J bij griep en gevatte kou THOLEN OHD-VOSSEMEER ST. ANNALAND ren. Spr. besluit, zijn openingswoord met de wens, dat voor dit alles God zijn onmisbare zegen moge schenken. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken: a. Schriiven van G. S. gk. verbete ring havenpad. 0. IVieaeaeiing van de heren A. Luijk, C. v. Putte, J. Stoel en P. Hage, dat ze voor bun benoeming als lid van de Woningcommissie 1947 bedanken. c. Bericht van dhr. Iz. de Vos, dat deze zijn benoeming aanvaard. d. Dankbetuiging van dhr. de Wilde en dhr. Leune voor de verhoging van hun salaris. e. gk. begrotingswijziging 1947. f. Schrijven van Bestuur en leden der pl. Zangver., dat zij niet schuldig zijn aan het vuilmaken van schoollokalen tijdens hun repetities. Het besprokene hieromtrent in een vorige raadsverga dering heeft hen wat ontstemd. g. gk. rek. courantovereenkomst 1948. h. Med. v. h. Waterschap Stavenisse dat door hen een bijdrage wordt ver leend ad 500 in de onkosten oprit Molendijk. Het Bestuur zal dank worden gebracht. 1. Van de Minister v. Binn. Zaken inzake vermakelijkheidsbelasting. In dit schr. worden de gemeenten, die hierop niet zijn ingegaan nogmaals de gelegen heid geboden. B. W. stellen voor het besluit der vorige vergadering te handhaven, waartegen niemand bezwaar. j. Schrijven van kennisinstelling en vakgroep Vermakelijkheden om verm. belasting niet te aanvaarden. k. van G. S. mededeling dat geen bezwaar is tegen wijziging politieverord. i.v.m. heffing reinigingsrechten. 1. gk. erfpachtsovereenkomsten, m. Schrijven van dhr. M. K. de Wilde, waarin ontslag wordt gevraagd als secr. ontvanger v. h. Burgerlijk Arm bestuur wegens drukke werkzaamheden. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen, waarmee allen accoord gaan. n. Een verzoek v. d. pl. afdeling „Het Groene Kruis" om een hogere subsidie in verband met het voornemen een wijkzuster te benoemen, wat tot nog toe onmogelijk was gezien de financiële bezwaren. Dit verzoek is behalve aan het Gem. bestuur ook aan het Hervormd Kerk bestuur gericht. Men kan een eyent. wijkzuster geen behoorlijk salaris aan bieden, waardoor een sollicitantenoproep tevergeefs is. Tot op heden kon men niet tot samenwerking komen met de Oud-Geref.- Gem. De gemeente verleende tot nu toe 100 subsidie per jaar. Hierdoor was het de afdeling niet mogelijk aan een wijkzuster een hoger salaris aan te bieden dan 1800. Slechts wanneer men het op 2700 kan brengen heeft men kans van- slagen. Thans wordt daarom aan de gemeente nog een subsidie van 40Q per jaar, in totaal dus 500 gevraagd. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, gezien het nut der afdeling. Dhr. v. Beveren zegt: „Mijn inziens kan men hier niet spoedig genoeg toe overgaan." Dhr. Hage zou liever ieder jaar opnieuw de subsidie vaststellen. De Voorzitter antwoordt, dat men wil bepalen: tot wederopzeggings toe en dat geen winst mag worden gemaakt. Dhr. Tazelaar: Het is dus 500 of minder. Dhr. Leune vindt de te maken bepaling goed. Daarna wordt het voorstel van B. en W. en hiermee het verzoek van „Het Groene Kruis" met alg. st. goedgekeurd, resp. ingewilligd. o. Bericht van Bureau Bouw- en Woningtoezicht, dat een nieuwe rege ling is ontworpen, waarbij Zierikzee nog wel de centrumgemeente is, maar onder toezicht komt van een Commissie van Toezicht, te benoemen door alle betrokken gemeenten. Geen bezwaar, met opmerking van dhr. Leune „als er tenminste geen nieuwe commissie door ontstaat". p. Verzoek v. d. Brandweerbond om als lid toe te treden. Een