stavenisse st. maartensdijk scherpenisse poortvliet st. filipsland Griep! sportboek te distributiedienst" predikbeurten kerknieuws SPIERINKJES MOEDERCURSUS Onder auspiciën van de afd. „Het Groene Kruis" zal ter plaatse bij vol doende deelname weer een Moeder cursus worden gegeven. De bedoeling is 28 Februari of 4 Maart te beginnen. Dames kunnen zich hiertoe nog opgeven bij Zuster Waldus. DORPSGEMEENSCHAP De Stichting Dorpsgemeenschap Sta- venisse herinnert de bevolking aan de hedenavond in de bewaarschool alhier te houden propaganda-avond vanwege het Protestants-Interkerkelijk-Thuisfront. Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. Bij de uitgang collecte ten bate van het P.I.T. O.a. worden enkele mooie filmpjes vertoond: Onze Prinsesjes, Troepenschip, Terug op Bali. Na de pauze: reportage van een samenkomst met 700 militairen, alsmede een toespraak door Ds. v. d. Braak, legerpredikant te Bergen op Zoom. PROPAGANDA-AVOND Onder auspiciën van de Stichting Dorpsgemeenschap Stavenisse werden op 28 en 29 Januari in de bewaarschool propaganda-avonden gehouden, die door ongeveer 300 personen werden bezocht. Bij het binnentreden van het gebouw viel het oog vrijwel onmiddellijk op een mooie tekening van Mej. Lemsen, waar op de verenigingen waren uitgebeeld, zoals de IJsclub, Zangvereniging, de Muziekvereniging, de Damclub en de afd. Schuttevaer. Burgemeester Verburg opende de bijeenkomsten en vond het prettig, dat beide avonden de zaal zo goed gevuld was. Een bijzonder wel komstwoord sprak hij tot afgevaardig den van de Zusterstichtingen. Bestuur Bewaarschool, Gemeentebestuur en anderen. Hij wenste allen een gezellige avond toe. Met het spelen van het Wilhelmus werd daarna het programma ingezet, ge volgd door de mars Leve de Vrijheid, de nummers Bloeiende Lente en La Montagne.Een uitstekend verzorgd pro gramma bood vervolgens zoveel afwis seling, dat de avond voorbij was voor men het wist. Dhr. M. K. de Wilde declameerde: „Vertellingen van een zeeman", de Zangver. „Nieuw Leven" zang de nummers: Holland, Bloempje, Mijn Lippeland en Aan de Nacht, Zr. Boon verkocht op Amerikaanse wijze een prachtige sjaal en damestas,. Van het eerste werd Mevr. Gideonse van het tweede dhr. Janssen eigenaar. Uit de wedstrijd: „Wie is er van de tongriem gesneden" behaalden de heren van 't Veer en de Wilde een fles advocaat. Eerstgenoemde declameerde ook een aantrekkelijk stuk. Voor de verloting waren 6 mooie prij zen beschikbaar gesteld. Daarna werd een toneelstukje opgevoerd in dialekt: „Een tafereel uit het dagelijks leven van Stavenisse". Daaruit bleek op duidelijke wijze de betekenis van een Dorpsge meenschap, terwijl de aansporing niet werd vergeten. Dit was zeker niet het minste programmapunt van deze agenda. Voor het Niwin-comité sprak dhr. M. Wesdorp, die de collecte aan de uitgang hartelijk aanbeveelde. De eerste avond werd een te verloten taart driemaal teruggeschonken. Toen sprak ook de voorzitter van de Stichting St. Maartensdijk, dhr. C. Hage, die dankte voor de uitnodiging, op het nut van het culturele leven wees en de aan wezigen toeriep: „Gaat door met het propageren en opvoeren van het cultu rele leven in Uw gemeente. Zie dat het iets betekent, wanneer men zonder dans muziek een zaal mensen bezig kan houden. Namens de burgemeester dankte Dr. Bernhardi allen voor hun aanwezigheid en medewerking, waarna de aanwezigen voldaan huiswaart keerden. De collecte voor de Niwin bracht de beide avonden in totaal op 102.75. NEGEN KRUISJES Maandag 7 Februari hoopt onze dorpsgenote Mej. R. Peels-Rijnberg haar 90ste verjaardag te gedenken. Het oudje verheugt zich nog in een goede gezond heid. En negen kruisjes is toch geen kleinigheid. Het zal haar Maandag