VOOR DE LANDBOUW DISTRIBUTIEDIENST Jan Overeenkam's Verkeersonderwijs Veilig Voorzichtig Goedkoop BONNENLIJST PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS SmerdiekWHS 11 Een wedstrijd met puffende voetbal lers, geringe snelheid en beslist door beide verdedigingen. Voor de rust was er weinig overwicht merkbaar. Beide ver dedigingen zorgden voor een degelijke opruiming, beide voorhoedes waren on productief. Smerdiek opende de scoorde na een goed afgegeven bal door de rechtbinnen, die midvoor de Graaf uit stekend benutte: 10. Niet lang duurde de voorsprong, toen de rechtbinnen van WHS Qüist zijn kans schoon zag en het laatste doelpunt uit deze wedstrijd scoorde. Na de rust presteerde de Smerdiekse voorhoede helemaal niets meer en speelden de WHS-backs meestal op de helft. De WHS-voorhoede faalde echter evenzeer en de overwinning bleef uit, al moest de paal voor Smerdiek nog een keer redding brengen. Scheidsrechter de Graaf leidde uitstekend. VrederustChrislandia 62 De strijd om de onderste plaats is voorlopig beslist in het voordeel lvan Vrederust, die tevens Zaterdag jl. zijn eerste overwinning boekte. Nadat Vrederust de leiding had genomen, wist Chrislandia gelijk te maken. Voor de rust wist de thuisclub echter nogmaals tweemaal te scoren en na de rust maak ten beide ploegen evenveel doelpunten, als ze de eerste helft deden. Vrederust was dus sterk in de meer derheid., Scheidsrechter Vleghels maakte niet direct een sterke indruk, en was soms oorzaak van meningsverschillen. AFDELING B Chrislandia IITholense Boys II I5 Het Thoolse tweede elftal deed niet onder voor haar grote broer en gaf Chrislandia geducht klop. Hiermee kreeg ze twee punten, die ze goed kan ge bruiken om van de onderste plaats te blijven. WHS II—Smerdiek II 2—2 Ook deze ploegen deden niet onder voor hun grote broers en deelden even eens gelijk op. Voor WHS betekent dit het einde van kampioensillusies. DE STAND (t.m. 22 Januari): Afdeling A Dinteloord 10 8 2 0 18 43 12 Noordschans 11 7 1 3 15 28 15 Kogelvangers 10 6 2 2 14 31 20 WHS 11 4 4 3 12 23 22 Smerdiek 9 3 3 3 9 19 27 Th. Boys 9 3 1 5 5 14 28 Vrederust 10 1 1 8 3 13 32 Chrislandia 8 0 0 8 0 5 30 2 punten in mindering. Afdeling B Dinteloord II 6 6 0 0 12 39 10 WHS 2 5 3 1 1 7 9 14 Smerdiek 2 5 2 2 1 6 15 12 Thol. Boys 2 8 1 2 5 3 16 25 Chrislandia 2 6 0 1 5 1 8 26 De verwachting Chrislandia krijgt Tholense Boys op bezoek en gezien de prestaties van de laatste in de afgelopen weken, moet de thuisclub er niet op rekenen, de eerste overwinning te behalen. Tholense Boys zal echter de terreinsgesteldheid niet uit het oog mogen verliezen. Scheidsrecht is J. Luysterburg. Dinteloord krijgt Smerdiek thuis en zal het daarmee wel klaren. We kunnen Smerdiek geen kans geven. Scheidsrech ter A. C. v. Treijen. Een gelijk spel zou de verhouding goed weergeven in de wedstrijd Kogel vangersNoordschans, waarbij J. v. Wezel de leiding heeft. WHS krijgt Vrederust thuis en zal geen risico dienen te nemen, wil ze de Brabantse clubs blijven volgen. Scheids rechter L. de Graaf. Afdeling B Smerdiek 2 krijgt WHS 2 op bezoek en we menen dat de overwinning op Smerdiek blijft. Scheidsrechter Karmans. DANK AAN DE LANDBOUWERS Enige tijd geleden werd ook in ons blad melding gemaakt van de actie van het Ned. Rode Kruis, waarbij aan de landbou wers werd gevraagd enige kilo's, aardappelen, tarwe of andere producten af te staan ten