nieuwe regeling van het Brandweerwezen is spoedig te wachten, aldus de voorz. De Bond heeft tot doel de gezamenlijke belangen te behartigen. Contributie 8 per jaar. B. en W. stellen voor toe te treden. Dhr. Potappel vraagt nog: U zegt, dat er dan streng toezicht zal worden gehouden, maar wat is er tot nu toe gebeurd? De voorzitter antwoordt, dat her haaldelijk is geschreven om een motor spuit, reeds in het begin van 1947. Thans is bericht ontvangen, dat men spoedig komt kijken. Dhr. Leune meent, dat men in 1957 dan wel iets verder zal zijn. p. Bericht v. d. Min. v. Binnenl. Zaken, dat de gemeente het aan dhr. W. Hanssens uitbetaalde wachtgeld terug zal krijgen, ook het extra-betaalde salaris. Ongeveer 9000. Een verzoek aan G. S. om de gemeente niet te belasten met de opbouwtoelage van dhr. W. Hanssens, daar deze gedurende de tijd, waarvoor een opbouwtoelage wordt verstrekt, niet meer in functie was, werd echter afge wezen. De voorzitter zegt, dat het hier nergens anders om gaat, dan dat dhr. H. gedurende de „opbouwtoelagetijd" niet werkzaam is geweest dus het gemeentebestuur van mening is, dat hiervoor ook niet behoeft te worden betaald. „Het Prov. Bestuur beschouwt deze staking niet als straf wat we ook helemaal niet geschreven hebben aldus de voorzitter en verklaart dat de opbouwtoelage alsnog moet worden uitbetaald." B. en W. stellen echter voor hoger beroep aan te tekenen tegen het besluit van G. S. waarmede allen zich verenigen. i q. Een schrijven v. h. Prov. Bestuur betreffende aanleg steiger Stavenisse- veer, t.b.v. de veerdienst Stavenisse- Ouwerkerk. Door G.S. is ook vastge steld, dat er bij laag water moeilijkheden voorkomen voor de- passagiers. Een prov. steiger zoals voorheen is echter Ie kostbaar, het geringe verkeer in aan merking genomen. Wel is me.i genegen een plankier en bruggetje aan te leggen (loopbruggetje van 1.60, plankier van 4 meter). De totale kosten hiervoor zijn geraamd met gebruik van materiaal van het oude steiger op 2500.het her stellen van de steigerdam op 3000. zodat het totaal op 5500.komt. 80 zal de Prov. voor haar rekening nemen, althans dit zal door het Prov. Bestuurs worden voorgesteld. 20 of 1100.blijft er dus nog over. Waar alle gemeenten -op het eiland hierbij min of meer zijn gebaat, is door B. en W. een schema opgemaakt, aldus de voor zitter en stellen wij voor: de volgende gemeenten om de hierna te noemen bij dragen te verzoeken St. Maartensdijk en St. Annaland 200.Poortvliet^ en Scherpenisse 100.Oud-Vossemeer en Tholen 50.De ondernemer der Veerdienst Boomsluiter 100.en de gemeente Stavenisse^/ 300. Boomsluiter tevens het onderhoud voor 15 jaar. Laatstgenoemde heeft e. en a. reeds toegezegd. Van de andere gemeenten is nog geen bericht binnengekomen. Weth. Potappel vraagt of het al lang geleden is, dat de totale kosten werden begroot, daar er bij een storm geregeld weer oude stukken wegspoelen, zodat men de kans loopt, dat er weinig meer gebruikt kan worden. De voorzitter antwoordt 12 weken geleden. Dhr. Hage vraagt of het wel verstan dig is het onderhoud aan een particulier over te laten. Is het niet beter dhr. Boom sluiter meer te laten betalen en het onderhoud zelf ter hand te nemen. Dt voorzitter antwoordt, dat dit niet direct valt af te keuren. Wethouder Potappel: Maar het kan toch ook onder toezicht der gemeente. Dhr. Hage: Dat is ook goed. Besloten wordt het onderhoud en schoonhouden voor dhr. Boomsluiter te laten, echter onder toezicht van het Gemeentebestuur. Dhr. v. Beveren is van mening, dat