RAADSVERSLAG POORTVLIET THOLEN STAVENISSE OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILÏPSLAND ST. MAARTENSDIJK INDISCH HOEKJE SPORTHOEKJE~ PREDIKBEURTEN Dezelfde spreker had graag de putten bij de brug in de buurt van het Besje gedicht. Zal ook nader worden bezien. Dhr. de Viet had iemand straatkeien zien wegslepen om karresporen te dem pen. Men ziet daarvan straks niets terug. Is dat nu geoorloofd. De voorzitter zal hier onmiddellijk werk van maken. Dhr. Langejan zegt weer terugr te moeten komen op de gemeente-woningen, waaraan na jde inundatie nog niets is ge daan. De voorzitter antwoord, dat reeds 2 maal formulieren zijn ingediend bij het Streekbureau, nu moet het voor de 3e keer. Bij het gemeentebestuur ligt geen schuld. Dhr. Langejan meent, dat men in zwempak zou moeten lopen, als men door. de gemeente gaat. Kunnen die putten nu nog steeds niet weggewerkt worden De voorzitter antwoordt, dat men volgende week op de Haven zal beginnen met her bestrating. Dhr. Langejan informeert ook weer naar de ketting van de gemeentebode. Medegedeeld wordt, dat deze verdwenen is. Phr. Langejan stelt daarop voor een nieuwe ketting aan te kopen. Wordt goedgevonden, nadat de voorzitter het voorstel heeft overgenomen. Dhr. Langejan stelt ook voor de ge meente-woningen, die niet in het water hebben gestaan te verkopen. De voor zitter antwoordt, dat dit al in B. W. is besproken. Taxatie is nog niet geheel klaar. Daarna komt het in de Raad. Na nog enkele opmerkingen wordt de vergadering gesloten. Spoedeisende Raadsvergadering te St. Maartensdijk MOSSELPELLERIJ EN BEWAARSCHOOL Woensdagavond jl. om half acht kwam de gemeenteraad in spoedeisende ver gadering bijeen. Afwezig was dhr. o.d. Brouw. Na een welkomstwoord merkt de voorzitter' op, dat deze spoedeisende ver gadering bijeen was geroepen, daar er iemand bi) hem wa£ geweest om een Mosselpellerij in deze gemeente te stich ten. Het bezwaar is momenteel, dat er geen geschikte-gelegenheid voor is. De voorzitter deelde voorts mede, dat hij, gezien het grote belang, er direct werk .van heeft gemaakt en geconfereerd had met een ambtenaar van.het Bur. van het Dep. van Sociale Zaken. Ook was hij in Middelburg gew.eest. De mogelijkheid be staat, aldus de voorzitter, dat wanneer wij een gelegenheid bouwen, wij van het Departement subsidie krijgen. Het bezoek bij de barakkencommissië gaf weinig resultaat. Zelfs tot in Venlo toe is ge- informeerd naar een nishut, maar men gaf weimg hoop op spoedige aflevering. Dat is de reden, waarom deze ver gadering is bijeengeroepen, aldus de voorzitter, daar het van veel belang zou zijn, indien er een pellerij kwam en erg jammer, wanneer dit op plaatsruimte moet afsuiten. Het gaat er dus om, dat het Gemeentebestuur machtiging krijgt het geld uit te trekken, te lenen, om tot het bouwen van een lokaal te komen, tenzij in die tussentijd een geschikte ruimte ge vonden kan worden. Getracht zal dan worden 100 sub sidie van het Departement te krijgen. Dhr. Koopman kan zich geheel met het voorstel van_ de Voorzitter verenigen. Wordt er geen werk van gemaakt, dan gaat het moreel kapot. Hij heeft er wat voor over als die pellerij er komt. Dhr. Bout vraagt of er al uitgekeken is naar een lokaal. De voorzitter ant woordt, dat daar geen tijd voor is ge weest, daar alles zo vlug in zijn werk is gegaan. Hij heeft alles om alles gezet om zover mogelijk, te