SCHERPENSSSE. RAADSVERSLAG Dhr. Jansen zegt er zich niet mee te kunnen verenigen. Hij kan de uitgave niet effectief vinden, daar er te veel onproductieve grond bijkomt. Hij vraagt of deze uitgaaf voor de gemeente wel verantwoordt is. De voorzitter zegt dat B. 6 W. een ander oordeel hebben. Wanneer men in de toekomst ziet, wanneer de kans er is, moet men behoorlijke gelegenheid hebben. Spr. geeft toe, dat men momenteel met een gedeelte kan volstaan, maar vraagt of het al of niet foutief is geweest, dat het 20 jaar geleden niet is gekocht. Nu is het veel duurder. De gebiedende eis van het land is te industrialiseren. Wanneer iemand iets wil beginnen te dien opzichte, moeten wij er voor zorgen, dat er gelegenheid is. Later krijgen we er de kans wellicht niet meer voor. Dhr. Jansen zegt, dat het stuk grond 13000 m groot is, terwijl men thans slechts 3000 nodig heeft. Hoeveel kost die grond dan wel niet Hij acht deze gpnkoop niet direct nodig. De voor zitter is een andere mening toegedaan, maar wil graag ook de andere leden horen. Dhr. de Heer zegt het merendeels met dhr. Jansen eens te zijn en vraagt of de gemeente niet te zwaar wordt belast en of het wel enig voordeel zal brengen. Als men A zegt, moet men ook B zeggen. Zullen de event, kopers niet van de prijs terugschrikken, als we die tfians zo duur moeten kopen De voorzitter antwoordt, dat indien men het luxe opzette, het zeker duur zou zijn. Het oorspronkelijke plan was wel wat luxe. Nu volstaat men met het maken van een noodgelegenheid. Later kan de weg daar nog altijd geschikt worden gemaakt. Dhr. de Heer zegt het niet te willen afwijzen, maar meente er toch bezwaren tegen te moeten inbrengen. De voorzitter zegt, dat die er ook inderdaad zijn, maar nu kunnen wij het krijgen en straks zou het lang duren, eer het onteigend was. Dhr. Jansen zegt, dat hij niet over tuigd kan worden van de voordelen. Met de stem van laatstgenoemde tegen wordt het voorstel aangenomen. Op verzoek van Bona Fides stellen B. W. voor het contract van 16 Juni 1926 met deze firma in te trekken en STRAATBELASTING Afscheid van dhr. de G Benoeming als zodanig v Woensdag 31 Maart des nm. om 3 npr kwam de voltallige gemeenteraad alhier in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. H.- Schuller. Secretaris A. L. G. v. Doorn. Na opening en vaststelling notulen worden de volgende ingekomen stukken behandeld: 1. Van G.S. een Prov. Blad regelen de de jaarwedde wethouders, die voor deze gemeente op 200.is gesteld. Voorheen 125. 2. Van Ged. Staten met bijlage van de Min. inzake Noodvoorziening ge- meente-financiën, waarin wordt mede gedeeld, dat het Rijk een bijzondere uit kering van 9300.zal verlenen om de begroting sluitend te maken, met dien verstande, dat door de gemeente een zgn. straatbelasting zal worden inge voerd, t.w. 6 en 3 voor resp. be bouwde- en onbebouwde eigendommen en dit van de belastbare opbrengst (huur waarde). De voorzitter stelt voor dit laatste aan te houden om nadere inlich tingen te verkrijgen. Men zal er wel toe moeten overgaan, wil men de bijzondere uitkering, die niet gemist kan worden, krijgen. Weth. Hartog vindt deze belasting erg hoog en stelt voor te vragen of dit min der kan worden. Hij vindt het niet billijk. De belastingen zijn toch al erg genoeg. Dhr. v. d. Werff meent, dat men er niet onder uit zal kunnen. Besloten wordt het nader te onderzoeken. 