in huis! Last Tan zenuwen? tholen oud~vossemeer st. annaland stavenisse st. maartensdijk scherpenisse ANNA JACOBA POLDER indischIÏoëkje" beweerde van wel en riep de tussen komst in van Ged. Staten. Daar is toen de gemeente-regeling onderzocht en opgemerkt dat er de be paling ontbreekt, dat van 1820 jaar Kinderaftrek wordt gegeven, indien die kinderen dagonderwijs volgen. Door een en ander zou evenwel dhr. Deurloo een minder gunstige regeling krijgen en nog geld terug moeten geven. B. W. stellen dan ook voor de gemeente-regeling aan te vullen met de door G.S. gewenste bepaling, maar tevens de Minister te verzoeken de regeling niet voor '47 en '48 te doen gelden, daar anders dhr. Deurloo nog een 300. terug zou moeten betalen. Z.h. stemmen wordt dat goedgekeurd. Van Ged. St. inzake wijziging leges- besluit bevolkingsregister, gelden voor inlichtingen daaruit, enz. 1 Januari 1949 vervalt de oude regeling, daarom zou vanaf die datum de nieuwe regeling van kracht moeten worden, waarom G.S. verzoeken. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. B. en W. stellen voor de nieuwe rege ling in overeenstemming met het leges- besluit Bevolkingsregisters vast te stel len, waartegen niemand bezwaar heeft. Van de Bank Ned. Gem., dat ze be reid is voor 1949 de rekening-courant overeenkomst te verlengen en het bedrag te handhaven op 15000.met een debetrente van 3)/2 en credit van Vl ingaande 1 Januari a.s. Dit wordt goedgekeurd. Van Ged. Staten de mededeling, dat ze niet accoord kunnen gaan met de regeling der gemeente voor de bebouw de kom. In 1947 werden deze regelen door de Raad vastgesteld, waaruit voor enkele ingezetenen nogal moeilijkheden voortvloeien. Zo zijn o.a. bezwaren in gediend door dhr. Mosselman. Ged. St. vinden de onderhavige sane ring een bezwaar en het beperkte karak ter van zodanig belang, dat ze hieraan geen goedkeuring kunnen geven. Nu zal een ander plan gemaakt moeten worden. De voorzitter zegt, dat dus dhr. Wesseloo een ander plan zal moeten maken dat opnieuw geld zal kosten. Wel is het uitbreidingsplan goedgekeurd. Van dhr. Knuist te Tholen is de reke ning binnengekomen van het bestraten der Smidstraat. Het totaal bedrag op de rekening is 5468.45, een bedrag dat de Raad niet meevalt. Het vervoer van de stenen was geweldig duur 20.per uur daar ze achter Den Bosch moes ten worden gehaald. Reeds was voor ongeveer 600. stenen te voren aangekocht, zodat deze straat de gemeente wel erg duur komt. De voorzitter zegt, dat het evenwel een mooie straat is en er niets anders zal op zitten dan te betalen. In dit verband stellen B. W. voor langs de woning van Krijger bij de Zuid- weg tot Elenbabs een heining te maken van een betonnen voet, ijzeren paaltjes, verbonden met gaas en bovenaan een ijzeren staaf, met er naast laag groeiende bosjes aan te planten ter breedte van 2 meter. Hiermede gaat de Raad accoord Aangeboden wordt de gemeentereke ning 1947 ter onderzoek. De ontvang sten bedroegen 105952.85, uitgave 90163.54, goed slot 15789.31. De kap. dienst 35831,—, uitg. 35867.74, goed slot 43,43. De rekening van het Burg. Armbestuur 1947 13921.26 uitgaven 10525.