behoeve van landgenoten in Wenen. De afgestane producten werden door het Rode Kruis naar Wenen ver zonden. Hierop zijn thans enige brieven binnengekomen, waarvan wij er onderstaand een paar cite ren: „Aan de boeren van Tholen. Door het Ned. Rode Kruis te Wenen werd mij medegedeeld, dat ik dezer -dagen als gift van de boeren van Tholen een zen ding meel en aardappelen zal ont vangen. Ik vind het een schitte rend idee van de Hollanders, dat zij ook aan hun landgenoten in het buitenland denken en ik voel bepaald behoefte, U hiervoor mijn speciale dank te betuigen. Wij kunnen Uw royale gift best gebruiken, want met aardappels is het hier niet best gesteld. Ik dank U nogmaals heel har telijk voor Uw gift. God moge U vergelden, wat U goeds deed aan Uw landgenoten. Fr. v. d. Putte Graz, Stiermarken, Oostenrijk. Aan de afdeling Tholen v. h. Ned. Rode Kruis. Allerhartelijkst dank voor de goede gulle gaven, aardappelen, meel en peulvruchten, die we van U mochten ontvangen. Dat een zo zwaar geteisterde provincie aan de landgenoten in Wenen denkt, heeft ons allemaal diep ontroerd. God lone onze edele weldoeners en zegene het Zeeuwse land en volk Wien, Rathaus. Handtekening onleesbaar. NEDERLANDSE-NIWIN-KERST- PAKKETTEN SCHENKERS/STERS Namens alle Indonesische militairen van onze le en 2e Veiligheids-Bataljons West-Java, waarvan ±80% van 2400 strijdkrachten de Nederlandse taal noch kunnen lezen dan wel schrijven, ben ik als hun Welzijns-Verzorgings-Officier zo vrij, hun grote dankbaarheid langs deze weg over te brengen. Al zijn deze Indonesische militairen van het K.N.I.L. niet in staat 11 allen persoonlijk hun dank over te brengen voor de NIWIN- Kerstpakketten, li kunt er verzekerd van zijn, dat hun dankbaarheid voor Uw gulle gave zeker even groot is geweest als van de andere Europese militairen, hetgeen wel tot uiting kwam door het enthousiaste applaus na de toespraak in het Maleis vóór de uitreiking van de Kerstpakketten op de eerste Kerstdag. „Nederlanders", wier spreuk, „Ons hart is bij U" ook voor deze militairen geldt, namens alle Indonesische strijdkrachten van onze beide Bataljons, onze welge meende hartelijke dank. (w.g.) H. J. Bajetto. Ie, Lt. K.L. VOORLOPIGE MEDEDELING De Stichting Dorpsgemeenschap Sta- venisse is voornemens tegen Vrijdag 18 Februari a.s. wederom een praat avond te organiseren. Op deze praat avond zal o.a. vanwege de Raad van Arbeid een uiteenzetting worden ge geven van de Noodwet Ouderdomsvoor ziening enz., waarop een bespreking volgt. Een nadere aankondiging volgt. VERGADERING ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ De afdeling Scherpenisse van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hield dezer dagen in hotel De Gouden Leeuw een bijeenkomst om te komen tot op richting van een vereniging voor kunst matige inseminatie bij het rundvee. Na de opening van de voorzitter, dhr. J. H. Hage voerden de heren Harmsen, assis- tent-zuivelconsulent en Dr. Wagenaar, hoofd van de Gezondheidsdienst voor Dieren het woord. Het nut en het belang van kunstmatige inseminatie werd door dhr. Harmsen uit voerig en duidelijk uiteengezet. Dr. Wa genaar lichtte e. en a. nog nader toe en besprak de technische bijzonderheden en het gebruik der instrumenten. Het resultaat op Walcheren en Zuid- Beveland is zeer bevredigend, aldus Dr. Wagenaar. Hij stimuleerde in zijn uit eenzetting de oprichting van een afdeling op