RUWE HANDEN geslaagd benoeming bekendmaking OUD-VOSSEMEER ■ebaaabbm i j m h a r ttrmujtfcjitig ST. ANNALAND STAVENISSE overplaatsing film- en voorlichtingsavond ziekenhuisverpleging „tholen en st. filipsland" korfbal s.v.o. mannenvereniging „calvijn" ~ST ^MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET A. J. POLDER Gemeente Ambtenaren en lid van het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bond, met talrijke functies in de plaatselijke verenigingen. In 1936 vertrok hij van Tholen naai Kapelle bij Antwerpen, later naar Ekeren moest tijdens de bezettingsjaren nog ver huizen om tenslotte weer naar Ekeren terug te keren, waar hij Donderdag )1. ter aarde werd besteld. Een groot aan- del heeft wijlen dhr. Laban ook in de totstandkoming van de Thoolse brug. In dit verband merken we nog op, dat de familie Laban ruim 80 jaar aan de secretarie te Tholen is verbonden, waar van de laatste 50 jaar als secretaris. Dhr. M. Boot, alhier slaagde te Dor drecht voor het diploma Vakbekwaam heid Banketbakkerij. Tot technisch adviseur aan de Water leiding Mij „Tholen" is benoemd, Ir. Stoel, directeur v. het Waterleiding bedrijf te Goes. Zij, die nog iets te vorderen hebben van of schuldig zijn aan het Brugbedrijf te Tholen, worden beleefd verzocht hun nota's spoedig in te leveren of het door hen verschuldigde spoedig te voldoen. De boekhouder van het Brugbedrijf te Tholen Belanghebbenden worden er aan hei - innerd, dat de termijn voor de betaling van reinigingsrechten (wisselton over het 2e, 3e en 4e kwartaal 1947 en schoolgeld over 1946/1947 per 1 Maart jl.l is ver streken. De gemeente-ontvanger van Tholen ouderavond o.l.school In de zaal van het „Hof van Holland te Tholen werd Vrijdagavond 27 Febr. jl. een ouderavond gehouden van de Openbare Lagere School. De voorzitter der Oudercommissie, de heer A. Liefaard, heette de vele aan wezigen hartelijk welkom en gaf na een korte inleiding het woord aan enkele leerlingen van de hoogste klasse, die onder leiding van hun klasgenoot A. v. Halst op hun eigen manier deze bijeen komst openden, waarbij op duidelijke wijze het contact en de goede harmonie tussen het personeel en de leerlingen tot uiting kwam. Hierna volgde onder leiding van het hoofd der school, de heer W. van Liere een reciteerwedstrijd, waarbij een l'"tal leerlingen op het podium een gedichtje of een stukje proza voordroeg. Deze voordrachtjes werden door een commissie van drie beoordeeld en genoteerd. De uif- slaq hiervan was: le prijs A. Oelemans, 2e N. Schot, 3e A. v. Halst, 4e Corrie van Oeffelen, 5e Marie Moeiliker, 6e A. Duinker, 7e Jannie Geuze 8e Nelly Verkerke, 9e J. Nelisse, 10e A. v Oost, 11e Betje Geuze, 12e Marie Bal, 13e U. Liefaard, 14e A. v. Splunter, 15e J. de Jonge, 16e J. van Boven, 17e A. v. El- sacicer. Aan allen werd een mooi ge schenk uitgereikt. Voorts werd djior de heer van Liere met bovengenoemde leerlingen een open bare les gehouden en wel in het vak Vaderlandsche Geschiedenis, welke even als de reciteerwedstrijd, met grote be langstelling werd gevolgd. Uit een en ander kreeg men enig idee hoe de leer lingen werden opgevoed. Tijdens de pauze werden verversingen aangeboden en was er gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen. Hiervoor be stond bijzondere belangstelling. Na de pauze werd de algemene ver gadering gehouden onder leiding van de heer Liefaard. Na enkele huishoudelijke besprekingen ging men over tot het kie zen van een