HOEST GRIEP «S> OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ANNA JACOBA POLDER aard dus, van genoemde belasting te worden vrijgesteld. In de laatst gehou den Raadsvergadering werd dit verzoek afgewezen. Hierover ontstond enig dis cussie, waarna de voorzitter meedeelde alles in het werk te zullen stellen om hiervoor alsnog vrijstelling te krijgen. Het gaat enkel om de specifieke cul turele avonden. Nadat nog enige huis houdelijke zaken waren afgehandeld sprak de heer Lode van Gent over zijn reizen naar Noord-Afrika. Met licht beelden liet hij op duidelijke wijze zien hoe t in Marokko, Tunis, Algerië en in de Sahara is gesteld. Foto's van ver schillende plaatsen als: Casablanca het witte huis, Habat de witte stad, Fez, Meknes, Algerië, Constantine, Tu nis en vele andere plaatsen brachten een nog beter inzicht. Interessant was het verhaal over zijn kennismaking met de daar levende volksstammen, zijn zwerftochten door het gebergte, woestij nen, oases, zandheuvels, het duinland schap der Sahara, enz. In het Atlas gebergte vindt men zowel temperaturen van 120 tot 128 graden, die 's nachts nauwelijks verminderen, als temperatu ren waardoor eeuwige sneeuw het ge- Sanapirin verkort de ziekte- dagen. Tabletten 40 en 75 et. bergte bedekt. In de Sahara heeft men overdag verzengende zonnestralen, die alles verschroeien, terwijl 's nachts de temperatuur tot onder het vriespunt daalt. Men kan er ook de sirocco, zand storm ontmoeten. Op prettige wijze wist de heer Lode van Gent met bovenstaan de zijn hoorders te boeien terwijl de schitterende gekleurde lichtbeelden het effect verhoogden. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden op de secretarie der ge meente, voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld: de Ver ordening op de heffing van gelden voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkings- en verblijfregister der ge meente Tholen, vastgesteld bij raads besluit d.d. 23 December 1948, goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 7 Februari 1949, Nr. 13. Tholen, 12 Februari 1949. Burgemeester en Wethouders voor noemd. DE WITTE ENGEL In verschillende gemeenten op ons eiland werd dezer dagen onder auspiciën van het Ned. Rode Kruis een propa- ganda-avond georganiseerd met als hoofdschotel een bekende film: „De Witte Engel." Overal was de belangstelling hiervoor goed of zelfs zeer goed. Na een kort openingswoord door de afdelingsvoor zitter van het Groene Kruis Tholen of de burgemeester, werden enkele voor filmpjes vertoond, waarbij onder meer een duidelijk beeld werd gegeven van het moeilijke werk, dat het Rode Kruis in Indonesië verricht. Vaak met eigen levensgevaar moet de transportcolonne zich een weg banen om hun medemen sen te helpen. Na een ogenblik pauze werd de hoofd film vertoond: „De Witte Engel.' Deze film verplaatste de aanwezigen naar de tijd van de Krimoorlog 18531856. In deze strijd stonden Turkije, Frankrijk, Engeland en Sardinië tegenover Rusland. De Franse en Engelse troepen hebben gedurende de winter van 1854*55 ont zettend geleden. Het ontbrak aan vol doende kleding en schoeisel. Besmette lijke ziekten als cholera en typhus maak ten zeer veel slachtoffers. In deze Krim oorlog heeft een Engelse dame Florence Nightingale (De witte Engel) zich door het organiseren van een verplegings dienst voor al deze ongelukkigen buiten gewoon liefdadig gewerkt. Florence is dan ook de