Avonturen van een Drietal No. 71 JAN OVEREENKAM Lucerne hooi ST. FILIPSLAND A. J. POLDER ouderavond ""stemmen van lezers™"" verjaardagsgroeten krijgt geen plaatsruimte toegewezen, maar las voor U PREDIKBEURTEN Steeds voorradig Melkbussen Te Koop Rausendorf Touwpcrs Clays stationaire motor 15 PK als nieuw en een Insluit-haard ADVERTENTIES LEVERT J. NELISSE-MENNES Nieuwe Luxe Verhuurauto Abr. Bruijnzeel de O.L.S. komen, wat voor ons een verblijdend teken is, aldus de secretaris. Niet om betere kinderen te maken, aldus de secr. moeten ze naar onze school kómen, dat is onmogelijk, maar omdat Gods Woord het voorschrijft. Uit de rekening bleek, dat er op 1 Jan. '48 een tekort was van 1082,62. De penningmeester delde fliede, dat er van het Kijk bericht was ontvangen, dat over 194b nog een tegoed voor de school staat ad 1/37,30 en van de gemeente nog 238. Dhr, G. M. Uijl, per. aftr. bestuurslid werd. herkozen. 1/, nieuwe leden werden voorgesteld, die ais zoüatfig werden aan genomen. besloten werd de Ouderavond te hou den op Vrijdag 12 Maart a.s. Onder wijzer i loüeoinnds zal een opvoeukun- dig onderwerp leveren. Ds. Vroegiade- weij zal na de pauze het woord voeren. Isa nog enige bespreking van huis houdelijke aard, werd de bijeenkomst gesloten met ris. 898 en dankzegging door Gs. Visser. JAARVERGADERING J.V. en M.V. Vrijdag jl. hield de lNed. Herv. J.V. en M.V. de eerste jaarvergadering, bs. de Lint opende met het laten zuigen van Ps. 119:0, las enkele verzen uii i s. ii9 en ging voor in gebed. Vervolgens wees hij op tiet johge bestaan der vereniging, vooral van de J.V. Opr. zette ook net doei dezer vereniging uiteen, nl. het onderzoeken van Gods Woord; de pro blemen des levens, waarmee de jeugd zovel te kampen heeit, worden daar eveneens besproken. Een der leden leverde vervolgens een onderwerp; „ue Wind", waarin o.m. naar voren werd gebraent, dat men in de wind de stem des Almachtigen kan horen, die de kracht Gods is. me zwakke en wereidhngen willen aeze storm ont duiken. Geus voelen ook zij die kracht. In de pauze werden versnaperingen ronagedeeid én enkele dagkalenders ver loot. isa de pauze brachten de afgevaardig den van de ueref. J.V. en M.V. uit de Poider hun felicitaties over. Goor een lid van de fvf.V. werd nog een onderwerp geleverd, getiteld: „Wij .■hebben hjer geen blijvende stad, maar zoeken de toekomende." Spreekster zei, dat dit Schrutwoord zo algemeen ge worden is, dat de betekenis vaak uit het oog wordt verloren. Waar gaan we heen? 'Wat is het doel varf ons leven Dat is niet in de wereld te zoeken; daar alleen het vergankelijke. Waar dan wel Hij vraagt hiervoor van- ons ook naasten liefde. Door de liefde van Ghristus is de toegang tot de stad ontsloten. Met God alleen kunnen we de reis naar deze blijvende stad met blijdschap aanvangen. Nadat het verdere programma, bestaande uit zang, voordrachten, samenspraken, enz. was afgewerkt, sloot Ds. de Lint met een opwekkend woord tot de ouders om hun kinderen naar de verenigingen te zenden, alsmede de ouderen, waai na met het zingen van de Lofspalm 150 1 en dankgebed werd geëindigd. TENTOONSTELLING Onder tamelijk grote belangstelling der -ingezetenen, hielden de dames die vorige week aan de Modevak- en Kunstnijver heidsschool te Breda zijn geslaagd voor diploma A coupeuze, enz., een tentoon stelling in de O.L.School van de door hen gemaakte kledingstukken. Met grote waardering werd alles bezichtigd. Vol- geite de aanwezigen was het in één woord „af" 1 Een woord van hulde aan de vooruitstrevende dames, zowel als voor hun lerares Mej. C. J. v. d. Zande is volgens de belangstellenden hier zeker op zijn plaats. Overigens ook een uit komst voor de manlijke ingezetenen, daar hier geen enkele kleermaker gevestigd is en de dames dit vak thans blijken te verstaan. ONGEVAL Bij het schaatsenrijden kwam Dinsdag avond de 14-jarige J. den