KANTONGERECHT 1 HOLEN. i OUD-VOSSEMEER THOLEN ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK POORTVLIET ring en trottoirbanden. De Achterweg wordt gedeeltelijk zodanig verhoogd, dat de weg geleidelijker komt te liggen, i.v.m. de opritten. Dhr. Kievit vindt dit een hele onder neming, al ziet hij ook, dat het de beste weg is. Dhr. v. d. Jagt vindt het even eens de beste oplossing; nu da,Achterweg bestraat moet worden, kan men ook beter de Kerkstraat aanpakken. De voorzitter zegt dat de stoepen in de Kerkstraat weggaan, behalve de trap jes bij Kievit en Groenewege. Het is inderdaad een hele beslissing, aldus de voorzitter, en de uitvoering zal niet over rozen lopen. Na nog enige discussie wordt het voor stel met algemene stemmen aangenomen. Punt 8. Opzegging gebruik gemeente eigendommen. De voorzitter zegt, dat de huur van de varkenshokken in de Achterweg nu moet worden opgezegd. Ook de schuur die aan de gemeente toebehoort. Hij zou gaarne zien, dat de Raad de termijn van opzegging aan B. en W. overliet. Bo vendien zou men hiervoor wat in de plaats moeten stellen, al weet hij op het ogenblik niet wat en waar. Na enige discussie wordt besloten het aan B. en W. over te laten. Punt 9. De gemeente-rekening 1946, nagezien door de heren v. d. Werff en Hage en door hen in orde bevonden, wordt vastgesteld voor wat de gewone dienst aangaat in ontv. op 169896.48. Uitgaven 166802.43. Batig slot 3094.05. K.d. in ontv. en uitg. op 27055.09. Punt 10. Idem Burgerlijk Armbestuur 1946 in ontv. en uitg. op ƒ3316.17 met een bijdrage van de gemeente ad 3094.69. Punt 11. Idem begroting B.A. 1948 in ontv. en uitg. op 6958.50 met een gemeentebijdrage ad 5900. Rondvraag. Dhr. Kievit zegt, dat dhr. de Graaf nog niet betaald is voor de onteigende grond. De voorzitter antwoordt, dat niemand dit nog heeft ontvangen. Er moet nog op het rapport van de Commissie wor den gewacht, enz. Dhr. v. d. Jagt zegt, dat het met de gemeentewoningen aan het Nieuwe Dorp droevig gesteld is. De voorzitter antwoordt, dat voor de derde maal een aanvraag moest worden ingediend. Het is een hopeloze zaak. „Met nadruk wijs ik er echter op/ dat dit niet aan de taxateur noch aan de Districtsopzichter ligt". Die zijn het ook al lang beu. Hopeniijk hebben we nu voor de laatste maal een aanvraag inge diend. Dhr. Hage informeert of het werk, dat aan de Haven moet gebeuren van de baan is. De voorzitter antwoordt dat hiermee zo spoedig mogelijk wordt begonnen. Het is in behandeling. Weth. Hartog merkt op, nu men het toch over verlichting had, of er ook nog een lantaarn kan worden geplaatst bij het Nieuwe Dorp voorbij de Molen. Ook daar is het hard nodig. Na enige discussie wordt besloten ook dit uit te voeren. Met de wens dat raadslid Jansen spoe dig hersteld mag zijn sluit de voorzitter de vergadering. Zitting van Vrijdag 20 Februari 1948. J. P. te St. Maartensdijk was de eerste zaak, die in gebreke was geble ven voor hef spuiten van de Colorado kever. De ambtenaar merkte op, dat hierdoor de export in gevaar werd gebracht, waarbij verd. opmerkte, dat hij door grote drukte» was vergeten. Eis 50.sub. 25 d. Uitspraak 25. L. W. te Scherpenisse had de Vesti gingswet overtreden door voortzetting bakkerij zonder vergunning. De ambte naar merkte hierbij aan, dat geen serieuze pogingen aangewend waren om het diploma te verkrijgen. De Verdediger, Mr. v. Hasselt, be- streedt of hier wel sprake was van de Vestigingswet, daar dit meer een voort zetting