r Avonturen van een Drietal JAN OVEREENKAM PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS De Zeeuwse Oud-O» V»W.ers in een Bond verenigd» BONNENLIJST over „uitverkoop'' en holderdebolder „naar huis". DISTRIBUTIEDIEN ST INDISCH HOEKJE KI. VIII. Late duivinnen (15) A. Wagemaker 1-2 D. Jansen 3 L. M. de Heer 4 Schoonheidsklassen KI. 1. Oude doffers (16) A. Wagemaker 1-4 C. Ampt 2 C. Lindhout 3 KI. 2. Oude duivinnen (11) A. Wagemaker 1-2-3 KI. 3. Jonge doffers (22) D. Jansen 1 Jac. Baay 2 A. Wagemaker 3-6 C. Ampt 4 J. Vermeij 5 KI. 4. Jonge duivinnen (13) L. Laban 1-2 I. Hage 3 D. Jansen 4 Beste doffer en duivin: A. Wagemaker Zondag 25 Januari 1948 THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. de Lint nm. 3 uur Ds. v. d. Wiel Bediening H. Doop Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. van Mechèlen uit Roosendaal Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Vrijdag 30 Jan. nm. 7 uur Ds. H. v. Leeuwen - Bijbellezing Ned. Prot. Bond: Geen dienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 6.30 uur Ds. v. d. Wiel onkostencollecte Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Dhr. de Wit nm. 2.30 uur Dhr. de Wit Collecte Ziekenfonds Gereformeerde Gemeente: 10, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. de Bres nm. 6 uur Leesdienst Gereformeerde Uemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ne d. Herv. Gemeente: vm. Leeskerk (beurt Stavenisse) nm. Ds. de Bres - H. Doop Collecte verwarming Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst „Rehoboth" av. 7 uur Dr. de Wilde, Den Haag SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Leesdienst av. 6 uur Ds. Visser POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel nm. 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Ds. Visser av. 6 uur Leasdienst Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Lanning te Fijnaart ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10.10 uur Leesdienst (vac. Th.) nm. 2.30 uur Ds. de Lint - Voorber. H. Avondmaal Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6 uur dhr. Vergunst (Theol. student te Rotterdam) Oud-Geref. Gemeente: 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. v. d. Poel van Giesendam: nm. Bed. H. Doop NIEUW -VOSSEMEER Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman OUD-VOSSEMEER Ger. Kerk. Ds. Vreugdenhil heeft zijn beroep naar Ouwerkerk a.d. IJssel aan genomen. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk: Zondag jl. werd diaken A. A. van Luijk bevestigd door Ds. Brinkman van Utrecht. Geref. Gem.: In de gehouden leden vergadering der Ger. Gemeente werd tot ouderling herkozen de heer D. Hage en tot diaken de heer Joh. Elenbaas. O.m. werd, op voorstel van de Ker- keraad besloten om het beroepingswerk voor een leraar krachtig ter hand te nemen, waartoe door de leden aan de Kerkeraad vrij mandaat werd verleend om de eventueel nodige kosten te ma ken en verdere plannen uit te werken. ST. FILIPSLAND. Ned. Herv. Kerk: Enige tijd geleden werd dhr. W. Beurkens tot ouderling gekozen, die voor deze benoeming bedankte. Thans is dhr. J. C. de Rooij als zodanig benoemd, die deze verkie zing heeft aanvaard. Reeds enige maanden geleden werd te Middelburg opgericht de „Zeeuwse Bond van Oud-Oorlogsvrijwilligers", welker streven gericht is op 'het ver nieuwen van de vriendschapsband tussen de Oud-O.V.W.ers en het behartigen van hun belangen op velerlei gebied. Te schrijven, dat dit streven zeer lof felijk is, lijkt ons hier overbodig. Alle Oud-O.V.W.ers zullen daarvan wel voldoende doordrongen zijn. Naast het aanknopen van de in de loop der tijd maar al te losgeraakte vriendschapsban den ligt hier voor onze oud-vrijwilligers de kans om door