OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND Last van zenuwen INDISCH HOEKJE EERVOL ONTSLAG Aan dhr. Geilings alhier is met ipgang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend als ambtenaar bij de Distribu- tiedienst „Tholen" wegens inkrimping van de personeelssterkte. GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagde de heer P. J. Blaas Wzn. voor het diploma Vak bekwaamheid en' erkenning als Aanne mer en Bouwvakpatroon. BURGERLIJKE STAND Geboren: 7 Febr. Elizabeth Krina, dt. van A. Mol en S. K. Polderm 9 Febr.: Pieter Jacob, zn. van L. J. Vroegop en F. v. 't Hof 12 Febr.: Marinus Mattheus, zn. van C. M. v. Luijk en C. v. Beveren 14 Febr.: Cornelis Adriaan, zn. van A. J. Mosselman en D. A. Jeroense 16 Febr.: Esther, dt. van J. P. de Klerck en M. W. C. Overbeeke 19 Febr.: Willem, zn. van A. Antho- nisse en P. Oosdijk 24 Febr.: Abraham Johannes, zn. van P. Roggeband en A. J. Koole Getrouwd: 12 Febr.: A. W. Schot, 56 jr. en C. C. Overbeeke, 34 Jr. 19 Febr.: G. Visser, 26 jr. en C. C. Kot, 26 jr. Cachets (Mijnhardtjes) Bij kou, griep en pijn, zullen zij Uw snelle helpers zijn. Doos 6 st. 30 ct. Overleden: 5 Febr. A. A. Rijstenbil, 91 jr. weduwn. van A. C. Hendrikse 14 Febr.: M. M. v. Luijk, 2 dagen, zn. van C. M. v. Luijk en C. v. Beveren. 18 Febr.: H. Baaij, 82 jr. weduwn. van A. W. Kegge 16 Febr. te Bergen op Zoom: A. P. Quist, 32 jr. dt. van P. C. Quist en P. A. Deurloo. BURGERLIJKE STAND Geboren: 7-3-48: Jannetje Cornelia, dochter van H. Jansen en van E. Jansen. Gehuwd: 4-3-48: M. L. Steketee, 25 jaren en P. S. de Jonge, 22 jaren. Overleden: Cornelis Wagtho, 56 jaren, echtgenoot van M. L. Reijers. RONTGEN-AUTO Dezer dagen ontvangen de inwoners van deze gemeente door de gemeente secretarie een oproep in een der localen der Openb. L. School te verschijnen, teneinde een röntgenfoto te laten nemen. Hiertoe zal nl. op het eind van deze weer een auto van het Rode Kruis in deze gemeente komen. De gehele vol- gende week zal hiermee gemoeid zijn. Op de oproepingskaart wordt er op aangedrongen dat een ieder aan zijn ver plichting in deze voldoet. Het zal ieder een bekend zijn, dat t.b.c. bestrijding ook in Oud-Vossemeer een harte nood zakelijkheid is. Welnu, iedere inwoner heeft nu gelegenheid zijn medewerking te verlenen. Laten allen tonen van goede wil te zijn. GEVONDEN VOORWERPEN Geyonden zijn een tafelkleed, enkele zilverbons, een portemonnaie met wat geld en enkele textielpunten: Inlichtingen bij dhr. Postcomm'andant der Rijkspolitie H. W. TILANUS Voor de Chr. Hist. Kiesvereniging te Oud-Vossemeer sprak Maandagavond in de Openbare L. School dhr. H. W. Tilanus, voorzitter van de Christ. Hist. Unie over „De huidige politieke ver houdingen en de practische politiek van onze regering." Vele belangstellende vormden het aan dachtig gehoor. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. Dhr. H. W. Tilanus beantwoordde alle vragen uitvoerig. DAT LIEP GOE DAF Dhr. M. M. dacht Maandag vermoe delijk anders over belastingambtenaren dan gewoonlijk. Door een toeval redde een belastingambtenaar het zoontje van hem, die Maandag jl. de straat overstak, terwijl de ambtenaar er met een flinke snelheid in zijn auto kwam aangereden. Tegenwoordigheid van geest deed de ambtenaar de auto bijna stoppen, toen het kind er voor stond. Zo kwam het jongetje er zonder letsel af. BURGERLIJKE STAND Over de maand Februari. Geboren: 14 Febr.: v. Daalen, Mathijs, z. v. v. Daalen, Jacob Anthonie en van de Wit Leuntje Elizabeth. 