bestuurslid, zulks in verband met het periodiek aftreden van de heer Liefaard. De heer Liefaard werd bij acclamatie herkozen. Na de vergadering, waarbij van de „Rondvraag" geen gebruik werd ge maakt, las de heer Kruf, onderwijzer der school een.gedeelte voor uit het boek „Kliniek". Tot slot van deze zeer goed geslaagde avond spraken de heren van Liere en Liefaard een woord van dank aan het personeel det. school en de leerlingen voor hun medewerking en tot de aan wezigen voor hun belangstelling, in het bijzonder tot burgemeester, Mr. A. j. v. d. Hoeven. IN memorlam c. wagtho Donderdagmiddag bereikte ons het treurige bericht van het heengaan van den Heer C. Wagtho in leven directeur der Waterleiding Mij. alhier. Velen zul len aan deze stoere werker, die na als opzichter der aannemer t buizennet op het eiland te hebben gelegd, vanaf de oprichting der Maatschappij als direc teur is opgetreden. De heer Wagtho was door deze eerste functie wel de aan gewezen persoon, daar hij over meer dan gewone kennis over het buizennet beschikte. De overledene was een op het gehele eiland bekend en geacht persoon, terwijl hij qedurende de oorlogsjaren tevens op trad als hoofd der Luchtbescherming. i JAARVERGADERING M.V. en J.V. Onder enorme belangstelling vierde de Meisjes en Jongelings Ver. op Geref. Gr. haar jaarvergadering op Vrijdag 27 Februari jl. Deze vergadering werd geopend door dhr. J. Melissen, H. Chr. School, die in een - kort openingswoord sprak over Ps. 138. Verschillende afgevaardigden voer den het woord, o.a. Ds.Vreugdenhil namens de kerkeraad. Hierna werd onder goede leiding een prachtig programma afgewerkt. De M.V. deed enkele keurige tableaux, uitstekend verzorgd door Mej. Pollie, terwijl van de J.V. genoemd moet wor den, de mooie samenspraak van Ds. K. Straatsma: „Het geweten." De onderwerpen van Mej. A. Droo- gers en J. Vreugdenhil waren uitstekend. Ook de hersengymnastiek, eerst tussen M.V. en J.V. en daarna tussen 3 dames en 3 heren uit de zaal, verzorgd dooi de heren P. Lobbezoo en J. Melissen viel zeer in de smaak. In de pauzes werd nogmaals getrac- teerd. Het was reeds half twee toen de voorzitter allen hartelijk dank bracht, waarna Ds. Vreugdenhil met dankgebed eindigde. Dat iedereen genoten had bleek wel uit de mooie collecte van 48.50. Een bijzonder woord van dank voor Mej. Pollie, de trouwe leidster der M.V. en de heren J. Melissen en P. Lobbezoo die steeds voor het jeugdwerk klaar staan, is zeker op z'n plaats. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Ondanks de felle koude bestond er voor deze ouderavond vorige week Vrijdag weer een grote belangstelling. De leiding was in handen van dhr. Abr. Duine, die in zijn openingswoord wees op de verantwoordelijkheid van ouders en opvoeders, waarna het Hoofd der School een aandachtig beluisterde prin cipiële uiteenzetting gaf over het Chris telijk karakter der School m. d. Bijbel, waarbij hij er op wees, dat God ook buiten de kerk om, mensen kan bekeren, M-Xl maar daarom blijven we niet uit de kerk. Zo ook mogen wij de Christelijke school niet voorbij gaan, omdat het ook wel eens anders kan. Dit zou speculeren zijn op het buitengewone, aldus spr. Ook de predikanten Ds. Vreugdenhil en Ds. Goverts spraken de vergadering toe, evenals de Burgemeester Mr. J. J. Versluijs, terwijl dhr. Joh. Droogers een uiteenzetting gaf over het „Onze Vader". De heer Lobbezoo declameerde op sublieme wijze, terwijl ook dhr. A. Gunst een aardig