RAADSVERSLAG THOLEN. RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER. Grond voor de Mosselcultuur Filmprojector voor het Onderwijs! Een nieuwe verkeersweg noodzakelijk! mogelijk was het verkeer over de Singel weg. te leiden en de weg daar wat in orde De voorzitter merkte op dat het enige te laten brengen. Hij vermoedde dat ook dat hier uitkomst kan brengen de nieuwe de polders hier wel in mede zouden weg, die dit jaar op het provinciaal willen werken. plan wordt gebracht. Hij is er van over- De heer Goedemond merkte op, dat tuigd dat men in Middelburg er alles met de weg niet afdoende te maken van af v/eet. Het enige is dus aan te men zijn geld weggooid. Hij wees ook dringen dat de weg er spoedig komt. nog op de verschillende bochten in de Hierna sluiting. Een Filmprojector wordt aangekocht Raadslid MEES neemt afscheid Thans, Mijne Heren, leg ik het onder scheidingsteken van de Burgemeester van Sint Maartensdijk af en draag ik het voorzitterschap van Uw Raad aan Uw eerste wethouder over. God zegene Sint Maartensdijk. Rede door Wethouder Hage De eerste Wethouder het woord ne mend, herinnert aan ongeveer 12 jaar geleden, toen de burgemeester als vreem deling zijn intrede deed. Volgens onze gedachten kende LI de behoeften en wen sen niet van de Zeeuwen, aldus spr. We hadden echter misgerekend. Spoedig was U ingeburgerd en de belangen dei- gemeente waren U ook spoedig eigen. Het pad in de oorlogsjaren liep niet op rozen en nog erger werd het toen onze bevolking moest evacueren. Na de terug keer pakte U met alle kracht aan om de desolate toestand weet, op te knappen en te trachten een grote achterstand in te halen. We zijn hiermee nog bezig en het is jammer, dat U daaraan niet verder kunt meewerken. In al die jaren hebt U 266 maal wethouders- en 76 maal raads vergaderingen geleid, vruchtdragende vergaderingen, waarin steeds opbouwen de critiek. Op sociaal en cultureel gebied stond U altijd op de bres om de ingezetenen te geven, wat zij toekwamen. Iedereen naar de zin maken gaat niet. U deed alles met goede bedoelingen. „Hoewel Uw schapen U geen kwaad deden, gaat U ons toch verlaten." We kunnen dit billijken als we zien, naar welk een goede en wel varende gemeente U vertrekt, mede met het oog op Uw kinderen." Tenslotte wenst wethouder Hage dat het burgemeester en gezin welga in zijn nieuwe gemeente. Weth. Bout en enkele raadsleden sloten zich bij deze woorden aan, terwijl de heren de Viet en Lange- jan een bijzonder woord van waardering lieten horen, zonder de gemaakte fouten over het hoofd te zien. Secretaris Meloen aan het woord Mijnheer de voorzitter, Het is mij als de dag van gisteren dat door de radio werd medegedeeld (eind Juni 1936) dat U benoemd was tot bur gemeester dezer gemeente. Spoedig" ging het bericht de gemeente door: Heb je het al gehoord dat er een burgemeester benoemd is en de wedervraag was: Wie is hij en waar komt hij vandaan Op 8 Juli d.a.v. bracht U Uw eerste bezoek aan deze gemeente. De krant vertelde dat U in den Haag was geboren, werkzaam was ter secretarie van Naald wijk, reserve officier en verloofd. En weer ging het door de gemeente: De burgemeester is verloofd, wie zou zij zijn en waar zou zij vandaan komen. Zo was het begin 1936. Wie is hij en wie is zij Wij stonden nog geheel vreemd tegenover elkaar. Op 22 Juli 1936 werd U geïnstalleerd en hiermede begon dan Uw functie als Burgemeester. Over Uw verhouding tot de Raad tn het college van Burgemeester en Wet houders is reeds gesproken. Voor mij blijft, die tot het gemeente personeel. Ik meen te mógen zeggen dat die over het geheel uitstekend is