OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND Last van zenuwen? STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND INDISCH HOEKJE Moeliker. Mej. van Dorp stelde zich daarop voor aan de ouders en sprak de wens uit dat zij tot zegen van de kinderen mocht arbeiden. Dhr. Boender wees er vervolgens op, dat reeds eerder pogingen in het werk waren gesteld om tot oprichting te ko men van een Chr. Kleuterschool en hoe het scheen, dat destijds onder de leiding van Ds. Batelaan deze plannen verwe zenlijkt zouden worden, doch door de bezettende macht hiertoe geen toestem ming werd verleend. Het was Van Genechten, die roet in het eten gooide. Tot op heden is ruim f 16.000,— bijeengebracht voor de exploitatie van deze school. Door Ds. van Leeuwen en dhr. Dijkslag, aldus de secretaris Boen der, is in deze groote voortvarendheid en vasthoudendheid getoond. Met dank baarheid herdenkt spr. het vele werk dat door genoemde personen voor de school is gedaan. 74 leerlingen werden voor de school aangegeven. Het tekort zal aan exploi tatiekosten volgens de huidige bereke ning nog f 1000,per jaar bedragen. Dhr. Boender las vervolgens een schrijven van weth. v. d. Berge, die verhinderd was door gezondheidsrede nen aanwezig te zijn. Evenzo van de Kerkeraad der Geref. Gem., daar het die avond kerk was. Deze kerkeraad feliciteert het Bestuur met de tot stand koming. Ook van de Inspecteur van het L.O., dhr. Kuypers was een schrijven ingekomen. Hierin werd de wens geuit, dat dit onderwijs tot zegen mocht strek ken van vele kinderen. Na de pauze, waarin een kop thee werd aangeboden, kreeg Ds. v. d. Wiel het woord. Spr. stelt de vraag hoe we tegenover onze kinderen staan. Als voorbeeld wijst spreker op kleine plantjes, die men water moet geven, willen ze niet verdorren. Zullen wij dan onze kinderen geen water geven uit de Bron des Levens Spreker merkte op, dat haat en nijd hun pijlen opschoten. De tegenwerking was groot. Men meende zelfs ouders in hun brood te .moeten aantasten, omdat zij beginsel vast wensten te blijven. Zonder strijd kan echter geen zegen zijn, aldus de dominee. Ds. v. d. Wiel hoopt, dat in de Kleu terschool door Gods genade de kinde ren mogen opgroeien tot goede ranken, opdat zij in hun later leven levende getuigen mogen zijn van Hem in deze wereld. Wethouder Franke sprak namens het Gemeentebestuur. Spreker zegt dat het Gemeentebestuur zich verheugt over het genomen initiatief door particulieren en feliciteert met het bereikte resultaat, hopende dat de school onder Gods ze gen mocht groeien. Ouderling Verkamman, als afgevaar digde van de Ned. Herv Kerk zegt verheugd te zijn over de eenheid van de kerken, die in deze openbaar is ge worden. Voorts voerden nog het woord, dhr. Lindhout als afgevaardigde van de Ger. Kerk, dhr. van Bemden als afge vaardigde van de Chr. Geref. Kerk en dhr. de Ronde als afgevaardigde van het Bestuur van de Chr. Nat. School. Dhr. Dijkslag vindt het een blijde dag en dat men daarvoor Gode dank baar moet zijn. Hij wees verder op de samenwerking tussen de kerken om deze school op te richten, wat het Openbaar Onderwijs en wat het Chr. Onderwijs biedt. Een geestelijke opvoeding als bij Chr. Onderwijs kan het Openbare niet geven. Dhr. Heeze schetste op humoristische wijze de geschiedenis, die aan de op richting van de school is voorafgegaan in dichtvorm. Na een dankwoord van de voorzitter tot alle sprekers en medewerkers, zoals ambachtslieden, die zo'n grote spoed be trachten bij de uitvoering van de opge dragen werkzaamheden, eindigde Ds. v. d. Wiel met dankgebed. Aan de uitgang werd een collecte gehouden voor de Kleuterschool, die f 153,opbracht. NUTSVERGADERING In de zaal van „Hof van Holland" werd Vrijdagavond 1 October de alge mene jaarvergadering gehouden door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De voorzitter, Dr. P. J. Duinker, opende met een welkomstwoord, waarna de in gekomen stukken vlot werden afgewerkt. Bij monde van de heren van Liere en Liefaard werd de rekening over het boekjaar 19471948 goedgekeurd. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden, de heren G. Amsing en P. J. Duinker herbenoemd. Herdacht werd het overlijden van Ds. Westmijse te Rotterdam. Bij de behandeling van de begroting over het boekjaar 1948/'49 bleek hoezeer de kosten van de nutsavonden waren gestegen. De vergadering besloot in ver band met die hoge kosten de jaarlijkse contributie van f 3,op f 6,- te bren gen. Het ligt in de bedoeling om dit seizoen nog 4 Nutsavonden te geven, die thans nog niet kunnen worden vast gesteld, daar het programma niet opge maakt kon worden voor de vergadering de contributieverhoging had goedge keurd. GROENE KRUIS-COLLECTE De op Zaterdag 2 October gehouden collecte voor bovengenoemde pl. afde ling bracht f 109,48 op. GOUDEN JUBILEUM Woensdag 6 Oct. jl. herdacht het echtpaar L. Deurloo-Moeliker de dag, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Vele blijken van belangstelling mocht het gouden bruiloftspaar op die dag ontvangen. EERVOL ONTSLAG Op zijn verzoek is met ingang van 1 November a.s. aan de heer J. Blaas eervol ontslag verleend als ambtenaar bij de Distributiedienst Tholen. ONGEVAL Op de Oud-Vossemeerse dijk kwam Maandagmiddag 4 Oct. jl. de heer L. W. Blaas, Districtsopzichter van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoe zicht Zeeland-Noord onder een motor rijwiel terecht. De oorzaak was, dat de motor omviel, toen zijn assistent deze startte. Dhr. Blaas, die op de duo zat, kreeg de zware motor op zijn been en moest zich met inwendige kneuzingen onder doktersbehandeling stellen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 27 Sept.: Willem, zoon van B. G. C. Kegge en M. van Nieuwenhuijzen. 2 Oct.: Marina Paulina en Marinus Cornelis, dochter en zoon van D. Bur gers en H. Goedegebuure. 3 Oct.: Dirk Theodorus, zoon van D. Vogelpoel en J. Jansen. Overlijden: 28 Sept.: Elizabeth Cornelia Aagtje van Nieuwenhuijzen, 30 jaar, echtgen. van I. C. Geluk. Huwelijken: 30 Sept.: Johannis Nelisse 32 jaar en Johanna Helena Bogert 35 jaar te Tho len. COLLECTE Ten bate van de t.b.c.-lijders werd in deze gemeente een speldjescollecte ge houden, die f 75,1814 opbracht. HUISSLACHTINGEN Voor de keuring van huisslachtingen is een regeling bekend gemaakt waarbij de gemeente in wijken is verdeeld. Slechts op de aangewezen dag zal dan in de betrokken wijk mogen worden geslacht. OCTOBER-AARDBEIEN Zelden zal het voorkomen dat men in October nog aardbeien plukt. Bij de familie Rijstenbil in de Villawijk bleek het echter mogelijk. Deze week ontdekte dhr. R. nog een aantal rijpe vruchten aan zijn planten. VERTROKKEN Na een verblijf van 3 maanden alhier, vertrokken Maandag de Weense kin deren naar huis. GESLAAGD Voor het diploma Waterbouwkundig Opzichter (het zgn. diploma Zeeland) slaagde dezer dagen onze dorpsgenoot dhr. G. L. van Driel. VOORTGEZET ONDERWIJS Ook dit seizoen zal aan de O. L. school alhier gelegenheid worden gege ven tot het volgen van een cursus voort gezet onderwijs en wel voor de rijpere niet meer