3. Van G.S. mededeling, dat deze gemeente geen vermakelijkheidsbelasting behoeft in te voeren. 4. Door de bevoegde instantie wordt' gevraagd of er dit jaar nog woningen gebouwd zullen worden door de gem. Waar de bouwterreinen nog niet zijn onteigend of door onderlinge overeen komst overgedragen, aangezien men de prijs nog niet weet, zal er dit jaar niet veel meer van komen, tenzij dat nog spoedig in orde komt. Besloten wordt daarom een negatief antwoord te sturen. 5. Van de Centr. dienst Noord-Zee*- land, in verband met een ingekomen klacht omtrent de woning, waarvan dhr. Brandt eigenaar is en die bcwoonchpwordt door Bartens. Gevraagd wordt de woning zodanig te herstellen, dat ze bewoonbaar wordt. Een schrijven van de eigenaar wordt door de voorzitter gelezen, waarin ver meld dat alles wel in orde is en er weinig aan herstel helpt. Besloten wordt het te laten voor wat het is. 6. Van de Min. v. Wederopbouw, enz. inzake beschikbaarstelling premie wo ningverbetering. Dit houdt in, dat, indien een eigenaar van woningen deze zo danig wil verbeteren, dat er een of meer gezinnen geschikt bij kunnen inwonen, het Rijk een premie beschikbaar stelt van 60 Tot 200.en boven de 2400.wordt geen premie beschikbaar gesteld. Een minimum van 120.en een maximum van 1440.dus. Hier van komt J4 voor rekening van de ge meente. Het gaat hier dus om de w. oningsplitsing te bevorderen, waardoor meer mensen gelegenheid krij gen behoorlijk te wonen. De voorzitter vraagt of de Raad, indien er aanvragen komen, hieraan wil mee werken. Dhr. v. d. Werff meent, dat men er weinig last mee zal hebben. Besloten wordt indien er zich gevallen voordoen, een nieuw contract te maken voor de uitgifte van grond in erfpacht tegen een canon van 100.per jaar ingaande 1 Juli 1948. De oorzaak van dit ver zoek is, dat door deze firma op die grond een kantoor zal worden gebouwd en om meer zekerheid te hebben is di^ verzoek gedaan. Niemand heeft hier tegen bezwaar. Ook niet tegen het voorstel van B. W. huur waterplaatsen met machti ging onderverhuur, te verhuren aan het visserijbestuur. Punt 12: Benoeming van plv. leden van de Commissie Woonruimtewet 1947. De voorzitter zegt, dat moeite is gedaan om hiervoor personen te vinden. Onder staande hebben, bij event, benoeming, toezegging gedaan. Hierna worden als zodanig met alg. st. benoemd, de heren M. v. d. Sande. PI. de Heer, A. de Korte Fzn., A. J. v. d. Berge en M. v. Halst. Met alg. st. wordt het voorstel van B. 6 W. om de grond achter de U.L.O. in huur bij A. J. v. d. Weele op te zeggen, aangenomen. Rondvraag: Dhr. Zachariasse vraagt hoe het staat met de bouw van de 30 woningen. De voorzitter antwoordt," dat de bestekken zijn ontvangen en enkele nog van een fiat moet worden voorzien" door Middelburg, waarna aanbesteding kan plaats hebben. Dit zal publiek geschieden. De voorzitter deelt hierna ook mede, dat door een onderlinge oplossing de grond van Roggeband niet onteigend behoeft te worden. Dhr. Klompe vindt, dat Tholen veel woningen krijgt toegewezen, waar er maar 105 in Noord-Zeeland gebouwd mogen worden.. De voorzitter meent, dat er verschillende gemeentén niet van hun toewijzing gebruik zullen maken, waar door andere toewijzingen hoger worden. Dhr. de Hond vraagt, hoe het staat met het Tehuis voor Ouden van Dagen. De voorzitter antwoordt, dat 'dit een lange termijn "zal worden, maar zal hier omtrent na de vergadering nog' enige mededelingen doen. Dhr. Berrevoets had nog graag een lantaarn