No. 43. Avonturen van een Drietal JAN O VEREENK AM KOSTHUIS PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS BONNENLIJST DISTRIBUTIEDIENST eigenaar van een droge woning of Pension nette huishoudster G. MOERLA ND Een flinke Dienstbode leton Veldpostkantoor Palembang zijn 21ste verjaardag te herden ken. Hiermee wordt hij door ouders, broers, zuster en zwagers hartelijk gefeliciteerd. Zondag 18 Januari 1948 THOLEN Ned. Her v.,Gemeente: vin. 10 uur Ds. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. Goverts Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. Lannign te Fijnaart Gereformeerde Gemeente: 10, 2.30 en 6.30 uur de heer de Gier Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. v. Leeuwen 2.30 Ieesdienst Vrijdag 23 Jan. 7 uur Ds. v. Leeuwen Bijbellezing Ned. Prot. Bond: 5 uur Ds. J. N. v. d. Heijden te Eindhoven OUD -VOSSEMEER Ned. H e r v. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 6.30 u. Ds. Brinkman van Utrecht Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdènhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6 uur Ds. Ravenszwaai uit Zaamslag ST. ANN ALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Brinkman te Utrecht Bevestiging diaken van Luijk nm. 2.30 uur Ds. Brinkman te Utrecht Gereformeerde Gemeente: 9.30, 2 en 6 uur Ieesdienst Zaterdag 17 Jan. 6.30 uur de heer de Gier (Theol. student) STAVENISSE Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Sinke, Bediening H. Avondmaal nm. 6 uur Nabetrachting H. Av. Gereformeerde Gemeente: 3 maal Ieesdienst ST. MAARTENSDIJK' Ned. Herv. Gemeente: vm. Ds. de Bres nm. Ds. de Bres „R e h o b o t h" 7 uur Ds Boerlijst te Goes Oud-Geref. Gemeente: 9.30, 2 en 6 uur Ds. M. A, Mieras van Krimpen a. d. IJssel SCHERPENISSE Ne d. Herv. Gemeente:, vm. 10 uur Ds. Kooreman, Bediening H. Avondmaal nm. 2.30 uur Ds. Kooreman, Dank zegging H. Avondmaal In beide diensten collecte Restaura- tiefonds Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Ds. Visser 6 uur Ieesdienst POORTVLIET Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Ds. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Ieesdienst, 6 'uur Ds. Visser Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ieesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Bed. van de H. Doop Oud-Geref. Gemeente: 3 x Ieesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Ieesdienst NIEUW -VOSSEMEER Ned. Herv." Gemeente: nm. 2.30 uur Ds. v. d. Wiel THOLEN Ds. T. Dorresteijn te Opheusden bedankte voor het beroep bij de Geref. Gemeente alhier. SCHERPENISSE. Ds. Kooreman van Scherpenisse heeft een toezegging van beroep naar Nieuw en St. Joostland ontvangen. ST. FILIPSLAND Bij de Ned. Herv. Kerk is dhr. W. Beurkens tot ouderling gekozen in de vacature A. Beurkens. Tot diaken is dhr. W. Everaars in de vacature A. Everaers benoemd. Geldig van 18 tot en met 31 Januari Bonkaarten KA, KB, KC 802 121 Melk 4 liter melk 124 Melk 6 liter melk 125 Melk 6Y2 liter melk 100 gram vlees 300 jgram vlees 250 gram boter of marg. of 200 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 1600 gram brood (geldig t/m 24 Jan. as) 400 gram brood of 1 rants, vermecelli e.d. (geldig t/m 24 Jan. as) 200 gram kaas of 250 gr. korstl. kaas 800 gram brood (geldig t/m 24 Jan. as) 400 gram brood (geldig t/m 24 Jan. as) ruwe huid: Purol 30 ct. PUROLIN (verfijnd product voor de vrouw). Doos 40 ct. 126 Vlees 127 Vlees 128 Boter 129 Boter 146 Alg. 148 Alg. 149 Alg. 133 Res. 134 Res. 136 Res. Bonkaarten KD, KE 802 624 Melk 625 Melk 626, 627 Vlees 628 Boter 10 liter melk 11 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of marg. of 200 gram vet 629 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet 648 Alg. 40Ö gram brood (geldig t/m 24 Jan. as) 649 Alg. 400 gram brood of 1 rants, vermecelli e.d. (geldig t/rri 24 Jan. as) 633 Res. 400 gram brood (geldig t/m 24 Jan. as) 635 Res. 100 gram kaas of 125 gr. korstl. kaas Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH, 802 