14" Febr.: Rijstenbil, Catharina Wil- lemina, d. v. Rijstenbil, Cornelis en van de Wit, Johanna Cornelia. 16 Febr.: Bevelander, Jacob Marinus, z. v. Bevelander, Marinus Jacob en van Verschuur, Adriana Maria, Geboren te Bergen op Zoom. 20 Febr.: Stuijts, Petrus Johannes Adrianus, z. v. Stuijts, Adrianus Bernar- dus en van de Leeuw, Geertruida Cor nelia. 19 Febr.: van Dienst, Jozina Janna Hendrika, d. v. van Dienst, Mathijs en van Lindhoud, Geertruida Jacoba. 24 Febr.: van Gorsel, Abraham Ja cobus, z. v. van Gorsel, Izaiik Jan en van Duine, Aaltje. 25 Febr.: Hommel, Cornelia Adriana, d. v. Hommel, Franciscus en van Uijt- dewilligen, Johanna Elisabeth. Gehuwd: Geen. Overleden: 18 Febr.: Kievit, Willem Marinus Frederik, 75 jaar, zonder beroep. Over leden te Bergen op Zoom. 27 Febr.: Rijnberg, Adriaar., winke lier, 65 jaar, echtg. van Janssen, Adriana. Huwelijksaangifte: 27 Febr.: van Eek, Jacob, 22 jaar, metaalbewerker te Rhenen en Aarnoudse, Adriana, 25 jaar, zonder beroep te Oud- Vossemeer. LOOP DER BEVOLKING - Over de maand Februari. Ingekomen: van Driel, Antje C., uit Bergen op Zoom naar B 229. Droogers, Arendje IvL, uit Lange Ruige Weide naar B 119. Aarnoudse, Adriana, uit Amerongen naar A 108. Helmich, Adriaan A., uit Bergen op Zoom naar B 134. Berkheij, Leendert, uit Rilland Bath .naar B 198. In totaal 2 mannen en 3 vrouwen. Vertrokken: Hommel, Catharina M„ van B 224 naar Hoofdplaat. Kievit, Abraham A., van A 11 naar Haarlem. de Wit, Cornelia A. A., van C 28 naar Tholen. van den Boogaard, Jacoba E„ van A 5 naar Rotterdam. Bosters, Cornelia J., van A 163 naar Nieuw-V ossemeer. Ridderhof, Jacob met gezin van C 73 naar St. Annaland. In totaal vertrokken 3 mannen en 5 vrouwen. DE NIEUWE KLOK GEARRIVEERD Zaterdag jl. kwam de door notaris A. J. Bierens aan de gemeente geschon ken nieuwe klok aan. Reeds werd ze Maandag door de aannemers Burgers en Kurvink naar boven gehesen, dat een vlot verloop had. Des namiddags om kwart voor zes stond ze in de toren en Dinsdagavond hoorde men de eerste slagen.- De nieuwe klok weegt 250 kg en het volgende opschrift is er ingesla gen: „In het jaar 1948 geschonken aan de gemeente St. Annaland door A. J. Bierens, notaris aldaar, ter vervanging van de in 1943 door de Duitsers ge roofde klok". Het is prettig thans weer zuivere klokkenklanken te horen en de gehele gemeente waardeert dan ook het geschenk van onze notaris. Hierdoor is weer een stukje „surro gaat" opgeruimd, al moet gezegd, dat het als „surrogaat" nog niet zo slecht was. Het ligt in het voornemen van notaris Bierens, aldus werd ons medegedeeld, om de klok a.s. Zaterdag om 11 uur officieel over te dragen aan de gemeente St. Annaland. Hiertoe wordt een bijeen komst belegd op het gemeentehuis, waar bij o.m. de Gemeenteraad en het Kerk bestuur van de Ned. Herv. Kerk zal zijn vertegenwoordigd.- Om 12 uur wordt de klok dan voor het eerst geluid. VERGADERING „ACCELERANDO" Vrijdag 4 Maart 1948, hield de Muziekvereniging „Accelerando" haar Alg. Jaarvergadering in de zaal van dhr. M. Rijnberg Wzn. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de Ere-Voorzitter, de Ere-Leden en Begunstigers. Het afge lopen jaar is voor „Accelerando" een zeer druk jaar geweest. Er is deelgenomen aan een festival, twee muziekavonden, terwijl er verder verschillende serenades zijn gebracht en ook de verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis op de gebruikelijke wijze zijn herdacht. De vereniging telt thans 25 wörkende leden en vijf leden in militaire dienst, 4 leerlingen en 73 begunstigers. Dé notulen worden goedgekeurd, even eens de rekening over 1947. De ontvan- sten bedroegen 957,73, de uitgq^en 850.57, alzo een batig saldo van 107.16. De aftredende bestuursleden M. F. Van Hal en A. D. Goedegebuure, worden met alg. stemmen herkozen. Het salaris van de bode wordt vastgesteld op 25. Dhr. M. J. Overbeeke wordt wederom als bode aangenomen. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter, na nog enkele mededelin gen van huishoudelijke aard en een op wekking tot de leden om de repetities trouw te bezoeken, onder dank de ver. gadering. VERGADERING „W.H.S." Maandag jl. vergaderde de Sportver eniging „W.H.S." in de zaal van dhr. Fr. Rijnberg. Aanwezig 35 leden. De voorzitter dhr. A. J. Soeters Jaczn. opent de vergadering en roept in het bijzonder de teruggekeerde vrijwilligers R. Rijn berg en A. Ligtendag een welkom toe. Van de opkomst ter vergadering had spr. meer verwacht. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Het jaarverslag door de secr., dhr. A. Kurvink geeft een duidelijk beeld van wat de vereniging in het afgelopen jaar prsteerde. Inzonderheid de korfbal afdeling kon dikwijls goede succesen boeken. Gememoreerd werd ook het droevig ongeval van een lid, wijlen Jacob Hage. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsten in 1947 1850.05 bedroegen, de uitgaven 1768.05, saldo plus^reserve 283.86. De periodiek aftredende bestuursleden A. Kurvink en W. Keur worden her kozen. In de plaats van de heren J. A. Heijboer en P. Paape die als lid van de Elftalcommissie bedankten worden de heren Johs. Quist en H. Rijnberg be noemd. Wegens bedanken van Mej. C. Lanooy wordt Mej. R. Lanooy benoemd als lid van de Twaalftalcommissie. Op aandrin gen van de aanwezigen aanvaardt de bode dhr. A. de Witte deze functie op nieuw voor 1948. Het salaris wordt met 10.verhoogd. Een voorstel van het Bestuur om de contributie van de donateurs van 1.50 op 3.te brengen wordt zodanig ge wijzigd, dat het 2.50 wordt. De voorzitter deelt en en ander mede omtrent programma's voor Pasen, Hemel vaartsdag en Pinksteren voor de Korf en Voetbalafdeling. Omtrent het nieuwe terrein zegt de voorzitter, dat het contract nog niet is getekend, maar dezer dagen zal plaats hebben. Hierover volgt enige discussie. Opgemerkt wordt, dat er dit jaar ver moedelijk niet veel meer zal komen van spelen'op het nieuwe terrein. De rondvraag levert verschillende vragen op. Dhr. J. A. Heijboer wordt tot ere lid benoemd. Dhr. J. van Poortvliet dankt de vereniging voor de hulp voor hem verricht tijdens zijn gedwongen huis arrest na een ongeval bij een wedstrijd. Dè junioren zullen getraind worden door dhr. J. Burgers. Daarna sluiting. IN MEMORIAM Zondag jl., overleed te Bergen op Zoom de in onze gemeente bekende Dr. A. C. Polderman in de ouderdom van ruim 62 jaar. Te St. Annaland