.fllïlEfl oud'v ossemeer st. annaland stavenisse st, maartensdijk scherpenisse a. j- polder indisch hoekje sportooekje' voor de landbouw Leerlingen, die door de hoofden der scholen zijn opgegeven behoeven niet opnieuw te worden aangemeld. Tholen, 21 Mei 1948 Burgemeester en Wethouders voornoemd Bekendmaking De Burgemeester van Tholen zal op Zaterdag de 5e Juni 1948, des middags te 12 uur, ten Gemeentehuize aldaar, .één hoop compost publiek verkopen. Inlichtingen bij de Districts-Opzichter. BENOEMD Het hoofd der Christelijke Nat. School te Tholen, de Heer G. J. Dragt, is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot leraar ener Christelijke U.L.O.-school te Gorinchem. VEILING Deze week werden op de veiling Tholen de eerste vroege aardappelen ge veild. De belangstelling van de telers was groot en hoewel de aanvoer nog gering was, waren de prijzen behoorlijk. De aardappelen brachten door elkaar -(gewone en kriel) 36 ets. per kg op. De telers welke leverden, hadden een gemiddelde opbrengst van 10 kg per roe. Meerdere telers hebben voor Vrijdag 28 Mei aardappelen aangegeven zodat voor dien dag ongeveer een aanvoer van 3000 kg kan worden verwacht. In ieder geval kan worden vastgesteld, dat de eerste schapen over de brug zijn, en de eerstvolgende weken dè vroege aardappelen-campagne in volle gang zal zijn. Het is te hopen, dat mede door de export op Duitschland, de prijzen van dien aard zullen zijn, dat deze belangrijke teelt voor de telers alleszins lonend moge zijn. BENOEMING EN WEGVERBETERING In een vergadering van het Water schap Oud-Vossemeer werd dhr. J. W. Hage als No. 1 op de voordracht ge plaatst als Gezworene aan de grote en kleine polders van het Waterschap Oud- Vossemeer. No. 2 en 3 zijn resp. de heren C. de Wit en Jacs. Booman. Dit in de vacature K. J. Hanse wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Dhr. B. G. Friderichs, die periodiek aftredende is, werd weer als No. 1 op de voordracht geplaatst. Bij de bespreking over de wegver- betering Oud-Vossemeer-St. Annaland kon men niet tot een definitieve beslis sing komen. Deze kwestie is aangehouden TERUG UIT INDIE Woensdag keerden in deze gemeente weer 2 jongens uit Indië terug. Het waren de Jagers M. J. Berkhey en M. M. Minheere, die na 2H jaar tropendienst met de „Grote Beer" in Nederland en hun woonplaats arriveerden, 's Avonds bracht de muziekvereniging de O.V.W.- ers een aubade. Ook de Oranje- en Buurtverenigingen kwamen om de terug gekeerden te begroeten. BERICHT Wegens drukke werkzaamheden- der vorige Agent is met ingang van heden als Agent voor deze gemeente van dit blad aangesteld, dhr. A. Aarnoudse, A 79 alhier. Voortaan kunnen dus hier ook de advertenties worden bezorgd. VERGADERING INGELANDEN Dinsdag 25 Mei jl. des vm. om 10 uur werd in het Gemeentehuis alhier een vergadering gehouden van Ingelanden van het Waterschap St. Annaland. Aan wezig waren 28 van de 35 Ingelanden. De Dijkgraaf, dhr. A. J. Bierens, opende de vergadering met een welkomstwoord, inzonderheid tot dhr. C. M. P. W. Hansens, die hij als Dijkgraaf had opge volgd en de voor de eerste maal aanwe zig zijnde Ingelande dhr. C. B. Kodde te Tholen. Spreker memoreert vervolgens het overlijden van Dr. Polderman, die steeds de vergaderingen heeft bijge woond en van Ingelande Wed. G. A. v. Nieuwenhuijzen. De notulen van 27 Mei 1947 worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeling wordt gedaan van de vol gende Ingekomen Stukken: Benoeming van dhr. A. J. Bierens als