op- de Singel. De voorzitter zegt dat hierop is aangedrongen, maar dat er geen materiaal voor. is. Daarna sluiting. aal als gemeente-werkman, in dhr. A. M. Deisrloc. mee te werken. Daarna punt 2: Benoeming gemeente werkman. De voorzitter deelt mede, dat een zestal sollicitaties binnen zijn ge komen en wel van de heren: A. M. Deurloo, J. J. Bevelander, Jan Bolier, J. J. Bolier A. J. v. d. Klooster en C. Bolier. B. W. stellen voor te benoemen met een jaar proeftijd en onderwerping geneeskundig onderzoek. Weth. Hartog vraagt of de gemeente werkman ook moet zorgen voor het spuien van de kom en het zetten van vloedplanken. Het eerste wordt bevesti gend beantwoord. Wat het laatste aan gaat, zullen de nachturen als overuren worden uitbetaald. De voordracht van B. W. luidt: 1. A. M. Deurloo; 2. J. J. Bevelander. De uitslagen der eerste twee vrije stem mingen zijn geluidluidend, nl. A. M. Deurloo. 2, J. J. Bevelander 2 en Jan Bolier 3 stemmen. Een tussenstemming volgt tussen de 2 eerstgenoemden, waarbij dhr. Deurloo 4 stemmen behaalt. Hierna herstemming tussen de heren Deurloo en Jan, Bolier. De uitslag is 33, aangezien dhr. Jansen niet mee kan stemmen. Bij de hierna te houden loting werd A. M. Deurlo „uit de bus gehaaldzodat hij als gemeente werkman is benoemd. De. voorzitter hoopt, dat de gemeente er geen spijt van zal hebben. Punt 3: Vaststelling wedde en pen sioensgrondslag gemeentewerkman. B. W. stellen voor .dit vast te stellen over eenkomstig de gegeven richtlijnen op 1848, per jaar, waartegen geen be zwaar. Dit wordt ook de pensioengrondslag van de oud-gemeentewerkman met in gang van 1 Jan. 1947. Punt 4: Heffing opcenten personele belasting 1948/49. Dit wordt 150 opc. Punt 5: Regeling presentiegeld leden Commissie van advies Woonruimtewet. B. W. stellen voor aan deze com missieleden hetzelfde presentiegeld toe-te kennen als voor de raadsleden, nl. 3. per zitting. Niemand bezwaar. Punt 6: Verkoop erfpachtgrond. Enkele erfpachters willen afkopen, nu de ge legenheid word geboden, nl. in totaal 14. Voorgesteld wordt 25 maal de canon te vragen. Het totale canönbedrag van de aanvragers is 20.55. Dhr. Hage meent, dat de gemeente hier toch eigenlijk geen voordeel van heeft. De voorzitter erkent dit, maar men is van al de kleine din gen af, die administratieve rompslomp meebrengen. Spr. wenste dat alle erf pachters afkochten. Voor de rondvraag aan de orde wordt gesteld, stellen B. 6 W. voor aan de oud-gemeentewerkman een gratificatie van 50.toe te kennen en officieel afscheid van hem te nemen. Niemand heeft hiertegen bezwaar, waarna de heer de Graaf wordt binnengeroepen en de voorzitter hem toespreekt. „Het is ze ker niet de gewoonte de Graaf, aldus de voorzitter, „dat U aan de Raadstafel zit." Het is dan ook voor een bijzondere gelegenheid, dat dit thans gebeurt. U is voor de laatste dag in dienst van de gemeente als gemeente-werkman. 37 jaar geleden werd U als zodanig benoemd en U diende de gemeente in verschillende functies, nl. gemeente-werkman, klokken luider, nachtwaker, grafdelver," luchtbe schermingsdienst. U nam geen onbe langrijke plaats in het gemeentelijk leven in. En dan valt het niet altijd mee, zo vervolgt de voorzitter, om er dan mee te moeten ophouden. Er is echter een tijd van komen en van gaan. We hebben gemeend U niet zo maar los te laten, maar een officieel dank- woord tot U te richten voor wat U voor de gemeente deed. Het is niet altijd naar