yïmmrfff Verken d heid ~^x^n THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK BERICHT Daar we het volgend nummer ook voor de Kerstdagen bij onze post' abonné's willen hebben, verzoeken we advertenties één dag vroeger op te geven. Ook de pl. correspondenten gelieven de copie één dag vroeger in te zenden. woordt de voorzitter, dat het teveel be taalde wordt teruggegeven. Dhr. Koopman vraagt of de wonin gen al zijn opgenomen. De voorzitter antwoordt: In Januari. De voorzitter deelt mede, dat door de Centrale Dienst B. en W.-Toezicht de resterende stukken grond in de nieuwe straat zijn opgemeten en dat met open houden van een rijbaan van 3 meter bij dhr. J. Heijboer een 123 m2 grond in van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met huur kan worden gegeven. B. en W. stellen voor dit voor f 90.per gemet te verpachten aan de oude grondeige naars, indien deze datwensen. Er is teveel grond ontéigend en daarom is het billijk, dat de vrml. eigenaars thans voorkeur krijgen. Dhr. Langejan zegt wel eens gedacht te hebben, wanneer er grond vrij komt, die mensen eerst te helpen, wier tuintje onteigend is. Dan moet men wel afwij ken van de lijst, maar dat is billijk. Dit keurt de Raad goed. Dhr. Lindhout merkt nog op, dat men achter de Julianastraat niet kan komen met paard en wagen, vooral door de scherpe bocht bij W. Zwagemaker. Zou het daar niet wat breder ge maakt kunnen worden. Het is toch onge rieflijk voor de mensen, vooral met be zorging van kolen, mest uitrijden, e.d. De voorzitter wil daar niet op in gaan. Laat het een voetpad blijven en geen rijpad worden. Als straks de Ju lianastraat wordt bestraat kan men mak kelijk weg. Het pad achterlangs moet als voetpad blijven. Dat de bocht bij W. Zwagemaker wat wordt afgeschuind is geen bezwaar. Dhr. o. d. Brouw meent evenwel, dat er geen gelegenheid meer zal zijn om van het voetpad een rijpad te ma ken, wanneer men thans die grond ver pacht. En er moet een rijpad komen, ver hard. Men moet met kar, paard en auto vanuit die straat op de Molendijk kunnen komen. Ik zou een beroep wil len doen op de Raad, aldus spr. het gauw te bekijken en waarschuw er ern stig voor het niet aan te nemen, zodat men straks niet door kan rijden. Dhr. Langejan meent, dat wanneer men bepaalt: tot wederopzegging, men altijd nog kan zien. Dhr. o. d. Brouw zegt evenwel: nee, het moet nu gebeuren. Dat pad moet er nu komen, een fat soenlijke weg moet er daar van wor den gemaakt. Het is een schande voor de Raad als dit niet doorgaat. Koolas of grind moet er op. De voorzitter zag het dan liever eerst in onderzoek bij B. en W. Dhr. o. d. Brouw: ik stel voor het nu ^beschikbaar te stellen voor rijbaan. Dhr. Koopman vindt ook, dat de Raad hier moet beslissen en niet B. en W. De mensen hebben recht op een degelijke weg. „Juist", zegt dhr. o. d. Brouw. De Raad moet thans capabel genoeg zijn om dit door te drijven. Dhr. Langejan: We moeten zorgen, dat we daar straks kunnen bestraten. Er zijn meer van die wegen. Kijk naar het pad achter het Kaadje.. De voorzitter zegt dat hij er niet mee accoord kan gaan, dat dat pad verbreed wordt. Dhr. o. d. Brouw wil er onmiddellijk aan beginnen. Uiteindelijk blijkt het de voorzitter, dat men elkaar niet goed heeft begrepen, welk pad het nu eigenlijk is en er wordt besloten het door dhr. Lindhout bedoelde pad te verbreden. Daarna leest de secretaris de door G. S. gezonden begrotingswijziging 1948 voor. Sommige posten kunnen evenwel on mogelijk veranderd worden, zodat con tact zal worden gezocht met G. S. om hierover te spreken. Overigens is er geen bezwaar. Door het Ministerie is het verzoek van dhr. M. Geluk te Amsterdam om van een gedeelte garage een woning te maken (woningsplitsing) ingewilligd. De premie zou de gemeente op f 523. komen. De Minister stelt voor dit ver zoek in te willigen. Besloten wordt het voorlopig niet te doen. Een nieuw ontwerp