Raadsvergadering Poortvliet THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST, MAARTENSDIJK POORTVLIET 1. Een verslag van de Stichting Gemeenschap St. Maartensdijk, dat B. en W. de Raad ter inzage aanbiedt. De voorzitter hoopt, dat men hiervan goede nota zal nemen. 2. Van het Prov. Bestuur een wij ziging in het ambtenarenreglement in verband met uitkering wachtgeldregeling. De bedoeling is die gelijk aan de Rijks regeling te maken. Niemand heeft hier tegen bezwaar. 3. Idem machtiging tot het doen van uitgaven en ontvangsten op de begro ting 1948. Daar de wet op de Nood voorziening nog op zich laat wachten zal het dit jaar zeer waarschijnlijk laat worden, eer definitief over de begroting kan worden beslist. 4. Een schrijven van dhr. Joh. Hoek, dat hij zijn gem. land zelf bebouwd. Van de Min. v. Binnenlandse Zaken inzake wijziging pensioenwet gemeente ambtenaren- en ambtenaren van publiek rechtelijke lichamen. Geen bezwaar. 5. Schrijven van Prov. Bestuur in zake jaarwedde regeling secretarie- personeel, vastgesteld in een vorige raadsvergadering. Behoudens een paar kleine wijzigingen is deze goedgekeurd. 6. Idem inzake de bouw van de kluis. Hiervoor behoeft geen goedkeu ring aan het P. B. te worden gevraagd na de zelfstandige financiering. Wel wordt door dit college nog opgemerkt, dat de voorschriften in acht moeten wor den genomen, vervat in de Archiefbouw verordening. In dit verband stellen B. en W. vooi een geldlening aan te gaan van 9000.— a 3 voor kluis en nissenhut. Dhr. Koopman zegt, dat hij tegen d bouw van een kluis was, dus vanzelf sprekend ook tegen deze geldlening. Na stemming wordt het voorstel me 43 stemmen aangenomen. Tegen sterr. men de heren Langejan, Lindhout e- Koopman. Op een verzoek van dhr. P. J. Janser Westvest, om ontheffing schoolgel voor zijn dochter, daar deze reeds v? school af is, wordt afwijzend beschik daar slechts een aanslag is opgelec van 3 maanden, dus voor de tijd dr zij nog op school was. Daarna een voorstel van B. en W tot goedkeuring van de' ontwerp-vero- dening op de heffing van besmettelijk ziektengelden. De voorzitter zegt, dat d noodzakelijk was door de verhoogd vervoerskosten, verpleegkosten, enz. He ontwerp heeft voor de Raad ter inzagr gelegen. Voornamelijk is gewijzigd de vervoerskosten, die 50 cent per km be dragen met een maximum van 15. het bedrag per onderzoek, thans 5en het verpleeggeld per dag ad 6.50. De heffing wordt vastgesteld naar gelang het inkomen, dus een progressie ve aanslag. B. en W. stellen voor de oude verordening in te trekken en deze nieuwe vast te stellen. Niemand be zwaar Punt 4: Voorstel inzake toekenning van een tegemoetkoming aan ambtenaren in dienst van de gemeente in de studie kosten voor het behalen van het diplo ma Administratie I. De voorzitter zegt dat dienaangaande een schijven is ontvangen van de Bond van Gemeente-ambtenaren, waarin een dergelijke regeling aan de hand wordt gedaan. Daarin is vermeld om 3/4 in de studie- kosten tegemoet te komen voor gehuw den en voor ongehuwden de helft. De voorzitter zegt dat men het terugkrij gen van goede gemeente-ambtenaren zoals vroeger hierdoor wil stimuleren. Zoals bekend geeft de gemeente St. Maartensdijk ook een diploma-toelage. B. en W. stellen voor bovenstaande re geling eveneens in te voeren, echter met de beperking, dat dit alleen geldt voor de studie voor het diploma Admini stratie I. De voorzitter hoopt, dat de raadsleden hieraan willen meewerken. Dhr. o. d. Brouw