THOLEN OUD-VOSSEMEER* PRinses maRijke ST. ANNALAND kalmeren Uw zenuwen STAVENISSE k 650.Nu de rekening is vastgesteld blijkt echter dat 11.10 per leerling, te weinig was. De uitgaven kwamen op 18.62 per leerling, zodat 66 x 1 S.61 zal worden uitgekeerd, alzo nog een be drag van 248.20. Niemand bem-aar. Voor 1948 wordt eveneens voor dit doel een bedrag begroot, nl. 1750.65 16.05 met een vermoedelijk aantal leerlingen van 110.) Het toegevoegde punt 5: Wijziging begroting' 1947 levert geen bezwaar op. Tenslotte wordt B. W. machtiging verleend publiek te verkopen dat gedeelte van de afbraak van de woning van Reeders wat gemist kan worden. Bij de rondvraag kwamen geen be langrijke zaken naar voren. Daarna sluiting. POLITIERECHTER THOLEN Vrijdag 6 Februari jl. hield de Po litierechter te Middelburg zitting in de raadszaal te Tholen. Als eerste kwam voor de groene tafel L. v. d. B. te Stavenisse, die in strijd met de distributievoorschriften boter, vet en margarine had verzonden, welke hij zonder bon had willen afleveren. Verd. merkte op, dat dit bestemd was voor zijn kinderen in Rotterdam. Eis 30.sub. 10 dagen h. met verbeurdverklaring. Uitspraak 25.of 10 dagen. A. G. te Tholen, thans nachtwaker, was in het bezit gevonden van 6 kg suiker en wat sigaretten en verdacht deze zonder bon te willen verhandelen en zonder bon te hebben gekocht te Bergen op Zoom. Eis 3 weken hechtenis. Uitspraak 100.sub. 40 dagen. Geen verbeurd verklaring. C. M„ smid te Poortvliet had een varken zonder vergunning geslacht en hield tevens nog een tweede zonder vergunning. Jzis z weken voorw. hechtenis met 2 jaar proeftijd en 200.boete. Uit spraak 14 dagen voorw. met 2 jaar proeftijd en 75.-boete of 15 dagen. N. G. K. te Stavenisse, echtgenote van J. K. stond terecht in strijd te hebben gehandeld met de textielbeschik- king. In huis werden aangetroffen 1\14 knotten wol en 37 knotten katoen. Deze waren voorzien van een Belgisch etiket en zodanig verstopt, dat wel aangenomen kon worden, dat aan deze zaak een luchtje zat. Daar de man van verdachte niet gunstig bekend stond, eiste de Ambtenaar 100.— boete subs. 20 d. Uitspraak 75.— sub. 15 dagen. H. S. te St. Annaland stond terecht voor het feit, dat bij zijn ingeleverde bonnen enkele valse waren aangetrof fen. Hij kon niet begrijpen, hoe deze waren binnengekomen. L/aar opzet niet bewezèn is, doch dit wel aangemerkt werd als een overtreding, was de eis 75.sub. 25 dagen. Uitspraak 50. sub. 15 dagen. Hierna kwam de uitgestelde zaak voor van A. E. en P. E., verdacht enige planken van een loods, gekocht door de fa. O. v. A. te hebben toe geëigend. De eigenaars als getuigen gehoord, beweerden dat er een misver stand in het spel was, daar door de verdachten met hen over planken was gesproken. Het ging meer over al het andere, wat is verdwenen. Daarom werd een aanklacht ingediend, welke echter niet gericht was tegen deze ver dachten. Hierna volgde vrijspraak. De zaak tegen J. R. te St. Filipsland, welke verdacht werd zich een haas van zijn vroegere baas v. D. te hebben willen toeëigenen en welk geval verde digd werd door Mr. v. d. Hoeven, werd voor nader onderzoek uitgesteld. Bij een volgende, zitting zullen de verbalisanten worden gehoord. A. K., mosselhandelaar te Tholen had een schip dat niet meer aan hem toebehoorde, maar bij hem in bruikleen was, verkocht en de opbrengst zijnde 1700.niet afgedragen aan de eige naar. Verdediger Mr. v. d. Hoeven deelde