geweest en uiteraard kan ik dat zeker zeggen van het secretariepersoneel. Mede door Uw initiatief heeft de secretarie een hele verbetering ondergaan, het is een werkkamer geW-orden, terwijl vroeger de inrichting te wensen over liet. U heeft de onmiskenbare gave van aankleding van kamer en kantoer. De burgemeesterskamer en de secretarie zijn er de sprekende voorbeelden van. Ook verder hebben er gedurende Uw wijzigingen plaats gehad. Het rubriek stelsel werd verwisseld voor het decimale registratuur stelsel. Uiteraard hebben ook de omstandig heden medegewerkt tot vele veranderin gen want zonder betere outiiage zou het werk een slecht verloop hebben gehad. Wij zijn U echter erkentelijk voor de steun, die U ons hebt verleend bij het aanbrengen van die verbeteringen. Wat al sociale zorgen kwamen eral Vrijdag 28 Mei 1948 des avonds om half acht kwam de Gemeenteraad alhier in Openbare Vergadering bijeen. Voor zitter: Mr. A. J. v. d. Hoeven, secre taris de heer V. Laban. Afwezig met kennisgeving weth. Franke en dhr. Klom- pe, wegens ziekte. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze en spreekt vervolgens de wens uit, dat dhr. Klompe spoedig hersteld mag zijn. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens onveranderd goed gekeurd en de volgende ingekomen stuk- ken behandeld: 1. Van Ged. Staten gk. verhuur ge deelte van het perceel Brugstraat 16; 2. Van dezelfde enkele opmerkingen begroting 1948. De voorzitter stelt voor hieraan zoveel mogelijk te voldoen. 3. Dankbetuiging van het Chr. Ly ceum te Goes voor de event, bijdrage. 4. Min. v. Binnenl. Zaken gk. wij ziging vermakelijkheidsbelasting. 5. Van G. S. gk. aankoop grond aan de Singel van de Wed. Roggeband. 6. Centr. Bur. Verificatie proces ver baal van kasopname over het 2e kwar taal 1948. Bovenstaande stukken worden, tenzij anders vermeld, voor kennisgeving aan genomen. Punt 3: Uitgifte van grond aan de Contre'Escarpe. Van 2 firma's zijn ver zoeken binnengekomen, nl. van de fa. de Truyens en de fa. Stoffels, om gem. grond voor het plaatsen van een mos- selloods. De desbetreffende stukken heb niet voor de gemeente, ik noem hier slechts de steunverlening, die bleef tot de oorlog kwam met de daaraan ver bonden zogenaamde franje als tomaten soep, bak- en braadvet, vlees in blik enz. Met de oorlog werd het burgemeester schap er niet gemakkelijker op. De ge meente wordt door haar burgemeester gerepresenteerd en het was in de eerste plaats de burgemeester, die de klappen kreeg. Op 29 Augustus 1941 werd de laatste raadsvergadering gehouden, de bevoegdheden gingen eerst op B. en W. en later op de burgemeester over. De verhouding tussen de burgemeester en de bezetter werd hoe langer hoe meer gespannen en het is een groot voorrecht voor de gemeente geweest, dat U zich in die dagen van spanning hebt ge dragen, zoals dat van een oprecht Neder lands burgemeester mocht worden ver wacht. Altijd is dat niet gemakkelijk ge weest. Ook herinner ik mij nog hoe U naar den Haag werd geroepen en wij het ergste vreesden: Uw ontslag. Wanneer een N.S.B.burgemeester hier kwam, zouden wij dit ten zeerste be treurd hebben. In Februari 1944 kwam de evacuatie, een ellendige tijd voor de geëvacueerden. De burgemeester kon voor de gemeente niet veel doen. De bevrijding van het eiland kwam 30 October 1944 en toen in de loop van 1945 de bewoners terugkwamen begonnen weder eerst recht de moeilijkheden. Schier aan alles was gebrek. Schoeisel, kleding en dekking en wat niet al. Al deze zaken moesten via de burgemeester beredderd worden en een woord van hulde ook aan Uw echtgenote, die U in die dagen zo