THOLEN RHEUMATISCHE PIJNEN ST. ANNALAND STAVENISSE SCHERPENISSE 's zomers als het droog is„ speelt de jeugd er met vuur, ook vorige zomer hebben omwonenden 2 maal het vuur moeten doven. Dhr. Daane stelt voor ook een bordje van verboden toegang te stellen en de jeugd weg te' houden. Dhr. v. d. Klooster zegt dat indien de gemeente de hekken weer laat repare ren en sluiten, zij verantwoord is. Dit zal onderzocht worden. Hierna wordt dé vergadering geschorst. TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN Zitting van 15 Maart jl. te Tholen. M.P.T., bakker te Tholen had zijn banket niet geprijsd en het recepten- register niet bijgehouden. Hij kreeg 2 x 70.boete. Bakker J.v.O. te Tholen had banket artikelen te duur verkocht, nl. thom- pouses en bolussen voor resp. 20 en 12 cent per stuk. Dit kostte hem thans 80.—. S.K. te Tholen had aan A.Kr. te Bergen op Zoom een wagen verkocht voor 512.50. Door M.Kr. werd deze wagen te Zierikzee verkocht aan een zekere K. voor 600.Daar bewijs van prijsopdrijving niet geleverd kon worden, volgde vrijspraak. De wagen en het tuig was nl. 6 maanden na de transactie pas getaxeerd. De getuigen verklaarden, dat de kwaliteit bij af levering Yeel beter was geweest. A.D., smid te Scherpenisse had in zijn etalage rijwielpedalen te duur ge prijsd, nl. 6.75 per stuk. Verd. gaf voor dat dit abusievelijk door zijn vrouw was gebeurd. De Tuchtrechter wilde hiermede rekening houden en gaf D. een boete van 30. D.Q.d.Br., schilder te Stavenisse had geen werkbriefje bijgehouden en kreeg hiervoor-een voorw. boete van 150. met een proeftijd van 6 mnd. Idem J.v.d.H. en C.L., beiden schilder te St. Maartensdijk. M.v.d.G., groentehandelaar te Scher penisse had op zijn groentewagen geen prijsaanduiding en kreeg hiervoor een boete van 15. H.d.B. en A.d.B., beiden te Rucphen hadden huishoudelijke artikelen te duur verkocht, nl. 2 stenen potten en 2 kook pannen voor 20.—. Verd. beweerden dat deze prijs door de koper was be paald. De koper ontkende dit en door de Rechter werd het ook niet aangenomen. Uitspraak 50.boete. C.M., smid te Poortvliet had rijwiel kettingen voor 10.per stuk verkocht. Verd. verklaarde deze ketting voor 6.- per stuk bij een Amsterdamse fa. te heb ben gekocht. Deze firma verklaarde echter nimmer rijwielkettingen zwart te hebben geleverd. M. kreeg 50.- boete. Joh. v.d.J., koopman te Tholen had soda verkocht voor 1.— per kg. De rechter vroeg aan verdachte of hij wist dat deze goederen afkomstig waren van van een gestolen zending, wat v.d.J. ont kende. Hij had de soda voor 1.per kg ingekocht en om zijn klanten terwille te zijn zonder enige winst verkocht. Dit vo,nd de Tuchtrechter niet erg geloof waardig en gaf hem 45.- boete. C.J.W. te Breda verkocht sigaretten aanstekers voor 4.per stuk, terwijl de vastgestelde prijs 0.95 bedraagt. Bij verstek werd hij vercpordeld tot 50. boete. J.L. te Stavenisse werd bij verstek veroordeld tot een boete van 40. omdat hij sluitspelden had verkocht a 0.80 per 10 stuks. M.L., bakker te Scherpenisse werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 20.en 15.wegen niet prijzen van banket en omdat hij geen recpten- boek had bijgehouden. A.A.D., textielhandelaar te Oud-Vos- ^emeer had Belgische tapijten verhandeld voor 150.en 80.per stuk. Verd. verklaarde alleen als tussenpersoon te hebben gehandeld en aan commissieloon 450.te hebben verdiend. De tapijten werden gekocht van een zekere Mitchel, die ze doorgaf aan een zekere Zonne- veldt, alias