er weinig bericht zal binnenkomen over bijdragen, althans niet van andere ge meenten dan St. M'dijk en St. Annaland Weth. Potappel: „Voor de Thoolse brug hebben we toch ook bijgedragen." Hierna wordt het plan B. W. met alg. st. goedgekeurd. r. Een schrijven van alle raadsleden om over te gaan tot algehele opheffing van het Burgerlijk Armbestuur en het werk over te dragen aan B. 6 W„ onder dank voor de bewezen diensten door genoemd Bestuur. Weth. Potappel (voorz. B.A.): „ik kan dit verzoek volledig steunen." Dhr. Leune: „Wij hebben in de eerste plaats overwogen of het voor de arm lastigen bezwaar zou opleveren. Dit is niet zo. Verder menen wij, dat het in het belang is van de gemeente, die toch het geld er voor geeft, dat het gem. bestuur ook de verantwoordelijkheid en het toe zicht van dit beheer heeft." Ook de voorzitter meent, dat het een voordeel zal betekenen. Z. h. stemming wordt hiertoe besloten. Bovenstaande ingekomen stukken wor den tenzij anders vermeld, voor kennis geving aangenomen. Aan de agenda wordt punt 3a toegevoegd: „Bestrijding baldadigheid". De voorzitter deelt mede, dat hij van mening is, dat er iets gedaan moet wor den om de baldadigheid te beteugelen. Het is niet zo, aldus de voorz. dat ik van mening ben dat onze gemeente uit blinkt in baldadigheid, maar voel 't toch als mijn plicht om ook de eerste symp- toon van' verergering te bestrijden. Het is 'n feit, dat het de laatste tijd toeneemt: vernieling aanplanting, enz. Nu wordt het wel bestreden door een procesver baal, maar dit moet m.i. niet de primair zijn. Om event, baldadige personen te weren geef ik u hierbij een concept-verorde ning: „Verordening bestrijding baldadig heid". De voorzitter leest dit concept voor, waarin o.a. voorkomt, dat bij herhaal delijk constateren van baldadigheid de persoon of personen van de openbare weg kunnen worden geweerd door hen gedurende een bepaalde tijd van 14 tot 18 uur niet op de openbare weg toe te laten, behoudens voor onderwijs of het bezoeken van godsdienstoefeningen. De ouders, opvoeders en politie krijgen hiervan bericht. Ook kan bepaald worden, dat alle minderjarige kinderen gedurende 1 Oct.- 1 April tussen 14 en 18 uur niet op de openbare weg mogen komen, behoudens voor bovengenoemde bijeenkomsten. Hij, die een hem opgelegd gebod overtreedt, kan veroordeeld worden tot een boete van 200.of t.h. 2 maan den hechtenis. Dhr. v. Beveren zegt: Bovenstaande bewijst, dat er-anders niets nodig is, dan een gemeenteveldwachter, die altijd in de gemeente kan zijn. Dhr. Hage: „LI zult van e. en a. toch slechts in noodzakelijke gevallen gebruik maken, daar alle jongeren door wan ordelijkheden van twee of drie, binnen houden wel erg is. De voorzitter: Daar kunt U op ver trouwen. Het gaat er niet om bezettings- practijken toe te passen, maar zoveel mogelijk baldadigheid te weren. Alle leden kunnen overigens met de verorde ning accoord gaan. Punt 4: Voorstel B. W. inzake her bouw armenhuizen. Ten derde male, aldus de voorz., en onder verwijzing naar vorig besluit, komen we met dit voorstel. Thans is de zaak grondig onderzocht en men is tot de conclusie gekomen, dat de exploitatie van 4 nieuwe armenhuizen Zeeuws BaïaEjosn arriveert 1 0 Februari. Naar het „Zeeuws Dagblad" meldt, wordt de „Johan van Oidenbarnevelt" reeds Dinsdag 10 Februari a.s. te Am sterdam verwacht. Dit is vijf dagen eerder dan eerst werd aangenomen. na 12 of 15 jaar geen nadelig saldo voor de gemeente meer zal opleveren. De regering stelt zich in beginsel al voor 10 jaar