Braber zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Vrijdagavond jl. werd in tie Christ. School een ouderavond gehouden. Deze werd op de gebruikelijke wijze geopend door de voorzitter, dhr. C. J. van Strien Azn. Door dhr. A. v. d. Meer werd een inleiding gehouden over „Zoekende Vrucht". Vervolgens sprak de onder wijzeres Mej. de Wolff over „Begrijpen wij de kindereii In de pauze werd het werk van de leerlingen bezichtigd, waarna dhr. A. L. Abrahamse een causerie over zijn be zoek aan de school hield en dhr. J. P. van Dijk, H. d. School, een onderwerp had over „Bezinnen". Na de rondvraag sloot dhr. j. P. van Dijk de vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid v. d. Red.) Mijnheer de Redacteur, Mag ik een klein plaatsje in Uw blad voor onderstaande? Met belangstelling las ik in Uw blad van 13 Februari jl., dat ook van ons eiland militairen van het Zeeuwse ba taljon behouden zijn teruggekeerd. Op bijna alle eiland-gemeenten is ter gele genheid van deze vreugdevolle terug komst een enigszins feestelijk, althans officieel karakter gegeven. Dit is zeer zeker op zijn plaats en het zal de jongens, na lange afwezigheid, goed gedaan hebben, dat hun prestaties wor den gewaardeerd. Prestaties, die toch met inzet van de gehele persoon voor Koningin, Nederland en de verre Ge westen, met alle daaraan verbonden j risico's, zijn verricht. Het is een plicht van het thuisfront dit openlijk te waarderen. Uit Uw berichtgeving vernam ik, zo niet met ergernis, dan toch verontwaar- digd, kennis van het feit, dat onze ge meente St. Annaland in deze is tekort geschoten. Te St. Annalandgeen offi- .ciële ontvangst. Dit nog wel in een gemeente, waaruit vele jongens naar de Oost zijn gegaan, om te strijden voor vrede, redht en vrijheid. Hebben de jongens dan geen erkentelijkheid voor hun werk verdiend? Mag de ganse ge meente zich niet verblijden in hun behou den terugkeer? Waar is de Oranje vereniging gebleven, die hier toch wel een mooie taak kon verrichten? Waar is „Accelerando" gebleven, die toch bij elke blijde gebeurtenis van ons Koninklijk Huis, alle weersomstandigheden trotse rend, haar muzikale rondgang door de gemeente maakt? Er is hier, door welke omstandigheden dan ook, een schrome lijke nalatigheid geconstateerd. Een per soonlijk bezoek van de burgemeester aan de jongens, kan dat hiaat niet opheffen. Als Z.K.H. Prins Bernhard zich, mede namens H. M. de Koningin, de moeite getroost onze jongens tegemoet j te varen en persoonlijk te verwelkomen, I is het dan te veel gevraagd om in de gemeente onze eigen jongens te verwel komen? Kan hen met openlijk dank worden gebracht? Moet ook nu weer laksheid onze gemeente kenmerken? Naar verwachting zullen in de toekomst meerdere jongens uit de Öost in onze gemeente terugkeren. Blijven ook dan de autoriteiten, de Oranje- en muziekver. werkeloos? Tracht tezamen „onze jon gens" een waardige ontvangst te berei den. Dankend voor Uw plaatsruimte, Wmr. Van Dijke, Venlo. TNDÏSCH^OFJKfË O.V.W.er A. Rijnberg, No. 240306006 Stafcomp. 1 Bat. Reg. Stoottroepen Veld postkantoor - Semarang, hoopt Zaterdag 6 Maart a.s. zijn 24ste verjaardag te herdenken. Hij wordt hartelijk gefeliciterd door zijn Vader, Broers, Zusters, Zwagers, Nichtjes en Neefjes. St. Annaland, Februari 1948. P. v. d. Vlies - Vlgt Mee. II (M.V.) Stb.no. 30461 - M.L.D. - M.V.K.M. Soerabaja viert op 16 Maart zijn 21ste geboortedag. Van harte gelukgewenst door Moeder, Broers en Zusters. Oud-Vossemeer, Februari 1948. Johan Quaak, Lno. 260309162, stand plaats Tandjong Priok, veldpost Batavia, hoopt 9 Maart a.s. zijn 22ste geboortedag te vieren, waarmee zijn Ouders, Broers en Zusters hem langs deze weg hartelijk feliciteren en op een spoedig weerziens hopen. Stavenisse B 33. BONNE N 1.1 INI voor het tijdvak van 29 Februari t.e.m. 13 Maart 1°48 Bonkaarten KA, KB, KC 802 211 Melk 4 liter melk 213 Melk 7 liter melk 216 Vlees 100 gram vlees 217 Vlees 300 gr. vlees 218,219 Boter 250 gr. boter of mar garine of 200 gr. vet 234 Alg. 1600 gr. brood (Geldig t..m. 6 Maart) 235 Alg. 200 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) 236 Alg. 