dapper terzijde stond is hier zeker op zijn plaats. Natuurlijk bleven klachten niet uit, maar dat kan ook niet anders want ook Sint Maartensdijk is een onderdeel van het graag critiserende Nederlandse volk. Zo ben ik dan aan het eind gekomen van een kprt overzicht van Uw twaalf jarig verblijf in deze gemeente. En als men nu zal vragen, wie was burgemeester Schuller en wie is zijn vrouw zal het antwoord zijn: Hij was burgemeester in een buitengewoon moeilijk tijdvak, maar hij en zijn echtgenote hebben de bevol king met raad en daad op uitnemende wijze terzijde gestaan. Met Heren leden van de Raad en het gehele gemeentepersoneel ook het onder wijzend personeel hebben gemeend U een blijvend aandenken te moeten schen ken als herinnering aan Uw verblijf in deze gemeente. Wij hopen dat het een plaats zal vinden in Uw nieuwe ambts woning. Moge God U en Uw vrouw zegenen in de arbeid voor de gemeente Maartensdijk en het U en Uw gezin in alle opzichten welgaan. Hierna dankt de oud-burgemeester van St. Maartensdijk de sprekers voor de waarderende woorden en gelukwensen, op een en ander nader ingaande. Veel heb ik te St. Maartensdijk geleerd aldus spr. want als men van de Univer siteit komt denkt men veel te weten, maar moet men practisch nog veel meer leren. De bezittingstijd was moeilijk, al zijn de laatste tijden evacuatie als burgemeester voor ons gemakkelijker ge weest dan voor verschillende andere collega's. Hij hoopt dat hij geheel Zeeuw is geworden en dankt voor de mede werking van het overgrote deel van de inwoners te St. Maartensdijk. De openbare raadsvergadering wordt hierop gesloten. Vervolgens voerde nog het woord de wijkzuster Vellekoop, Majoor G. H. van Helden, districtscomandant van de Rijks politie, burgemeester Verburg namefis de ver. van B.S. O., dhr. A. J. Ar- gelo, Dir. v. d. Centr. Dienst Bouw- en Woningtöezich Noord-Zeeland, dhr. Arentsen, H. der school en dhr. C. Steendijk, veearts. Nadat de burgemeester ook deze spre kers had dank gezegd, werd met een handdruk van het echtpaar Schuller af scheid genomen. ben ter inzage gelegen en B. en W. stellen voor een gedeelte van de grond aan de beide firma's voornoemd, be schikbaar te stellen. Raadslid de Heer vraagt of er dan nog bijzondere kosten voor de gemeente uit voortvloeien. De voorzitter ant woordt dat dit thans moeilijk te zeg gen valt. De grond wordt gegeven voor het plaatsen van een loods en laad ruimte. Nu is het echter een andere kwestie of hierdoor misschien vlugger herstel nodig is van de beschoeiing al daar. Dhr. de Heer: „Dan zou de betrokke ne wellicht bij kunnen betalen?" De voorzitter: „Dat is dan onderling te bespreken. Dhr. Verduit vraagt naar aanleiding van deze kwestie of de 5 meter ruimte tussen de beide loodsen grond van de gemeente blijft. De voorzitter vraagt of dhr. Verduit de stukken niet heeft ingezien, waarop deze ontkennend antwoord. De voorzit ter leest dan het ontwerp froor. Dhr. Berrevoets vraagt, wat de oor zaak is dat er eerst aan één firma grond was toegezegd. De voorzitter antwoordt, dat de ge meente niet alle grond wenste te geven, maar dat de fa. de Truyens en de fa- Stoffels de zaak onderling hebben gere geld. Eerstgenoemde heeft enkele meters grond afgestaan, waardoor laatstgenoem de ook in de gelegenheid is een loods te plaatsen. De bedoeling is elkaar zo min mogelijk te hinderen en waar de gemeente deze mosselcultuur zeker moet stimuleren, stellen B. en W. voor de weg onder het viaduct 15 cm. te verla gen en de weg-coupure grond aan de Zoutkeet een halve meter te verbreden in het belang van de firma's en het algemeen belang. Dhr. Goedemondt vraagt of het vol doende is het viaduct 15 cm te verlagen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Dhr. v. Westen vraagt of de verla ging en verbreding ten laste van de ge meente komt, waarop de voorzitter even eens bevestigend antwoord en nogmaals het algemeen belang van industrie vooruitgang naar voren brengt. Daarna wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Punt 4 is een 'verzoek van de Bijz. School op Geref. Grondslag aan de Doelweg om volgens art. 72 der L. O.