garant voor het niet ren dabele kapitaal, terwijl over 10 jaar zal worden vastgesteld of dit niet-rendabele geld wordt uitbetaald of de rente-regeling verlengd zal worden. Dit laatste is het meest te veronderstellen. B. W. stellen voor daarom alsnog tot de bouw van de Armenhuizen over te gaan. Dhr. Hage: 52000.voor de 4 wo ningen. Is daar alles bij inbegrepen Ook de 2 aflossing De voorzitter antwoordt hierop be vestigend. Dhr. Hage: „Dus behoeven we zelf niet af te lossen". De voorz.: „Voor het kapitaal blijft de gemeente aansprakelijk en als ik het goed begrijp, kunnen we beter zelf de lening sluiten. Over 10 jaar bestaat de kans, dat het Rijk aflost of in elk geval rente doorbetaald. We worden hier in Doos 6 cochets 3Qct. een hoek gedreven en moeten iets doen." Dhr. Leune: „Waarom de woningen niet onbewoonbaar verklaren, dan staan we voor een fait-accompli." Dhr. Hage: Als we rqaar zwart op wit hadden, dat we het niet rendabel kapitaal terugbetaald krijgen. De voorz.: „Dit staat in de wet, dat ze rente of kapitaal terugbetaald. Dhr. Tazelaar: „Als we hieromtrent anders deskuhdigen horen, staat het er hopeloos voor. Dhr. Leune: Bij mij wil het er nog niet in, dat men voor 15000.geen be woonbare woningen kan maken van de armenhuizen. Ik was pertinent tegenstemmer, maar voel ook aan, dat er hier iets moet ge beuren en zou in het uiterste geval ge dwongen zijn m'n stem aan Uw voor stel te geven. Dhr. Stoutjesdijk: Komt er ook nog inundatie-schade van terug De voorz.: Dit is opgegeven, maar duurt lang. Het is niet dezelfde regeling als voor particulieren. Voor de school hebben we 4000.-uitbetaald ge kregen. Dhr. Leune: Ik heb ook een woning, die veel van het water heeft geleden. Evenwel, voor 700.is het evengoed als voorheen. Toen ik er bij kwam, dacht ik, wat moet ik daar mee beginnen. Zou dit ook niet zo zijn bij de armenhuizen Ook dhr. Stoutjesdijk haalt een dergelijk voorbeeld aan. Dhr. Potappel vindt deze zaak uiterst moeilijk. De huizen kunnen zo niet blij ven en een deskundige is van oordeel dat repareren hopeloos is. Dhr. Tazelaar: Ik zou dit voorstel liever intrekken en 4000.beschikbaar stellen voor reparatie. Dan zijn we wel licht voor een jaar of 3, 4 geholpen en dan zien we weer, waar ik vermoed dat het er dan bij de overheid ook anders uit zal zien. Weth. Potappel: Om geld weg te gooien krijgen we geen toestemming. Dhr. Tazelaar: Als we nu menen dat het zo kan. Dhr. Leune kan het niet aannemen zonder het te hebben gezien. De voorzitter: Laten we het dan nog aanhouden en gezamenlijk gaan kijken, al weten we nu ook wel hoe slecht het is. Dhr. Tazelaar beaamt dit laatste. Dhr. v. Beveren: Ik blijf bij m'n vorig gezegde: Laten we per woning 1500. beschikbaar stellen. De voorzitter sluit daarop de discussie en brengt het voorstel in stemming.. Alleen weth. Potappel stemt voor, zodat het opnieuw wordt verworpen. De voorzitter zegt: „Als we straks dus tot opheffing van het Burgerlijk Armbestuur komen, moeten we nadere maatregelen nemen. Hebben de heren soms al een voorstel voor een max. bedrag, dat ze voor verbetering beschik baar stellen? Na enige discussie wordt besloten, dat B. en W. dit eerst nog onder ogen zullen zien. Punt 5: Vaststelling gem.begroting 1948. Bij monde van dhr. Leune wordt rapport uitgebracht en geadviseerd tot goedkeuring. De voorzitter dankt de commissie voor het nazien, waarna de begr. 1948 wordt vastgesteld voor de gew. dienst in ont. en uitg. op ƒ95099,74 en de kapt. dienst op 14792,63. Dhr. Leune dankt voor het