geboren werd door wijlen Dr. Polderman na de lagere school, de H.B.S. te Bergen op Zoom en vervolgens de Universiteit te Utrecht bezocht. In 1912 vestigde hij zich als arts te Scherpenisse, waar hij gedurende 30 jaar de practijk waarnam. In 1942 vertrok hij weer naar onze ge meente en werd enige tijd later contro lerend geneesheer te Bergen op Zoom. Onder zeer grote belangstelling had Dinsdag jl. de teraardebestelling plaats te Bergen op Zoom. BURGERLIJKE STAND. Februari 1948. Geboren: 3 Febr. Adriaan, z. v. A. Scherpenisse en A. J. den Engelsman. 13 Febr. Izak Pieter, z. v. J. J. Goede gebuure en J. v. d. Boogaard. 26 Febr. Jacob Pieter, z. v. C. Geluk en A. M. van Gorp. 27 Febr. Johanna Wflhelmina, d. v. A. J. Theunisse en Fr. M. C. v. Engelen. 27 Febr. Hendrika Francina, d. v. A. J. Theunisse en Fr. M. C. v. Engelen. Huwelijken: 5 Febr. Jacob A. Scher penisse, 20 jaar en Cornelia A. Stols, 20 jaar.. 13 Febr. Iman Rijnberg, 28 jaar en Elfriede H. Olinger, 24 jaar. 19 Febr. Willem J. Hage, 29 jaar en Maatje J. Ketting, 23 jaar. 26 Febr. Marinus Fase, 26 jaar en Christina J. Rijnberg, 23 jaar. 26 Febr. Jacob Polderman, 27 jaar en Cornelia v. d. Meer, 27 jaar. Overleden: 7 Febr. Jacob Luijk, 20 jaar, z. v. D. A. Luijk en H. T. Rid derhof. 18 Febr. te Bergen op Zoom: Adriana yan Amerongen, oud 18 dagen, d. v. P. v. Amerongen en C. van Sluis. 26 Febr. Johannes J. Weijler, 10 jaar, z. v. A. M. L. \Veijler en J. v. d. Jagt. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Elfriede H. Olinger van Keulen; Cornelia W. M. van der Werf van Burgh; Jacob Ridderhof en gezin van Oud-Vossemeer; Daniël van Beek van 's-Gravenhage. Vertrokken: Jacobus M. Westdorp naar Den Haag; Jannetje B. C. v. Belle, geb. Boogaard, n. Bergen op Zoom; Maatje I. Hage, geb. Ketting, n. Poort vliet; Cornelis v. d. Meer en echtgenote n. Duivendijke. ORANJEVERENIGING Vrijdag jl. werd de 2e jaarvergadering in café A. Hendriicse gehouden. Aan wezig 16 van de 67 leden. De voor zitter, dhj\ C. v. Beveren opent met een welkomstwoord en betrehrt het dat zo weinig leden zijn opgekomen. Notulen en jaarverslag worden onveranderd goed gekeurd. In het laatste wordt ook dhr. W. G. v. Dissel nog dank gebracht voor het vele werk voor de ver. verricht. Dhr. A. Ouwehand wordt met algemene stem men tot bestuurslid gekozen. Controle commissie-leden worden de heren J. Goedegebuure, J. Meyaard en Joh. Moer land Mzn. De inkomsten bedroegen 897.71 en de uitgaven 573.71, zodat een batig saldo geboekt werd van 324.De wnd. secretaris leest ver volgens de richtlijnen voor van Hoger hand afkomstig, inzake de te houden 4 Mei herdenking. Ook mededelingen in verband met jubileumfeesten van het jubileum onzer Vorstin. Aan de demobi lisatiecommissie werd door de ver. 15.- beschikbaar gesteld om voor de geval lenen uit onze gemeente een plaat op het gemeentehuis te hangen. 