stukje voordroeg. In de pauze werd het werk der leer lingen bekeken. Er waren pracht teke ningen, terwijl ook het schriftelijk werk der leerlingen er getuigenis van gaf, dat er op school flink aangepakt wordt. Ai met al een geslaagde ouderavond, waardoor de onderlinge band werd ver sterkt. VERGADERING GROENE KRUIS Maandag 1 Maart hield het „Groene Kruis", afdeling Oud-Vossemeer, haar algemene vergadering onder leiding van de voorzitter. Ds. C. A. Vreugdenhil. Bij zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan het vertrek van de secre taresse Mevr. Dr. Lindenbergh en zijn aanstaand vertrek naar de gemeente Ouwerkerk a/d IJssel. Hij dankte de ge meente, de diaconiën van de kerkge nootschappen en het Wezen- en Arm bestuur, welke door het verlenen van subsidies een krachtige T.B.C.-bestrijding hadden mogelijk gemaakt. De jaarver slagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Uit een opgaaf van de wijkzuster bleek dat ze over 1947 2500 bezoeken had afgelegd. Besloten werd, dat het Bestuur als nog pogingen zou aanwenden om de be kende film „De bonte moet er uit" van de gezondheidsdienst voor dieren in de tweede helft van Maart voor het Groene Kruis te laten vertonen. Het Bestuur werd voorts gemachtigd de pogingen om aankoop van een opslagplaats voor het materiaal voort te zetten. De aftre dende bestuursleden A. Klippel en C. A. de Wilde werden herkozen, terwijl in de vacature van Ds. Vreugdenhil tot be stuurlid werd gekozen de heer Math, van Driel Sr. De jaarcontributie werd na enige bespreking van 3.op 5. gebracht. Aan het einde der vergadering werd de scheidende voorzitter door de tweede voorzitter dank gebracht voor al hetgeen hij in de ruim 18 jaren, welke hij voorzitter was, gedaan heeft voor de vereniging in het belang van de lijdende mensheid en hem een boekwerk aan geboden, waarna de voorzitter met een woord van dank de vergadering sloot. NIEUWE BESTRATING Maandag wordt begonnen met de nieuwe bestrating van de Molen. Onge veer 4 weken zullen de werkzaamheden duren. HUISSLACHTING Over Januari en Februari zijn 112 ver gunningen uitgereikt voor huisslachting. CHR. SCHOOLVERENIGING' Jaarvergadering Chr. Schoolver. ge houden op Vrijdag 27 Febr. jl. in de Bijz. School. De voorz. J. Th. Kurvink opent de verg. door te laten zingen Ps. 84 6, gebed en het laten lezen van Ps. 78 1 t.m. 8. De notulen van de vorige verg. wor den na een kleine redactionele wijziging getekend. Dan leest de secr., dhr. J. B. van Dijke, het jaarverslag, waaruit blijkt, dat de school in het afgelopen jaar grote moeilijkheden heeft ondervonden door tekort aan personeel en dat na vele oproepingen het gelukt is om met ingang van 1 Maart a.s. een vaste onderwijzer te benoemen in de vaca ture K. Koetsdijk, nl. D. van Beek te 's-Gravenhage. Echter kon in de sedert 1 April 1946 bestaande vacature van onderwijzeres nog geen benoeming worden gedaan. I.v.m. het 25-jarig bestaan der school leest de secr. een lange lijst voor van de namen der leerkrachten, die aan de school hebben gewerkt, waardoor het tekort aan leerkrachten in onze tijd, dui delijk naar voren komt. Het aantal leden der veren, blijkt 191 te zijn en het aantal ingeschreven leerlingen 175. De secr. spreekt tot slot enkele ge voelvolle woorden i.v.m. het overlijden van één der leerlingen, n.l. Elan Weijlei, m de ouderdom van 10 jaar. verslag van de penningmees ter, C. K. Slager, blijkt, dat de rekening sluit met een batig slot. Hij wijdt