UIT EIGEN LAND. RAADSVERSLAG THOLEN Belangrijk bericht BEGROTING 1949 Wij leven mee De T.N.I. ontwijkt de strijd. Achter de regering, maar de hele wereld tegen. Vijandelijkheden staken en politieke gevangenen vrijlaten, zegt de Veiligheidsraad. Dr. v. Royen heeft in de zitting der V.R. van Woensdag jl. namens de Ned. Regering een verklaring afgelegd, die erop neer kwam dat a1. De acties op Java worden uiterlijk 31 Dec. a.s. gestaakt; 2. Sumatra kan 2 of 3 dagen langer duren; 3. Noodzakelijk zal het nog kunnen zijn op te treden tegen revolutionaire elementen. b. Zodra de actie afloopt kan de Vrijheidsbeperking van de hoge Rep. geinterneerden worden opgeheven onder voorwaarde dat ze zich van Politieke activiteit onthouden. c. Minister President Dr. Drees gaat over enkele dagen naar Indonesië in verband met het instellen van 'n interim regering. d. Nederland geeft de C. v. G. D. en Consuls gelegenheid zich volkomen op de hoogte te stellen. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over. En het kan niet worden ontkend, dat ons aller hart vol is van Indonesië. Zo cfoit, dan geldt thans de leus: Wij leven mee met onze jongens overzee. Tot dusverre verliep de tweede po- litiëele actie, die rust, veiligheid en vrede ook in de Republikeinse gebie den zal moeten brengen, zonder dat volgens de officiële woordvoerders een bloedbad werd aangericht; de ge hele actie verloopt volgens het plan en de algemene indruk is, dat het Re publikeinse leger de Nederlandse troe pen ontwijkt en zich in de bergen terugtrekt om van daar uit de guerilla te voeren. Voorlopig is men er in de talrijke Ne derlandse gezinnen, die verwanten in de Oost hebben, ondanks de grote onge rustheid, dankbaar voor, dat de actie succes heeft en vlot verloopt. Ons volk neemt vrijwel algemeen dezelfde houding aan als de regering. Met uitzondering der communisten heb ben alle politieke partijen de regerings- politiek goedgekeurd en ook in de par tijraad van de Partij van de Arbeid is wel gebleken, dat een overgrote meer derheid voor de actie was. Na jaren van onderhandelingen is dan ook wel komen vast te staan, dat Den Haag wel móest ingrijpen dat het niet lan ger ging. Het is met onwillige honden slecht hazen-vangen en dat de Republikeinse leiders telkens weer aan de gemaakte afspraken trachtten te ontkomen en deze sabotteerden, is in Nederland nu wel algemeen bekend. Jammer is, dat ,,het Buitenland" er algemeen anders over denkt. Wij kun nen niet ontkennen, dat de militaire actie een groot deel van de wereld tegen ons kleine Nederland in het harnas heeft gejaagd. Maar ook dit heeft blijkens reeds gedane uitlatingen onze rege ring voorzien, toen zij tot de tweede politiëele actie besloot. Wij zouden dit optreden der beschaafde wereld als een gunstige factor kunnen begroeten, in dien... het voortsproot uit de verheven gedachte: nooit meer oorlog ...wie het zwaard opneemt, zal er door vergaan. Helaas heeft het beeld der wereld, on danks Uno en Veiligheidsraad een ander aanzien. In de strijd tegen het communisme, welke de Westerse we reld steeds scherper voert, speelt ook Indonesië een rol. De Veiligheidsraad, welke het aan vankelijk niet nodig vond, de Indone sische kwestie aan de agenda toe te voe gen, heeft uiteindelijk deze kwestie met spoed behandeld en een besluit geno men, dat hier te lande de betekenis van hetgeen in Indonesië gebeurt, ten volle doet beseffen. De daar genomen beslui ten doen merkwaardig aan. Ze maken de vraag, in een vooraanstaand Frans Donderdag 23 December des nm. om half drie kwam de voltallige gemeente raad te Tholen voor de laatste maal in dit jaar in Openbare Vergadering bij een. Voorzitter: Mr. A. J. v. d. Hoeven. Secretaris dhr. V. Laban. De voorzitter opent met ambtsgebed en zegt voorts dat het hem genoegen doet dat alle le den aanwezig zijn. Aan de agenda wor den 3 punten toegevoegd, t.w. no. 17, 18 en 19, terwijl punt 11 „Benoeming van een havenmeester" komt te ver vallen, daar volgens B. en W. thans geen voldoende geschikte kracht gevon den kan worden. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: a. van de Comm. der Koningin in deze provincie een schrijven ten geleide van een foto-copie van een door hem ontvangen brief van H. K. H. Prinses Wilhelmina ter gelegenheid van Haar verjaardag. De secretaris leest dit schrij ven voor, waarin de Raad en gemeente dank wordt gebracht voor de hulde betuiging bij Haar verjaardag en rege ringsjubileum. b. Van Ged. St. bericht van goed keuring op de 9e wijziging gem. begr. 1947. c. Van de Min. v. Landbouw, enz. bericht geen bezwaar te hebben tegen de verpachting van het visrecht in de Broek- en Roolandpolder aan C. P. Timmermans. d. Van G. St. bericht van geen be zwaar tegen het verpl. kostenbesuit on derwijzers. e. Idem tot verhuur van ged. v. h. gem.huis aan de Rijksgebouwendienst. f. Idem gk. raadsbesluit verhuur loods van de Contr'Escarpe aan H. Truyens. g. Proces-verbaal van kasopname door het Bur. Verificatie. h. Van de Comm. der Koningin een schrijven ten geleide van de van Kon. Goedk. voorziene Verordening op de heffing van Reinigingsrechten. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. i. Ter sprake komt weer het in vo rige vergadering aangehouden verzoek van de varkensvereniging „Helpt El kander". Door de heren Janssen en Goedemondt is aan B. en W. schriftelijk blad dezer dagen gesteld, aannemelijk: „ls het commerciële belang van Ame rika groter, dan de strijd tegen het com munisme in deze kwestie?" En zeker het gezegde over Australië, dat een man daat over Indonesië in het vooruitzicht ziet en zich volgens dat Franse blad „de lippen aflikt" bij de gedachte daar aan. Wat is er precies besloten? Na veel discussie nam de Veiligheidsraad eerst de resolutie aan, waarin een dringend beroep werd gedaan op de partijen de vijandelijkheden te staken, de president der Indonesische Republiek en de ove rige politieke gevangenen, gearresteerd sedert 18 December jl., vrij te laten; draagt de C. v. G. D. op volledig en dringend telegrafisch een rapport aan de Veiligheidsraad uit te brengen over de gebeurtenissen, welke sedert 12 Dec. 1948 in Indonesië zijn voorgevallen; geeft de C. v. G. D. opdracht ter plaatse te observeren en rapport uit te brengen aan de Veiligheidsraad over de uitvoering van gevraagde. Op het ogenblik, dat wij deze regels schrijven, is nog niet bekend wat Den Haag thans zal doen. Dit komt vandaag (Woensdag) uit, daar Mr. van Royen gisteren die verklaring heeft toegezegd. Wel is er gisteren weer een tweetal resoluties aangenomen, die ongeveer hetzelfde inhouden als de vorige, maar nu met de tijdslimiet van 24 uur, voor wat betreft de geïnterneerden. Gebleken is al, dat de handel nu reeds extra moeilijkheden van de actie in Indonesië ondervindt. 'Schepen, die moesten worden geladen, vertrekken leeg; de K.L.M. ziet z'n vliegtuigen in verscheidene landen opgehouden en zocht een andere wel toegestane route op, om toch de post op tijd bij de jongens-overzee te hebben... Dit is voor de families hier en voor de jongens wel de grootste handicap. Juist in deze tijd verlangen ze dagelijks naar berichten. Wij leven mee met de jongens over zee Dit bleek ook uit de Kerstbood schap, welke Koningin Juliana over de radio bracht. „Onze jongens hebben de opdracht onze beloften in te helpen lossen, die we aan alle inwoners van Indonesië deden bij monde van mijn moeder op 7 December 1942 en op 3 Februari van dit jaar", aldus sprak Hare Majesteit. „Zij willen de vrijheid brengen in de vierledige vorm van de vrijheid van het geloof en van het woord de vrijheid van vrees en van gebrek." Zo hebben wij hier te lande het Kerstfeest gevierd in bezorgdheid voor Indonesië, een bezorgdheid, die ook op de jaarwisseling haar stempel zal drukken. Want bij alles wat zich in en om Indië afspeelt, zinkt al het