v.d.Berg, in totaal 160 stuks. De verdediger, Mr. A. J. v. d. Hoeven wees er op, dat verdachte enkel tussen persoon was en zelf geen prijs bepaalde. Daar de hoofdschuldige-kroongetuige voortvluchtig is, kon geen bewijs worden geleverd, dat A.A.D. zich aan prijsop drijving had schuldig gemaakt en volgde thans vrijspraak, met bemerking dat deze wordt doorgegeven aan de Officier van Justitie. VEILINGSVERENIGING „DE EENDRACHT" In hotel „Hof van Holland" te Oud- Vossemeer werd Maandag jl. een alge mene vergadering gehouden van de veilingvereniging „Eendracht", te Tholen. De voorzitter opende met een wel komstwoord tot de aanwezigen, waarna de notulen en het financieel overzicht werden goedgekeurd. Punt 4 der agenda luidde: „Nadere inlichtingen over de bouw der poter bewaarplaats." De boerenleenbank gaf toestemming tot het opnemen van 50.000 maar wenst de goedkeuring ook van de alg. vergadering. Een keuze kan gemaakt worden uit enkele percelen grond. De tekeningen met bestek zijn in de maak en eerstdaags zal de bouw worden aanbesteed. Vermoedelijk zullen 7 aannemers inschrijven. Na enige dis cussie werd tot het bouwen van de poterbewaarplaats besloten op een na der te bepalen plaats. Een voorstel om de hoge vervoerskos ten te bestrijden voor de gemeenten Poortvliet en Oud-Vossemeer door het bij inschrijving te doen, werd aangeno men. De bedoeling is het één jaar te proberen op deze manier en dan alle vroege aardappelen, uien en wijnpeen, vanaf het bedrijf of harde weg der te lers te Poortvliet en Oud-Vossemeer naar Tholen te vervoeren door de vrachtrijder(s) aan wie het vervoer wordt gegund. Dit zou niet meer mogen kosten dan 30 ct. per 100 kg inclusief terugbrengen lege kisten. De sorteer- stations zullen gehandhaafd blijven. Een commissie zal een plan uitwerken voor de Thoolse leden om te komen tot een meer gespreide aanvoer van vroege aardappelen. De bedoeling is de aanvoerders te verdelen over drie groe pen, welke ieder binnen een bepaalde tijd hun aardappelen moeten aanvoeren. De bezwaren van de baanders zouden opgelost kunnen worden. Tot een en ander wordt besloten. Omtrent het veilen van groenten te Bergen op Zoom zal het Bestuur na-' dere voorstellen doen. In principe werd besloten een twee daagse excursie te houden, waartoe na dere stappen door het Bestuur worden ondernomen. De aftredende bestuursleden J. E. v. Gorsel, J. Quist Jzn. en M. C. v. Ast werden herkozen. Uit het overzicht vangeveilde pro ducten blijkt, dat er in totaal voor 398.729,80 is verhandeld. Na nog enige besprekingen werd de vergadering "gesloten. SURSUM CORD A Vrijdagavond jl. hiefcl de Chr. Gem. Zangver. „Sursum Corda" haar 1ste jaarvergadering. Geopend werd met het zingen en lezen van Ps. 138, waarna de voorzitter, dhr. C. Gunst voorging in gebed. Hierna riep hij allen een harte lijk welkom toe en sprak de hoop uit dat deze avond zou mogen slagen. Het jaarverslag en het financieel overzicht volgde hierop,' waarna het eigenlijke pro gramma werd afgewerkt: zang door het koor, onder leiding van directeur Schutte, voordracht en zang begeleid door de mandoline. In de pauzes werd koffie en melk met gebak aangeboden. De avond kenmerkte zich door een gezel lige sfeer, terwijl het gebodene vlot werd uitgevoerd. In de pauze werd nog een verloting gehouden ter versterking van de kas. Tot slot dankte de voorzitter, dhr. C. Gunst alle medewerkers, de hoop uitsprekende dat het ledental zou mo gen toenemen, waarna met gebed werd gesloten. De