1 ïn BLIJDSCHAP t GOED^CrOflD!, Onbetwist de beste tandpasta THOLEN o 8 q uoor deze Oranje Telg X OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ^STTMAARTENSDIJK i line ije verkouden R? SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND clusie is gekomen, dat het nuttig is een Stichting te vormen, maar dat men de zaak eerst eens rustig moet bekijken. Hiertegen is z.i. geen bezwaar. Burgemeester v. d. Hoeven zegt, dat hij daaraan zeker wil meewerken,. Hij merkt op, niet gezegd te hebben er tegen te zijn, alleen: is de tijd er al rijp voor. Aan voorl. besprekingen wil hij zeker meedoen. Burgemeester Boogaard voert aan, dat hij al meerdere malen pogingen in het werk stelde tot oprichting van een Dorpsgemeenschap, maar dat men er in St. Annaland niet voor voelt. Dhr. Hage te St. Maartensdijk kan zich met deze redenering niet verenigen. Het gaat er bij hem niet in, dat een Dorpsgemeenschap te St. Annaland niet levensvatbaar zou zijn. Te St. Maar tensdijk stonden er velen aanvankelijk ook sceptisch tegenover, thans komt men steeds meer tot elkaar. Dhr. v. Boven van het G.A.B. te Tholen zegt dat er momenteel 450 werk lozen in het eiland zijn. Vorig jaar liep het op tot 620 en het zal ook nu nog oplopen. Dit jaar was goed door zilver uien, maar vermoedelijk wordt dit minder daar praten we niet meer over: en dan zullen er steeds meer zomer- werklozen zijn. De laatste 30 werklozen kregen dit jaar 12 Juli werk tot Novem ber. Hij meent, dat men ook om deze reden gezamenlijk de schouders er onder moet zetten, om uitbreiding daarvan zo veel mogelijk te voorkomen. Daarna wordt besloten dat de aan wezigen uit Tholen een voorlopige com missie zullen vormen, die nogmaals een samenspraak zullen houden, opdat e. en a. nog eens rustig overwogen en bezien kan worden. Dhr. A. Schout, lid van Ged. St. zegt tenslotte dat het Prov. Bestuur het toe juicht, wanneer men in het gewest zelf al het mogelijke wil doen, de problemen op te lossen. Daartoe zal een over koepelend orgaan in een streek zeer nuttig zijn. Hij hoopt dat iedere ge meente daartoe zijn taak zal verstaan en dat er door gezamenlijk aan te pak ken iets bereikt zal worden. Daarna dankt de burgemeester van Stavenisse de aanwezigen voor de op komst en hoopt dat de heren buiten Tholen nogmaals bereid gevonden zullen worden voor deze zaak naar Tholen te komen. BEDANKT Na een jaar de functie te hebben vervuld van controleur der Vermake lijkheidsbelasting heeft dhr. B. Krijger thans als zodanig bedankt. BENOEMING Dhr. H. Quaak alhier is benoemd tot kantonnier 1ste klasse bij de Prov. Waterstaat te Tholen. UITBREIDING TELEFOONNET Reeds thans is het aantal aanslui tingen op het Rijkstelefoonnet op ons eiland met 31 gestegen. Op Schouwen Duiveland steeg het met 39 Op 31 December 1948 bedroeg het aantal telefoonaansluitingen in Zeeland 10.436, tegen 8744 op 31 Dec. van het vorig jaar. Aldus een stijging van on geveer 19%. KUNSTAVOND BLINDENBOND In de zaal van Hof van Holland wordt door de Nederlandse Blinden- bond op 27 Jan. a.s. een propaganda- avond gehouden, waaraan ook de Zang vereniging Sursum Corda onder leiding van dhr. Schutte haar medewerking zal verlenen. De bekende blinde musici Gusta van der Heijden en Joop Slechtenhorst en de Propagandist Joh. v. d. Berg zullen daarbij optreden. Voorts wordt ook de film „Wakende