leerplichtige jeugd. POSTHUME ONDERSCHEIDING Het heeft H. M. de Koningin be haagd wederom een drietal bijzondere onderscheidingen toe te kennen, ditmaal posthume. Deze is ook verleend aan wij len Cornelis Pieter v. d. Sande, een goede bekende te Oud Vossemeer, die de Militaire Willemsorde 4e klasse ont ving. Wijlen v. d. Sande was een be kend illegaal werker die inzonderheid na de bevrijding van het Zuiden gevaar lijk maar ook zeer nuttig werk ver richtte door verbinding te onderhouden met het Noorden. Tijdens een der over tochten werd hij gegrepen en gefusileerd. BURGERLIJKE STAND over September Geboren: 6 Sept. Hendrik Hubrecht Voshol, zn. vaan Hubrecht M. Voshol en Hendrina Helena Ista Gehuwd: Joannes Madereel, 24 jr. monteur, wonende Kapellen (België), en Barendina Catharina Stormezand, 20 jr. zonder beroep, wonende te Oud-Vosse meer 22 Sept.: Eiwe Renkems, 30 jr. brood- en banketbakker, wonende te Delft en Sara Cornelia Kamhoot, 22 jr. zonder beroep, wonende te Oud-Vossemeer 28 Sept.: Mattheus Cornelis Wilhel mus Joseph Rombouts, 25 jr. hoefsmid en Cornelia Maria Pieternella de Wit, zon der beroep, 25 jr. beiden wonende te Oud-Vossemeer LOOP DER BEVOLKING over de maand Sept. 1948 Ingekomen: Elisabeth B. B. M. Swagemakers uit Nieuw-Vossemeer, naar C 9. Vertrokken: Catharina J. M. Ooms van C 33 naar Bergen op Zoom. Magdalena M. van der Eijk van B 15 naar Rotterdam. Jacobus M. de Graaff van B 181 naar Vlissingen. Cornelis J. Pipping van B 312 naar 's-Gravenhage. Antoon J. van de Graaf van C 58 naar Nieuwerkerk. In totaal vertrokken 3 mannen en 2 vrouwen. KEURING LICHTING 1950 Van genoemde lichting zijn 14 dienstplichtigen uit onze gemeen te te Vlissingen gekeurd. Hier van werden 9 geschikt, 2 tijd. on geschikt en 3 voor goed onge schikt verklaard. SLACHTBEWIJZEN Zoals voorheen worden ook thans weer op de secretarie de slachtvergun- ningen uitgereikt. De kosten hiervan zijn 25 cent. Aangevraagd moet worden 4 dagen voor de huisslachting wordt ver richt. De secretarie is geopend van 9—12 uur. COLLECTE De collecte voor de Heldringsgestich ten, die vorige week Zaterdag werd ge houden bracht f 42.77 op. AANRIJDING Woensdagmiddag kwam de heer C. Geluk Jnzn. met een lege wagen naar huis gereden. In de Lange Weg moest hij de auto passeren van L. Gunst te Stavenisse, die zelf chauffeurde. Waar de weg daar niet al te breed was om te kunnen passeren, weken beiden zover mogelijk uit, wat echter niet verhinder de, dat de auto de wagen aan de ach terkant raakte. Door de schok nam het paard een sprong, Geluk viel er af en kreeg beide wagenwielen over z'n li chaam. De inzittenden van de auto na men hem onmiddellijk op, daar hij even buiten bewustzijn was. Het paard sloeg op hol in de richting van de Nieuwstr. waar het tot staan werd gebracht. Toen was de lege wagen evenwel al losgesla gen. Schade werd nog aangebracht aan de heining van dhr. A. Rijnberg en een lamp van een electr. paal was stuk. Zo wel de auto als de wagen waren bescha digd. Geluk kwam er evenwel goed af en ondervond hoegenaamd geen schade lijke gevolgen. De politie was er spoedig bij en nam van e. en a. goede nota. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. BIGGENMARKT 2 October, dat was dit jaar een vroege biggenmarkt, als we tenminste heden nog van „markt" willen spreken. Er werd al heel weinig verhandeld. Van de ongeveer 25 aangevoerde dieren werden er slechts een vijftal verkocht. De prijzen varieerden van ongeveer f 50,tot f 75,De oorzaak van de geringe koopkracht waren de vereiste aankoopvergunningen, die slechts enke len rijk waren. BURGERLIJKE STAND over de maand September 1948 Geboren: 11 Sept.: Cornelia Helena, dochter van F. Hartman en A. Polderman. 