was van een firma, en er geen verandering had plaats gehad van per sonen. De Ambt. eiste 25.sub. 12 d. h. De Kantonrechter besliste deze zaak voor onbepaalde tijd aan te houden. A. v. d. W. te Scherpenisse had de leerplichtwet overtreden. Eis 25.of 14 d. Uitspraak ƒ25.of 10 d. h. J. A. v. N. te Poortvliet had runderen laten lopen op andermans terrein. Hier voor werd geëist 15.of 8 d. Uit spraak 5. •J. A. v. d. L. te Oud-Vossemeer had zijn hond op het jachtterrein laten lopen. Verdachte merkte op, dat de hond was losgebroken en dat zijn vrouw direct het veld was ingegaan om de hond terug te roepen. Get. W. d. E. bevestigde dit. Hierna volgde vrijspraak. P. L. v. d. Z. te Tholen had destijds zonder permissie de Thoolse brug ge passeerd, terwijl het nog verboden was. Verd. merkte op, dat dit was gebeurd uit noodzaak, daar een wagen land bouwwerktuigen op lossing stond te wachten en er niemand thuis was. Eis ƒ4.sub. 3 a. Uitspraak 1.boete. J. v. P. te Oud-Vossemeer was met een te grote vaart de pont opgereden en had tevens 16000 kg geladen, terwijl een maximum gewicht van 12.000 kg was toegestaan. Verd. merkte op, dat door onbekende oorzaak de remmen plotseling niet in orde waren, vermoe delijk door het losraken van een kop peling. Voor het eerste feit werd 30.- sub. 15 d. h. geëist, voor het tweede 50.sub. 25 d. h. Uitspraak resp. 10.en 25. Daarna de zaak van L. O. te St. Maartensdijk, die zonder licht had gere den wat hem 2.kostte, terwijl 3. of d. was geëist. J. K. te St. Annaland werd verdacht runderen op andermans grond te heb ben laten lopen. Deze zaak werd aange houden voor het horen van nadere getuigen. J. Z. te Tholen had de loterijwet I overtreden, wegens het verloten van een mand fruit. Verd. merkte op, dat hij dat deed omdat men dit ook in Den Haag had gedaan. De ambtenaar merkte op, dat geacht wordt ieder Ne derlander de wet te kennen en men toch minstens eerst ter bevoegder plaatse moest informeren. Eis 50.sub. 25 d. Uitspraak 25. J. H. te St. Annaland wegens het rijden zonder licht, 3.sub 1 dag. Uitspraak 2. C. A. en C. F. te Tholen stonden terecht wegens het jagen op verboden grond. Verd. merkten op, dat zij toe stemming hadden van de grondgebruiker. De Kantonrechter antwoordde, dat men een schriftelijke vergunning dient te hebben van de eigenaar. Eis voor A. 25.— sub. 10 d. h. Eis voor F. 15. sub. 8 d. Uitspraak A 10.en F. 5.-. I. A. H. te Poortvliet zijn hond had op verboden grond in het jachtveld achter een haasje gezetén. men discussie ontstond tussen de Kantonrechter en de Verdediger Mr. Dirven of het een al of niet langharige hond was, daar dit bij de wet verboden is. Mr. v. Dirven ontkende dit ten stelligste. Op een vraag van de Kantonrechter of de hond nog aanwezig was, verklaarde verd. dat deze voor 14 dagen was weggelopen. Eis Ambtenaar 25.— sub. 10 d. h. De Kantonrechter stelde deze zaak voor onbepaalde tijd uit voor het horen van een honden-expert. C. M. te Tholen was in overtreding van de Bouw- en Woningverordening. De Kantonrechter merkte op, dat de bouwwerken in zoodanige staat ver keerden, dat ze gevaar opleverden en er tijd genoeg was geweest om het in orde te brengen. Verd. merkte op, dat hij de ambachtslieden herhaaldelijk had gewaarschuwd en het niet zijn schuld was, dat het niet in orde yas geweest, waarop de Kantonrechter weer ant- woorde, dat hij zo'n ambachtsman niet zou wensen. Eis 15.of 8 d. Uit spraak 10. J. C. S. te Tholen stond terecht wegens