eigenlijke grondlegster ge weest van het Rode Kruis. Een mooie film met een grootse inhoud. Tijdens de pauze werd vrijwel overal een taart of andere prijs verloot. Dit gaf een behoorlijke opbrengst. Ook ga ven er zich op als lid van het Rode Kruis. VERBETERING TERTIAIRE WEGEN De Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bij besluit van 4 Februari jl. een reeks bijdragen over 1948 toegekend voor verbetering van tertiaire wegen in Zeeland. De bijdragen voor het eiland Tholen bedragen: voor de gemeenten Stavenisse f3334,50 en het Waterschap St. Anna- land f 3256,50 voor de weg die van Sta venisse naar St. Annaland en van hier weder naar St. Annaland loopt. BURGERLIJKE STAND Geboren: 14 Februari: Prudentia Cornelia Anthonia Goede- mondt, dochter van A. F. Goedemondt en A. J. v. Modde. Huwelijken: 16 Februari: Jacob Cornelis Vroegop, 22 jr. en Anna Maria Aalbrechtse, 19 jaar. Overleden: 7 Februari: Geertje van der Male, oud 96 jaar, weduwe van K. v. d. Velde. OUDERAVOND O. L. SCHOOL Op Donderdag 10 Februari werd aan de Openbare Lagere School Ouderavond gehouden, welke met het oog op de heersende griep en het feit dat vele mannen buiten de gemeente werkzaam zijn, toch nog tamelijk goed was be zocht. Tengevolge van ongesteldheid van de voorzitter der Oudercommissie, de heer van Westen, opende het Hoofd der School met een woord vjpn welkom de vergadering. Dit woord van welkom werd inzon derheid gericht tot de schoolartse Mevr. Steinmetz-Labberton, die bereid gevon den was een bespreking te houden over de T.B.C. en haar bestrijding. Door het Hoofd der School werd ook de aandacht er op gevestigd dat het leerlingenaantal moeilijk op peil te hou den is. Een verschijnsel dat niet moet worden toegeschreven aan de mindere belangstelling voor het onderwijs, maar in hoofdzaak aan het geboorte-cijfer. Hierop werd het woord gegeven aaif de schoolartse. Op een eenvoudige en voor ieder zeer begrijpelijke wijze werd een korte uit eenzetting gegeven van aard en wezen der ziekte, besmettingsgevaar, vooral met het oog op de jeugd, terwijl de nodige raadgevingen nopens bestrijding c.q. voorkoming van besmetting niet werden onthouden. Na beëindiging werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waar van door enkelen gebruik werd gemaakt. Op het gesproken woord volgde ver toning van een schoolfilm, die het no dige liet zien van de T.B.C. en haar bestrijding. De voor een ieder zeer leerzame cau serie, en de vertoning der filmbeelden oogstten een warm en dankbaar applaus. Daarna werden door schoolkinderen enige liedjes gezongen, vooral het lied „Smidje" trok om zijn bijzonder aar dige vorm en wijze van uitvoering de aandacht. Een warm applaus was de beloning voor de jeugd. Niet minder aandacht en belangstelling trok de samenspraak „Tóch timmer hout Zonder één leerling die daarbij betrokken was, iets te kort te willen doen, moet er toch een woord van lof worder^ toegezwaaid aan de leerlingen Arend Aarnoudse Hz. en\ Bram den Engelsman Az„ die het voornaamste uit de samenspraak weergaven en daarbij blijk gaven hun onderwerp goed te be heersen. Ook de manier waarop het woord gevoerd werd, was uitstekend. In de pauze werd gezorgd voor de nodige verversingen en versnaperingen, terwijl gelegenheid werd gegeven het schoolwerk der leerlingen in ogenschouw te nemen. Na de pauze kwam de schoolfilm weer aan de orde, vertoond werd hoe de Zuiderzee was vóór