is gemaakt van de Alg. Politieverordening. De vele wij zigingen maakten dit noodzakelijk. Op voorstel van dhr. Langejan zal het concept eerst bij de leden circuleren. Het laatste ingekomen stuk is een verzoek van de Vereniging van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers op het eiland Tholen, gericht tot alle gemeenteraden op het eiland, om het Économisch Technisch Instituut in Zee land te verzoeken, niet alleen voor Tho len, maar voor het gehele eiland een „industrieplan" te ontwerpen. In het schrijven wordt gewezen op de toene mende werkloosheid en op het feit, dat men eerst de mogelijkheid moet schep pen, wil er kans bestaan, dat er een industrie komt. In het plan komt dan o.a. het aantal werklozen, het tijdvak van de meeste werkloosheid, de ligging der gemeente, enz. In dat schrijven wordt er met klem op aangedrongen aan dit verlangen te voldoen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen dit aan te nemen. „Laten we dan niet zeggen, het moet op St. Maar tensdijk of op Scherpenisse komen. La ten we blij zijn, als er iets dergelijks op het eiland zou komen." Allen zijn voor. Punt 4 is een voorstel van B. en W. om de gesloten overeenkomst per 19 Dec. 1947 met dhr. Jac. J. Heijboer te verlengen van 1 Jan. '4931 Dec. 1949 alles op dezelfde voorwaarden. Nie- ïnand bezwaar. Punt 5: Eén voorstel tot het treffen van een schikking met het W. Arm bestuur inzake eigendom land. Er was land van de gemeente en van voor noemde instantie, wat nooit precies uit elkaar is gedaan. Thans is een schikking getroffen, waardoor het W.A. een klein beetje grond te kort komt. Het bestuur heeft de schikking aangenomen. Ook bij de Raad is geen bezwaar. Met alg. stemmen wordt het per. af tredend lid van het W. Armbestuur, dhr C. J. Kwaak, herbenoemd. Punt 7 is een voorstel om een post uit te trekken voor de onkosten te ont staan door installatie van de burge meester. De voorzitter wijst er op, dat de gemeente morgen een eigen burge meester zal hebben. De installatie die Maandag 20 dezer zal plaats hebben zal enige kosten meebrengen (zie program ma elders in dit nummer, red.). In de wet staat dat hiervoor max. f300. mag worden uitgetrokken. Op beschei den manier wil men de burgemeester installeren en B. en W. verzoeken de Raad hiertoe machtiging te verlenen. Dhr. Langejan wil graag dat het zo kalm mogelijk afloopt. Niemand is tegen dit voorstel. Rondvraag. Dhr. o. d. Brouw vraagt of er iets is gedaan aan de woning van Bazen- Achterbos, waarnaar hij een jaar gele den heeft gevraagd. De voorzitter zegt dat hierover is gesproken, maar niet bekend is wie de eigenaar is. Deze moeilijke kwestie kan door omstanaig- heden niet worden opgelost. Dhr. Lindhout zegt, dat hij vorige ver gadering geadviseerd heeft het strand goed te verkopen, dat hierop is inge gaan en dat zulks is gedaan bij inschrij ving. Nu had hij klachten vernomen op de manier waarop dat is verlopen. De voorzitter antwoordt na een na dere uiteenzetting door dhr. Lindhout, dat B. en W. hier buiten staan Die hebben de officiële weg bewandeld en daarnaar gehandeld. Er is inderdaad te veel over gesproken, zoals hij ook ver nam. Hoewel het hem spijt dat dit is gebeurd, kan het niet meer ongedaan worden gemaakt. Nadat dhr. Koopman nog een vraag heeft gesteld over de gemeente-grond, gaat hij in op de Zondagsdiensten der T.A.D.