11 Sept.: Cornelia Pieternella, doch ter van J. v. d. Meer en J. C. Ridder hof. 29 Sept.: Cornelia Lena Catharina, dochter van L. Slager en W. M. F. Geluk. 29 Sept.: Adriana, dochter van A. Gunter en D. Heijboer. Huwelijken: 2 Sept.: Christiaan W. Heijboer, 21 jaar en Christiana den Engelsman 20 jaar. 16 Sept.: Geerard J. Westrate 25 jaar en Wilhelmina M. Hage 24 jaar. Overleden: 28 Sept. Jacobus Heijboer 85 jaar, on gehuwd. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Izak Vroegop van Norg. Christiana Heijboer-geb. den Engels man van St. Maartensdijk. Jeremias J. Westdorp van Rilland- Bath. Maria Boogaard-geb. Bolier van Scherpenisse. Vertrokken: Johannis Ridderhof naar Harderwijk. Johanna C. Gunter-geb. van Vugt naar Schoondijke. Wilhelmina M. Weststrate-geb. Hage naar Krabbendijke. VERGADERING ORANJEVERENIGING In de Bewaarschool werd vorige week Donderdagavond een vergadering be legd door de pl. Oranjevereniging. De oorzaak hiervan was het bedanken van de voorzitter, dhr. C. van Beveren. Aan wezig waren 15 leden. Daar er ook enkele bestuursleden verhinderd waren, opende de penningmeester de vergade ring met een welkomstwoord en zei voorts dat het de bedoeling was een nieuw bestuurslid te benoemen. Na ge houden stemming bleek dhr. C. v. Prooyen als zodanig te zijn benoemd. v. Pr. neemt zijn benoeming aan. Daarna sluiting. WELKOM Na een verblijf van 2Y2 jaar in Indië keerde Vrijdagavond jl. O.V.W.er O. Letze in zijn ouderlijke woning terug. De reis naar Nederland werd gemaakt met Hr. Ms. Banckert. Vele vlaggen hingen Zaterdags uit de woningen ter ere van de teruggekeerde militair. NAAR BERGEN OP ZOOM Op Woensdag 13 October a.s. hoopt de Zangvereniging „Nieuw Leven" een zangavond te geven onder leiding van dir. M. J. Leune in de kerk van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Z. Het doel hiervan is de patiënten van deze stichting een prettige avond te bezorgen. DIAMANTEN BRUILOFT Maandag 11 Oct. hoopt het echtpaar Cornelis Priem en Jobje o. d. Brouw de dag te herdenken dat zij voor 60 jaar in het huwelijk traden. Wij feliciteren hen met dit heugelijk feit. BURGERLIJKE STAND over de maand September Geboren: Krina Cornelia, dt. van J. J. Bazen en A. M. Hengstmengel Marius Johannis, zn. van J. J. W. van Houdt en M. A. Overbeeke Christiaan, zn. van A. J. den Engels man en C. v. d. Jagt Adriana Maria, dt. van P. J. Koopman en H. Polderman Marina Pieternella, dt. van M. A. Hage en P. de Graaf Ondertrouwd: C. P. Jansens, 27 jr. en G. P. Poot, 22 jr. F. v. d. Heide 22 jr. en E .J. van Gorsel, 20 jr. C. M. Oostdijk, 30 jr. en J. J. de Graaf, 26 jr. C. Koopman, 26 jr. en N. v. d. Ree, 23 jr. Getrouwd: S. Pipping, 25 jr. en P. Scherpenisse, 24 jr. F. v. d. Heide 22 jr. en E .J. van Gorsel, 20 jr. G. C. de Wilde, 33 jr. en A. Franke, 26 jr. BURGERLIJKE STAND over de maand September Geboren: Jacoba Jozina, dt. van E. C. Poot en C. P. van Zetten Leendert Karei, zn. van A. Schipper en N. E. Joppe Josina, dt. van M. G. Zandee en van M. Dekker Catharina Adriana, dt. van A. J. Slager en M. J. Moerland Marinus Cornelis, zn. van C. G. v. d. Slikke en J. J. Quaak Gehuwd: A. J. Boogaard, 31 jr. en M. Bolier, 24 jr. Overleden: M. Guiljam, 69 jr. echt genoot van C. v. d. Hoek Loop der bevolking Ingekomen: Grietje C. Geuze, van Rotterdam Sara J. C. v. d. Have, van Alphen a.d. Rijn