16 April zal een avond voor de le den worden georganiseerd in café Goe degebuure me medewerking van de Mu- ziekver. „O.B.K.". Daarna sluiting. ERE MEDAILLE Bij Kon. Besluit is aan dhr. L. Pot- appel, Bos A 14 alhier, de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt wegens lang durige trmpve dienst bij de familie Pot- appl, Kerkweg. VRESELIJKE ONTDEKKING Toen de heren Mart. Moerland en Jac. de Braber Maandag van hun werk huiswaarts keerden, ontdekten ze de 73-jarige M. Klippel, die voorover in een sloot lag, waarin ongeveer 15 cm water stond. Na K. uit de sloot te heb ben gehaald werd onmiddellijk om dokter Tazelaar gebeld, die ter ter plaatse aan komend, constateerde, dat de man dood was. De oorzaak waardoor de man in de sloot is terechtgekomen, is ver moedelijk, dat hij een beroerte kreeg. ORA ET LABORA houdt Dinsdag 16 Maart om half 8 in de bewaarschool haar jaarvergadering, waarbij toegang vrij is voor personen boven de 15 jaar. ZIEKENHU1SVERPLEGING Onder verwijzing naar ons verslag in het numer van de Ver. Ziekenhuisver- pleging wijzen we er op, dat de contri butie op 1.75 is gebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: 5 Febr.: Willem Hubrecht, z. v. P. M. Klippel en C.' de Vos. 23 Febr.: Martina, d. v. H. de Vos en A. de Rijke. 27 Febr.: Maatje Geertruida, d. v. Ph. Westdorp en P. Dorst. Overleden: 10 Febr.: Elizabeth Aalbregtse, 74 j„ echtgenote van M. Klippel. Huwelijken: 12 Febr.: J. v. d. Berg, 28 j. en C. P. Hage "24 j. 26 Febr.: A. Gaakeer, 24 j„ en M. M. Goedegebuure, 18 j. Huwelijksaangiften: 6 Febr.: J. Humer, 24 j„ te Stadl- Paura in Oostenrijk- en J. C. Drooqen- dijk, 24 j. 26 Febr.: J. C. Goedegebuure, 30 j„ en P. P. Westdorp, 25 j. LOOP DER BEVOLKING Over de maand Februari. Vertrokken: A. Zachariasse-Schröder en gezin naar Rotterdam. C. v. Iwaarden naar Groot-Schermer. J. M. Moerland naar C.B.R. P. C. Moerland naar C.B.R. GESLAAGD Bij de gehouden ENSAID Modevak school-examen te Utrecht behaalden de volgende dames hun diploma voor Cou- peuze: To van As, Annie v. Nieuwkerk, Suus Stoutjesdijk, Marie Goedegebuure en voor Cocstumière: Jannie Andriese, Martje Heijboer en Nelly Vermaas. Zij genoten hun opleiding bij Mej. M. v. d. Jagt-de Groen. Hoctfdlerares, alhier. WIJLEN Dr. A. C. POLDERMAN Woensdagmiddag werd onder grote belangstelling te Bergen op Zoom ter aarde besteld onze vroegere arts Dr. A. C. Polderman, die van 2 Mei 1912 tot 28 Mei 1942 alhier als zodanig ?s werk zaam geweest. In die jaren heeft dokte Polderman zich doen kennen als een echte dokter, die ten alle tijde, hetzij dag of nacht, gereed stond om de patiënten te helpen. Onder de zeer vele kransen en andere bloemstukken, die, de baar dekten en in 2 'koetsen volgden, was er een bij met palmtak van de burgerij van Scher penisse. Dat als een laatste groet en teken van dankbaarheid voor het vele dat de overledene voor onze zieken h^eft gedaan. Zijn nagedachtenis zal steeds in grote ere bij de inwoners blijven. BIJKANTOOR NÜTSSPAARBANK THOLEN T?n huize van kapper Moerland, Stoofstraat A 118 wordt a.s. Dinsdag een bijkantoor geopend van de Nutsspaar- bank te Tholen. De Nutsspaarbank, die alleen het het sparen wil trachten te bevorderen doet door deze stap een poging het wel vaartspeil weer omhoog te brengen, want sparen leidt nog altijd tot welvaart. Hiervan is ook de aanbevelingscom missie overtuigd, die bestaat uit de heren: Burgemeester| van Oeveren, Wethouder v. d. Slikkei dhr. Krijger, Hoofd der School, dhr. E. C. W. A. Geuze en dhr. E. C. W. A. de Graaff. EEN ONGELUK EN BRAND Vrijdagmiddag was de Wed. v. d. Slikke-Deurloo te Strienham bezig het middagmaal te bereiden. Een pan vet kantelde en de inhoud kwam gedeeltelijk in