- wet vergoeding te krijgen voor de aan schaf van leermiddelen tot een bedrag van 687.35. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. Punt 5 betreft het aangaan van een geldlening ad ƒ51.418.55. De voorzit ter zegt, dat nu het Rijk de brug heeft overgenomen en de verschillende fond sen moeten worden afgewerkt. Hierdoor is genoemde lening noodzakelijk. De voorzitter merkt echter nog op, dat de gemeente het voorrecht heeft dat het Rijk de meerdere rente voor haar reke ning neemt. Niemand heeft tegen deze lening bezwaar. Vervolgens komt aan de orde bespre king van een laad en stootmachine, een boormachine en 10 tweedehands lan taarnpalen, waain door de Gascommis- sie gunstig was geadviseerd. Toestemming werd verleend voor het afsluiten van een contract met de P.Z.E.M. voor afname stroom. Na enkele vragen te hebben beant woord, wordt besloten tot aankoop over te gaan. Punt 7: Vaststelling vergoeding Bijz. onderwijs voor 1947: School m. d. Bij bel, Bosstraat 1123.60, School Doel weg 2492.26. Punt 8: Aankoop filmprojector. Deze kost, aldus de voorzitter ƒ541.30. Hier over is een bespreking gevoerd. We hebben door ben voorstelling gezien, welk nut dit apparaat voor de school Keeft. Degenen, die het gezien hebben, zullen het met mij eens zijn. B. en W. stellen dan ook voor tot aankoop van deze filmprojector ten behoeve van het onderwijs over te gaan. Dhr. de Heer zegt dat hij hieromtrent zijn mening reeds heeft geuit, maar nog maals wil zeggen, dat het z.i. nadelige gevolgen zou kunnen hebben voor de jeugd in verband met bioscoopbezoek, hoewel hij niet ontkent dat het nuttig is voor het onderwijs geven op zich zelf. Daarom stemt hij tegen aankoop. De voorzitter .zegt van een andere mening te zijn en vindt dat men door dergelijke goede dingen te laten zien, stimuleert om verkeerde dingen niet te gaan bekijken. Dhr. Berrevoets bevestigd eveneens dat een dergelijk apparaat z.i. zèer nut tig is voor het onderwijs. Hij vernam echter dat deze apparaten binnen af- zienbare tijd goedkoper zouden worden en stelt in dit geval voor te wachten. De voorzitter antwoordt, dat het te gendeel het geval is. Een bepaald aan tal apparaten is slechts toegewezen voor het gehele land en van overvloed, dus van prijsverlaging, is nog geen sprake. Dhr. Jansen zegt er enthousiast over te zijn en kan niet begrijpen, dat men hier tegen stemt. Hij kan ieders mening waarderen en billijken, maar om tegen te stemmen moet men een motief heb ben. Hij kan in deze kwestie geen mo tief vinden, waarom men tegen zou stem men. Omdat er slechte- boeken zijn, daarom onthoudt men toch de kinderen niet lezen te leren Hij onderscheidt ook degelijk goede en slechte films. En hier gaat het zuiver om aanschouwelijk onderwijs, dat toch zeer nuttig is. Dhr. de Heer blijft bij zijn mening en ziet er bioscoopgevaar «in. Dhr. Jansen zegt ook ernstige bezwa ren te hebben tegen bioscoopbezoek, maar vindt dit heel wat anders. Hij meent dat de goede dingen een gave Gods zijn, die men ook moet gebruiken. Spreker vindt dat men zijn kinderen tekort zou doen door hier afwijzend tegenover te