vereniging kan terugzien op een zeer geslaagde 1ste jaarvergadering. HUISHOUDELIJKE CURSUSSEN Woensdag jl. begonnen aan de huis houdschool te Tholen weer verschillen de cursussen onder leiding, van Mej. Boogaart. Ruim 20 cursisten waren er voor de éénjaars kookcursus en een 12-tal deelnemers voor „fraaie handwer ken." EEN SCHREDE VOORUIT Naar wij vernemen zullen a.s. Zondag 21 Maart in de Ned. Herv. Kerk alhier de luidsprekers in gebruik worden gesteld SIMAVI-COLLECTE In de week van 22 tot 28 Maart a.s., wordt door de bekende vereniging S.I.M.A.V.I. (Steun in Medische Aange legenheden Voor Inheemsen) een inza meling gehouden. Simavi is de enige organisatie hier te lande, die nu reeds meer dan twintig jaren, financiële- en materiële steun verleent aan alle 'instan ties in Indonesië en Suriname, die zich de medische verzorging van de inwoners der Tropenlanden ten doel stellen. Zij is aan geen politieke- of kerkelijke organisatie gebonden en houdt bij haar steunverlening met ras of huidskleur geen rekening. Haar embleem is de barmhar tige Samaritaan en dus helpt zij waar nood is en geleden wordt. En die nood heeft in Indië en Suri name schrikbarende afmetingen aange nomen Van alle kanten wordt dan ook om hulp gevraagd, die gaarna verleend wordt, voor zover ons volk Sjmavi tot helpen in staat stelt. In de loop van vorig jaar werden reeds zeer grote bedragen voor aankoop van medicijnen besteed. Het Ned. Ind. Rode Kruis te Batavia ontving gratis voor meer dan 30.000. aan medicamenten; aan de bouw van een ziekenhuis in het Surinaams Bosland werd ruim 50.000.ten koste gelegd. Tal van Nederlandse doktoren en ver pleegsters op iNieuw Guinea, Ambon, Celebes, Borneo, etc. ontvingen wat ze nodig hebben voor hun menslievend werk Simavi kocht van het Rijksbureau van Geneesmiddelen voor een waarde van 175.000.salversan, het grote genees middel tegen de gevreesde framoesia- zigkte. Nog verschillende andere aan vragen werden ingewilligd. Hiermee zijn echter kapitalen gemoeid. Daarom doet Simavi een dringend beroep op ons volk om de harten en beurzen te openen. Huis aan huis werden folders ver spreid, die getuige van het schrikkelijk leed en lijden in de Tropenlanden. Men zal niet zonder ontroering van een en ander kunnen kennisnemen. In deze barre tijd van economische ontreddering en politieke beroering is het van groot belang, dat de inwoners van Oost en West in Simavi's arbeid de warme harteklop van het Nederlandse Volk kunnen beluisteren. Daarom sporen wij onze plaatsgenoten met klem aan, om straks hun gaven te offeren. Geen schonere dag in het menschen- leven, dan wanpeer het hfart spreekt BEGRAFENISBUS Woensdag jl. werd ten huize van Mej. Hoek een vergadering gehouden door het Bestuur en de Commissie der Begrafenis bus. Na opening door de voorzitter, dhr. L. W. Blaas, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Uit de rekening bleek dat was ontvangen over 1947 3926.785, uitgaven 3658.38. De rekening door 2 leden nagezien werd in orde bevonden. Hierna volgde verslag over de toe stand der koets, kleren, kisten, begraaf- toestel en verdere materialen. Alles was in orde bevonden. Het ledenaantal be droeg 31 December jl. 1440. Na enkele vragen te hebben geantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. AANBESTEDING VERHOGJNG KOLENSILO Donderdagmorgen werd op het stad huis het verhogen van een betonnen kolensilo, staande op het terrein van de gasfabriek openbaar aanbesteed. Inschrijvers waren - J. Vos, Tholen, voor 4294. Vermaat 6 Zn, R'dam voor 6600. J. A. v. Housselt te Qprgen op Zoom voor 10.137,30. De gunning werd aangehouden. VEILINGKEURMEESTER ^..Vorige week behaalden te Goes de heren L. Jansen en M. Roggeband alhier h^n diploma als Veilingkeurmeester. BILJARTEN 12 Maart jl. werd alhier in hotel Nuyten 'n biljartwedstrijd gespeeld tussen le pl. vereniging „Steeds Beter II" en „De Vrolijke Eotsers II", van Halsteren. De uitslag was als volgt F. Nelisse 70 13 1:76 C. Schot 75 4 1.92 A. Wierks 75 75 1.56 W. Bout 69 7 1.45 P. Heymen 51 6 1.18 M. Nijs 75 9 1.70 P. de Bakker 75 5 1.16 A. Oerlemans 74 4 1.16 Jac. de Groot 59 8 0.92 P. Dijkwel 75 6 1.16 Sanapirin tabletten (Mijnhardt) tas ten het kwaad bij de wortel aan. Koker a 25 tabletten 40 ct. In wel voorziene Apoth. en Drogisterijen. DE KLOK OFFICIEEL OVERGEDRAGEN Zaterdag 13 Maart des vm. om half twaalf had op het gemeentehuis alhier een bijzondere bijeenkomst plaats. Hier bij waren aanwezig dhr. A. J. Bierens, notaris, de voltallige Gemeenteraad, het secretariepersoneel en afgevaardig den van het Kerkbestuur. Burgemeester F. M. Boogaard opende de samenkomst met een hartelijk wel komstwoord tot de^aanwezigen. Hij wees op het bijzondere van deze bijeenkomst, nl. de officiële overdracht van de door notaris Bierens geschonken klok aan de gemeente St. Annaland. Hierna gaf spr. het woord aan de Notaris. Dhr. Bierens wees er in de eerste plaats op, dat het niet de bedoeling was ter gelegenheid van de overdracht der klok een grote officiële gebeurtenis te maken, maar men had gemeend dit toch met een officieel tintje te moeten doen. Het heeft zeer lang geduurd, zo ver volgde de notaris, eer de klok is ge arriveerd, eer aan pnze goede bedoe lingen uitvoering kon v/orden gegeven. Thans is de klok er en ik wou slechts even onder uw aandacht brengen de volgende punten: le. Waarom heb ik een geschenk gegeven aan St. Annaland; 2e. Waarom juist een klok. Wat het eerste punt aangaat: Wan neer iemand een geschenk geeft, is het wel het mooiste als dit spontaan ge- beprd, zonder enige nevenbedoeling. Dat is hier gebeurd, al moet ik er achter laten volgen, dat er toch ook weer re denen voor zijn geweest, Ten eerste een reden van, dankbaarheid, in persoon lijke? zin omdpt wij er tijdens de oorlog zo goed zijn afgekomen en niettegen staande de vele moeilijkheden, die onze gemeente ook heeft meegemaakt in die jaren, St. Annaland St. Annaland toch weer is geworden. Voorts was het in 1946 vijf en twintig jaar geleden, dat ik als notaris van deze gemeente werd benoemd. Persoonlijk ben ik niet voor officiële festiviteiten voor dergelijke gelegenheden, waarom we het dan ook stilzwijgend voorbij zijn gegaan. Ik vond het trouwens niet ge past om na die bange tijd een dergelijk feit feestelijk te vieren. Toch wou ik iets voor de gemeente doen als erken telijkheid voor de goede betrekkingen, die wij onderhouden en ook voor de zeer korte tijd, dat ik als wnd. burge meester werkzaam was, al heb ik dan niet veel kunnen doen, ik heb toch m'n beste krachten gegeven. Dit dus de oorzaak waarom een ge schenk voor St. Annaland. En nu: Waarom een klok Het had ook iets anders kunnen zijn, maar deze ingeving kreeg ik en vond het een goed cadeau, waar de geheele gemeente wat aan heeft. Een klok lijkt een dood instrument, maar is het niet, vooral voor plattelandsgemeenten niet. Ik wijs U op een opschrift, dat voorheen dikwijls op de klokken voorkwam: „De levenden roep ik, de doden beklaag