RAADSVERSLAG St. PHILIPSLAND. In ft Moederliuisje» Iets goeds! PREDIKBEURTEN Verzoeken om bijdragen afgewezen Loonnormen Donderdag 18 Dec. des nm. 3 uur kwam de voltallige Gemeenteraad in Openbare Vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester de Jonge. Na opening worden de notulen onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken De voorzitter doet mededeling, dat de begraafplaats zal worden herbeplant door dhr. v. d. Berg te Tholen voor rekening van Landbouwherstel. De Raad, keurt het voornemen van de burgemeester goed, om tot een geschikte woning te St. Filipsland is gevonden, te Bruinisse te blijven wonen. Dhr. Andr. Neele wordt eervol ontslag verleend als grafdelver met ingang van 1 Januari a.s. Op voorstel van B. W. zullen de gemeente-werklieden deze functie waarnemen met een extra toelage van 150.per jaar. Een verzoek van de vrijwillige brand weer om de brandweerlieden een helm te 1 bezorgen, oliekleren en waterlaarsen. Na breedvoerige discussie wordt besloten bij hun jaarwedde van 25.een helm en nog 10.per jaar voor kleding toe te kennen. Bericht, dat de Stichting Herstel Zee land is geliquideerd en opgericht een Technisch Instituut voor Culturele doel einden, welk Instituut een subsidie vraagt van 10 cent per inwoners per jaar. Dit verzoek wordt afgewezen. Een verzoek van het bestuur der op te richten Landbouwwinterschool te Nieu- werkerk met 4-jarige cursus om een subsidie van 10 cent per inwoner plus 10 cent per ha, plus 10.per leerling van St. Filipsland. Een en ander voor de tijd van 20 jaar. Na enige discussie wordt besloten hier niet op in te^gaan in verband met de hoge kosten en het daar tegenover niet opwegend nut. Een verzoek van Dr. Menger om bij zijn woning een garage te bouwen, daar hij tot op heden geen geschikte plaats voor zijn auto heeft kunnen vinden. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan, daar de kosten 3000.tot 3500.zullen bedragen. Het college stelt voor hem een plaats ter beschikking te stellen in de oude school tegen een vergoeding van 100.per jaar. Hier over wordt door alle Raadsleden van gedachten gewisseld en uiteindelijk be sloten dat B. W. nog naar een een voudiger oplossing zullen uitkijken door een begroting te laten maken van een eenvoudige nieuwe garage met half steens muur en plat betonnen dak. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat G.S. goedkeurden, dat de gemeente 400.huur per jaar voor de woning van Dr. Menger int. y Aan de orde komt vervolgens: ontslag Gemeentewerklieden. De oorzaak hiervan is, dat G.S. de loonsverhoging door de Reinigingsrechten Raad in vorige vergadering vastgesteld, hebben afgekeurd.1 Na langdurige bespre king wordt beloten de vastgestelde loon normen te handhaven en wel voor C. M. Stouten als maximum 2240.per jaar, L. van Duuren tot 2120.en de ge meenteambtenaren J. de Rooij 2100. met jaarlijkse verhogingen tot 2880, B. Bossers 1800.tot 2400.en M. Geense 1200.— tot 1800.—. De Burgemeester zal omtrent deze kwestie een onderhoud vragen bij de Min. van Binnenlandse Zaken. Een verordening om de gem. arbeids contractanten 2 gratificatie met een maximum van 40.per jaar vacantie- toeslag toe te kennen, wordt goedgekeurd. De instructie vordering Woonruimte door B. W. wordt voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt de overbruggings toelage voor ambtenaar Geense ad" 120 per jaar. Het wachtgeld van oud-Burgemeester Kleppe wordt vastgesteld op 4123, per jaar. Op het verzoek van de Oud- Geref. Gem. om een school voor Bijz. Lager Onderwijs te stichten besluit de Raad de volle medewerking te verlenen, (dhr. Mol verlaat de vergadering voor zaken). Het voorstel van B. W. om de legesgelden met 100 te verhogen wordt goedgekeurd. De begrafenisrechten wor den met 25 verhoogd, te weten vak I: van 46.op 57.vak II van 23.