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoe der, vermicelli e.d. (geldig t.m. 13 Maart) 230 Alg. 150 gr. kaas of 187J/2 gr. korstloze kaas 237 Alg. 125 gr. koffie 239 Alg. 50 gr. thee 238 Alg. 500 gr. sinaasappelen (vóórinlevering) 223 Res. 800 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) 224 Res. (bonkaart KB) 125 gr. citroe nen. (vóórinlevering). 227 Res. (bonk. KC) 125 gr. citroenen (vóórinlevering) 226 Res. 400 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) Bonkaarten KD, KE 802 713 Melk 12 liter melk 716, 717 Vlees 100 gr. vlees 718 Boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 719 Boter 125 gr. boter of margarine of 100 gr. vet 734 Alg. 400 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) 735 Alg. 200 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) 736 Alg. 400 gram brood of 1 rants, puddingpoeder, vernficelli e.d. (geldig t.m. 13 Maart) 737 Alg. 125 gr. citroenen (vóórinlevering) 738 Alg. 1 kg sinaasappelen vóórinlevering 723 Res. 400 gr. brood (Geldig t.m. 6 Maart) 724 Res. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1073 Brood 800 gr. brood 1078 Boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 1072 Marg. 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 1074 Kaas 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 1079 Eieren 5 eieren 1077 Melk 5 liter melk 1071 Vlees 300 gr. vlees 1076 Vlees 200 gr. vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 27 Februari worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 1 Maart a.s. mag worden gekocht. De bonnen voor sinaasappelen en citroenen moeten uiterlijk op 6 Maart bij een detaillist in groente en/of fruit worden ingeleverd. niSTRIRUTTEDIENST DENK OM UW BONKAARTEN A.s. week worden de bonkaarten 804, textielkaarten, schoenenbonnen en brand- stoffenformulieren uitgereikt te 13. „Ik versta haar wel," zeide zij. „Mijn groot moeder leerde mij wat van de oude taal der Inca's, en de Indianen die ons gered hebben, zijn van de onbekende stammen, die zich nooit aan de bleek- gezichten hebben onderworpen. Niemand weet van hun bestaan, hun land is onbereikbaar voor de witmensen, maar zij kennen de blanken wel, en doden iederen onvoorzichtige, die over de rotsen tot hun gebied doordringt. We zijn nu gevangenen van dit vreemde meisje, wier vader gebieder is over het Rijk der Indianen. Ze wil ons meenemen, maar we komen nooit meer terug. 14. De indianen liepen inmiddels vol verbazing om de vreemde vogel heen, en vooral de kleine Indiaanse prinses was vol belangstelling. Frank moest bij haar komen, en door gebaren en met hulp van Mary lukte het, om haar te doen begrijpen, hoe ze op het plateau gekomen waren. En alsof ze bang was, dat haar gevangenen met de grote vogel zouden ontsnappen gaf ze een kort bevel en, voortgestuwd door enige krachtige mannen, werd de machine naar de afgrond gebracht. VREEDZAME STRIJD Ik ben eventjes geschrokken Van berichten in de krant. Want ik las met dikke letters „Russen zijn in Nederland 'k Dacht direct: de communisten Vinden zoiets weer enorm, 't Is gelukkig nogal vredig Maar 't is wel een „Kom-in-vorm" 1 Want het zijn een drietal schakers, Die hun krachten meten gaan Met een rustig Nederlander En nog een Amerikaan. Hier geen wapens of atomen. Geen geweren, geen kanon Hier als wapen slechts een koning, Toren, lopers en pion. Hier geen veto, maar remise Ook geen oorlog wel schaak-mat, O, als Stalin en Gromyko Ook eens zin in schaken had Als door 't schaken dan de onrust Uit de wereld werd gezet. Zou 't voor óns remise worden En God Mars werd mat gezet (Nadruk