zijn. lir zouden 50, misschien wel 100 mensen geplaatst kun nen. De huur, die zij voor een lokaal willen geven is 15.per week. Na nog enige discussie wordt het voor-, stel van de voorzitter, B. 6 W. machti ging te verlenen, zonodig tot de bouw van een lokaal of op andere wijze een lokaal zién te krijgen met alg. stemmen aangenomen. Hierna deelt de voorzitter mede, dat j dhr. Arentse en dhr. Blindenbach plan nen hebben geopperd de Bewaarschool te exploiteren. Deze zou dan overgenomen worden door het Nut. De zaken staan er nu zo voor, aldus de voorzitter, dat, wanneer wij een sollicitant oproepen tegen het door de regering vastgestelde salaris, wij er nooit een zullen krijgen. Het Nut kan wel meer salaris geven, 1 daar dit geen Regeringsinstantie is. Er zal dan vanzelfsprekend meer schoolgeld betaald moeten worden. Dit zou onge veer 0.50 worden per week. In 1947 kostte de gemeente de school 2000. Dhr. Hage merkt op, dat er nog een en ander aan vermaakt zal moeten wor den, waarvoor wij 500.krijgen van de Scheldezonen, indien de school ten minste geopend wordt. De voorzitter zegt, dat de gemeente ook een subsidie zal moeten geven en is er voor hetzelfde bedrag aan hef Nut toe te kennen, als het de (Jemeent in 1947 heeft gekost. Dhr. Bout vindt het een buitengewoon moeilijke kwestie om de school aan de gang te houden. Dhr. Koopman zegt: laten wij paal en perk stellen, de ge-" meente is zelf ook noodlijdend. De Voorzitter meent, dat men een maximum moet stellen van 2000.Dit voorstel worejt in stemming gebracht en met alg. st. aanvaard. Dhr. Linthout vraagt of de op 8 Jan. a.s. te houden duivententoonstelling vrij van vermakelijkheidsbelasting 'is. De voorzitter antwoordt, dat dit on mogelijk is. Daarna sluiting door de voorzitter met de wens: een zalig uiteinde 1947 en een voorspoedig 1948. Voor de landbouwschool wordt te veel gevraagd,, rueent de Raad. Opzichter voor nieuwe woningen. (Van onze correspondent) Vrijdag 19 Dec. jl. des voorm. 10 uur kwam de Gemeenteraad in Openb. Verg. bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemeester B. J. van Oeveren. Na opening met ambtsgebed en een wel komstwoord worden de notulen ongewij zigd vastgesteld. De voorzitter merkt echter op, n.a. hiervan, dat de. passage omtrent de verlichting Hogeweg enkel slaat op de straatverlichting. Electrificatie van de huizen volgt wel. Inzake de afbraak van de woning van fam. Reeders deelt de voorz. mede, dat door de notpris machtiging is verleend tot de aankoop, wat evenals de afbraak reeds is gebeurd. Ingekomen stukken: 1 Van G.S. gk. begroting 1946. Jaar wedde scljoonhoudster gem. huis en O.L. school: 300.per jaar. Idem gk. ver hoging lagere ambtenaren en gk. veror dening voor wering van kinderen met besmettelijke ziekten dj) school. Gk. v. Min. Wederopbouw voor het bouwen van de nieuwe woningen met aanteke ning, dat het bouwvoorschot groter isr Mededeling van dhr. Wesseloo, dat de grond waarop de nieuwe woningen zullen worden gebouwd, niet betrouwbaar is. De fundering moet verbreed worden, hetgeen een verhoging van 3669.te weeg brengt. Hierop is reeds goedkeuring verkregen. Proces-verbaal van kasopname gem. ontvanger, legeskas, Alg. Armbestuur en Landarbeidersvereniging. Alles in orde Schrijven van de heren Jac. Jansen, M. Quist, M. C. v. Ast, M. W. Deur- loo en B. den Boer, waariq wordt mede gedeeld, dat zij hun benoeming als lid -v. d. woningcommissie aannemen. Toestemming van G.S. om grond aan te kopen voor woningbouw a 2.50 per vierkantemeter. Van de Directeur der P.T.T. dat geen brievenbus geplaatst zal worden op de hoek Molenstraat. Van de Z.L.M. een verzoek om een bijdrage in de exploitatie kosten van de te stichten landbouwschool te Scherpe- nisse: 10 ct per ha., 10 ct per inwoner plus 17,50 per leerling. Kosten school volgens raming Z.L.M. ƒ80.000.de Prov. draagt 20.000.bij. Het zou de gemeente op ƒ232.70 komen en ƒ170. en leerlingenbedrag totaal ongeveer 500. en dat 20 jaar. B. en W. vinden het bedrag te hoog. Ook de Raadsleden, zodat het wordt aangehouden, om zich hierover nog eens te beraden. Een schrijven van dhr. A. Verburg om vergoeding voor zijn bus- en fiets- kosten voor het bezoeken van de U.L.O. school te Tholen door zijn dochtertje. B. en W. stellen-voor 50.töe te ken- rftn. Na discussie wordt het aangenomen Een schrijven van het Bureau Moder ne Bliksembeveiliging om afleiders te plaatsen op de toren, kerk en gem. ge bouwen. Voor de toren kost dit 525. voor de Kerk 775.B en W stellen voor het op de foren te laten aanbrengen De heren v.'Houdt, v. Ast en Vroegop zijn er principieel tegen. Met 43 wordt het aangenomen. Behandeld wordt vervolgens begroting schoolartsendienst 1948. Totale uitgaven bedragen 14.080.Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Van Wed. Goudzwaard-v. d. Have be richt van ontslag als schoonmaakster der. O.L.school en gemeentehuis wegens ver trek. Dit wordt verleend. Tot tijdelijk schoonhoudster was Mej. Deurloo-v. Tig- gelé benoemd. Een oproep is geplaatst. Slechts 1 sollicitant heeft zich gemeld. B. en W. stellen daarom voor Mej. Deur- ioo in vaste dienst te benoemen met een salaris van 300.— per jaar. Met alg. st. wordt dit aangenomen. Wegens 'periodieke aftreding' van 2 leden van het Alg. Armbestuur, nl. de heren G. K. J. Krijger en P. J. Vroegop stellen B en W de volgende voordracht 1 G. K. J. Krijger, 2 J. v. d. Male; 1 P. J. Vroegop, 2 B. den BoeF. Beide af tredenden worden herkozen. Een verzoek van de Z.L.M. om geen stekbieten te laten telen wordt z. h. st. aanvaard. Aan Mej. Nieuwenhuijzen was in de vorige vergadering per 1 Jan. 1948 eer vol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O.L.school. De voorz. heeft dit doorgegeven aan de pensioenraad; hierop is bericht ontvangen, dat zij geen pen sioen krijgt, daar ze boven de 60 jarige leeftijd is en eerst per 1 Jan. 1948 ont slag vroeg. Was het per 31 Dec. 1947 gedaan, dan was wel pensioen toege kend. Hierna is door Mej. Nieuwenhuij zen per 31 Dec. 1947 ontslag gevraagd, waarna het gevraagde pensioen is toege kend. Bedrijfshoreca vraagt adhaesiebetui- ging aan het verzoek om ontheffing 50 procent vermakelijkheidsbelasting. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de Stichting Economisch Technisch Instituut" voor maatschappelijk en cultu reel werk een verzoek om een bijdrage ad 10 ct per inwoner. De voorzitter zegt, dat door de Stichfing Zeeland, die in bovengenoemd Instituut is overgegaan, ve^l voor de gemeente is gedaan, zoals verstrekken van kleren en textielpunten en dat ze zeker onze steun waardig is. Met alg st. wordt het verzoek inqewil- ligd. Enkele wijzigingen in het reglement van het Alg. Armbestuur worden op ver zoek van dit Armbestuur goedgekeurd. Hoofdzakelijk behelst dit, dat thans een Raadslid die niet als