staan en betreurt het dat dit voorstel met met nlg. stemmen kan worden aanvaard. De voorzitter zegt het in deze geheel met dhr. Jansen eens te zijn en ziet ookeen groot verschil in een gewone film en deze projector voor het onder wijs, ziet het ook nog anders dan het voorbeeld dat dhr. Berrevoets aanhaalt, die eens met de klas een opvoedkundige film ging bekijken, die door de school leiding was georganiseerd. Hier gaat het zuiver om het onderwijs. Dhr. Zachariasse betreurt het, dat deze niet op alle lagere scholen kan worden ingevoerd in deze gemeente. Hij vindt eveneens dat er aan de kinderen tekort wordt gedaan door dit te weige ren. De voorzitter zegt, dat wat niet is, kan worden en de weg tot deelname steeds openblijft. Hij wil ook gaarne de besturen der scholen uitnodigen eens een kijkje te komen nemen. Daarna volgt stemming. Alleen raadslid de Heer stemt tegen. Bij de rondvraag die nu volgde, vroeg dhr. Zachariasse of men de verordening op het heffen van havengeld dacht te verbeteren, waarop de voorzitter toe stemmend antwoorde. Dhr. Berrevoets vroeg of het niet mogelijk was het zware verkeer om te leggen, dagr de smalle straten voor dit zware verkeer niet meer berekend zijn. De voorzittèr was het hier volkomen mee eens, doch zag in deze geen uit weg. Ook de Singel is z.i. niet te gebrui ken voor het tegenwoordige zware ver keer wegens haar slechte toestand. De heer v. Westen vroeg of het niet Openbare raadsvergadering gehouden te Oud-Vossemeer op Vrijdag 28 Mei 1948. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering worden de ingeko men stukken ter tafel gebracht. Deze zijn: Een schrijven van het be stuur v. h. Chr. Lyceum v. Zeeland, waarin de dank uitgesproken wordt voor het toekennen van subsidie voor uit deze gemeente afkomstige leerlingen die dit Lyceum zullen bezoeken. Jaarverslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim over 1947, 5 gevallen van schoolverzuim zijn te mel den. Een vergelijkend onderzoek met 1946 toont aan dat het schoolverzuim tengevolge van de strengere wettelijke maatregelen en afschaffing van het 8e leerjaar zeer verminderd is. Schrijven van de Min. v. Binnenl. Zaken dd 24 Maart 1948 betreffende goedkeuring van de verordening op de V ermakelijkheidsbelasting. Kennisgeving van de Commissaris der Koningin betreffende goedkeuring van de verordeningen op de heffing van precariorechten en reinigingsrech ten. Deze stukken worden voor kennis- ge\ ing aangenomen. Het tweede punt der agenda betreft een verzoek van het Bestuur der R. K. Parochiale School om gelden ex. art. 72 der L.O.-wet 1920 voor een scheidingshek speelplein van de school aan de openbare weg. De inspecteur deelt mede dat door toe kenning van dit bedrag de normale eisen enigszins zouden worden over schreden, doch wijst er op dat aan de zijkanten van het schoolplein dezelfde hekken staan als nu verzocht zijn te mogen plaatsen. Om nu het hek aan de voorzijde niet in disharmonie te doen zijn met de zijhekken, is het toch ge wenst de gevraagde te laten plaatsen, waarom B. en W. voorstellen de gel den toe te kennen. Op een vraag van dhr v. Gorsel deelt de voorzitter mede dat de kosten 1500 zouden bedragen, indien een eenvoudig buiswerk met gaas e.d. werd geplaatst, doch dan met eerdergenoemd bezwaar, met betonnen voet e.d. zoals nu wordt voorgesteld bedragen de kosten ƒ2100. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. Vervolgens wordt de ontwerp-regeling van Ged. St. van Zeeland voor de wed den van ambtenaren van de Burgerlijke Stand ter tafel gebracht. Dit betreft de herziening van de wed den van die ambtenaren in Zeeland, waardoor ze iets hoger komen. Het! vaste bedrag is 180, terwijl vervolgens voor een huwelijksakte en de andere akten aparte bedragen worden vastge steld. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen hierna voor een filmapparaat voor de 3 lagere scholen in de gemeente aan te schaffen. De voorzitter deelt mede dat onlangs in Tholen een demonstratie is gegeven met deze Nederlandse onderwijsfilm, die vooral bij Aardrijkskunde, natuurkunde en Ned. Taal zeer nuttig zijn. De 3 schoolhoofden die met het voltallig on derwijzend personeel de demonstraties volgden, stellen ook voor dit apparaat alleen voor de gemeente te nemen en niet met andere gemeenten samen, daar, zo het met de andere gemeenten samen wordt genomen, jaarlijks toch 30 bij gedragen moet worden, terwijl het toe stel niet genoeg ter beschikking kan zijn. Het apparaat kost 700, terwijl de scholen dan voortdurend nieuwe films krijgen. - De voorzitter zegt zelf de demonstratie niet bijgewoond te hebben, maar de wethouders waren er wel, waarop dhr. Daane zegt dat hij het zeer nuttig vindt. Welbeschouwd is het toestel duur, maar hier weegt tegen op dat we dan een toestel aan onszelf hebben, en de sub sidie van 30 per jaar vervalt dan ook, terwijl vervoer van de ene gemeente naar de andere ook niet aan te beve len is. Hij is van mening dat de jeugd er zeer veelvan kan leren. Dhr. v. Gorsel meent dat alles wat het onderwijs kan bevorderen, bevorderd moet worden, het heeft zijnsteun. Dhr. Istha sluit zich bij het door dhr. van Gorsel gesprokene aan, doch meent dat het aan te bevelen zou zijn geweest dat ook de raad de demonstratie had bijgewoond, het is nogal een flink be drag. Dhr. Daane zegt dat alleen de raads leden van Tholen aanwezig waren, ove rigens waren het de colleges van B. en W. en de onderwijzers. Dhr. Aarnoudse verklaart het nut van deze schoolfilms in te zien, doch zegt dat hij er persoonlijk toch tegen is. Als het de kinderen nu bijgebracht wordt, zien ze straks ook geen bezwaar meer in andere films, en deinzen ze voor geen enkele film meer terug. Dit doet de voorzitter opmerken dat men juist door goede films propaganda maakt tegen de slechte. Dhr. Daane zegt dat men het toch niet tegen houdt, en dit is geen gewone film. Dhr. Aarnoudse meent dat er nadat nu gelegenheid gegeven wordt om een film te zien, straks tegen geen enkele film meer bezwaar bestaat. Overigens gelooft hij dat het zeer leerzaam is. Z.h.s. wordt tot de aankoop besloten. Het vijfde agendapunt betreft de on- corporatie van de toelagen jaarwedden gemeente-ambtenaren en jaarwedde ambtenaar. De regering dringt er op aan dat alle tijdelijke verhogingen in de jaarwedde worden geïncorporeerd, zodat 'de pen- sioènsgrondslagen worden verhoogd, de tijdelijke toelagen worden nu vast. Voorgesteld wordt de jaarwedde van de ambtenaar in overeenstemming te brengen met dat der rijksambtenaren. Aanvangswedde zal worden 2350 met 5 jaarlijkse verhogingen van 108 tot een maximum van 2880, ongehuwden 5 minder. Beide voorstellen worden z.h.s. aan genomen. Vervolgens wordt de benoeming van een hulpkeurmeester vee en vlees voor keuringen van huisslachtingen en'verho ging van het keuringsgeld voorgesteld. De voorzitter deelt mede dat er vorig jaar nog ontheffing is verleend van keu ring van huisslachtingen echter met het vermaan dat op tijd oproepingen moes ten worden geplaatst voor een hulp keurmeester. Na een' geplaatste oproep is 1 sollicitatie ingekomen, het is dhr. A. P. Slager te Scherpenisse. Flet Hoofd der keuringsdienst stelt deze voor als hulpkeurmeester, en meent tevens dat de keuringsgelden