-(bussen). Spreker vraagt waar om dit is gebeurd, daar er ook uit deze gemeente in die vereniging zitting heb ben. (Bedoeld werd de vereniging B„ S. en O.). De voorzitter antwoordt, dat hij daar buiten staat. Toen het besluit is geval len, was burgemeester Schuller nog hier. Dhr. Koopman gaat verder en zegt: Wanneer men leest dat Krijger er niets voor voelt, waarom is dit dan toch door gevoerd De voorzitter antwoordt, dat die on dernemer hier toch al een goudmijn heeft en hij de Zondagsdiensten wel kan missen. Dhr. Langejan vindt het uit den boze dat ze zijn ingesteld. De ondernemers zijn er tegen. Laten we hier nummer één de principiële kwestie nog buiten beschouwing laten, dan vind ik het nog treurig dat de bussen op Zon dag rijden, omdat de chauffeurs moeten werken. En de burgemeester van Poort vliet heeft openlijk gezegd, hoe ze er zijn gekomen. Als we nu geregeerd moeten worden door enkelingen op het eiland, weet ik het niet meer. Voor een dringend geval gaan we toch naar het ziekenhuis. Daarvoor hoeven de chauf feurs niet de gehele dag in dienst te zijn. Ik vind het voor hen zielig. En erg, dat dit door een zeker aantal men sen op ons eiland is opgelegd. De voorzitter antwoordt, dat de chauffeurs er toch niet meer werkuren door zullen hebben. Dhr. Langejan blijft bij zijn mening en zegt dat het is opgelegd door een kleine minderheid. Dhr. Koopman vraagt waarom de ge meenteraden in dergelijke gevallen geen beslissing kunnen nemen. Weth. Bout meent, dat niemand Zon dags hoeft mee te rijden, als men niet wil. De secretaris, dhr. Meloen meent dat hij hier als medelid der genoemde vereniging ook iets moet zeggen. Hij wijst er op, dat het voorstel is gedaan op grond van ziekenbezoek. Dhr. Langejan meent, dat men voor e. en a. verder terug moet gaan. Het is al begonnen, zo zegt hij, met de journa listenexcursie, die ons achterlijk ver klaarde. Laat ons dat dan blijven. Wan neer men een volksstemming zou hou den over dit geval, stemt 90 tegen deze diensten. Weth. Bout noemt het een verbete ring. Dhr. Meloen vint het niet reëel, dat zijn collega's op een dergelijke manier worden aangeklaagd. Als medelid wil hij daartegen protesteren. Hij gunt die chauffeurs ook hun vrije Zondag. Het ging er niet om, die te ontnemen. Het ging er om gelegenheid tot ziekenbezoek te geven. Hij protesteert tegen de be lediging, door dhr. Langejan geuit en meent dat men het motief in het oog moet houden. Dhr. Langejan zegt: het motief is niets, want men krijgt hoegenaamd geen gelegenheid tot ziekenbezoek. Hij bele digt niet, maar zegt de waarheid of anders zou de burgemeester van Poort vliet dit niet hebben gedaan. DE KLACHT VAN SIJMEN 'k Ben maar een doodgewone man Ik draag goedkope schoenen, Zo eentje, die je haast niet ziet Zo tussen die millioenen. Ik dacht voor mij en mijn gezin Voldoende te verdienen, Ik heb geen boter op mijn brood... Ik eet maar margarine. Ik koop niet zwart, maar doe precies Wat er van mij verwacht wordt; Kortom, zo een die algemeen Geacht, maar 't meest vèracht wordt. Aan sparen kom ik heus niet toe, Want tracht ik wat te sparen, Dan zegt de fiscus vriendelijk: „Laat mij het maar bewaren". En kijk ik in mijn krant dan na Waar al die centen blijven, Dan kan ik er heus niets aan doen, Maar soms dan brom ik even. Weer een commissie onderweg Op een retourbiljetje, Ze stappen in Batavia Om beurt in 't warme bedje. Is 't ene vliegtuig juist gestart. Komt 't and're al weer dalen Maar 't resultaat is steeds nihil En dat mag ik betalen 1 Dhr. Meloen zegt het te betreuren, dat laatstgenoemde dit op deze manier pu bliek maakt. De voorzitter sluit daarop de discus sie, dankt nog voor de medewerking tijdens zijn voorzitterschap en sluit de vergadering. DE LUIDKLOK De luidklok, die tot op heden op het heuveltje in een klokkenstoel was ge plaatst, is thans overgebracht naar de toren. Met Kerstmis hoopt men de zaak in orde te hebben. RUBBER In de zaal van hotel „Het Hof van Holland" zal de Rubber-Stichting uit Delft, onder auspiciën van de Maat schappij tot 't Nut van 't Algemeen, al hier op Woensdag 22 December a.s. films vertonen over rubber en de rub bercultuur. UITVOERING CONCORDIA In de concertzaal van Hof van Hol land houdt Vrijdag 17 December de mu ziekvereniging „Concordia" haar jaar lijkse winteruitvoering. VAN GROOT BELANG In verband met het feit, dat het de laatste tijd veelvuldig voorkomt, dat de keurmeester bij het keuren van huis slachtingen t.b.c. constateert, waarbij ge deelten en 16 dezer zelfs een geheel varken moest worden afgekeurd, kan er niet genoeg op worden aangedron gen, de varkens geen melk te geven van niet-t.b.c vrije stallen. ONTSLAG Mej. A. Quelhorst, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U.L.O.