stavenisse st. maartensdijk scherpenisse «Eg griep poortvliet st. filipsland A J. POLDER f indisch hoekje sporthoekje" PREDIKBEURTEN voorstelling gegeven die om half zeven is aangevangen voor overige belang stellenden. Daarnaast, aldus dhr. Boot, is tijdens de pauze van beide voor stellingen een verloting georganiseerd met resp. 8 en 11 prijzen. Deze verlo ting wordt ook gehouden om de hogere kosten te bestrijden en bovendien hopen we hierdoor nog een zeker bedrag be schikbaar te kunnen 'stellen voor een schoolreisje. Zoals bekend, aldus spr., werd vroeger altijd een schoolreisje ge maakt. Verschillende leerlingen dringen daar steeds weer op aan. Waar de kos ten van vervoer, consumptie, enz. nü zoveel hoger zijn dan voorheen, achten we het vrijwel onmogelijk dit te doen zonder er op een of andere manier een bijdrage aan te kunnen geven. De ver loting van hedenavond zou o.m. tot dit doel kunnen leiden. Na deze prachtige verloting sprak burgemeester Boogaard nog enkele woor den en herinnerde o.m. aan de verjaar dag van de jongste Prinses - Marijke - waarvoor hartelijk werd geapplaudiseerd, evenals voor het personeel der school en de medewerkers tot het organiseren van deze avond. Omtrent het 8ste leerjaar, waarnaar dikwijls wordt geïnformeerd, zegt spr. dat dit tot 1950 van de baan is. Thans geldt dezelfde regeling als voorheen. Kinderen die 14 jaar zijn mogen van school af. De toelating is hetzelfde geble ven. Voor 1 April 6 jaar oud. Verandering is er gekomen in de bepalingen aangaande het schoolver zuim. De strafbepalingen zijn scherper geworden en een waarschuwing wordt niet meer gegeven, zoals dat voorheen het geval was. Thans kan direct een boete van 100,worden opgelegd en na herhaling hechtenis of een boete van zelfs ƒ300.—. Na deze uiteenzetting wordt de agenda verder afgewerkt. Dhr. Stols wordt bij acclamatie als lid van de Oudercbmmis- sie herkozen. De verloting werd een succes waar meer dan 450 loten in het ene en een 300 in het andere lokaal werden ver kocht en de mooie prijzen bijzonder in de smaak vielen. In de pauze werd het werk der leer lingen bezichtigd, w aarna Lindhouts Reisbioscoop zorgde voor een mooi filmprogramma met als hoofdfilm „Re becca." SERENADE. Donderdag jl. herdachten de heer en mevr. C. van Dalen-Hage de dag, waar op zij 40 jaar geleden in de echt ver bonden werden. Ter ere van dit feit werd hen die dag door de Muziekvereniging O.B.K. een serenade gebracht. Nadat de voorzitter van O.B.K., dhr. C. v. Beveren, hA echtpaa,r, mede na mens de vereniging had gelukgewenst, werd alle muzikanten een tractatie aan geboden, waarbij dhr. v. Dalen tevens nog een mooi bedrag ten bate van de vereniging overhandigde. DEMOBILISATIE-COMITE Op initiatief en onder voorzitterschap van de burgemeester werd dezer dagen ook voor deze gemeente een demobili satie-comité opgericht. In het comité hebben thans zitting genomen L. A. Verburg, burgemeester, voorz. Mevr. L. A. Verburg-Beije Ds. F. J. Sinke, pred. N.H. Gem. Mevr. Sinke'de Hoogh Dr. J. L. Bernhardi, arts Mevr. Ber'iihardi-Lukaart I. de Vos Hzn. A. van 't Veer en A. Ouwehand - Het ligt in de bedoeling het comité nog met één lid uit te breiden. Het comité stelt zich ten doel regelend op te treden met betrekking tot de ont vangst, het beroepsadvies (verschaffing passende werkkring, herscholing, enz.), de huisvesting en de sociale nazorg van de gedemobiliseerden. De gedemobiliseerde militairen kunnen zich tot een der comité-leden wenden om bijstand en raad te verkrijgen. Het zal noodzakelijk zijn ook voor het werk ten behoeve van de gedemobiliseer den uit onze gemeente gelden in te zamelen. Zij, die vrijwillig gelden voor dit doel