de zin geweest; ook aan Uw werk kleefden er menselijke fouten, zoals bij ieder onzer. Maar hier willen we thans de nadruk leggen op het feit, dat U de gemeente 37 jaar trouw gediend hebt. Dit moet gewaardeerd worden, vooral nu er hoe langer hoe minder „trouw" - wordt gevonden. U is er nog een van „de oude stempel". Het is nog niet helemaal afgelopen. Als grafdelver zult U nog dienst doen, al zal dit ook niet al te lang meer kunnen duren. We hopen, dat de be langstelling voor de gemeente mag blij ven en indien Uw opvolger anders werkt, indien dit voor verbetering vatbaar is, steek het niet onder stoelen of banken, maar zeg het hem persoonlijk. De gemeente hoopt, dat U nog vele jaren in gezondheid een welverdiende rust zuit mogen genieten met Uw ge zin. De band blijft nog bestaan. Het gemeentebestuur stelt U hierbij een enveloppe met inhoud ter beschikking en merkt daarbij op, dat noodlijdend zijn het onmogelijk maakt meer te ge ven, dan deze aardigheid. Dat U er een blijvend aandenken aan mag heb ben. 1 Na deze woorden dankt dhr. de Graaf en neemt afscheid van de Raad. Rondvraag: f Weth. Tichem vraagt of er nog een schrijven van dhr. J. Robbe is ingeko men. De voorzitter antwoordt, dat het he denmorgen is geschied, maar nog niet door B. W. behandeld kon worden. Hij kan echter wel mededelen, dat dhr. Robbé verzoekt de sloot bezuiden de graanmalerij te mogen rioleren en dem pen. Na bespreking wordt opgemerkt dat hiertegen van gemeentewege geen be zwaar bestaat. Dhr. Tichem vraagt of het urinoir nog verplaatst wordt van de Achterweg. Hiervan zal de gem. opzichter in ken nis worden gesteld. Dhr. Hage vraagt waarom er nog geen riolering ligt in de Achterv/eg. Straks zijn de huizen klaar en dan kan men er niet wonen, omdat de riolering niet in orde is. De voorzitter antwoordt dat hieraan wordt gewerkt. Dhr. Hage vraagt ook nog of de eigenaren der varkenshokken, die ver plaatst moeten worden, al zijn gewaar schuwd. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dit moet doör B. en W. bezien wor den, maar er zal een ruime opzeggings termijn gestpld worden. Dhr. Hage vraagt, wanneer de nieu we gemeentewerkman in dienst kan treden. De voorz. antwoordt: 5 April, indien mogelijk. Daarna sluiting. ZEEUWSE BOND VAN OUD-OORLOGSVRIJWILLIGERS Donderdag jl. vergaderde de afd. Tholen van bovengenoemde Bond in de zaal van dhr. Kesteloo te Poortvliet. Aanwezig een 25 tal O.V.W.ërs. Na een welkomstwoord door de wnd. voorzitter, in het bijzonder tot de terug gekeerden uit Indië werden de notulen der oprichtingsvergadering gelezen en vastgesteld. Dhr. A. H. Paape gaf een uiteenzetting over het doel en streven der Zeeuwse Bond. Het voornaamste is de vriendschapsband te versterken en daarnaast de sociale belangen der leden te behartigen. De Statuten en het Huish. Reglement werden besproken. Nadat vrijwel alle aanwezige terug gekeerde militairen uit Indië zich als lid hadden opgegeven volgde bestuursver kiezing. Als voorzitter werd gekozen dhr. G. Heijboer te St. Annaland, secr. dhr.' H. Dijkslag te Tholen, penningm. dhr. J. P. Opree te St. Maartensdijk, de heren van 't Hof te Poortvliet en J. J. Beeke te St. Maartensdijk, bestuurs leden. Tot afgevaardigden en hoofdbestuurs lid werden de voorzitter en secretaris benoemd. Enkele vragen van huishoudelijke- en sociale aard werden beantwoord, waarna de vergadering werd gesloten. Geanimeerd bleef men nog enige tijd „nakaarten". Nieuwe