even eens een kort woord aan het 25-jarig bestaan der school en verzoekt te zinqen Ps. 103 1. a Hij dankt de leden der ver. voor de geschonken giften ter dekking van het vorig jaar bestaande kastekort en beveelt de vereniging in hun mildadigheid aan. Spr. wijst er op dat het bestuur op 1 lid na, alle thans 25 jaren zitting hebben en verklaart met dankbaarheid, dat de onderlinge verhouding en samen werking steeds Zeer goed is geweest. Dan wordt gepauzeerd onder het ge bruiken van een kop koffie met toebe- horen. Bij de daarop volgende verkiezing van bestuurslid, wégens periodiek aftre- den van dhr. C. K. Slager, wordt deze met op één na, algemene stemmen her kozen, wat hij zich onder dank laat welgevallen. in de plaats van het aftredende lid van de Commissie van Toezicht, dhr. M. F. Scherpenisse, wordt gekozen dhr. Adr. Kijnberg, die eveneens zijn benoeming onder dank aanvaardt. Vervolgens wordt nogmaals een kop koffie gebruikt en geeft de voorzitter gelegenheid mogelijke zaken, in het be lang van de school, naar voren te bren gen. Dhr. G. Goedegebuure, op de voorz. na, het oudste aanwezige lid, zegt te willen herinneren aan het overlijden van dhr. 'Q. Hage, die nimmer op de verga dering ontbrak en steeds grote belang stelling voor het Chr. Onderwijs heeft getoond. bestuur stelt de opmerking van dhr. G. zeer op prijs en merkt op dat wijlen dhr. Hage meer heeft gedaan, dan het trouw bezoeken der jaarverg. door steeds grote financiële steun te verlenen en zo nodig geld beschikbaar te stellen, waarin hij door zijn nage laten kinderen wordt nagevolgd. De secretaris doet enkele mededelingen over de organisatie van de te houden Herdenkings-samenkotast op 17 Maart a.s. en een herdenkingsmiddag met de leerl. der school. Hij doet een beroep op allen om een en ander te doen slagen. Door ziekte van Ds. Visser te Scher penisse werden pogingen gedaan om een 'n 2')n plaats te verkrijgen, die tot leden echter nog geen succes hadden. Vele leden betreuren het dat de zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk op de genoemde avond niet vrij worden gege ven, waarop een discussie volgt over het voor en tegen daarvan. Het bestuur zal trachten de bezwaren daarvan zoveel mogelijk te reduceren. Dhr. M. van Beek zegt verblijd te zijn over de dekking van het kastekort, doch niet voldaan. Hij dringt er op aan, zijn plicht tegenover de school in deze na te komen. Tenslotte ontspint zich door een vraag van dhr. J. Elenbaas betreffende 'het jaar verslag een principiële discussie, aan welke door meerdere leden wordt deel genomen. De gedachten wisseling verliep in goede harmonie en werd om haar verdiepende betekenis .met algemene aandacht gevolgd. Te 9.45 uur sluit dan de voorzitter de zeer geanimeerde vergadering door te laten zingen Ps. 105 2 waarna de 2e voorzitter, dhr. P. Quist, op verzoek eindigt met dankgebed. HUISSLACHTINGEN - In de maand Februari werden ter secretarie 44 vergunningen uitgereikt voor huisslachting. GEVONDEN VOORWERPEN. Onderstaande gevonden voorwerpen zijn terug te bekomen op de gemeente- secretarié: 1 bos sleutels met ring, ge merkt „Parinaux Hoeden"; 1 bos sleu tels (ongemerkt); 1 portemonnaie met inhoud; 1 portemonnaie zonder inhoud. TROUWE DIENST Maandag 1 Maart jl. herdachten W. de Groen, schaapherder en J. Hage, landbouwersknecht, dat zij 20 jaar in trouwe dienst werkzaam waren bij dhr. C. J. J. Kooijman, J. M. Hoeve, alhier. Op die dag werden zij door de familie Kooijman