zegt er niet zozeer tegen te zijn, maar zou gaarne verne men, hoeveel dat ongeveer kan bedragen. De voorzitter antwoordt, dat dit moei lijk te zeggen valt. Na stemming wordt het voorstel met alg. stemmen aangeno men. Punt 5: Vaststelling ontwerp-veror- dening op de heffing van leges ter se cretarie en van rechten wegens verrich tingen van de ambtenaren van de bur gerlijke stand. De voorzitter zegt dat door toepas sing van bovenstaande verordening de kosten voor de Centrale Dienst Noord- Zeeland gedrukt kunnen worden. In de tweede plaats door de leges voor burgerlijke stand opnamen, kan er ook wat binnen komen. Deze regeling is reeds op verschillende gemeenten in onze omgeving doorgevoerd, aldus de voorzitter. Wethouder Bout merkt op, dat er maar een mankement aan zit en wel, dat ~r zo weinig binnenkomt van de ven ters, terwijl er toch veel wordt gevent. Vroeger keek daar de gemeente-politie naar, maar nu komt er niet veel van erecht. Dhr. Koopman, op een ander chapiter ivergaand, vraagt of er nu geen paal m perk gesteld kan worden aan het 'oetballen op straat. Dat kost de men- chen maar ruiten, enz. De voorzitter zegt, dat dit toch ver boden is. Dhr. Koopman antwoordt: dat wel, laar er kijkt niemand naar. Ik zou dat ens schrijven aan de commandant van 'e politie te Tholen en vragen of daar eter naar om gezien kan worden. Dhr. Langejan zegt dat men in 9 van 'e tien gevallen toch wel een goed ge- oor zal vinden bij de politie. De voorzitter zegt, dat het ontzettend loeilijk is, er wordt dikwijls genoeg ■evraagd, maar het wordt ook vele lalen genegeerd. Dhr. Langejan zegt hierop, dat de "ommandant zal denken, wanneer hem leen verzoeken bereiken, dat alles koek ■n ei is. De politie hier doet wat hem vordt opgedragen. Maar politieman de Regt zie ik toch vaak genoeg in de gemeente surveilleren. De voorzitter zegt, dat de huidige ver houding tussen politie en burgemeester veel moeilijkheden meebrengt. Dat zijn alle burgemeesters met mij eens. Maar... zo vervolgt de voorzitter, men gaat hier over iets spreken, wat niet aan de orde is. Laten we op ons agendapunt terug komen. Hierover wordt gestemd en allen stemmen voor. Hierna komt ter sprake het ontslag van Mej. Bierens, schoonmaakster van de Bewaarschool en Mej. Hengstmengel, helpster. Nu de Bewaarschool verder wordt geëxploiteerd door de Stichting St. Maartensdijk, kan de gemeente ook deze mensen niet in dienst houden. B. en W. stellen voor hen eervol ontslag te verlenen met in achtneming van de wettige termijn, waartoe na enige discussie wordt overgegaan met tegen- stemming van dhr. Langejan. Daarna wordt overgegaan in besloten zitting. Eervol ontslag verleend aan de Verloskundige en aan het Hoofd der O.L. School. Geen woningwetwoningen Dinsdag 4 Mei 1948 kwam de vol tallige Gemeenteraad alhier in openbare vergadering bijeen. Voorzitter-secretaris Burgemeester B. J. van Oeveren. Deze opent de vergadering met ambts gebed en leest daarna de notulen der vorige vergadering. In verband hiermede komt het punt riolering in de Zuidweg nog ter sprake. Dhr. v. As zegt, dat het op de vorige vergadering niet is aangenomen, zoals het in de notulen staat. Op de tekening staat de stippellijn op het erf van Wed. Heijboer en niet bij C. van As. Na enige bespreking besluit men de statuten in de goede zin te wij zigen. Tevens was in de notulen sprake van vergoeding Bijz. School over 1946. Dhr. v. As vraagt of dit juist is; hij meende dat het 1947 moest zijn. De