Vertrokken Willem Geuze, naar Oosterland Maria Bolier naar St. Annaland Jan Pleune, naar Bruinisse VOOR DE JONGENS In de Ned. Herv. Kerk is een collecte gehouden voor de jongens in Indië. Deze heeft 175.50 opgebracht. IN DE SLOOT Woensdagavond reed een tractor van de Grasdrogerij te Scherpenisse met 2 wagens hooi komende uit de richting Malland de Poortvlietsche dijk af. Daar het erg donker was, werd waarschijnlijk te dicht langs de sloot gereden. Een wagen zakte weg en kwam in de sloot terecht. Men was genoodzaakt het hooi op andere wagens over te laden. Het was bij de duisternis niet gemakkelijk alles weer in orde te krijgen. BURGERLIJKE STAND over de maand September Geboren: Christiaan Pieter, zn. van Jan van der Slikke en Martientje Wille- mina Krijger Marinus Pieter, zn. van Willem Adriaan Ista en Cornelia Jacoba van As Commerijn, zn. van Albert Jopse en Pieternella van Iwaarden. Francina Apolonia, dt. van Marinus Abraham Lindhoud en Neeltje Rijnberg Getrouwd: Maarten Gerardus Punt, 34 jr. en Johanna Jacoba Paulina van Oeveren, 28 jr. Joost Nieuwenhuijse, 32 jr. en Maatje Anthonia Vroegop, 22 jr. Ondertrouwd: Marinus Mol, 26 jr. en Maria Cornelia Goudswaard, 24 jr. Philippus Cornelis van der Male, 30 jr en Johanna Gerdina Roelofsen, 29 jr. Karei Marinus Deurloo, 28 jr. en Neeltje van As, 28 jr. Jacob de Groen, 27 jaar en Maria Bevelander, 23 jr. Loop der bevolking Ingekomen Cornelia Heijboer, van Goes Johanna G. Roelofsen, van 's-Graven hage Johanna Uijl, van Goes Vertrokken personen Jan M. Pleune en gezin naar 's Gravenhage DIAMANTEN BRUILOFT Het echtpaar J. Moerland-Wesdorp vierde Dinsdag jl. hun 60-jarige echt vereniging. Beide echtgenoten genieten een uitstekende gezondheid en hebben geen last van ouderdomsgebreken. Moerland is jarenlang ouderling in de Ned. Herv. Kerk geweest en is nu zgn. rustend ouderling. Aan belangstel ling heeft het hen op die heugelijke dag niet ontbroken. ONGEVAL Dhr. B. J. C. Vogelaar uit Melis- kerke, die deze gemeente per motorrij wiel bezocht, kwam zodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. De ontboden geneesheer constateerde een hersenschudding. Per auto is V. naar huis vervoerd. NOGMAALS WONINGBOUW Naar aanleiding van ons Raadsver- slag in vorig nummer merken we nog op, dat B. en W. inderdaad besloten hebben geen „noodwetwoningen" meer te bouwen, doch het particuliere initia tief zullen bevorderen. De oorzaak hier van is, dat het Rijk geen kapitaal meer verstrekt voor de woningwetwoningen, maar dit door de gemeente moet wor den geleend. In de tweede plaats is bij particuliere bouw geen huur-inning no dig. De gemeente heeft ervaren, dat dit niet steeds gunstig verloopt. De toelichting der heren van de Bouwkas Rohyp, waaronder inspecteur Ribbens, kwam in hoordzaak hier op neer, dat de bouwkas het gehele ka pitaal verstrekt voor een huis (circa f 12.000,Met het Rijk heeft deze bouwkas een overeenkomst, waardoor 4 rente aan laatstgenoemde instantie wordt uitbetaald voor de niet werkelijke waarde van het woonhuis. Be gemeente behoeft enkel een garantiebewijs af te geven voor de niet werkelijke waarde en dan voor hen die naar de mening van de Raad de vereiste soliditeit bezit ten. De Raad betreurt het wel, dat bij particuliere bouw niet eerst de meest urgente gevallen geholpen kunnen wor den, maar wel is het waarschijnlijk, dat er dan andere woningen vrij komen. ANNA JACOBA POLDER BIBLIOTHEEK Zaterdag jl. is de nieuwe Christel. Bibliotheek alhier geopend. In het be stuur hebben zitting de heren