— goed slot 3395.26. De be groting 1949 Burgerl. Armbestuur op 13835.30 met een onvoorzien van 227.30. De gemeente-begroting 1949 in ont vang en uitgaaf op 98537.90, met een onvoorziene post van 2349.64 en op de alg. reserve 15000. De voorzitter wijst er op, dat het goed slot van 1947 wel wat gecamoufleerd is, daar er nog geen politiekosten af zijn. De Raadsleden zullen deze rekeningen en begrotingen onderzoeken. De Muziekvereniging vraagt om de Muziektent van de Molenstraat naar de Stenenvaart te mogen verplaatsen. Dit verzoek is eerst heden binnen gekomen, zodat B. W. dit eej-st zullen onder zoeken en in een volgende vergadering ter tafel brengen. De voorzitter deelt dan nog mede, dat bericht is ingekomen van dhr. Jasperse inzake de te bouwen closets aan de O.L. School. Met 4 stuks zou men volstaan. De opzichter adviseert nog geen septic- tank te plaatsen, maar voorlopig met putten te volstaan. De totale kosten bedragen 625. De voorzitter merkt op, dat het perso neel der school van mening is, dat dit niet nodig is. De zaak wordt momenteel zuiver gehouden. De voorzitter vindt echter, dat het maar moet gebeuren. Bo vendien is er door de Schoolartsendienst opgewezen, zodat men daar niet gemak kelijk af komt. Besloten wordt dit werk te doen uitvoeren. Rondvraag. Dhr. v. Hout verwijst naar de her benoemde leden v. de Woningcommissie en stelt voor die heren ook een subsidie te geven, daar hen dit volgens spreker zeker toekomt. Hij is overigens wel tegen te veel uitgaven, maar de mensen zitten daar toch tenslotte niet voor hun plezier vele uren te vergaderen. Het is ten dienste van het publiek. Spreker zegt niet te weten hoe dikwijls en hoe lang er vergaderd wordt en kan daarom zelf moeilijk een zeker bedrag voorstellen. In elk geval acht hij enige subsidie op zijn plaats. De voorzitter is het hiermede eens. Dhr. Vroegop ook. Weth. Krijger zou evenals voor de Schoolcommissie 100.per jaar willen toekennen. Dhr. Vroegop wil 25.per man geven. De voorzitter zegt, dat men het dan ook voor dit jaar nog toe moet kennen, waartoe wordt besloten. Het voorstel van Weth. Krijger wordt met 4 tegen 2 stemmen en 1 onthouding aan genomen. Dhr. v. Houdt herinnert er aan, dat eertijds f 100,door de gemeente is toegezegd voor de steiger te Stavenisse. Nu heeft hij vernomen, dat dit wellicht niet doorgaat. Hoe zit het daar mee. De voorzitter zegt hiervan niets te weten, in elk geval is er nog niets betaald, dus kunnen we dat altijd nog zien. Dhr. van Ast het woord verkrijgend, zegt met diep leedwezen te hebben ge zien, nadat hierover in de Raad al be sprekingen zijn gevoerd, dat de busdien sten op Zondag toch zijn doorgevoerd. Hij wil de Raad in overweging geven hiertegen bij de bevoegde instanties pro test aan te tekenen en op dit protest adhaesie-betuigingen te vragen aan de gemeenteraden op het eiland Tholen. Spreker wijst er op, dat er geen be hoefte bestaat aan een busdienst op Zondag. Bovendien is het een ontheili ging van Gods dag. Onze roeping is, aldus dhr. v. A. om de ingestelde rege ling ongedaan te maken. De voorzitter antwoordt hierop, dat het hem genoegen doet, dat dit voor stel thans is gekomen. Spreker heeft er zich over verwonderd, dat er hier over niet is gesproken in twee andere gemeenten, waar men dezer dagen ook heeft vergaderd. In een bericht, aldus de voorzitter, werd bekend gemaakt, dat op aandrang van een overheidsinstantie deze Zondagsdienst tot stand is geko men. Die overheidsinstantie is de ver eniging van Burgemeesters, Secretaris sen en Ontvangers op het Eiland Tho