- school alhier, heeft ontslag aangevraagd. NIET LANDBOUWHERSTEL Naar we nader vernemen, is de Ket- tingsdijk niet herbeplant door Land- bouwherstel, maar door de landbouwer C. Bierens, alhier. DE BRANDWEER RUKT UIT Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd Tholen opgeschrikt door het loeien van de brandsirene. Een inwoner had een steekvlam ontdekt in de richting van boerderij „Stadszicht", even buiten de stad. Onmiddellijk waarschuwde hij de brandweer, die zich even vlug naar de aangeduide plaats spoedde. Daar bleek dat men zonder meer terug kon, want de brand was al geblust door de familie Sieling. De brand bestond uit het extra opstoken van een fornuisvuur door middel van stro. MOOIE PRESTATIE VAN OLYMPIA Tijdens de turnwedstrijden te Goes behaalde onze gymnastiekvereniging Olympia mooie prestaties. Hierop kwam men dezer dagen tijdens een oefenavond terug, toen de voorzitter, dhr. G. Am- sing de vereniging met dit succes feli citeerde. Ook de secretaris, dhr. W. Cornelisse sprak de leden toe en zei, dat het hem persoonlijk genoegen deed de leden met de behaalde successen te mogen feliciteren. Er is door de Dames afdeling van Olympia weer eens ge toond, aldus dhr. C„ dat met een vaste wil en doorzettingsvermogen heel veel in de gymnastiek te bereiken is. De turn- geest onder onze dames is er één van de goede soort. Vele weken is getraind en het resultaat is een le en 2e prijs te Goes. Er is echter meer. Over „Olym pia" wordt er in het gewest Zeeland gesproken als een vereniging met de beste damesploeg. Mej. Corrie Schot wist zelfs voor brugoefeningen een 10 te behalen, terwijl de dames Corrie en Pietje van Zanten een 9 en 9J^ op hun puntenlijst boekten. Dit waren uitstekende prestaties. Dat al deze prestaties tot stand zijn gekomen onder leiding van de leider Bijl, is wel een bewijs dat deze nog lang niet gemist kan worden, ook al wordt hij langzamerhand een veteraan. Een woord van dank voor de leider is zeker op zijn plaats. Dat dit succes ook een sti mulans mag zijn voor de dames om op dezelfde voet voort te gaan. Hieronder volgen de prijzen. le prijs: het 6-tal P. van Zanten 33 punten; Jo Moelker 29 p.; M. Verstrate 29 p.; Corrie Schot 33J^ p.; Coba Schot 30J/2 p.; Dientje Bout 28J-2 P- 2e prijs:, het 6-tal Nelly Geuze 30}^ p.; Corrie v. Zanten 30J/2 p.; Neeltje Bout 28 p.; Mina Praat 27J-^ p.; A. v. d. Boom 27 p.; Jo v. d. Stel 29 p. TERAARDEBESTELLING WIJLEN CANDIDAAT VAN DIJKE De bij de Geref. Gemeente alhier be roepen candidaat, dhr. J. van Dijke, overleed Vrijdag 10 December jl. na een ernstige ziekte. Bijna onmiddellijk nadat de overledene zijn beroep had aangenomen, werd zijn ziekte ernstiger en hij heeft in Tholen de Geref. Gem. niet meer kunnen dienen. De teraardebestelling had Dinsdag middag plaats op de Algemene Begraaf plaats te Tholen. De begrafenis ge schiedde vanuit het kerkgebouw, waar door de gemeente geluidversterkers wa ren aangebracht, zodat men ook buiten het gesprokene kon volgen. Uit alle delen van Nederland waren leraars, stu denten, kerkeraden en vrienden saam- gekomen om de zo jong gestorven can didaat de laatste eer te bewijzen. Alles was uitstekend geregeld, zodat het ge heel een ordelijk verloop had. Om half één werden de deuren van het kerkge bouw geopend, terwijl ook velen buiten de toespraak volgden. Het woord werd voor de gang naar de dodenakker alleen gevoerd door de oudste der dienstdoen de predikanten der Ger. Gemeenten, te vens voorzitter van het Curatorium, Ds. Fraanje te Barneveld. In zijn toespraak herinnerde deze er allereerst aan, hoe 28 jaar geleden van