— op 33.—. Over de reinigingsrechten wordt uit voerig gediscussieerd en ze worden vast gesteld op 4.per jaar en voor be drijven e.d. 6.per jaar per woning bedrijf, waarbij tevens wordt besloten art. 51 der Politieverordening aan te vullen: dat het verboden is vuil en afval achter de zeedijk te werpen. Hierna wordt behandeld een verzoek van raadslid Mol om art. 134 der Politie verordening te schrappen. Dit art. luidt: Het is verboden, kramen, tenten, loodsen, tafels e.d. op gemeentegrond te plaatsen, tenzij met vergunning van B. W. De verandering wordt: tenzij de Raad hier voor vergunning verleent: Dit verzoek wordt aangenomen. Rondvraag: Dhr. den Engelsman ves tigt de aandacht van B. 6 W. op de ber men van de Oostdijk, welke moeten wor den afgestoken, daar er water op de verharde weg blijft staan. Dhr. J. Ver wijs merkt op, dat de deksels van de verlaatputten op verschillende plaatsen stuk zijn, zodat dit gevaar oplevert. B. W. zullen aan e. en a. aandacht schenken. Tenslotte wenst de voorzitter alle leden een gelukkig Kerstfeest en een Zalig uiteinde van het oude jaar. Daarna sluiting. RAADSVERSLAG St. MAARTENSDIJK. Nogmaals kïisis maar nog geen kluis! Subsidie voor Landbouwschool Bewaarschool gesloten Openbare vergadering van de Raad der gemeente St. Maartensdijk op Vrij dag' 19 Dec. 1947 des vm. 10 uur. Af wezig dhr. Lindhout. Voorzitter Mr. H. H. Schuller; secretaris dhr. Meloen. De voorzitter opent met een welkoms woord en zegt dan enkele persoonlijke feiten te moeten memoreren. In de eerste plaats de tragische gebeurtenis met de dochter van dhr. Lindhout. Spr. hoopt dat de familie gesterkt mag worden. Wet houder Bout condoleert hij met het ver lies van zijn zoon, waarvan enige dagen geleden definitief bericht kwam. De on zekerheid is weg, het verlies blijft zwaar. Droefheid en blijdschap, zegt de voor zitter, twee uitersten, die ik ook thans moet memoreren. Dhr. Koopman moet ik nl. feliciteren met de geboorte van een dochtertje. Spreker wijst voorts op het feit, dat vandaag Mej. Sanderse voor de laatste dag in functie is als Hoofd der Bewaarschool. Een jaar na haar officiële ambtsperiode heeft ze nog als zodanig werkzaam willen zijn. Een bij zonder dankwoord komt haar toe. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat, waar Jhr. Mr. Quarles van Ufford eervol ontslag is verleend, thans Jhr. de Casem- broot als Commissaris van onze Provincie is benoemd met ingang van 1 Febr. 1948. Spr. stelt voor hem namens de Raad een gelukwens te doen toekomen, waarmee allen instemmen. Hierna wordt de agenda afgewerkt. De notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken 1van het Prov. Bestuur gk. ver ordening reinigings- en vermakelijksheids- bel'asting; 2. Idem bericht ontvangst verordening wering besmettelijke ziekten. P. B. advi seert een kleine aanvulling op art. 3 (ongedierte); 3. Gk. verordening verbouw Stek- bieten; 4. Controle-rapport van het Centr. Bureau Verificatie inzake kasopname gem. ontvanger, Haven- en Kade-gelden en Wezen Armbestuur. Voor wat dit laatste betreft was er een klein verschil; 5. Rapport Schoolartensdienst. De voorzitter wijst er op, dat de uitslag