zeker niet aan belangstelling ontbreken. BEDRIJFSFILM In de zaal van dhr. Gaakeer wordt Vrijdagavond (hedenavond) de bedrijfs film van de fa. D. J. v. d. Have te Kapelle-Biezelinge vertoond. Toelichting geeft dhr. H. J. de Vrie. SURINAME In gebouw „Rehoboth" werd Maan dagavond een kringavond gehouden. Als spreker ging voor Ds. Rasmus-Smith, de bekende negerpredikant. De bijeenkoi werd geopend door dhr. J. Bogert, die na een welkomstwoord wees op de hui dige toestand in Indonesië en op het zware en moeilijke werk der zendelingen om aan de heidenen het Evangelie te verkondigen. Hij hoopte dat de aan wezigen deze avond een goed begrip mochten krijgen van het werk der zen ding onder de bosnegers in Suriname, waarna hij het woord gaf aan Ds. Smith. Deze schetste eerst in vogelvlucht de ge schiedenis van Suriname. Hij gaf een duidelijk beeld van de wrede slavernij, die indertijd door onze landgenoten werd toegepast. Het doet ons pijn om aan te horen, dat het juist Nederlanders waren die deze wrede maatregel onder de negers hebben gebracht, terwijl het later weer de Nederlanders waren, die het werk der zending trachtten te ver hinderen. Spreker wees er tevens op, dat het werk der zending toch doorgang vond en dat vele zendelingen hun leven hebben gewaagd om onder zijn landge noten het Evangelie van Christus te brengen. Tijdens de pauze tracteerden enige dames op koffie met gebak, terwijl men ook in de gelegenheid werd gesteld lectuur te kopen over het werk onder de bosnegers in Suriname. Na de pauze werden twee films ver toond, die door Ds. Smith op duidelijke wijze werden toegelicht. Het eerste deel gaf een duidelijk beekLvan de geestelijke nood onder de bosnegers, terwijl het tweede deel de lichamelijke nood in Suriname belichtte. De avond werd af gewisseld met het zingen van geestelijke liederen. VERPLAATSING Met ingang van 1 Febr. is de heer C. W. Opzoom, wachtmeester der Rijkspolitie te Grijpskerke, in gelijke functie overgeplaatst naar St. Maartens dijk. UITVOERING LANDELIJKE RIJVERENIGING Donderdag, 27 Januari 1949, gaf de landelijke rijvereniging „Prinses Maria Christina" te St. Maartensdijk haar jaarlijkse winteravond. Opgevoerd werd door de Rederijkers kamer „Eendracht" de kluchtige comedie „Echtgenoot gevraagd". Het stuk werd buitengewoon goed gespeeld. Een da verend applaus beloonde de spelers en bewees, dat de aanwezigen het stuk naar waarde beoordeelden. Tijdens de pauze werden een paar verlotingen gehouden. Een gewonnen prijs werd nogmaals ver loot voor de Niwin en bracht 73.50 op. Een Amerikaanse verkoop van een haan, ten bate van de vacantiereis voor de Schoolkinderen bracht 29.26 op. EEN BIJZONDERE HERDENKING Op 6 Februari hoopt Mej. de Wed. Tholenaar—Bevelander haar 96ste ge boortedag te vieren. Het zal haar op die bijzondere dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. LICHTE VERWONDING Toen Woensdagmiddag om 12 uur de school uitging, liep het dochtertje van dhr. M. K. Rijstenbil in de Kerkstraat van het trottoir de straat op. Op dat moment passeerde de auto van Beuke laar uit Tholen. Zij kwam daarmee in aanraking en werd tegen de straat ge worpen. Met een lichte hersenschudding en enkele lichte kneuzingen kwam ze er af. De bestuurder van de auto treft hier geen schuld. AANSLUITINGEN ACHTER DE MOLEN Enige tijd geleden is een begin ge maakt met het leggen van een kabel voor electrisch licht achter de Molen, alhier, hfet werk is thans zo ver gevorderd, dat men met de aansluitingen is be gonnen. Dit zal nog wel enige tijd vragen. KOLENVERENIGING VERGADERDE In de zaal van dhr. A. J. Kesteloo werd de algemene vergadering, gehouden van de Coöp. Kolenvereniging „Ons Belang" W. A. De voorzitter, dhr. D. Quist opende met