Ogen" vertoond, een film over geleidehonden. DE MODERNE GOOCHELAAR Woensdagavond vergaderde in de zaal van Hof van Holland het Depar tement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen onder voorzitterschap Van Dr. P. J. Duinker. Bij de ingeko men stukken was o.m. een brief van het gemeentebestuur betreffende de kwestie van de vermakelijkheidsbelasting ten aanzien van de door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te houden cul turele avonden, de zgn. „Nutsavonden". In de laatste gehouden gemeenteraads vergadering kwam dit punt ter sprake, doch men besloot deze zaak aan te hou den om hierover nader te beslissen. Deze beslissing is nog niet genomen, zodat de voorzitter geen nadere gegevens kon verstrekken. Vervolgens gaf Dr. Duinker het woord aan de moderne goochelaar, Prof. Langini uit Amsterdam. Deze vinger vlugge kunstenaar, die winnaar is van drie prijzen van het Nationaal concours, trad o.m. ook op voor de Prinsesjes. Voor de goed gevulde zaal vertoonde deze goochelaar op meesterlijke wijze zijn kunsten. Verbluffende staaltjes van vingervlugheid werden door hem ver toond en de aanwezigen hadden de grootste pret bij de door hen niet ver wachte uitkomsten der goocheltrucs. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" In de zaal van dhr. Nuijten werd Woensdagavond jl. een algemene ver gadering gehouden door de Varkensver. alhier. De voorzitter deelde na een wel komstwoord mede, dat het afgelopen jaar voor de vereniging en haar leden gunstig is geweest. Hij hoopt hetzelfde voor 1949. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden op 31 Dec. jl. 42 bedroeg en dat slechts 1 varken in 1948 is gestorven. De inkomsten bedroe gen f402.68 en de uitgaven f 115,16. Netto is er dus een saldo van f 287.52. Met het batig slot bezit de ver. thans f 849.59. Een schrijven was ingekomen van het Gemeentebestuur waarin mededeling wordt gedaan van een Raadsbesluit om trent ontheffing art. 79 Pol. verordening onder bepaalde voorwaarden. B. en W. verwacht, dat men zich daaraan zal houden. Hiertoe wordt z.h.st. besloten. De per. aftredende bestuursleden M. v. Oeffelen en C. Geuze worden herko zen en in de kascommissie wordt be noemd dhr. J. Overbeeke. Geen ver plichting wordt opgelegd aan nieuwe leden om een reglement te kopen. Het bodeloon wordt van 25 op 30 gulden gebracht 60 cent premie van elk nieuw lid. Na enige vragen te hebben beant woord, sluit de voorzitter de vergade ring. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen brengen ter algemene kennis, dat, in verband met reorganisatie van de reinigingsdienst, het huisvuil bij wijze van proef voorlopig alleen zal worden opgehaald op Woensdag en Zaterdag. Men wordt met aandrang verzocht op beide dagen de vuilnisemmer ter lediging buiten te zetten. Met het ophalen der privaattonnen zal, inafwijking van het tot dusver ge volgde gebruik, Maandagmorgen en Donderdagmorgen een begin worden ge maakt. Tholen, 13 Januari 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd. POSTDUI VENTENTOONSTELLING TE GOES Op de Zaterdag jl. te Goes gehouden Postduivententoonstelling van de Zeeuwse Concourscombinatie behaalden de onderstaande leden van de Thoolse Postduivenvereniging De Trouwe Duif verschillende prijzen: Kl.l, oude doffers: A. Wagemaker le en ereprijs; D. Jansen 3e en ereprijs. KI. 2, oude