van het onderzoek op de scholen in deze gemeente gunstig is, tot nu toe de beste van het eiland. Dat sedert 1929 al controle wordt uitgeoefend zal hieraan niet vreemd zijn; 6. Machtiging tot het doen van ver schillende uitgaven; 7. Goedkeuring aanbesteding gemeen te-woningen; 8. Verzoek van A. J. Groenewege om met twee achterelkaar gekoppelde ge laden wagens en tractor door de gemeente te rijden. Wordt ingewilligd; 9. Machtiging tot verbetering van de Alg. Begraafplaats; 10. Het Prov. Bestuur bericht enkel na onderzoek begroting 1947 na te kunnen gaan of toestemming subsidie aan de Stichting St. Maartensdijk verleend kan worden. 11. Een verzoek van de beide pl. Zangverenigingen om kapotte ruit in rep. lokaal te herstellen en regeling te treffen voor het schoonmaken van het lokaal. Voorgesteld wordt de gem. schoonmaak sters hiervoor 50.uit te keren. Dhr. de Viet hoopt, dat de leden of bezoekers zich beter zullen gaan gedragen. Soms is het een rommeltje. Het zou goed zijn, dat de politie er eens ging kijken. Weth. Bout wil, dat de buitendeur op slot kan. E. en a. wordt daarna goed gekeurd. 12. Advies door Bur. Moderne Blik sembeveiliging om verbetering te brengen in de installatie op het gemeentehuis, kerk. en toren. De voorzitter geeft nadere toelichting en merkt op, dat de kosten hoog zijn. B. W. stellen daaromvoor enkel de leiding op het gemeenthuis te laten ver beteren en de toren pas na restauratie. Omtrent de Kerk moet het Kerkbestuur beslissen. De verbetering kost voor het gemeentehuis 425.toren 825. Besloten wordt het enkel op het gem.huis te doen met tegenstemming van de heren Langejan en Koopman. 13. Verzoek Huish. Voorlichting ten Plattelande om lokaal voor te geven cursus en 12.50 subsidie. Wordt inge willigd. 14. De bezoldiging voor de gemeente reiniger is door het Prov. Best. terug gebracht op 1237.en voor overuren (langer dan 48 uur per week) extra uit kering. Voorgesteld wordt per 3 mnd. af te rekenen. Dhr. Koopman vindt het een rommel- zooitje en stemt tegen. Dergelijke bureaucratie kan hem niet bekoren. 15. Verzoek van Mej. Kievit om lokaal voor naaicursus. B. W. stellen voor afwijzend te beschikken, tenzij be waarschool ophoudt en dan event, daar van een lokaal af te staan voor 2.50 per avond, echter geheel vrijblijvend. Dit wordt na enige discussie aangenomen. 16. A. o. d. Brouw en Mej. Gelok- Blok vragen ontheffing reinigingsrechten. Dit is niet mogelijk. Afwijzend beschikt. 17. Dhr. A. Franke ontheffing hon denbelasting. De Raad acht geen reden aanwezig dit verzoek in te willigen. 18. Dhr. J. Bos wil z'n tuintje aan de gemeente beschikbaar stellen. B. W. stellen voor hierop in te gaan en hem als pachter te ontslaan. 19. Dhr. S. Polderman heeft verzocht het erfpachtsrecht af te kopen. Afkoop som wordt 106,25. Wordt ingewilligd. 20. Van de Ned. Heide Mij. bericht, dat kosten afgraving bouwterrein en ver hoging begraafplaats op 2450.20 komt. Waar men toch geen subsidie krijgt, betreurt dhr. Langejan het, dat de Heide Mij het moet doen. Andere leden zijn het er echter over eens, dat het de goedkoop ste manier is. Daarna niemand meer be zwaar, zodat dit werk voor de H. Mij. is. 21. Verzoek van Bedrijfshorica niet tot verhoging der vermakelijkheidsbelas ting over te gaan. De regering stelt deze belasting op 50 Er is hierbij veel tegenstand, merkt de voorzitter op. B. W. zien er ook het voordeel niet van in en voelen er niet voor te verhogen, waarmee allen accoord gaan (blijft dus 20%). Van het