Dijkgraaf bij K.B. d.d. 12 Juni No. 28. Van dhr. A. C. Geluk als Gezworene bij K.B. van 22 Aug. 1947 No. 33. Proces-verbaal van kasopname. Goedkeuring besluit tijdelijke verho ging ad 10%. Verzoek van de Polder Moggershil om het onverharde gedeelte weg van de scheidingsdijk tussen Annavosdijk en Moggershilpolder te verharden met grint. Hierop wordt afwijzend beschikt. Verslag van de polder over het Dienstjaar 1947/48 wordt voor kennis geving aangenomen. De rekening wordt z.h.st.als volgt vastgesteld: Waterschap: Ink. ƒ24.599.05, uitg. ƒ23.739.21, goed slot 859.84. Alg. Wa tering: Oudeland en Annavosdijk Bre- denvliet en Pluimpot: Ontv. 11.838.52, uitg. 8597, goed slot 324.52. Oude land en Annavosdijk: Ink. 6943.45, Uitg. ƒ4432.99, goed slot ƒ2510.46. Su- zanna: Ink. 2930.29, uitg. 2841.43, goed slot 88.86. Bredenvliet 468.37, 269.87, goed slot 198.50. Mariapolder 7.73, 2.30, goed slot 5.43. Pluim pot 18.20, nihil, goed slot ƒ18.20. Het Dijkgeschot per ha werd als volgt vastgesteld: De tussen haakjes genoemde bedragen is dijkgeschot 1947: Oudel. en Annavosdijk 27.50 20.50) Suzanna (binnenbeh.) 16.14.50) Idem (buitenbeheer) 45.45. Bredenvliet ƒ23.20 15.60) Maria ƒ23.— (ƒ14.— Puimpot 22.- 14. Onder bovengenoemde bedragen zijn begrepen: de bijdrage aan de Cal. pol der bedragende per ha: voor Oudeland 1.52, Annavosdijk 1.70, Bredenvliet 1.20. De bijdrage in dg kosten voor de ver betering van de zeedijk van de Anna- vosdijkpolder bedragende voor de Oude- landpolder 2.98 en de Annavosdijkpol- der 3.per ha. De bijdrage in de kosten voor de ver betering van de oude Zeedijk No. 7 van het Prov. Wegenplan bedragende voor alle polders, zowel voor de Vro men als Dijkerslanden 1.50 per ha. De bijdrage aan de Alg. Waterkering bedragende voor alle polders, behalve Suzanna, voor de gewone werkzaamhe den 3.en voor gemaakte kosten door de Rijksdienst Landbouwherstel i.z. be delven der waterleidingen 4.50 per ha. Machtiging wordt verleend tot het al en overschrijven van de posten bij de begroting aangegeven. Plet bestuur wordt gemachtigd tot het sluiten van een rek. courant-overeen komst met de Boerenleenbank alhier. De begroting wordt als volgt vast gesteld: In ontv. en uitg., het Waterschap 35.929.83. Alg. Watering: Oudeland en Annavosdijk Bredenvliet en Pluim pot: 10.066.64. Oudeland en Annavos dijk ƒ6678.88. Suzanna ƒ2986.78. Bre denvliet 430.Mariapolder 17.73. Pluimpot 18.20. Wegens periodieke verhogingen wordt het salaris en de pensioengrondslag van de Waterbouwk. Opzichter opnieuw vastgesteld. Hem wordt ook een gratificatie ad 50.verstrekt over het jaar 1947. Dhr. H. Duijzer Czn. wordt herbe noemd als vertegenwoordiger van de polder Suzanna in de Dijkraad der wa terkering v. d. Cal. Suzannapolder. Op grond van de circulaires d.d. 15 Febr. 1946 en 5 Maart 1948 wordt het salaris van de ontvanger-griffier gewij zigd. Mededeling wordt gedaan van de pei lingen, die om de 5 jaar worden ver richt. Een opmerking van een Ingelande inzake de Waterkeringen zal door het Bestuur nader onder het oog worden gezien. Een voorstel tot het innen van een belastingheffing op bebouwde eigendom men zal eveneens nader worden beke ken. Na de rondvraag dankt dhr. Hanssens voor de door de voorzitter gesproken vriendelijke woorden bij de opening err- wenst hem nog vele jaren als Dijkgraaf toe. De voorzitter sluit dan na een dank woord de vergadering. INSLAG Tijdens de korte doch hevige onweers bui van Woensdagmiddag sloeg de blik sem in de schuur van dhr. P. Hage