voorzitter antwoordt, dat 1946 juist is. Na voorlezing der notulen van de ge houden spoedvergadering, eveneens in verband met de riolering, heeft dhr. v. As dezelfde opmerking. Dit wordt aan getekend. Dhr. G. K. J. Krijger zegt, dat in verband met een opmerking dat van de gekochte graven op de begraafplaats grond is afgenomen, dhr. v. d. Slikke en hij een onderzoek hebben ingesteld en dat zij niet hebben kunnen constateren, dat dit het geval was. Ook de voor zitter heeft een onderzoek ingesteld, zon der iets abnormaals te ontdekken. Vervolgens doet de voorzitter nog een paar mededelingen omtrent in de notulen genoemde aankopen van materialen, zoals buizen voor het terrein achter het ge meentehuis en 25 betonnen paaltjes voor afrastering van de gedempte molenput, dat nu een plantsoen is geworden. Ver volgens ingekomen stukken: 1. Goedkeuring besluit tot aanvaar ding van een legaat. 2. idem door G.S. betreffende ver ordening op de heffing van begrafenis rechten, zulks tot 1 Jan. 1953. 3. Idem betreffende Raadsbesluit tot het in erfpacht uitgeven van een perceel grond aan M. C. Moerland. 4. Goedkeuring der jaarwedden van de Wethouders op 250.per jaar. 5. Een brief van G.S. waarin mach tiging wordt verleend uitgaven te doen van de helft der geraamde kosten van de begroting 1946 en tot het ontvangen der geraamde inkomsten. 6. Een adres van de Raad van Beerta inzake verhoging van uurloon voor de D.U.W.-arbeiders en het aanbrengen van schuilgelegenheden. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. 7. Een adres van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes waarin wordt ver zocht een bijdrage uit de gemeentekas tot instandhouding der inrichting. B. en W. stellen voor bij te dragen voor 1 leerling. Dhr. v. As zegt dat dit dus niet wettelijk opgevat moet worden, het is slechts een verzoek. Dhr. G. K. J. Krijger merkt op, dat de R.H.B.S. toch ook een bijdrage ontvangt, daarom achte hij het een Christenplicht eveneens het Chr. Lyceum te steunen. Dhr. v. As is er tegen, daar er geen leerlingen zijn. De voorzitter zegt: waarom zouden wij het niet steu nen, terwijl men het overal wel doet Dhr. Krijger zegt nogmaals dat het een steun is voor Zeeland. Hierna wordt z.h.st. besloten het voor stel B. en W. aan te nemen, echter in die zin gewijzigd, dat alleen dan steun ver leend zal worden, wanneer er leerlingen uit de gemeente op die school gaan. 8. Een brief van het Hoofd van het Streekbureau voor de Wederopbouw te Zierikzee, mededelende, dat voor 1948 geen woningwetwoningen zullen worden toegewezen. Er waren nog 40 woningen te verdelen en dit is als volgt gegaan: Renesse 16, Oud-Vossemeer 16 en Oos- terland 8 woningen. Gaat de gemeente niet accoord met deze verdeling, dan moet direct na ont vangst van dat schrijven een telegram worden gezonden. De voorzitter zegt, dat dit ook is gebeurd met de mededeling, dat Poortvliet er dus niets mee vooruit gaat, al worden er nieuwe woningen gebouwd. 17 woningen zijn er vernield en 17 worden er gebouwd. Indien er niet meer gebouwd worden, wie betaalt dan de kosten voor bestek en tekening, vraagt dhr. de Graaf. Dat is voor rekening van de gemeente, ant woordt de voorzitter. 9. Een circulaire betreffende de her ziening jaarwedden van het gemeente- personeel. Dit komt nu ook volgens de Rijksregeling dienaangaande. Niemand bezwaar. 