mede, dat de aanklager veel geld aan K. had verdiend, en deze zaak niet was gelopen, zoals het behoorde. E. en a. door omstandigheden van verdachte. Een gedeelte van genoemde som was door hem bestemd voor reparatie van een motor van een tweede schuit van zijn zoon. Deze schuit heeft hij daarna aan zijn schuldeiser afgestaan, wat die zoon toch niet verplicht was. Eis 3 maanden hechtenis. Uitspraak 6 weken hechtenis. L. M. v. I. te St. Annaland, land bouwer, had 2 ijzeren kettingstrengen van H. Daar verdachte gunstig bekend stond was de eis 40.sub. 20 d. Uitspraak conform de eis. Voorts stonden 3 jeugdige verdachten terecht, nl. C. J. te Tholen, J. I. N. en J. N. B. te Poortvliet, die zich bij P. Q. te Tholen door openschuiving van een raam 11 pakjes sigaretten hadden toegeëigend. De Politierechter noemde dit een ernstige zaak, daar het op het kantje af was van inbraak. C. J. en J. N. die beiden nog een blanco straf register hadden hoorden tegen zich eisen 2 mnd. voorw. met 3 jaar proeftijd 25.sub. 10 dagen en onder toezicht stellen van de Ned. Gen. voor Reel. Zeeland en tegen B„ die nog een voorw. straf te. goed had van 6 mnd., eiste de officier van de 6 maanden, welke nog niet worden toegepast 2 mnd. on voorwaardelijk en 4 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak C. J. en J. I. N. 2 mnd. voorw. met 3 jaar proeftijd en toezicht stelling Ned. Gen. Reel. Zeeland, en 25.sub. 10 dagen. B. te Poortvliet 6 maanden hechte nis, waarvan 2 mnd. onvoorwaardelijk en 4 mnd. voorw. met 3 jaar proeftijd en eveneens onder toezichtstelling Reel. J. N. te St. M'dijk had in overspan nen toestand de wachtmeester beledigd door hem toe te voegen, dat zij grote schurken en bandieten waren. Verd. had een verklaring van de dokter, waarmede de Politierechter rekening wilde houden, hem tevens de raad gevend varj. derge lijke opstootjes weg te blijven en vroeg vrijspraak. Mej. M. P. B. te Oud-Vossemeer, echtgenote van B. had Mej. J. v. d. Z. toegevoegd dat zij een dief en op- lichtster was en hoorde tegen zich eisen 25.sub. 10 d. Uitspraak 15. sub. 10 dagen. C. O., koopman te Poortvliet had toen hij^op 13 Dec. 1947 te diep in het glaasje had gekeken verzet gepleegd tegen de politie Fransen. Daar verdachte ook nog terecht zal moeten staan voor de Kantonrechter voor dronkenschap en straatrumoer was de eis 2 weken voorw. hechtenis. Uitspraak 40.sub. 20 *3. K. D. te Tholen had op 6 Nov. 1947 2 palen, behorende aan de P.T.T. cfie toen in zijn sloot lagen als brandhout meegenomen. Eis 40.— sub. 20 d. Uit spraak 30.of 15 d. D. S., P. B. en P. C. B. te Tholen werden beschuldigd planken en balken te hebben opgevist en opgeborgen, die aan de Staat der Nederlanden toebe hoorden. Verdachten merkten op, dat zij dit hadden gedaan met het oog hier voor bergloon te kunnen ontvangen. Steeds was de plaats waar ze waren opgeborgen voor ieder toegankelijk ge weest. Eis 50.sub. 20 dagen. Uit spraak 30.sub. 15 dagen. Bij verstek werd veroordeeld J. O. te Tholen, die wegens belediging van L. T. werd veroordeeld tot een boete van 25.sub. 10 dagen. PUTTEN EN SCHERVEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen Don derdag 19 Febr. 1948, gelegenheid be staat tot aangifte voor ruiming van privaatputten. In de voormiddag van die dag zullen scherven enz. door de reinigingsdienst worden opgehaald. Tholen, 12 Februari 1948 Burgemeester en Wethouders voornoemd EVEN DANKBAAR! Een dezer dagen ontving een stad genoot een brief van een onzer jongens uit Indië, in antwoord op een Niwin- Kerstpakket, waarin de volgende pas sage voorkwam. „Ik voel me verplicht U iets mee te delen, dat vermoedelijk anders een mis verstand zou kunnen veroorzaken. Hier op 't eiland Bangka zit een K.N.I.L.