beschikbaar willen stellen, kun nen deze te allen tijde bij de voorzitter of een der comité-leden deponeren. Hier wordt o.a. ook gedacht aan de inlevering der kolenbonnen Het is voor onze eigen jongens uit Stavenisse tiet comité heeft reeds in beginsel be sloten op de raadzaal van het gemeente huis te zijner tijd een eenvoudige pla quette aan te brengen voor hen, die in de oorlog en daarna het leven lieten. BRAND Op de hofstede van dhr. Stoutjesdijk in de Nieuwe Polder ontstond brand bij het aanslaan van een benzinemotor. De bewoners grepen onmiddellijk in en kon den door hun optreden erger voorkomen. De schade bleef hierdoor beperkt tot enige onderdelen van de motor en de ruimte waar deze stond. JAARVERGADERING ZANGVERENIGING In een der lokalen van de O.L.S. werd Vrijdag jl. de tweede jaarvergadering door de Zangver. „Nieuw Leven" ge houden. De voorzitter bracht een pas send openingswoord in dichtvorm, waar in nij o.m. de Directeur en leden dankte voor het gepresteerde. D vereniging was in het afgelopen jaar nogal eens in het openbaar opgetreden. De rekening sloot met een batig saldo van 161.36. De vereniging telt 33 leden. De voorzitter en penningmeester wer den bij acclamatie herbenoemd. In de pauze werd getracteerd. De directeur dhr. M. J. Leune werd 'n schilderij overhandigd uit blijk van waardering voor zijn werkzaamheden. Hij dankte hiervoor hartelijk, maar merkte op, dat dit niet de afspraak is geweest. Hij hoopte dat het navolging was van het voorbeeld bij en zustervereniging. De verloting van een taart bracht 30.50. De avond werd voorts gevuld met zan^ declamatie en voordrachten. Tot besluit dankte de voorzitter allen voor deze geslaagde avond en hoopte dat de vereniging nog in groei en bloei zou toenemen. HUISSLACHTING Aantal huisslachtingen over de maand Januari 1948 61. BURGERLIJKE STAND over de maand Januari 1948 Geboorten: Geen. Ondertrouwd: 15 Jan. Catharinus Cor- nelis Noordijke, 26 jr. en Levina Bijl, 21 jr. 31 Jan.: Arry Gaakeer, 24 jr. en Marina Maatje Goedegebuure, 18 jr. Gehuwd: 29 Jan. Catharinus Cornelis Noordijke, 26 jr. en Levina Bijl, 21 jr. Overleden: 4 Jan.: Helena Cornelia Stoutjesdijk, 87 jr. echtgenote van Joh. Geluk 7 Jan.: Leendert Wesdorp, 89 jr., weduwnaar van Jacoba Moerland „ALGEMEEN BELANG" De coöperat. Brandstoffenvereniging „Algemeen Belang" alhier, hield Woens dag jl. haar algemene jaarvergadering in de zaal van dhr. J. J. Slingerland. De voorzitter, dhr. C. Priem opende met een welkomstwoord en sprak de hoop uit dat alle besprekingen een orde lijk en zakelijk verloop mochten hebben, waarmee hij de vergadering voor geopend verklaa'rd. De notulen Worden gelezen en onge wijzigd vastgesteld. Bij monde van dhr. A. F. Bout wordt rekening en verantwoording gedaan over 1947, welke rekening eveneens wordt goedgekeurd. Het periodiek aftredend Bestuurslid, dhr. C. Priem wordt met grote meerder heid herkozen. Eveneens het aftr. lid van de Raad van Toezicht, dhr. A. P. Bout. De boekhoudster wordt een gratificatie van 25.toegekend over het afge lopen jaar. Tijdens de Rondvraag volgde een uit voerige bespreking omtrent opzicht bij het bezorgen. Wederom werd besloten om een opzichter aan te stellen bij het bezorgen van de brandstoffen. Aan het bestuur wordt machtiging verleend deze functie naar hun goeddunken te salari ëren. De aanwezige leden krijgen 0.50 presentiegeld. De voorzitter dankte tenslotte de kolenlossers, die allen hebben voldaan, waarna hij de vergadering sluit. DIAMANTEN BRUILOFT Een bijzondere gebeurtenis in onze gemeente is zeker ook wel, dat op 24 Febr. het echtpaar J. Vermeulen- v. d. Hoek hun 60-jarige Echtvereniging hopen te vieren. Dhr. Vermeulen