leden zijn welkom en kunnen zich opgeven bij de secretaris, dhr. H. Dijkslag te Tholen. Gaarne zal de af deling de belangen der leden zoveel mogelijk behartigen. THOLEN COLLECTEN De Simavi-collecte onder leiding van Mevr. Looysen bracht 400.op. De collecte onder auspiciën van het Plaatselijk Comité „Oorlogsmonumenten commissie" voorzitter burgemeester Mr. A. J. v. d. Hoeven bracht 179. op. GESLAAGD Mej. S. v. d. Velde slaagde te Ouden bosch aan het Instituut „St. Louis" voor het diploma Machineschrijven. SCHAAKWEDSTRIJD THOLEN-BERGEN OP* ZOOM Woensdagavond 24 Maart jl. werd te Bergen op Zoom door de Thoolse Schaakclub een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen-de Bergsche schaak vereniging „Ende Despereert niet". Na opening van de voorzitter der gastheren namen de spelers achter hun borden plaats. De uitslagen van deze wedstrijden luiden W. Cornuit G. J. Dragt J4Yi W. Engelbracht A. Dekker 10 C. Herrebout A. Hoogesteger 01 W. Brocker J. v. Oeffelen 01 v. d. Ouderaa W. Heuseveld 10 L. v. d. Aa G. J. Streutgers 10 de Meester C. J. Beaudoux 10 v. d. Velden M. Quist 10 Pelle A. de Vries 01 Penders W. Heuseveld 01 Jager J. Melse „Ende Despereert niet" won dus deze wedstrijd met 65. Het ligt in het voornemen binnenkort te Tholen een revanchewedstrijd te spelen. STAVENISSE BEKENDMAKING De Burgemeester van Stavenisse ves tigt de aandacht er op, dat het ingevolge de Algemene Politieverordening dier ge meente verboden is gedurende de periode 1 April tot en met 30 Juni duiven anders te houden dan in hokken of in de af gesloten ruimten of wel zodanig, dat mogelijk uitvliegen op of over gronden van anderen dan de eigenaren of be heerders dier duiven, wordt voorkomen. Op de naleving van bovenstaande be paling zal, met het oog op de landbouw, strenge controle worden uitgeoefend. Stavenisse, 25 Maart 1948 De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg. SERENADE Zaterdag 27 Maart bracht de Mu ziekvereniging „O.B.K." een 'serenade aan het bruidspaar J. Goedegebuure- Wesdorp, ter gelegenheid van hun op 25 Maart voltrokkèn huwelijk. De voorzitter, dhr. v. Beveren, wenste hen mede namens de vereniging een mooie toekomst toe, waarna dhr. Goe- degebuure aan de voorzitter een bedrag onder couvert overhandigde ter verster king van de kas van O.B.K. ORGELBESPELING Door burgemeester L. A. Verburg werd Woensdagavond in de,Ned. Herv. Kerk het orgel bespeeld. De aanwezigen hebben kunnen genieten van koraalspel en verschillende geestelijke liederen, door een geoefende hand ten gehore gebracht. De Praeludiums van Bach en Mendels sohn, evenals de composities van Jan Zwart e.a. kwamen door hun schone klankvolume zeer goed tot hun recht. Ds. Sinke sprak een openings- en slot woord, terwijl ter afwisseling gezamen lijk enige psalmen werden gezongen. TWEE HONDEN EN EEN DUIM Mej. Brouw wilde twee danig vech tende honden scheiden. Ze werd daarbij zodanig in haar duim gebeten, dat ge neeskundige hulp moest worden toe gepast. IN HET WATER Toen Mej. Hendrikse-Everaers haar melkkoker in de haven schoonmaakte, gleed zij uit en viel in het water. Dhr. A. Moerland, in de buurt zijnde, bracht haar spoedig op het droge. „VAN DER LEK-DE CLERCQ- BEWAARSCHOOL" Woensdag 24 Maart werd de eerste Ouderavond gehouden door bovenge noemde vereniging. Aanwezig 46 leden. Burgemeester Ver burg opende met een welkomstwoord en deelde mee dat deze avond was belegd om iets van het