een welkomstwoord tot de 31 aanwezigen. Het speet hem, dat zo weinig leden waren opgekomen. Hij kon meedelen, dat in 1948 door de Bond voordelig is gewerkt. Het ledental is iets verminderd, de kolen die moesten worden aangekocht werden grotendeels direct bij de leden thuisbezorgd. De voorzitter memoreert verder het over lijden van wijlen dhr. W. Carels, die de ver. sinds 1928 als voorzitter en na het bedanken voor deze functie als ere-voor- zitter heeft gediend. Toen dhr. Carels in 1928 de leiding nam stond de Bond er slecht voor. Onder zijn leiding nam de ver. in bloei toe en werd een nieuw pakhuis gebouwd. Steeds bleef hij zijn belangstelling tonen. Zijn nagedachtenis zal bij de ver. in hoge ere blijven. Na de notulen' wordt de rekening vast gesteld. Ontvangen in 1948: 19355.21. Uitgaven 18602.64, voordelig saldo dus van 752.57. Totale bezittingen aan geldswaarde 3171.27. In het pakhuis was op 3' Dec. nog aanwezig 41340 kg briketten, 19700 kg cokes, 77808 kg anthraciet, 36960 kg bruinkool en 218381 kg eierkolen. Totaal ontvangen brandstoffen, inclusief voor raad 31 Dec. was 408109 kg. In 1948 zijn 356209 kg afgeleverd. Turf was ont vangen 117110 kg en afgeleverd 116800 kg. Onder dank aan de boekhouder werd de rekening aldus vastgesteld. Uit het jaarverslag van deze bleek, dat 18 leden waren afgevoerd en 7 nieuwe waren ingeschreven, het leden tal bedraagt thans 306. Met bijna alge mene stemmen werden herkozen als bestuursleden de heren Joh. Deurloo, K. F. Schijf en E. v. d. Vate. Als plv. heren A. Murre en A. v. Burgh. De commissie tot nazien der reke ning werd gevormd uit de heren M. C. van Ast, C. M. Geuze en C. P. Bijl. Het bestuur stelt daarop voor het sa laris van de boekhouder te verhogen tot f 450. Een voorstel uit de vergadering was tot f 500, waartoe met alg. stemmen werd besloten. Na pog enkele zaken te hebben be sproken, werd de vergadering gesloten. JAARVERGADERING N.C.L.B. Donderdag 27 Jan. hield de afd. N. C. L. B. haar jaarvergadering. Na opening door de voorzitter en lezing der notulen volgt het jaarverslag door de secretaris. Daaruit bleek, dat de afdeling thans 115 leden telt. Uit het jaarverslag van de Penning meester merkten we op, dat 1 Jan. '48 158,51 in kas was. In '48 was aan contributie 3549,ontvangen en op 1 Jan. '49 bleek in kas 251.70. Vervolgens hield de Hoofdbestuurder, dhr. v. d. Linde een rede over vragen van de dag. Spreker zegt dat er aller- wege onrust is, zo wel in Binnen- als Buitenland, inzonderheid wel in Neder land en Indië. Ons land is momenteel het mikpunt van heel de wereld, doch ons land is groot, wanneer het zoals gebeurd, durft zeggen bij monde van Dr. van Royen tegen de grootmachten Rusland en Amerika: wij hebben ten deze niets met jullie te maken. Dat dwingt bewondering af. Nochtans zit onze Regering voor zeer grote moeilijkheden, zowel economisch als financieel. In de eerste plaats voor ons land de offers aan mensenlevens. Met „MIJNHARDTJES" (cachets) spoedig weer opgeknapt. Doos 30 ct. Nog meer zorgen: de 65000 werk lozen in ons land, de woningbouw, 38000 woningen zijn gebouwd. Dit alles laat ook de arbeiders niet ongemoeid. Zo heeft de Regering aan de Vakcentralen gevraagd: Jullie staan midden in 't volk, hebben veel invloed, geef ons een lei draad voor tal van moeilijkheden: Indië, woningbouw, nieuwe wetten, enz. Thans is ook een bestuurder van het C.N.V. naar Indië voor onderzoek economische problemen. Spreker zegt, dat ook de arbeider in moeilijkheden verkeert, nu er geen geld is om het pensioenfonds voor de Landbouw met terugwerkende kracht uit te voeren, wat de regering beloofde. De moeilijkheden hopen zich op. De sub sidie is thans van het voedselpakket af met het gevolg dat alles