gezamenlijke arbeid resultaten te bereiken, die door indivi duele pogingen niet konden worden be reikt. Wij denken hier b.v. slechts aan de velen die op financieel gebied nog steeds niet „effen" zijn. Verder streeft deze Bond er naar de Oud-O.V.W.ers behulpzaam te zijn bij het verkrijgen van een werkkring in overeenstemming met aanleg en be kwaamheid. Het behoeft geen betoog dat dit alles niet van een leien dakje zal gaan, doch het behoeft eveneens geen betoog dat er tezamen meer bereikt kan worden, dan individueel. Immers zoals het devies van de Bond luidt: „Eendracht betekent Kracht voor allen." Inmiddels is ook op ons eiland een afdeling van deze Bond opgericht. Een tiental leden werden ingeschreven. Oud- O.V.W.ers die hieromtrent nadere in lichtingen wensen kunnen zich met de redactie in vérbinding stellen. voor het tijdvak van 25 Jan. t/m 7 Febr. Bonkaarten KA, KB, KC 802 147 Alg. 750 gram suiker, boterham strooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram versnaperingen 145 Alg. 100 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kin dermeel 144 Alg. 1 ei 142 Alg. 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep 141 Alg. 400 gram brood of 1 rantsoen gebak (geldig t/m 21 Febr.) 140 Alg. 1800 gram brood (geldig t/m 31 Jan.) 135 Res. 800 gram brood (geldig t/m 31 Jan.) 138 Res. 400 gram brood (geldig t/m 31 Jan.) Bonkaarten KD, KE 802 647 Alg. 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen* 646 Alg. 500 gram suiker, boterham strooisel enz., pf 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 645 Alg. 100 gram bloem of zelf- rijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits 644 Alg. 1 ei 642 Alg. 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep 641 Alg. 400 gram brood of 1 rantsoen gebak (geldig t/m 21 Febr.) 640 Alg. 200 gram brood (geldig t/m 31 Jan.) 639 Alg. 400 grauL. brood (geldig ijm 31 Jan.) 634 Res. 400 gram brood (geldig t/m 31 Jan.) ojö Res. 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinder biscuits Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken 1045 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QA, QB. QC 802 01, 02 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 05 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 03 Versnaperingen 200 gram versnape ringen of 200 gram suiker, boterham strooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 06 Versnaperingen 100 gram versnape ringen of 100 gram suiker, boterham strooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Januari worden gebruikt, Een rantsoen gebak bedraagt: 280 gram beschuit (2 hele rollen), of 300 gram biscuits, ongevulde wafels, crackers, matzes, toast of 400 gram speculaas, koekjes of 560 gram ontbijtkoek, taai-taai, Amsterdamse korstjes of 600 gram stroopwafels of een hoeveelheid gebak, waarin 280 gram bloem en/of zetmeel is verwerkt, met uitzondering van pof fertjes, verse Hollandse en Parljse wafels en oliebollen. Denk om uw Bonkaarten De uitreiking van de bonkaarten 804, textielkaarten VA 804, Schoenenbonnen en Aanvraagformulieren Brandstoffen vindt a.s. week plaats: Te Tholen: Maandag 26 Jan. de letters A en B. Dinsdag 27 Jan de lett. C t/m E. Woensdag 28 Jan. de lett. F t/m G. 