Prov. Bestuur een verzoek om subsidie a 10 cent per inwoner voor het Economisch Technisch Instituut en Insti tuut Maatschappelijk en Cultureel werk in Zeeland, twee stichtingen ontstaan uit de opgeheven Stichting Zeeland. B. W. hebben hieromtrent geen voorstel. De voorzitter adviseert dit te doen, maar wil graag de mening van de Rds.leden boren. Dhr. Koopman vindt dat er maar weer geld moet komen en antwoordt op de toelichting van de voorzitter, dat iedere industrie de plaats van vestiging zelf bepaald. IVOROL voor Uw tanden P U R O L voor Uw handen Dhr. Langejan is het hiermee met eens. Indien een mosselloods beschikbaar was geweest, had men nu hier een pellerij ge had. Hij voelt echter ook niet voor aan sluiting. Dhr. de Viet meent, dat er ook eens gedacht moet worden aan de jon gens van 15 tot 18 jaar. Daarom elke kans aangrijpen, die iets kan bieden. Dhr. Koopman wil wel een loods zetten voor een mosselpellerij. Na stemming blijken 3 voor en 3 tegen, zodat dit wordt aangehouden (tegen Weth. Hage, Koop man en Langejan). 22. Bericht van dhr. F. Polderman, dat hij met ingang van - Jan. a.s. het huisvuil niet meer ophaalt. Hiertoe is een oproep geplaatst. Ingeschreven werd door Jacs. J. Heijboer voor 400.per jaar, losse vrachten 1.50 per uur; J. Geluk 520.—; J. Moerland 475.— en 1.90 per uur voor losse vrachten en J. v. Gor- sel 497.50. Aan de laagste inschrijver wordt het toegekend. 23. Machtiging uitgaven voor de Nis- senhut.' Alleen toestemming geldlening van 10 jaar a 2y2 Niemand zal dit geven merkt de voorzitter op, zodat hier voor een andere oplossing gezocht moet worden Dit zijn de ingekomen stukken. Punt 3 van de Agenda: Incorporatie der toelagen ex. K.B.G.13 en G. 362 in verordening jaarwedden gemeente-perso neel. Dit houdt in, dat de grondsom en toelage niet apart komt, maar alles in het basissalaris wordt verwerkt. Dit wordt aangenomen. (Slot volgt) Ergens in de Zeeuwse landen Staat een heel eenvoudig huis Verveloos door 't zonnebranden En het huilend windgeruis. Krakend steunen d'oude bomen, Gierend jaagt het wolken zerk En de regen plonst bij stromen Op het schamele pannenwerk. Krom gebogen, grijs van haren, Zit aan tafel daar een vrouw, Die met stijve schrijf gebaren Zuchtend worstelt in haar trouw. „Lieve jongen, wees voorzichtig Vlekkend vloeit de oude pen. „Strakjes is het acht en veertig" „Wil ik, dat je bij me ben". „Hier een briefje van je moeder," „Voel je dan niet zo alleen „Want m'n liefde, die is bij je" „Over alle zeeën heen.' „Lieve jongen, heel veel zegen" „In het straks beginnend jaar" „En ik hoop, dat we maar spoedig" „Weer voorgoed zijn bij elkaar." JD. DE PRIJZEN VOOR INDIE Zaterdag jl. werd de termijn voor in zending van oplossingen van onze Sin- terklaaspuzzle voor de Indische puzzle- laars gesloten. Evenals dit het geval was bij inzenders uit eigen omgeving, vielen er direct enkelen af door foutieve op lossing. Voor de goede inzenders werd geloot en de gelukkigen zijn: lste pr. Korporaal C. H. v. Dijke, No. 250413003 - 2e comp. Bat. Reg. Jagers, veldpost Padang: het boek: De roepscem der Natuur door Jack Londen. 2e prijs: Dpi, soldaat M. J. M. Smits - Medan: schrijfbloc van 100 vel en 100 witte enveloppen. Dank voor het optimis tisch gedicht, Smits. Jammer dat er nu geen plaatsruimte voor is. Mag ik Uw volledig adres omde prijs te kunnen opsturen 3e prijs: soldaat lste kl. J. C. v. 't Hof, L.N. 200217001 - 2-2-14 R.I. Bn. Zee land, Veldpost Padang: dambord met damstenen. De prijzen worden toege zonden. De winnaars hartelijk gefeliciteerd. De groeten aan alle Indische lezers. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. laan; 5. almen; 9. soja; 13. eraan; 15. aan; 16. Karei; 17. oester; 19. ergens; 20. onder; 23 don; 24. sop; 28. geluid; 30a. sommen; 32. Ede; 33. nel; 35. lea; 37. buren; 39.. stank; 42. map; 43. Essen; 46. tra; 47. ate; 49. eli; 51. ine; 52. eer; 53. aar; 54. lor; 55. ras; 56. reden; 58: evert; 60. geval; 64. kam; 66. kar; 67. ges; 70. kommer; 73. vor ken; 74. sen; 76. tam; 79. euvel; 83. ba lans; 86. smeroe; 90 osaka; 91. rap; 93. plooi; 94. lips; 95. gelag; 86. pens. Verticaal: 1. Leo; 2. ares; 3. aas; 4. nat; 6. la; 7. mand; 8. en; 9. sago; 10. ore; 11. jen; 12. als; 14. ne; 16. kr; 18. rood; 19. eros; 19a. n.n. 20a. es; 21. ega; 22. ale; 23. die; 25. pol; 26. oma; 27. ons; 39. uden; 30. aera; 31. mees; 33. numeriek; 34. lepelaar; 36. streek; 38. benard; 39. ster; 40. aar; 41. kaan; 43. eire; 44. sire; 45. nest; 48. ta; 50. log; 57. edam; 59. veer; 61. vaji; 63. ako; 64. kma; 65. mes; 67. hom; 68. ski; 69. ane; 72. rees; 73. vals; 75. nu; 76. te; 77. nasi; 78. laks; 80. vaal; 81. velp; 82. koon; 83. bol; 84. lap; 85. na; 87. mp 88. roe; 89. eis; 91. re; 92. pa; Donderdag 25 Dec. (lste Kerstdag) THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. Sinke Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. G. van Reenen te Apeldoorn Gereformeerde Gemeente: 10 en 2.30 uur Dhr. Mallan te R'dam Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. van Leeuwen Ned. Prot. Bond: nm. 3 uur Ds. H. F. C. de Boer te Bergen op Zoom OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 2.30 uur Ds. Goverts In beide diensten collecte Ziekenfonds Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Leesdienst av. 6.30 uur Ds. v. Leeuwen ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Dhr. D. M. A. v. Teijlingen nm. 2.30 u. Dhr. D. M. A. v.Teijlingen Gereformeerde Gemeente: 10 en 2 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. GemeenTe: vm. 10 uur Ds. Sinke nm. 2.30 uur Leesdienst (vac. Tholen) nm. 7 uur Kerstzangdienst Gereformeerde Uemeente: 10 en 2 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. Ds. de Bres nm. Ds. de Bres In beide diensten collecte Noodlijdende Kerken en Personen Oud-Geref. Gemeente: 2 x Leesdienst „Rehoboth" av. 7 uur Ds. Kampsteeg uit Gorsel SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Coll. Kerstfeestviering Zondagsschool Gereformeerde Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst nm. 2 uur Ds. Visser POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij nm. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: 10 en 6 uur Ds. Visser Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10.10 Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 Ds. E. S. de Lint Collecte Inwendige Zending av. 7 uur Kerstzangdienst (zitpl. vrij) Oud-Geref. Gemeente: 2 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 2 x Leesdienst Vrijdag 26 Dec. (2de Kerstdag) THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. v. d. Wiel nm. 6 uur Kerstfeestviering Zondags school Gereformeerde Kerk: Geen dienst Gereformeerde Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst Chr. Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Ds. H. van Leeuwen OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2 uur Kerstfeest Zondagsschool av. 7.30 uur Kerstwijdingsdienst m.m. van Kerkkoor, Jong Hervormden en Meisjesvereniging Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gereformeerde Kerk: Geen dienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Dhr. D. M. A. v. Teijlingen Beide dagen collecte onderlinge hulpverlening Diaconiën Gereformeerde Gemeente: vm. 10 uur de Heer F. Mallan van Rotterdam STAVENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Sinke nm. 6 uur Kerstfeestviering Zondags school Gereformeerde Gemeente:» vm. 10 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Gemeente: vm. Ds. de Bres Oud-Geref. Gemeente: Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts Gereformeerde Gemeente: vm. 10 uur Leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: Geen dienst Gereformeerde Kerk: vm. 10 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: nm. 6 uur Kerstfeestviering met de Zondagsschool Oud-Geref. Gemeente: Leesdienst Gereformeerde Gemeente: Leesdienst Zondag 28 December THOLEN Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. Goverts nm. 3 uur Ds. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk: 10 en 3 uur Ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Gereformeerde Gemeente: 10 en 6.30 uur Ds. H. van Leeuwen nm. 2.30 uur Leesdienst Chr. Ge reformeerde Kerk: 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst OUD -VOSSEMEER Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. v. d. Velde R'dam- Feijenoord nm. 2.30 uur Ds. Goverts Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Vreugdenhil Chr. Gedeformeerde Kerk: 3 x Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Dhr. de Wit nm. 2.30 Dhr. de Wit In beide diensten collecte Ziekenfonds Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst STAVENISSE Ne d. Herv. Gemeente: Geen opgaaf ontvangen Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ne d. Herv. Gemeente: vm. Ds. de Bres nm. Ds. de Bres - H. Doop Maandelijkse collecte Verwarmingsfonds Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst „Rehoboth" av. 7 uur Ds. Kampsteeg uit Gorsel (Oudejaarsavonddienst) f SCHERPENISSE Ne d. Herv. Gemcenje: vm. 10 uur Ds. Kooreman nm. 2.30 uur Ds. Kooreman Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst POORTVLIET Ne d. Herv. Gemeente: vm. 10 uur Ds. W. Vroegindeweij n.m. 2.30 uur Ds. W. Vroegindeweij Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Kerk: 10 en 2.30 uur Ds. Lanning te Fijnaart ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Gemeente: vm. 10.10 Ds. E. S. de Lint nm. 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Oud-Geref. Gemeente: 3 x Leesdienst Gereformeerde Gemeente: 3 x Leesdienst KERKNIEUWS THOLEN De aftredende Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk, de heren A. v. Stee en J. M. Bal werden herkozen. OUD-VOSSEMEER Aan de Geref. Kerk zijn in de plaats van de aftredende ouderlingen M. Droo- gers en C. M. Droogers als dubbeltallen gesteld: P. Droogers, M. Doolaard, J. D. Droogers en J. Melissen en voor de af tredende diaken M. M. Duine het dubbel tal Jac. Deurloo en C. Kunst. Tot ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen W. M. F. v. d. Vate en A. F. Pollie. JEUGDAPPEL Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk Jeugdappèl gehouden, waarbij Ds. Sinke, Ds. Goverts en Ds. de Lint als sprekers optraden met resp als onder werp: „Voorbereiding, Vervulling en Verwachting". De Kerkkoren Stavenisse en Oud-Vossemeer zongen zeer tot het genoegen van de aanwezigen. De op komst was goed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1947 | | pagina 3