ik." Iedere Zondag komt door de klok de roepstem voor alle kerkgenootschappen op te gaan; de sombere klanken bij een begrafenis zijn roepstemmen; bij heuglijke gebeurtenissen kondigen vrolijke klok- kenklanken dit aan. „Ik hoop dat St. Annaland de roep stemmen mag verstaan, ik hoop dat ze vreugde-klanken mag horen en draag thans deze klok over aan de gemeente St. Annaland, aan de goede zorgen van het gemeentebestuur en hoop, dat ze zeer vele jaren St. Annaland mag die nen." De burgemeester antwoordt hierop in een hartelijk dankwoord en wijst ook op de verschillende betekenissen van de klokkenklanken. Hij eindigt met de bede, dat ,de gever en de gehele gemeente er lang de zegen van mogen wegdragen. De burgemeester deelt voorts mede, dat de klok weer beschikbaar wordt ge steld voor de Kerkvoogdij bij kerk diensten. Hij hoopt dat de klokkenist Weijler vele jaren de klok zal mogen luiden en leesthierna een rapport voor omtrent de goedkeuring der klok. Geleverd door de fa. A. N. N. v. Bergen te Heiligerlee heeft ze een klankanalyse van cis 3 en cis 2. De duur van hét uit klinken der slagen is 25 seconden, -ze heeft een middellijn van 72 cm. en is geheel goedgekeurd. De president Kerkvoogd, dhr. Boon, dankt hierna de notaris* en de burge meester, resp. voor het geschenk en de toezegging en spreekt de wens uit, dat God onze notaris nog vele jaren in ge zondheid met de vele Kerkgangers mag doen opgaan onder het geluid der klok. Na nog enkele vragen te hebben be antwoord, sluit de voorzitter het offi ciële gedeelte en stelt voor, dat dhr. Weijler de klok om 12 uur zal luiden, waarbij dan een kijkje zal worden geno men. Nadat de laatste slag van 12 uur heeft geklonken, wordt de nieuwe St. Anna- landse klok geluid. De belangstelling was groot. In de huizen stond men even stil; de jeugd, inzonderheid de kleinsten hoorden voor het eerst een klok luiden, het gaf even ontroering, het bracht ook vreugde. Door de heldere lucht wer den de zuivere klokkenklanken voort gedragen over onze gemeente en de omgeving. Met dankbaarheid wordt dit geschenk van onze notaris door de St. Annalanders geaccepteerd. VOOR INDIE Door het Hervormd Kiescollege wer den deze week 32 pakjes verzonden naai de jongens in Indië uit onze gemeente. De inhoud van elk pakket is: 4 rol pepermunt, 1 tube tandpasta, 1 rolletje leukoplast, 1 doos schoensmeer, 1 pakje scheermesjes, 2 pakjes sigaretten, 2 doos jes Wybert, 1 pakje verband, 1 tanden borstel. Verschillende winkeliers werkten, mee om deze artikelen 'te kunnen verzenden, terwijl talrijke geldelijke bedragen bin nenkwamen. De mannen en jongens zullen dit on getwijfeld zeer op prijs stellen. Een woord van dank aan ale gevers, maar inzonderheid aan hen, die voor de verzending, waaraan enorm veel werk is, hebben zorggedragen, is hier zeker op zijn plaats. De bij dhr. Gaakeer gehouden uit voering onder auspiciën van enige jonge lui uit Scherpenisse en waarvan de ba ten ook onze mannen en jongens in Indië ten goede komt is eveneens een groot succes geworden. De netto opbrengst kon echter nog met worden medegedeeld. JUBILEUM CHR. SCHOOL Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der School met de Bijbel, alhier werd Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk onder goede belangstelling een herdenkingssamenkomst gehouden, waar bij Ds. Tukker, Ned. Hev. Pred. te Bleskensgraaf en dhr. J. H. Koppelaar, ouderling der Ger. Gem. te Middelhar- nis als sprekers optraden. Eerstgenoemde opende