len. In een vergadering van deze ver eniging werd met meerderheid van stem men een desbetreffend voorstel om hier toe een verzoek in te dienen, aangeno men. De reden hiertoe van degene, die dit voorstelde, was ziekenbezoek te Ber gen op Zoom. De voorzitter zegt het nog nader te willen verklaren en merkt op, dat tijdens die vergadering 10 leden aanwezig waren, waaronder 4 burge-"* meesters, 3 secretarissen en 3 gemeente ontvangers. Eén der secretarissen deed genoemd voorstel en met 6 tegen 4 stemmen werd het aangenomen. Zodoen de is het verzoek in zee gegaan met het bekende gevolg. De voorzitter zegt er ten volle toe bereid te zijn om stap pen te doen om dit ongedaan te maken. Hij heeft deze toezegging al direct ge daan op devergadering van B., S. en O. Ik meende, dat ook anderen dit wel zou den doen. Daarom verwonderde het me zeer, dat er in twee gemeenten, waar sindsdien is vergaderd, niet over is ge sproken. Niemand ageerde hierop. De voorzitter acht het evenwel nutteloos adhaesie te verzoeken aan de gemeente raden, maar wil liever rechtstreeks stap pen ondernemen, terwijl andere gemeen ten dat eventueel ook kunnen doen. Nu zien ze toch, hoe we er hier over den ken, merkt de voorzitter nog op. Hij zou het nog iets anders vinden, wanneer de busdienst zuiver was ingesteld voor zie kenbezoek, maar de practijk is heel an ders. Zoals de ondernemer Krijger vol gens een bericht in een Prov. courant opmerkte, aldus de voorzitter, is de be hoefte helemaal niet groot en -zou het vervoer zich voornamelijk beperken tot een bioscoopbezoeker en zij die naar het voetballen gaan kijken. Spr. wijst er op. dat verschillenden in de gemeenten St. Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet buiten de gemeentekom instappen, zeker uit valse schaamte. Dhr., v. Ast meent, dat dit laatste ook maar tijdelijk zal zijn en men het spoedig heel gewoon zal vinden. Met algemene stemmen wordt goed gekeurd dat B. en W. stappen zullen doen om deze regeling ongedaan te ma ken. Dhr. Vroegop merkt nog op, dat de straten in Poortvliet bijna overal zijn opgeknapt, maar dat er op het Pleintje bij Krijger niets aan is gedaan, waar het toch ook hard nodig is. De voorzitter is dat bekend, maar 1948 is te zwaar belast om dat er nog bij te kunnen nemen. Hij zal trachten het in 1949 gedaan te krijgen, waarover de Raad dan nader hoort. Besloten wordt nu reeds stenen te be stellen, daar aanvoer hiervan zo dik wijls stagneert. Dhr. Vroegop informeert ook of er nog zicht is op nieuwe woningen. De voorzitter antwoordt ontkennend: daar zal voorlopig wel niets van komen. De voorzitter wil tenslotte de Raad nog vragen, in zijn kwaliteit van se cretaris der Dorpsgemeenschap, het gymnastieklokaal te mogen gebruiken voor het onder auspiciën van die ge meenschap vertonen van de Kronings film en om ook het verzoek in te wil ligen van de heer v. d. Berg, leider van het gezelschap der Ned. Blinden- bond, dat hier begin Januari een Kunst avond hoopt te geven, waarbij de kleine film over geleidehonden zal worden ver toond. Destijds is door de Raad bepaalt, dat in het gymnastieklokaal geen filmen vertoond mochten worden, maar de voorzitter meent, dat er een groot ver schil is en dat men dit toch niet kan weigeren. Dhr. v. Hout zegt in z'n geheel tegen de film te zijn, maar geeft toe dat er inderdaad een groot verschil is. De