duurder is of wordt. Daartegenover staan prijzen voor landbouwproducten, die beneden en andere die nauwelijks de productiekosten opbrengen. Spr. beziet al deze problemen in het licht van Gods Woord, dat alleen vertrouwen en rust kan schenken en kracht geven voor de toekomst. Na de pauze volgt bestuursverkiezing. De aftredende leden P. Mol, P. Wage- maker en G. v. d. Male worden met algemene stemmen herkozen. Breedvoerig worden de D.U.W. moeilijkheden in Schouwen en Duiveland besproken, waar leden zijn te werkgesteld. De voor zitter deelt mede, dat sinds begin Dec. '48 al vele malen door hem en de secr. is geschreven en getelefonerd naar de Bensen te Eindhoven, die namens het C.N.V. contact-man is tussen organi- satie's en de D.U.W., doch tofc op heden zonder bevredigend resultaat. Vorige week hebben wij de secretaris naar het Hoofdbestuur afgevaardigd om daar de toestand te bespreken. Deze hebben met bekwame spoed de kwesties aangepakt. Bij de rondvraag informeren enige leden hoeveel vacantie-dagen zij in '48 hadden. Dit gaf enige moeilijkheden bij sommige werkgevers. De voorzitter zegt dat 6 vacantiedagen waren vastgesteld, die in de zomer moeten worden ge nomen. Hieronder 1 Zaterdag, dus 50 uur. Bovendien nog 6 snipperdagen, waaronder de Bid- en Dankdag vallen. Daar er in de zomer wegens drukke werkzaamheden weinig of geen vacantie dagen worden genomen, gebeurt dat meestal in de winter. Alles bijeen dus 86 uur. Nam men ze twee jaar geleden in de winter, dan werd het nog met 1/5 verhoogd. Na nog enige vragen te hebben beant woord, sluit de voorzitter de vergadering. EEN WILD PAARD Voor de tweede maal sloeg deze week het paard op hol van de kolenhandelaar Wesdorp Zn. Het paard kwam in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. DE VOETBALCOMPETITIE Uiteraard moeten we deze week kort zijn vanwege de vele copie. Zaterdag bracht dan ook niet veel verrassingen, al kwam er wel enige wijziging in de stand. Dinteloord bracht Smerdiek een zware nederlaag toe: 8-1. Een stand die voor zichzelf spreekt. Nog 2 punten, dan is de Dintelse ploeg kampioen in onze af deling. Daaraan valt dus niets meer te veranderen. Anders is dat, waar het de 2e, 3e en 4e plaats betreft. Noordschans en Kogel vangers twistten daar Zaterdag om; ze hebben volgens onze verwachting maar gelijk opgedeeld: 2-2. Kogelvangers, die echter 2 strafpunten kreeg, omdat ze niet waren opgekomen bij een te spelen wed strijd tegen Dinteloord, zakte hiermee naar de vierde plaats, zodat de 3 op volgers Noordschans, W.H.S. en Kogel vangers elkaar nog in de haren zitten. W.H.S. liet op een buitengewoon modderig veld geen verstek gaan en sloeg Vrederust in een weinig fraaie wedstrijd met 51. Tholense Boys gaf ook in Heiningen aan Chrislandia geen kans en blijft op de goede weg voortgaan. Met een 14 overwinning keerde ze naar Tholen terug. Afdeling B Zoals we voorspelden: W.H.S. 2 kreeg te Smerdiek de kous op de kop. Met een 31 nederlaag ging ze naar huis en zakte daardoor naar de derde plaats op de ranglijst. Door bovenstaande is de stand als volgt geworden: Dinteloord 11 9 2 0 20 51 13 Noordschans 12 7 2 3 16 30 17 WHS 12 5 4 3 14 28 23 *Kogelvang. 