in de O. Achterweg. Het liep echter goed af, daar slechts een klein stukje van de ge veltop werd afgerukt. TERUG UIT INDIE Deze week kwamen, zoals we vorige week reeds aankondigden, twee O.V.W. ers uit Indië terug, nl. de soldaten M. Westdorp en R. C. Rijnberg. Uit ver schillende huizen van de buurtbewoners van laatstgenoemde wapperden de vlag gen. De vreugde over de thuiskomst van Westdorp werd getemperd 'door droevige familieomstandigheden, die tijdens zijn verblijf in Indië plaats von den. Vandaar dat men zich ook ont hield van vlaggen. tal oefenuren bedraagt per jaar ten hoogste 200. Gezagsgetrouwe ingezetenen worden dringend opgeroepen zich bij de burge meester te melden voor de Nationale Reserve. AFSCHEID BURGEMEESTER Mr. H. H. SCHULLER Donderdagavond jl. nam Mr. H. i H. Schuller in een bijeenkomst van de Rode Kruisafdeling Eiland Tholen af scheid als voorzitter. Maandag 31 Mei des nam. om 3 uur zal hij afscheid nemen in een bijzondere Raadsvergadering als voorzitter van de gemeenteraad. BOERENLEENBANK Vrijdag 21 Mei des avonds om half acht hield de Coöp. Boerenleenbank alhier in de zaal van dhr. Slingerland haar algemene jaarvergadering. Aan wezig 44 leden. Önouw of meisje^ U.N.A.C. De burgemeester deelt het volgende mede: Dinsdagavond jl. heeft H.K.H. Prinses Regentes Juliana voor de radio een propaganda-rede uitgesproken voor de j,United Nations Appeal for children" (Verenigde Naties helpen het Kind). Voor hen, die niet in de gelegenheid waren deze rede te beluisteren of op andere wijze kennis te nemen van het werk van de UNAC wordt medegedeeld, dat de UNAC een gevolg is van een eenstemmig besluit van de Algemene vergadering der Verenigde Naties, met het doel over de gehele wereld een actie te ontketenen tot steun aan noodlijdende kinderen. 20 millioen kffideren verhongeren. Maar dat is niet alles. In Europa heb ben dertig millioen kinderen direct hulp nodig; in het nabije en verre Oosten zestig millioen, die zonder onze hulp gedoemd zijn óm te komen door gebrek. Het is begrijpelijk, dat aan deze kin deren ten spoedigste hulp moet worden verleend. Dezer dagen zal men dan ook weder om de inwoners der gemeente een be zoek brengen met de collectebus. Geef voor bovenvermeld doel met gulle hand Besef, dat vele landen ons in de voorbijgegane jaren hebben ge holpen en dat wij thans verplicht zijn hen te helpen Scheep de collectanten of collectrices niet af met een fooi: laat het een offer zijn. BEZOEK VAN DE COMMISSARIS! Maandag jl. bracht de Commissaris der Koningin in de Prov. Zeeland, Jhr. Mr. de Casembroot een bezoek aan deze gemeente. Waar het geen officieel karak ter droeg, werden alleen ter gemeente huize besprekingen gehouden. Ook werd de Ned. Herv. Kerk nog bezichtigd, waarna de Commissaris weer vertrok. BEKENDMAKING 43e Burgemeester van Stavenisse maakt bekend, dat de gelegenheid voor aan melding bij de Nationale Reserve ook na 15 Mei 1948 nog openstaat. Het aan De voorzitfer, dhr. A. L. Hage opende met een hartelijk welkom de vergadering en geeft daarna in brede trekken een overzicht van de werkzaamheden der Bank in het afgelopen boekjaar. De Bank is nog steeds groeiende. Het aantal aan gesloten leden bedroeg per 1 Januari jl. 179. De rekening over 1947 wees aan ontvangsten en uitgaven 2.185.074,85 aan en het Balanstotaal 2.071.213,84. Saldo winst over 1947 werd na goed keuring der vergadering bij de reserve gevoegd. Bij monde van dhr. P. C. Koop man, die met dhr. W. M. Langejan de rekening heeft