andere in het niet... voorgesteld ontheffing van de bedoelde verordening te verlenen voor bepaalde tijd. Zij luidde als volgt: Naar aanleiding van het verzoek van onze geachte Voorzitter op de laatst gehouden vergadering, om mijn voor stel in verband met de discussies over het houden van varkens in de Ge meente, nader te formuleren: heb ik de eer, hieraan bij deze gevolg te geven, en de Raad te verzoeken de volgende uitspraak te willen doen. A. Dat de Raad haar waardering uitspreekt over de wijze waarop het des betreffende art. van de Politieverorde ning in de practijk is toegepast. B. Dat hij het echter betreurt, dat aan dit verstandig en tactvol beleid een ontijdig en geforceerd einde is ge maakt door de publicatie, dat alle var kens uit de gemeente moeten verdwijnen. C. Dat hij daarom B. W. dringend in overweging geeft aan bovengenoemde publicatie, vooralsnog geen uitvoering te geven daar de tijd daarvoor nu nog niet rijp moet worden geacht, en wel om de navolgende redenen. I. Omdat er nog geen geschikt terrein kan worden toegewezen. II. Omdat de bouwkosten momenteel nog buitensporig hoog zijn. III. Omdat de vleesvoorziening nog van dien aard is dat het onverantwoord zou zijn, om op deze wijze onmogelijk te maken een varken voor eigen gebruik aan te houden. De voorzitter zegt, dat B. en W. zonder de in genoemd request aange voerde zinsnede te aanvaarden om er een „ontijdig en geforceerd einde aan te willen maken", het College besloten heeft voor te stellen ontheffing te ver lenen van het bepaalde in art. 79a der Politie-verordening onder bepaalde voor waarden, nl.: Ie. dat zij die thans een varken heb ben dit mogen aanhouden; 2e. dat de hokken aan bepaalde eisen moeten voldoen en gecontroleerd zullen worden of ze rein zijn en steeds rein gehouden worden. 3e. dat degenen die in overtreding van deze bepalingen zijn onherroepelijk zal worden aangezegd, dat hun varken moet verdwijnen. 4. Uitbreiding wordt niet toegestaan. De voorzitter wijst er nog met nadruk op, dat dit terdege gecontroleerd zal worden. Niemand heeft daarop meer bezwaar, zodat dit z.h.st. wordt goedge keurd. j. van het bureau „Esperanto bij het onderwijs" te Amsterdam het verzoek adhaesie te betuigen aan een tot de Minister gericht request inzake ver plichte invoering van Esperanto op Kweekscholen. De voorzitter zegt, dat dit voor Tho len van geen belang genoemd kan wor den en stelt voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Niemand bezwaar. k. Van dhr. W. Cornelisse alhier het verzoek de vermakelijkheidsbelasting voor de vertoning van smalfilms te vêr- lagen tot 20 B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen op grond van het feit, dat de vermakelijkheidsbelasting is ingesteld om inkomsten te werven door vermaak en de minister verschil in belasting voor- Ruwe huid, Schrale lippen, PUROL verzacht en geneest I stelde; hieronder valt ook het vertonen van deze films. Bovendien is het college bang, dat, wanneer dit wordt toegestaan, straks iedereen om verlaging zal komen vragen. Het percentage van Tholen is vergeleken met andere gemeenten en dan blijkt, dat Tholen in geen geval hoger ligt dan die gemeenten. Stavenisse zelfs 45 Dhr. Zachariasse stelt hierop voor om een gelijke heffing vast te stellen, nl. voor allen 20%. Toen de verordening is vastgesteld, hield men rekening dat de gemeente noodlijdend zou kunnen wor den en heeft hij hierop toén niet willen ageren. Billijker lijkt hem evenwel thans, dat ieder 20% betaald. Waarom de een 35 en eem ander 20 terwijl men weinig of hoegenaamd geen verschil kan constateren in het vermaak. Dhr. van Westen steunt dit voorstel. Dhr. Verduit wil het ook in stemming gebracht zien. Dhr. Berrevoets ziet onderscheidt tus sen iemand, die van vermaak moet le ven, dus bijv. van beroep filmoperateur is en bijv. sport. De voorzitter vindt dat geen argument om de belasting te verlagen. Het is geen gemeentebelang, als