het laten verrichten van werk zaamheden van 2 minderjarige kinde ren beneden de 14 jaar. Verd. merkte op, dat hij er niets van begreep, daar hij toch een schrijven had ontvangen» omtrent het afhouden van loonbelasting voor die kinderen, zodat hij meende, dat deze kinderen toch werkzaamheden mochten verrichten. De Ambt. merkte op, dat in het schrijven wel vermeld stond, dat voor schoolgaande kinderen loonbelasting moest worden betaald, doch dat de leeftijdsgrens' hierbij niet vermeld was. Eis 2 x 15.of 2 x 8 d. Uitspr. 2 x 10.—. komd, waarna deze een woord van dank bracht voor hetgeen hem ook getroffen had bij het bezichtigen van het werk der leerlingen, de school des Heeren onmisbaren zegen toewensend en het personeel getrouwheid in hun arbeid, vooral ook met het oog op de ontzaglijke tijd, waarin we leven. Daarna kreeg het H. d. S„ dhr. J. L. Geluk het woord, die tot onderwerp had: ,,De taak der opvoeding in het teer houden der consciëntie." Onder grote stilte werd dit ernstig woord aan gehoord. In de pauze werden versnaperingen rondgediend. Daarna kreeg onderwijzer C. Burger het woord, die sprak over „Het vak Vad. Gesch. op de Chr. School", waarbij inzonderheid gewezen werd op de „vinger Gods" in onze Vaderl. Geschiedenis.. Het H. d. S. ein digde de geslaagde Ouderavond met dankgebed. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL Ook werd Vrijdagavond de traditio nele ouderavond gehouden van de Chr. Nat. School, Boschstraat 18. Nadat de Bij Ruwe Handen, Ruwe Huid, Ruwe Lippen. 30 et. 2e voorzitter, dnr. wijksiag, met psalm gezang gebed en de voorlezing van een Schriftgedeelte geopend had, werd het oficiële openingswoord gesproken door Ds. van Leeuwen. Als sprekers traden op dhr. Dragt, hoofd der school, Mej. Jansen, onderwijzeres en dhr. de Ronde bestuurslid, die elk op eigen wijze een bepaalde zijde van opvoeding en onder wijs toelichtten. Met grote opmerkzaam heid werden de onderwerpen aange hoord, met grote voldoening de con sumptie gebruikt, die in de pauze werd aangeboden. Toen bestond tevens gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan alle ouders en belangstellen den gebruik maakten. Met een ernstige toespraak besloot Ds. v. d. Wiel deze leerzame en gezellige Ouderavond, waaraan de talrijke bezoekers ongetwij feld m£t groot genoegen zullen terug denken. KIEZERSLIJST Op 23 Februari jl. werd de kiezerslijst vastgesteld met 2181 kiezers. 'T KON SLECHTER Maandagmiddag reed J. Gepze met paard en wagen nabij hoeve „Onver wacht" in de Hikkepolder van de dijk, doordat het paard schrok. Alles kwam er nog goed af. Genees kundig onderzoek wees uit, dat G. slechts enkele lichte kwetsuren had opgelopen. HET TEHUIS VAN OUDEN .VAN DAGEN Er wordt ook hiervoor niet stil gezeten. Het ontwerpen van een plan voor de bouw van dit Tehuis is opge dragen aan het architectenbureau Wes- seloo en van Voorst te Bussum. ZUSTER VAN WELY In een Zaterdag jl. gehouden verga dering van de afd. „Het Groene Kruis" werd in de vacature Zr. M. Viergever de reeds tijdelijk hier werkzaam zijnde wijkverpleegster Zr. A. van Wely benoemd. BOTSING Het was weer op de hoek Hoog straatKerk dat Woensdag jl. een botsing plaats had. De vrachtauto van de firma A. Kegge, Vishandel te Rot terdam en een personenauto reden op elkaar in. Van de luxe wagen werd de radiateur ingedrukt en een koplamp ver brijzeld. De vrachtauto had geen schade van de moeite opgelopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Rijks