nagezien wordt verklaard, dat alles in de beste orde is bevonden, waarna de kassier declaratie wordt ver leend. Tot bestuurslid en lid van de Raad van Toezicht wordt met grote meerder heid herkozen de heren I. M. Hage en J. M. Muller. De aftredende plv. be stuursleden, de heren Chr. Hoek en Adr. Gaakeer werden eveneens herbenoemd. Na enige mededelingen wordt de ver gadering gesloten. GESLAAGD Onze vroegere dorpsgenote Mej. R. Koopman behaalde in het Diaconessen- huis te Rotterdam haar einddiploma ver pleegster. WEDVLUCHT De P.V. De Zwaluw hield een wed vlucht van uit Ponte-St. Maxesi. Uitslag als volgt C. Andriesse (Sch.) 1-4-27 A. L. v. d. Rhee 2-3-13 A. Franke 5 Gebr. Priem 6-26-3e overduif C. Scherpenisse Jz. 7-16-2e overduif Johs. Janse 8 G. M. Larooy (Sch.) 9-11 P. van Driel 10-24 I. J. v. d. Werf (Sch.) 12 C. Vroegop 14 G. Lindhout 15-20-23 le overduif D. Klaasse 17 Arie v. d. Rhee 18-25 C. v. d. Have (Sch.) 19-22 J. v. Hoek 21 GESLAAGD Voor het diploma Rijkshoefsmid slaagde dhr. A. Duine Azn. alhier HET GRASGEWAS 1948 Woensdagavond werd in het openbaar bij opbod verkocht het grasgewas 1948 van de algemene Begraafplaats. Koper werd P. Minheere voor 17. "pwrtvtTET Eervol ontslag Aan dhr. M. v. Nieuwenhüy- zen is op zijn verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag ver leend als opzichter bij de Weder opbouw Noord Zeeland. BLIJDE TERUGKEER Ook in deze gemeente zijn thans weer drie militairen uit Indië teruggekeerd. Het muziekgezelschap bracht hen een serenade, terwijl de Burgemeester blijk gaf van zijn belangscelling door hen persoonlijk te verwelkomen. V erjaardagsgroeten Dpi. soldaat P. Boogert - No. 260605079 - 1-4-11-R.L Sor- teerkantoor Poerwakarto. Lieve Piet: Hartelijk gefeliciteerd met je 22ste verjaardag door je zus Janny, broer Toon, Zwager Jan, Clazina en Corry. Hopende el kaar spoedig te mogen weerzien. St. Annaland, Julianastraat A 118 N ederlaag wedstrij d S.V.O. 1 - W.H.S. 1 5—1 Vossemeer met 4 en St. Anna land met 2 invallers lieten tot aan de rust Zaterdag jl. een vrij wel gelijk opgaande strijd zien met ietwat gevaarlijker aanvallen van de thuisclub. Nadat de W.H. S. midvoor en de S.V.O. links binnen een pracht kans hadden gemist, wist de goed spelende S.V.O. midvoor Stuits, alleen voor de keeper komende onhoud baar in te schieten. Even voor het einde van de eerste helft kreeg de W.H.S. linksbuiten Kurvink, die naar binnen gelopen was een voorzet van rechts, aarzelde even, maar knalde de bal dan onverv/achts langs de keeper, waarmee de gelijkmaker een feit werd. In de tweede helft zakte W.H.S. af en werden de aanval len van S.V.O. vooral in het laatste kwartier gevaarlijker. Door samenwerking tussen mid voor en linksbinnen moest de W.H.S. keeper mede door het- herhaaldelijk falen van de backs dikwijls ingrijpen. Eer het eind signaal klonk had S.V.O. er 4 doelpunten bijgemaakt, 54. S.V.O. 2 - W.H.S. 2 2-0 THOOLSE-A.B.ELFTAL 3—2 Dinsdagavond speelden de door de afgevaardigden van de eiland-voetbal- verenigingen samengestelde Thoolse A/B elftallen hun eerste oefenwedstrijd. En kele invallers namen de plaatsen van verhinderde spelers in. De uitslag was 32 voor het A-elftal, terwijl het B- team beslist de meerdere was wat veld spel betreft. De keuzecommissie vindt dat ze voor een moeilijk probleem is geplaatst. De volgende oefenwedstrijd te Oud-Vossemeer is bepaald op Dins dag 8 Juni. Zaterdag a.s. Smerdiek 3WHS 3 om 3 uur Smerdiek 2WHS 2 om 5 uur Smerdiek 1WHS 1 om 7 uur NEDERLAAGSERIE