeeld, dat het sala ris van de Secretaris der Gemeente in de 2e klasse f3500,als aanvang en maximum f 4400.bedraagt. Daar hier deze functie is gecombineerd met burge meester, is het salaris voor de secretaris 50% van f3500.Verhogingen niet toegestaan, waardoor het op f 1750, komt. Dit achten B. en W. niet juist. Gevraagd zal worden dit te herzien en de periodieke verhogingen wel toe te kennen. Daarna komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten, die advise ren om gemeentelijke straatbelasting te heffen. B. en W. achten dit niet nodig. Ook zonder deze belasting kan men zich behelpen. Men kan dit niet verplichten, meent dit College, daar voor deze ge meente geen bijzondere uitkering is ont vangen. Nadat de Raadsleden hierover hun mening hebben gezegd, wordt alge meen besloten hiertoe niet over te gaan. Dhr. A. v. d. Meer, die als tegencan- didaat dhr. M. Moerland te A. J. Pol der had, wordt met 5 stemmen herbe noemd als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Bericht van de Inspecteur van het brandwezen, dat hij de door de Raad te kopen autobrandspuit te duur vindt. Hij adviseert goedkoper materiaal aan te kopen. Ook hieraan wenst de Raad geen gehoor te geven. Men wil de door hen uitgezochte brandspuit kopen, anders niet. De voorzitter deelt mede, dat 3 loka len van de O. L. School tegen de wo ning van dhr. K. Verwijs zijn toegewe zen aan het Bestuur van de te stichten School voor Bijz. Lager Onderwijs. De 2 lokalen tegen de woning van dhr. v. d. Ende blijven in gebruik van het Openb. Onderwijs, met als uitgang langs dhr. v. d. Ende. Het schoolhek zal ver plaatst worden. Eén lokaal zal voor beide scholen te bereiken zijn om gym nastiek te doen. De verbouwingskosten zullen meevallen, volgens de voorzitter. Bij de rondvraag vestigt dhr. Verwijs de aandacht van B. en W. op de on houdbare toestand van de waterafvoer bij dhr. A. Verwijs in de Anthoniestraat. Daar is geen verlaatput, zodat al het vuile water van hem bij zijn buren te recht komt. De voorzitter zal de ge meenteopzichter opdracht geven dit te onderzoeken. Dhr. Quist stelt voor de sloot, lopende van de schuur van Gebr. Noordhoek tot de woning van A. Steijn te rioleren. Weth. v. Dijke antwoordt, dat dit de aandacht heeft van B. W. en het Polderbestuur. Deze slocrt is waterleiding en zal t.z.t., vermoedelijk in 1950, door de gemeente en het Polderbestuur wor den gedempt. Dhr. Quist vraagt verder wanneer de O.L. school door de Christelijke School in gebruik kan worden genomen. De voorzitter antwoordt, dat dit 1950 zal worden. Het Bestuur van de Bijz. school heeft er geen haast mee, waarop dhr. Quist opmerkt, dat het in het belang van de leerlingen is, dat het spoedig plaats heeft, daar de afstand naar de bestaande school ver is. Daarna sluiting. BEKENDMAKING De Burgemeester van Tholen vestigt de aandacht van belanghebbenden op de bepalingen van het „Runderhorzel- besluit", waarvan hieronder een uittrek sel volgt: Artikel 2. 1. Elke veehouder is verplicht om jaar lijks voor 1 Juli alle larven van runderhorzelvliegen, die gedurende de maanden Februari t.m. Mei voorko men bij zijn of bij onder zijn hoede staande runderen, en van welke de aanwezigheid door bulten of andere uiterlijke kentekenen blijkt, te doden. 2. Onverminderd het bepaalde in het vorige lid is elke veehouder in de maanden Februari t.m. Mei verplicht om alle larven van runderhorzelvlie gen, die voorkomen bij zijn of bij onder zijn hoede staande runderen en van welke de aanwezigheid door bulten of andere uiterlijke kenteke nen blijkt, onmiddellijk voordat deze dieren in de weide worden gebracht, te doden. I Artikel 3. 