voorzitter wijst er op, dat men hiervoor iedereen de gelegenheid wil geven en een café dan niet geschikt is. Dhr. de Graaf meent, dat men ver plicht is zoiets toe te staan. Een avond die door Blinden wordt verzorgd en een Kroningsfilm, terwijl men liever niet in café gaat, dan mag men niet tegen stemmen. Dhr. van Ast zegt dat de voorzitter geheel in de juiste lijn is. Destijds be sloot de Raad geen film toe te laten in het gymnastieklokaal tenzij op aan vraag ter beoordeling van de Raad. Hij zal hiertegen niet ageren. Z.h.st. wordt dan dit verzoek ingewilligd. Dhr. G. K. J. Krijger wil nog iets opmerken omtrent de prikkeldraadver ordening. Hij meent dat het prikkeldraad achter de Kerk toch niet weg hoeft, daar dit juist belemmert om er over te klimmen en men overigens geen gevaar loopt, daar last van te hebben. Dhr. v. Ast zegt, dat men de veror dening moet handhaven, hoewel er een zinssnede in deze verordening staat, dat in dit geval maatregelen niet nodig maakt. Daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen brengen ter openbare kennis, dat, te beginnen 29 November a.s., van wege de gemeente een algemene opne ming zal worden gehouden van de we gen en voetpaden en daarin gelegen kunstwerken in die gemeente. Tholen, 18 November 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd. GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Gemeente-Financiën I onze oud stadgenoot K. M. van de Sande, thans adjunct-commies ter gemeente-secretarie te Wageningen. POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING In de algemene vergadering van de Postduivenhouders „De Trouwe Duif" te Tholen, gehouden in de zaal van dhr. D. v. Zanten werd besloten op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Dec. a.s. een dui- vententoonstelling te houden. „KAAS" In de zaal van Hof van Holland hield dhr. Jac. v. Elsacker uit Rotter dam Woensdagavond 17 Nov. jl. een lezing voor de Maatschappij tot nut van 't algemeen. Het onderwerp „Kaas" van Willem Elsschot werd met grote aandacht gevolgd. Een stuk met fijne humor, waarin een kantoorklerk tot koopman in kaas wordt gebombardeerd. Na de pauze hield dhr. v. Elsacker nog een kleine voordracht over de Worste laars van L. Couperus en over „Een man over vrouwen en omgekeerd" van Ina v. d. Beugel. Het gebodene werd door de aanwe zigen zeer op prijs gesteld, gezien ook het hartelijk applaus voor dhr. v. El sacker. Een volgende Nutsavond is vastge steld op Woensdag 22 Dec. a.s. VOORDRACHTENWEDSTRIJD Door de Toneelvereniging „Ons Ge noegen" werd Zaterdag 13 Nov. in de zaal van Hof van Holland een Voor drachtenwedstrijd georganiseerd. De uit slag hiervan is: Solo's: P. J. Brans, Bergen op Zoom, 41 punten; M. van Eekeren, Bergen op Zoom, 40 punten; 3. J. Deurloo, Tholen, 35 punten; 4. C. v. d. Berg, Roosendaal, 32 punten; 5. van Loenhout, Bergen op Zoom, 30 punten. Duetten: 1. Mevr. en dhr. van Eeke ren, 45 punten; 2. MerienboerLinde loof, 37 punten; 3. Mathijsenv. d. Berg 35 punten; 4. MethijsseBrouers, 31 punten. Trio's: 1. Mevr. v. Eekeren, dhr. v. Eekeren, van Loenhout, 40 punten; 2. Mej. Mathijse, L. v. d. Berg en C. Brouwers, 34 punten. Alles bijeen een mooie avond. INTERESSANTE VERGADERING In de Geref Kerk spreekt Vrijdag avond om half acht Ds. Lindeboom uit Zwijndrecht over het onderwerp: „We reldgeschiedenis en