in 86 jaar, zijn vrouw 83 jaar. Het zal hun 24 Februari niet aan belangstelling ontbreken. EEN MOOI RESULTAAT! GESLAAGD Deze week werd aan de heren J. P. Priem, Burendijk D 5 en W. Kloet, Westvest het diploma „aardappelselec tie" voor het practische en theoretische uitgereikt,- welk examen vorige zomer te Goes werd .gehoudeA door de Keu ringsdienst Zeeland. Gezien de grote oppervlakte met aardappelen en de vele aardappeltelers hier op het Eiland, is dit zeer te waar deren, daar het Eiland slechts deze 2 gediplomeerden kent. Van de 135 cursisten kwamen er slechts 31 in aanmerking voor het theo retische gedeelte en dat uit de gehele provincie. Misschien is dit voor onze jonge boe ren een aansporing om hieraan meer aandacht, te schenken. GESLAAGD Bij het te Breda gehouden Ensaid- examen voor Lingerie slaagden de da mes: J. Anthonisse, C. Andriesse, N. Tichem, Chr. Tichem en M. Suurland. Zij genoten hun opleiding bij Mej. D. J. v. As, alhier. EEN MUZIEKVERENIGING 7 Er bestaan weer plannen om een muziekvereniging op te richten. Vorige week werd hiertoe een vergadering ge houden, waarbij werd besloten dat men een poging zou doen. Oud-leden van de muziekvereniging „Eendracht Maakt Macht" hebben reeds toezegging gedaan, dat zij wederom hun krachten zullen geven voor het nieuwe gezels'chap. Er bestaat dus weer een kans, dat er in deze gemeente een muziekvereniging komt. Succes toegewenst VOOR DE TERUGGEKEERDEN! Enkeld vrienden uit deze gemeente zullen op 25 en 26 Februari a.s. een avond organiseren voor onze jongens injndië. Aan deze avond zullen ook de „Majoha'shun medewerking verlenen. Een mooi toneelstuk en enkele revue- schetsen zullen worden opgevoerd. Dat deze avonden druk zullen worden be zocht, mag worden aangenomen. De „Majoha's" komen met een gevarieerd programma voor de dag. Komt allen voor en met onze jongens, die z^n teruggekeerd. De baten van deze avond zijn voor de in Indië verblijvende mili tairen. DE HONDERDJARIGE Zoals eerder gemeld, herdacht dhr. Fr. Duijnhouwer te -Werkendam, geboren in onze gemeente Donderdag 12 Februari jl. zijn 100ste verjaardag. Werkendam Wegverbetering Oud-Vossemeer St. Annaland. Herhaaldelijk heeft zich de K.N.A.C. tot Gedep. Staten van Zeeland gewend met het verzoek de weg van Oud-Vossemeer naar St. Annaland zo spoedig mogelijk te doen herstellen. We menen en hebben dit al eerder aangevoerd dat dit geen overbodige luxe zou zijn. Wanneer het zoals nu droog vrizend weer is, gaat het nog enigszins, maar met het slechte weer van de laatste weken, waardoor de ontstane putten steeds meer uithollen, is het eigenlijk niet meer verantwoord daar met een volle autobus over te rijden. Moet ook hier de put weer ge dempt worden nadat het kalf is verdronken 7 was die dag in feesttooi en zowel de familie Duijnhouwer als de gehele ge meente hebben er een festiviteit van gemaakt. Dhr. Duijnhouwer, die ook de oudste Nederlandse grenadier is, werd door Luit. Kol. Holthoorn, namens de Ko ningin, de zilveren ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, overhandigd. Prijs per koker a 25 tabletten 40 ct In welvoorziene Apoth. en Drogisterijen. „HET GROENE KRUIS" In de zaal van dhr. J. de Graaf werd de alg. jaarvergadering gehouden van bovengenoemde afdeling. 46 leden waren aanwezig. De voorzitter Dr. Poortvliet opent met een welkomstword en memo reert de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen jaar, de vereniging betref fende. Hij deelt mede, dat het thans gelukt is, een wijkverpleegster te benoe men, nl. Mej. Slager te Scherpenisse. De tegenwoordige wijkverplegster, Mevr. Hartog-v. d. Velde heeft reeds in 1943 ontslag gevraagd. Zij is tot op heden bereid geweest, daar niemand de open gevallen plaats vervulde, het werk te doen. Zeker kunnen wij haar dus eervol ontslag verlenen, onder hartelijke dank voor de hulp en bewezen diensten, welke door allen steeds op prijs is gesteld. Zuster Slager, thans werkzaam in Bergambacht zal per 1 April a.s. haar werkzaamheden aanvangen. Haar salaris móet echter veel hoger zijn, daar er nu een speciale t.b.c.