1. Het is de gebruiksgerechtigde van weiland gedurende de maanden Febr. t.m. Mei verboden runderen in het weiland te brengen of toe te laten, indien deze runderen bulten of an dere uiterlijke kentekenen vertonen, die op de aanwezigheid van larven van runderhorzelvliegen duiden. 2. Wanneer gedurende de weidetijd de in de weide verblijvende runderen nog bulten of andere uiterlijke ken tekenen vertonen, welke wijzen op de aanwezigheid van larven van run derhorzelvliegen, is de gebruiksge rechtigde van de weide verplicht deze larven zoveel mogelijk te doden. Het vorig jaar is door controles geble ken, dat de bestrijding onvoldoende was en moesten verscheidene processen-ver baal worden opgemaakt. Daar de be strijdingsmiddelen thans weer in vol doende hoeveelheid te krijgen zijn en de Gezondheidsdiensten voor dieren in deze aangelegenheid ook van advies kunnen dienen, zullen ook dit jaar door ^e ambtenaren van de Veeartsenijkundige Dienst meerdere controles worden uit gevoerd of de bepalingen van het Run- derhorzelbesluit worden nageleefd. De Burgemeester voornoemd. TUCHTRECHTER TE THOLEN Zitting van 21 Februari 1949 F. J. P. te St. Maartensdijk was num mer één, die Dinsdag voor de Tucht rechter kwam. Hij had de huur van een woonhuis gebracht van f 2.50 op f 3.50. Met de huurder was dit bedrag overeen gekomen, daar hij het huis had laten verbeteren. P. had daarop de huurwaar de laten schatten, die werd vastgesteld op f 3. Het teveel betaalde had P. terug gegeven. Hij kreeg nog f 10 boete. P. A. E. te Tholen had f 0.55 laten be talen voor een borrel en koffie. Mr. v. d. Hoeven trad op als verdediger. Daar E. geen eigenaar is van het café, volgde vrijspraak. A. v. H. en zijn vrouw M. V. uit Etten-Leur hadden in Goes wol te duur aangeboden. Ook deze zaak verdedigde Mr. v. d. Hoeven. H. zelf werd vrijge sproken. Zijn vrouw werd f 25 boete opgelegd. Na het horen der controleurs werd de zaak tegen A. P. M. V. te Tholen af gevoerd. M. C. v. D. te Oud-Vossemeer had voor een werk te veel gerekend. De zaak werd aangehouden, daar er slechts 1 deskundige aanwezig was. A. G. te St. Annaland had in zijn eta lage artikelen, die niet van prijsaandui ding waren voorzien. G. ontkende dit, maar moest toch f 25 boete betalen. M. C. P. te Tholen had bolussen te duur verkocht. Ook had hij het recepten- register niet ingevuld. C. merkte op, dat de bolussen niet voor de verkoop waren bestemd. Per abuis had de knecht ze op de verkeerde plaats gelegd, van daar dat ook het register niet was inge vuld. Hij kreeg 20 en f 10 boete. C. v. d. H. te Scherpenisse had zijn banketbakkerswaren niet geprijsd en ook geen recept ingeschreven. Punten- taart had hij te duur verkocht, f 60 boete. J. v. O. te Tholen had ook bolussen te duur verkocht en evenmin het re- ceptenregister bijgehouden. Mr. v. d. Hoeven trad op als verdediger, v. O. kreeg f 50 boete. P. v. d. O. te Scherpenisse kreeg nog f 25 boete omdat zijn artikelen niet ge prijsd waren. „EENDRACHT" Dinsdag 22 Februari hield de Coöp. Ver. „Weegbrug Eendracht" haar alge mene jaarvergadering. Slechts 10 leden waren op de vergadering aanwezig. Er werd medegedeeld dat door aandeelhou ders is gewogen 4157777 kg en door niet-aandeelhouders 5556028 kg. Tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer L. J. Stoutjesdijk. Daarna werd re kening en verantwoording gedaan door de penningmeester. Alles werd in orde bevonden. Met algemene stemmen wer den de aftredende bestuursleden de he ren N. B. van der Maas en A. N. A. de Wit herkozen. Daarna sluiting. GESLAAGD Te Breda slaagde voor coupeuse Mej: Catrien Schot, alhier. BURGERLIJKE STAND Geboren: 20 Febr.: Geertruida Paulina Maria Johanna Irene, dochter van M. Aar- noudse en van C. Baaij. GEVONDEN Bij de Post-Commandant der Rijks politie zijn inlichtingen te verkrijgen om trent een gevonden bedrag aan zilver bons. „ONS BELANG" In de zaal van dhr. M. Rijnberg werd de algemene Jaarvergadering gehouden van de Kolenvereniging „Ons Belang". Aanwezig 44 leden. In zijn openings woord wijst dhr. W. A. Boogaard er op, dat het jaaroverzicht door de boek houder licht zal werpen op het afgelo pen verenigingsjaar. Daaruit bleek dan ook dat er in totaal 1.120.235 kg brand stoffen waren omgezet, brandstoffen, die over het algemeen beter waren dan vo rig jaar. Het ledental bedraagt door overlijden en vertrek 4 minder dan vorig jaar, nl. 660. In het bijzonder worden herdacht wij len dhr. A. v. d. Welle en Abr. v. d. Boogaard. Het totale nadelige saldo over 1948 bedraagt f4209.07, waartegenover nog bezittingen aanwezig zijn. Het periodiek aftredend bestuurslid dhr. A. P. Bil wordt herkozen. In de plaats van dhr. N. Overbeeke, die zich niet meer herkiesbaar stelde, wordt zijn zoon, dhr. Joh. Overbeeke benoemd als lid van de Commissie van Toezicht. Bij acclamatie worden tot plv. bestuursleden gekozen de heren M. Ligtendag en H. Overbeeke. De voorzitter dankt dhr. N. Overbeeke, die sinds 1919 de vereni ging heeft gediend, waarop laatstge noemde hoopt, dat ook zijn zoon zijn plicht zal doen. De erevoorzitter, dhr. v. Dussen vindt het prettig dat de zoon de vader is opgevolgd. Besloten wordt het salaris van de boekhouder op f 500. te handhaven plus 2 cent per hl. omzet. Hij krijgt tevens een gratificatie .van f75,voor meerde re werkzaamheden over 1948. De boek houder wordt met alg. stemmen herbe noemd. De voorzitter deelt daarop mede, dat door het overlijden van dhr. Abr. v. d. Boogaard, een nieuwe hulp-weger nodig is. Bij acclamatie wordt als zo danig dhr. A. M. Dake benoemd. Mede gedeeld wordt voorts, dat indien nood zakelijk de kolen voortaan worden ge zeefd. Het inleggeld blijft 2.per gezin. Er ligt nog een voorraad bruinkool in het pakhuis, zodat de leden dit zolang deze voorraad strekt, kunnen bekomen. De voorzitter merkt nog op, dat de betaling de laatste tijd niet volgens de eis gaat. Daarin zag hij graag ver andering. Bovendien wekt hij de leden op alle kolen van hun vereniging te betrekken. Bij de Rondvraag informeert dhr. Ver douw, waarom niet voldoende bruinkool briketten zijn te leveren. Opgemerkt wordt, dat dit volgens een bepaalde toe wijzing gaat. Op advies van dhr. van Dussen zullen de leden in de gelegenheid worden ge steld een aanvraag te doen voor persturf. Dhr. v. Dussen adviseert de leden wat voorraad te nemen, daar de toestand nog onzeker is. Na nog een enkele opmerking sluit dhr. Boogaard de vergadering. ANTO-ONGEVAL Vorige week Vrijdag kwam dhr. Abr. Slager met de „Pontiac" terug uit Bergen op Zoom, geraakte op een of andere wijze op de Oude Zeedijk even voor dhr. van Luijk zijn stuur kwijt, kwam met zijn auto eerst aan de ene kant van de dijk en kantelde er later aan de andere kant af. De luxe wagen sloeg geheel omver. De chauffeur kon er .met behulp