- bataljon, dat hoofdzakelijk bestaat uit Inheemse militairen, als: Ambonnezen, Menodonezen, Timorezen, enz. Het merendeel van deze jongens kent geen woord Nederlands en is dus niet in staat een brief in die taal te schrijven. Het toeval wil nu, dat haast al deze militairen een pakket hebben ontvangen uit Tholen. Mocht van deze jongens dus niets worden gehoord, dan betekent dit geenszins dat Uw Kerstgave door hen niet wordt geapprecieerd. Integen deel, hun dankbaarheid jegens 't Neder landse volk is even groot als de mijne." COMITÉ „HANDHAVING RIJKSEENHEID'' Bovengenoemd comité meent nog eens de aandacht te moeten vestigen op het grote belang dat er in gelegen is, dat ons volk op de juiste manier wordt voorgelicht over de gang van zaken in onze Oost. Door het houden van lezingen en het verspreiden van lectuur moet aan het licht worden gebracht wat er in Indië gebeurt. Om dit evenwel mogelijk te maken, moeten er grote kosten worden gemaakt en daarom doet het plaatselijk comité een beroep op U aller medewerking om door een kleine bijdrage deze actie te helpen steunen of liever nog als lid tot de vereniging toe te treden. De lijsten zullen dezer dagen aan huis worden gepresenteerd en we ver trouwen dat we hierin niet zullen wor den teleurgesteld. Namens het voorl. comité van Tholen Klompe, Jansen en Verduit. ROODVONK In deze gemeente deed zich één geval van roodvonk voor. AMBTENAAR B.S. De benoeming tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand is door dhr. P. W. C. v. Westen aanvaard. LICHTING 1949. Hiervoor werden in totaal 17 perso nen gekeurd waarvan er 15 werden goedgekeurd en 2 voor goed ongeschikt verklaard. POLITIE Het aantal politiemannen in deze gemeente bedraagt nu 3, doordat wacht meester Helmich vanuit Bergen op Zoom bij de Rijkspolitie alhier werd geplaatst. BURGERLIJKE STAND over de maand Januari 1948 Geboren: 3 Jan. Adriana Catharina, dr. van Marinus Hommel en Catharina J. Plompen 6 Jan.: Jakobus Johannes, zn. van Jacobus Johannes Smallegange en Jean- nette Betsy Lina Nelly Ampt. 28 Jan.: Anna Johanna Cornelia, dr. van Abraham van der Zande en Maria Anna Cornelia Schoep. 28 Jan.: Jan Hendrik, zn. van Jan Hendrik van Gorsel en Dingena Duine 31 Jan.: Anna Maria Cornelia, dr. van Cornelius van Meer en Anna Maria Pero. Gehuwd: 22 Jan.: Wilhelmus Gerar- dus Beens, 25 jr. landbouwersknecht te Steenbergen en Cornelia J. Bosters, 19 jr. zonder beroep, te O.-Vossemeer Overleden: 12 Jan.: Pieter Marinus Zoensdag 18 Februari v 1948 viert de jongste Oranje telg haar le ver jaardag. Het was een bar koude geboortedag de 18e Februari 1947. Een jaar ging weer voorbij en het lijkt er op dat haar eerste verjaar dag onder zacht lenteweertje gevierd zal worden. Onze gelukwensen aan de larige. Voshol, 36 jr. echtg. van Jozina Marina de Korte Toevallige geboorten te Bergen óp Zoom 29 Dec.: Anna Pieternella Stoffelina den Hollander, dr. van Pieter Jacobus den Hollander en Willemina Neeitje van der Klooster 16 Jan.: Belia Johanna Gunst dr. «van Jacob Cornelis Gunst en Hendrica Maria Rijstenbil LOOP DER BEVOLING over Januari Ingekomen. Geen Vertrokken-: Maria M. Plandsoen, van B 41 naar Dintèloord Laban M. de Rijke, van C 98, naar Tilburg Johanna J. Boogert van C 1, naar St. Laurens JUBILEUMVERGADERING „ONS BELANG" Maandagavond jl. werd in de zaal van dhr. A. Gaakeer de 40ste Algemene Jaarvergadering gehouden van de Coöp. Kolenver. „Ons Belang" alhier. Het was te zien, dat dit een jubileumvergadering was, want de zaal was te klein om alle leden behoorlijk te bergen. 