-behandeling komt. De gemeente is bereid gevonden de subsi die met 150.te verhogen en van 350.op 500.te brengen. Ook is toezegging gedaan door het Alg. Arm bestuur voor een extra bijdrage ad 100terwijl aan de 3 kerkgenoot schappen ook subsidie is gevraagd, waarop echter het antwoord nog niet binnen is. Vervolgens werden de notulen gele zen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een rapport van Mevr. Hartog-v. d. Velde, waarin vermeld, dat ze in 1947 in 28 gezinnen 1326 bezoe ken heeft afgelegd, bestaande in wassen, bed opmaken, inspuitingen, temperatuur oprjemen, enz. De rekening toonde een ontvangst van 2747.20, uitgaven 1277.34, batig saldo 1469.86. Dit lijkt een groot batig saldo, aldus de voorz., maar er is 1000.bij van Volksherstel, dat in contanten is uitbetaald, onder voorwaarde, vdat hiervoor instrumenten moeten worden aangeschaft. Gekocht is een incontunentenbed, thermometers, waterflessen, enz. Bij monde van dhr. M. C. v. Ast adviseerde de controlecom missie tot goedkeuring der rekening. De geriodieke aftredende bestuursleden de heren G. J. Poortvliet, B. J. v. Oeve- ren, J. J. v. d. Slikke en J. A. v. Nieu- wenhuijzen werden met vrijwel alg. st. herkozen. besproken wordt het salaris van de nieuwe wijkverpleegster. Dit wordt be paald op 2000.—, waarmee de zuster accoord gaat. De voorzitter wijst er 'op, dat dit niet te veel is, daar ze hiervan ook kost en inwoning moet betalen. Haar werkzaamheden zijn uitgebreid met dé t.b.c.-behandeling, terwijl tevens een zuigelmgen-consultatie-bureau zal wor den opgericht. Ook voor de vereniging zijn de uitgaven groot. Het bestuur stelt voor - de contributie met 1te ver hogen. Er zijn 357 leden en als de kerken dg gevraagde subsidie verlenen, kunnen de grotere onkosten worden gedekt. Z.h.st. wordt dit voorstel aangenomen. Uit een door de voorzitter gelezen circulaire van Volksgezondheid blijkt, dat t.b.c.-behandeling verplicht is, waar om dus wordt aangedrongen een vereni ging op te richten ter t.b.c-bestrijding. Na bespreking komt men tot oprichting hiervan als onderafdeling van het Groene Kruis. De voorzitter besluit de vergadering met te zeggen, dat het jaar hoopvol wordt begonnen en hoopt ook dat een volgend jaar de vereniging over het verichtte werk door de wijkverpleeg ster tevreden zal kunnen zijn. Daarna sluitig. ZIEKENHUISVERPLEGING. Dezelfde avond werd ook door deze afdeling vergaderd. Behalve het bestuur waren echter slechts 4 leden aanwezig. „De Groene Kruis"-leden, vroeger allen lid van de Ziekenhuisverpleging, waren merendeels uitgetreden, daar alle werk mensen verplicht zijn verzekerd. De voorzitter wijst er op, dat op deze ma nier de vereniging zich niet zal kunnen handhaven. De ontvangsten bedroegen 1641.68, uitgaven 1176.73, batig slot 464.95. Het bezit der ver. is thans 650.min het nadelig saldo van vorig jaar 544.93, alzo in kas 120.Het Bestuur kwam met twee voorstellen: liquideren of cpntributie verhogen. Daar er echter een onvoldoend aantal leden aanwezig was, kon geen besluit worden genomen. Besloten werd binnekort een nieuwe vergadering bijeen te roepen. ONTVANGST MILITAIREN Zoals we in ons vorig nummer reeds vermelden, keerden Woensdag 11 Febr. militairen van het Zeeuwse Bataljon uit Indië in onze gemeente terug. Was de belangstelling Woensdag groot, toen Donderdagavond een officiële ontvangst plaats had op de Raadszaal was het nog drukker in de gemeente en -in de Raadszaal. Deze ontvangst, georgani seerd door de Burgemeester en het Be stuur van de Oranjevereniging werd door eerstgenoemde geopend met een hartelijk welkomstwoord tot de teruggekeerden. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, ook namens de gehele gemeente, dat zij behouden waren teruggekeerd bij hun familieleden, na vele gevaren te hebben getrotseerd. Hierna werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de Oranjevereni ging, dhr. Niemantsverdriet en dhr. P. I. Krijger, destijds reserve-kapitein van dit Bataljon. Beide sprekers sloten zich bij de woorden van de Burgemeester aan en hoopten dat het de jongens wel mag gaan na hun terugkeer. Tenslotte dankte korporaal Evertse voor de hartelijke woorden. Hij hoopte binnenkort een lezing te mogen houden over het verblijf in Indonesië. Nadat nog een verversing en een bouquet tulpen aan iedere militair was aangeboden, sloot de burgemeester deze bijeenkomst. HUISSLACHTINGEN. In deze gemeente werden in de maand Januari 45 vergunningen voor huisslach ting Sfgegeven. HET HOOGELAND Voor bovengenoemde stichting werd Donderdag jl. een filmavond georgani seerd in Hotel „De Druiventros". Dhr. Emmens sprak een welkomst woord, waarna men een film te zien kreeg, die het werk van de stichting in beeld weergaf. In de pauze werd er propaganda ge maakt, o.m. door het aanbieden van kwartetspelen, waarna gelegenheid werd gegeven zich als lid te laten inschrijven, daar er nog geen afdeling bestond. Waar er zich enige meisjes met de ledenwerving hebben belast, laat het zich aanzien, dat ook in onze gemeente een behoorlijke afdeling tot stand zal komen. RODE KRUISACTIE. De afd. van het Rode Kruis is een actie begonnen om leden te werven, door middel van strooibiljetten. Ook worden de bewoners huis aan huis bezocht, ter wijl vorige week een vertoning van lichtbeelden werd georganiseerd. Naar verluidt is de ledenwinst bevredigend. ONTVANGST MILITAIR Ook onze gemeente heeft zich niet onbetuigd gelaten bij de terugkeer van de O.V.W.er A. Verstraate van het Zeeuwse Bataljon. De gehele gemeente was met vlaggen getooid. Van vele in gezetenen en verenigingen werden hem bloemen aangeboden. De muziekvereni ging bracht hem een serenade, waarbij toespraken door de voorzitter v. d. Oranjevereniging en door de afd. G.O.l.W. en door Ds. de Lint namens de NIWIN volgden. Het zal voor hem en zijn familie een onvergetelijke da blijven. BURGERLIJKE STAND over de maand Januari 1948. Geboorten: Pieter Jan, zoon van C. van der Reest en W. C. den Haan. Maria Laurina, d. v. L. Verwijs en D. C. Neele. Dingeman, z. v. Jan van Dijke en H. Faasse. Janna Johanna, d. v. J. van Schelven en M. J. Schoester. Johanna Margaretha, d. v. C. J. Wes- dorp en L. Wagemaker. Anthonia Adriana, d. v. M. Jagt en J. M. J. Verhage. Huwelijken: Geen. Overlijden: Geen. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen personen: Faasse, C. gek. van C.B.R. Verwijs, J. gek. van C.B.R. Vertrokken personen: Quist, C. A. en gezin naar 's-Gra- venh ige. Felius, M. M. naar Egnteloord. NIEUWE WONINGEN Op last van de Duitsers zijn tijdens de bezetting op de Sluis (veer Anna Ja-' cobapolder) 36 woningen gesloopt. Door de aannemers de Raat en Everaars zijn er thans 11 nieuwe woningen gebouwd, en tot volle tevredenheid door het Ge meentebestuur zijn overgenomen. Ook niet in het minst van de bewoners, die de woningen inmiddels hebben betrok ken. GESLAAGD In Hotel „De Graanbeurs" te Breda werd met goed gevolg examen afgelegd voor het diploma „Snelapparaten" door Mej. M. Noorthoek te St. Filipsland. Voor costumière slaagden de dames: M. Moerland en C. Lindhout alhier en voor coupeuze de dames: S. Kempeneers, A. Maan-de Kok te St. Filipsland en D. Quist alhier. Zij genoten hun opleiding bij de hoofdlerares-directrice Mej. C. J. v. d. Zande te Notendaal (N.