gefeliciteerd en werd hen een envelop met inhoud overhandigd, ter wijl het gehele personeel 's avonds werd uitgenodigd op de boerderij om dit feit te vieren. EEN DRUKKE KOOPDAG De verkoping van de inventaris van dhr. J. P. Kodde op Woensdag jl. was buitengewoon druk bezocht. Vele goe deren gingen voor goede prijzen van de hand. De twee paarden leverden rest) 980. en 960.op. VOOR DE JONGENS IN INDIE Het Kerkbestuur doet een beroep op de ingezetenen, daar zij een pakje aan de jongens in Indië uit deze gemeente wil sturen. Geld of bonnen zijn welkom. Te bezorgen bij de Kerkelijke-ontvanger A. Kurvink. VERGADERING LANDARBEIDERSBOND Vorige week Donderdag werd de Alg. Verg. gehouden van de Alg. Ned. Land- arbeidersbond afd. Stavenisse. De voor zitter dhr. F. Keur opende de vergade ring, de heer van 't Veer las de notulen in dichtvorm, terwijl uit het jaarverslag bleek, dat het ledental met 22 was ge stegen en thans 57 personen telt. Batig saldo./ 137.50. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De aanwezigen werd een tractatie aangeboden, terwijl ook de Muziekver. „O.B.K.' was uit genodigd, die zo nu en dan een muziek nummer ten beste gaf. 10 mooie prijzen werden verloot. Dhr. Lukaart, afgevaardigde van het district Goes hield een rede, waarbij hij een overzicht gaf van de landarbeider in het algemeen van voor en na de oorlog. Met ingang van 8 Maart is dhr. j. v. d. Houten van Poortvliet als Rijkspolitie naar onze gemeente overgeplaatst. IJSCLUB Vrijdag jl. werd in café A. Hendrikse een alg. spoedvergadering gehouden door de IJsclubver. „Eendracht Bindt". Na een welkomstwoord, stelde de voorzitter, dhr. J. v. d. Reest de. vraag of de aan wezigen wensten, dat de IJsclub zou blij ven bestaan, wat bevestigend werd be antwoord. De baan was dit seizoen ongunstig en er moet geld komen om betere maatregelen te kunnen nemen. Er is nog een batig saldo van 73.55. De voorzitter verzoekt een nieuwe voorzitter te benoemen, daar hij het werk liever, aan jeugdiger personen overlaat, waarna dhr. Jansen met bijna alg. stem men wordt benoemd als zodanig. Voor 15 Maart moet de nog niet be taalde contributie zijn geïnd. Dinsdagavond jl. werd in Café Wed. Potappel een voorlichtings- en filmavond gegeven, onder auspiciën van de fa. Calvé te Delft en maar matig was be zocht. Dhr. Schuurman, vertegenwoor diger der Veevoederfabrieken gaf een uitvoerige toelichting, terwijl werd mede gedeeld, dat men nadien nog inlichtingen kan krijgen bijmolenaar J. W. v. d, Slikke. De vergadering van deze vereniging werd Zaterdag jl. gehouden. Aanwezig 22 leden. De wnd. voorzitter A. P. Bil te St. Annaland opende de vergadering, daar de voorzitter dokter Duinker te Tholen verhinderd was, met een wel komstwoord, waarna de secretaris Ds. Vreugdenhil de notulen leest. Daar laatstgenoemde wegens vertrek naar elders afscheid neemt, dankte hij ten slotte voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren. Dhr. Bil. wenst Ds. Vreugdenhil in zijn nieuwe woonplaats alles goeds toe. Uit de rekening blijkt, dat het werkelijk geleden verlies over alle afdelingen in totaal 1358.05 be- draagt. Het totaal aantal verplecgdagen 849)^, leden 2135, gezinnen 623. Wil de vereniging blijven voortbe staan, dan zal men tot andere maatre gelen moeten overgaan, aldus de wnd. voorzitter. Bij deze bespreking komt Dr. Duinker ter vergadering, die de leiding overneemt en een nadere toelichting geeft op het noodzakelijke van verhoogde