duiven: A. Wagemaker le en ereprijs. KL 3B: L. Laban, le en ereprijs; KL 5B, jonge doffers: J. Tholenaar, Oud- Vossemeer, 3e en ereprijs. KL 5C, jonge doffers: A. Hage, Poort vliet, le en ereprijs; A. Wagemaker 3e en ereprijs. KL 6A, jonge duiven A. Hage 3e en ereprijs. Klasse 6 B, Jonge duiven. D. Jansen, le en ereprijs. Klasse 7, Late jonge duiven. A. Wa gemaker, 2e en ereprijs. Klasse 13. Kampioenhokken. D. Jan sen le en ereprijs, L. Laban, 2e en ere prijs; A. Wagemaker 3e en ereprijs. Schoonste doffer der tentoonstelling: L. Laban. Schoonste duif der tentoonstelling: A. Wagemaker. DAMMEN De Thoolse Damvereniging speelde Dinsdagavond 11 Januari jl. een partij voor de competitie van de Zeeuwse Dambond tegen D.I.D. II te Goes. De uitslagen van deze te Goes gespeelde wedstrijden luiden: J. v. ElsackerF. Fokke 02 P. NieuwenhuijzenH. Joacobs 20 C. J. de KorteD. v. Dalen 02 A. M. GelukP. Liptijn 11 M. KorsmanH. C. Mulder 20 B. de Vosniet opgekomen 20 J. LabanG. Heijnsdijk 02 B. SchotD. Fokke 11 M. SchotJ. Bliek 20 M. C. MeermanJ. v. d. Kreeke 20 Totaal uitslag 128 voor Tholen. VERGADERING CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND Evenals in andere gemeenten van Zeeland hield de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond in Zeeland in Tholen een ver gadering om te komen tot oprichting van een afdeling op het eiland Tholen. Onder leiding van Drs. Knip uit Goes werd Dinsdagavond 11 Jan. jl. in de zaal van het Hof van Holland een bij eenkomst belegd, waar Mr. W. Rip, lid van de Eerste Kamer sprak over het onderwerp: Heeft de Nederlandse Land en Tuinbouw nog toekomst? Na openincj met gebed door Drs. Knip sprak Mr. Rip over de landbouw politiek en de Benelux en over de plan nen voor de toekomst. Zwaar ontred derd is de landbouw in Nederland uit de oorlog gekomen, doch met bewonde renswaardige ijver is men na de bevrij ding weer aan de arbeid getrokken, waarbij de Overheid de helpende hand bood. Thans is de landbouwpolitiek op een keerpunt gekomen. De Minister van Landbouw en Visserij heeft toezegging gedaan, dat men meer vrije bedrijfsvoe ring zal krijgen, meer zelfstandige vrij heid van de prijsvorming. Misschien is het nog mogelijk, dat de Overheid nog zal moeten ingrijpen en bijspringen, doch het is het voornemen van de Overheid de landbouwpolitiek zoveel mogelijk vrij te laten. Aan deze vrijheid zijn grote risico's verbonden, waardoor het nodig zal zijn de risico's te ondervangen door een grote organisatie aan het wérk te zetten. Het is nog altijd van groot be lang, dat men in georganiseerd verband veel meer kan bereiken dan individueel het geval zou zijn. Hierbij komt echter, dat een grotere vrijheid samenvalt met een ruimere markt. Hoewel de Minister de landbouw een grotere vrijheid wil geven is men in de organisatiekringen er van doordrongen, dat de landbouw thans nog niet geheel vrijgelaten kan worden. Men zal zeer voorzichtig moe ten zijn met een te grote vrijheid op landbouwgebied. Een sterke organisatie op agrarisch gebied zal nodig zijn om redelijke prijzen voor de landbouwpro ducten te stellen, doch het moet ook zo zijn, dat de grote organisatie niet ver- O in het Paleis Soestdijk o en het gehele land :;j X op Woensdag 19 Januari a.s. warneer Prinses Margriet O O haar zesde verjaardag viert O Onze gelukwensen (jj valt in