vele werk, dat voor deze begroting is gedaan. Punt 6: Eveneens wordt goedgekeurd de begr. Burgerlijk Armb. 1948. Punt 7: Daar het opheffingsbesluit van het Burg. Armb. nog 'niet van kracht is wordt nog overgegaan tot Benoeming lid Burg. Armb. De voordracht van het B. A. is: 1. J. W. v. d. Slikke en 2. H. Smits Hz. Eerstgenoemde wordt met alg. st. gekozen. Punt 8: Rondvraag. Gevraagd wordt vooral 's Maandags toezicht te houden op loslopende honden, daar ze veel last veroorzaken bij mensen die op die dag de was buiten hebben liggen. Dhr. Stoutjesdijk zag gaarne, dat er koppen kwamen op de meerpalen. Dit wordt onderzocht. Dezelfde spreker merkt op, dat er mensen zijn, die bezwaarlijk de verhoog de havengelden kunnen betalen. Hier van kan ontheffing worden gevraagd. Nu hierover wordt gesproken, wordt eeft zinsnede in die verordening gewij zigd, waarin duidelijker uitkomt, dat de eigenaar bij inladen of lossen kadegeld moet betalen, dit met terugwerkende kracht van 1 Jan. 1948. Dhr. v. Beveren merkt op: We hebben hier een havenmeester, die een verschrikkelijk slecht jaar heeft. Hij ontving 200 voor het hele jaar. Acht de Raad dit nu wel voldoende? De voorzitter: Het is naar verhouding der werkzaamheden. Weth. Potappel: Wanneer dergelijke betrekkingen openvallen zijn er meestal genoeg liefhebbers, later valt het altijd weer tegen. Dhr. Leune weet ook niet waar het voor nodig is dif salaris aan te vullen. De voorzitter zegt: We zullen onder zoeken hoe het op andere gemeenten is en bekijken of de huidige regeling billijk geacht moet worden. Tenslotte dankt hij voor de aangename besprekingen en sluit de vergadering. ARTS Bij het gehouden examen aan de Rijks Universiteit te Groningen, werd tot arts bevorderd onze oud-stadgenoot J. E. v. d. Maas. DEMOBILISATIE-COMITE Op initiatief van de Burgemeester is onder diens voorzitterschap opgericht een Demobilisatie-comité, bestaande uit de volgende personen: Mevr. Spaanderman, Mevr. v. d. Stel, M. C; v. d. Stel, Ds. v. d. Wiel, Ds. v. Leeuwen, Pastoor F. S. Wolff, P. J. Duinker, L. D. A. Looysen, Hi Jansen, A. de Heer, A. F. Goedemondt, M. de Korte, J. Beukelaar, H. Beukelaar, J. Quist-Beukelaar. Het comité stelt zich ten doel terug kerende militairen uit Indië een passende ontvangst te bereiden. BENOEMING In de vacature Hazen, waterfitter bij de N.V. Waterleiding Mij. „Tholen" is als zodanig benoemd met ingang van 1 Febr. jl. dhr. Limbeek te Gorinchem. „SCHUTTEVAER" VERGADERT Zaterdagavond jl. werd in Hotel „Zee land" de alg. jaarvergadering gehouden door de Kon. Erk. Schippersvereniging „Schuttevaer" onder voorzitterschap van dhr. M. W. de Korte. Deze opende de matig bezochte vergadering. Men schreef de geringe belangstelling toe aan het tijdstip en besloot voortaan niet 's avonds maar Zaterdagmiddags te vergaderen. De heren v. d. Stel en Verkamman wer den als bestuurslid bij acclamatie her kozen. De rekening werd in handen ge steld van de heren A. Schot-Knop en M. Schot, die deze accoord verklaarden. De rekening sloot met een batig saldo van 60.03. Als afgevaardigde voor de alg. Verg. werd benoemd dhr. G. Ver kamman, als plv. dhr. M. Schot. Enkele voorstellen zullen aan de alg. Verg. worden voorgelegd, zoals beba- kening van de Eendracht, verlichting kaai en haven. „CONCORDIA" Bovengenoemde muziekvereniging zal Maandagavond 9 Febr. de tweede uit voering qeven, waarbij ongeveer het zelfde programma zal worden afgewerkt, als tijdens de eerste avond. Dit keer met bal na. Door deze vereniging werd Zaterdag avond de gebruikelijke muzikale wande ling gehouden ter gelegenheid van Prin ses Beatrix verjaardag. Tevens werd nog een korte serenade gebracht bij de jarige oudste inwoonster, de Wed. v. d. Vekle-v. d. Male. „KLEUR EN GLORIE ONZER TROPEN" Voor de Maatschappij van het Nut tot Algemeen, departement Tholen werd door de n.v. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" Dinsdagavond, 3 Febr. jl. in het „Hof van Holland" te Tholen voor een stamvolle zaal een schitterende kleurenfilm over Ned. Indië, getiteld „Kleur en Glorie onzer tropen" vertoond, weike film was opgenomen door Mr. A. Hustinx. Per m.s. „Johan van'Oldenbarneveldt" vertrok men van Amsterdam, men zag het laatste vaarwel te IJmuiden en ver volgens de reis naar Batavia met de onderweg tegengekomen panorama's en verschillende steden. Het tweede ge deelte van de film begint met een land reis dwars door Sumatra waar grootse natuurtaferelen te zien waren, o.a. het blauwe Tobameer, de Piek van Korintji. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan Benkoelen en eindigde men tenslotte te Palembang, het Venetië van onze Archipel. Het derde gedeelte is een reis per auto dwars door Java van uit Batavia, Buitenzorg met de beroemde 's Lands Plantentuin, Bandoeng, langs de ontzagwekkende krater van de Fadan- dajan, men .zag hanengevechten te Garoet en de visserij in het meer van Bagendit. Ook werd een bezoek ge bracht aan het grote Boeddistische bouw werk, de beroemde Boeroeboedoe en de sultanstad Djocjakarta, de kraton van Soerakarta, een stad in een stad. Hierna ging men naar Madoera en naar Bali. Gedurende deze reizen werd door de heer Hustinx verschillende prachtige opnamen gemaakt van de rijst-, koffie-, thee-, suikercultures en olie raffinaderijen, alsmede verschillende stadsbeelden en schitterende panorama's en kleurenrijke flora onder de Evenaar. De heer Hustinx maakte om deze film te ensceneren een reis van ruim 40.000 km en heeft hiermede alle eer behaald, daar hij de aanwezigen liet genieten van prachtige kleuren van ons tropisch over zees gewest. BURGERLIJKE STAND Overlijden: 20 Jan. Pieter v, d. Boo- gaart, 45 jaren, echtgen. van P. v. d. Jagt 20 Jan. te Bergen op Zoom: Adriana v. d. Boogaart, 7 jr. dt. van P. v. d. Boogaart en P. v. d. Jagt. EENDRACHTRUITERS Woensdagavond werd in de zaal Lagaaij door de Eendrachtruiters voor ereleden en donateurs een revue gehou den waar ongeveer 170 personen aan wezig waren. De revue „Daar zit 't 'm in," bestond uit 31 taferelen, waarvan het ballet een. aparte vermelding verdient. Het geheel werd opgevoerd door leden van de vereniging, terwijl Oud-Vosse- meer's Kamerorkest o.l.v. dhr. Dubois, het Hawaiïen-ensemble, o.l.v. dhr.Roos malen voor het muzikalé gedeelte zorg den. Dhr. Lagaaij maakte een doeltreffende verlichting, dhr. Lobbezoo maakte zich verdienstelijk door de uitstekende ver zorging van de décors, terwijl dhr. P. Engelvaart de taak van souffleur waar nam. De vereniging kan werkelijk op een geslaagde avond terugzien. De revue wordt no§ te St. Annaland en te Tholen opgevoerd. JAARVERGADERING ZANGVERENIGING Vrijdag jl. hield de Zangvereniging „V.Z.O.S." haar jaarlijkse bijeenkomst in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk. Behalve leden en enige donateurs waren er ook verschillende genodigden. Door afwezigheid van de ere-voorzitter, Ds. v. Griethuysen opende dhr. C. v. Winkelen de bijeenkomst na gemeen schappelijk zingen van Ps. 138 1 en 4. De avond stond verder onder leiding van de voorzitter, dhr. Anth. Dake. Uit