J. P. v. Dijk, M. Wesdorp Czn., Fr. Vaders en P. van Driel. DE OUDSTE INWONER Dhr. M. Geuze vierde 4 October jl. zijn 99ste verjaardag. Het is onze oudste inwoner. COLLECTE De collecte, gehouden ten bate van de bazar van het Blinden-Instituut „Bar- thimeüs" te Zeist, bracht in deze ge meente f 100,op. Bovendien nog en kele goederen. DAMCLUB Dinsdag 5 October werd in café Geu ze een vergadering gehouden om te ko men tot oprichting van een damclub. Deze vergadering stond onder leiding van dhr. J. Goudzwaard. In beginsel werd tot oprichting besloten. Als voor lopig bestuur werden benoemd de he ren J. Goudzwaard, Chr. Wisse en M. Neele. Jongens vanaf 14 jaar kunnen als lid worden toegelaten. De contri butie werd op f 0.25 per lid per week vastgesteld. Besloten werd om voorlo pig iedere Donderdagavond om 7 uur in café Geuze bij elkaar te komen. De eerste avond zullen er simultaan par tijen gespeeld worden. Daar er ook on der jongens beneden de 14 jaar veel belangstelling is Voor dit spel, werd besloten een zgn. schoolclub op te rich ten, die dan 's Woensdags damavond houdt. Aan dpi. soldaat D. C. Kaashoek, Palembang. Met belangstelling nam ik ken nis van Uw schrijven. Nu er echter een wijziging ten goede is gekotnen in de ongunstige rege ling van het luchtposttarief naar Indië en U zeer waarschijnlijk ook ons blad tegen dezelfde kos ten als voorheen kunt lezen, lijkt mij plaatsen van Uw ingezonden schrijven overbodig. Gelukkig is er in Nederland voldoende gere ageerd op de misplaatste regeling Uw verwachting, waarmee Uw brief eindigt, is dus niet be schaamd. Soldaat J. I. Wielaard te Palembang schrijft: Leeft mee met de jongens overzee Ergens in Zuid-Sumatra ligt een kampong: „Schajoe" geheten. Daar zitten de jongens van het carriër-peleton van 5-3 R.I. Wat ze daar uitspoken? Wachtjes kloppen en patrouille lopen. Wachtkloppen is een job waar we allemaal een hekel aan heb ben en vooral de nachtwacht. Niet dat er zoveel gevaar bij is, maar het wemelt hier van de muskieten en dat is nu niet zo erg gunstig voor de gezondheid, 't Zou de eerste keer niet zijn, dat we om een uur of zes onder de bulten van wacht kwamen. Patrouillelopen is wel zwaar der, maar het wil er toch altijd nog beter is dan die nachtwacht. Samen met een Souburgse vriend zit ik vandaag (Zondag 6 Sept.) op wacht. Hij heet J. H. Uijl en is geen onbekende van het eiland Tholen, want hij is te Poortvliet geboren. Dat merk ik als we de Eendrachtbode krijgen. Hij is er dan als de kippen bij en ik moet uitkijken of ik krijg het zelf niet in handen. Toen we deze week het krantje ontvingen, lazen we het stukje over de posttarieven. Mijn vriend was van mening, dat de onkosten van de feestweek er uit moeten komen en dat ze daarom de tarieven verhoogden. Dat ons krantje 60 cent moet kosten past precies bij de spreuk ,,Wij leven mee, met de jongens overzee." Dus geachte Eilandbewoners, als een van jullie nog eens een foto of iets dergelijks aan je zoon of verloofde willen sturen, dan kost je dat een „zegeltje" meer. Ver geet vooral niet dat zegeltje er bij te plakken, want het is voor de jongens over zee. Het rokertje dat we krijgen is op zijn zachtst uitgedruktrot zooi. Altijd maar High-way en nog eens Hihg-way, soms zijn ze nog beschimmelt ook. Maar je moet ze wel nemen, anders heb je niets. (Sida ada). Ik weet zeker dat er niet één soldaat in Holland is, die zulke rommel rookt. Wil len wij een goede Hollandse ciga- ret roken, dan kunnen wij terecht

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2