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken 1043 Brood 800 gram brood 1048 Boter 250 gram boter of marg. of 200 gram vet 1042 Marg. 250 gram margarine of 200 gram vet 1044 Kaas 200 gram kaas of 250 gr. kortsl. kaas 1049 Eieren 5 eieren 1047 Melk 5 liter melk 1041 Vlees 300 gram vlees 1046 Vlees 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Januari worden gebruikt, met uitzondering van, de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 19 Januari a.s. mag worden gekocht. Een rantsoen vermicelli e.d. bedraagt: 300 gr. vermicelli, macaroni, spaghetti, noedels, mie, maizena, tarwezetmeel, aardappelmeel, geóxydeerd aardappel meel, aardappelsago, aardappeltapioca, puddingpoeder, custard, tarwegriesmeel óf 400 gr. vermicellisoep (d.i. droge soep, waarvan ten minste 75% uit ver micelli bestaat of de vermicellivorm heeft). Men doet verstandig bovenstaande opgave uit te knippen en te bewaren. DENK OM UW BONKAARTEN. De bonkaarten 802, enz. zullen a.s. week nog uitgereikt worden te Tholen: Zaterdag 17 Januari de letters T t.m. Z. Na-uitreiking Maandag 19 Januari te Tholen. VOOR THOLEN NA-UITREIKING Na-uitreiking te Tholen~op Maandag 15 Maart 1948. De pl. distributiekantoren zijn geopend van 9.30-12.30 en van 14.00-15.00 uur. Medebrengen: Alle tweede-distributie stamkaarten met inlegvellen, alsmede inwisselbon 802. De inwisselbonnen mogen zonder bon kaarten worden ingeleverd. De - uitreiking van bonkaarten aan zelfverzorgers heeft op dezelfde data plaats als aan normale verbruikers. UITREIKING RANTSOENBONNEN VOOR SCHEERZEEP Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder, die niet in het bezit zijn van een tabakskaart QA 711, kunnen in het tijdvak van 19 t.m. 31 Januari a.s. op de pl. distributiekantoren een rantsoen bon voor 50 gram scheerzeep afhalen. T weede-Distributiestamkaarten mede brengen. Tholen, 13 Januari 1948. De Leider voornoemd. Uitreiking bonkaarten 804, Texticl- kaarten VA 804, Schoenenbonnen en Aanvraagformulieren Brandstoffen De Leider van de Distributiedienst Tholen maakt bekend, dat op onder staande dagen de uitreiking zal plaats hebben van bonkaarten 804 en textiel- kaarten VA 804, tegen inlevering van inwisselbon 802. Tegelijk zullen aan personen, wier TD-nummer eindigt op 0, alsmede aan hen wier laatste twee cijfers van de TD eindigen op 54, 64, 74, 84 en 94, tegen inlevering van bon 612 van het inlegvel, een schoenenbon naar keuze worden verstrekt. Gezinshoofden en daarmee gelijkge- stelden ontvangen een aanvraagformu lier MD -323-17 voor brandstoffen. Deze formulieren moeten bij de volgende uit reiking worden ingeleverd. Tholen Maandag 26 Jan. de letters A en B. Dinsdag 27 Jan. de letters C t.m. E. Woensdag 28 Jan. de letters F t.m. G. Donderdag 29 Jan. de letters H t.m. I. Vrijdag 30 Jan. de letters J en K. Maandag 2 Febr. de letters L t.m. N. Dinsdag 3 Febr. de lett. O en P. Woensdag 4 Febr. de lett. Q t.m. S. Donderdag 5 Febr. de lett. T t.m. W. Vrijdag 6 Febr. de lett. X t.m. Z. Poortvliet Maandag 26 Jan. de letters A t.m. E. Maandag 2 Febr. de lett. F t.m. J. Maandag 9 Febr. de lett. K t.m. N. Maandag 16 Feb. de lett. O t.m. S. Maandag 23 Febr. de lett. T t.m. Z. Scherpenisse Vrijdag 30 Jan. de letters A t.m. E. Vrijdag 6 Febr. de lett. F t.m. J. Vrijdag 13 Febr. de lett. K f.m. O. Vrijdag 20 Febr. de lett. P t.m. S. Vrijdag 27 Febr. de lett. T t.m. Z. St. Maartensdijk Donderdag 29 Jan. deletters A t.m. D. Donderdag 5 Febr. de lett. E t.m. H. Donderdag 12 Febr. de lett. I t.m. K. Donderdag 19 Febr. de lett. L t.m. N. Donderdag 26 Febr. de lett. O t.m. R. Donderdag 4 Maart de lett. S t.m. V. Donderdag 11 Maart lett. W t.m. Z. Stavenisse Maandag 1 Maart A t.m. G. Vrijdag 5 Maart H t.m. L. Maandag 8 Maart N t.m. P. Dinsdag 9 Maart Q t.m. T. Vrijdag 12 Maart U t.m. Z. St. Annaland Woensdag 28 Januari A t.in. D. Woensdag 4 Februari E t.m. G. Woensdag 41 Februari II t.m. J. Woensdag 18 Februari K t.m. N Woensdag 25 Februari O tin. R. Woensdag 3 Maart S t.m. 