het jaarverslag bleek, dat het af gelopen jaar dikwijls in het Openbaar werd gezongen. Er zijn goede vorderin gen gemaakt. Gememoreerd werd het vertrek van de ere-voorzitter naar Indië en daarbij de wens uitgesproken dat het hem wel mag gaan en hij in gezondheid mag terugkeren, evenals de andere leden der ver. in Indië. Het verslag eindigde met de opwekking eendrachtig aan te pakken om een goed figuur te slaan op het Bondsconcours, waaraan men dit seizoen wil deelnemen. Verslag Penningmeester: Inkomsten 844,28, uitgave 989,15, met reserve nog in kas 122,55. De avond werd verder gevuld met zang door klein en groot koor, samen spraken en een verloting. De directeur dhr. C. Scherpenisse werd tijdens de pauze een polshorloge aangeboden als dank voor de leiding. Aan het eind van deze avond dankte de president-kerk voogd dhr. Boon voor de gezellige avond en wenste de ver. een voorspoedig jaar toe. Het oudlid W. v. d. Boogaart hield daarna nog een lezing, getiteld „Mor gen", die in hoofdzaak neerkwam op het uitstellen dat een mens altijd doet, vrnl. op geestelijk gebied. Ook werden door een 4-tal oud-leden psalm 43 gezongen, zoals men dat tijdens de dirigenttijd van wijlen dhr. Manteau had geleerd. Precies twaalf uur vroeg de voorzitter of nog iemand het woord wenste, waar op de directeur de voorzitter in over weging gaf, waar de 31ste Januari Was aangevangen, gezamenlijk het Wilhelmus te zingen ter gelegenheid van Prinses Beatrix' verjaardag. Dit voorstel nam de voorzitter gaarne over, zodat de Zang ver. er wel zeer vroeg bij was de Prinses door dit zingen, te feliciteren. Dhr. v.Winkelen sloot met dankgebed, waarna nog gezongen werd Gez. 280 1. Jn de pauze werden verschillende ver snaperingen aangeboden. De ver. kan op een gezellige en geslaagde avond terug zien. VARKENSVERENIGING „ONDERLINGE HULP" Vrijdag jl. hield deze ver. haar alg. verg. in de zaal van dhr. M. Rijnberg. Aanwezig 20 leden. Na een welkomst woord door de voorzitter dhr. J. Ver- hoole, wijst deze er op, dat het een gunstig jaar is geweest voor de ver. Slechts twee uitkeringen vonden plaats wegens sterfte. Uit de rekening bleek dat de inkom sten ƒ710.51 bedroegen, de uitgaven ƒ557.41, batig saldo 153.10. De aftr. bestuursleden A. Weyler, J. Verhoole en J. den Engelsman werden met alg. st. herkozen. Het salaris v. d. bode werd op 65.en 5 cent per varken vast gesteld. Dhr. E. v. d. Male werd als zodanig herbenoemd. Besloten werd weer 80 van de geschatte waarde uit te keren. Dhr. J. Moerland ontving een gratificatie van-20.en de penning meester 10.Besloten werd de var kens ook tegen alle ziekten te verzeke ren. De leden ontvingen deze avond 60 cent presentiegeld. BEGIN VAN BRAND Vrijdag jl. werd bij dhr. M. Moerland een brandlucht ontdekt en na onderzoek ontdekte men een binnenbrandje tussen het plafond. Nadat timmerman A. Bur gers het plafond had stukgeslagen was de zaak spoedig in het reine. HUISSLACHTINGEN. In de maand Januari werden ter gemeentesecretarie 71 huisslachtvergun- nigen uitgereikt. UITVOERING LANDARBEIDERS- VERENIGING De Bond van Ned. Landbouw, Tuin bouw en Zuivelbedrijf, afd. St. Anna land, meer bekend onder de naam: „Landarbeidersbond" hield Dinsdag avond in de zaal van A. Gaakeer een uitvoering, waarbij hetzelfde toneelstuk als tijdens de Muziekuitvoering „Het geld dat stom is..." werd opgevoerd. De voorzitter v. d. afd. St. Annaland, dhr. F. J. Stols, opende met een wel komstwoord tot leden en niet-leden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 2