politie stelt een onderzoek in. EINDLES CURSUS KOKEN Dinsdag jl. had in de Landbouwhuis- houdschool, alhier de eindles plaats van de 8 maandelijkse vervolgcursus koken. Tijdens deze geanimerde bijeenkomst werd door Mevr. Klompe aan 12 cursis ten het einddiploma uitgereikt, t.w. de dames K. Bergers te Tholen, D. Geuze te Scherpenisse, C. Hoek en S. v. Splunter te St. Maartensdijk, L. Stoel te Stavenisse, L. Kamhoot, L. Quist, M. de Rijke, L. Ridderhof, D. Duine, R. Hage en Mevr. M. van Vossen-de Wilde te Oud-Vossemeer. De lessen werden gegeven door Mej. Bogerd. OUDERAVOND CHR. SCHOOL DOEL WEG 14 Vrijdagavond 20 Febr. had de jaar lijkse Ouderavond plaats in het school gebouw gelegen in de Doelweg. De voorzitter der schoolver., dhr. G. Jansen, opende deze vergadering door te laten zingen Ps. 103 1, las Psalm 93, waar na ouderling I. Lindhout voorging in gebed. De voorzitter riep de aanwezi gen een hartelijk welkom toe, zijn blijd schap uitsprekende over de grote belangstelling, die getoond was bij het bezichtigen van het werk der leerlingen, dat van 6 tot 7 uur in een apart lokaal uitgestald was geweest. Met grote voldoening mocht hij vaststellen, dat het werk der leerlingen er van getuigde, dat er door het personeel flink was gewerkt. Vooral de gemaakte voorwer pen op de handwerklessen hadden de bijzondere aandacht getrokken. Ds. van Leeuwen, die op deze avond i tegenwoordig was, doch die in verband met andere Werkzaamheden niet zo heel lang blijven kon, werd mede verwei- i1 DE IJSBAAN GEOPEND! Het late wintertje bracht nog yele schaatsen te voorschijn. Maandag jl. werd de ijsbaan alhier geopend, nadat ze Vrijdag (door het aflopen) moest worden bijgepomt. Het ijs was niet best, maar de opper vlakte groot genoeg om er een behoor lijke baan door te krijgen. Waar er op verschillende plaatsen op ons eiland dit keer helemaal geen baan is, wat blijkt uit de verschillende liefhebbers uit andere gemeenten, die 's middags te St. Annaland rijden, mag de plaatselijke vereniging nog tevree zijn. De school jeugd kreeg Dinsdag en Donderdag middag vrij, zodat ook zij volop van het ijs konden genieten. Verschillende liefhebbers maakten ook 's avonds nog een „baantje". HERDENKINGSBIJEENKOMST Dit jaar wordt door het Bestuur van de Christelijke School alhier van de gewoonte afgeweken en geen Ouder avond gehouden. In de plaats daarvan hoont men op 17 Maart a.s. een her denkingsbijeenkomst te houden in de Ned. Herv. Kerk alhier, in verband met het 25-jarig bestaan der school. Ds. Tukker, Ned. Herv. Pred. te Bleskensgraaf zal voorgaan, terwijl ook een predikant uit de Ger. Gem. een t onderwerp houdt. Wie dat zal zijn, is echter thans nog niet bekend. De jaarlijkse „kijkiniddag" werd Don derdag jl. in de school gehouden. Hier voor was, zoals gewoonlijk, goede be-' langstelling. ZIEKENHUISVERPLEGïNG Donderdag jl. werd in de zaal van dhr. M. Rijnberg een algemene vergadering gehouden van de Ver. Ziekenhuisver- pelging „Tholen en St. Filinsland". De opkomst was zeer gering. Wegens ziekte van dhr. A. P. Bil, berustte de leiding bij Dr. van Es, die de weinige aan wezigen een welkom toeriep. 7 Is plaatse- lijk bestuurslid werd Dr. van Es gekozen. Tot afgevaardigde voor de Alg. Ver gadering, die a.s. Zaterdag te Stavenisse wordt gehouden, werd dhr. D. Ridderhof benoemd. De ontvangsten bedroegen 840.