nuttige bewaarschool werk te laten zien. Onder leiding van Mej. P. Lemson, hoofd der school en haar helpster Mej. L. Moerland werden door de kleuters verschillende spelletjes gedaan. De aan wezigen genoten er zeer van. Het ge leverde werk der kleuters werd bezich tigd, waarna aan de jeugd een tractatie werd aangeboden, die daarop voldaan naar huis terugkeerden. Hierna ging men over tot dé alge mene vergadering. Na notulen volgt het jaarverslag door de secr. penningmeester dhr. J A. Nortier, waaruit blijkt, dat de ver. 123 leden en 34 begunstigers telt. Bijzonder veel steun ontvangt men van de familie van der Lek-de Clercq. De bewaarschool valt ook onder de ingestelde schoolartsendienst. Door de bijdrage van de Stichting Herstel Zee land ad. 750.konden enige ver beteringen aan het séhoolinterieur wor den aangebracht en materiaal vernieuwd. Rekening: ontvangsten 1397,57, uit gaven 1870,37. Een tekort van 472,80 is door de gemeente aangevuld, ^e reke ning van het resrve-fonds geeft aan ont vangsten 1609,91, uitgaven 561,82, zodat de stand öp 31 Dec. jl. hiervan 1048,09 was. Begroting 1948 in ontv. 1246,75, uitg. 1771,76. Tekort 525.welk bedrag op de gemeente-begroting is geplaatst. De'financiele toestand maakt het nood zakelijk het schoolgeld van 25 op 40 ct. te brengen per kind per week 2 kin deren 55 cent. Dhr. J. A. 'Nortier wordt bij acclamatie herkozen. Tot leden der controle-commissie worden benoemd de heren K. Koetsdijk, C. van Putte en A. J. J. Tazelaar. De voorzitter dankt tenslotte Mej. Lemson en Mej. L. Moer land voor het vele nuttige werk en allen voor de opkomst naar deze vergadering. BURGERLIJKE STAND over de maand Maart 1948 Geboren: 6 Maart: Dingena Johanna, dt. van J. A. Nortier en P. Hanse 14 Maart: Pieternella Adriana, dt. van I. G. Dorst en K. Hage 25 Maart: Dingenus, zn^ van N. Pot- appel en H. van Haaften 26 Maart: Wilhelmus Louis, zn. van E. M. Weeckers en H. Moerland 30 Maart: Jan Gerardus, zn. van J. C. Eerland en F. van den Broek "Getrouwd: 11 Maart: Marinus Kloet, 29 jr. te Kapelle-Biezelinge en Maria Pieternella Everaers, 29 jr. te Stavenisse 25 Maart: Jan Cornelis Goedegebuure, 30 jr. en Paulina Pieternella Wesdorp, 25 jr. beiden alhier. Overleden: 5 Maart: Jan Wesdorp, 86 jr, echtgenoot van J. Priem 9 Maart: Marinus Klippel, 73 jr we duwnaar van E. Aalbregtse 29 Maart: Gerardus Potappel, 77 jr, echtgenoot van C. Wesdorp Vertrokken: G. van Zanten-Oosdijk naar Dordrecht Ingekomen G. H. van der Vliet, van 's Heer- Arendskerke J. Gideonse en gezin, van Yerseke L. J. Hage en gezin, van* St. M'dijk J. v. d. Houten en gezin, van Poortvliet C. Moerland en gezin, van den Haag SCKERPENISSE OP STAP Tweede Paasdag was de W.S.V. „Op Stap" te gast bij de W.S.V. „Hollandia" te Oud-Gastel. Uit 20 groepen werd de 3e prijs behaald. Een lauwertak en een fraaie groepsprijs werd meegebracht. ST. FïLIPSLAND VOLKSWEERBAARHEID Onder leiding van de Burgemeester werd op 25 Maart in de Openbare Lagere School een vergadering belegd, welke 'ten doel had tot oprichting van een afdeling Volksweerbaarheid, te ko men. Als spreker trad op de reserve-kapi tein Persant-Snoep. Nadat deze het doel van het op te richten korps had uiteengezet, gaven zich 21 personen als lid op. Een afdeling was gevormd en een Bestuur werd gekozen. A. J. POLDER VEER ZIJPE—A. J. POLDER Eindelijk is de grote verbetering aan bovengenoemd veer een feit geworden. De nieuwe veerbrug weegt 