ambtenarij. Het afzetgebied in het buitenland zal moeten worden vast gehouden of worden uitgebreid; meer vrijheid voor export zal geboden zijn, waarbij men niet alles van de Overheid dient te verwachten, maar zelf zal moe ten trachten dit te doen. Voorts sprak Mr. Rip over de Benelux, de economi sche eenheid, die dan met ingang van 1 Januari 1950 in werking zal treden. In verband met deze overeenkomst zullen de Belgen en Nederlanders nader tot el kander dienen te komen. Tussen Neder land en België zijn hierover reeds ver schillende besprekingen gevoerd, terwijl het goed is zich op land- en tuinbouw gebied reeds in te stellen op Benelux- overeenkomst. Wil deze overeenkomst slagen dan moet er in economisch ver band een nauwe samenwerking zijn in verband met het ter markt brengen van landbouwproducten in West-Euro pa. Wat zullen de gevolgen zijn? aldus Mr. Rip. Hij gelooft, dat dit van Neder landse zijde geen al te grote offers zal kosten om met onze Zuiderburen sa men te werken. Er zullen wellicht offers gebracht moeten worden, doch hij hoopt dat deze niet te groot zullen zijn. In België is men meer bevreed voor een overvoeren van de Belgische markt met Nederlandse producten, omdat de prij zen van de Nederlandse producten lager zijn dan in België. De pachtprijzen en lo nen zijn in België hoger dan hier. Wat kan er in 1949 op dit gebied gebeuren? Het prijsniveau in Nederland zal wel licht nog stijgen, terwijl de lonen en kosten ook hoger worden. Mr. Rip ge looft dan ook, dat aansluiting met Bel gië met dit gewest op landbouwgebied niet al te schokkend zal verlopen. Ver volgens wees Mr. Rip nog op het be langrijke werk, dat reeds door de Stich ting voor de Landbouw op agrarisch ge bied is verricht, zowel voor de land bouwpolitiek als voor de landbouwers en landarbeiders individueel. Na de pauze ontspon zich nog een levendige discussie over de kracht van een organisatie, waarna tot slot Drs. Knip de heer Rip dank bracht voor zijn prachtig betoog en een korte propa- gandarede hield om lid te worden van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Staande de vergadering gaven zich en kele leden op, terwijl de bestuursleden van de Provinciale afdeling zich na af loop beschikbaar stelde tot het beant woorden van vragen. De heer Rip sloot met dankgebed. LOOP DER BEVOLKING over de maand December 1948 Ingekomen: Laban M. de Rijke uit Tilburg, naar C 98; Cornelia van der Klooster uit St. Annaland naar B 132. Vertrokken: Lucretia Cornoelje van B 112 naar Dinteloord; Willem E. Both van A 171 naar 's-Gravenhage; Simon M. Hendrikse van B 337 naar St. Anna land; Cornelis Bruinzeel van A 115 n. Amsterdam; Cornelis A de Wilde met echtg. van B 365 naar Tilburg. In totaal vertrokken 4 mannen en 2 vrouwen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 1 Dec.: Helena Adriana An- toinetta dochter van Cornelis Matthias van Tilbeurgh en van Anthonia J. Gunst. 19 Dec.: Catharina Elisabeth, dochter van Hubertus M. Boogaart en van Pe- tronella H. v. d. Zande. 28 Dec.: Margaretha Louwrina, doch ter van Abraham Jansens en van Klaas- ke Sijtsma. 31 Dec.: Pieter, zoon van Willem van der Vlies en van Maatje J. v. Stee. Gehuwd: 30 Dec. Jacob Laurens van Dijke, 44 jr., tuindersknecht en Pieter- neila van Daalen, 33 jr., zonder beroep, beiden te Oud-Vossemeer. 