de openliggende kachel terecht. Het gevolg was een geweldige vlam, die de schoonsteenloper in brand zette en 'andere op de schoorsteen staande voor werpen. De Wed. v. d. Slikke kreeg een gedeelte van de vlam langs haar hoofd, waardoor het hoofdhaar en wenkbrau wen werden geschroeid en zij enkele brandwonden opliep aan het gezicht. Met toegeschoten hulp kon de brand spoedig worden geblust. TONEELAVOND Dinsdagavond werd in hotel Kesteloo een toneelavond gegeven, waarvan de baten werden bestemd voor de NIWIN. Het batig slot was 197.—. BURGERLIJKE STAND Over de maand Februari. Geboren» Jacobus Jan, z. v. Adriaan Johannes Dekker en van Willemijna Johanna Cor nelia van Houdt. Krijn Eliza, z. v. Willem Hermanus Lindhout en Maatje Johanna Uijl. Martinus Maarten, z. v. Jan Willem Hage en Pieternella Cornelia van dei- Male. Huwelijken: Marinus Willem Heijboer, 32 jaar en Johanna Oosdijk, 23 jaar. Overleden: Peter, oud 4 maanden, z. v. Willem Marinus van Nieuwenhuijzen en Johanna Jacoba «Vos. LOOP DER BEVOLKING Over de maand Febr. Ingekomen: Maatje Ketting van St. Annaland. Vertrokken: Jan Cornelis van den Hoven naar- Engeland. Anthonie Marinus de Wit naar Haar lemmermeer. Cornelia Christina Overbeeke naar Tholen. David Vroegop naar Duitsland. - RECTIFICATIE In het raadsverslag van vorige week is een fout geslopen, omtrent de honden belasting. Dit wordt voor de bedrijfs- honden 6.per jaar en voor de los lopende op 10.per jaar. JAARVERGADERING „HET GROENE KRUIS" Woensdag 3 Maart werd onder leiding van de voorzitter L. J. Nieuwenhuijzen de jaarvergadering gehouden van het Greene Kruis. De voorzitter roept de niet vele aanwezigen een hartelijk wel kom toe, in het bijzonder dr. Menger. Spr. hoopt dat laatstgenoemde tot veel nut van de vereniging mag zijn, wat tot Op heden, hoewel nog kort ter plaatse gevesfigd, reeds ten volle is gebleken. De voorzitter sprak de wens uit, dat de dokter steeds alle bestuursvergaderin gen ook zou bijwonen om de leden advies te geven. Hij memoreert voorts, dat de vereniging een gevoelig verlies leed door het vertrek van zuster Moeskops. Enkele waarderende I woorden volgen voor het werk door haar verricht, met de wens dat het haar wel mag gaan. Zuster Bouwens is in tijdelijke dienst, zo deelt de voorzitter verder mede, deze wil zich niet verbinden, wat jammer is, daar onze huidige zuster ook een zeer goede kracht is. Spr. hoopt dat ze de vereniging mag blijven helpen, tot een andere wijkzuster is gevonden. Ook deelt de voorzitter mede, dat dhr. G. C. Noordhoek 25 jaar bestuurslid der vereniging is en dankt hem voor al het werk, dat hij die vele jaren voor het Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. ■I lllll »\M I III Hl IMHI IHffllll llil Groene Kruis heeft verricht, hopend dat hij deze vereniging nog vele jaren mag blijven dienen. Dhr. Noordhoek dankt voor de toegesproken woorden. De notulen worden onveranderd goed gekeurd. Maar waar er in de notulen wordt gesproken over enige reserves, deelt de voorzitter mede, dat het doel hiervan is tot een nieuw Wijkgebouw te komen. Steeds is het tobben met de berg ruimte voor onze materialen. De huidige bergplaats is te beperkt en ongeschikt, wat zeer schadelijk is voor de inventaris. Door te sparen is er kans, dat we een beter gebouw kunnen