Zaterdag 22 Mei jl. speelde Tholense Boys een nederlaagwedstrijd tegen Val Aan uit De Heen en won met 53. A.s. Zaterdag Tholense BoysBOZ, nederlaagwedstr. WEDVLUCHT DE TROUWE DUIF THOLEN Zaterdag 22 Mei jl. hield de P.D.V. De Trouwe Duif te Tholen een wed vlucht van Ottignies. De uitslagen lui den: A. Wagemaker 1 2 5 21 23, G. Soomers 3, J. Vermei) 4 20 22, D. Jansen 6 11 25 27, C. Soomers 7 17, L. Laban 8 12, W. Videier 9 10, L. Soomers 13, J. Bogert 14, I. Hage 15 28 34, J. Schot 16, M. Tazelaar 18 19 29 33, F. Nijs 24, H. Verkerke 26, J. Deurloo 30, Boot 31 32. De eerste duif kwam binnen om 1.20.12 uur en de laatste prijswinnende duif om 1.32.48 uur. Terugkeer Dezer dagen arriveerde onze dorpsgenoot J. Bolier uit Indië. Hij was de laatste stoottroeper uit deze gemeente. Wederom werden vele vlaggen gehesen. Door de muziekver. „Concordia van St. Filipsland werd een sere nade gebracht, terwijl hij werd toegesproken door Burgemeester de Jonge en Ds. de Lint. De laatste overhandigde hem een bijbeltje. Belangrijke verbetering Door de fa. Aug. van Dijk Petit's wegenbouw te Bergen op Zoom is de laatste hand gelegd aan de verbetering van de wegen in dit deel der gemeente. Niet alleen de fietsers, maar ook de autobestuurders juichen deze verbetering toe. STEMMEN VAN LEZERS Geachte Redactie, Hiermede verzoeken wij op name van onderstaande regels, waarvoor onze dank. De Baldadigheid van de St. Annalandse jeugd Zoals na een zware storm de zeeweringen worden nagezien om de eventueel aangebrachte schade zo spoedig mogelijk te herstellen, zo gaan wij des Maandagsmor gens het magazijn van het Cen traal Bureau staande aan de Oostelijke Zeedijk nazien, welke vernielingen door de storm van baldadigheid weer opnieuw zijn aangebracht. Afgelopen Zondag was het dan weer meer dan erg zodat wij noodgedwongen de politie in kennis hebben moeten stellen van de aangebrachte scha de. Om de stuk gegooide lampen te laten vernieuwen, daar den ken wij niet over, de jeugd zou te veei genieten, doch ruiten en dakpannen moeten wij noodge dwongen vernieuwen en kost ons met al die narigheid bovendien handen vol geld. Nu kunnen wij het terrein bij de loods afsluiten, hiervoor heb ben wij volledige toestemming van de eigenaar, het kost ons evenwel een flink bedrag en wat nog meer zegt, er wordt voor fatsoenlijke wandelaars een mooie wandelweg afgesloten. Ouders, .wij hopen dat dit niet nodig zal zijn, en U uw kinderen zult willen waarschuwen voor het vernielen van materialen die zeer moeilijk te vervangen zijn. Met dank Voor de plaatsing, J. A. Heijbóer, Zaakvoerder „Eiland Tholen'' Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Poortvliet, 22 Mei 1948. Er zijn mensen, die voor gewoonte hebben, hun grieven kenbaar te maken op manieren en plaatsen, waar niemand in de gelegenheid is zich te verdedigen. Zo heeft ds. Vroegindewey zijn optre den vervolgd met het schrijven van een artikel in de „Kerkbode". Vandaar dat ik dankbaar ben voor deze gele genheid een openlijk antwoord te geven op genoemd artikel, temeer daar ds. Vr. om een antwoord heeft gevraagd. In de strijd, die de N. H. Kerkeraad begonnen is, speelt ds. Vr. de beschei den rol van man-achter-de-schermen. Was hij misschien bang, dat, gezien zijn ervaringen op schooLterrein, openlijk door hem opgetreden de zaak meer kwaad dan goed zou doen Op de hem eigen, smalende, hoogdra vende wijze geeft hij in genoemd artikel wat hij noemt „de klare geschiedenis" van hetgeen er gebeurd is. Wanneer ik in dit