154 stem- gerechSgde leden, enkele genodigden als dhr. v. d. Berg, handelaar te Haamstede, dhr. v. Vliet van de S.H.V. te Rotter dam, afgevaardigden van de zusterver. te Stavenisse en de ere-voorzitter, dhr. v. Dussen waren aanwezig. De voorzitter, dhr. W. A. Boogaard, opent met een welkomstwoord, wijzend op het feit, dat deze vergadering in het teken van een Feestvergadering staat. Bijzonder de ere-voorzitter en genodigden roept spr. een welkom toe. Hij deelt voorts mede, dat dhr. v. Dussen een overzicht zal geven over de afgelopen 40 jaar. Zich rechtstreeks tot de aan wezige leden richtend zegt spr. dat we in een tijd van ongerustheid, ongenoegen, wantrouwen en ontevredenheid leven. Ongerustheid omtrent de toekomst, on genoegen omdat steeds meer wetten wor den gemaakt, die al zijn ze misschien tot ons bestwil, ons toch tegen de borst stuiten; wantrouwen omdat het gestelde vertrouwen zo dikwijls wordt beschaamd; ontevredenheid die schier overal in de wereld- heerst. Spr. hoopt dat de ver. voor al deze narigheden gespaard mag blijven en wekt op tot eendrachtig op trekken in het belang der vereniging. De voorzitter besluit zijn openingswoord met mede te delen, dat de leden deze avond een presentiegeld van 1.ge nieten. Hierna feliciteert de ere-voorzitter dhr. v. Dussen de vereniging-met het jubileum vervolgens de heer v. d. Berg en dhr. Leune namens de zusterver. te Stavenisse De notulen worden door dhr. Bil ge lezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag v. d. Boekhouder dhr. Kurvink blijkt, dat er 189740 kg turf is afgeleverd. 3 x zovÉel werd er besteld, maar was niet te krijgen. In totaal werd er 1.316.065 kg brandstoffen afgeleverd. Wat het ledental betreft, wijst het verslag uit, dat dit met 45 nieuwe leden steeg tot 664. Gememoreerd werd ook het bedanken als weger door dhr. A. v. d. Boogaard om gezondheids- rédenen. Het jaarverslag wordt besloten met de wens, dat de bloeiende vereniging ook het 50 jarig jubileum in goede omstandig heden zal mogen vieren. Dhr. L. P. v. Oorschot, secretaris der Federatie van Coöperaties en Kolenbon- den in Zeeland komt ter vergadering en wordt hartelijk verwelkomd door de voorzitter. Het financieel verslag wijst uit, dat de brandstoffeninkomsten 57167.89 be droegen, de uitgaven 55200.75, voord, saldo 1967.14. Na overige inkomsten en uitgaven blijft er een totaal aan Kas 31-12-'47: 2124.09. Kapitaal op de balans 7989,85. Hierna krijgt de ere-voorzitter, dhr. v. Dussen het woord. In een klaar beeld van de 40-verenigingsjaren, waarin mee- maar ook tegenvallers. E. en a. verdeelt spr. in 3 punten nl.: ontstaan, leiding en werkzaamheden. In het begin van Jan. 1908 namen enkele personen het initi atief een Kolenver. op te richten. Van de toenmalige commissie zijn nog in leven de here J. A. Scherpenisse, Abr. v. Luijk en C. v. Dussen. In hetzelfde lokaal als nu werd de eerste vergadering ge houden en de Kolenbond opgericht met ruim 100 leden. De eerste lading steen kolen het was toen alles steenkool werd gekocht voor 8.30 per