10. Een verzoek van dhr. M. J. van Dijke, B 18, om tegemoetkoming in de vervoerskosten van zijn kind, dat naar een school van achterlijke kinderen te Bergen op Zoom moet. Dit gezin woont 1 uur buiten de gemeente en een kind van 9 jaar kan niet naar de O.L.school alhier. De buskosten zijn 17.70. per maand, schoolgeld 1.50 per week. Dhr. v. As vraagt of dit onderzocht is, het geen de voorz. bevestigend beantwoordt. Dhr. v. Houdt vraagt naar de gezins inkomsten, doch de voorzitter zegt, dat dit gezin met 5 kinderen alleen door de vader wordt onderhouden. Besloten wordt wel de buskosten, doch niet het schoolgeld te vergoeden. 11Een verzoek van het Bestuur der Bjjz. School alhier om een voorschot op de uitkering ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, begroot voor dit jaar op 1300.en dus voor de 3 mnd. 350.toe te kennen. Geen bezwaar. 12. Een schrijven van B. en W. van Zierikzee inzake een gemeenschappelijke regeling van bouw- en woningtoezicht. Er komt dan in Poortvliet een districts opzichter. De gemeente is verplicht voor een kantoor te zorgen, doch voor een woning moet hij zelf zorgen. De op zichter zal dan zijn werk hebben te Poortvliet, Scherpenisse en Oud-Vosse meer, terwijl de bijdrage hiervoor maxi maal 1.per inwoners zal worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt de nieuwe regeling aangenomen. 13. Ingekomen is een schrijven onder tekend door Ouders, wier kinderen de O.L.School bezoeken en waarin wordt verklaard, dat zij hun handtekening ge plaatst op een adres van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, behelzende opheffing der O.L.School, nietig wensen te verklaren. Tevens was er een bege leidend schrijven toegevoegd, van het hoofd der O.L.School, waarin wordt medegedeld, dat een afschrift hiervan is gezonden aan de Kerkeraad en aan de Inspectie L.O. te Goes. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisge.ving aan te nemen, daar door de Kerkeraad geen dergelijk schrijven is ingediend. Hierover volgt enige discussie, waarna het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. 14. Een brief van Ged. St. betreffen de de begroting 1947. Verschillende pos ten worden genoemd door de voorzitter, waarin wijzigingen moeten worden aan gebracht. Evenzo de begroting 1948. Daarna komt een voorstel van B. en W. aan de orde betreffende wijziging legesverordening. De voorzitter geeft een toelichting op de verschillende posten. Hier en daar wordt een kleine wijziging aangebracht. Enkele posten worden ver hoogd, andere verlaagd. Uit een -inge steld onderzoek bij andere gemeenten is gebleken, dat Poortvliet niet aan de lage kant is met zijn heffingen, vooral wat betreft de leges voor woningen. Voor ingediende bouwplannen tot 1000 wordt hier 0.50 betaald, dit loopt op tot 5.Venters niet uit de ge meente betalen 0.25 per dag. Op de heffing „vergunning voor dansen" volgt enig commentaar door enkele leden, die een bedrag van 2.veel te laag vinden en er 10.van willen maken. Na overleg wordt besloten dit op 5. per dag te brengen. Deze nieuwe ver ordening gaat in per 1 Juli 1948. Z.h.st. wordt ze aangenomen. Besproken wordt vervolgens het ver zoek van Mevr. Hartog-v. d. Velde, die eervol ontslag vraagt als gemeente-ver loskundige met ingang van 1 Juni 1948. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen met hartelijke dank voor de bewezen diensten. Van dhr. P. I. Krijger een verzoek om eervol ontslag als hoofd der O.L. school met ingang van 1 Sept. a.s. wegens be noeming als zodanig te Amersfoort. De voorzitter zegt, dat het hem spijt, dat dhr. Krijger vertrekt, daar is gebleken, dat men door hem te benoemen, een goede keus is gedaan. Dhr. Krijger is een bekwaam onderwijzer, die bij de inspectie oók hoog staat aangeschreven. Dit kan niet van alle onderwijzers wor den gezegd. De voorzitter hoopt dat het dhr. Krijger met zijn gezin wel moge gaan in zijn nieuwe standplaats. Uit een groot aantal sollicitanten is hij daar benoemd. De voorzitter merkt vervolgens op, dat men bij een oproep voor een nieuwe onderwijzer moet trachten iemand te krijgen, met kennis van Frans, Duits of Engels, land- en tuinbouw, enz. waar mee de Raadsleden instemmen. Van dhr. Krijger is eveneens een ver zoek om eervol ontslag als lid der Commissie tot Wering van Schoolver zuim, zulks met ingang van 1 Augustus 1948. Ook dit wordt verleend. De voor zitter deelt tevens nog mede, dat be treffende de begroting 1948 nog op te merken valt, dat de huur voor raads zaal en secretarie betaald wordt als volgt: door het Waterschap Poortvliet 26.per jaar, door de Distributie- dienst Tholen 114.per jaar. Dit was voorheen 150.doch de zitdagen van deze dienst zijn verminderd; door de Prov. Voedsel Comm. wordt 120. betaald, daar de PI. B.houder ook zitting heeft op de oude secretarie. Hierna een voorstel van B. en W. tot bestrating van de Zuidweg. Door de opzichter, dhr. Jasperse, is een begroting ingediend. Klinkerbestrating met rijwiel pad komt op 17.500.zonder rijwiel pad 15.000.— B. en W. vinden dit nogal aan de hoge kant, en stellen voor, alvorens de begroting bij G.S. in te dienen, eerst e. en a. degelijk onder ogen te zien. De Raad machtigt hiertoe B. en W. tenvolle. Bij de rondvraag informeert dhr. G. K. J. Krijger naar de verhoging van het grondsalaris van de Gemeentewerkman M. W. Deurloo, dat van 1200.op 1400.plus emolumenten is gebracht. De voorzitter zegt, dat G.S. dit heeft gewijzigd. Dhr. Houdt zegt te hebben vernomen, dat op 12 Maart jl. door de Chr. Zang. vereniging een toneelstuk is opgevoerd en vraagt of dit er ook door kan. De voor zitter zegt niets te hebben vernomen van onregelmatigheden en daar dhr. v. Houdt het van „horen zeggen" weet, hij die op merking niet kan accepteren. Men moet met degelijke bewijsstukken komen en geen praatjes. Tevens zegt dhr. v. Houdt, dat hij de begraafplaats heeft bezocht en gezien dat er veel dode planten staan. De gras- maaimachine draagt zijn goedkeuring weg, doch de grond ligt erg ongelijk, zodat het gevaarlijk is daarover met de machine te rollen, die daarop spoedig onklaar zal raken. Er zal de nodige aan dacht aan worden geschonken. Dhr. v. Houdt vraagt of de voorzitter al iets weet van de onteigende gronden en de uitbetaling betreffende de volks telling. De voorzitter zegt dat dit juist is klaargemaakt, doch er is nog niets uit gekeerd. Dhr. G. K. Krijger vraagt hoe het moet met de afrastering van zijn tuin aan de weg waar de nieuwe wonin gen staan. De voorzitter zegt dat dit nader wordt bezien. Tevens vraagt dhr. G. K. Krijger of er niets aan te doen is bij een bid- of dankdag het werk stil te leggen tijdens de kerkdiensten. De voorzitter zegt, dat het wel ver boden is op Zondag te arbeiden op het land e.d„ maar dat dit voor een dag in de week moeilijk zal gaan. De voor zitter zal het echter in gedachten houden. Op de vraag van dhr. v. Houdt wan neer de nieuwe huizen bewoond kunnen worden, antwoordt de voorzitter dat de opzichter Verburg van mening was, dat het over een maand of 2 wel zou kunnen. Daarna sluiting op de gebruikelijke wijze. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Don derdag 13 Mei 1948, gelegenheid be staat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In de voormiddag van die dag zullen scherven enz. door de reinigingsdienst worden opgehaald. Tholen, 4 Mei 1948. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris. GEEN GOEDE VANGSTEN Naar wij vernemen zijn de vangsten der Thoolse botvissers en ook de weer- visserij de laatste weken zeer slecht te noemen. Ook de aanvoer van kreeften is hier zeer minimaal. BRAND Bij de fam. B. in de Doelweg ontstond Maandag jl. een schoorsteenbrand. Aan vankelijk liet deze zich vrij ernstig aan zien. Toch wist men de brand met eigen middelen te blussen, zodat de fam. B. er met lichte materiële schade af kwam. EEN ONGEVAL Maandag jl. fietste dhr. N. v. d. Zande door de Julianastraat en kwam, nadat hij voor een kind moest uitwij ken, met zijn rijwiel in een put terecht, één van de vele daar in de straat. Zijn bagagedrager schoot van zijn voorwiel en pikte in de spaken. Een ernstige val was het gevolg. Lelijk aan het hoofd gewond werd hij door enkele mensen thuisgebracht en werd eerste hulp ver leend door Dr. Duinker, die juist in de buurt was. BURGERLIJKE STAND Geboren: 26 April: Jozina Maria, d. v. J. Praat en v. K. W. Franke. 28 April: Jacoba, d. v. J. Quist en van N. v. Luijk. 3. Mei: Cornelia Adriana, d. v. J. Geuze en van G. K. Aalbrechtse. 3 Mei: Smin, z. v. J. M. Berrevoets en van A. H. op den Brouw. Huwelijken: Gene. Overleden: Willem Moelker, 79 jaar, weduwnaar van F. de Fouw. WELKOM THUIS Na een verblijf van bijna anderhalf jaar in Davos (Zwitserland) keerde Woensdag jl. onze dorpsgenoot Jan de Witte hersteld naar huis terug. BIJKANTOOR NUTSSPAARBANK De Nutsspaarbank te Tholen geeft blijk van activiteit. Nadat enige tijd ge leden een bijkantoor geopend werd te Poortvliet, wordt thans ook in onze ge meente iedere week zitting gehouden. Zie verder de advertentie in dit num- OPBRENGST SIMAVI-COLLECTE De vorige week gehouden collecte voor de Ver. „Simavi", bracht de mooie som van 627.85 op. De collecte voor de tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw" 100.90. VOOR DE NABESTAANDEN! Het zal U allen bekend zijn, dat even als vorige jaren ook dit jaar, en wel volgende week, weer een collecte zal worden gehouden voor de Stichting 1940'45. Weer een collecte Er zijn zeer zeker veel, zeer veel collecten. Maar ook de vorengenoemde Stichting verdient Uw aller aandacht. Weet dat er voor 1948 twee en een half millioen gulden nodig zijn. Helpt allen mede door een kleine gift te schenken voor de nagelaten betrekkingen van de ver- zetsslachtoffers. Denkt nog eens een ogenblik na over de angst die de Duit sers ons brachten en dat zo velen hun leven gaven voor onze bevrijding. Laat de Weduwen en Wezen van hen, die voor onze vrijheid zijn gevallen, het niet met minder moeten doen. Ontvangt de meisjes-collectanten met genoegen en geef naarmate de verzets lieden voor U allen hebben gepresteerd en dat is veel, zeer veel. De Burgemeester F. M. Boogaard. OP DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA Op de verjaardag maakte de Muziek vereniging „Accelerando" haar gebruike lijke rondgang door de gemeente en speelde enkele nummers bij de woning van de burgemeester. BOERENLEENBANK Vrijdag 30 April hield de Coöp. Boe renleenbank alhier in café Hendrikse haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr. A. G. v. IJsseldijk opende met een har telijk