en na de inpolde ring. Het zoü te ver voeren hier een op somming te geven van hetgeen vertoond werd. Voldoende zij te vermelden dat de meester voor de klas niet in staat moet worden geacht zoveel leerzaams over „Land en Volk" te vertellen als in betrekkelijk korte tijd voor de film plaatjes aanschouwelijk werd weerge geven. De schoolfilm is voor het onderwijs een onmisbaar iets. Onder applaus van allen werd de me dedeling in ontvangst genomen dat ge tracht zou worden een kleuterschool op te richten, een voorlopig comité was gevormd bestaande uit de heren G. Je- roense, Jac. Priem, I. van Gorsel, A. T. Ligtendag, P. W. C. v. Westen, J. A. Roggeband en P. M. Polderman. Voor de zoveelste maal is weer aan getoond hoe nuttig het is de band tus sen school, schoolartse en ouders te be vestigen en te bewaren. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Vrijdagavond vond de gebruikelijke ouderavond plaats. Evenals vorige jaren heerste er weer een gezellige stemming. Na het zingen van Ps. 138 1 en ge bed opende de heer L. de Wilde de ver gadering. Hij gaf dadelijk het woord aan het Hoofd der School dhr. J. Me lissen, die een jaaroverzicht gaf, waar uit o.a. bleek dat de heer A. F. Pollie, na 19 jaar van trouwe plichtsbetrachting om gezondheidsredenen moest bedanken. Hierna gaf hij een uiteenzetting over „Gezin en School Ook de burgemeester Mr. J. J. Ver- sluys leverde een met aandacht beluis terd referaat, terwijl eveneens de heren Joh. Droogers en Jac. Pipping een on derwerp behandelden. In de pauze werd er koek en gebak en sigaren rondgedeeld, terwijl er druk gebruik gemaakt werd van de gelegen heid om het werk der leerlingen te be zichtigen. Dit bleek uitstekend verzorgd te zijn. Na de le pauze installeerde de voor zitter Abr. Duine, die ondertussen de leiding der vergadering had overgeno men, het nieuwe bestuurslid, de heer C. Elenbaas. Mej. Pollie las een mooi zendingsver- haal, terwijl de heer P. Lobjiezoo voor een paar geestige voordrachten zorgde, evenals de heer P. V. Driel, de nieuwe secretaris, wiens geestige bijdrage een dankbaar applaus oogstte. Met grote aandacht volgde men de schoolprojecties over de suikerfabriek en de hoenderhof. Duidelijk bleek welk een nuttig leermiddel het nieuwe projectie apparaat is. 'tWas al 12 uur toen de voorzitter, dhr. A. Duine, de vergadering sloot, na 't zingen van Ps. 89 8 en dankgebed van het Hoofd der School. Met dankbaarheid kan men op deze avond terug zien. Jammer dat verschil lenden door bijzondere omstandigheden niet aanwezig konden zijn. GEVONDEN Bij de Post-commandant der Rijks politie zijn inlichtingen te verkrijgen over een paar gevonden donkerblauwe ge breide kinderwantjes en een linker beige gebreid kinderwantje. VOOR ONZE MILITAIREN Op Maandag 21 Februari zal in ho tel Lagaay een avond worden georgani seerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de militairen in onze gemeente. De avond wordt verzorgd door de Ma- joha's en het Toneelgezelschap van Scherpenisse, dat een gevarieerd en aan trekkelijk programma biedt. Van het batig slot kunnen de militairen uit deze gemeente weef genieten. PLOTSELINGE DOOD Bij het planten van bomen in de Le- guijtpolder werd de 57-jarige L. v. d. Boogaard plotseling onwel. De ijlings verschenen arts Dr. Renes kon niets anders dan de dood constateren. 40 JAAR Op 11 Februari was het 40 jaar gele den, dat het echtpaar J. C. v. Driel- N. J. Roggeband in het huwelijk trad. Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. WEER VIER Maandag worden weer vier nieuwe woningen betrokken. De gelukkigen zijn C. v. Dijke, F. M. v. d. Zande, Adr. Gunst, A. F. Pollie. Binnenkort zal er weer één gereedkomen en de resterende 5 ongeveer half maart. Wie had ooit gedacht, dat bovenstaande voor velen nog eens een belangrijk bericht zou be tekenen. WEEGBRUG „DE CONCURRENT" Dezer dagen vergaderden de aandeel houders van bovengenoemde Weegbrug vereniging bij dhr. C. Rijnberg. De voor zitter, dhr. Gunst, deelt na een welkomst woord mede, dat het financieel een guns tig jaar is geweest. Vier leden kwamen te overlijden, nl. Mej. J. Theunise-Ga- keer, de heren H. Polderman, H. Duijzer en W. Geluk. Laatstgenoemde is nog een der oprichters geweest. Van de oprich ters is er thans nog een in leven, nl. dhr. W. v. d. Slikke. De notulen en het jaarverslag worden onveranderd goedge keurd. De inkomsten bedroegen ƒ1674.20 uitgaven 1247,94. De aftredende bestuursleden J. Gunst, A. C. Geluk en A. Boon werden met bijna algemene stemmen herkozen. Een bestuursvoorstel om de weger over 1948 een gratificatie te geven werd met alge mene stemmen aangenomen. In totaal werd er afgelopen jaar gewogen 8.096.571 kg. benevens 36 stuks vee en 6 motoren. Bij de rondvraag wenst nie mand het woord, waarna sluiting volgt. 10 JARIG BESTAAN ZANGVERENIGING Vrijdag j.l. werd in het catechisatie- lokaai der Ned. Herv. Kerk de 10e jaarvergadering gehouden door de Zang ver. „V.Z.O.S.Na een kort openings woord door de voorzitter, dhr. Anth. Dake, voerde dhr. Koetsdijk het woord in verband met het 10-jarig bestaan der vereniging. Als oprichter was hij daartoe door het bestuur uitgenodigd. Spreker schetste de ups en downs die de vereni ging heeft gekend en spport de leden aan tot eensgezinde opbouw van het koor. Uit het jaarverslag bleek dat het le dental van 47 tot 27 is verminderd. Ge memoreerd werd het overlijden van wij len dhr. W. v. d. Boogaard, die vorig jaar nog op zo n treffende wijze een le zing hield met als titel „Morgen kan 't te laat zijn". Veel had de overledene voor de vereniging gevoeld en gedaan. Een meisjeskoor is opgericht en verschillende malen trad de vereniging in het open baar op. 5 leden zijn geroyeerd. Dhr. Abr. Soeters had slechts korte tijd de leiding bij de repetities. Gedacht werd ook aan de leden in Indonesië, evenals aan de ere-voorzitter, Ds. W. van Griet- huysen: Het jaarverslag eindigt met een krachtige opwekking tot de leden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat de inkomsten hadden be dragen 898.57, de uitgaven 858.90, batig slot 39.67. In kas op 1 Januari 162.80. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met zang door koor en kwartet en-voordraJht. Het stuk „Vogel- ra", in 3 bedrijven oogstte daarbij het grootste applaus.Tijdens de pauzes werd getracteerd en een verloting gehouden, waaruit tenslotte ook nog een attractie volgde ten bate van de jongens in Indië. Aan de voorzitter, dhr. Dake, werd een schilderij overhandigd van de leden voor tienjarige activiteit, terwijl de direc teur, dhr. C. Scherpenisse, een vulpen kreeg als waardering voor zijn leiding. Alles bijeen een gezellige avond. VARKENSVERENIGING. In de zaal van dhr. M. J. Boogaard hield de Varkensvereniging „Ons Be lang" haar jaarvergadering. De voorzit ter dhr. J. Verhoole, deelde mede, dat 60 varkens