— de uitgaven 1328,nad. saldo 497, Na nog enkele vragen te hebben be antwoord, werd de vergadering gesloten. ZAADTELERSVERENIGING Woensdag jl. hield de Coöp. Zaad- telersvereniging „Tholen en St. Filips- land" een alg. verg. in de zaal van dhr. Boogaard. Aanwezig ongeveer 40 pers. De voorl. voorzitter, dhr. Jos Brooijmans opende met een hartelijk welkomstwoord, inzonderheid tot Ir. Bakker te Wijdenes. Spreker wijst er op dat na de laatste besprekingen te Rotterdam de zaken enigszins gewijzigd zijn. Thans moet een borgstorting ad. 100,per lid indivi-, dueel geschieden. Dit kan echter door kleine telers in 3 jaar gebeuren. Na nog een en ander nader te hebben toegelicht, geeft de voorzitter het woord aan Ir. Bakker. Deze schetst het ontstaan van de Zaadteeltcoöp. en de werkwijze daarvan. Spr. wijst er op, dat deze ver eniging een relatie heeft, die zich over gehe'el Europa „uitstrekt. Onze zaden, aldus Ir. B., hebben een goede naam in het buitenland. Alles moet in het. werk worden gesteld die naam te behouden, daarom de uiterste zorg voor het st^n- zaad. Omtrent de financiële kwestie geeft spreker een uitvoerige toelichting. Er moet een ledenkapitaal gevormd worden, wat bij uittreding kan worden terug betaald. Voor de meesten is deze nieuwe regeling een tegenvaller, aldus spreker, maar er is niet aan te ontkomen. Het zaaizaad wordt door Wijdenes "geleverd. Na deze toelichting wordt er druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Dhr. J. Brooijmans stelt zich niet her kiesbaar, waarna het definitief bestuur als volgt wordt gekozen: D. Dormaar, H. Overbeeke, M. Ligtendag, allen alhier, L. Beurkens te St. Filipsland en C. Geluk, Tholen. De vereniging telt thans 30 leden. Be sloten werd binnenkort weer te ver gaderen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Stavenisse maken bekend, dat bij hun besluit van 19 Februari jl. is bepaald, dat de kring, waarbinnen van gemeente wege het huisvuil wordt opgehaald, te rekenen van 1 April 1948 af, ais volgt is vastgesteld: Bebouwde kom der gemeente, alsmede de percelen BI t.e.m. B8 (Stavenisse weg). Stavenisse, 24 Februari 1948 „O. B. K." Vrijdag jl. hield de Muziekver. „O.B.K." na de heroprichting haar 1ste jaarver gadering in café A. Hendikse. Nadat door de voorzitter, dhr. C. v. Beveren, alle aaftwezigen, w.o. ook donateurs, een hartelijk welkom was toegeroepen, me moreerde hij het werk van het afgelopen jaar. Spr. liet zich hierbij zeer optimis tisch uit omtrent de toestand der ver eniging. Deze telt thans 25 leden en 49 donateurs. Na hen, die het afgelopen jaar het vele werk op zich hadden ge nomen, vrnl. de ex-directeur en tegen woordige directeur, resp. de heren van Hal en Jansen, alsmede de leden W. Vermaas en J. Kik, dank te hebben ge zegd, voor hun bijzondere interesse, ver klaarde hij de vergadering geopend en gaf het woord aan de secr.-penningmees- ter J. A. Q. Tazelaar, die een keurig verslag voorlas en rekening eri verant- wording deedHet batig saldo ad 346.85 werd met applaus begroet. Het oude bestuur, dat na heroprichting één jaar zitting zou nemen, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen, nl. dhr. C. v. Beveren, voorz., J. A. Q. Tazelaar, secr.-penningm. en de leden C. de Braber, C. v. d. Berg en E. Weekers. Na verschillende besprekingen werd de vergadering gesloten. JAARVERGADERING M.V. „ORA ET LABORA" De M.V. der Ger. Gem. kwam op Woensdag 25 Febr. in de geheel gevulde consistoriekamer bijeen. Wegens ziekte van Ds. Visser stond de verg. onder leiding van dhr. Kalle, diaken der Gemeente. Deze opende met het laten zingen van Ps. 36 2, het lezen van Matth. 