ton, het lossen kostte 1J4 ct Per 85 kg, zodat de leden hun kolen hadden voor 76 cent de 85 kg. In het eerste pakhuis, dat voor 10.per jaar werd gehuurd kon 50 mud kolen worden opgeborgen. Uit het tweede punt van het over zicht door de ere-voorzitter: „de leiding", stippen we aan, dat wijlen dhr. A. Goedegebuure Azn. 5 jaar voorzitter is geweest, daarna wijlen dhr. J. W. Elen- baas. Vervolgens dhr. G. Goedegebuure, die deze functie 10 jaar heeft waar genomen. Daarna spreker tot vorig jahr. Dhr. v. Dussen memoreert ook het ver dienstelijk werk van dhr. A. v. d. Welle als boekhouder der Ver. 21 Juni 1918 verkreeg *men na veel moeilijkheden rechtspersoonlijkheid. Om trent de werkzaamheden merkt spr. o.m. op, dat in die 40 jaren 31.305.273 kg verschillende brandstoffen zijn omgezet, de hoogste omzet in 1939 met 1.408.058 kg. Dhr. N. Overbeeke heeft door zijn 30-jarige functie als lid van de Com missie van Toezicht eveneens veel voor de ver. gedaan. Dhr. v. Dussen besluit zijn overzicht met er op te wijzen, dat alles bij elkaar het de vereniging deze 40 jaar goed is gegaan, door goed en kwaad gerucht heen bloeit ze thans als nooit te voren. Met het vuur van een jonge man declameert de ere-voorzitter tenslotte: „Kom dan vrienden, is niet 't fijn Wij roepen zo de kastelein. En zullen ter gedachtenis, Omdat het een jubileum-avond is, Samen nemen „klaar" of bier Want het kost ons haast geen zier. Maar betrekken wij dan levenslang al ons brandstof van „Ons Belang" En roepen dan met hart en mond Lang leve onze Kolenbond." Een daverend applaus van de aanwezig gen toonde de bijval met dit overzicht. Dhr. D. Dormaar feliciteert hierna de vereniging namens de Coöp. Boeren leenbank alhier en hoopt op verdere goede samenwerking. DhC. v. Oorschot, secr. der Fed. v. Z. Coöp. en Kolenb. het woord verkrijgend, brengt na aanbieding van zijn geluk wensen een woord van dank aan wat de St. Annalandse ver. presteerde. In een zeer vlotte rede wijst spreker op de be tekenis van het coöperaties en op het feit, dat er zich thans maatschappelijk iets aan het wijzigen is, waarvan, naar spr. hoopt, het bestuur goede nota zal nemen. Punt 3: Dhr. J. L. Goedegebuure, per. aftr. bestuurslid wordt met grote meer derheid herkozen. Punt 4: Bestuursverkiezing wegens uit treding van dhr. A. P. Bil. Deze vraagt eerst het woord en zegt zijn functie neer te leggen om redenen van organisato rische aard. Hij merkt op, dat er gedu rende 16 jaar, dat hij het secretariaat waarneemt geen enkele wanklank is ge vallen tussen de Bestuursleden onderling. Spr. onderstreept de woorden van dhr. v. Oorschot, en zegt dat het punt: het dienen van het alg. belang, juist de reden is, waarom hij nu ontslag neemt, daar hij vooruitziende van mening was, dat men zich moest aansluiten bij de Landel. Coöp. Dhr. v. Dussen merkt n.a.v. bovenstaande op, dat hij liever intern coöperatief blijft. Indien men hem later kan overtuigen dat het beter is dit uit te breiden, zal hij zich gaarne laten vallen. Thans ziet hij er het nut niet van in. Dhr. v. Oorschot, hierover het woord verkrijgend sluit zich bij de woorden van dhr. v. Dussen aan, maar meent dat dhr. Bil zich thans niet mag onttrekken. Na stemming blijkt niemand de meerderheid te hebben verkregen. Wanneer dhr. Bil dan echter opmerkt, dat hij op zijn besluit wil terugkomen, wordt hij bij acclamatie herbenoemd. Punt 5: Het aftredend lid van de Raad v. Toezicht, dhr. _C. Riddernof stelt zich niet herkiesbaar. In zijn piaais wordt dhr. Johs. Snoep benoemd, die deze benoeming aanvaard. - Dhr.