30 Dec.: Johannes Cornelis Baaij, 25 jr., kantoorbediende te Bergen op Zoom en Jannetje Adriana de Groen, 25 jr., zonder beroep, te Oud-Vossemeer. Overleden: 1 Dec.: Arendje Maria Droogers, zonder beroep, 83 jr., wedu we van Izaak Elenbaas. 11 Dec.: Wilhelmina Cornelia Aar- noudse, 14 jr., zonder beroep, dochter van Cornelis Aarnoudse en van Janna van Zetten. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1948 Per 1 Januari 1948 was de stand als volgt: 1113 mannen en 1067 vrouwen, totaal 2180 personen. Geboren in 1948 22 m. en 36 vr., totaal 58 personen. Ingekomen in 1948 12 m. en 28 vr., to taal 40 personen. Overleden in 1948: 8 m. en 7 vr., to taal 15 personen. Vertrokken in 1948 41 m. en 31 vr., totaal 72 personen. Stand der bevolking per 1 Jan. 1949: 1098 m. en 1093 vr., totaal 2191 per sonen. Opmerkelijk is dat, terwijl in het be gin van het jaar het mannenoverschot 46 bedroeg, dit op het eind was terug gelopen tot 5. Het aantal geboorten van tot de bevolking van deze gemeente be- horenden in andere gemeente bedroeg 11buiten de gemeente overleden 5 per sonen die tot de bevolking van deze gemeente behoorden. Het aantal huwe lijken over 1948 bedroeg 11. Het aantal overlijden daalde flink beneden 1 het geen voor Oud-Vosemeer normaal ge acht kan worden. LEDENVERGADERING GEREF. GEMEENTE Tijdens een vorige week gehouden ledenvergadering door de Geref. Ge meente alhier werd besloten, op Ds. M. v. d. Ketterij te Vlaardingen een beroep uit te brengen. Thans is ook een definitief besluit genomen tot het laten maken van een nieuwe kansel. Herkozen werd ouderling A. Gunter en diaken Chr. Kalle en J. v. Dijke. HUISSLACHTINGEN In de maand December 1948 werden 111 huisslachvergunningen uitgereikt. BAZAR De sportvereniging „W.H.S." is voor nemens op 16, 18 en 19 April een bazar te houden om de grote onkosten, voort vloeiende uit de exploitatie van het nieuwe sportterrein, enz. te kunnen be strijden. Toestemming hiervoor werd verleend. UITVOERING „ACCELERANDO" Op Donderdag 20 Januari zal de Muziekvereniging „Accelerando" haar jaarlijkse uitvoering geven in de zaal van dhr. M. J. Boogaard. Na een zestal muzieknummers zal door enige leden en begunstigers een blijspel worden opge voerd. OPBRENGST VERJARINGSFONDS Het verjaringsfonds van het Groene Kruis bracht in 1948 in totaal 565.- op. Dit dus- vanaf October jl. LOOP DER BEVOLKING OVER 1948 Op 1 Januari 1948 bestond de be volking uitl359 m. en 1313 vr. (2672 personen). Vermeerdering in 1948: Geboorten 15 m. en 33 vr. (48 pers.). Vestiging 20 m. en 29 vr. (49 pers.). Totaal 35 m. en 62 vr. (97 pers.). Vermindering in 1948: Overlijden 19 m. en 6 vr. (24 pers.). Vertrek 42 m. en 38 vr. (80 pers.). Totaal 60 m. en 44 vr. (104 pers.). De bevolking verminderde dus met 25 m. en vermeerderde met 18 vr. De werkelijke bevolking op 1 Jan. 1949 bestond uit 1334 m. en 1331 vr. (2665 pers.). Huwelijken in 1948: 32. BESCHERMING VAN DIEREN De bevolking wordt er aan herinnerd dat het verboden is 1°. opzettelijk aan een dier pijn of letsel te veroorzaken of de ge zondheid van een dier te be nadelen; 2°. opzettelijk aan een dier dat geheel of ten dele aan hem toebehoort en onder zijn toezicht staat of aan een dier tot welks onderhoud hij verplicht is, het nodige levens onderhoud te onthouden; 3°. dieren arbeid te doen verrichten, welke kenlijk hun krachten te boven gaat; 