in 1948 zijn gestorven. De inkomsten bedroegen 861.78, de uit gaven 1071.25, nadelig slot 209.47. De heren F. Stols en H. Overbeeke wer den als bestuursleden herkozen. Het salaris van de bode bleef op 65.ge- handhaafd. E. J. v. d. Male werd als zodanig herbenoemd. Dhr. v. d. Maas werd benoemd tot veearts. De heren v. d. Male en Moerland kregen een gra tificatie van 20.en H. Overbeeke 10.Daarna sluiting. DE BEWAARSCHOOL Na een ziekte van ruim een half jaar heeft Mej. Gunter haar werkzaamheden Maandag jl. hervat en is dus de Be waarschool weer geopend. De eerste dag waren weer al ruim 60 kinderen present. Het schoolgeld is, in verband met stij gende onkosten, op 50 cent per kind per week gebracht. Meerdere kinderen uit één gezin genieten de gebruikelijke reductie. Het Bestuur overweegt de leeftijdsgrens tot 4 jaar te verhogen in verband met het steeds stijgende kleuter troepje, dat één persoon te veel hoofd brekens gaat kosten. VEEHOUDERS De burgemeester vestigt er de aan dacht op, dat elke veehouder, ingevolge het Runderhorzelbesluit, verplicht is. jaarlijks voor 1 Juni alle larven van runderhorzelvliegen bij zijn of onder zijn toezicht staand rundvee te doden. De aanwezigheid hiervan blijkt uit bulten of andere uiterlijke kentekenen. Voor het rundvee in de wei wordt gebracht dient hieraan aandacht te worden geschonken. Vorige zomer is daar onvoldoende de hand aangehouden, wat aanleiding was tot verschillende processen-verbaal Dit jaar zal nog meerdere controle worden uitgeoefend. Inlichtingen kan ook de pl. ver. Gezondheidsdienst voor Dieren ver strekken. UITVOERING „ACCELERANDO" Na enig uitstel vond dezer dagen de jaarlijkse uitvoering van de Muziek vereniging „Accelerando" doorgang. Na een kort openingswoord door de voor zitter en directeur, dhr. M. P. Lanooy werden mooie muziekstukken ten gehore gebracht, t.w.: 1. Championmarsch door Ord Hume, arr. P. J. Molenaar. 2. La Victoire, Ouverture door Fr. Jakma. 3. Vaandelmars door P. B. Bisselink. 4. De twee kleine vinken duo voor pis tons, arr. Fr. v. Diepenbrok. De solisten hierbij waren M. F. van Hal en L. P. Goedegebuure. 5. Leichte Cavalerie, Ouverture v. Suppé. 6. Baniermars. Inzonderheid het solisten-nummer oogstte grote bijval. Vervolgens werd door leden en be gunstigers een toneelstuk opgevoerd in 3 bedrijven. De goed ingestudeerde rollen werden uitstekend voorgedragen en de spelers kregen telkens een welverdiend applaus. Ook dit jaar was het voor de Muziekvereniging weer een geslaagde uitvoering, daar ook de gehouden ver loting nog een behoorlijk resultaat op leverde. HERINNERING We herinneren belangstellenden op het eiland Tholen aan de Zaterdagmid dag a.s. in Hotel Boogaard te houden vergadering van de Z.L.M. Drs. Vaan drager zal spreken over Emigratiemoge lijkheden en voorwaarden. Aanvang half drie. Ieder belangstellende is er welkom. VERKOPING Door Notaris Bierens alhier werd op Woensdag 16 dezer openbaar verkocht in Hotel Van Dalen te Stavenisse, ten verzoeke van de erven Dames Kodde en wel: Gemeente Stavenisse: (Oud Kempens- hofstedepolder) Bouwland, groot 4.51.60 H.A., ver pacht tot 1 Nov. 1952. Koper de heer A. C. Geluk van Putte te Stavenisse voor f 2460 per H.A. Bouwland, groot 2.43.10 H.A., ver pacht tot 1 Nov. 1953. Koper de heer P. M. Potappel Cz. q.q. voor f 2500 per H.A. Bouwland, groot 1.11.95 H.A. ver pacht tot 1 Nov. 1953. Koper de heer Jan Hage voor f 1200 