con tributie. Tegen de thans vastgestelde vergoeding van 5]/i ct. p. week kunnen de huidige uitkeringen niet gehandhaafd blijven. Het komt weer op 1.40 per kwartaal voor personen van 16 jaar en ouder en van 50 Cent voor kinderen beneden 16 jaar. Na uitvoerige gedachtenwisse- ling wordt opgemerkt, dat men niet voor vergoeding in aanmerking komt voor opname in een ziekenhuis zonder opera tie. Het bestralen tegen kanker, dat tegenwoordig veelvuldig voorkomt, wordt wel vergoed. Na stemming blijkt de meer derheid voor het invoeren van tarief II, wat in overweging zal worden genomen. Bij de rondvraag komt naar voren, dat de verplicht verzekerden niet in de vereniging thuishoren. Besloten wordt dat ieder dit voor zichzelf moet weten. Benoemd tot leden kascontrole-com missie de heren W. de Korte te Tholen, C. W. v. Prooijen te Stavenisse en W. Boogaard.te St. Annaland. Dhr. Bil vraagt naar de stand van de afd. Poortvliet en St. Maartensdijk, die nog steeds zelfstandig werken. Hierna dankt ook de voorzitter Ds. Vreugdenhil voor de prettige samen werking en wenst hem ook het beste toe in de nieuwe gemeente. Dhr. Bil ziet zich, om gezondheids redenen, gedwongen te bedanken als bestuurslid. In zijn plaats wordt dokter H. R. M. J. van Es gekozen. In zijn slotwoord dankte de voorzitter dhr. Bil hartelijk voor het vele werk, dat hij voor de vereniging deed en wenst hem van harte beterschap toe. 2 Maart gaf bovengenoemde vereniging een uitvoering in café van Dalen. De voorzitter, dhr. C. Steendijk Cz. die allen een welkom toeriep, gaf het woord aan dhr. Jansen, die er vrolijkheid in bracht door verschillende schetjes. De secretaris schetste de verschillende moei lijkheden in de afgelopen jaren. Ten slotte hoopte spr. dat de vereniging, die thans in bloei toenam er geheel bovenop zou komen. De jaarvergadering van bovengenoemde ver. werd eveneens Dinsdag gehouden onder leiding van Ds. Sinke. O.a. waren aanwezig de Burgemeester, dhr. Gideonse, h.d.school, afgevaardigden van Meisjes- en Zangvereniging. De vereniging heeft een batig saldo van 37.—. Thans telt de ver. 16 leden. Door dhr. A. v. 't Veer werd een in leiding gehouden over Marcus 3, dhr. W. v. Prooijen sprak over de zonde tegen de heilige Geest. C. Smits had als onderwerp: Ruth 1 19 over Nammi, dhr. Abr. v. d. Slikke sprak over het boek der boeken „De Bijbel Een gehouden verloting bracht 51.47 op, terwijl de leden van de Zangver eniging enkele liederen zongen. Dhr. H. Hendrikse sprak over Openb. 22:5. A. Fierens hield een vrije lezing over de verborgenheid van het lijden van Chris tus. Ds. Sinke dankte tenslotte allen voor hun bijdragen, waarna de geslaagde bij eenkomst werd gesloten met Ps. 891 en dankgebed. Z.L.M. Woensdag 3 Maart hield de Stav. afdeling der Z.L.M. een alg. vergadering. Aanwezig 29 leden. De voorzitter dhr. C. v. Putten richtte een bijzonder wel komstwoord tot Ir. D. W. Stolp, en her dacht in zijn openingswoord het afge lopen jaar, dat zeer slecht was. Uit de rekening bleek een batig saldo van 159.Dhr. C. J. Gaakeer werd bij acclamatie als bestuurslid herkbzen. Door het bedanken van dhr. L. C. Potappel werd dhr. J. C. Potappel benoemd. Na de rondvraag hield Ir. Stolp een rede over „Wat doet de Z.L.M." Op duidelijke wijze werd het behartigen van de landbouwmogelijkheden, de keurings diensten, de boekhouding, stamboeken, aankoop, enz. door de Z.L.M. uiteen gezet. Dhr. Hiemstra van de Landbouw Voorlichtingsdienst sprak