stukje spreek over Kerkeraad, dan zonder ik daarvan 1 ouderling uit, die niet gewenst heeft mede te werken aan hetgeen geschied is. De N. H. Kerkeraad schijnt zich het lot van haar doopleden wel bijzonder aan te trekken. Dat was trouwens in Poortvliet wel bekend. Ongeveer ieder een in Poortvliet kan u immers vertel len, dat ds. Vr. te kennen heeft gege ven geen Catechisatie meer te geven aan schoolkinderen (ongeveer 90 van de leerlingen der O.L.S. is dooplid van de N. H. Kerk). Door niet te antwoor den op mijn aan hem gezonden brief daaromtrent heeft hij dat ook bevestigd. De andere leden van de Kerkeraad kun nen zich niet geheel met deze zienswijze van de ds. verenigen. Ds. Vr. vindt dit echter de juiste houding om „de jeugd naarstig in de fundamenten van de^ware godsdienst te onderwijzen", zoals hij het uitdrukt. Met deze en volgende door ds. Vr. aangehaalde zinnen neemt ds. Vr. het persoonlijk naar het schijnt, toch niet zo nauw, wanneer het hem te pas komt. Hij laat nl. en ook de kerkeraadsleden, voorzover zij school gaande kinderen hebben zijn kinderen in deze „fundamenten van de ware godsdienst" onderwijzen door een leer kracht, die lid is van de Gereformeerde Kerk en door een, die lid is van de Ge reformeerde Gemeente, en niet door Her vormde leerkrachten. Is dat niet in strijd met boven aangehaalde zin uit het arti kel van ds. Vr. Komen hier woord en daad van ds. Vr. met elkaar overeen Ds. Vr. vindt, dat uit het hoofd van de Kerkeraadslijst blijkt, dat de Kerke raad het oog had op een Hervormde, een Kerkelijke school. Op de ouderavond van de O.L.S. bleek echter, dat de Ker keraad hier niet zo zeker van was. Sommige vaders verklaarden nl„ geheel ongevraagd, dat bij hen door leden van de Kerkeraad gesproken was over een Christelijke Nationale school,' bij ande ren echter was er weer gesproken over een Hervormde school, bij weer een an der zelfs over een Openbaar Hervormde school (hoe ziet zoiets er uit??). Vele mensen hebben de kop van de lijst in goed vertrouwen niet gelezen. Zou hier misschien sprake kunnen zijn van on juiste voorlichting Waarom werden ook ouders, die be hoorden tot de Gereformeerde Gemeen te, bezocht Werd er soms van hen ver wacht, dat zij wilden tekenen voor een door de Kerkeraad uitdrukkelijk als Her vormd aangegeven school Ds. Vr. wil graag namen van men sen, die menen, dat ze onjuist of onvol ledig zijn ingelicht (het woord „bedro gen" is door mij niet gebruikt). Wan neer ds. Vr. de bij hem gedeponeerde lijsten met namen en handtekeningen raadpleegt dan vindt hij daarop de na men van 39 vaders van 55 kinderen, die gemeend hebben hun handtekening, omdat ze „onjuist of onvolledig zijn voorgelicht of om andere redenen", te moeten intrekken. Heeft ds. Vr. hier niet wat hij vraagt Het is mijn bedoe ling hier nog eens op terug te komen. I k behoef me nl. niet schoon te praten. Wanneer ds. Vr. verstandig is, wijdt hij zich aan zijn domineesambt, zoals het geven van Catechisatie en dan op een manier, zoals men van een Leraar ver wachten mag. Dan zal er geen strijd zijn, geen afbraak, maar kan er opbouw zijn, in Christelijke geest en sfeer, terwijl deze houding het werk van ds. Vr. ten goede zal komen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, P. I. KRIJGER Hoofd O.L.S., Poortvliet. Het Landbouwonderwijs in Engeland In Engeland, Schotland en Wales zijn ongeveer 1.200.000 mannen en vrouwen, verdeeld over de ongeveer 360.000 bedrij-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2