Tholen en gaf de aanwezigen de raad als lid toe te treden. Verschillende vra gen worden nog door deze sprekers beantwoord, waarna de voorzitter onder dank aan de sprekers en voor de op komst, de vergadering sloot. RECHTSZAKEN Zitting van de Kantonrechter te Tholen op Vrijdag 21 januari 1949 A. K., chauffeur te Bergen op Zoom was ten laste gelegd dat hij op de weg van St. Maartensdijk naar Stavenisse zijn lichten niet had gedimpt voor een motor rijder, waardoor deze op eèn paard was gereden en de motorrijder zelf een her senschudding had gekregen. Verdachte ontkende het feit en zeide wel gedimpt te hebben eti gaf een relaas van het gebeurde. Nadat een viertal ge tuigen in deze zaak waren gehoord, die allen verklaarde dat A. K. met volle lichten a ras doorgereden, eiste de ambte naar van het O.M. een boete van 35. sub 10 dagen. De kantonrechter die het feit ernstig achtte, veroordeelde hem overeenkomstig de eis. J. J. H. te Poortvliet had met zijn auto zonder achterlicht gereden. Verdachte zeide dit niet geweten te hebben, want toen hij wegreed brandde het. De ambtenaar eiste een boete van 6.subs. 3 dagen en het vonnis was 5.subs. 3 dagen. P. C. G. te Wouw had op de Thoolse brug over het voetpad met zijn fiets gereden. Verdachte gaf dit toe, maar hij was nooit in Tholen geweest en het verkeers bord was omgedraaid, zodat hij niet wist dat dit niet mocht. De ambtenaar eiste een boete van 3.subs. 3 dagen en de kanton rechter gaf hem een boete van 1. subs. 1 dag. J. N. te St. Filipsland had met zijn auto door de Stationsstraat te St. Filips land gereden, terwijl zijn lading te breed en te hoog was. Verdachte gaf dat toe, maar dat was buiten zijn schuld, want het stro, dat hij had geladen, was uitgezakt, de hoogte dat bekende hij. Na een eis van 15.en 10. resp. 10 en 6 dagen, werd hij overeen komstig deze eis veroorloofd. J. H. B. te Tholen had het verkeer van rechts geen voorrang verleend, waar door een aanrijding was ontstaan. De ambtenaar eiste voor dit feit een boete van 35.subs. 14 dagen. De kantonrechter rekening houdende met de schade die verdachte aan zijn auto heeft gehad en zelf heeft moeten betalen, veroordeelde B. tot een boete van 15.subs. 5 dagen. A. J. d. E. te St. Maartensdijk had zijn paard op de openbare weg los laten lopen, waardoor een ongeluk was ont staan. Verdachte zeide dat hij daar niets aan kon doen, maar dat het paard was uit gebroken. De kantonrechter wees hem er op dat men dan toch voor een goede afheining moet zorgen, want men ziet welke ge volgen dit kan hebben. De ambtenaar eiste een boete van 10.subs 6 dagen. Het vonnis was 10.subs 6 dagen. C. J. d. K. te Tholen had zijn kind van school thuis gehouden. Verd. bekende het feit, maar voer de aan dat hij landbouwverlof had ge kregen, maar later was dit afgewezen, omdat zijn jongen nog geen 12 jaar was, hij heeft hem toch ook dadelijk naar de school gestuurd. De ambtenaar eiste een boete van 6. subs. 3 dagen en het vonnis was 3. subs. 3 dagen. M. J. K. te Oud-Vossemeer had nog met drie andere naast elkaar op de weg gereden. JCou en griep heerscb t allerwegenJ rMijnhardt Poeders zijn een zegen! J Verdachte zeide dat dit juist was. Hij heeft echter 22 jaar in Indië gewoond en was pas een maand in Nederland en daar mag men met 3 man naast elkaar rijden en hij was de derde man, dus was volgens hem niet in overtreding. De ambtenaar eiste een boet van 2. subs. 1 dag