met te laten zingen Ps. 25 2, gebed, het lezen van de Gel. Belijdenis en Ps. 103, waarna hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid tot B. en W„ die echter niet aanwezig waren. In zijn inleidend woord wijst spr. er op, dat de antithese doorbroken is. Er zijn geen tegenstellingen meer tussen be keerd en onbekeerd, Christelijk en niet Christelijk, ook tussen Chr. en niet Chr. onderwijs niet. De antithese moet men echter zo zien, dat er een strijd is tussen het vrouwen- en slangenzaad. Juist over die twee groepen, aldus spreker, wens ik deze avond te spreken met als uit gangspunt Gen. 26 18 en te verdelen in de volgende punten: 1. Hoe het was; 2. Hoe het werd; 3. Hoe het zijn moet. Na het zingen van Ps. 78 2 en 3 legt Ds. Tukker deze punten uit, in de eerste plaats "wijzend op de karakteris tieke figuur van Abraham, die o.m. putten groef om water te hebben. Dit bracht spr. over op de Reformatoren, die eveneens putten hebben gegraven en de scholen onder hetzelfde dak bouwden als de kerk. In zijn tweede punt brengt spreker aartsvader Izaak naar voren, die zwak ker was dan zijn vader en waardoor de vijanden gelegenheid kregen de ge maakte, putten te dempen. Zo ook dich ten de vijanden van Gods Woord de putten van de Christenen. Dominee haalt daarbij aan dat zij, die God niet zoeken geen dageraad zullen hebben. Al is nu in St. Annaland de strijd geconsolideerd, aldus spr., nochtans dient men wakker te blijven om de be ginselen der vaderen te handhaven, zon der hovaardiging van zichzelven. In de 3e plaats wijst spreker er op, hoe Izaak de putten weer opgroef door de kracht Gods. Dezelfde vreze Gods is ook nu nodig, de ouderwetse Godsdienst onzer vaderen. Ds. Tukker eindigde met het bekende vers: „Zij zullen het niet hebben" en het laten zingen van Ps. 102 16. Dhr. J. H. Koppelaar te Midelharnis, het woord verkrijgend, onderstreept de woorden der vorige spreker, leest de 5 artikelen tegen de Remonstranten en stelt de vraag of wij onze kinderen die leer zullen onthouden De kinderziel is ontvankelijk voor Gods Woord. Spr. gaat hierop nader in, n.a.v. 2 Kon. 5^3, welke geschiedenis hij geheel ontvouwt. Na het zingen van Ps. 992 spreekt dhr. Koppelaar het schoolbestuur toe, die met blijdschap op dit jubileum mogen terugzien, al is er dan dikwijls in alle gebrek gewerkt. Vier van hen, aldus spreker hebben vanaf de oprichting zitting in het Bestuur. Het personeel en oud-personeel der school werden eveneens toegesproken. Dhr. Koppelaar hoopte, dat zij hun werk met liefde mochten voortzetten. Dhr. Kalle, h. d. school werd een bijzonder woord toegesproken, in verband met het feit dat hij 19 jaar in deze gemeente die functie waarneemt, dikwijls onder moei lijke gezinsomstandigheden. 9 kinderen-leerlingen zijn in die 25 jaar overleden. Tot de oud-leerlingen richtte spreker een ernstig woord en tenslotte ook tot de ouders, waarna hij eindigde met dankgebed en het laten zingen van Ps. 89 7 en 8. Hierna werd in de Kerkeraadskamer gelegenheid gegeven tot feliciteren en werden versnaperingen aangeboden. ,,'T STOND IN 'T KRANTJE" Zondagmorgenjl. waren vele Hervormde kerkgangers wel zeer vroeg bij de Kerk die echter nog gesloten was. Het bleek, dat die morgen de dienst nog om 10 uur begon. Voor de mensen was het onbe grijpelijk, want, zo werd gezegd: „Het stond in 't krantje". In verband hiermee merken we op, dat het aanvangsuur voor Zondagmorgen jl. officieel door de Ker- keraad was opgegeven: dus half tien. Hoewel