men iemand helpt om minder belasting te betalen. Dhr. Janssen meent, dat men wel zou kunnen zeggen: Doet de gehele belasting weg. Hij vindt dat verlaging consequen ties meebrengt voor de gemeente. We gaan de grondslag leggen tot mindere gemeente-inkomsten. En als hij dan na gaat, dat Tholen niet boven de andere gemeenten uitsteekt, kan hij geen reden vinden de belasting te verlagen. De voorzitter wijst er op, dat het een belangrijk bedrag is en dat men tenslotte toch juist datgene het beste kan belasten, wat men voor vermaak uitgeeft. Daartoe is niemand Verplicht. Men doet het vrij willig. Hij acht het ook niet te hoog in Tholen. Dhr. Zachariasse betwijfelt het of men door verlaging minder inkomsten zal krijgen, men moet de kip die de eieren legt niet slachten. De voorzitter meent, dat er wel iets voor te zeggen is, maar dat men zo van het een op het ander komt. En ligt de achteruitgang voor dhr. Cornelisse niet in het feit, dat er door hem misschien te dikwijls wordt gefilmd Hij vindt het moeilijk deze belasting te verlagen omdat er iemand uit de gemeente last van heeft. Dat dhr. Za chariasse één lijn wil trekken, kan de voorzitter billijken. Er is destijds ver schil gemaakt tussen zuiver vermaak en iets wat met Kunst te maken had. Nu is het hier in de practijk zo, dat er weinig verschil bestaat tussen een to neelstuk en een film. Raadslid de Heer meent, dat men niet tot verlaging moet overgaan. Weth. v. d. Berge verwondert het, dat men nu al met een amendement aankomt, terwijl de verordening nog maar kort gepasseerd is. Dhr. Zachariasse merkt op, dat men toen moest rekenen noodlijdend te wor den en voor zulke gemeenten was dit vastgesteld vanuit den Haag. De voorzitter bevestigt dit, maar wijst er op, dat er, al is men niet noodlij dend, nog genoeg uitgaven heeft. Weth. Franke zou er dan maar 25 van willen maken. Op voorstel van dhr. Janssen wordt uiteindelijk besloten, dat B. en W. dit nog eens nader zullen onderzoeken en een volgend maal opnieuw ter sprake brengen. Hiermee gaan allen accoord. 1. Van het Bestuur der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, Dept. Tho len het verzoek de verordening op de heffing van Vermakelijkheidsbelasting zodanig te wijzigen, dat daaruit duidelijk blijkt, dat zgn. Nutsavonden van cul tureel belang, vrij zijn van vermakelijk heidsbelasting. De voorzitter wijst er op, dat dit ver zoek hierop neerkomt, dat het Departe ment dan vrij is van verm.belasting. Hij vindt dat niet juist Wel kan men in laten vloeien; bijeenkomsten met cultu rele doeleinden. In verband met vorig punt wordt ook dit aangehouden tot een volgende vergadering. m. Van Mej. Quelhorst een verzoek om ontslag als onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de U.L.O.-school wegens gezondheidsredenen. Z.h.st. wordt eervol ontslag verleend. n. Van de Rijksverkeersinspectie het verzoek het standpunt van de Raad te mogen vernemen met betrekking tot het uitoefenen van een beperkte autobus dienst op Zondagen op het eiland Tho len. Het voorstel van B. en W. is in deze de inspecteur te berichten, dat er voor Tholen geen reden bestaat deze bus diensten op Zondag te handhaven. De voorzitter voegt er aan toe, het nut niet van in te zien voor Tholen. Dhr. Goedemondt is het hiermee niet eens. Hij ziet er wel degelijk het nut van in, maar zou dan een betere rege ling voor ziekenbezoek wensen. De voorzitter merkt op, dat er toch voor Tholen geen reden zijn. Dhr. Goedemondt zegt: Nu gaan we een scherm leggen opdat we ons in dit opzicht niet hoeven uit te spreken. De voorzitter: U ziet wat ze vragen. We moeten ons niet uitspreken of we er ons al dan niet bij neer kunnen leg gen, maar of het voor Tholen van be lang is. Wanneer deze zaak anders lag, zou dat wel het geval zijn. Nu geldt het niet voor Tholen. Dhr. Goedemondt: „Maar in -het eiland hebben ze toch baat bij een be sluit van ons tot het al of niet hand