bekomen. Hier over volgt een langdurige discussie, 'waarbij door sommige leden wordt voor gesteld te sparen bij de Bouwkas Rohyp, terwijl anderen van mening zijn, dat een renteloos voorschot aanvragen bij de Regering beter is, dan kan er direct jvor- den gebouwd. Het bestuur zegt toe een en ander te zullen onderzoeken en eventueel met een voorstel te komen. Uit het jaarverslag blijkt, dat er 587 leden zijn, practisch alle gezinnen zijn aangesloten. De Wijkzuster heeft in 1947 2000 bezoeken afgelegd. Het financieel verslag wees uit, dat de inkomsten van. de afd. „Het Groene Kruis" 3978.90, de uitgaven 2039.04 hebben bedragen, alzo een batig slot van 1939.86. Inkomsten t.b.c.-bestrijding 975.45 uitgaven 1162.06, nadelig slot 186.61. De voorzitter deelt mede, dat alle Kerkgenootschappen in 1947 hebben bij gedragen en wel per lidmaat 25 cent, waarvoor hij allen dank zegt. Hierna wordt de rekening goedgekeurd op advies van de controle-commissie. Door een lid wordt gevraagd of er genoeg verplegingsmateriaal is. Hij be twijfelt dit en licht een en ander nader toe. De voorzitter antwoordt,, dat er ruim voldoende materiaal is, doch bij de wis seling der wijkzusters en omdat het ma teriaal op verschillende plaatsen moet worden opgeborgen, gaf het enige moei lijkheden. Dhr. Leune waarschuwt tegen te grote zuinigheid. Bij het schoolonderzoek bleek; dat er 15 leerlingen naar Tholen moes ten voor onderzoek. Verschillende kin deren zijn. echter niet gegaan, omdat het „Groene Kruis" niet voor vervoer zorgde. De voorzitter antwoordt, dat hiervoor 4 auto's gehuurd moesten wor den. 15 kinderen en verzorgers moesten vervoerd. Dat werd te duur. Spr. stelt het Gemeentebestuur hiervoor aanspra kelijk, die voor een schoolartsendienst zorgde. Hij zal een en ander echter, nader onderzoeken met dr. Menger en dan eventueel voor het vervoer zorgdragen. Dr. Menger deelt mede, dat hij voor zuigelingenzorg 466 consultaties heeft verricht, dat is 20 pér zitting. De verzorging der baby's ter plaatse is goed, doch hij wekt de ouders op regelmatig op de spreekuren te komen. Voor de financiële .controle-commissie worden voorgedragen en benoemd de heren L. Quist Az„ J. Goudzwaard en L. Overbeeke, allen te A. J. Polder. Tot leden der notulencommissie de heren P. de Raad en J. Labruyère. Het bestuur wordt machtiging verleend 'iemand naar de Provinciale vergadering te zenden. De begroting 1948 voor het Groene Kruis bevat als ontvangst en uitgaaf 3324.33. Die voor de t.b.c.- bestrijding 1835. Dhr. A. Abrahamse te A. J. Polder, per. aftr. bestuurslid wórdt bij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag dankt dr Menger de voorzitter voor zijn hartelijke welkomst woorden en zegt het werk der vereni ging, zoveel hij kan, te zullen steunen. Aangedrongen wordt door.de leden om al het mogelijke te doen een wijkzuster te krijgen. De voorzitter zegt, dat regel matig wordt geadverteerd in de bladen, thans op een salaris van 2150.— per jaar. Daarna sluiting. VERJAARDAGSGROETEN Lieve Piet te Medan. Wij hopen dat je op 25 Maart je 23ste verjaardag in gezondheid mag herdenken. Daarmee hartelijk gefelici teerd door je ouders, broers, zusters, opa en opoe, oom Glijn en verdere familie. St. Filipsland, Fam. Walpot.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2