en het vonnis was 50 ct b. Mej. M. C. D. te Stavenisse hal vol gens de verordening een reclamebord niet verwijderd. Verdachte bekende het feit, maar wist niets af van de verordening en heeft het er dan ook dadelijk af laten halen. De ambtenaar eiste een boete van 3 subs. 2 dagen, het vonnis was 2. subs. 1 dag. J. J. te Stavenisse moest voor het zelfde feit terecht staan. Deze verdachte kreeg ook 2.boete subs. 2 dagen. J. G. te St. Annaland had zich niet opgegeven als lid van de organisatie ter bestrijding van T.B.C. onder de run deren, hoewel dit verplichtend is wil men vee blijven houden. Verdachte zeide dat hij vee heeft dat vrij is van T.B.C., daar heeft hij zelf voor gezorgd, maar wenst geen lid te zijn van deze organisatie, want dan is men gebonden. De kantonrechter wijst hem vooral op het feit, waarom het lidmaatschap ver plichtend is gesteld en daar is geen be zwaar tegen zowel financieel als prin- cipiel. Hij acht dan ook dit gemoeds bezwaar niet juist en daar er door de kantonrechter reeds op gewezen is dat wanneer boete niet helpt, hij over zal gaan tot verbeurdverklaring van het vee blijkt wel dat hier streng tegen opge treden wordt. De ambtenaar wees hier ook in het bijzonder op en raadde G. dan ook aan wanneer hij zich werkelijk niet mee kan verenigen zijn vee op te ruimen, voordat tot verbeurdverklaring zou worden over gegaan. G. deelde reeds mede zijn vee op te gaan ruimen. De ambtenaar eiste een boete van 30.subs. 15 dagen, het vonnis was 15.subs. 10 dagen. M. O. te St. Maartensdijk moest voor hetzelfde feit terecht staan. Verdachte heeft gemoedsbezwaar tegen de aansluiting, maar is wel be reid zijn vee te laten inenten en geeft er niet om als zou hij dan het dubbele moeten betalen, maar geen lid worden. De ambtenaar eiste een zelfde boete en het vonnis was ook 15.subs. 10 dagen. D.MiP. te Oud-Vossemeer had zijn vee op een anders mans grond laten lopen. Verdachte kon het feit niet ontkennen, maar zeide dat er moedwil in het spel zit, omdat hij enkele jaren in het kamp gezeten had hij nu boter op zijn hoofd, verdachte vroeg hiervan goede nota te willen nemen, want het is herhaaldelijk, hij gaat dan ook alles opruimen. De ambtenaar eiste een boete van 25.subs. 10 dagen en het vonnis was 10.subs. 5 dagen. P. A. S. te Scherpenisse had met losse handen op zijn fiets gereden. Omdat hij brutaal tegen de politie was opgetreden had hij hiervoor een procesverbaal ge kregen. Hij kreeg daar ook een repri mande over van de kantonrechter. De ambtenaar eiste een boet van 4.subs 4 dagen en het vonnis was 2.subs 1 dag. DENK OM UW BONKAARTEN Uitreiking bonkaarten en tabakskaarten 903 Tholen Zaterdag 29 Januari Dinsdag 1 Februari Woensdag 2 Februari St. Maartensdijk Donderdag 3 Februari Na-uitreiking te Tholen op Maandag 14 Februari 1949. DISTRIBUTIEDIENST THOLEN Uitreiking toeslagkaarten Bijz. Arbeid Op onderstaande dagen moeten aan vragen om toeslag voor bijz. arbeid voor de 3de en 4de periode 1949 worden in gediend, waarna trstond tot uitreiking van de toeslagkaarten zal worden over gegaan. Tholen Maandag 31 Januari Poortvliet Vrijdag 11 Februari Scherpenisse Woensdag 9 Februari St. Maartensdijk Maandag 7 Februari Stavenisse Donderdag 10 Februari St. Annaland Vrijdag 4 Februari Oud-Vosemeer Dindag 8 Februari van 9.3012.30 en van 1415 uur. Na-uitreiking te Tholen op Vrij dag 18 Februari Ik heb deze variant gekozen op de bekende