'Donderdag 29 Jan. de lett. H t/m I. Vrijdag 30 Jan. de lett. J t/m K. Te Poortvliet: Maandag 26 Jan. de letters A t/m E. Te Oud-Vossemeer: Dinsdag 27 Jan. de letters A t/m C. Te St. Annaland: Woensdag 28 Jan. de lettters A t/m D. Te St. Maartensdijk: Donderdag 29 Jan. de lettérs A t/m D. Te Scherpenisse: Vrijdag 30 Jan. de letters A t/m E. 5. De nacht viel en nog steeds snorde het vliegtuig in de lucht. „Ik durf niet te dalen," fluisterde Frank doodsbenauwd, „we kunnen boven dit bos niets wagen." En voort ging het, de donkere nacht tegemoet, het onbekende in. De maan kwam op en onder hen strekte de aarde zich uit, vaag en onbestemd. De meisjes zei den al lang niets meer, stil schreiend hielden ze elkaar omarmd, en Frank omklemde met de moed der wan hoop het stuurwiel. Zijn enige hffep was, dat de benzine-voorraad voldoende zou zijn tot de volgende morgen, zodat hij zou kunnen dalen, waar wist hij niet. In ieder geval ver, ontzettend vèr van huis 6. De nacht ging voorbij. De machine hield zich goed; eindelijk begon de morgen te dagen. In het Oosten begon de kim lichter te kleuren, de zon kwam en met deze, de hoop in het hart van het verslagen drietal. Eindelijk was het licht genoeg. Beneden hen strekte zich een onherbergzaam landschap uit. Frank waagde een blik op het peilglas en zag tot zijn ontzetting, dat de benzine bijna verbruikt was. Zij moesten dalen, waar dan ook. Plotseling stopte de motor, de benzine was op, een gevaarlijke glijvlucht begon. Het was bijna zeker, dat ze te pletter tegen de rotsen zouden slaan. Schuin onder zich ontwaarde Frank een met gras begroeid plateau, dat groot genoeg scheen, om te landen Nu deze winter even ongekend is als de vorige, nu er zelfs zo nu en dan een dagje tussen door schiet met zacht voorjaarsweertje, dat al zo n machtig lentegevoel brengt, nu er zelfs melding ge maakt wordt van het sederlMó jaajg ongekende feit, dat om deze tijd de „hazelaars" bloeien, nu de vroege groenten het zo uitstekend doen en èen best jaar voorspellen, nu in het Westland reeds een perzikboom bloeit en in onze om geving het wintergraan er tien maal beter voor staat dan vorig jaar, nu werd ik dezer dagen aangetrokken door schreeuwende koppen op de advertentiepagina: „Prijsverlaging, Uitverkoop. Op ruiming" Mede dank zij bovengenoemde temperatuur kon ik de verleiding niet weerstaan om aan de uit nodigingen van die schreeuwende koppen gevolg te geven en trok ik dezer dagen m'n stoute Zondagse schoenen aan om in Rotterdam een dagje te gaan „boeren". Als vrij gezel heb ik tenslotte ook m'n linnengoed, m'n tafellakens, m'n nieuw costuum, m'n overhemden, m'n pyama's nodig. En via de schreeuwende koppen in de advertenties werden m'n ogen getrokken naar verschillende lege planken op diverse borden in m'n linnenkast en andere lege plaatsen. Sedert jaren kreeg ik dergelijke advertenties niet in 't zicht. Ik keek m'n ogen uit m'n hoofd. Wat zoveel kostte, kost nu maar zoveel. Daar moest ik toch op af. En de daad wer.d bij het woord gevoegd, toen Kees halsoverkop m'n kamer binnenkwam en zei dat Kee hem opdracht had gegeven naar Rot terdam te gaan om „geweldige" inkopen te gaan doen voor „ge weldig weinig geld". Dus startten we dezer dagen met een volle portemonnaie als twee hechtgetrouwde mannen, die nu niet eens het gevoel hadden alleen maar portemonnaie-drager te zijn en enkel de kassabonnen in ontvangst konden nemen. Nou, laat ik direct zeggen: die reis is bijzonder „meegevallen". Ware het niet, dat we reisgeld hadden moeten betalen en ware het niet, dat we na veel „meeval- *lers" onze troost bij een enkel druppie hadden gezocht, dan waren we rijker teruggekomen, dan we gingen: nl. rijker aan ervaring: Bij Kee is het vermoedelijk tegengevallen! Wij keken en wij slenterden door de straten, wij keken en slenterden langs de zaken, waar van de adressen en schreeuwende „koppen" in onze zakken gloeiden. Maar van „aanvulling" is niets gekomen. Zeker, er waren prijs verlagingen, enorme prijsverla gingen, twee-, ja soms driehonderd procent. Maar op wat voor artikelen? Een surrogaatbezem, waarvan je het „haar" kon afle zen, kostte maar een dubbeltje, een cartonnen speelgoedpaardje was van ƒ4 op 0.75 gekomen. Een rok met de wijdte