11 6 3 2 13 33 22 Smerdiek 10 3 3 4 9 20 35 *Th. Boys 10 4 1 5 7 18 29 Vrederust 11 1 1 9 3 14 37 Chrislandia 9 0 0 9 0 6 34 2 strafpunten in mindering. Afdeling B: Dinteloord 2 6 6 0 0 12 39 10 Semrdiek 2 6 3 2 1 8 18 13 WHS 2 6 3 1 2 7 10 17 Thol. Boys 2 8 1 2 5 3 16 25 Chrislandia 2 6 0 1 5 1 8 26 2 strafpunten in mindering. De verwachting Voor Smerdiek zijn de rollen omge keerd. Ze laat nu de Dintelse ploeg naar St. Maartensdijk toekomen. Dat ook de uitslag andersom zal zijn ne men we niet aan, al zal Dinteloord wellicht een minder grote overwinning behalen dan vorige week. Scheidsrech ter F. Geers. Tholense Boys zal thuis zeker wel raad weten met Chrislandia, want nu heeft ze zelfs het terrein niet tegen. Het wordt een behoorlijke overwinning. Scheidsrechter Franke. Opnieuw strijden Zaterdag de riva len tegen elkaar: NoordschansKogel vangers. Op eigen terrein geven we Noordschans de meeste kans. Scheids rechter Breugelmans. Afdeling Bi WHS 2Chrislandia 2. Dat zal een overwinning betekenen voor de thuis club. Scheidsrechter de Neijs. STEMMEN VAN LEZERS HET WERK DER LANDBOUW-JONGEREN Bijna overal in den lande heeft dit werk vaste voet aan de grond gekregen en dit mogen we hier gevoeglijk opmerken niet het minst in Zeeland. Velen en vooral onder de ouderen is dit het geval, kennen de jongeren organisa tie niet, hebben er soms nooit van ge hoord, willen zich er niet mee be moeien en waarderen het daardoor van zelfsprekend ook niet. Anderen staan er ironisch tegenover, zien het lot van deze jongelui, wier organisatie in Zeeland de naam draagt van L.J.G. (Landbouw Jongenen Gemeenschap) op een lijn met sneeuw, dat weg smelt voor de milde lentezon. Geboren in oplaaiend vuur en gedreven door een onstuimige wils kracht, zullen zij het onbereikbare van hun streven inzien en zich verloren wa nen in willoze apathie. Welnu, na bijna 4 jaren van harde strijd, gedurende dewelke zij meermalen op haar grondvesten stond te trillen, be staat de L.J.G. nog steeds. En nog steeds vinden haar ideeën ruime bijval en gun stige ontvangst bij de landbouwende be volking. Nog steeds is zij in staat ge bleken jaarlijks haar werkplan ten uit voer te kunnen brengen. We zouden zo door kannen gaan. Wij vragen begrip, waardering en medewerking ook bij de ouderen onder ons, hoewel wij er zeker van zijn, dat velen van het bestaan van de L.J.G. niet af weten. Op haar werkplan heeft de L.J.G. een jaarlijks wederkerend punt staan, nl. de kaderdag en. Uit de naam zou men afleiden, dat deze dagen eigenlijk bestemd zijn voor kaderleden. Maar er wordt op iets anders gezinspeeld, nl. „kadervorming." Voor 1949 heeft de L.J.G. de organi satie van deze dagen opgedragen aari haar district Tholen, die deze vastgesteld heeft op 10, 11 en 12 Februari te St. Maartensdijk in hotel „Hof van Hol land". Verschillende onderwerpen, zo als regionale werkgemeenschap, platte- landszorgen, de boer en de kunst, leven denken en werken van de Europese jeugd, enz. zullen door ervaren sprekers worden uiteengezet, terwijl de afd. St. Maartensdijk en het L.J.G.-orkest voor de ontspanningsavond op 11 Febr. zullen zorg dragen. De landbouw jon geren geven U de kans, jong en oud, om uw winterse rustperiode te besteden aan deze voor de cultuur van het platte land zo schone, nuttige en belangrijke dagen, die in uw onmiddellijke omgeving zullen georganiseerd worden. A. M. Geluk, Prov. Secr. L.J.G. Z. DISTRIBUTIEKRING ZIERIKZEE Uitreiking Toeslagkaarten 3e en 4e Periode 1949 De uitreiking van toeslagkaarten bij zondere arbeid voor de 3e en 4e periode 1949 zal plaats hebben te Anna Jacoba Polder Dinsdag 8 Febr. van 910 uur St. Filipsland Dinsdag 8 Febr. van 112 uur Zondag 6 Februari 1949 THOLEN Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. v. d. Stoel Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk 10 en 6.30 uur Ds. H. v. Leeuwen 2.30 uur Leesdienst Donderdag 10 Febr. 7 uur Ds. H. v. Leeuwen - Bijbellezing Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Dhr. de Jong nm. 2.30 uur Dhr. de Jong Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. v. Leeuwen Dinsdag 8 Febr. 7i uur Ds. H. v. Leeuwen - Bijbellezing Donderdag 10 Febr. 7 uur Ds. Ra- venswaai uit Zaamslag Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Kuiper