van een ander langs de achter kant nog uitkomen. Wonderlijk had hij hoegenaamd geen letsel. De juiste oor zaak is onbekend. De politie was spoedig ter plaatse. Aan de autokap was veel schade, overigens viel ook dat nog mee. DE EENDRACHTRUITERS In de zaal van dhr. F. Rijnberg werd een uitvoering gegeven door de Rij- vereniging „De Eendrachtruiters" te Oud-Vossemeer. De zaal was niet geheel vol. Waar de ver. in tegenstelling met te Oud-Vossemeer, de conferencier miste en bovendien aanmerkelijke wijzigingen bracht in het programma verliep de overigens aantrekkelijke revue niet zo als in eerstgenoemde plaats. De verloting gaf wel een goed resultaat. OUDERAVOND In de O. L. School werd gisterenavond de jaarlijkse Ouderavond gehouden. Hiervan geven we in ons volgend num mer verslag, evenals van de Ouderavond der Chr. School, die hedenavond wordt gehouden. TYPHUS Door de plaatselijke geneesheer werd deze week een geval van typhus gecon stateerd. Dat deze gevaarlijke ziekte zich niet verder moge uitbreiden. PROT. INTERKERKELIJK THUISFRONT Onder auspiciën van de Stichting Gemeenschap St. Maartensdijk werd in gebouw „Rehoboth" een bijeenkomst gehouden van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront. De heer C. Hage, wnd. voor zitter der Stichting sprak een kort ope ningswoord. Hij uitte zijn spijt over de geringe belangstelling voor deze avond en dit mooie werk. Het gaat hier toch om de verzorging, ja wat meer is, de geestelijke verzorging van onze militai ren. Deze actie moet gesteund worden, vooral door zulk een Christelijke Ge meente als St. Maartensdijk. Hierna gaf dhr. Hage het woord aan Ds. v. d. Braak, kapitein-legerpredikant, die een referaat hield over de betekenis van de geestelijke verzorging van onze militai ren. Overigens was het programma zoals eerder te Stavenisse, waarvan reeds ver slag is gegeven. BURGERLIJKE STAND over Januari 1949 Geboren: Cornelia Janneke, d. v. J. M. Kauff- mann en E. S. C. van Splunter. Cornelis Ghristiaan, z. v. P. Kaat en M. J. Bijl. Pieternella Janny, d. v. P. C. van Ast en W. J. Bazen. Robert, z. v. A. Everaars en M. Lu- teijn. Pieter Bartel, z. v. J. M. de,Viet en R. P. van Hemert. Ondertrouwd: W. D. Anthonisse 23 jaar en C. den Engelsman 20 jaar. Overleden: Anth. Slager 79 jaar, m. v. M. Ne- lisse. A. W. Geluk, 71 jaar, m. v. C. C. Zeedijk. J. de Wilde, 74 jaar weduwe van A. D. de Wilde. J. Engelvaart, 82 jaar, wedr. van C. K. Rijnberg. BENOEMING Dr. I. Helleman is dezer dagen be noemd tot kapitein bij het Ned. Rode Kruis. HET GROENE KRUIS Op het gemeentehuis hield Zaterdag jl. de afd. „Het Groene Kruis" alhier haar algemene vergadering. Aanwezig waren slechts 30 van de 295 leden. Toch zijn er meer dan vorig jaar, iets wat de voorzitter, Dr. Helleman, genoegen doet. Hij meent dat de oor zaak hiervan gelegen is in het feit, dat thans niet alleen verplegingsartikelen worden uitgeleend, maar men ook een wijkzuster heeft. De band tussen leden en de vereniging is hierdoor hechter ge worden. Na voorlezing worden de no tulen goedgekeurd. Llit het verslag van de'penningmeester blijkt dat de ontvang sten over 1948 hebben bedragen f 2454,28 en de uitgaven f 3226.95, een nadelig slot dus van f 772.27. Over dit jaar krijgt men nog van de gemeente f 600.waardoor een tekort blijft van f 172.27. Dit gaat dus van het reserve fonds ad f 1231,49 af. De heren Verstijnen en J. v. Dijke hebben de rekening nagezien en advi seren tot goedkeuring. Met alg. stemmen wordt