over de proef velden in 1946 en '47 van de aard appelen, de zaaitijden, enz. Medegedeeld werd dat een extra stik stoftoewijzing voor de geinundeerde ge bieden kan worden aangevraagd. De Z.L.M. in Zeeland telt in totaal 5400 leden in 83 afdelingen. Nadat de voor zitter alle sprekers had dank gebracht, sloot de voorzitter de vergadering. ruwe. huid: Purol JO ct. PU RÖ LI N (verfijnd product voor de vrouw). Doos 40 ct. VOOR DE JONGENS Donderdag 18 Maart a.s. zal onder auspiciën van de Stichting Gemeen schap St. Maartensdijk een Toneeluit voering worden gegeven, waarvan de netto-opbrengst voor de jongens in Indië is. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Eea die niet geteld wordt". Aanvang om half acht in hotel Slingerland. GESLAAGD Bij het te Dordrecht gehouden examen „V akbekwaamheid Banketbakkerij slaagde onze dorpsgenoot C. v. d. Hoek, met lof v. d. Jury. BURGERLIJKE STAND over de maand Februari 1948 Geboren: Marinus, z. v. J. C. Noom en J. N. van der Gouwe. Cornells Izak Anthonie, z. v. C. Priein en J. Lindhout. Ondertrouwd: B. M. den Haan (St. Annaland), 20 jaar en J. J. Wielaard", 22 jaar. Getrouwd: A. A. van Beveren, 29 jaar en A. S. Boogaard 21 jaar. ONTSPANNINGSAVOND Woensdagavond werd op initiatief van enkele ingezetenen een ontspannigs- avond gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de jongens in Indië uit onze gemeente. De burgemeester Mr. H. H. Schuller, opende de bijeenkomst en riep inzon derheid de teruggekeerde oorlogsvrijwil liger Suurland welkom. Spreker merkte op, dal ook wij denken aan onze jon gens in Indië, die hun leven inzetten voor de vrijheid van velen. Wat doen wij Wij geven alleen maar geld. Laat deze avond een succes worden, zodat de jongens in Indië dit niet zullen vergeten. De avond werd een succes. Rustig werd het uitstekende programma afgewerkt, waarbij vooral de Majoha's werden ge waardeerd. Met de tweede avond werden in totaal 2700 loten verkocht, de prijzen hiervoor allen gratis geschonken door verschil lende inwoners. Dhr. Bijl stelde de zaal gratis beschikbaar. Verder verwijzen we de lezers naar het bericht onder „In disch Hoekje". NUT EN ONTSPANNING Vorige week werd van deze ver. een vergadering gehouden ten huize van dhr. B. A. K. Verkerke. Daar het bestuur sedert enkele jaren onvoltallig was, wer den 2 nieuwe bestuursleden gekozen, nl. de heren J. Tichem en J. Vroegop Jzn„ terwijl dhr. Johs. van Gorsel als voorzitter werd gekozen. Door meer dere onkosten werd de contributie van 1.50 op 2.50 gebracht per jaar, het leesgeld der niet leden van 5 op 10 cent per boek per week. ONGEVAL Dhr. J. H„ landbouwer, had het onge luk een disselboom op zijn hoofd te krijgen. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. HUISSLACHTINGEN In de maand Februari werden 49 ver gunningen uitgereikt voor huisslachting. JAARVERGADERING M.V. EN J.V. Vrijdag jl. werd in de Christelijke School de jaarvergadering gehouden van de Meisjes- en Jongelingsvereniging. De voorzitter dhr. P. van Driel opende de bijeenkomst en na het zingen van Ps. 27 1 en gebed riep hij allen har telijk welkom toe. Door een lid van de J.V. werd ver volgens een onderwerp geleverd, getiteld „David en Jonathan." Volgens spr. was dit een vriendschapsband, zoals die maar zelden wordt gekend I De erfelijke troonopvolger sloot vriendschap met iemand die door God als koning was gezalfd. Deze prins zette a.h.w. zijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2