'U. Woensdag 10 Maart V tun. Z. 'Y' 3. Billy, de Indiaanse chauffeur, kreeg nu dagelijks les van een vliegenier en het duurde niet lang, of de handige man kon het nieuwe vliegtuig uitstekend besturen. Maar ook Frank met zijn beide vriendinnen hadden de lessen gevolgd, en ze kenden alles even eens op hun duimpje. Dagelijks werden nu vliegtochten gehouden, waarbij het woelige drietal zich duchtig weerde en helemaal niet meer bang was in de hoogte. Zelfs kreèg Frank les van Billy in het besturen en al gauw dacht hij, dat hij de beste vliegenier van Amerika was, wat vooral kwam, omdat An en Mary hem om strijd bewonderden. 4. Op een dag, toen Franks vader en ook Billy met de auto afwezig waren, vulde Frank het reservoir, de meisjes, sleepten levensmiddelen aan, en ze stegen op. Het plan was al lang van tevoren beraamd, ze zouden een reuzetocht maken en Frank dacht dat het kompas wel de weg zou wijzen. Ze hadden een pleizierige dag. Fijn kampeerden ze 's middags, heel ver van huis, en ze dachten maar liever niet aan wat hun vader 's avonds zou zeggen. Ze stegen weer op en Frank meende, dat hij recht op huis aan vloog. Maar hij verdwaalde. Ze kwamen boven een dicht woud en aan dalen viel niet te denken. - Lezers, als ze U een verzoek doen, als ze U iets beleefd vragen en er komen geen gewetensbezwa ren bij te pas, waarom zou U het niet inwilligen. En als dit dan nog een Uwer baste vrienden is, valt het al heel moeilijk om te weige ren. Kunt U mij dan ook het volgende kwalijk nemen...? Toch zat ik er een beetje mee. Slechts m'n aangeboren naasten liefde, waarvan ik een stevige por kreeg tijdens het desbetref fende onderhoud, deed me het, verzoek van Kees inwilligen. U kent m'n relaties, maar ik wil geen namen noemen. Wat is het geval. Eén mijner beste vrienden had geslacht. Een op ons eiland tegenwoordig veel vQorkomende gebeurtenis. Ongenoemde vriends' keu schonk hem een paar mud spek, een reuzenkeu! Eilaas, dit spek hing na enige tijd dusdanig te druipen in vriend's woning, dat hij tegen Maart eerstkomend nog slechts het zwoerd zou hebben gehad, indien de naastenliefde^bij mij de overhand niet had gekre gen. Want de ongenoemde vriend vroeg me: ,,U met Uw ideaal huis, zonder vocht, U met Uw ideale zolder, zou U mijn spek... zo fijn droog en hoog... hm.' De naastenliefde werkte. Men kwam met een grote kist, boven op een wagen,» vol met bananen. Voor de sjeu, weet U, want als U de voorschriften voor huisslachting, vervoer, worstma ken, stempelen, opslaan en zure zult enz. kent, dan weet U hoe gevaarlijk het is met spek te rijden of zulks te huisvesten. En het was zo. Ik had ze trouwens al gezien. Twee loerende pinda-mannetjes, dol op bananen, hadden het op mij voorzien. Net toen de spek, ik bedoel'de bananenkist werd binnengetorst, belden zij aan. De pinda-manne tjes roken iets anders in de kist dan bananen... en ik moest mee, naar een zeker bureau en vertellen hoe dat allemaal zat, met die kist met bananen... en spek. Ik ver telde over m'n naastenliefde. Van een bloedsboezemvriend, van een grote keu, van het afdruipen en van mijn ideaal huis, van mijn ideale spekzolder. Moet U horen, hoe laag die twee pinda-mannetjes waren. Ze geloofden me niet. Ze sloten me op. En daar zat ik met m'n naastenliefde in de cel. Hoe laagstaand die pinda mannetjes waren, blijkt bovendien nog uit het feit, dat ze verband legden tussen mijn droge woning en het spek van m'n vriend. Gelukkig kon ik bewijzen, dat ik Overeenkam was./ Tenslotte heb ik een familieregister uit de tijd van de Hoeken en Kabeljauwen. En die naam, niet de naasten liefde, liet me vrij. Maar het spek kreeg ik niet mee en m'n vriend ook niet. Zijn huis was te nat, het mijne te droog. Laat ik nou even thuis zijn en laat er nou gebeld worden. Laat er bij het opendoen een varken voor m'n deur staan, die zonder meer zegt: „Ik wou hier hangen, op de zolder. Nog even en ik word geslacht. Kan U me huis vesten? Ik vraag het niet voor mezelf, maar