4°. dieren nodeloos arbeid te doen verrichten op pijnlijke of kwellen de wijze; 5°. kreupele, schurftige, gewonde of kenlijk drachtige of zogende die ren arbeid te doen verrichten, waartoe zij uit hoofde van hun toestand ongeschikt zijn, of op pijnlijke of kwellende wijze; 6°. dieren nodeloos te vervoeren of te doen vervoeren op pijnlijke of kwellende wijze; 7°. dieren te vervoeren of te doen vervoeren zonder hun het nodige levensonderhoud te verschaffen of te doen verschaffen. Overtreding wordt streng gestraft. Stavenisse, 5 Januari 1949. De burgemeester L. A. Verburg. PRAATAVOND Door de Stichting Dorpsgemeenschap alhier werd Maandagavond in de Be waarschool een praatavond georgani seerd. De opkomst was groter dan voor heen. De voorzitter, Burgemeester Ver burg heette allen hartelijk welkom op deze praatavond in het nieuwe jaar. Daarna werden vragen gesteld, die op duidelijke wijze en naar genoegen door Dr. Bernhardi werden beantwoord. Vra gen werden gesteld over Insulinde, de betekenis van Butagas, het ontstaan van eb en vloed, de wiggelroede, bloedtrans fusie, enz. De voorzitter dankte hen voor de opkomst en Dr. Bernhardi wekte de aan wezigen op naar de lezing en film over het bedrijf van de Firma v. d. Have, Zaadteeltbedrijf, te gaan. 10-JARIG BESTAAN M.V. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der Meisjesvereniging werd in de Bewaarschool een enigszins feestelijke jaarvergadering gehouden. Geopend werd door Ds. Sinke, die in de gemeen te aanwezig was. Na het zingen van Ps. 103 1 ging dominee voor in gebed en sprak een kort openingswoord. Hij hoopte dat men in dankbare stemming bij elkaar mocht zijn en gedacht hoe veel goeds er in de 10 jaar in de M.V. is gedaan. Spr. heeft een goed hart voor de M.V. en hoopt dat de vereniging mag bloeien. Na allen in het bijzonder de burgemeester een welkom te hebben toe geroepen, verklaart hij de vergadering voor geopend. Daarna werd het pro gramma afgewerkt, bestaande uit inlei dingen, gedichten, zang, enz. De secretaresse en penningmeesteresse werden geïnterviewd over het 10-jarig bestaan. In de pauze kreeg men koffie en gebak en werd een kinderdekentje, sierkleed en taart verloot, dat een mooi bedrag opleverde. De burgemeester dankte voor de uit nodiging en feliciteerde bestuur en leden namens de pi. overheid. Het verheugt de burgemeester dat dit verenigingsle ver er is, ook dat van de kleine M.V. Spr. hoopt dat er ook een Knapen- en Jongelingsver. komt en dat God het werk mocht zegenen. Ook door afgevaardig den van Poortvliet en Scherpenisse werd gefeliciteerd, evenals de kleine M.V. de Mannenver. en Kerkeraad. Medegedeeld werd dat de eerste stappen tot oprich ting van een Knapenver. zijn gedaan. De wnd. president Mej. N. Lemson werd als blijk van waardering een klokje aangeboden. Tenslotte eindigde Ds. Sinke met dankgebed en zong men Ps. 89 8. TONEELVERENIGING WEER ACTIEF De Kon. Erkende Toneelvereniging „Dilettant" wordt weer actief. De 2e helft in Maart zal er een avond worden georganiseerd, waarvan de baten zijn "D an rug, keel en borstje^ inwrijven met voor de jongens in Indië. Ook voor de schoolkinderen, die a.s. zomer gaan kamperen zal men een avond geven. Een uitnodiging werd ontvangen van de Landbouw Sociteit te Kortgene en twee avonden speelt men te Dinteloord op uitnodiging van de Muziekvereniging al