zodanig herkozen wordt wel bestuurslid van 't Armbestuur kan blijven, wat voorheen niet mogelijk was. De begrafenisrechten worden voor 3 jaar op dezelfde; voet aangenomen. Id. vernieuwing rekening-courant overeen komst bij de Ver. v. Ned. Gemeenten. Voor 1948 11.000. Aangeboden wordt de gemeentebegro ting 1946 Ontv. 19.226.88, uitgaven 13.174.02, saldo 6.052.86^ Voor 1948 is de begroting in ontv. en uitgaaf 16.978.76 met een post onvoorziene uitgaven van ƒ3.377.99. De Raad zal deze begroting verder onderzoeken. Aanbieding der Gem. Rekening 1946 Gewone dienst ontvangsten 142.335.45 uitgaven 119.572.20 batig saldo 20.349.25 Kap dienst ontvangsten 32.246.89, uitgaven 32.834.95 nadelig saldo 588.06 Dit zit in hoofdzaak in de niet vergoede stenen door fa. Dijkslag. Hierna volgt bespreking over de nieuw te bouwen woningen. Dhr. Wesselo had de tekening ingediend vpor 8 nieuwe woningen in de N. Achterweg. De te kening wordt door de raadsleden bestu deerd en niet practisch bevonden. Er zal dus nog een wijziging plaats hebben. In verband met het bouwefl van de 9 woningen aan de Stoofstraat adviseert dhr. Wesselo en ook het Streekbureau om een dagelijkse opzichter aan te stel len. B. en W. stellen voor dhr. A. Ver burg te benoemen, Waterb. kundig amb tenaar alhier tegen een vergoeding van 150.per maand, echter met dien ver stande, dat wanneer het werk stil ligt, ook de vergoeding niet doorgaat. Dhr. Krijger vraagt wie dat betalen moet. De voorzitter antwoordt: de gemeente. Daar na wordt dit aangenomen. Rondvraag: Dhr. v. Ast vraagt of het leggen van de electrische kabel nog doorejaat ter vervanging van de palen. De voorzitter zegt dat dit wel de bedoeling is. doch er is niet bekend wanneer. Tevens zag dhr. van Ast gaarne, dat er een straatlicht geplaatst werd recht voor de woning van D. Quist, daar men uit de Achterweg ko mende, niets kan zien, hetgeen zeer ge vaarlijk is De voorzitter zegt dit met dhr. Kesteloo te zullen bespreken. Ook vraagt dhr. van Ast of de nieuw te bouwen woningen gekocht kunnen worden en onder welke voorwaarden. De voorzitter zegt, dat ook hieromtrent nog niets be kend is. Dhr. G. K. Krijger zegt ,dat het hem ter ore gekomen is. dat er op Zon dag een bus zal gaan rijden en wenst di rect een request in te dienen bij G.S. en tevens aan dp omliggende gemeenten adhaesiebetuigingen aan dit adres te verzoeken om desnoods de concessie in te trekken. De voorzitter zegt hieraan zeker de nodige-aandacht te zullen be steden. Dhr. v. Houdt vraagt of het vloekver- bod nog geldt, hetgeen de voorzitter be vestigd. Dhr. v. Houdt vraagt dit in verband met hetgeen vorige week hie'r voorviel met enige jongelui. De voorzit ter zegt, dat de politie niet wist, dat hier het vloekverbod nog van kracht was; thans is een afschrift aan de politie ge zonden. Er zal voortaan rekening mee gehouden worden. Dhr. Vroegop vraagt of de huur voor de nieuwe woningen al is vastgesteld. De voorzitter antwoordt: 4.vermoedelijk. Er zijn meer dan 30 aanvragen voor een wording. Als ze bewoonbaar, zijn. zal pas toewijzing vol gen. Daarna sluiting. opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en geeft hierna een overzicht van de bedrijfs- en verenigings inkomsten over het afgelopen jaar. Hierna Volgt voorlezing van de notulen der vorige algemene jaarvergadering, welke ongewijzigd worden goedgekeurd en vastgesteld, evenals het jaarverslag. De