voor m'n baas, ziet U. Die meer ovef wil houden dan zwoerd. Kan het?" Ik heb nee gezegd. M'n naas tenliefde zat in de cel. Het varken draaide zich om en knorzuchtte: „Jammer, dan zal ik het bij de pindamannetjes gaan proberen. Als die het ook niet doen, zal ik in vredesnaam maar uitdruipen. Vochtig huis dat van mijn baas, salut." En het dief wurmde zich door mijn tuinhek, 't Woog zeker 500 pond. Wat zal die druipen! JAN. Oud Vossemeer Dinsdag 27 Januari A t.m. C. Dinsdag 3 Februari D t.m. G. Dinsdag 10 Februari H t.m. K. Dinsdag 17 Februari L t.m. O. Dinsdag 24 Februari P t.m. T. Dinsdag 2 Maart U t.m. Z. VOOR ST. FILIPSLAND UITREIKING RANTSOENBONNEN SCHEERZEEP Door mannelijke personen, geboren in 1930 of. eerder, die NIET in het bezit zijn van een tabakskaart QA 711 kan gedurende de bekende zittingsuren een rantsoen scheerzeep worden aange vraagd. HERSTEL EN SANERING VAN WALCHEREN Herverkavelingscommissie en Raad van Beroep bij Kon. Besluit benoemd. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zal hedenmiddag te Middelburg de Raad van Beroep en de Herverkavelingscommissie, ingesteld bij de op herstel, cultuurtechnische en bedrijfstechnische sanering van Walche ren gerichte Herverkavelingswet-Wal- cheren installeren. De Herverkavelingscommissie wordt belast met de uitvoering- van de Her zijn grote bevoegdheden toegekend. Boven de Commissie staat een tweede, onafhankelijke instantie, de Raad van Beroep, die in hoogste ressort belist na afweging van de bezwaren der belang hebbenden tegen de motieven der Her verkavelingscommissie. - Than zijn bij Kon. Besluit de leden, zowel van de Herverkavelingscommissie, als die van de Raad van Beroep be noemd. De Raad van Beroep is als volgt sa mengesteld: Voorzitter: Jhr. Mr. F. J. M. van Nis pen tot Sevenaer, raadsheer in het Ge rechtshof te Arnhem, lid van de Neder landse Pachtraad en Centrale Grondka mer, te Arnhem. Leden: Ir. M. A. Geuze, voorzitter Zeeuwse Landbouwmaatschappij, land bouwer en fruitteler, te Poortvliet. A. Minderhoud, directeur van het Land bouwbedrijf „de Wilhelminapolder" te Wilhelminadorp. Mr. W. Rip, lid Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, secretaris Christelijke Boe ren- en Tuindersbond in Nederland te Voorburg. W. P. J. Staal, landbouwer te Vogel waarde. De Herverkavelingscommissie bestaat uit de volgende leden: Voorzitter: Mr. A'. J. van der Weel, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg. Leden: Ir. C. W. C. van Beekom, Rijksc landbouwconsulent voor de Zeeuwse ei landen en Goeree en Overflakkee, te Kruiningen. A. W. Cevaal, landbouwer te Grijps- kerke. A. Geschiere JHzn., landbouwer te Grijpskerke. Ir. R. van. Hees, Rijkslandbouwconsulent voor Grond- en Pachtzaken in Zeeland te Breda. Ir. Th. Heyblom, Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat in Zeeland te ZMiddelburg. D. Kasse, landbouwer te Veere. D. Kodde, burgemeeter van de gemeente Zoutelande en landbouwer te Zoutelande Mr. Dr. R. W. Graaf van Lynden, grif fier van de Polde* Walcheren en grond eigenaar te Oostkapelle. P. Ovaa, landbouwer te Ritthem. W. Ovaa, tuinder te Koudekerke. Ir. H. D. J. Swaters, Hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zee land te Middelburg. P. Verhage, landarbeider te Westkapelle Ir. M. de Vink, Directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst in- de pro vincie- Zeeland te Middelburg. C. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent voor Zeeland, tevens belast met veeteeltaan gelegenheden, te Middelburg. RIJKSAMBTENAAR ZOEKT IN THOLEN. Brieven onder No. 1394 Bur. v.d. Blad. TERSTOND GEVRAAGD: bij man alleen, P.G. W. VAN BOVEN Van Randwijckstraat 20 YERSEKE Telefonisch aangesloten onder Graan- en Zaadhandel, POORTVLIET. Wegens huwelijk der tegenwoordige GEVRAAGD voor dag en nacht, in gezin van 2 personen. Was buiten huis. Werkster aanwezig. Mevr. VAN EGERAAT-POPPELSDORF, Bosstraat 34 Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1948 | | pagina 3