uit Ril- land-Bath ST. ANNALAND Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Dhr. Oskam nm. 2.30 uur Dhr. Oskam VEILIG VOORZICHTIG GOEDKOOP II door Jan O. Erkentelijk voor de bijval na de vorige les, volgt hierbij les 2. Lees, leer, onthoud Een voetganger moet de rijweg lood recht oversteken en de rijweg niet lan ger in beslag nemen, dan nodig is. Toch wordt het doorgaans fout gedaan. Ik weet het wel, maar ik wil het niet ern stig genoeg. Het is trouwens ook veel gemakkelijker om het fout te doen Weet U hoe ze dat in het buitenland noemen „Op z'n Hollands overste ken Laten wij het goed doen, èn voor ons eigen veiligheid èn voor de veiligheid van anderen. Als wij een weg lopende oversteken, kijken we eerste naar links en dan naar rechts. Waarom? Omdat we het eerst in aanraking komen (althans kunnen komen) met het verkeer van links en dan pas met dat van rechts. Bij een stilstaand voertuig steken wij de rijweg zo over, dat wij het aan onze rechterkant hebben. Doen wij het andersom, dan zien wij op een gegeven ogenblik het verkeer van links niet en dat verkeer ziet ons niet. Juist als wij op de rijweg komen kunnen we een botsing krijgen. Het doet er bij deze regel niet toe, of die auto „goed" of „fout" staat. Dat is weer genoeg „ver kering" voor deze week. Tot les 3. Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Leesdienst nm. 6 uur Ds. v. d. Wiel Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned Herv. Gemeente vm. Leeskerk nm. Ds. de Bres O u d-G eref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Bronsgeest uit Haarlem SCHERPENISSE Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Collecte Prot Kerk in Indië Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst POORTVLIET Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur de Weleerw. Heer van Dijk uit Leersum nm. 2.30 uur de Weleerw. Heer van Dijk uit Leersum In beide diensten collecte Kerk Gereformeerde Gemeente 10 en 2.30 uur de heer A. Vinger ling uit Goes 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned Herv. Gemeente vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 uur Ds. E. S. de Lint - Be diening van de H. Doop O u d-G eref. Gemeente 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente 3 x Leesdienst ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen ST. FILIPSLAND. Uit een door de Oud Geref. Gem. gesteld tweetal, t.w. Ds. de Reuver en Ds. van Dijk is be roepen Ds. A. de Reuver van Ter- neuzen. OUD-VOSSEMEER. Naar wij ver nemen hoopt Ds. R. C. v. Putten uit Babiloniënbroek op 13 Maart a.s. zijn intrede te doen als predikant der Ned. Herv. Kerk alhier. Ds. Hientsch uit Kampen zal Zijn Eerwaarde bevestigen. Rijnburger Uien- en Wijnpeenzaad met hoge kiemkracht en soortecht tegen zeer concurrerende prijs kunt U kopen bij Rijnberg's zaadhandel, St. Annaland, Tel. 9. Gevraagd Een Werkster voor enige dagen per week of een Meisje voor de morgenuren. M. M. C. Haaijer, Tholen. Kuikenbonnen voor W.L. en R.I.D. kunt U-inleveren bij C. Praat Julianastraat 10, Tholen. Te koop: Een nieuw damesrij wiel voor billijke prijs, Inl. Lange- weg 142a, Scherpenisse. Te koop: Een prima spelende radio met garantie. J. M. v. d. Houten, Raadhuisstraat A 5 Oud- Vossemeer. Te koop: Een pracht Crapaux- stel, donkerrode pluche bekleding. In prima staat. Plus 4 asbest golf platen 3 meter lang. Arie Rijnberg Hoenderweg 385, St. Annaland. Te koop: 4 pluche stoelen en een legstoel. Agent Eendrachtbode Oud-Vossemeer. Te koop of te ruil z.g.a.n. Slag werk D. Jeroense, Kalisbuurt B308 Oud-Vossemeer. Griep, verkrijgbaar Cognac per liter 4.85, org. verpakt; Brande wijn 4.75 per liter. E. v. Rijssel Stoofstraat 6, Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 3