op 4. moeten worden gebracht. De voorzitter meent dat de gemeente voor het laatst ontheffing heeft gehad, er wordt nu voorgesteld de gemeente voor de slachtingen in wijken te ver delen. Dhr. Van Gorsel merkt op dat de keurlonen dan stevig duur zouden wor den, terwijl dhr. van de Klooster van mening is dat indeling in wijken moeilijk is. De voorzitter wijst er op dat zo er geen wijken komen de keurmeester heen en weer moet vliegen. Dhr. Daane zou voor willen stellen van de 5 slachtdagen in de week er 2 voor de buitenwijken en 3 voor de kom der gemeente te nemen. De voorzitter deelt mede dat zoveel mogelijk met de belangen van de personen die slachten zal worden rekening gehouden. Als nu voor 6 maanden ongeveer 1500 voor de keuring betaald moet worden kan dit door 350 slachtingen a 4.onge veer gedekt worden, hetgeen de heer van der Klooster doet opmerken dat wanneer het vlees van de bon gaat er het gehele jaar geslacht kan worden. Dit ontlokt dhr. Daane de opmerking dat Den Haag dan wel weet te zeggen dat een hulpkeurmeester voor het gehele jaar benoemd moet worden. De voorzitter zegt dat dit niet be zwaarlijk behoeft te zijn. Voor de enkele nakomers. zou het hoofd Keuringsdienst dan wel kunnen zorgen. Allen gaan met het voorstel accoord. Aan de orde is een verzoek van J. J. Franke om vergoeding ex art 13 der L.O.-wet 1920 voor buskojten voor zijn dochtertje dat de school voor bijzonder lager onderwijs te Bergen op Zoom bezoekt. Dit wordt toegestaan. Een wijziging van de gemeentebegro ting 1947 (af- en overschrijvingen) wordt zonder discussie aangenomen. Vervolgens wordt een circulaire ter verbetering van de financiële positie van het personeel inzake pensioensbijdragen behandeld. "Voorgesteld wordt hiermede accoord te gaan, en de bijdragen voor eigen pen sioen te verminderen van 4 op 2 en wel met ingang van 1 Jan. 1947, het te veel betaalde kan worden terugbe taald, hetgeen z.h.s. wordt 'aangenomen. Goedkeuring wordt gevraagd voor de aan de gemeentewerkman ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum toege kende gratificatie, waartegen niemand bezwaren oppert. Bij de rondvraag zegt dhr. van der Klooster dat de havenmuur aan de kant van de veerpont aan het afkalken is, hij wil hier de aandacht op vestigen. Een onderzoek zal worden ingesteld. Dhr. Mees zegt dat hij dezer dagen uit deze gemeente zal vertrekken om bij zijn zoon zijn intrek te gaan nemen en afscheid te nemen van de gemeenteraad en de verschillende commissies waarin hij zitting heeft. De voorzitter brengt dhr. Mees, die nu 74 jaar oud is, en gedurende 20 jaar lid van de raad, voorzitter van het Wezen Armbestuur, de Algemene Ar men en het Fonds Huyssen van Katten- dijke, en- in diverse andere commissies nog zitting heeft gehad, hartelijk dank voor alles dat hij in het belang van de gemeente Oud-Vossemeer heeft gedaan, en wenst hem toe, dat het hem en zijn vrouw in Zaandam nog lang goed moge gaan, waarop dhr. Mees hem dank zegt voor zijn woorden. Dhr. Aarnoudse zegt dat de tuin bij de openbare school er zo verwaarloosd bij ligt. Hoewel dit voor bouwterrein bestemd is kan dat onkruid toch wel wat gemaaid worden, het zand vliegt straks overal heen. De voorzitter zegt dat de architect volgende week komt, en de bouw al gauw begint, het onkruid zal toch nog wat gemaaid worden. Dhr. Aarnoudse wijst voorts nog op de stekels aan dij ken en wegen en informeert wie daar nu voor moet zorgen, het is gewoon verschrikkelijk. De voorzitter zegt dat bij de aanstaande opneming van wégen en voetpaden hierover een opmerking

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2