verboden) O.P.A. Stavenisse: Maandag 1 Maart de letters A t.m. G. Vrijdag 5 Maatt de letters H t.m. L. te Üud-Vossemeer: Dinsdag 2 Maart de letters U t.m. Z. te St. Annaland: Woensdag 3 Maalt de letters S t.m. U. te St. Maartensdijk: Donderdag 4 Maart de letters S t.m. V. VOOR TIIOLEN UITREIKING TOESLAGKAARTJES MD 804-805 voor a.s. jonge moeders In het tijdvak van 23 t.e.m. 28 Febr. a.s. kunnen aanstaande en jonge moeders hun toeslagkaartjes op de pl. distributie kantoren afhalen. Na genoemd tijdvak zijn deze kaartjes uitsluitend verkrijgbaar op het kringkantoor te Tholen. UITREIKING BONKAARTEN 804 De uitreiking van bonkaarten 804 te St. Annaland op 10 Maart a.s. is, in ver band met de te houden biddag, vervallen Personen, die nog niet in het bezit zijn van bonkaarten 804 kunnen deze afhalen op 3 Maart a.s. te St. Annaland. Zondag 29 Februari 1948 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. N. Kooreman Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Leesdienst, nm. Ds v d Stoel uit Bergen op Zoom Gereformeerde Gemeente. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. H. v. Leeuwen nm. 2.30 uur Leesdienst Vrijdag 5 Maart av. 7 uur Ds. H. van Leeuwen (Bijbellezing) Ned. Prot. Bond: nm. 5 uur Ds. v. d. Heijden OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts 4e Lijdenszondag nm. 2.30 uur Ds. Goverts - H. Doop Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. C. A. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ne d. Herv. Gemeente: vm. Ds. de Bres nm. Ds. Sinke Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ij dag 5 Maart huwelijksbevestiging van het huwelijk van M. Gunter en M. v. Moort, zeer waarschijnlijk door Ds. v. d. Woestiine van Ridderker STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Sinke av. 6 uur Ds. Sinke inhoud 20 en 30 Liter. Teak houten emmers en Botertobben Watten Schijven ZEER VOORDELIG Gez. Elenbaas POORTVLIET Zij die de leeftijd van 13 jaar hebben bereikt kunnen zich als lid van het Her vormd Meisjeskoor op geven bij Dhr. A. Dake Julianastraat 111, St. Annaland HET BESTUUR TE KOOP: plm. 2000 kg. 1 ste snede A. Niemantsverdriet B 83 - St. Maartensdijk. G. WIELAARD Kaaistraat St. Maartensdijk Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ne d. Herv. Gemeente: vm. Leesdienst nm. Ds. de Bres - H. Doop Maandelijkse collecte Verw.fonds Oud-Ge ref. Gemeente: '3 x Leesdienst „R e h o b o t h" av. 7 uur Ds. Mondt te Apeldoorn SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Leasdienst Gereformeerde Oemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. G. A. Vreugdenhil ST. FILIPSLAND Ne d. Herv. Gemeente: vm. 1.10 uur Ds. de Lint nm. 2.30 uur Ds. de Lint 4e Lijdenszondag Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst NIEUW-VOSSEMEER Ne d. Herv. Gemeente: nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Algemene kennisgeving Hedenavond om half 8 nam de Heere van ons weg, na een zeer geduldig gedragen lijden, ons innig geliefd Zoontje en Broertje JOHANNIS JACOB op de jeugdige leeftijd van ruim 10 jaar. Zeer zwaar valt ons dit verlies. A. M. I. Weyler J. Weyler-v. d. Jagt Catrien Lenie Kees Harry St. Annaland, 26 Febr. '48 De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 2 Maart a.s. des n.m. 2 uur. uw Sinaasappelen- en citroenenbonnen in bij het bekende adres, die U het heer Iijkste fruit kan aanbieden Bonnen voor Sinaasappelen 238 en 738 algemeen Citroenen 224 en 227 reserve en 737 algemeen Groente- en Fruithandel Dalemsestraat 7 THOLEN - Tel. 71 TELEFONISCH aangesloten onder LEO VAN VOSSEN Veehandel, Oud~Vossemeer Vanaf Dinsdag 2 Maart beschikbaar K.M; tarief volgens Rijkrregeling Orders voor ritten kunnen ook opgegeven worden aan de chauf feur Abr. Slager Jzn. Voorstraat 429 - Tel. No. 42 Beleefd aanbevelend, ST. ANNALAND Tel. No. 17

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 3