ook bij ons fouten niet zijn uit gesloten wijze we er op, dat het „wel goed stond in het krantje". Van de Geref. Kerkeraad was geen opgave ontvangen van vervroegd aan vangsuur. OVERDRACHT HOTEL POTAPPEL Ter gelegenheid van de overdracht van het hotel Potappel, tot nu beheerd door de Wed. Potappel, werd door de scheidende eigenares een feestavond ge organiseerd, waarbij de voorzitter der Muziekver. O.B.K., dhr. v. Beveren de leiding had en de Wed. Potappel toe sprak, evenals de nieuwe eigenaar, dhr. J. C. Goedegebuure. Met film door dhr. Cornelisse en voordracht door enkele aanwezigen werd ook een verloting ge houden t.b.v. de Muziekvereniging. Voor de jongens in Indië werd 29.op gehaald. STICHTING DORPSGEMEENSCHAP STAVENISSE De eerste openbare bijeenkomst van bovengenoemde Stichting werd Zater dagavond jl. in de Bewaarschool geor ganiseerd, waarbij ongeveer 130 perso nen aanwezig waren. De wnd. voorzitter, burgemeester Verburg, opende met een hartelijk wel komstwoord en gaf een uiteenzetting omtrent het doel der stichting, nl.: sti mulerend te werken op het culturele en sociale leven der gemeente. De - hierna vertoonde fijm over de landbouw in Amerika werd met aandacht gevolgd. Dokter Bernhardi sprak daarna over de film in het algemeen. Ze wordt voor veel goeds, maar ook voor veel kwaads gebruikt. Zonder meer afwijzend mogen we, aldus spr. hiertegenover echter* niet staan, laten we begrip tonen voor de goede documentaire films. Na nog een film over „de invasie in Noord-Frank rijk" sloot de voorzitter onder dank, inzonderheid tot dhr. W. Cornelisse te Tholen voor het vertonen der .films, deze bijeenkomst. MEISJESVERENIGING Dinsdag 16 Maart jl. hield de Meis jesvereniging „Ora et Labora" haar 9e jaarvergadering onder leiding van Ds. Sinke. Na opening en inleidingen wer den verschillende onderwerpen geleverd, gedeclameerd en gezongen. De kas had een batig saldo van ƒ116.86. Ds. Sinke sloot met een ernstig woord de jaarvergadering.^, INGEZONDEN MEDEDELING Men deelt ons van betrouwbare zijde mede, dat Catharina Oudesluijs, geboren den Engelsman, wonende alhier, de heer M. v. d. Berg schriftelijk heeft verklaard, dat de destijds ten aanzien van diens uit Ned. Indië teruggekeerde zoon L. v. d. Berg geuite laster ten onrechte is geweest en dat zij het betreurt, 'dat een en ander heeft plaats gevonden? VERGADERING VARKENSHOUDERS In de gehouden algemene vergadering van de Varkens vereniging „D.E.L.", waar 39 leden bij aanwezig waren, onder voorzitterschap van dhr. C. G. Hartog, werd door de penningmeester rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek dat was ontvangen 800.44 en uitgegeven 767.89. De contributie bleef gehandhaafd op 20 cent per week per varken. Tot leden van de kas controle werden aangewezen de heren P. Anthonisse en Joh. v. d. Jagt. Het salaris van de bode werd met 100% verhoogd, eveneens de vergoe ding voor het knippen der dieren. En kele voorstellen van het bestuur, o.a. omtrent Reglementswijziging, werden aangenomen. Dhr. A. Buke gaf gratis 100 ringen met tang aan de vereniging. De rondvraag bracht geen bijzonder heden. BEGIN VAN BRAND In de nacht Donderdag op Vrijdag werd een begin van brand ontdekt bij de timmerman J. V. Doordat men dit tijdig ontdekte kon erger worden vor komen. Met emmers water werd de brand spoedig geblust. BURGERLIJKE STAND over Februari 1948 Geboren: Abraham Willem, z. v. P. v. d. Jagt en M. de Groén.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2