-Br.). VERJAARDAGSGROETEN Dpi. soldaat Joh. Moerland hoopt op 23 Febr. zijn 22ste geboortedag te her denken. Hartelijk gefeliciteerd door zijn lieve moeder, broers, zusters en verdere familie. Stavenisse, 20 Febr. 1948. VRIENDSCHAPPELIJK W.H.S. speelde Zaterdag jl. een vriendschappelijke wedstrijd tegen St. Maartensdijk en verloor met 52. DE COMPETITIE Volgens de Bondsmededelingen wordt de voetbalcompetitie Zaterdag 28 Febr. voortgezet. Het programma luidt Afd. A t W.H.S. Tholense Boys Smerdiek Vrederust Dinteloord S.V.O. 2 Afd. JB t Tholense Boys 2 -Smerdiek 2 Hieronder volgt de competitiestand, zoals die was, toen deze wedstrijden werden onderbroken (13 Dec. 1947): Afdeling A t Smerdiek 4 3 0 1 6 17— 9 W.H.S. 4 3 0 1 6 13— 7 Tholense boys 4 2 1 1 5 6— 7 Dinteloord 4 12 14 8— 8 Vrederust 4 1 1 2 3 812 S.V.O. 2 4 0 .0 4 0 1—10 Afdeling B W.H.S. II 3 2 0 1 4 11— 3 Smerdiek II 1 1 0 0 2 20 Tholense boys II2 1 0 1 2 83 S.V.O. 3 2 0 0 2 0 1—16 Zaterdag a.s. Tholense boys ISmerdiek I W.H.S. IISmerdiek II. Beide wedstrijden vriendschappelijk. DAMMEN Dinsdag 17 Februari te Tholen. M. KoremanA. Labruyère 02 M. SchotA. Geluk 11 A. GelukM. Schot 11 B. SchotA. Labruyère 02 P. v. NieuwenhuijzenD. de Vos 02 J. LabanB. Schot 20 SCHAKEN J. v. OefelenG. M. Streutgers 01 C. BeaudouxM. Quist 10 A. DekkerJ. Melse 10 GESLAAGD Bij het te Breda gehouden examen van de Modevak- en Kunstnijverheidschool slaagden de dames: Marie Noordhoek, St. Filipsland voor diploma A coupeuze. Saartje Kempenaars, Antje Maan-de Kok, Dinny Quist te St. Filipsland, Corrie Hommel en Rika Aarnoudse te Oud- Vossemeer. Voor costumière: Kaatje v. d. Sande te Nieuw-Vossemeer, Corrie Hommel en Jo Havermans te Oud-Vossemeer, Coba Lindhout en Maatje Moerland te St. Filipsland, Rien Moerland te St. Maartensdijk, Jo de Later en Geertje de Jonge te Tholen. Ze genoten hun opleiding bij J. C. v. d. Sande, hoofdlerares-directrice. Zondag 22 Februari 1948 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Vroegindeweij nm. 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Bed. H. Doop Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur leesdienst nm. 2.30 uur Ds. v. Mechelen uit Roosendaal Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Vrijdag 27 Febr. nm. 7.30 uur Ds. H. v. Leeuwen (bijbellezing) Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Vrijdag 27 Febr. 7 uur Ds. de Wit van Middelburg OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts 3e lijdenszondag nm. 6.30 uur Ds. Goverts Woensdag 25 Febr. av. 7 uur Bijbel lezing Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6- uur Ds. v. Leeuwen uit Tholen, Ledenbevestiging Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. C. A. Vreugden- hil ST. ANNALAND Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Oostenbrug nm. 2.30 uur Ds. Oostenbrug Gereformeerde Gemeente: 3 x leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Sinke nm. 6 uur-Ds. Sinke Gereformeerde Gemeente: 3 x leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ne d. Herv. Gemeente: vm. Leeskerk (vac. N. Vossemeer) nm. Ds. de Bres Oud-Geref. Gemeente: 3 x leesdienst „Rehoboth" 7 uur Ds. Mantz te Rotterdam SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Koorman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Urmeente: 10 en 2 uur Ds. A. Visser 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2