dezelfde kansel het woord werd gevoerd door wijlen Ds. Roelofsen bij de teraardebestelling van Ds. Janse. Ook herinnerde Zijn Eer waarde aan de onderscheiden bezoeken, die hij bij de ontslapene had gebracht en hoe broeder van Dijke twee jaar had geproponeerd, wat zijn sporen in de Ge meenten heeft achtergelaten. Hierna werd de stoet achter de baar opgesteld. Leden der Ger. Gemeenten droegen de overledene tot het hek van de begraafplaats waarop medestudenten hun studiegenoot grafwaarts droegen. Achter de familie liepen naast onder scheiden predikanten der Ger. Gemeen ten, de Herv. en Chr. Ger. Predikant uit Tholen, benevens een talrijke schare, in totaal over de duizend personen. Ook op de begraafplaats was een geluidsinstallatie, zodat het gesprokene duidelijk gehoord kon worden. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Kerkeraad, ouderling Lindhout na mens de Ger. Gemeente te Tholen, door Ds. Mallan van Bruinisse namens de Classis Tholen, door Dr. Steenblok (als docent aan de Theol. School te Rot terdam, door student van Gilst uit Den Haag, namens de studenten, door Ds. Verhage uit Kampen, indertijd predikant der Ger. Gemeente te Dirksland, de ge boorteplaats van candidaat van Dijke en destijds een zijner catechisanten. Een broer van de overledene dankte voor de overweldigende belangstelling en medeleven in deze dagen ondervon den. In de kerk teruggekeerd bepaald Ds. de Wit uit Middelburg zijn gehoor bij deze woorden uit Ps. 73: „Immers is God Israël goed." Het liep bij vijven voor de plechtig heid was geëindigd. De politie komt een woord van dank toe voor de uitstékende regeling. BURGERLIJKE STAND Geboren: 13 Dec.: Dingeman, z. v. W. C. Geuze en C. Burgers. Overlijden: 10 Dec.: Johannis van Dijke, 41 jr. echtgen. van E. Bakker. LEVERING SUIKERBIETEN Over de haven zijn aan de fabrieken Dinteloord, Roosendaal, Puttershoek en Zevenbergen de volgende hoeveelheden suikerbieten geleverd: Dinteloord: bruto 1737369 kg, tarra 163684 kg, netto 1573685 kg. Roosendaal: bruto 1327518 kg, tarra 138912 kg, netto 1188606 kg. Puttershoek: bruto 84279 kg, tarra 8240 kg, netto 76039 kg. Zevenbergen: bruto 158262 kg, tarra 17933 kg, netto 140329 kg. De per as vertransporteerde hoeveel heden zijn niet bekend, doch aangeno men mag worden dat dit niet in het minst onderdoet voor de per schip ver voerde hoeveelheden. KERSTHERDENKING Naar we vernemen zal de vereniging „Jong Hervormden" op Dinsdag 21 De cember in het catechisatielokaal een Kerstwijdingsavond houden. De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Tholen en St. Filipsland houdt Woensdag 22 De- cmber een Kerstherdenking in hotel Boogaard. VERJAARDAGSFONDS In de maand November bracht het verjaardagsfonds van de pl. afdeling „Het Groene Kruis" f 189.30 op. BIBLIOTHEEK Naar we vernemen is in verband met de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag de Volksbibliotheek „Elck wat Wils" Vrij dagmiddag 24 en 31 December geopend. DORPSGEMEENSCHAP Het Dagelijks Bestuur der Stichting Dorpsgemeenschap Stavenisse roept ge gadigden op voor deelneming aan de „hersengymnastiek", voor de propagan- da-avond (zie Cultureel Nieuws). Aan melding bij de voorzitter, burgemeester Verburg. (hetzij mondeling of schrifte lijk). Voor de winnaars wordt een prijs beschikbaar gesteld. STRANDGOED In aansluiting op ons bericht omtrent de aanvaring op de Oosterschelde, delen we nog mede, dat de te Stavenisse aan gespoelde goederen bestonden uit cocos en cocosnoten. De cocos wordt thans bij de bakkers verwerkt en de cocosno ten zijn bij de groente en fruithandela ren verkrijgbaar. HET BIETENSEIZOEN Op de haven alhier werden gedurende het bietenseizoen in totaal 6.646.064 kg suikerbieten aangevoerd voor de fabrie ken Dinteloord, Puttershoek, Roosendaal, Zevenbergen en de Centrale Suiker Mij. VEILINGVERENIGING Op 15 December werden op de Vei ling alhier 100 ton uien aangevoerd. Gewpne f 7.60. Drielingen f 5.60. Grove f 6.60. Picklers f 5. - y 4 r-^ f 4 I Medicijn bij Kou en Pijn OFFICIËLE INHULDIGING Programma voor de inkomst van de Edelachtbare Heer D. C. Bouwense, Burgemeester der gemeenten Sint Maar tensdijk en Scherpenisse, te Sint Maar tensdijk op Maandag 20 December 1948. 