haven van deze diensten. Daarom zou hij graag een uitspraak zien van de Raad. De voorzitter vindt, dat wanneer de andere gemeenten het wel of niet no dig achten dit voor zichzelf dienen uit te maken. Dhr. Goedemondt zegt, dat hij er voor is, dat er een Zondagsdienst blijft, maar dan uitsluitend voor ziekenbezoek. Dhr. Berrevoets is het met vorige spreker eens. Raadsl. de Heer wijst er op, dat in de verleden tijd geen behoefte heeft bestaan aan deze diensten. Hij meent, dat ze thans zijn ingesteld voor andere doeleinden. De voorzitter is het hiermede niet eens en wijst er op, dat het de taak van de Overheid niet is te zorgen voor Zon dagsheiliging, wel voor de Zondagsrust. Het eerste is een individuele kwestie. U moet dan aantonen, dat deze bus diensten de Zondagsrust verstoren. Raadslid de Heer meent dat dit in derdaad het geval is, vooral voor de eilandbewoners. Hij is tegen handhaving. De voorzitter meent, dat men niet met de andere éilandgemeenten te maken heeft wat dit aangaat. Weth. v. d. Berge zegt, dat z.i. de Inspecteur er vlug bij is geweest, om deze diensten in te voeren. Als men na gaat, dat dit is uitgegaan van de Ver. B. S. O. die absoluut geen meer derheid hadden tijdens de bewuste ver gadering, dan is dit wel Vergaand ge weest. Nu komt de Inspecteur metdit verzoek, waarom niet eerder Natuur lijk heeft die vereniging niet geschreven dat het voorstel met een kleine meer derheid ter vergadering is aangenomen. Gezien ook het feit, wat de Overheid propageert in verband met benzinebe zuiniging is het van de Inspecteur het paard achter de wagen spannen. Hij had het eerst aan de Raden moeten ver zoeken. Weth. v. d. Berge zegt verder: Nodig of niet nodig, het is schijnbaar voorge steld voor ziekenbezoek om de idee aan lokkelijk te maken en door te drijven, maar ik heb nimmer een Raadsverslag gezien, waarin een dergelijk verzoek door ingezetenen tot de Raad is geko men. Ik acht het onnodig en stem prin cipieel tegen. Dhr. Janssen kan zich met het schrij ven van de Inspecteur goed verenigen. Maar hij kan alleen voor stemmen, in dien men op grond van de feiten, be wijst, dat er inderdaad behoefte kan zijn aan een busdienst voor ziekenbe. zoek. Dhr. Verduit meent, dat het nuttig is. Er zijn mensen, die hun ouders eens willen bezoeken Zondags en zo is dit mogelijk gemaakt. Hij is niet tegen hand having. De voorzitter antwoordt: Aangaande het gesprokene door weth. v. d. Berge merk ik op, dat het niet helemaal juist is, wat deze aanvoerde. De Inspecteur is niet verplicht de Raden te horen. Het behoort uitsluitend tot zijn competentie al dan niet een busdienst in te stellen. Ieder die dat wil, kan het hem verzoe ken of het nu B. S. O. of een andere vereniging of persoon is. Hij meent dat deze kwestie thans voldoende be licht is en wil het voorstel B. en W. dat er voor Tholen geen reden tot handha ving is, in stemming brengen. De heren Goedemondt en Berrevoets merken op, dat men dan eigenlijk te gen stemt. De voorz. Waarvoor? Om iemand in Stavenisse naar Bergen te laten gaan Daar staan wij buiten. We moeten de taak van de Overheid onderscheiden. Brengt het algemeen belang van Tholen handhaving mee Verder behoeven we niet te gaan. Dhr. Goedemondt wil het toch in stemming gebracht zien. Hiertoe wordt overgegaan. Het voor stel van B. en W. wordt met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stemmen de beide Wethouders, de Heer, Jansen, de Hond. Tegen de heren Berrevoets, Za chariasse, Goedemondt, van Westen, Verduit en v. d. Zande. Nu vraagt de voorzitter wat men dan wel wil schrijven aan de Inspecteur. Ge adviseerd wordt een zodanige busdienst te laten lopen, die geschikt is voor zie kenbezoek. Weth. v. d. Berge vraagt zich af, wie dat moet controleren. De voorzitter antwoordt, dat hierover de Verkeersinspectie beslist. Dhr. v. d. Berge meent, dat dit geen stem is uit het volk. Dhr. v. d. Zande zegt, dat het wel zodanig kan, da't men uitsluitend een dienst voor ziekenbezoek laat lopen, bijv. zo, dat de bus om 2 uur in Bergen op Zoom is en om 4 uur daaruit weer vertrekt. De voorzitter meent, dat men dan moet schrijven het zodanig te regelen, dat het zover enigszins mogelijk uitsluitend voor ziekenbezoek wordt ingesteld. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Het volgend ingekomen stuk is van Ged. Staten bericht van goedkeuring op de gemeentebegroting 1948. En van dezelfde instantie inzake het Gasbedrijf. Van G.S. een verzoek mee te delen of tegen toekenning van een tijdelijke toe slag en een verhoogde kindertoelage aan Secr. en Ontv. bezwaren bestaan. Geen bezwaar. Van de Vissersver. „Helpt Elkander" om een havenmeester te benoemen die voldoende kennis en doortastendheid be zit, is het laatste ingekomen stuk op deze vergadering. Hiervan wordt nota genomen. Punt 3: Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven, enz. voor het openbaar lager onderwijs. Per leerling wordt 4.74 vastgesteld. Punt 4: Vaststelling tijdelijke uitke ringsverordening voor mensen die in vaste gemeente-dienst zijn. Geen be zwaar. Punt 5: Overeenkomstig concept wordt een nieuwe rek. courant-overeenkomst aangegaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een crediet van 150.000. Het concept is thans zodanig gewijzigd, dat het onbeperkt loopt. Jaarlijks kunnen dan de cijfers worden veranderd. Punt 6: Wijziging begroting 1948 geen bezwaar. Punt 7: Aanvulling van het raads besluit inzake overdracht van de be voegdheid tot het verhuren van wonin gen, enz. aan Burgemeester en Wethou ders, evenals Punt 8: Vaststelling ener verordening op de heffing van gelden voor het ver strekken van inlichtingen uit het be- volkings- en verblijfsregister gaan onder de hamer door. Punt 9: Uitgifte van grond aan de Contr'Escarpe. Voorgesteld wordt de fa. Wed. Chr. Schot concessie te geven op het stukje grond voorheen van S. L. Schot. Na een enkele opmerking niemand bezwaar. Punt 10: Benoeming van een lid der gascommissie en van een verfegenwoor- diger in de Raad van aandeelhouders in de N.V. Waterleiding Mij „Tholen". Dhr. Goedemondt stelt in verband met zijn uitstedigheid eveneens zijn mandaat ter beschikking, waarop na herstemming de heren Van Westen en Janssen wor den benoemd tot lid en als vertegen woordiger wordt dhr. de Hond herkozen. Punt 11 is vervallen, zie hiervoren. Punt 12: Aanvraag ingevolge art. 72 der L.O.wet 1920 van het Bestuur der Bijz. school aan de Bosstraat. Dit houdt in een verzoek om een lokaliteit in ver band met het groeiend aantal leerlingen. Men neemt genoegen met een lokaal van de O.L.School, dat leeg staat. B. 6 W. stellen voor dit toe te kennen, terwijl het op prijs wordt gesteld, dat men hiermede genoegen neemt. Niemand heeft hier tegen bezwaar. Punt 13: Voorlopige vaststelling van de rekening van het Gasbedrijf en van de Gemeenterekening over het jaar 1947. De voorzitter wijst er op, dat deze reke ningen de commissie gepasseerd zijn en het rapport daarvan is ingediend. Hierin wordt aan B. W. een compliment ge bracht voor de wijze waarop in dat jaar de gemeente-financiën en die van de gasfabriek zijn beheerd. Alleen wordt opgemerkt oude nog niet verhaalde pos ten binnen zien te krijgen. Dank wordt de commissie voor hun lof en opmerking gebracht en de voorzitter deelt mede, dat reeds enige van die posten binnen zijn. Dhr. Verduit vraagt nog of er iets zal binnenkomen van de post: palen zetten. De mogelijkheid bestaat. De rekening van de gem. wordt dan vastgesteld met in ontv. 73092,49, uitg. 60958,77. Batig slot 12133,72. Gasbedrijf 81365,61, uitg. 75099,05. Batig slot 5236, 56. Punt 14: De rekening van het Pot- Meijer Fonds over 1947 wordt eveneens goedgekeurd. Punt 15: Ook de begroting van het Zondagsdiensten uitsluitend voor Ziekenbezoek Alleen hygiënische varkenshokken

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2