per H.A. Bouwland en zijkantweg, groot 1.03.20 H.A., verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper de heer C. C. Quaak voor f 2400.per H. A. Bouwland groot 74 Aren, verpacht tot Nov. 1953. Koper de Heer Jan van Beveren Jz. voor f 2330.per H.A. Bouwland en zijkantweg, groot 1.85.14 H.A. verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper de Heer J. C. van 't Hof J.Jz. voor f 2300.per H.A. Bouwland en zijkantweg, groot 39 A. Verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper de Heer Adr. van Oeveren Abrz. voor 2310.— per H.A. Bouwland, groot 76 Aren 70 centi aren. Verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper de Heer C. C. Quaak voor f 2500. per H.A. Bouwland groot 21 aren en 25 centi aren. Verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper de heer C. C. Quaak voor f 2140. per H.A. Weiland en zijkantweg, groot 87 aren 10 centiaren. Verpacht tot 1 Nov. 1953. Koper Wed. J. Geluk voor f 2000.per H.A. Bouwland en zijkantweg, groot 7J A. 88 centiaren. Verpacht tot 1 Nov. 1953 Koper de heer P. M. Potappel Cz. voor zich zelf. Bouwland in Moggershilpolder, groot I.79.00 H.A., verpachf tot 1 Maart '56 Koper de heer A. H. Zandee te Nieuwe dorp voor f 1730.per H.A. Gemeente St. Annaland: (Moggershil polder) Bouwland en watergang, samen groot 5.40.60 H.A. Verpacht tot 1 Maart 1956 Koper de heer N. M. Hage te St. Anna land voor f 1870.per H.A. Bouwland groot 2.85.72 H.A. verpacht tot 1 Maart 1956 Koper de heer J. van Putte te St. Annaland voor f 1980. per H.A. Bouwland, groot 1.19.23 H.A. verpacht tot 1 Maart 1956 Koper de heer L. J. Hage voor f 2050.per H.A. Bouwland (vroeger weiland) groot 2.09.10 H.A. verpacht tot 1 Maart 1956 Koper de heer B. M. Suurland voor 2300.— per H.A. Gemeente Poortvliet: Weiland groot 1.38.10 H.A. verpacht tot 1 December 1949. Koper de heer A. H. Zandee voornoemd voor f 2010. per H.A. Voorzover niet anders vermeld, alle kopers woonachtig te Stavenisse. PRAATAVOND De Stichting Dorpsgemeenschap al hier houdt 25 Februari a.s. om half acht weer een praatavond in de Be waarschool. Een deskundige van de Raad van Arbeid zal spreken over de Noodwet Ouderdomsvoorziening en an dere Sociale Wetten. Ook dan is weer gelegenheid tot het stellen van vragen. Leeftijd boven 16 jaar. TWEE MAAL ACHT Dinsdag 15 Februari mocht de oudste ingezetene dhr. Johannes Geluk zijn 88ste geboortedag herdenken. Dhr. Geluk verheugt zich nog in een goede gezond heid. ONTWRICHT Het zoontje van M. van Oeveren was aan het spelen bij de uitgeroeide bomen. Hij kwam te vallen en moest met een ontwrichte arm in het ziekenhuis wor den opgenomen. GESLAAGD Zaterdag 12 Februari slaagden te Bre da Mej. C. Anthonisse-den Engelsman voor „hoedenmodisteZij genoot haar opleiding bij Mej. Vermeulen te Bergen op Zoom. WEER EEN NEGENTIG JARIGE Zaterdag 19 Februari, hoopt onze dorpsgenoot Dhr. A. Heijboer, wonende op de haven, zijn 90ste verjaardag te vieren. Deze grijsaard mag zich nog verheugen in een uitstekende gezondheid Belangstelling zal er Zaterdag zeker voor hem zijn. ONGEVAL Woensdagmorgen had op de haven een ongeval plaats. Bij het lossen van een wagen met aardappelen, waarbij de 17 jarige J. Stoutjesdijk werkzaam was, Rode Hoestpoeders van Mijnharde Doos 45 CC. na—I kreeg deze door een onoplettendheid van de voerman een duw, zodat hij zijn evenwicht verloor. Hij trachtte op het schip te springen, waarin werd