80 ton, de klep, die op het einde der brug is aan gebracht 7150 kg. Deze brug heeft een lengte van 24 meter en een breedte van 4 meter, waarvan 3 meter voor het snelverkeer en aan weerszijden een halve meter voor wielrijders en voetgangers. Daar er op het eind der brug aan weers zijden zijgangen zijn aangebracht is het voor wielrijders en voetgangers moge lijk gebruik te maken van de kleine veerbootjes. Van het s.s. „Grevelingen" is nog te melden, dat zij een oppervlakte heeft van 240 m'2. Voor de passagiers is op het achterdek een kajuif aangebracht. Deze boot heeft een draagvermogen van 175 ton. Dit staat gelijk aan het ver voeren van 2025 .luxe wagens en 250 passagiers. Na éen proefvaart op het Katse veer is zij Donderdag 25 Maart jl. bij Zijpe in dienst gesteld. Hiermede wordt nu een 45, later 40 mimiten dienst onderhou den, hetgeen dus een belangrijke ver betering genoemd kan worden. GROND IN CULTUUR Enige weken geleden werd in ons blad melding gemaakt van het feit, dat er tijdens de bezetting 30* woningen met de grond gelijk werden gemaakt. Thans zijn de fundamenten dier wonin gen opgebroken en is de grond weer in cultuur gebracht. SPORTHOEKJE DE KORFBALCOMPETITIE Voor deze tak van sport is thans ook de competitie vastgesteld. „Smerdiek" te St. Maartensdijk en „Eendracht" te Tholen, spelen thans samen in de 2e klasse B tegen Unitas te Kloetinge, Zee- landia te Hansweert en T.O.G.O. II te Goes. I.V.O. te Poortvliet en W.H.S. te St. Annaland spelen tegen E.L.T.O. te Biezelinge, de Poel te 's H. Abtskerke en Vios li te Krabbendijke, dit in de 3e klasse C. Korfbaluitslagen: W.H.S. Willemstad 40 VOETBALCOMPETITIE W.H.S. Smerdiek 42 De thuisclub wint de toss en de „toss" wint voor de thuisclub. Strikt eerlijk is dit eigenlijk de definitie van de Zaterdag jl. te St. Annaland gespeelde belangrijke wedstrijd. Een wedstrijd, die door beide partijen en zeker door de voornaamste kampioenscandidaat met spanning tegemoet was gezien, maar ook een wedstrijd, die „door de wind in het water viel." W.H.S. had het geluk de toss te winnen en speelde dus de eerste helft met de wind in de rug, wat een te hevige druk op het Smerdiekse doel ver oorzaakte. De Smerdiekse verdediging, die evenals W.H.S. zijn eerste klas keeper mistte, kon het dan ook niet hel pen, dat W.H.S. de voorsprong tot 40 opvoerde. Geen overdreven voorsprong, (de balcontrole was uiterst moeilijk), maar in elk geval groot genoeg om de tweede helft met man en macht aan te pakken. Dit gebeurde dan ook en door de krachtig optredende verdediging van W.H.S. zag Smerdiek slechts kans om 2 doelpunten te scoren. Op het eind was het merkbaar, dat de gasten het als een verloren wedstrijd beschouwden, zodat de W.H.S. voorhoede nog eenige pracht kansen kreeg, die onbenut bleven. De door de wind minder fraaie, maar toch spannende wedstrijd (vanwege de „twee puntjes") eindigde in een ver diende overwinning voor W.H.S. Na de wedstrijd werd door „Smerdiek" protest aangetekend in verband met het meespelen van een ongerechtigde speler bij de thuisclub. W.H.S. tekende even eens protest aan om dezelfde reden. Jammer S.V.O. II - Tholense boys I 03 In de eerste speelhelft toonde Tholense boys reeds zijn overwicht. Het spel werd snel en goed naar de S.V.O. helft ver plaatst. Een voorsprong van 20 werd in deze eerste helft bereikt. Ook de tweede helft kon S.V.O. niet

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2