Wereldeinde". Voor deze bijeenkomst verwacht men goede belangstelling. LOOP DER BEVOLKING Over de maand Oct. Ingekomen: Marina Vos uit Tholen naar B 226. Maria Janssen, uit Abbenbroek naar A 78. Rika M. Bosters, uit Nieuw-Vosse- meer naar A 93. Christiaan L. Oostdijk, uit Poortvliet naar C 11. Jozina W. de Munck, uit Middel burg naar B 134. Totaal ingekomen 1 man en 4 vrou wen. Vertrokken: Sara C. Kamhoot, van B 248 naar Delft. Johanna M. J. Ooms, van C 33 naar Goes. Marinus van Vossen, van B 211 naar Bergen op Zoom. Intotaal vertrokken 1 man en 2 vrou wen. KLAPROOSCOLLECTE De Zaterdag jl. gehouden zgn. Klap rooscollecte bracht hier f 69.79 op. AANSTELLING Met ingang van 1 December is onze dorpsgenoot B. van Oudenaarde aange steld als politie-agent te Rotterdam. COLLECTE De Klaprooscollecte bracht in deze gemeente f 32.60 op. GESLAAGD Dhr. A. Everaers, ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger alhier slaagde te Den Haag bij het aldaar ge houden examen gemeente-Financiën 1ste gedeelte. HUISSLACHTING In de maand Oct. bedroeg het aantal huisslachtingen in deze gemeente 73. NUTSAVOND In de zaal van dhr. Gaakeer zal he denavond (19 Nov.) om half acht voor het Nutsdepartement St.. Maartensdijk optreden dhr. C. J. M. v. d. Hidde uit Rotterdam met als onderwerp: „S.O.S.". Een interessant verhaal over onze zee slepers, aantrekkelijk gemaakt met licht beelden. DE TWEEDE KUSTVAARDER Zoals we reeds in ons vorig nummer meldden, kwam Donderdagnacht de kustvaarder „Arbo" in de haven om uien te laden voor de export naar En geland. Ongeveer 203 ton uien werden in het schip geladen. Vrijdagnacht kwam de tweede binnen nl. „De Hoendiep" die ongeveer 190 ton heeft opgenomen. ZENDINGSFILM In gebouw „Rehoboth" werd Dinsdag avond een zendingsfilm vertoond. Deze gaf een duidelijk beeld van het zware en moeilijke werk der Zendelingen in Indonesië. Ds. Poot, Zendeling-leraar te Boeroe op Ambong, gaf hierbij een duidelijke toelichting. Het was een leerzame avond. T.B.C.-BESTR1JDING De kinderen varf de O. L. school zijn enige tijd geleden met de kruisjesproef onderzocht op t.b.c Zij die toen positief reageerden werden Donderdag jl. in het Consultatiebureau te Tholen doorge licht. Met nadruk wijzen we er op, dat het ieders plicht is medewerking te ver lenen aan de bestrijding van deze ge vreesde ziekte. Laat ieder de middellijke weg niet verzuimen. PAKKET NAAR INDIE Vorige week werd aan de jongens in Indië uit deze gemeente wederom een pakket gezonden. De gelden hiertoe wer den ingezameld tijdens de feestelijkhe den. UITVOERING „OP STAP" Woensdag en Donderdagavond werd door de W.S.V. „Op Stap 1946" een uitvoering gegeven. Hierop komen we nog nader terug. Het ligt in de bedoe ling nog een avond te geven, waarvan de baten de jongens in Indië ten goede komt. UIENVEILING Dinsdag jl. Eerste soort f 7.22. Drielingen f 4.68, Picklers f 8.05. Aanvoer 60 ton. DE DAMCLUB Daar de belangstelling voor de op- gerichte damclub in deze gemeente alle verwachtingen overtrof, heeft het voor- lopig bestuur gemeend thans tot defi nitieve bestuursverkiezing te komen. Deze verkiezing had plaats in een de zer dagen gehouden vergadering, waar bij uit het voorlopig bestuur werden herkozen de heren J. Goudzwaard en M. A. Neele. Voor dhr. Wisse, die als lid bedankte, werd dhr. A. Vermaas gekozen. De functies werden