voor Kee en de lengte voor haar dochtertje van 4 jaar was 50 verlaagd (behalve de punten). Kees kwam steeds meer in de knijperd, want hoe zou Kee dat alles geloven. Met lege handen k'èerden we, na het reeds aange haalde „druppie" naar huis. We bobbelden holderdebolder over de verschrikkelijke weg van Vosse- meer naar St. Annaland naar huis en Kees zei: „Laten nu alle vervoerders, alle belanghebbenden en alle hiertoe genegen Gemeente raden hun adhaesie betuigen om deze weg, die sterke overeenkomst vertoond met de uitverkoop- artikelen in Rotterdam, eens aan het Provinciaal Bestuur vragen of ze dit -stuk weg nu eindelijk ook eens mogen opruimen, uitver koop houden." Even later liep hij schoorvoe tend naar Keede uitslag van die ontmoeting hoor ik nog wel. JAN. VOOR THOLEN RECTIFICATIE Bij de opmaking van het blad werd per abuis in ons vorig nummer de berichten over „Na-uitreiking Bonkaar ten" en „Uitreiking Rantsoenbonnen voor Scheerzeep" voor de Uitreiking Bonkaarten afgedrukt. Deze copie had onder de Uitreiking Bonkaarten moeten staan. OMRUILING NOOD TWEEDE- DISTRIBUTIESTAMKAARTEN Personen, woonachtig in onderstaande gemeenten, die in het bezit zijn van een rode nood tweede-distributiestamkaart, moeten deze op onderstaande dagen op de pl. distributiekantoren inleveren ter verkrijging van een nieuwe tweede-distri butiestamkaart. POORTVLIET op Vrijdag 30 Jan de letters G (restant) K en L SCHERPENISSE Woensdag 28 Jan. de letters H, I, J. K en L ST. MAARTENSDIJK Maandag 26 Jan. de letters G (restant) Haa t/m den Haan STAVENISSE Donderdag 29 Jan. de letters I. J. K en L ST. ANNALAND Dinsdag 27 Jan. de letters E (restant) en Gaa t/m Goedegebuure OUD-VOSSEMEER Zaterdag 31 Jan. de letters B en C OPPLAKKEN BROODBONNEN DOOR ZELFVERZORGERS Zelfverzorgers van het artikel brood moeten de bonnen welke uitsluitend zijn aangewezen voor brood (dus niet de keuze-bon voor gebak en vermicelli) op plakken op de opplakvellen welke zij van de distributiedienst hebben ont vangen. Voor de leeftijdsgroepen A t/m E worden thans per week de volgende aan tallen broodbonnen aangewezen A een bon (aantal opplakvellen per gersoon 1 B twee bonnen (aantal opplakvellen per persoon 2) C twee bonnen (aantal opplakvellen per persoon 2) D twee bonnen en een derde bon per 14 dagen (aantal opplakvellen per persoon 3) E een bon en een tweede bon per 14 dagen (aantal opplakvellen per per soon 2). In verband met bovenstaande ontvan gen de D en E groep, bij de uitreiking van de bonkaarten 804, alsnog één op- plakvel. Tholen, 21 Januari 1948 De Leider v.d. Distributiedienst Tholen VERJAARDAGSGROETEN Dpi. soldaat J. Rijnberg L.N. 260123082 - D.cie 4-4-R.I. 2e Div. Veldpostkantoor Palembang viert vandaag 23 Januari zijn 22ste ver jaardag. Hartelijk gefeliciteerd door zijn Moeder, Broers en Zus ter. St. Annaland, Achterweg 405. RESTITUTIE PRIJSVERHOGING HUISBRANDSTOFFEN Bovengenoemde uitbetaling zal ge schieden op de Post- en Hulppostkant. Inleveren bon nr. 78 B.V. en bon nr. B.V.81. Brandstoffen. Op bon nr. 78 B.V. wordt 2.40 en op bon nr. 81 B.V. wordt 1.60 uitbetaald. Voor kamerbewoners geldt alleen bon nr. 78 B.V. Het publiek dient zich met de uit geknipte bonnen aan het loket der post kantoren te vervoegen op onderstaande data 19 Januari letters A t/m Ba 20 Be t/m BI 21 Bo t/m Bre 22 Bri t/m Co 23 Cr t/m Dri 26 Dro t/m Fa 27 Fe t/m Go 28 Gr t/m Ha 4 Februari He t/m Ho 5 Hu t/m Ka 6 Ke t/m Ko 9 Kr t/m Le 10 Li t/m Me 11 Mi t/m No 12 Nu t/m Pl 13 Po t/m Rod 16 Roe t/m Scha 17 Sche t/m SI 18 Sm t/m Sto 19 ,i Str t/m Tij 20 U t/m Vir 23 Vis t/m War 24 Wan t/m Woe 25 Wof t/m Z P.S. Geen uitbetaling mag meer plaats vinden na 20 Maart a.s.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 3