verlies- en winstrekening wordt goedgekeurd met een winstsaldo, van 636i71, de balans met een passief en actief van 2312,80. De omzet over het boekjaar 1 Jan tot 30 Juni 1947 bedroef 103.817,20. Door de gewijzigde ondernemingsvorm, waarbij door de Coop. Landbouwver. „Eiland Tholén" uitsluitend geleverd mag worden aan leden der vereniging, is het aantal leden van 164 tot 307 gestegen. Door de Voorzitter worden een aantal mededelingen gedaan, waaronder ook, dat door de Z.L.M. getracht zal worden tot het coöperatief telen van zaden, dit in combinatie met de zaaizaadtelersver- eniging „West-Friesland" te Wijdenes. Door dhr. J. A. Heyboer, zaakvoerder van de C.L.B.V. „Eiland Tholen" wordt nog het een en ander medegedeeld over de vooruitzichten der kunstmestvoor- voorziening. Als candidaat, voor het te verkie^n lid van de Commissie van Toezicht Bij laatstgenoemde vereniging, wordt ge kozen dhr. L. J. van Popering. Daar de rondvraag niets belangrijks meer oplevert, sluit de voorzitter met een hartelijk woord van dank, deze geani meerde vergadering. Dl? HAZENJACHT Opnieuw werden de laatste 2 Maan dagen klopjachten gehouden door dhr. van Haaren. Vorige week Maandag leverde dit 63, laatstleden Maandag 96 hazen op. In totaal werden dit seizoen door dhr. van Haaren en zijn vrienden 225 hazen geschoten. EEN GOEDE RODË KRUISAVOND Vorige week werd in een propvolle zaal/ van Hotel Boogaard een propa- ganda-avond gegeven door het Rode Kruis, afcf. .Eii. Tholen. De vertoonde mooie film viel zeer in dp smaak. In de pauze werden 3 prijzen verloot, waarvoor 425 loten werden ver kocht. De taart viel Mej. J. Goedege- buure Md. ten deel. de haas lootte dhr. R. Ridderhpf en het half mud kolen werd gewonnen door Mej. M. Hendrikse. Nadat de hoofdfilm vertoond was, schonk laatstgenoemde de brandstoffen weer terug aan het Rode Kruis. Toen werd de prijs bij „Amerikaans' opbod" verkocht. De koper dhr. C. Nelisse schonk ze opnieuw terug. Tenslotte werd dhr. Burgers"'koper. Een en ander lever de een aardige 'opbrengst op. Het was een goede propaganda-avond. SUIKERBIETENCAMPAGNE Voor de fabriek Puttershoek, waarvan we nog geen dpgave deden, werd deze campagne in totaal afgeleverd 2.828.244 kg. Het totale aantal suikerbieten, dat van deze laadplaats is verscheept be- dfoeg 8.129.274 kg. Vorig jaar 9.847.721 kg. TIJDELIJKE BENOEMING Tot tijdelijk opzichter bij de Ned. Heide Maatschappij is dhr. M. C. Vroeg op benoemd met als s(andplaets St. Annaland. WONINGBOUW De laatste vijf woningwetwoningen aan de Hofstraat te Tholen zijn ook weer zover, dat zij spoedig bewqond kunnen worden. .Alleen buiten moet nog afge schilderd worden. KERSTFEEST Onder leiding van Ds. B. G. A. v. d. Wiel werd met Tweede Kerstdag in een stampvol gebouw het Kerstfeest ge vierd door de Zondagsschool der Ned. Herv. Kerk. Na opening en gebed door de dominee werden Kerstliederen gezon gen door de kinderen van de Zondags school en de dames der school. Mej. J. J. Cense vertelde enkele Kerstverhalen. Geschenken met Bijbelse strekking wer den de kinderen aangeboden, evenals versnaperingen. De gehouden collecte voor de Zondagsschool bracht ongeveer 100.