gelijk ver deeld, nl. resp. voorzitter, penningmees ter en secretaris. Daar verschillende goede spelers lid zijn, besloot men voortaan op punten te dammen om na verloop van tijd de beste spelers er uit te halen. VERJAARDAGSGROET Garde-soldaat L. Scherpenisse, L.N. 261126104, 1, 4e Garde Reg.. Pr. Irene, 4e Inf. Brig, veldpost Soerabaja, hoopt 26 November a.s. zijn 22ste verjaardag te vieren, waarmee zijn ouders, broers, zusters en verloofde hem hartelijk feli citeren. St. Annaland, Nov. 1948. ""^PORTHOEKJE VOETBALCOMPETITIE De kop verwisseld NoordschansChrislandia 20 Door de verwachte overwinning van i Noordschans op Chrislandia en door het feit, dat de Kogelvangers uit Willem- i stad niet tegen Dinteloord speelde, om dat de aangewezen scheidsrechter er niet was, verwisselde de kop in afdeling A. Noordschans staat nu met elf punten bovenaan, gevolgd door Dinteloord. Zeer waarschijnlijk kost het Kogelvan gers 2 strafpunten, waardoor WHS ge vaarlijk dicht in hun buurt komt, even als Smerdiek. Deze clubs hebben in elk geval nu de kans boven deze Brabander uit te komen. WHSTholense Boys 41 De twee puntjes heeft WHS thuis weten te houden, maar de manier waar op ze deze wedstrijd wonnen was tegen het zeer verzwakte Tholen niet bepaald daverend. De snelheid van de thuisclub, die tegen Vrederust was ontwikkeld, bleef de gehele wedstrijd zoek en slechts de te zwakke plaatsen in de Thoolse club belette deze ploeg een gelijk spel of overwinning te forceren. Het eerste doelpunt voor WHS zat spoedig, toen de linksbinnen een tam schotje precies in de hoek plaatste, wat de keeper liet gaan. Het tweede, een kopbal van de zelfde speler werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel. De gelijkmaker volgde, toen de WHSkeeper te vroeg uitliep. Voor de rust werd de voor sprong vergroot door WHS met een vrij aangegeven bal aan de rechtsbuiten, die scoorde. Een strafschop voor WHS, moest na inzetten opnieuw worden genomen door een overtreding. Toen hield de keeper het schot. Zo ging de rust is met de geringe 21 voorsprong. Na de rust ging het iets beter bij WHS en kon nog tweemaal worden gescoord. Het was donker eer scheidsrechter van Treyen, die ditmaal onzekerder was dan anders, afblies. Het was geen wedstrijd, zoals St. Annaland- Tholen dat anders kan zijn. SmerdiekVrederust 21 Vorige week hadden we geen plaats ruimte voor de verslagen, maar reeds toen merkten we op, dat we de Vrede rust-ploeg, individueel genomen, de beste voetballers achten in deze afdeling. Snel en goed combinerend, bouwen ze dik wijls mooie aanvallen op. De productivi teit voor het doel is echter te gering. Maar een betere plaats dan nu ver- Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het een uitkomst Mijnhardt poeders bij de hand te hebben. Doos 45 ct, dienen ze ongetwijfeld in deze afdeling. Het eerste en enige doelpunt was in deze wedstrijd voor de gasten. Een mooie hoge voorzet, een Smerdiekse keeper, die even aarzelt en de V.V.V.