slagzin van de spoorwegen in het „tijdelijk" verkeershoekje van de Eendrachtbode. Het is veilig op de We gen, als men voorzichtig is. Is men voor zichtig dan is het goedkoop. Niet veilig is het wanneer onvoorzichtig wordt ge reden of gelopen en het ziekenhuis is niet goedkoop. Laat staan dat er nog erger plaats heeft. Langs de straten onzer steden Over grachten heen en plein, Overal, waar wordt gereden, Waar er fiets of auto's zijn. In de dorpen, langs de wegen Allerzijds van heinde en veêr, Klinkt de klare stem ons tegen Van het VEILIGE verkeer. Ja, wij luist'ren naar die roepstem Wij volbrengen wat zij vraagt Stem van het verkeersgeweten, Dat een ieder in zich draagt. 't Is de stem van duizend doden, Offers van zo menig fout Die U elke dag weer noden, Dat g'U aan de REGELS houdt Aan die regels ons gegeven Voor de eigen veiligheid Spelen met een anders leven, Is verkeersonachtzaamheid 1 Op die stem klinkt nu ons antwoordt: Ja wij luist'ren naar Uw woord Niet vergeefs hebt gij gewaarschuwd, Hebben wij Uw klank gehoord LEERT DIT AAN! Houdt zoveel mogelijk RECHTS. Houdt ook in de bochten zoveel mogelijk RECHTS. Geeft op tijd en duidelijk tekens van richtingverandering en stop pen. Rijdt aan de linkerkant voorbij. Indien iemand wil passeren, wijkt dan zoveel mogelijk naar rechts uit. LEERT DAT AF! Rijdt niet onnodig midden op de rijweg Snijden is GEVAARLIJK, dus NIET geoorloofd. Geen tekens geven is ge vaarlijk en dom. Zwenkt niet plotseling weer naar. rechts. Staat niet stil op hoe ken van straten- Tot de volgende les. Medebrengen: Alle Tweede-Distributie stamkaarten. Tholen, 27 Januari 1949. De Leider v.d. Distributiedienst Tholen DISTRIBUTIEDIENST ZIERIKZEE Uitreiking Bonkaarten St. Filipsland: Dinsdag 1 Febr. huisno. Al tot A120 Woensdag 2 Febr. huisno. A121 en hoger, BI tot B40 Donderdag 3 Febr., huisno. B41 eri hoger Anna Jacoba Polder Vrijdag 4 Febr. Medegebracht moet worden a. De inwisselingsbon 901 van de lopende bonkaart b. Alle Distributiestamkaarten c. Van de tabakskaart QA 901: de bon „Tabak 07" Van de diversenkaart QC 901; de bon „Diversen 10" voor het tijdvak van 30 Januari t.e.m. 12 Februari 1949 Bonnen voor vlees 601, 603 Vlees 100 gram vlees 602 vlees 200 gram vlees Alle bonkaarten 901 607 Algemeen 250 gram rijst 608 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet Bonkaarten KA, KB, KC 901 611 Algemeen 500 gram boter, margarine of vet 612 Algemeen 400 gram kaas of 500 gram korstloze kaas 613 Algemeen 125 gram koffie B 625 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Bonkaarten KD, KE 901 617 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet 618 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabaks- en Diversenkaarten QA, QC 90! 31 Tabak, 34 Diversen 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH 902 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook D. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 Januari worden gebruikt. De reeds aangewezen bonnen 573 Algemeen (500 gram sinaasappelen) en 579 Algemeen (1 kg sinaasappelen) moeten uiterlijk op 29 Januari bij een handelaar in groenten en/of fruit wor den ingeleverd. Zondag 30 Januari. THOLEN Ned Herv. Gemeente 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Bed. H. Doop Gereformeerde Kerk 10 en 3 uur Dr. J. v. d. Horst uit Randwijk Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Ds. Dorrestein uit Opheusden - nm. Bed. H. Doop Vrijdag 28 Jan. (hedenavond) 7 uur Dr. Steenblok uit Gouda Chr. Gereformeerde Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Vrijdag 4 Febr. geen Bijbellezing Ned. Prot. Bond av. 5 uur Ds. J. N. v. d. Heijden OUD -VOSSEMEER Ned Herv. Gemeente 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. S. de Lint - Bed. H. Doop Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. M. Kramer uit Bleiswijk Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST., ANNALAND Ned Herv. Gemeente 10 en 2.30 uur Dhr. de Jong In beide diensten collecte Ziekenfonds Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Donderdag 3 Febr. 2.30 y 6.30 uur Ds. de Wit van Middelburg STAVENISSE Ned Herv. Gemeente 10 uur Ds. de Bres 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uilr Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned Herv. Gemeente vm. Leeskerk (vac. Stavenisse) nm. Ds. de Bres - H. Doop Collecte Verwarming O u d-G eref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth av. 7 uur Ds. Callenbach uit Oegst- geest SCHERPENISSE Ned Herv. Gemeente 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Kooreman - Bed. H, Doop Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst POORTVLIET Ned Her'v. Gemeente 10 uur Ds. Kooreman 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst nm. 6 uur Ds. J. v. d. Horst uit Randwijk Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Dr. Steenblok uit Gouda - vm. Bevestiging van ouder lingen en nm. Bed. H. Doop ST. FILIPSLAND Ned Herv. Gemeente 10 uur Ds. E. S. de Lint 2.30 uur Leesdienst Maandag 31 Januari Schoolgebouw Anna Jacoba Polder nm. 7.30 uur Ds. E. S. de Lint O u d-G eref. Gemeente 3 x Dhr. van IJsselstein van Gouda Gereformeerde Gemeente 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK In gebouw Rehoboth wordt Maandag 31 Januari des avonds om 7.30 uur voor de vereniging „Schrift en Belijdenis" een zendings avond gehouden. Spreker is de bekende neger-predikant Ds. Rasmus-Shmidt te Paramaribo (Suriname). Er wordt een film vertoond over het zendingswerk onder de Bosnegers. SCflERPENISSE Bij de in de Geref. Gem. gehouden stemming voor ouder ling werd dhr. Joh. v. d. Jagt herkozen en tot diaken de heren C. Andriesse, J. van Rijke en dhr. A. Jasperse gekozen. Bij deze gemeente is beroepen de heer J. Kersten, cand. te Rotterdam, POORTVLIET Op Dinsdag 1 Febr. a.s. zal des avonds 6.30 uur in de Ned. Herv. Kerk voorgaan Ds. Dorsman te Cchelluinen, die naar deze gemeente is beroepen. THOLEN Ds. H. v. Leeuwen, pre- dkiant der Chr. Geref. Kerk alhier ont ving een beroep naar Gouda. HET HERT EN DE OLIFANT Een hert sprak eens een olifant En vroeg den lobbes toen: Als ik een leeuw ontmoette, wat Zou ik dan moeten doen Wel blijven staan natuurlijk, sprak De olifant beslist Ik had waarachtig wel gedacht Dat ook een hert dat wist. En als hij mij verscheuren wou Vroeg toen het hertje weer, - Dat zou toch vreselijk jammer zijn, Dan leefde ik niet meer. Verscheuren riep de olifant. En lachte van plezier. Laat hem maar komen als hij durft Al waren het er vier. Het hert ging heen en zei misnoegd: Dat noem ik dom gepraat. Ik vroeg toch niet wat jij zou doen Ik vroeg voor mij om raad. Wie raad geeft aan een ander, heeft Het vast en zeker mis. Als hij zich niet indenken kan. Dat hij die ander is. De Boerengemeenschap Jan Post

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 3