besloten de bode-magazijnmeester over 1949 een bedrag van f 175.toe te kennen, dat onder dank wordt aan vaard. De aftredende bestuursleden dokter I. Helleman en A. C. Quaak werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag wordt opgemerkt dat dit jaar nog enige nieuwe leden zijn ingeschreven en daardoor het leden tal weer hoger is. Gevraagd wordt ook naar het mate riaal. Vorig jaar is een ligtent bijge- kocht en nog al wat verplegingsartike len. Ook was er nogal onderhoud aan het gebouw, dat door de inundatie veel schade opliep. Om financiële redenen kan men momenteel niet overgaan tot grote uitbreiding van materiaal. Op verzoek zal in een volgende jaar vergadering door de zuster verslag wor den gegeven over het afgelopen jaar. Aan de verschillende instanties is weer om subsidies gevraagd. Namens de Ger. Gem. wordt medegedeeld, dat weer een bedrag van f 175.beschik baar zal worden gesteld. Er zal geen materiaal worden afgegeven zonder be wijs. Elk jaar zal de bode verslag doen over wat is uitgeleend en teruggebracht. Daarna sluit dokter Helleman de vergadering. VERENIGING VAN LANDARBEIDERS De vereniging van Landarbeiders ver gaderde dezer dagen in café de Jong. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden herkozen. Besloten werd na enige discussie nieuwe leden tot de ver eniging toe te laten onder voorwaarde, dat elk nieuw lid f 2.50 inleggeld be taald met een jaarlijkse contributie van f 0.75. BURGERLIJKE STAND over de maand Januari 1949 Geboren: Pieternella, dt. van I. Jagt en N. M. Bolier Jan Johannes, zn. van J. J. Bolier en D. C. Slager Maria Elisabeth, dt. van L. Wessels en M. Polak Jacob Christoffel, zn. van P. A. van As en A. C. op den Brouw Ondertrouwd: C. Quist, 24 jr. en D. J. Polderman, 24 jr. Getrouwd: C. Quist, 24 jr. en D. J. Polderman, 24 jr. Overleden: David van de Velde, 84 jr. ongehuwd. Adriana E. van der Graaff, 66 jr., ongehuwd. Jozina A. de Valk, 67 jr. ongehuwd.' Cornelia M. Boogert, 72 jr. echtgenote van D. C. Slager. Loop der bevolking Ingekomen: Gene Vertrokken: Grietje N. de Lijster, naar Ridderkerk Adriana H. Geuze, naar Leiden Wouter van der Graaf, n. Soerabaja Jannetje P. Geuze, naar Batavia Davida J. Polderman, naar Dordrecht BILJARTWEDSTRIJD Dezer dagen werd een biljartwedstrijd gespeeld tussen Poortvliet en Tholen. De uitslag hiervan is: P. Berrevoet 75 H. Uijl 48 punten; A. Nuyten 62D. Uijl 75 pnt.; F. v. Zandvliet 75M. Speyer 49 pnt.; A. Goedemond 74A. Kesteloo 75 pnt.; M. Oerlemans 75 C. Uijl 35 punten. Tholen won met 79 punten. VERGADERING CHR. SCHOOL Vrijdag jl. werd in de Chr. School de algemene ledenvergadering gehouden. Aanwezig 59 leden. De voorzitter dhr. H. Overbeeke opende door te laten zin gen Ps. 25 3, las 2 Tim. 3 en ging voor in gebed. Hij hoopte dat in eens gezindheid deze avond gezellig mocht worden doorgebracht, wees voorts op het nut van Christelijk Onderwijs ook aan de jonge kinderen, in tegenstelling met de leer van Rossau, die meende dat Godsdienstige begrippen niet voor het 18e jaar moesten worden geleerd. Spr. ging nader in op het gelezen Schrift gedeelte, waarna de notulen en het jaar verslag volgden. Uit de Rekening bleek, dat het batig slot van het Rijk f 190.03 bedroeg en dat van de vereniging f959.07. Door een nadelig slot van 1947 en 1948 bezit de vereniging thans nog f285.26. Op de vraag van dhr. G. K. J. Krij ger of op de onderwijzerswoning nog hypotheek rust, wordt medegedeeld, dat dit nog f 1500,bedraagt. Het