- midvoor kopt keurig in. Daarna heeft Smerdiek wat pech, als de Jong tegen de paal schiet, de terug springende bal wordt opgevangen, en onhoudbaar ingeschoten, maar het doel punt wordt afgekeurd wegens buitenspel; terecht. Met 10 voor Vrederust breekt de pauze aan. In de tweede helft zit Smer diek er beter op, maar mooie kansen worden niet productief gemaakt. Na een kwartier weet Robbe met een kopbal gelijk te maken. De spil schiet daarop weer tegen de lat en de laatste minuten verstrijken met een veldmeerder- heid van Smerdiek. Het is de laatste minuut, dat de Jong de bal keurig toe gespeeld krijgt, een kalmboogballetje voorzet en Robbe de bal weer in het loei laat verdwijnen, een strop voor de overigens uitstekende keeper van Vrede rust: Steveninck. Zoals geregeld, be rustte de leiding bij de Graaf in goede handen. Afdeling B. Chrislandia II kon het tenslotte ook niet bolwerken tegen WHS 2 en verloor met het kleinste verschil: 12. Smerdiek II was te Tholen het tweede elftal daar toch te vlug af en boekte een 24 over winning, ruststand 04. HOE ROLT DE BAL ZATERDAG Tholense Boys I ontvangt Smerdiek en zal met het huidige elftal een zware dobber hebben. We geven Smerdiek de meeste kans. Scheidsrechter A. C. v. Treijen. Chrislandia krijgt WHS op bezoek en zal daardoor moeilijk z'n eerste punt jes kunnen boeken, hoewel de gasten de Heinigse club niet moeten onderschatten, gezien de geringe verschillen in de wed strijden Smerdiek en Noordschans. Kogelvangers zal deze week Dinteloord ontvangen. Gaat deze wedstrijd door dan zal Dinteloord de boventoon voeren naar onze mening en bestaat de kans dat de kop weer verwisseld omdat Noordschans op bezoek moet bij Vrederust en ze daar nog niet gewonnen hebben, ook al kan Vrederust niet te best op tegen het nog al forse spel van deze Brabantse club. Scheidsrechter te Willemstad is Breu- gelmans, te Vrederust Wezel. Afdeling B: Smerdiek 2 gaat naar Chrislandia en een gelijk spel is daar zeker niet onmo gelijk. Scheidsrechter de Bruijn. WH$ 2 krijgt Tholense Boys 2 op bezoek. De thuisclub zal zeker trachten de goede plaats in afdeling B te houden. Scheidsrechter L. de Graaf. Wedstrijden deze week nog om half ZITTING TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN Tholen, Woensdag 17 November BELANGRIJK VOOR LANDBOUWERS Deze zitting stond voornamelijk in het teken van overtredingen op landbouwgebied, meer doos* onwetendheid dan opzettelijk. Van belang is evenwel, dat ook andere landbouwers hiervan ken nis nemen, waardoor moeilijkhe den voorkomen kunnen worden. Als eerste verscheen voor de groene tafel D. M. te Tholen, die als installa teur electrisch materiaal met een kleine winst had doorgeleverd aan J. d. G. te Poortvliet. Daar deze op zijn beurt deze materialen eveneens met winst had doorgeleverd, waren die uiteindelijk te duur geworden. M. had deze materialen wel mogen leveren, doch de gebruike lijke winstmarge dan bv. samen gedeeld met G. Boete voor M. f 30. F. de B. te Scherpenisse had melk bekers ingekocht voor 43 cent en enkele hiervan verkocht voor 50 cent. Uitein delijk waren die nog te hoog in prijs. Met een waarschuwing liep het voor de B. af. P. L. te Bergen op Zoom had vis verkocht zonder prijsaanduiding en kreeg f 10 boete. Mej. G. L. te St. Maartensdijk werd ten laste gelegd de verkoop van eenden eieren voor f 0.16, Jam voor f 0.58 plus 10 cent statiegeld, gort a 34 cent per pak en waspoeder voor 22 cent. Verd. merkte op dat na ontvangst der goe deren prijsverlaging was afgekomen, wat ze niet wist. Boete 4 x f5. M. N. te St. Philipsland had enige gemeten land verhuurd aan de fa. S. voor het telen van zilveruien a f 325

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2