— op. KERSTFEESTVIERING Ook in de Chr. Geref. Kerk werd het Kerstfeest met de kinderen gevierd. Ds. van Leeuwen opende met gebed, waarna de middag gevuld werd met zang, 1 erst- verhaal en verrassingen voor de kinderen. Ds. v. Leepwen sloot met de zegenbede uit Ps. 134. Ook van de zijde der Ouders was veel belangstelling. SLAGHTVERGUNNINGEN Vanaf October werden het respectabele aantal van 273 slachtvergunningen op de secretarie afgegeven. GESLAAGD Bij het te Bergen op Zoom gehouden examen slaagde bij de Ned. R.K. Bond van „Grote Schrijvers St. Genesius" o.m. Mej. S. Robbe te Öud-Vossemeer voor het diploma Machineschrijven en dhr. W. Heijboer voor het diploma Boek houden. A „LANDBOUWBELANG" Dinsdag 23 Dec. 1947, hield de Coop. Landbouwvereniging „Landbouwbelang" haar algemene jaarvergadering in de zaal van dhr. M. Rijnberg Wz. De voorzitter, dhr. C. J. J. Kooijman, propag.-avond gehouden.. Na opening door de voorzitter der afd. dhr. A. F. Bout kreeg de heer Portugeest, Bonds- penningmeester het woord, die een op somming gaf, wat de laatste tijd voor de landarbeiders is gedaan, dank zij de goede samenwerking tussen plaatselijke afdelingen en het Bondsbestuur. Spr. wees op de loonsteiging, de vacantieregeling en vrije Zaterdagmiddag. Nog gaan wij voort om voor U te wer ken, aldus spr. Tijdens het bestaan van het N.V.V. werd er op aangedrongen de landarbeiders gelijk te schakelen met andere arbeiders. Nooit zal de Bond rusten voor het gestelde doel bereikt is. De hoge winsten, aldus dhr. Portu geest, komen niet ten voordele van de boer of landarbeider, aldus spr. Dhr. Portugeest wees verder op de uiteenzet ting van Min. Mansholt te Eriesland, waar deze zijn grotj waardering uitsprak over de Landarbeidersbond. In naburige landen is staking aan de orde van "de dag. Men bereikt er niets mee. Het is een /"uitvloeisel van het communisme. Alleen door georganiseerde samenwer king wordt er iets bereikt. Na nog enige zaken te hebben uiteen gezet besloot dhr. Portugeest met de mededeling dat het Hoofdbestuur te Utrecht' in een vergadering had besloten te vechten voor de gelijkstelling en de belangen van de landarbeiders. Tijdens de pauze werden een taart, 2 fruitmanden en 10 x 5 gebakjes verloot Na de pauze bracht het cabaret van J. Kleijn vrolijkheid en amusement. In 't bijzonder een tafereeltje uit het -leven van een landarbeider Van 30 jaar terug vie^ in de smaak. LIJK AANGESPOELD Vorige week Woensdag is onder deze gemeente aan'de zeedijk het lijk aange spoeld van eei^ onbekende ongeveer 30-jarige man. Hij was gekleed in trui en broek en had nog één sok aan. De andere sok bevond zich in zijn zak. Ook vond men nog 'een zakmes en een pakje Amerikaanse sigaretten. Twee zijner tanden waren van goud. Daar hij geen papieren bij zich had tast men volkomen in het duister omtrent zijn afkomst. Zaterdag jl. is hij- op de y-ugemene begraafplaats ter aarde besteld. GESLAAGD Dhr. J. Hage* Jaczn. slaagde bij de te Utrecht gehouden examens voor het diploma Vakbekwaamheid Slag-er. BEKENDMAKINGEN .Het gemeentebestuur van Stavenisse vestigt er de aandacht op, dat het met ingang van 1 Jan. 1948 verplichtend is gesteld het huisvuil van percelen, ge legen binnen de bebouwde kom der ge meente, op de daarvoor gestelde dag (iedere Vrijdag) met de gemeentewerk lieden mede te geven. Men zette tijdig de bakken en emmers uit. De kosten bedragen voor iedere emmer of bak 0.10 per week, welke kosten Van gemeentewege zullen worden geind. Het zich ontdoen van huisvuil anders dan door middel van de gemeentelijke reinigingsdienst*is dus met ingang van 1 Januari a.s. verboden. De Burgemeester