blijkt dat er nog te vorderen is van het Rijk f 1400,de gemeente f 2000,van de Wederopbouw f 1100.dit laatste voor de onderwij zerswoning en het schoolplein. Dhr. C. M. Geuze, per. aftredend be stuurslid neemt zijn herbenoeming weer aan. In de vacature ontstaan door het vertrek van Ds. W. Vroegindewey wordt na herstemming tussen de heren B. de Boer en J. v. d. Slikke eerstge noemde gekozen. Voorgesteld wordt de penningmeester Kurvink f 50,inpl. van f 25.toe te kennen. Dit wordt goedgekeurd. Dhr. Kurvink dankt voor de welwillendheid maar zal het niet accepteren, daar hij dit werk met liefde doet. Een geld kistje zal wel worden aangekocht. Dhr. C. v. d. Maas vraagt waarom de school niet is geverfd, daar alles zo kaal is. De voorzitter antwoordt dat de oorzaak in de financiën gezocht moet worden. Het bestuur zal er evenwel aandacht aan schenken. Dhr. G. K. J. Krijger vraagt of een Ouderavond wordt gehouden, waarop bevestigend wordt geantwoord. Het hoofd der school zal dan een opvoed kundig onderwerp behandelen, terwijl ook onderwijzer Hartog een referaat zal leveren. Daarna sluiting. OUDERAVOND O. L. SCHOOL Dezer dagen werd de jaarlijkse ouder avond gehouden van de Openbare La gere School. De belangstelling was zeer groot. De voorzitter der Oudercommis sie, de Heer A. W. Nortier, opende de vergadering en heette in 't- bijzonder wel kom de Burgemeester en Wethouder Krijger, alsmede de ouders, die voor 't eerst aanwezig waren. Na het lezen der notulen kreeg het nieuwe Hoofd der School, de Heer fle Haas, het woord. Flij wekte de ouders op om contact met de leerkrachten te zoeken, wanneer dat nodig mocht zijn. In de opvoeding moe ten ouders en leerkrachten samenwer ken. Zonder samenwerking en weder zijds vertrouwen kan het onderwijs niet vruchtbaar zijn. Hij deelde nog enige schoolzaken mede o.a. de aanschaffing van moderne leermiddelen. Hij dankte het Gemeentebestuur voor de medewer king, die het hierbij had verleend. Vervolgens zagen de ouders een paar schoolfilms, zodat deze ook van dit nut tige leermiddel kennis konden nemen. Na de pauze, waarin het schriftelijk werk werd bezichtigd, volgde de rond vraag. De Burgemeester dankte het personeel voor de trouwe plichtsbetrachting, in het bijzonder Mej. v. Nieuwenhuize, die, hoewel gepensionneerd, toch nog enige tijd wilde aanblijven. Daarna werd de Jubileum- en Kro ningsfilm vertoond. De zeer geslaagde avond werd ge sloten door het Hoofd der School, die de wens uitsprak, dat de avond zou bijdragen tot versterking van de band tussen de school en de ouders. AFSCHEID In verband met haar benoeming tot Onderwijzeres aan de O. L. School te Sprang-Capelle, neemt Mej. A. C. Olde- kamp Vrijdag 25 Februari a.s. afscheid van de O. L. School alhier. LANDINGSFILM Zaterdag jl. werd in hotel „De Drui ventros" de filmavond vertoond van de landing bij Normandië. Ook het bijpro gramma was aantrekkelijk. De belang stelling zowel om 7 als 9 uur was goed. DIE LEVEN MEE Met opzet plaatsen we onderstaand bericht onder deze rubriek. Waar er eerst publiciteit aan moest worden gege ven om de opkomst te stimuleren is het geen algehele verrassing meer voor de militairen in Indië, waarom we er hier speciaal voor hen de aandacht op willen vestigen. Waarover we het heb ben Wel, over het verdienstelijk werk dat deze week op ons eiland is verricht door de Toneelgroep van Scherpenisse en de Majoha's aldaar. In de gemeenten 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2