5 117 en gebed, waarna hij de aan wezigen welkom heette. Na het lezen der notulen-jaarverslagen v. d. secretaresse Mej. J. Dekker en de penningm. Mej. P. Hage, waaruit bleek, dat de vereniging regelmatig vergaderde en veel werk verrichte en een batig saldo kon worden geboekt en een jaar overzicht van de gang van zaken in de vereniging in het afgelopen jaar door Mej. Heijboer-Goos werd gepauzeerd. De voorzitter sprak vervolgens over de plaats der vrouw in het kerkelijk leven. Hij" toonde aan hoe elk de hulp behoevenden bij kan staan op verschil lende wijze en wekte op zich daarvoor in dienende liefde te geven. Mej. A. Goedegebuure-Goedegebuure las vervolgens een gedicht: „De oude visser". Dhr. Jac. Moerland had de vqlle aandacht der aanwezigen, toen hij een onderwerp besprak met het op schrift: „De greep naar onze ziel." Tenslotte wekte hij de M.V. op zich niet te laten leiden door het gevoel, niet te vertrouwen op het behoren tot de naar onze mening meest zuivere kerk, doch vast te houden in de bespre kingen aan de richtlijnen van het Woord- en de belijdenisgeschriften. De presidente, Mej. Heijboer-Goos las vervolgens een opstel voor, getiteld: „Morgen", waarin zij de verkeerde ge woonte van het uitstellen naar voren bracht, zowel in de gewone samenlevinfj, als in het geestelijk leven. De secretaresse Mej. J. Dekker las een gedicht „God met ons". Dhr. Johs. Hage dankte namens de overigen voor de uitnodigingen en deze aangename avond. Hij wenste de M.V. alles goeds toe. De voorzitter dankte in een korte slot woord alle bezoekers en sprak de hoop uit dat deze geslaagde avond bevor derlijk moge zijn aan de groei en de waardering der vereniging in de ge meente, waarna hij eindigde met dank gebed en het doen zingen van Psalm 106: 1. GESLAAGD DUS GEFELICITEERD Bij het op 25 Februari jl. te Breda gehouden examen „Ensaid" slaagden voor Coupeuze de dames Leentje van Haaften voor Lingerie, Paulinen de Vos, Martha Rooijmans, Nellie Klippel, Betsie Keur en Tannie Beeke. Allen genoten hun opleiding bij Mej. Vermeulen te Bergen op Zoom. Op 20 Febr. jl. slaagde te Den Haag onze dorpsgenoot Gerrit v. d. Vliet voor het Diploma Scheepswerktuigkundige. EEN GOUDEN JUBILEUM 3 Maart a.s. hoopt het echtpaar Izak van Oeveren en Paulina v. Öeveren- Klippel de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbonden. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Het zal hen die dag niet aan belangstelling ontbreken. OPRICHTING Op initiatief van de burgemeester werd alhier op 19 Februari jl. opgericht de Stichting Dorpsgemeenschap Stavenisse. De stichting stelt zich ten doel het gemeenschapsgevoel van de bevolking der gemeente Stavenisse te versterken en de samenwerking op cultureel- en sociaal terrein te bevorderen. Daarbij eerbiedigt zij de eigen aard van de bij haar .aangesloten corporaties, welke souverein in eigen kring zijn en wier werkzaamheden door de stichting worden aangevuld. De burgemeester heeft voorlopig het voorzitterschap op zich genomen. De stichting zal zo spoedig mogelijk meerdere bekendheid aan het door haar beoogde doel geven. OVERPLAATSING De voor het gehele eiland bekende ambtenaar der Belastingen, dhr. J. Harp- man, zal met ingang van 1 Maart a.s. op zijn verzoek worden overgeplaatst naar de standplaats Purmerend. JAARVERGADERING WEEGBRUG In hotel „Hof van Holland" hield de Weegbrugvr. „Algemeen Belang" Vrij dag jl. haar jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr. A. L. Hage. Deze opende met een hartelijk welkomstwoord inzonderheid tot Burgemeester Schuller en herinnerde aan het 50-jarig bestaan, dat de vereniging dit jaar herdenkt. In het kort releveert spreker de Afgelopen jaren en somt daarbij de voornaamste ge beurtenissen op. Eén oprichtingslid is nog in leven, nl. dhr. C. Kaashoek, die nooit één vergadfering heeft gemist. Namens het Bestuur nodigt de voorzitter dhr. Kaas hoek uit aan de Bestuurstafel te komen zitten. Hierna worden de notulen gelezen die onveranderd worden vastgesteld. Bij monde van A. P. Geluk wordt de reke ning en verantwoording goedgekeurd. De inkomsten bedroegen 4113,51, de uit gaven 2361,97, batig saldo 1751,54. Over 1947 werd 17.056.436 kg aan 23 verschillende goederen gewogen. Dit bracht aan weegloon 3096,40 op. De aftredende bestuursleden A. L. Hage, J. M. v. d. Rhee en I. de Wilde werden bij acclamatie herbenoemd. De weger C. Oudesluijs, die deze functie 27 jaar nauwgezet heeft waargenomen, werd op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend met dank voor het vele verrichte werk. Hierop volgde benoeming weger. 3 sollicitaties waren binnengekomen, n.l. van de heren J. M. v. d. Rhee, Th. Moerland en Adri Hage. Van de 81 aan wezige leden verkreeg J. M. v. d. Rhee 70, Th. Moerland 2 en Adri Hage 7 stemmen, benevens 2 blanco. Eerstge noemde werd dus gekozen. De leden werden deze avond ver versingen aangeboden. Bij de rondvraag werd op voorstel van C. Priem aan de afgetreden weger een gratificatie van 50.— aangeboden. Tenslotte sprak ook burgemeester Schuller nog enkele woorden en dankte o.m. voor de uitnodiging, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de Weegver., in bloei mocht toenemen. De voorzitter sloot hierna de ge animeerde bijeenkomst. NUTSAVOND Donderdag 19 Febr. werd in hotel, „Hof van Holland" een Nutsavond ge houden, die onder leiding stond van dhr. Arentsen en waarbij dhr. C. J. M. v, d. Hidde te Rotterdam een lezing hield over de sleepdienst voor en tijdens de oorlog. Dit interessante onderwerp werd met lantaarnplaatjes toegelicht. Ir. M. A. GEUZE's WAGEN SLIPTE De bekende directeur der Zeeuwse Landbouw Maatschappij, Ir. M. A. Geuze, alhier verloor Zaterdag jl. bij Dijkwel onder de gemeente Kapelle de macht over het stuur van zijn auto. De wagen, die vermoedelijk is geslipt, draai de de berm af en sloeg over de kop de sloot in. Zonder ernstig letsel kwam Ir. Geuze er af, wat in dit geval een won derlijk goede afloop betekent. De auto was totaal vernield en moest worden weggesleept. LEDENVERGADERING CHR. SCHOOL In de Chr. School werd Vrijdag jl. de alg. ledenvergadering gehouden. De voorzitter H. Overbeeke verzocht de 73 aanwezigen Ps. 25 6 te zingen, las Nehemia 2 en ging voor'in gebed. In zijn openingswoord schetste hij de toestand in het Oosten volgen het gelezen schrift gedeelte en bracht dit terug op de toe stand van heden. Daar de school 35 jaar bestaat, sprak de voorzitter over de bouw en moeilijkheden, eer deze tot stand is gekomen. Er is een tijd geweest dat de school achteruit ging, een steeds weer schommelend bestaan doormaakte. Hierna las de secretaris de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste bleek dat de school 66 leerlingen telt en naar schatting per 1 April 80 zal worden. De groei ligt in het feit, dat er de laatste tijd veel Hervormde kinderen van

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2