geladen, maar dit lukte niet geheel en hij bezeerde zich ernstig. Dr. Helleman uit Scherpe nisse, die eerste hulp verleende, consta teerde twee gebroken ribben en een in wendige bloeding. AUTO-ONGELUK Dinsdagmorgen reed dhr. Overbeeke, handelaar in bouwmaterialen te Goes met zijn auto naar de Noordpolder om een van zijn cliënten te bezoeken. De auto kwam in een kuil terecht waardoor de bestuurder in aanraking kwam met de voorruit en verwondingen opliep aan het hoofd. Ook de auto was bescha digd. Dhr. Overbeeke werd naar St. Maartensdijk gebracht waar Dr. Taze- laar geneeskundige hulp verleende. NAAR INDIE Met de Kota Inten vertrok naar Soe- rabaja Mar. J. Vinje, terwijl soldaat G. Verkerke deze week met de Waterman vertrok, eveneens met als bestemming Soerabaja. GESLAAGP Vrijdag 11 Febr. werden aan de Modevakschool te Breda weer examens afgenomen. Hierbij slaagden Lies Jansens voor Lingerie en Janny Tichem, Lina de Graaf en Grietje Suurland voor Costu- mière. Allen genoten hun opleiding bij Mej. D. van As alhier. GESLAAGD Bij het te Rotterdam gehouden exa men in het boekhouden voor de Ver van Leraren slaagde Dhr. J. van IJssel- dijk. en vorige maand slaagde hij te Rotterdam voor het diploma boekhouden van de Ned. Associatie voor praktijk examens. JAARVERGADERING In de bestuursvergadering der J.V. en M.V. op G.G. werd de jaarvergadering bepaald op 25 Februari in de School m. d. Bijbel. Een rijk gevarieerd pro gramma werd opgesteld. Het typen van de programma's werd gegund aan onze blinde dorpsgenoot dhr. Joh. v. d. Meer. N.C.L.B. Vrijdag jl. hield deze afdeling haar alg. jaarvergadering in café Geuze, on der leiding van haar voorzitter dhr. L. Quist. Spreker betreurde het in zijn ope ningswoord, dat de hoofdbestuurder, dhr. Vingerling nog niet aanwezig was. Aan dhr. Jac. Verstrate werd een gouden medaille met oorkonde uitgereikt voor zijn 25-jarig lidmaatschap. Verschillende andere leden, die vorig jaar dat feit herdachten, ontvingen nog een oorkonde. De voorzitter wees er op, dat 1948 een druk jaar was voor de afdeling. De lonen en prijzen veroorzaakten span ning. Met voldoening kunnen wij op de werkzaamheden terug zien. Door de pro- paganda-actie telt de Bond thans 145.000 leden in Nederland. In 1947 was dit 17.000. Ook dit jaar blijft de loon- en prijspolitiek nog een vraagstuk, even als de woningnood. De verschillende sociale- en economische vraagstukken kunnen alleen worden opgelost door de welbewuste medewerking van alle le den: vooral de jongeren onder hen spoorde spreker tot activiteit. Uit het jaarverslag bleek dat de in komsten over '48 bedroegen f 360.98, uitgaven f314.34, saldo vorig jaar f65.71, thans in kas f 112.25. Met 68 leden was begonnen, thans zijn er 77 ingeschreven. Vervolgens hield dhr. Jac. Moerland een onderwerp over „De juiste keus". Moet het zijn Nat. Soc. of Moskou Neen. Alleen het leven bij het Chris telijk beginsel, bij Gods Woord, geeft vastheid in deze bewogen tijd. Er zijn organisaties, die beweren, dat de Bijbel niets te zeggen heeft. Ze zijn echter gebaseerd op revolutionnaire grondslag. Zij bevorderen de dictatuur der arbei ders. Zij zeggen bijna hetzelfde als wij, maar ze doen niet hetzelfde. Voor ons is de juiste keuze zeer een voudig: alleen op Christelijke beginse len. We zijn niet „maar" arbeider, we zijn arbeider bij de gratie Gods en als

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2