daar. KINDERPOSTZEGELS In totaal zijn op het Postkantoor en door het Comité 1700 kinderpostzegels verkocht. IN MEMORIAM Dinsdagmiddag om 3 uur werd het stoffelijk overschot van wijlen de heer W. Carels teraarde besteld. De over ledene was oud hoofd van de O.L. School alhier en heeft ongeveer 50 jaar in deze gemeente gewoond, waarvan een groot aantal jaren als hoofd der O.L. School. In andere pi. verenigingen be kleedde hij talrijke besuursfuncties, was lid van de Gemeenteraad, Directeur der Coöp. Boerenleenbank, enz. De evacuatie dreef ook hem naar een andere plaats, waardoor hij de laatste jaren in het tehuis van ouden van dagen te Sluis verbleef. Na een korte ongesteld heid overleed hij vorige week aldaar. Daar hij tijdens zijn leven steeds de wens heeft geuit te Poortvliet te worden be graven, voldeed de familie thans aan zijn laatste wens. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. de Bres, terwijl een neef van de overledene namens de familie dankte voor het betoonde mede leven. ONDERSTEUNINGSFONDS In de zaal van dhr. Kesteloo werd een alg. vergadering gehouden onder voor zitterschap van dhr. Joh. Deurloo. 25 leden waren aanwezig. De voorz. wierp na 'n welkomstwoord een terugblik op 't afgelopen jaar. Dat: is voor de ver eniging zeer gunstig geweest. Slechts één big is gestorven. Financieel staat de ver eniging er goed voor, het ledental be draagt 77. Spr. herdenkt het overlijden van dhr. W. Carels, die vele jaren voor zitter dezer vereniging is geweest. In 1934 bedankte hij wegens hoge ouder dom, doch bleef zijn volle sympathie, persoonlijk en financieel betonen. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere blijven. De voorzitter hoopt, dat dit jaar even gunstig mag zijn, zowel voor ieder per soonlijk als voor de vereniging. Na de notulen volgt het financieel overzicht. Ontvangen is 304.82, uitgegeven ƒ286.34, batig saldo 18.48. Totaal bezit is thans 3286.97. De penningmeester, dhr. Joh. v. d. Hoven wordt dank gezegd voor het verrichte werk. Dhr. Joh. Deur loo, per. aftr. bestuurslid wordt herkozen en in de vacature, ontstaan door ver trek van dhr. P. I. Krijger wordt na herstemming dhr. H. Overbeke benoemd. De voorzitter deelt mede, dat vorig jaar een verzoek is ingekomen van de Stichting Dorpsgemeenschap om als lid toe te treden. Zonder de leden hierin te kennen wilde het Bestuur niet beslissen. Enige leden vragen naar het nut van toetreding, waarop dhr. Joh. v. Hoven een uitvoerige toelichting geeft. Daarop besloot men als lid toe te treden. De contributie hiervoor bedraagt 5.per jaar. Dhr. M. Oosdijk vraagt hoe het zal gaan, wanneer de verplichte slachtkeu ring komt en het varken wordt afgekeurd De voorzitter antwoordt dat men zich tegen een klein bedrag daarvoor kan verzekeren. Dat is evenwel een persoon lijke kwestie. Voorgesteld werd om de slacht- premie in de contributie op te nemen, doch niet dan na het bekomen van de verplichte keuring. In een dan te houden vergadering zal men beslissen. Daarna sluiting. HUISSLACHTINGEN In de maand December zijn 75 ver gunningen voor huisslachtingen uitge reikt. BURGERLIJKE STAND Over December 1948 Geboorten: Lena Pieternella, d. v. M. C. Quist en A. van Dijke. Elisabeth Jacoba Johanna, d. v. F. Hooglander en J. H. Plandsoen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1949 | | pagina 2