welkom en geeft een overzicht van de werkzaamheden der Bank over het afgelopen boekjaar. Ook hier was de rekening en balans aan ieder lid toe gezonden. De rekening een ontvang en uitgaaf van 1.488.439,15 en het Balans totaal 1.237.889,15. Na afschrijving van een verliesposje bedraagt de reserve 33.188,48. Onder dank aan de kassier wordt zijn werk goedgekeurd en hem declaratie verleend. Met alg." st. wordt dhr. v. IJsseldijk als bestuurslid her benoemd, evenals dhr. A. J. v. d. Reest als lid van de Comissie van Toezicht. De voorzitter doet vervolgens nog enige mededelingen o.m. dat de rente voor spaargelden en tegoeden op Rekening courant nog niet kon worden vastge steld en zeer waarschijnlijk in het 2e halfjaar zou geschieden. Als afgevaar digde naar Utrecht werd de Voorzit ter aangewezen. Plaatsvervangers de Kassier en de voorzitter v. d. Raad v. Toezicht dhr. Joh. Stoutjesdijk. Bij de rondvraag worden enkele vra gen gesteld, welke op bevredigende wijze worden beantwoord. Daarna sluiting. MUZIEK EN ZANG Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana werd door de Mu ziekvereniging O.B.K. Vrijdagavond een concert gegeven op de Voorstraat, ter wijl ook de zangvereniging „Nieuw Le ven" haar medewerking verleende door enkele liederen te zingen. Het w.as een goede avond, en er was een goede belangstelling. HERDENKINGSDIENST In de Ned. Herv. Kerk werd Dins dagavond 4 Mei een herdenkingsdienst gehouden, geleid door Ds. Sinke en waarbij ook de zangvereniging optrad. HET HOOGELAND Zaterdag 8 Mei wordt in onze ge meente een huis aan huis collecte ge houden voor de bekende vereniging „Het Hoogeland". Iedereen kent het nut tige werk, dat door deze vereniging wordt verricht. Steunt ze door Uw bij drage ELECTRISCHE VERWARMING Tijdens een gehouden ledenvergadering door de Geref. Gem. alhier is besloten om electrische verwarming aan te leg gen in het kerkgebouw. Deze grote' verbetering zal worden uitgevoerd door de firma v. d. Valk te Gouda. BOERENLEENBANK Vrijdag jl. hield de Coöp. Boeren leenbank alhier haar algemene vergade ring. 23 leden waren aanwezig, toen de voorzitter, dhr. P. Vroegop opende met een welkomstwoord en het afgelopen boekjaar releveerde. Veel werk is er dit jaar verricht voor Landbouwherstel, waarvoor in totaal 132,117,werd uit gekeerd. 14 nieuwe lopende rekening boekjes werden uitgereikt en 121 nieuwe spaarboekjes. De creditpost was ook sterk verhoogd, het totale tegoed is nu 520.910,13. De rente bedroeg 2 Enorm veel belasting werd betaald van het geblokkeerd geld. De bank telt thans 185 leden. Daar de rekening en balans op de convocaties was afgedrukt, stelt de voorzitter enkel gelegenheid hierover vragen te stellen. De totale ontvang sten bedroegen 1.312.332,62. Het kas saldo per 31 Dec. 1947 ƒ20.179,05, waarna de uitgaven met hetzelfde bedrag sluiten. De balans geeft aan een ont vang van ƒ685.981.35, een post ad ƒ23.231.57 reservefonds en 608,22 saldo winst. Dhr. P. J. Vroegop werd met bijna algemene stemmen als bestuurslid her kozen. Eveneens het aftr. lid van de Raad van Toezicht, dhr. J. E. Mossel man, terwijl de plaatsvervangende be stuursleden, de heren A. Murre en Gabr. Hoek bij acclamatie werden her benoemd. Als controle-commissieleden werden benoemd de heren D. Quist, C. Bijl en C. M. Geuze. Bij punt mededelingen kan de voor zitter niets anders zeggen, dan dat de bank er zeer gunstig voor staat. Daar na sluiting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2