- H. Overbeeke en M. Ligtendag worden bij accl. benoemd als plv. bestuursleden. Het salaris van den Boekhouder wordt van 300.op 500.gebracht met een loontoeslag voor 47 van 20<\ Bij punt „Mededelingen" zegt de voorzitter, dat de weger, dhr. A. v. d. Boogaart wegens gevorderde leeftijd heeft bedankt. Het bestuur is hem erkentelijk voor de goede zorg, ^ie door hem steeds voor materiaal, ?nz. werd betracht en stelt een gratificatie van 25.voor. De ere-voorzitter wil er 50.van maken. Dhr. Verdouw meent dat dit slechts 1 keer gebeurd en vindt dat hem 100.toekomt Dit laatste vindt alg. bijv al. Als weger wordt benoemd dhr P. de Haan, tot op heden 'va i nemend. Als hulpweger P. v. 1. Boogaart Azn. lil verband met dit jubileum stelt het bestuur voor, alle leden 1uit te keren, wanneer de eerste bonnen voer 1948 worden ingeleverd. Hiermee gaat de vergadering accoord. Inleggeld nieuwe leden wordt op f 2. bepaald. Verzocht wordt aan rialatigen de geleverde bruinkool zo spoedig mo gelijk te betalen. Na nog enkele vragen te hebben beantwoord sluit de voor zitter deze druk bezochte vergadering, waarna wordt overgegaan tot verioting van een mud brandstoffen, waarvan de opbrengst voor de Niwin wordt bestemd. Deze verloting levert ƒ42.75 op. De gelukkige winnaar is de leverancier v. d. Berg, die het mud kolen weer beschik baar stelt en een verloting wenst t.b.v. het Groene Kruis. Deze tweede maal brengt 32.25 op. Winnaar A. A. Goedegebuure Azn., die besluit een half mud te geven aan het diamanten echt paar v. Oudenaarde en de andere helft aan Dhr. Arie de Wit. Dat was een goed besluit van deze vergadering. JUBILEUM De leden van de Muziekvereniging „Accelerando", Mar. de Jonge en Iz. Overbeeke herdaphten Vrijdag jl. het feit, dat zij 25 jaar lid van genoemde vereniging waren. Dit feit liet het Bestuur van „Accelerando" niet onge merkt voorbij gaan en bood hen op de wekelijkse repetitie-avond resp. een portefeuille, sigaren én een schemer lampje aan. DAAR ZIT 'M IN Vorige week werd in hotel Rijnberg de reeds te Oud-Vossemeer gespeelde revue opgevoerd door de Landelijke Rijvereniging „De Eendrachtruiters" met medewerking van het Oud-Vosse- meers kamerorkest: „Daar zit 'm in". Ook bij dhr. Rijnberg was de zaal geheel gevuld, toen de voorzitter, dhr. Geuze allen een hartelijk welkom toeriep en verheugd was, dat de vele opofferingen van de medewerkers niet tevergeefs was geweest. Spr. wenste alle aanwe zigen een gezellige avond toe. Het pro gramma werd daarna afgewerkt, waar van we in ons vorig nummer onder Oud-Vossemer al melding maakten. Enkele schetsjes, het ballet en het Hawaiian-ensemble had wel bijzondere bijval. De voortreffelijke begeleiding van het Oud-Vossemeers kamerorkest onder leiding van dhr. Dubois is zeker vermeldingswaard. Jammer dat voor het toneel niet alles even geriefelijk kon zijn. Waar vele uitvoeringen gehouden worden door het vèrtonen van een film, mag het zeker op prijs worden gesteld dat de leden van bovengenoemde vereniging zich zoveel moeite getroos ten deze revue tot stand te brengen. De gehouden verloting onder auspiciën van dhr. G. St?ijns verwekte grote hilariteit. UITVOERING W.H.S. Woensdagavond ging de uitvoering door van de s.v. W.H.S. Na een openingswoord door de voorzitter, voerden leden van de zustervereniging Ouwerkerk een tweetal