13.45 uur Ontvangst door het gemeente bestuur aan de ingang van de ge meente (op de scheiding tussen Scherpenisse en Sint Maartensdijk) 14 uur Ontvangst door het bestuur der Stichting Gemeenschap Sint Maartensdijk aan de „Bellevue". Met muziek en landelijke rijvereni- ging voorop wordt daarna doorge reden. 14.30 uur Aankomst aan het gemeente huis en verwelkoming door de waar nemend Burgemeester. 14.30-15.30 uur Installatie in de raadzaal 15.30-16.30 uur Receptie voor genodig den in de Bewaarschool. 16.30 uur Toespraak Burgemeester tot bevolking der gemeente van de pui van het gemeentehuis af. 1718 uur Gelegenheid tot gelukwen sen en kennismaking voor alle belangstellenden, te houden in de bewaarschool. 19 uur Serenade door plaatselijke mu ziekvereniging en twee zangver enigingen, te brengen voor de pui van het gemeentehuis. Alle inwoners worden verzocht de vlaggen uit te steken. VRIJ ZICHT Zaterdag jl. zijn de laatste suikerbieten in het schip geladen. Voor de bewoners van de kleine kade betekent dit een hele verbetering, nu ze weer „vrij zicht" hebben. DE HERBEPLANTING Enige weken geleden vestigden we er de aandacht op, dat begin van deze maand de herbeplantingter hand zou worden genomen. Deze week werd hiermee door dhr. J. v. d. Berge uit Tholen een aanvang gemaakt. De 'jonge boompjes prijken thans op de Markt, Kaadje en de begraafplaats. Enige no tabelen plantten zelf een jong boompje en ook de jeugd uit de hoogste klassen der O.L. School mocht hieraan deel nemen. De wnd. burgemeester hield daarbij een korte toespraak, waarbij hij dringend verzocht aan de jeugd om deze boompjes niet te beschadigen of te ver nielen. OUDERAVOND. In de kleuterschool werd Vrijdag avond 10 Dec. een ouderavond gehouden De zaal was goed bezet. Geopend werd door dhr. Arendse, voorzitter van het Nu^departement St. Maartensdijk. Spre ker memoreerde hoe in het afgelopen jaar grote veranderingen hadden plaats gehad. De kleuterschool die dit jaar door het Nutsdepartement van de ge meente is overgenomen, is vooral de laatste maanden tot grote blooei ge komen. Talrijke verbeteringen zijn aan gebracht, terwijl nu ook de personeels bezetting weer normaal is. Dit alles heeft het Nutsdepartement grote sommen geld gekost. Spreker hoopte dan ook op subsidie van de gemeente. Daar het onlangs gevierde Sinterklaasfeest bij de ouders zo goed is bevallen, besloot het Bestuur ook met Kersmis een gezellige middag voor de kinderen te geven, onder herdenking van het Kerstgebeuren. De dames der school tracteerden op thee met gebak. In de plaats van Mej. van Ast werd Mej. Schot tot lid van de Oudercommissie benoemd. Tijdens de pauze werd het werk der kleuters be zichtigd. Hiervan werd door vrijwel allen gebruik gemaakt. Na de pauze werden nog enige interessante filmpjes vertoond. Het applaus dat de voorzitter na zijn slotwoord oogstte was een be wijs, dat de ouders zich geamuseerd hadden. FILMAVOND N.V.V. Woensdagavond 8 Dec. werd in de zaal van dhr. Hoppe een filmavond ge houden voor leden van het N. V. V. Geopend werd door de Voorzitter van de Alg. Ned. Landarbeidersbond, dhr. P. Koopman Jzn., die daarop het woord gaf aan de Districtsleider van Zeeland, dhr. Luckert. Dhr. Lutkert hield een in teressante lezing over de Sociale voor uitgang op het platte land. De prachtige film „Als de weiden bloeien", die een duidelijk beeld gaf van het Zweedse Plattelandsleven en „Het vruchtbaar maken van de landstreek Tennessee-dal (Amerika) boeiden de aanwezigen. Dhr. Koopman sloot de geslaagde avond.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2