van Stavenisse ves tigt er de aandacht op,- dat zij, die niet bereid zijn hun daarvoor in aanmerking komende kinderen te doen inenten tegén pokken, ter voorkoming van een, .straf vervolging, daarvan aan h%ni' 'kennis moeten geven door middel van een ter gemeentesecretarie verkrijgbaar formulier. Degenen, die een aanschrijving inzake inenting tegen pokken ontvingen (model I), worden aangeraden na te gaan, of zij inmiddels óf hun kind lieten inenten óf een kennisgeving, als bovenbedoeld, heb ben gedaan. KERSTWITDINGSDIENST Dinsdagmiddag 23 Dec. werd om half 8 in de Consistorie der Ned. Herv. Kerk de Kerstwijdingsdienst met de Meisjesver eniging gehouden onder leiding van Ds. Sinke. Na inleiding en liturgie werd in de pauze getracteerd. Vervolgens' werd nog een Kerstverhaal gelezen en eindigde men met het zingen van Psalm 103 1 en dankgebed. KERSTFEEST Tweede Kerstdag werd ook nog Kerst feest gevierd met de kinderen van de Zondagsschool. Het was een mooie avond, waarvoor de leidsters dank toe komt. ZANGMIDDAG Eerste Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk een Zangmiddag gehouden door de Zangver. „Nieuw Leven" onder leiding van Directeur M. J. Leune, waaraan ook het Zangkoor te Oud-Vossemeer onder leiding van Dir. A. H. Ridderhof mee- werkte, Hiervoor was veel belangstelling. PROPAGANDA-AVOND NED, LANDARB. BOND In de zaal van café Hoppe werd deze ANNA JACOBA POLDER Vrijdag 19 Dec. jl. is de geheel ge moderniseerde zaak van de fa. J. Goud zwaard alhier geopend. Verschillende bloemstukken van -Firma's en particulie ren sierden de toonbank. Deze bloem stukken en de vele felicitaties waren een bewijs voor het vertrouwen en de sym pathie, die deze firma geniet bij de in- wonenden van de Polder en daarbuiten. NIEUWE WONING De eerste woning van de 10 nieuwe, die gebouwd zullen worden op de Sluis kómt dezer dagen klaar en zal door de familie P. de Haan in gebruik worden genomen. Dpi. soldaat H. G. Bossers ln. 260115072 3-12-R.V.A. W. Brigade Veldpost Che- ribon hoopt op 15 Januari zijn 22ste ge boortedag te herdenken. Hartelijk gefe liciteerd hoor Henk door Oom Willem tante Martijn en Ko. St. Filipsland Dec. 1947 Behorok, 8-12-47 - Medan Duizenden mijlen ver overzee Ding ik naar een prijs van de Eendrachtbode mee Met de gedachte dat ik wat win Krijgt Saja nu al een goede zin Is tie uitkomst tinders, ddn niet getreurd Hoop doet leven, volgende maal een betere beurt. Zo denken wij hier, in de tropen-betoel Gemakkelijk of moeilijk, het hoofd blijve koel. Jongens van Tholen, doe allemaal mee Het is een herinnering aan ons overzee Doch genoeg weer, met de wens aan allen die dit lezen Gelukkig Nieuwjaar en verder het beste van dezen. Dpi. Sold. M. J. M. Smits VOETBAL Na een hfgelegde proeve van bekwaam heid werd dhr. M. de Bruin te Tholen toegelaten tot het scheidsrechterscorps der K.N.V.B. DAMMEN - uitslag 23 Dec. Afd. A1: M. Schot C. J. de Korte 02 A. M. Geluk A. Labruyèfe 02 B. de Vos J. Laban 02 Woensdag 31 Dec. (Oudejaarsavond) THOLEN Ned. Herv. Gemeente: nm. 7 uur Ds. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk: nm. 7 uur Ds. Sap, em. Predikant te 's-Gravenhage Gereformeerde Gemeente: nm. 6.30 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: nm. 7 uur Ds. H. v. Leeuwen Ned. Pro t. Bond: nm. 5- uur Ds. H. F. C. de Boer te- Bergen op Zoom

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3