toneelstukken op, waarvan vooral het laatste grote bijval ten deel viel. Na afloop hiervan werden 4 gratis beschikbaar gestelde prijzen verloot. Het werd voor de s.v. een gezellige avond. De Ouwerkerkers genoten die nacht gastvrijheid bij de leden en supporters-. BEKENDMAKING De Burgemeester van Stavenisse brengt nogmaals ter openbare kennis, dat inJ gevolge de Algemene Politieverordening dier gemeente hoofden van gezinnen en alleen wonende personen, gehuisvest in percelen, gelegen aan wegen of gedeel ten van wegen, welke vallen binnen een door burgemeester en wethouders te be palen kring, waarbinnen geregeld van gemeentewege het huisvuil wordt opge haald verplicht zijn hun huisvuil met de gemeentelijke ophaaldienst mede te geven Bedoelde kring omvat momenteel de bebouwde kom der gemeente. Zij, die aan vorenstaande bepaling geen gevolg geven stellen zich bloot aan een straf vervolging. De aandacht wordt er uit drukkelijk op gevestigd, dat het in de bedoeling ligt controle op de naleving der bepaling te doen uitoefenen. Er wordt nog op gewezen, dat onder huisvuil geen mest, faecaliën enz. kunnen .worden gerekend. Stavenisse, 11 Februari 1948 De Burgemeester voornoemd, L. A. Verburg BERGINGSMAATREGELEN Zo nu en dan horen de bewoners van Stavenisse en ook nog wel in andere plaatsen ontploffingen. De oor zaak hiervan is, dat de bok „Heracles" wanneer de weersomstandigheden dit toelaten regelmatig bergingswerkzaam heden verricht van het wrak „Neptune" op de Oosterschelde ter hoogte van onze gemeente. In dit wrak bevinden zich ook nog enige slachtoffers van de R.A.F. om gekomen in 1944. De lading van het schip bestaat uit ijzererts, dat niet be hoorlijk meer te gebruiken is, maar wel zeer moeilijk te bergen. Vandaar dat geregeld van springladingen gebruik wordt gemaakt om de voor de scheep vaart gevaarlijke stukken op te ruimen. De enige dagen onderbroken werkzaam heden zijn weer hervat. DE' SCHOORSTEENLOPER Toen de vrouw van C. Moerland even voor een boodschap weg was, ontdekte haar dochtertje dat de schouwloper in brand stond. De teruggekeerde vrouw greep onmiddellijk in en kon erger voor komen, zodat het bij de loper is gebleven DIENSTPLICHT Van de 11 ingeschreven dienstplichti gen voor de lichting 1949 werd er op de gehouden keuring 1 ongeschikt verklaard. VERGADERING „SCHUTTEVAER" Vrijdag 6 Febr. werd in Hotel Pot- appel de jaarlijkse vergadering van de Kon. Ver. „Schuttevaer" gehouden. Aan wezig 50 leden. Na een openingswoord door de wnd. voorzitter, dhr. J. Moer land en notulen volgde het jaarverslag, waaruit bleek dat 1947 voor de schip pers geen gunstig jaar is geweest. De ver. telt thans 85 leden. De ere-voorzitter, Burgemeester Ver burg bracht verslag uit over de alge mene vergadering te Middelburg. Een schrijven was ingekomen van dhr. v. Beveren, waarin hij mededeelt als voor zitter te bedanken. Na stemming wordt als bestuurslid gekozen dhr. A, Ouwe hand, die zijn benoeming aanvaard. De periodiek aftredende secretaris wordt bij acclamatie herbenoemd. Na een verloting volgde sluiting. ONDER STROOM Een merkwaardig verschijnsel deed zich voor als de paarden of koeien van de landbouwer J. Geluk langs diensschuur liepen. Op een zekere plaats voor de schuur sprongen de dieren in de lucht. Na onderzoek kwam men tot de ont dekking, dat die plaats onder stroom stond. Een ingeroepen electriciën kon erger voorkomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2